Skocz do zawartości

co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> aleeee czego wstyd? 1.8TSI + 4x4 + wasiawskie korki + wcale nie lekka noga i tak wychodzi

mnie dzisiaj wyszło 8.3/100. Fakt korków nie było, 65 km po Wawie, nie przekraczałem 3500 obr/min, nie powiem męczyłem się trochę z tym tematem ale można, można ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak coś masz osobiście do mnie to zapraszam na Priv, a tym czasem bądź łaskaw dupy sobie mną nie

> wycierać

Zwyczajnie się nabijam, a nie robię jakieś dziwne rzeczy z tyłkiem, nie rozumię oburzenia.... Śmieszne rzeczy piszesz, to się nabijam, sprawa prosta.

> Gówno się znasz , a pyskujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.

Ja też mam ten silnik w samochodzie jakby coś skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 180 km/h utrzymam spokojnie na prostej na 6 biegu, prędkości powyżej to już różnie w zależności od

> załadunku, warunków atmosferycznych itp, max wyciągnięty 210 faktycznie z górki (ale na pewno

> nie z Giewonta)

Tu już zaczynasz pisać z sensem - 175 to maksimum co udało mi się na prostej w Niemczech (naprawdę tam, a nie w "Niemczech" tongue.gif - do tego upewniłem się, że jest to kawałek z niebieską 130, a nie z ograniczeniem, których coraz więcej na ichnich autostradach) wyciągnąć na 6tce, ale trzeba brać poprawkę na aerodynamikę Yeti - tak w +10 więcej uwierzę, reszta to myślenie życzeniowe lub górka + wiatr w plecy.

1.5 16V na LPG w Lanosie lepiej nadawał się na autostrady, taka jest prawda. 1.2 TSI to silnik do miasta i pod miasto i żadne zaklęcia tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką wersję 1.4 TSi masz 122 KM czy turbo + kompresor ?

160 KM - turbo+kompresor.

> Jeśli stoisz w korkach jadąc 5 km w 40 minut od zimnego silnika i następnie powtarzasz ten cykl w

> drugą stronę to możliwe, jeśli piszemy o zużyciu liczonym z całego zbiornika w warunkach

> mieszanych to nie wierzę w to by można te wyniki podawać jako odzwierciedlenie prawdy o TSi.

> Oczywiście dużo zależy gdzie kto mieszka i jaki charakter ma jego jazda, inaczej spali dostawca

> Pizzy inaczej taksówkarz a inaczej przeciętny Kowalski jadący do pracy

Ja przeciętnie jeżdżę do pracy. 8 km odległości (aktualnie nie zdąża się nagrzać) pokonuję w 10-20 minut. But mam ciężki, ale też bez przesady.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie dzisiaj wyszło 8.3/100. Fakt korków nie było, 65 km po Wawie, nie przekraczałem 3500 obr/min,

> nie powiem męczyłem się trochę z tym tematem ale można, można ?

W Wigilię - 21 km po W-wie: 7.1 l / 100 km. Po drodze chyba 9 czerwonych świateł i trochę jazdy po osiedlowych drogach. Średnia prędkość: 48 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu już zaczynasz pisać z sensem - 175 to maksimum co udało mi się na prostej w Niemczech (naprawdę

> tam, a nie w "Niemczech" - do tego upewniłem się, że jest to kawałek z niebieską 130, a nie

> z ograniczeniem, których coraz więcej na ichnich autostradach) wyciągnąć na 6tce, ale trzeba

> brać poprawkę na aerodynamikę Yeti - tak w +10 więcej uwierzę, reszta to myślenie życzeniowe

> lub górka + wiatr w plecy.

> 1.5 16V na LPG w Lanosie lepiej nadawał się na autostrady, taka jest prawda. 1.2 TSI to silnik do

> miasta i pod miasto i żadne zaklęcia tego nie zmienią.

Znajomy ma Yeti 1.2 TSi, koła 17 , jechaliśmy razem na szkolenie on 3 osoby na pokładzie ja trzy osoby na pokładzie, na prostych spokojnie dochodził do 180 km/h fakt po takim rajdzie (Katowice - Warszawa) ja miałem spalanie z trasy 7,9 on około 10 l , jeśli Twoja Yeti nie daje rady coż poradzę ??

Każdy samochód jest inny, są 1.2 TSI które mają ponad 125 KM w serii są i takie które mają około 115 i mniej.

Nie mam zamiaru sprzeczać się z Tobą, masz co masz ja też wiem co mam i jak to jeździ. Miałbyś Octavię można by było podyskutować, Yeti nie dość że ,,trolejbus'' to jeszcze pewnie inne przełożenia w skrzyni ma nie ma co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 160 KM - turbo+kompresor.

> Ja przeciętnie jeżdżę do pracy. 8 km odległości (aktualnie nie zdąża się nagrzać) pokonuję w 10-20

> minut. But mam ciężki, ale też bez przesady.

> mar00ha

Tak myślałem , TSi jak chyba większość silników na zimno nie są mistrzami ekonomii, tym bardziej, że 160 KM trzeba nakarmić ok.gif

Oby się sprawował bo bardzo fajnie się to odpycha ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie dzisiaj wyszło 8.3/100. Fakt korków nie było, 65 km po Wawie, nie przekraczałem 3500 obr/min,

> nie powiem męczyłem się trochę z tym tematem ale można, można ?

taaa, wczoraj to i u mnie było koło 12l lpg po Warszawie grinser006.gif, tyle, ze cała (Marki-Mokotów) przejechałem w 20 min, dawno tak pusto nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos o przewadze uzywki nad nowym?

oraz przewadze leasingu nad kredytem (firma bez VAT)?

> powstaly propozycje:

> Nowe:

> - Octavia 2.0 TDI ale toto to 85kz min

> - Superb 2.0 TDI106kzl

> - Passat Combi 2.0TDI 98kzl

> - C4 Picasso 1.6 Hdi122KM 78kzl

> - Auris 1,4D 80kzl

> Uzywane

> - Octavia 2010 1.6TDI 105KM(brak tempomatu, DPF) 42kzl

> - Octavia 2009 1,9 TDI 105KM (brak tempomatu, DPF?) 42kzl

> - Insignia 2,0 cDTI 160KM (DPF, podobno awaryjne?) 50kzl

> - Superb 2.0 TDI 140KM (DPF) 55-65kzl

> - C5 2.0 Hdi 140KM (FAP, niestety sedan) 50kzl

> jakies inne propozycje, lub opinie na temat sensownosci lub bezsensownosci ktorejs z propozycji?

> nowy, czy moze jednak uzywany? auto chyba na 5lat, przebiegi roczne do 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam TSi i nigdy nie spalił więcej niż 7,3 z całego zbiornika - NIGDY.

W pewnych specyficznych warunkach.

Załóż box na dach, zapakuj do środka 4 osoby z ekwipunkiem narciarskim i śmignij autostradami do A/I/FR.

> Nie demonizuj - TSi to bardzo oszczędne silniki.

W określonych warunkach - jazda poza miastem, nie autostradą, z prędkościami do 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Wigilię - 21 km po W-wie: 7.1 l / 100 km. Po drodze chyba 9 czerwonych świateł i trochę jazdy po

> osiedlowych drogach. Średnia prędkość: 48 km/h.

Ale o czym to świadczy? W okresie świątecznym w W-wie jest tak pusto jak w małym miasteczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynowe - w miare spokojna jazda na obrzezach miasta ok 10km. wskazania spalania komputera..

Civic 1,8 - 8,8 ( dynamika ok, ale samo auto male jak na 75kzl)

Civic 1,4 - 7,8 (marna dynamika i j.w.)

508 1,6 155KM - 13,5l - oszczedna benzyna.... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze cos o przewadze uzywki nad nowym?

chyba tylko niższa cena i brak przymusu robienia przeglądów w ASO. nie skonfigurujesz auta pod siebie, jak znajdziesz z wyposażeniem to stan techniczny zły, nie znasz przeszłości, przebiegu itp. Oczywiście nie generalizuję.

> oraz przewadze leasingu nad kredytem (firma bez VAT)?

czy to przewaga ? to już indywidualnie chyba jest liczone dla każdego ( tak jak ubezpieczenie OC)

> > nowy, czy moze jednak uzywany? auto chyba na 5lat, przebiegi roczne do 20kkm

trochę małe przebiegi aby inwestować w nowe. wiem - znaleźć fajną i dobrą używkę nie jest łatwo, można szukać tyle ile czeka się na nowe w salonie cool.gif

nigdy nie miałem nowego ale może na emeryturze ... grinser006.gif. Za to sporo się nówkami jeździ......... cudzymi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba tylko niższa cena i brak przymusu robienia przeglądów w ASO. nie skonfigurujesz auta pod

> siebie, jak znajdziesz z wyposażeniem to stan techniczny zły, nie znasz przeszłości, przebiegu

> itp. Oczywiście nie generalizuję.

> czy to przewaga ? to już indywidualnie chyba jest liczone dla każdego ( tak jak ubezpieczenie OC)

> trochę małe przebiegi aby inwestować w nowe. wiem - znaleźć fajną i dobrą używkę nie jest łatwo,

> można szukać tyle ile czeka się na nowe w salonie

> nigdy nie miałem nowego ale może na emeryturze ... . Za to sporo się nówkami jeździ.........

> cudzymi

no tak, ale roznica w cenie uzywki 3-4 letniej z przebiegiem do 100kkm a nowym to ca.45-50kzl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pewnych specyficznych warunkach.

> Załóż box na dach, zapakuj do środka 4 osoby z ekwipunkiem narciarskim i śmignij autostradami do

> A/I/FR.

> W określonych warunkach - jazda poza miastem, nie autostradą, z prędkościami do 120 km/h.

Zapnij przyczepę + załóż box dachowy, włącz wszystkie odbiorniki prądu + jedź tylko do 3 biegu ..... itp, itd

Zrobiłem Octavią ponad 20 tys km, jeździłem z rowerami na dachu, jeździłem autostradą z prędkościami rzędu 200 k/h, jeździłem zimą , jeździłem latem, jeździłem po 5 km w jedną stronę i spalanie powtórzę nigdy nie wyszło większe jak 7,3 l z całego zbiornika.

Po co piszesz takie rzeczy ?? TSi według Ciebie jest wyjątkiem ? Inne samochody w warunkach przez Ciebie opisanych spalają inaczej?

Croma którą miałem spalała bdb średnio nie więcej jak 7,3-7,5 l na 100, na trasie schodziłem w okolice 5-5,5 pomimo softu na ponad 190 KM, jednak gdy jechałem na urlop z bagażnikiem rowerowym na tylnej klapie to na trasie nie dało się zejść poniżej 6,7-6,9 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapnij przyczepę + załóż box dachowy, włącz wszystkie odbiorniki prądu + jedź tylko do 3 biegu

Zapomniałeś dodać żagiel typu spinaker + rzucona kotwica przymocowana łańcuchem do zawieszenia ciągniętej już przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co proponujecie zamiast Skody Octavii z 2003r 1.9TDI?

> wymagania: Klima, tempomat, male spalanie (dotychczasowa Octavia srednio 5,5l z czego 70% w miescie

> na odcinkach po 10km max), combi lub liftback, bagaznik nie mniejszy niz w Octavii 1, czujniki

> parkowania tyl - mile widziane,

> powstaly propozycje:

> Nowe:

> - Octavia 2.0 TDI ale toto to 85kz min

> - Superb 2.0 TDI106kzl

> - Passat Combi 2.0TDI 98kzl

> - C4 Picasso 1.6 Hdi122KM 78kzl

> - Auris 1,4D 80kzl

> Uzywane

> - Octavia 2010 1.6TDI 105KM(brak tempomatu, DPF) 42kzl

> - Octavia 2009 1,9 TDI 105KM (brak tempomatu, DPF?) 42kzl

> - Insignia 2,0 cDTI 160KM (DPF, podobno awaryjne?) 50kzl

> - Superb 2.0 TDI 140KM (DPF) 55-65kzl

> - C5 2.0 Hdi 140KM (FAP, niestety sedan) 50kzl

> jakies inne propozycje, lub opinie na temat sensownosci lub bezsensownosci ktorejs z propozycji?

> nowy, czy moze jednak uzywany? auto chyba na 5lat, przebiegi roczne do 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest jakas opcja ale wez cos wybierz z tego chlamu co sprzedaja i do tego zeby tempomat mialo i

> nie bylo czarne...

Problemem w OII Fl w TDi ku 1.9 jest to, że zdaje się większość tych silników to owiane różną sławą BXE

Szwagier miał taką nową, fakt jeździło to zacnie po sofcie lecz sprzedał za szybko by przekonać się jaką żywotność mają panewki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest jakas opcja ale wez cos wybierz z tego chlamu co sprzedaja i do tego zeby tempomat mialo i

> nie bylo czarne...

Tempomat można dołożyć. Manetka 150zł + 150zł usługa. Ja mam tempomat i z niego nie korzystam. Z tego co piszesz to po trasach nie latasz, a tylko tam ma to jakieś zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemem w OII Fl w TDi ku 1.9 jest to, że zdaje się większość tych silników to owiane różną sławą

> BXE

> Szwagier miał taką nową, fakt jeździło to zacnie po sofcie lecz sprzedał za szybko by przekonać się

> jaką żywotność mają panewki

wymiana panewek to 600zł i po problemie

ja u siebie nie wymieniałem ( mam 70 tys) i sa jak nowe problem jest znany sa auta co maja juz po 300tys przebiegu i nic a sa tacy co wymieniali przy ok 100tys i był to ostatni monent.

Fakt z kolorem moze byc problem sam mam czarna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest jakas opcja ale wez cos wybierz z tego chlamu co sprzedaja i do tego zeby tempomat mialo i

> nie bylo czarne...

jak masz do wydania powyżej 40tys. to znajdziesz dobre autko problem złomu zaczyna sie ponizej tej kwoty a jak juz ktos szuka FL-ki i chce wydac ok 30tys.zł to sam sie prosi o problemy. (pisze o 1,9 tdi)

wielu sprzedajacych na OCP wyceniało swoje cacuszka z lat 2009-2010 na kwote w przedziale 40-50tys. i znajdowali nabywców mimo ze ceny na portalach były nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tempomat można dołożyć. Manetka 150zł + 150zł usługa. Ja mam tempomat i z niego nie korzystam. Z

> tego co piszesz to po trasach nie latasz, a tylko tam ma to jakieś zastosowanie.

bylem w paru miejscach i mowili ze jest problem z dolozeniem tempomatu do FLki,

tempomaty byl w O1, i przydawal sie w trasie, a nawet w miescie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mniej więcej 195 km/h licznikowo to około 4200 obrotów na 6 biegu dla nie dowiarków foto:

> Uploaded with ImageShack.us

> Zdjęcie zrobiłem jadąc autostradą w chwili kiedy musiałem odpuścić gaz i nieco zwolnić, chwilę

> przed fotką było 210 km/h licznikowe oczywiście.

No i o to odpuszczenie gazu chodzi. W ten sposób ślicznie można ustawić sobie niski wynik chwilowego spalania do takiego zdjęcia. Co nijak nie będzie prawdziwym spalaniem. Ile było przy tych 210km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tempomat można dołożyć. Ja mam tempomat i z niego nie korzystam. Z > tego co piszesz to po trasach nie latasz,

a tylko tam ma to jakieś zastosowanie.

nono.gif . tempomatu używamy zawsze i wszędzie gdzie tylko się da. nawet w mieście. Antek wie o czym piszę ale nie o tym jest wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest jakas opcja ale wez cos wybierz z tego chlamu co sprzedaja i do tego zeby tempomat mialo i

> nie bylo czarne...

wracamy do twojego pytania o przewadze używki nad nowym ? albo znajdziesz dobrą sztukę bez wyposażenie i koloru albo znajdziesz wyposażenie i kolor ale auto trup. Fakt ,cena 3 letniej używki to ok 50% ceny nowego. powodzenia w poszukiwaniach mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylem w paru miejscach i mowili ze jest problem z dolozeniem tempomatu do FLki,

> tempomaty byl w O1, i przydawal sie w trasie, a nawet w miescie

problem bywa w autach po maju 2010, są w nich manetki zintegrowane (z tymi od wycieraczek) i czasami trzeba zmienić moduł po kierownicą

btw. ja mam dokładany i było bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i o to odpuszczenie gazu chodzi. W ten sposób ślicznie można ustawić sobie niski wynik

> chwilowego spalania do takiego zdjęcia. Co nijak nie będzie prawdziwym spalaniem. Ile było

> przy tych 210km/h?

Nigdzie nie pisałem o spalaniu przy tych prędkościach, nie o tym był temat. Odpuściłem bo w chwili robienia zdjęcia warunki drogowe mnie do tego zmusiły. Nie jechałem nigdy większej ilości kilometrów z prędkościami rzędu 200 km/h non stop , jadąc w przedziale 150-180 dystans około 60 km miałem średnie na poziomie 9 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem bywa w autach po maju 2010, są w nich manetki zintegrowane (z tymi od wycieraczek) i

> czasami trzeba zmienić moduł po kierownicą

> btw. ja mam dokładany i było bez problemów

Ja mam taką manetkę , ale tempomat fabrycznie. Też słyszałem, że to nie taka prosta sprawa jak w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wracamy do twojego pytania o przewadze używki nad nowym ? albo znajdziesz dobrą sztukę bez

> wyposażenie i koloru albo znajdziesz wyposażenie i kolor ale auto trup. Fakt ,cena 3 letniej

> używki to ok 50% ceny nowego. powodzenia w poszukiwaniach

nie jestem chyba wymagajacy, jesli chodzi o octavie to potrzebna jest klima, tempomat i elektryka.... tylko zeby cena byla adekwatna do wyposazenia a nie ambiente w cenie RSa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy wszyscy macie z tym DPFem??

> Miałem już w trzech autach i nigdy nic się nie zapchało etc... Po prostu trzeba auto od czasu do

> czasu ostrzej pogonić i problem znika...

no w salonach to straszyli ze na kazde 200km w miescie 100km w trasie.. z butem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy wszyscy macie z tym DPFem??

> Miałem już w trzech autach i nigdy nic się nie zapchało etc... Po prostu trzeba auto od czasu do

> czasu ostrzej pogonić i problem znika...

nie kazdy lubi szwendac sie po autostradzie bez celu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tych warunkach całkiem fajnie się sprawuje, choć niepokojąca jest kwestia łańcucha rozrządu o

> trwałości 30 kkm.

Eeee... no troche przesadzasz - mi, ten najgorszy ( z samego poczatku produkcji) wytrzymal 70 kkm - co tyle to mozna zmieniac jak pasek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No wlasnie.

> Jestem na etapie zakupu nowego auta. Chcialem OIII rs tdi ale w tej cenie mozna dostac 508gt.

> Ciekawe jak to 508 jezdzi. Podwozie daje rade?

wlasnie popatrzylem, ze tam zadnej fajnej benzyny nie ma a co do ceny to cena wyjsciowa GT jest jakies 20 kpln wyzsza od OIII RS TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.