Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd techniczny Fiesty po roku.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Za m-c minie rok od kupna Fiesty z silnikiem EcoBoost. Dla zachowania gwarancji trzeba wpaść do ASO Forda, bo pewnie tylko oni mogą komputerowo sprawdzić ten silnik. Orientowałem się w cenach takiego przeglądu i razem z materiałami ASO oraz przeglądem nadwozia, do zapłacenia by było 752zł.

Miałem "przeboje" z czujnikiem parkowania i ASO niestety nie wykazało się profesjonalizmem. Jest to baaardzo delikatne określenie tego, co z nimi przeszedłem. Po wszystkim uzyskałem informację, że w ramach rekompensaty dostanę rabat na pierwszy przegląd auta. Wczoraj dostałem kosztorys- po rabacie do zapłacenia 690,28zł.

Normalna cena i jechać do nich, czy "podziękować" im za "upust" jadąc do innego ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za m-c minie rok od kupna Fiesty z silnikiem EcoBoost. Dla zachowania gwarancji trzeba wpaść do ASO

> Forda, bo pewnie tylko oni mogą komputerowo sprawdzić ten silnik. Orientowałem się w cenach

> takiego przeglądu i razem z materiałami ASO oraz przeglądem nadwozia, do zapłacenia by było

> 752zł.

> Miałem "przeboje" z czujnikiem parkowania i ASO niestety nie wykazało się profesjonalizmem. Jest to

> baaardzo delikatne określenie tego, co z nimi przeszedłem. Po wszystkim uzyskałem informację,

> że w ramach rekompensaty dostanę rabat na pierwszy przegląd auta. Wczoraj dostałem kosztorys-

> po rabacie do zapłacenia 690,28zł.

> Normalna cena i jechać do nich, czy "podziękować" im za "upust" jadąc do innego ASO?

Zapytaj ile liczą za olej i jaki leją. Może wyjdzie ze 200zł różnicy na samym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj ile liczą za olej i jaki leją. Może wyjdzie ze 200zł różnicy na samym oleju.

Zapomniałem dopisać:

Przegląd: 141zł

Kontrola bezpieczeństwa: 81zł

Przegląd nadwozia: 17zł

Filtr kabinowy: 109zł taki

Filtr oleju: 36zł taki

Olej Castrol Magnatec 5W20 ( 4,1 l ): 295zł taki

Płyn chłodzący 0,5 l: 13zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dopisać:

> Przegląd: 141zł

> Kontrola bezpieczeństwa: 81zł

> Przegląd nadwozia: 17zł

> Filtr kabinowy: 109zł taki

> Filtr oleju: 36zł

> Olej Castrol Magnatec 5W20 ( 4,1 l ): 295zł taki

> Płyn chłodzący 0,5 l: 13zł

Jak masz blisko to jedz do nich, te ceny nie są złe, a na oleju kazde ASO musi zarobić.

Zastanawia mnie dlaczego chcą Ci dolac 0,5l plynu chlodzacego? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz blisko to jedz do nich, te ceny nie są złe, a na oleju kazde ASO musi zarobić.

> Zastanawia mnie dlaczego chcą Ci dolac 0,5l plynu chlodzacego?

Do jednego i drugiego ASO mam po 50 km w jedną stronę, więc bez różnicy.

Drugie ASO bierze 1zł za przegląd nadwozia ( info przez telefon ). Czekam na całkowity koszt od nich na e-mail'a.

Z tym chłodzącym, to pewnie myślą, że poziom spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dopisać:

> Przegląd: 141zł

> Kontrola bezpieczeństwa: 81zł

> Przegląd nadwozia: 17zł

> Filtr kabinowy: 109zł taki

> Filtr oleju: 36zł taki

> Olej Castrol Magnatec 5W20 ( 4,1 l ): 295zł taki

> Płyn chłodzący 0,5 l: 13zł

Jaki olej masz wpisany w instrukcji? I czy musi być castrol magnatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na pewno nie masz WSS-M2C albo czegoś podobnego??!

> Do ecoboosta pewnie będzie WSS-M2C913-C/D, A5/B5-10...

Według instrukcji: Olej silnikowy- wyłącznie silniki benzynowe; WSS-M2C948-B; 5W20.

To co ty podałeś jest błędne, bo według instrukcji: Alternatywny olej silnikowy- wszystkie silniki benzynowe z wyjątkiem 1,0 l EcoBoost ; WSS-M2C913-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według instrukcji: Olej silnikowy- wyłącznie silniki benzynowe; WSS-M2C948-B; 5W20.

> To co ty podałeś jest błędne

Pisałem "pewnie" - w życiu nie widziałem Twojej instrukcji smile.gif

> bo według instrukcji: Alternatywny olej silnikowy- wszystkie silniki benzynowe z wyjątkiem 1,0 l EcoBoost ; WSS-M2C913-C.

Masz normę WSS-M2C948-B do spełnienia. 5w20 to pikuś przy tej normie fordowskiej smile.gif Z tego co zrobiłem google-search - tylko castrol lub ford... Dlatego taki drogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw ile to cuda ci pali po mieście ?

Cykl mieszany w zimie- żona jeździ Fiestą do pracy ok. 20 km w jedną stronę oraz po mieście. Średnie spalanie z komputera 5,9 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cykl mieszany w zimie- żona jeździ Fiestą do pracy ok. 20 km w jedną stronę oraz po mieście.

> Średnie spalanie z komputera 5,9 l/100km.

żadna rewelacje, mi w stilo 1.4 100% miasto wychodziło 8l, do póki nie wejdą silniki elektrycznie to tylko bujanie się z nazwami marketingowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Masz normę WSS-M2C948-B do spełnienia. 5w20... Dlatego taki drogi....

Dałem linki do sklepu Forda, w którym ten olej w baniaczku 5 l kosztuje 187zł. W ASO wleją 4,1 l za prawie 300zł. Jest na czym kasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To taniej Ci wyjdzie nawet mocno wysokobudzetowego Millersa albo Amsoila kupic i zawiezc ze soba na

> przeglad. 295PLN za Castrola Magnateca to chyba ktos sie solidnie zamienil w tym ASO, albo do

> motoru 1.0 wchodzi tego ze 6 litrow

O tym oleju piszesz? Po co kombinować, skoro zalecany jest w tej samej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jest? Myslalem ze napisales ze 295PLN chca...

Jak to "będzie tańszy", skoro dałem w tym wątku link do sklepu Forda, gdzie Magnatec jest w cenie tego twojego oleju? Poza tym dorzuciłbym filtr oleju, powietrza i kabinowy i za przesyłkę zapłaciłbym 15zł.

Wcześniej w ogóle nie myślałem o zawiezieniu swoich materiałów do ASO. Teraz mnie korci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to "będzie tańszy", skoro dałem w tym wątku link do sklepu Forda, gdzie Magnatec jest w cenie

> tego twojego oleju? Poza tym dorzuciłbym filtr oleju, powietrza i kabinowy i za przesyłkę

> zapłaciłbym 15zł.

> Wcześniej w ogóle nie myślałem o zawiezieniu swoich materiałów do ASO. Teraz mnie korci.

No jesli chcesz porownywac Magnateca do Millersa czy Amsoila to luz grinser006.gif

W necie sporo sobie mozna poczytac jaki to Castrol jest cudowny. Wiec skoro kosztuja tyle samo to bym sie nawet 5 sekund nie zastanawial cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jesli chcesz porownywac Magnateca do Millersa czy Amsoila to luz

> W necie sporo sobie mozna poczytac jaki to Castrol jest cudowny. Wiec skoro kosztuja tyle samo to

> bym sie nawet 5 sekund nie zastanawial

nie wytłumaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wytłumaczysz

Sorry, ale nie rozumiem. Nie znam się na olejach, więc pytam: w czym Castrol Magnatec 5W20 jest gorszy od tego Millersa czy Amsoila, skoro sam producent aut, czyli Ford go zaleca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można schować do walizki , to zaleta

Wolę, aby był w komorze silnikowej i działał ok.gif Za to mechanicy nie będą się męczyli przy wymianie silnika. Napisałem "wymianie", bo nie wiem, czy je się naprawia grinser006.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry, ale nie rozumiem. Nie znam się na olejach, więc pytam: w czym Castrol Magnatec 5W20 jest

> gorszy od tego Millersa czy Amsoila, skoro sam producent aut, czyli Ford go zaleca?

W tym, że jest to marnej jakości olej mineralny, hydrokrakowany. A marny jest w sensie że są dużo lepsze oleje mineralne hydrokrakowane. 300zł za to to chyba jakiś żart. W Polsce na opakowaniach jest napisane że syntetyczny, a już kilometr za zachodnią granicą na opakowaniu tego samego oleju jest "HC Synthese".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym, że jest to marnej jakości olej mineralny, hydrokrakowany. A marny jest w sensie że są dużo

> lepsze oleje mineralne hydrokrakowane. 300zł za to to chyba jakiś żart. W Polsce na

> opakowaniach jest napisane że syntetyczny, a już kilometr za zachodnią granicą na opakowaniu

> tego samego oleju jest "HC Synthese".

Skoro producent auta go zaleca, to w czym problem? Ja nie widzę i nie mam zamiaru się nad tym zastanawiać. Po prostu szukam oryginalnego towaru zalecanego przez producenta w jak najmniejszej cenie.

Trochę zeszliśmy z głównego problemu: podziękować firmie, która na mnie zarobiła, bo kupiłem u nich nowe auto, nie pokazała się z fachowej strony przy usterce czujnika parkowania i w dodatku teraz chce dużą kasę za przegląd, bo m.in. zawyża cenę oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro producent auta go zaleca, to w czym problem? Ja nie widzę i nie mam zamiaru się nad tym

> zastanawiać. Po prostu szukam oryginalnego towaru zalecanego przez producenta w jak

> najmniejszej cenie.

Widać dalej nie rozumiesz wink.gif ....

To , że producent zaleca nie znaczy ,że jest dobre....

Zrozum ,że ten CASTROL to przerobiony olej mineralny ...

A millers to olej syntetyczny dużo lepszej jakości.

A zaleca go producent, dlatego , że w hurcie go kupują pewnie za około 70zł a sprzedają za 300 wink.gif

> Trochę zeszliśmy z głównego problemu: podziękować firmie, która na mnie zarobiła, bo kupiłem u nich

> nowe auto, nie pokazała się z fachowej strony przy usterce czujnika parkowania i w dodatku

> teraz chce dużą kasę za przegląd, bo m.in. zawyża cenę oleju?

Ale producent zaleca ci u nich robić przeglądy i bulić .... To czego marudzisz , skoro tak się trzymasz zaleceń producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producent zaleca Castrola?

> W instrukcji jest napisane, żeby lać konkretnie castrol magnatec?

W instrukcji jest napisane: "Zalecany olej: Olej silnikowy Castrol lub Ford".

"Silnik Twojego pojazdu został zaprojektowany do stosowania olejów silnikowych Castrol i Ford, które zapewniają niskie zużycie paliwa, a jednocześnie długotrwałą sprawność silnika. Zalecany olej silnikowy firmy Castrol".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji jest napisane: "Zalecany olej: Olej silnikowy Castrol lub Ford".

> "Silnik Twojego pojazdu został zaprojektowany do stosowania olejów silnikowych Castrol i Ford,

> które zapewniają niskie zużycie paliwa, a jednocześnie długotrwałą sprawność silnika. Zalecany

> olej silnikowy firmy Castrol".

To już się w pale nie mieści. Niedługo napiszą, że zalecają tankowanie na stacji Shell po lewej stronie drogi na drugim stanowisku.

Moja wrodzona złośliwość podpowiada mi zalanie mobila 5w30, ale że ta kosiarka ma duże szanse na wymianę gwarancyjną to jednak zalał bym tego forda 5W20, ale kupionego w sklepie za normalne pieniądze, ą nie z marżą 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już się w pale nie mieści. Niedługo napiszą, że zalecają tankowanie na stacji Shell po lewej

> stronie drogi na drugim stanowisku.

> Moja wrodzona złośliwość podpowiada mi zalanie mobila 5w30, ale że ta kosiarka ma duże szanse na

> wymianę gwarancyjną to jednak zalał bym tego forda 5W20, ale kupionego w sklepie za normalne

> pieniądze, ą nie z marżą 100%

Wiesz- dla takich osób jak ja jest to proste info mówiące o zakupie konkretnego oleju. Nie muszę się zastanawiać, czy taki Lotos by przypasował i silnik na nim nie zatarł. Zostaje tylko kupienie go w najniższej cenie ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W instrukcji jest napisane: "Zalecany olej: Olej silnikowy Castrol lub Ford".

> "Silnik Twojego pojazdu został zaprojektowany do stosowania olejów silnikowych Castrol i Ford,

> które zapewniają niskie zużycie paliwa, a jednocześnie długotrwałą sprawność silnika. Zalecany

> olej silnikowy firmy Castrol".

To jak tak napisali to nie ma co kombinować. Kupić zalecany i tyle ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz- dla takich osób jak ja jest to proste info mówiące o zakupie konkretnego oleju. Nie muszę

> się zastanawiać, czy taki Lotos by przypasował i silnik na nim nie zatarł. Zostaje tylko

> kupienie go w najniższej cenie .

Ja mam po prostu uraz do magnateca. Zalałem go kiedyś do astry przy przebiegu 45 tyś i zaczęła olej brać na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robią kosztorys przeglądu i już wiedzą że trzeba dolać płynu do chłodnicy?

sądzę, że doradca serwisowy przepisał co miał w cenniku i tyle było z kalkulacji. Na odczepnego do czujników cofania, które montowała firma zewnętrzna ew. elektryk na etacie, DT zszedł z marży o stówkę w ramach rekompensaty i na drzewo. wysyła klienta.

Pierwszy przegląd po roku czy ilu tam 15 kkm? tam nie ma prawa się nic dziać więc zmienią olej, popatrzą na klocki i pa.

Ja zabrałbym swój olej, nawet tego forda tylko kupiony w sklepie internetowym a różnice wydał na inne przyjemności ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym, że jest to marnej jakości olej mineralny, hydrokrakowany. A marny jest w sensie że są dużo

> lepsze oleje mineralne hydrokrakowane. 300zł za to to chyba jakiś żart. W Polsce na

> opakowaniach jest napisane że syntetyczny, a już kilometr za zachodnią granicą na opakowaniu

> tego samego oleju jest "HC Synthese".

NA czym opierasz swoją opinie? Bo nie sądzę że miałeś styczność z tym olejem i robiłeś jakieś porównania/testy z innymi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.