Skocz do zawartości

Jaki samochód "wysoki"


Gelus

Rekomendowane odpowiedzi

Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

Podejrzewam że i tak skończy się na aurisie, no ale próbujemy znaleźć auto, wielkości aurisa (cenowo podobnie) ale wyższe. Myślałam o nissanie quashqai ale mama na osiedlu widziała hyundaia ix35 i uważa że za duży a nissan przecież podobnych gabarytów. Budki typu partner nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota

> Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i

> stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi

> podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

> Budki typu partner nie wchodzą w grę.

Peugeoty 307 i 308 są dość wysokie jak na kompakty. Ja w 307, mając 180cm wzrostu jestem w stanie ustawić tak fotel, że też się "zsuwam" przy wysiadaniu, jednocześnie mając zapas miejsca nad głową. W 308 pewnie byłoby tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota

> Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i

> stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi

> podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

> Podejrzewam że i tak skończy się na aurisie, no ale próbujemy znaleźć auto, wielkości aurisa

> (cenowo podobnie) ale wyższe. Myślałam o nissanie quashqai ale mama na osiedlu widziała

> hyundaia ix35 i uważa że za duży a nissan przecież podobnych gabarytów. Budki typu partner nie

> wchodzą w grę.

Suzuki grand vitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota

> Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i

> stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi

> podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

> Podejrzewam że i tak skończy się na aurisie, no ale próbujemy znaleźć auto, wielkości aurisa

> (cenowo podobnie) ale wyższe. Myślałam o nissanie quashqai ale mama na osiedlu widziała

> hyundaia ix35 i uważa że za duży a nissan przecież podobnych gabarytów. Budki typu partner nie

> wchodzą w grę.

Wygląda to wszystko na Kia Sportage zlosnik.gif

Jest 20cm dłuższa od Auris. To za dużo? To jest chyba to samo auto co ten Hyundai ix35 które wymieniłaś. To nie jest duże auto, tak tylko wygląda wink.gif

Sprawdź jeszcze Suzuki SX4. Starszy model nie wiem czy jeszcze oferowany, ale to było na długość chyba jak Grande Punto hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla starszych osób wygodny będzie wysoki samochód ale taki gdzie się wyżej siedzi i przez to wygodniej się wsiada. Szczególnie jak ktoś dużo jeździ po mieście daje się to zauważyć. W trasie za to jest ciut lepsza widoczność i wygodniejsza pozycja.

Ja bym polecił kompaktowe SUVy, do wyboru do koloru: RAV4, Quashqai, Sportage, XV, ix35, Tiguan, itd. Mój tata przesiadł się z Cee'da na Sportage i jest bardzo zadowolony, m.in ze względu na wygodę, mama tez chwali lepszą pozycje i mówi że jej się lepiej parkuje (mimo, że auto ciut większe).

Najlepiej przymierzyć się do takiego auta i będzie wiadomo czy jest za duży czy nie i jak z wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota

> Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i

> stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi

> podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

> Podejrzewam że i tak skończy się na aurisie, no ale próbujemy znaleźć auto, wielkości aurisa

> (cenowo podobnie) ale wyższe. Myślałam o nissanie quashqai ale mama na osiedlu widziała

> hyundaia ix35 i uważa że za duży a nissan przecież podobnych gabarytów. Budki typu partner nie

> wchodzą w grę.

Meriva B, Suzuki SX4, Trax/Mokka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku ważne jest również to, żeby samochód nie był "zbyt" wysoki, jak np. niektóre terenówki, gdyż wsiadanie "do góry" (a zwłaszcza wysiadanie mocno "w dół") - że się też wyrażę, także może być niekomfortowe.

Z moich doświadczeń poleciłbym np. Citroena C3 Picasso, Fiata Sedici, Forda Fusiona itp.

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z samochodami typu Nissan Quashgai, czyli hmm... małymi suvami?, jednak do terenówki typu Pajero wsiada się już mniej komfortowo niż do wymienionych wcześniej samochodów.

Poza tym mniejsze samochody typu Clio, czy Punto zwykle - pomimo tego, że nie zawsze wyglądają tak z zewnątrz mają siedzisko ustawione nieco wyżej, niż samochody wyższych klas.

Kolejna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę - oprócz wysokości siedziska - to również szerokość progu. Im szerszy, tym trudniej wysiąść, nawet jeśli sam fotel jest dosyć wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim przypadku ważne jest również to, żeby samochód nie był "zbyt" wysoki, jak np. niektóre

> terenówki...

Przypomniało mi się jak moja mulher.gif kiedys spódnicę porwała wsiadając do Hi-Lux-a.

Zadarła nogę i traaach...

hehe.gif

Polecam jakiegoś małego MPV. Np. Daihatsu Materia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sedici/Suzuki SX4, Auto wielkości klasy B, wysoko fotel, zwinny w mieście, a i na trasie kilkaset km. daje radę. Też mam zrąbany kręgosłup i wczoraj zrobiłem prawie 600km bez bólu. Tania eksploatacja, podobno nieźle chodzi z gazem. Więcej info na forum suzuki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro auris się spodobał, to najlepiej Verso gdyż to jest... to samo smile.gif

znaczy w gwoli wyjaśnienia, Verso jest Vanem na podwoziu Aurisa; tak samo jak Corsa->Meriva, Astra->Zafira, Punto->Idea itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiądź do naprawdę wysokiego auta to zrozumiesz co autor ma na myśli. Mam w tej chwili Scenica i

> wsiada się fajnie a w 307 jak do zwykłej osobówki.

Ale ja wiem co autor miał na myśli. Na pewno jakiś crossover będzie lepszy. Ale skoro padł temat Aurisa, to stwierdziłem, że przedstawię też coś w tym stylu. Inni chyba mniej zrozumieli, skoro ktoś proponował np. Roomstera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mama będzie zmieniać samochód, jest przywiązana do toyoty i na taką padł wybór. Roczna Toyota

> Auris. Ale parę dni temu jechała sąsiada samochodem (peugeot partner czy coś w tym stylu) i

> stwierdziła że jest bardzo wygodny bo wysoki i wysiadając zsuwa się z fotela a nie musi

> podnosić z podłogi, co przy jej problemach z kręgosłupem jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

> Podejrzewam że i tak skończy się na aurisie, no ale próbujemy znaleźć auto, wielkości aurisa

> (cenowo podobnie) ale wyższe. Myślałam o nissanie quashqai ale mama na osiedlu widziała

> hyundaia ix35 i uważa że za duży a nissan przecież podobnych gabarytów. Budki typu partner nie

> wchodzą w grę.

Nissan Juke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to zaproponowałeś auto podobnych rozmiarów i wysokości tylko innej marki. A skoro szuka czegoś żeby się fajnie wsiadało to albo mini van jak Scenic jak już Toyota to może RAV4, chodź w niej nie siedziałem wiec nie wiem jak się wsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byle manual, a nie to masakryczne CVT

A nawet nie jezdzilem tym wynalazkiem. Natomiast 6MT ma moja siostra i zarowno silnik, praca skrzyni jak i generalnie wrazenia z jazdy pozytywne. Praktycznosc niska (bo ciasno i maly bagaznik) i do tego kontrowersyjny wyglad (albo sie kocha, albo nienawidzi) ale jako auto dajace frajde z jazdy sie dobrze sprawdza smile.gif Troche sporo pali, ale coz, 190 KM cos musi popijac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nawet nie jezdzilem tym wynalazkiem. Natomiast 6MT ma moja siostra i zarowno silnik, praca

> skrzyni jak i generalnie wrazenia z jazdy pozytywne. Praktycznosc niska (bo ciasno i maly

> bagaznik) i do tego kontrowersyjny wyglad (albo sie kocha, albo nienawidzi) ale jako auto

> dajace frajde z jazdy sie dobrze sprawdza Troche sporo pali, ale coz, 190 KM cos musi popijac

No mi sie akurat wlasnie ten sprzet podoba grinser006.gif Taka alternatywa dla malego hothatcha, zwlaszcza w wersji Nismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mi sie akurat wlasnie ten sprzet podoba Taka alternatywa dla malego hothatcha, zwlaszcza w

> wersji Nismo.

Mi tez smile.gif wygląda trochę jak wyjęty żywcem w filmu Cars smile.gif

A przejażdzkę Nismo obiecał kumpel pracujący w salonie Nissana, ale nam się nie zgrywają terminy smile.gif

Duża jest rożnica w stosunku do zwykłego? Mocowo niby tylko 10KM więcej ale pewnie zawiecha i może przebieg mocy/momentu mogą zrobić swoje cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mniejsza budka typu Fiat Qubo?

Przecież w tym się nisko siedzi. Ogólnie 3/4 propozycji, które tutaj się pojawiły pochodzi raczej od ludzi, którzy dany model widzieli i im się wydaje, że jak pudełkowate i stosunkowo duże, to na pewno się wysoko siedzi.

> Fusion , C3 Picasso, chyba tylko małe VANy będą miały wysoko fotele

Ze wskazaniem na "chyba" wink.gif Najwyżej będą miały cross-overy i SUV-y, potem auta pokroju Fusiona, vany w wielu wypadkach są z gatunku szuracza tyłkiem po asfalcie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, niestety tez nie mialem okazji pojechac

> Ale zawieszenie na pewno inne plus chyba inny uklad kierowniczy wiec roznice powinny byc

> zauwazalne.

Jesteście pewni, że Gelusowi o to chodziło? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że Verso załatwia temat a cała reszta to dobry humor.

> W każdym razie pisze za siebie.

> ;-)

a np meriva ? (siedziałem)

venga/soul ?

suv'y/terenowe wcale nie są wygodne, bo większość ma wysoko podłogę/próg

więc wsiadając trza się dźwignąć

wysokość siedziska tez ma znaczenie

mam porównanie vitary i c-max'a, do vitary wsiada się gorzej

wyższym autem jest też c-max, pewnie zbliżone do verso hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a np meriva ? (siedziałem)

> venga/soul ?

> suv'y/terenowe wcale nie są wygodne, bo większość ma wysoko podłogę/próg

> więc wsiadając trza się dźwignąć

Gorzej jak wystawisz nóżkę to nie sięgasz gleby, trzeba się zsuwać z fotela. IMO wysiadanie jest gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a np meriva ? (siedziałem)

> venga/soul ?

> suv'y/terenowe wcale nie są wygodne, bo większość ma wysoko podłogę/próg

> więc wsiadając trza się dźwignąć

> wysokość siedziska tez ma znaczenie

> mam porównanie vitary i c-max'a, do vitary wsiada się gorzej

> wyższym autem jest też c-max, pewnie zbliżone do verso

Uwazam, ze jest dokladnie odwrotnie i wlasnie suvy kompaktowe daje optimum komfortu przy wsiadaniu i wysiadaniu, bo nie trzeba jakos sie wysoko wspinac a siedziesko jest na tyle wysoko, ze wystarczy posadzic 4litery i przekrecic nogi.

Zauwaz u ludzi starszych jaki maja problem z "normalnych" aut zeby sie dzwignac do gory, zazwyczaj lapia sie slupkow, kierownicy, itd aby sie podniesc, bo siedzi sie za nisko. Ja mimo, ze nie mam z tym problemow od czasu kiedy jezdze podwyzszonym autem (przeswitem, nie dachem) jak przyjdzie mi siadac do zwyklego auta czuje sie jakbym siedzial w gokardzie i wyraznie bardziej upierdliwe jest wsiadanie/wysiadanie - moze troche przejaskrawilem, ale dla osob starszych to wazne. Oczywiscie z drugiej strony sa olbrzymie suvy/pickupy gdzie trzeba sie wspiac by usiasc.

To, ze auto jak Verso czy innego tego typu sa wyzsze to nic nie daja, dopoki siedzisko nie bedzie odpowiednio wysokie. No chyba, ze ktos jezdzi w kapeluszu grinser006.gif. Od kiedy moi rodzice przesiedli sie do Sportage to poweidzieli, ze nigdy nizszego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazam, ze jest dokladnie odwrotnie i wlasnie suvy kompaktowe daje optimum komfortu przy wsiadaniu

> i wysiadaniu, bo nie trzeba jakos sie wysoko wspinac a siedziesko jest na tyle wysoko, ze

> wystarczy posadzic 4litery i przekrecic nogi.

> Zauwaz u ludzi starszych jaki maja problem z "normalnych" aut zeby sie dzwignac do gory, zazwyczaj

> lapia sie slupkow, kierownicy, itd aby sie podniesc, bo siedzi sie za nisko. Ja mimo, ze nie

> mam z tym problemow od czasu kiedy jezdze podwyzszonym autem (przeswitem, nie dachem) jak

> przyjdzie mi siadac do zwyklego auta czuje sie jakbym siedzial w gokardzie i wyraznie bardziej

> upierdliwe jest wsiadanie/wysiadanie - moze troche przejaskrawilem, ale dla osob starszych to

> wazne. Oczywiscie z drugiej strony sa olbrzymie suvy/pickupy gdzie trzeba sie wspiac by

> usiasc.

> To, ze auto jak Verso czy innego tego typu sa wyzsze to nic nie daja, dopoki siedzisko nie bedzie

> odpowiednio wysokie. No chyba, ze ktos jezdzi w kapeluszu . Od kiedy moi rodzice przesiedli

> sie do Sportage to poweidzieli, ze nigdy nizszego auta.

masz porównanie ?

jeżdżę na co dzień kilkoma autami i np kaszkaj czy duster (te kompaktowe suvy)

mają pozycję o której piszesz - wysoko podłoga, niskie siedzisko i niby jesteś wysoko, ale kolana wyżej jak tyłek

czyli siedzisz jak w zwykłej osobówce tylko kilka cm wyżej

c-max, partner/berlingo to zupełnie inna pozycja, siedzisz jak na taborecie - nogi w dół, kolana zgięte prawie 90'

i wysiada/wsiada się dużo łatwiej

trzeba by porównać odległość siedziska do podłogi i podłoża hmm.gif

najgorsze są terenówki i pickup'y a jak już jest stopień na progu to przy każdym wysiadaniu gacie do prania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz porównanie ?

> jeżdżę na co dzień kilkoma autami i np kaszkaj czy duster (te kompaktowe suvy)

> mają pozycję o której piszesz - wysoko podłoga, niskie siedzisko i niby jesteś wysoko, ale kolana

> wyżej jak tyłek

> czyli siedzisz jak w zwykłej osobówce tylko kilka cm wyżej

> c-max, partner/berlingo to zupełnie inna pozycja, siedzisz jak na taborecie - nogi w dół, kolana

> zgięte prawie 90'

> i wysiada/wsiada się dużo łatwiej

> trzeba by porównać odległość siedziska do podłogi i podłoża

> najgorsze są terenówki i pickup'y a jak już jest stopień na progu to przy każdym wysiadaniu gacie

> do prania

Na codzien mam porownanie Outback i Sportage vs Insignia, Punto. W Sportage wsiada/wysiada sie najwygodniej. Szczegolnie to widze w przypadku mojego dziadka, ktory z Punto wysiada dluzej i z duuzym utrudnieniem (a w Fiatach siedzi sie jak taborecie).

Kiedys troche jezdzilem Meriva i nie bylo wiele lepiej niz w zwyklych autach. Do C-maxa porownania nie mam.

Wszytsko jest kwestia wysokosci siedziska, ktore w zwyklych autach jest nisko oraz pozycji, tj piszesz w szczegolnosci wysokosci kolan. Suvy zazwyczaj tez maja wysokie siedziska co w polaczeniu w wyzszym przeswitem daje lepszy komfort dla ludzi starszych. Dodatkowy atut to lepsza widocznosc i latwiejsze jezdzenie po kraweznikach w miescie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.