Skocz do zawartości

takie tam.... spalanie z ferii Opelka z ON pod maską


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> Ciężkie auto to nie jest często najważniejsza kwestia....

> Dla przykładu:

> Ford Focus 1.8 D o mocy

> Toyota avensis 2.0 D

Epica ma tylko pięć biegów co ma spory wpływ na spalanie przy prędkościach autostradowych. Jadąc do 100km/h wyniki są o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre spalanie ... ojciec ma b7 116KM 1.9 tdi i nie zszedł jeszcze poniżej 5.5 nigdy....

> Termostat był walnięty, wymieniony w tą zime , może się uda spalić mniej .

tez termostat wymienialem zlosnik.gif

> Jak na średnią autostradową spalanie rewelka W Oplu przy tej średniej pewnie z 6.5-7 by wyszło

z ta srednia autostradowa to jest roznie.ostatnio jechalem na lotnisko po znajomego i poniewaz samolot byl opozniony to nie musialem sie spieszyc i zapodalem emeryt style.jadac caly czas 100km/h srednia wyszla mi 92,1km/h a spalanie 4,8 szafa jaka jest touran.patrzac tylko na srednia to wynik llal a tak naprawde to bylo turlanie sie zlosnik.gif

z powrotem bylo juz 5,6l/100km hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę służbowo Berlingo 1,6HDI i po Warszawie mi wychodzi obecnie 5,9-6,0l/100km

ok.gif

mnie też tak wychodzi na co dzień (miasto, budowa, trasa)

na trasie spokojnie do 5.5 schodzę, po budowie miewam i 8.5 grinser006.gif

w foce ten silnik potrafił spalić poniżej 5L, nawet przy pełnym obłożeniu

największy zasięg jaki pokazał po tankowaniu to okolice 1150-1200km (4.5L/100km)

więc przy kapeluszniczej jeździ i w berlingo idzie zejść poniżej 5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus 1.8 TDDI 90km - z przyczepką na motor (i motorem ) spalił średnio na mazury i z powrotem 4.7

> literka

No super, jadąc 60 km/h moje auta palą 2.8/3.4 l /100 km, ale co to za różnica? Chodzi raczej o spalanie w warunkach wyższych prędkości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Epica ma tylko pięć biegów co ma spory wpływ na spalanie przy prędkościach autostradowych. Jadąc do

> 100km/h wyniki są o wiele lepsze.

W foce też mam 5 biegów, ok potwierdza się prawda o niższych prędkościach obr. silnika. Toyota ma 6.

Ale powoli benzyniaki zaczynają wypierać diesle ........

Niejedna Turbo Benzyna do 120 km/h spala mniej niż stary TD z CR.

Powyżej jednak są różnice, bo dieslowi trzeba mniej lać, a benzyniak jednak rozkręcając sprężarkę zaczyna wpitalać więcej paliwa.

Z czasem dojdzie do tego, że benzyniaki będą uniwersalne a diesle na autostrady powyżej 130 km/h zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale powoli benzyniaki zaczynają wypierać diesle ........

> Niejedna Turbo Benzyna do 120 km/h spala mniej niż stary TD z CR.

> Powyżej jednak są różnice, bo dieslowi trzeba mniej lać, a benzyniak jednak rozkręcając sprężarkę

> zaczyna wpitalać więcej paliwa.

> Z czasem dojdzie do tego, że benzyniaki będą uniwersalne a diesle na autostrady powyżej 130 km/h

Tak to zaczyna wyglądać. Przy zakupie nowego dopłata do diesla w wielu markach jest niezrozumiała. Czas zwrotu to ok. 100 kkm albo lepiej.

A przy większych prędkościach też już nie ma źle: TSI

Podejrzewam, że aktualne 1.4 TSI 140 KM miało by jeszcze lepsze wyniki.

Tak z 0,5 litra mniej obstawiam, bo litr to chyba nie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie 5L.......... "jak wszystkim właścicielom TDI w PL"

To napewno, w zeszlym roku bylismy z mulher.gif we francuskich alpach na nartach. Mazda 3 w 1,6 d z dachboxem, wyladowane na maxa po brzegi ( niedotarta jeszcze byla ) to wyszlo 6,4 l / 100 km.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc tak

> Pacjent: Insignia kombi 2,0L ON 163KM, box coś ciut ponad 500L, 5-ka dusz na pokładzie (3-ka

> dzieciaków), bagażnik prawie po dach, w boksie pełne zestawy narciarskie+

> Trasa Trójmiasto-Kręcenie się na miejscu

> Powrót: Passau-

> W sumie 2917km

> Średnio 7,2L/100km (z tankowań wychodzi nawet 0,1 mniej)

> Średnia prędkość 94km/h - zasadniczo jechaliśmy przepisowo (w PL +/-10km/h), Na autobahnie 140-145

> gpsowe, chyba, że ograniczenia nakazywały inaczej (W Niemczech trochę ograniczeń do 120 i

> momentami nawet do 80 tu jakies +/-5km/h). Max to ze dwa trzy razy 160-parę km/h.

> Amen.

Jezdze czasem taka Insignia i mozna ladne spalania zrobic, co kolo 7l wink.gif.

Ja swoim tydzien temu zrobilem podobna trasa Wawa -(8+S8) Wroclaw - Praga - Linz -Monachium - Inssbruck -Mayrhofen - Wieden - Bratyslawa - Ostrava - Warszawa +krecenie sie po ok 2 dni w kazdym miescie, prawie 2,9kkm. Spalania lpg w pl i cz wynioslo 12,41, noPb w A 8,5 l/100km.

Predkosci od ok 100km/h (gorskie drogi+pl bez "S") do 220km/h w D, zazwyczaj bylo to ok 140-150km/h.

Auto AWD, 250KM z automatem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc tak

> Pacjent: Insignia kombi 2,0L ON 163KM, box coś ciut ponad 500L, 5-ka dusz na pokładzie (3-ka

> dzieciaków), bagażnik prawie po dach, w boksie pełne zestawy narciarskie+

> Trasa Trójmiasto-Kręcenie się na miejscu

> Powrót: Passau-

> W sumie 2917km

> Średnio 7,2L/100km (z tankowań wychodzi nawet 0,1 mniej)

> Średnia prędkość 94km/h - zasadniczo jechaliśmy przepisowo (w PL +/-10km/h), Na autobahnie 140-145

> gpsowe, chyba, że ograniczenia nakazywały inaczej (W Niemczech trochę ograniczeń do 120 i

> momentami nawet do 80 tu jakies +/-5km/h). Max to ze dwa trzy razy 160-parę km/h.

> Amen.

Bardzo realny wynik ok.gif Umiarkowany apetyt na paliwo to chyba największa zaleta tego silnika. Jadąc międzymiastowo-autostradowo, gdy nie ma dużego ruchu, nie przekraczając za bardzo 120 km/h, można bez specjalnego skupiania się na jeździe "o kropelce" osiągnąć wynik rzędu 4,7 l/100km. Bez boxu i kompletu pasażerów rzecz jasna wink.gif Jakiś mistrz ecodrivingu pewnie zszedłby jeszcze niżej. To jest naprawdę niskie spalanie biorąc pod uwagę moc i masę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wątek w stylu moja oktawia pali 2 litry , jestem debeściak

na szczescie sa jeszcze watki typu -jechalem 160/80.jestem debesciak ok.gif

ew.-zabrali mi prawko za niewinnosc-jestem debesciak ok.gif

po grzyba zagladac do watku ktory juz w tytule sugeruje klamstwa i ponizenia 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc tak

> Pacjent: Insignia kombi 2,0L ON 163KM, box coś ciut ponad 500L, 5-ka dusz na pokładzie (3-ka

> dzieciaków), bagażnik prawie po dach, w boksie pełne zestawy narciarskie+

> Trasa Trójmiasto-Kręcenie się na miejscu

> Powrót: Passau-

> W sumie 2917km

> Średnio 7,2L/100km (z tankowań wychodzi nawet 0,1 mniej)

> Średnia prędkość 94km/h - zasadniczo jechaliśmy przepisowo (w PL +/-10km/h), Na autobahnie 140-145

> gpsowe, chyba, że ograniczenia nakazywały inaczej (W Niemczech trochę ograniczeń do 120 i

> momentami nawet do 80 tu jakies +/-5km/h). Max to ze dwa trzy razy 160-parę km/h.

> Amen.

Mój latem ~3000km do chorwacji, tam, powrót wyszło 5,98.

Też kombi po dach załadowane 2+2 ma pokłądzie Prędkości podobne. Nie ma czym się chwalić palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój latem ~3000km do chorwacji, tam, powrót wyszło 5,98.

> Też kombi po dach załadowane 2+2 ma pokłądzie Prędkości podobne. Nie ma czym się chwalić

Mi wyjazd do cro paskiem B6 1.9 143KM (po chipie), 5 osób i po dach wypchany wyszło 6.4 w jedną i 6.5 w drugą przy czym po autostradach była jazda dość szybka, najwięcej zmulił przejazd przez PL.

Co do insigni, 7l/100km źle nie jest, ale nie jest to mega oszczędny silnik, ot normalny w tej stawce, bez wskazania na oszczędny, poniżej 7 spala kumplowi 200konny pasek CC 2.0 TDI (170KM +chip), w trasie przy jeździe spokojnej do 120 schodzi w okolice 5-5.5.

Nad spalaniem nie ma co się rozckliwiać, tym bardziej na AK, gdzie jedni nie potrafią czytać ze zrozumieniem, inni nie rozróżniają czasu jazdy od czasu przejazdu z pkt A do B i prędkości z tym związanych, jeszcze innym spalanie 1.6 TDCI od PSA wychodzi 9-12 l/100km. Ile byś nie napisał to są takie osoby, że napiszą, że niemożliwe. Nie wiem, może dla nich spalanie to przedłużanie siurka i muszą kłamać w tak błahym temacie, bo dla mnie to coś naturalnego i nie dorabiam do tego ideologii ile dane auto pali, a z doświadczenia wiem, że ten sam samochód 2 różnym kierowcom potrafi spalić 2litry więcej/mniej względem siebie. Każdy inaczej zmienia biegi, jedni wyprzedzają na 5-6 biegu, drudzy redukują do 3-4, ciągną wysoko na obrotach itd.

Jednym słowem każdemu spala tyle ile wleje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Średnio 7,2L/100km (z tankowań wychodzi nawet 0,1 mniej)

> Średnia prędkość 94km/h - zasadniczo jechaliśmy przepisowo (w PL +/-10km/h), Na autobahnie 140-145

> gpsowe, chyba, że ograniczenia nakazywały inaczej (W Niemczech trochę ograniczeń do 120 i

> momentami nawet do 80 tu jakies +/-5km/h). Max to ze dwa trzy razy 160-parę km/h.

> Amen.

sporo jak na moje doswiadczenia,czasami jezdze po 2-3tys km za granica.Kilka lat temu stilo kombi 1.9 jtd i spalanie wyszlo 5,5l z jazda glownie autostradami.Ostatnio Opel Zafira 1.7 wypakowana po dach 3 osob spalanie 5l tez glownie autostrady.Lepsze paliwo,rowna jazda i spokojnie takie wyniki wychodza,wiec nie ma sie czym chwalic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo jak na moje doswiadczenia,czasami jezdze po 2-3tys km za granica.Kilka lat temu stilo kombi

> 1.9 jtd i spalanie wyszlo 5,5l z jazda glownie autostradami.Ostatnio Opel Zafira 1.7

> wypakowana po dach 3 osob spalanie 5l tez glownie autostrady.Lepsze paliwo,rowna jazda i

> spokojnie takie wyniki wychodza,wiec nie ma sie czym chwalic:)

Insignia nie jest mocno oszczędnym samochodem, zejście nią poniżej 6/100 to trzeba się mocno starać, więc wynik 7 litrów jest po prostu dobry, widać była normalna jazda bez spinania się nad wynikiem spalania, ale i nie pałowanie dobitne, stąd wynik po prostu dobry. Mondeo 140KM czy passat 2.0 przy takiej samej jeździe być może wynik lepszy by był o 0,5-1l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia nie jest mocno oszczędnym samochodem, zejście nią poniżej 6/100 to trzeba się mocno

> starać, więc wynik 7 litrów jest po prostu dobry, widać była normalna jazda bez spinania się

Kolega dodał , że miał BOX na dachu... Wiesz jakie to opory stawia?:> ... Jak dla mnie wynik w takich warunkach 7l to rewelacja jak na tak duże auto.

> nad wynikiem spalania, ale i nie pałowanie dobitne, stąd wynik po prostu dobry. Mondeo 140KM

> czy passat 2.0 przy takiej samej jeździe być może wynik lepszy by był o 0,5-1l/100.

możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo jak na moje doswiadczenia,czasami jezdze po 2-3tys km za granica.Kilka lat temu stilo kombi

> 1.9 jtd i spalanie wyszlo 5,5l z jazda glownie autostradami. Lepsze paliwo,rowna jazda i

> spokojnie takie wyniki wychodza,wiec nie ma sie czym chwalic:)

Zawsze to lepszej jakości paliwo facepalm%5B1%5D.gif

Jeździłem na faszystowskim paliwie i wychodziło tyle samo, co na polskim.

Na autostradzie można jechać też 90km/h, więc te 5.5l/100km możesz w buty sobie wsadzić. Jedziesz szybko, to przepał musi być - fizyki nie przeskoczysz.

Od Gliwic do Bad Soden am Taunus i z powrotem wychodziło mi zawsze 6.5l/100km jadąc w PL licznikowo ok. 155km/h i w DE pomiędzy 160-180km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tylko co moje

Już kiedyś porównywaliśmy - auta palą nam mniej więcej tyle samo. wink.gif

Ale u mnie nawet po mieście chcoćbyś się starał to ciężko powyżej 8 wyskoczyć.

Najwyższe zanotowane spalanie to 12,5l/100km z tempomatem ustawionym na 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta widzisz no jakos na nie polskim paliwie mi zawsze mniej auta palily.Pewnie tez nie wiem ile mi

> wyszlo spalanie bo sie nie znam heh spoko

Ja po prostu zastanawiam się, co kieruje takimi bajarzami, jak Ty? Lepiej się czujesz, czy dostajesz jakieś punkty do szacunu opowiadając jak to "latasz" po niemieckich autostradach 200km/h, a całkiem spory samochód pali przy tym 4.2l/100km, bo to zasługa paliwa w DE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W foce też mam 5 biegów, ok potwierdza się prawda o niższych prędkościach obr. silnika. Toyota ma

> 6.

> Ale powoli benzyniaki zaczynają wypierać diesle ........

> Niejedna Turbo Benzyna do 120 km/h spala mniej niż stary TD z CR.

Prawda.

> Powyżej jednak są różnice, bo dieslowi trzeba mniej lać, a benzyniak jednak rozkręcając sprężarkę

> zaczyna wpitalać więcej paliwa.

No, tu jest spora różnica. Tak samo po mieście jeśli chcesz pojechać szybciej. Na dieslu nie zrobi to specjalnego wrażenia a benzyna może nawet podnieść wynik razy dwa.

> Z czasem dojdzie do tego, że benzyniaki będą uniwersalne a diesle na autostrady powyżej 130 km/h

Diesle zawsze były lepsze na trasy i to się raczej nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroclaw-krakow-koninki

fiat CROMA 1,9 120KM, 2+2 w srodku, box 340l, tempomat do krakowa na 120kmh, potem z nogi, srednie 5,4l

w drodze powrotnej 5,6 ale nieco szybciej sie jechalo, jaka srednia nie wiem, mylse ze ok 80- wyszla.

Wynik uznaje za zadowalajacy.

Najmniej jak spalil to 5,1 DK5 wroclaw-poznan-wroclaw jednego dnia, ja i bagaz 200 kg w jedna strone, srednia 67kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze to lepszej jakości paliwo

> Jeździłem na faszystowskim paliwie i wychodziło tyle samo, co na polskim.

> Na autostradzie można jechać też 90km/h, więc te 5.5l/100km możesz w buty sobie wsadzić. Jedziesz

> szybko, to przepał musi być - fizyki nie przeskoczysz.

> Od Gliwic do Bad Soden am Taunus i z powrotem wychodziło mi zawsze 6.5l/100km jadąc w PL licznikowo

> ok. 155km/h i w DE pomiędzy 160-180km/h.

u mnie wiecej palil w D i jeszcze na benzyne sie co chwila przelaczal tongue.gif

Tak bylo za kadym razem jak bylem autem w D (3 razy), IMo lpg to my mamy lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia nie jest mocno oszczędnym samochodem, zejście nią poniżej 6/100 to trzeba się mocno

> starać, więc wynik 7 litrów jest po prostu dobry, widać była normalna jazda bez spinania się

> nad wynikiem spalania, ale i nie pałowanie dobitne, stąd wynik po prostu dobry. Mondeo 140KM

> czy passat 2.0 przy takiej samej jeździe być może wynik lepszy by był o 0,5-1l/100.

Jakos nie wieze w lepsze spalanie w 2.0 TDI, jezdzilem wielokrotnie Passatami i A4 zejscie poniezej 7l jest u mnie nie wykonalne. Co wiecej wszyscy znajomi co maja takowy motor tweirdza identycznie. W miescie to juz w ogole duzo gorzej niz fiatowski diesel, srednie oscyluja w ok 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakos nie wieze w lepsze spalanie w 2.0 TDI, jezdzilem wielokrotnie Passatami i A4 zejscie poniezej

> 7l jest u mnie nie wykonalne. Co wiecej wszyscy znajomi co maja takowy motor tweirdza

> identycznie. W miescie to juz w ogole duzo gorzej niz fiatowski diesel, srednie oscyluja w ok

> 10l

Miasta to w ogóle nie ma co porównywać, bo miasto-miastu nierówne.

Co do wiary, no tak jak napisałem, wierzyć nie musisz, z resztą nie rozumiem co miałoby na celu przekłamywanie wyników?

Przy kapeluszniczej jeździe do 110km/h i lekkim obsługiwaniu się gazem na trasie Wawa-Częstochowa kolega schodzi w okolice 5-5,5l/100, jak pogoni szybciej to 6 litrów. Nie piszę tu o wykorzystaniu potencjału 200KM, bo wiadomo, że wtedy zeżre więcej i średnio to mierzalne będzie, chyba, żeby pałować ten samochód. Z resztą jeździmy razem kilkadziesiąt km w miesiącu razem tym samochodem, więc wiem ile to to spala. Zakładając spalanie 6.5/100 ze zbiornika jazdy normalnej, codziennej, bez zawalidrogi, wychodzi system 30 miasto/70 trasa, bez patrzenia ile to spala a na trasie gdzie można można sobie go pogonić. Samego miasta to pewnie pod 8-9 trzeba liczyć, no ale nie zdarza się by cały zbiornik na miejscu wykręcić bo od tego są samochody małe.

Edyta:

Spokojnie można przyjąć to za porównywalne z tym:

5579662700_1392377082.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..... "Nie ma czym się chwalić "

i

> ..."spokojnie takie wyniki wychodza,wiec nie ma sie czym chwalic:) "

"chwalić"?

proponuję przeczytać pierwszego posta jeszcze raz

podszedłem do tego "kronikarsko" nie "ambicjonalno-emocjonalnie"

"szerokości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko porównałem 2.0 tdi 140 i 170KM do Insigni 2.0 cdti 160/195KM, bo takowymi jeżdziłem, w tdi nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego spalania a niektore mnie wrecz zaskoczyly (12l w miescie), klasa auta podobna, trasa ta sama, kierowca (ja) ten sam, styl jazdy takze ten sam. Stad moje wnioski. Insignia tez pewnie mozna mniej wykrecic niz podal autor watku, ale nie kazdem lubi jezdzic 80km/h autostrada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo jak na moje doswiadczenia,czasami jezdze po 2-3tys km za granica.Kilka lat temu stilo kombi

> 1.9 jtd i spalanie wyszlo 5,5l z jazda glownie autostradami.Ostatnio Opel Zafira 1.7

> wypakowana po dach 3 osob spalanie 5l tez glownie autostrady.Lepsze paliwo,rowna jazda i

> spokojnie takie wyniki wychodza,wiec nie ma sie czym chwalic:)

Box na dachu oczywiście też miałeś ? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój latem ~3000km do chorwacji, tam, powrót wyszło 5,98.

> Też kombi po dach załadowane 2+2 ma pokłądzie Prędkości podobne. Nie ma czym się chwalić

U Ciebie też box na dachu był jak rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc tak

> Pacjent: Insignia kombi 2,0L ON 163KM, box coś ciut ponad 500L, 5-ka dusz na pokładzie (3-ka

> dzieciaków), bagażnik prawie po dach, w boksie pełne zestawy narciarskie+

> Trasa Trójmiasto-Kręcenie się na miejscu

> Powrót: Passau-

> W sumie 2917km

> Średnio 7,2L/100km (z tankowań wychodzi nawet 0,1 mniej)

> Średnia prędkość 94km/h - zasadniczo jechaliśmy przepisowo (w PL +/-10km/h), Na autobahnie 140-145

> gpsowe, chyba, że ograniczenia nakazywały inaczej (W Niemczech trochę ograniczeń do 120 i

> momentami nawet do 80 tu jakies +/-5km/h). Max to ze dwa trzy razy 160-parę km/h.

> Amen.

Spalanie mojej insigni zawsze mnie zadziwia, od kiedy ją mam (7-mc) to maksymalne spalanie jakie mi pokazała to 7.1l, zazwyczaj jest to 6.5l / 100km, a nogi lekkiej nie mam. Przed insignią było bravo II 2.0 165KM czyli ten sam silnik i spalanie przy spokojnej jeździe było 7l a przy bucie 7.5l.

Insignia jest świetna jeśli chodzi o spalanie, moim skromnym zdaniem grinser006.gif

P.S 80% nalotu to trasa, i tylko kierowca na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko porównałem 2.0 tdi 140 i 170KM do Insigni 2.0 cdti 160/195KM, bo takowymi jeżdziłem, w tdi

> nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego spalania a niektore mnie wrecz zaskoczyly (12l w

> miescie), klasa auta podobna, trasa ta sama, kierowca (ja) ten sam, styl jazdy takze ten sam.

> Stad moje wnioski. Insignia tez pewnie mozna mniej wykrecic niz podal autor watku, ale nie

> kazdem lubi jezdzic 80km/h autostrada

Ja znowu mam odwrotne wrażenia, że oplowskie i fiatowskie w oplach spalają więcej niż tedeiki VW, dlatego wg mnie bez sensu jest podważać czy negować czyjeś spalanie, bo np Tobie oplowskie spalały mniej bo jeździsz w innych przedziałach obrotowych niż np ja itd. Tak jak pisałem to samo auto każdemu kierowcy spali inaczej, w zależności od stylu jazdy kierownika. Dziś np zrobiłem 200km renówką z 1.5 na pokładzie i z tej trasy wg kompa wychodzi 4.5l/100 (ze zbiornika wychodzi po zlitrażowaniu podobnie +- 0,2 l/100km). Jazda normalna, jak było gdzie to 115-120 (i zauważyłem że to górna granica oszczędnej jazdy dla tego silnika), reszta w okolicach 70-90km/h i wolniej (przebicie się przez Wawę z płn na południe w godzinach ok 16). Zaraz znowu ktoś napisze, że to niemożliwe bo jemu taki silnik nigdy nie wziął mniej niż 6 litrów, co nie znaczy, że obaj nie możemy mieć racji smile.gif Dlatego napisać "w celach kronikarskich" można, natomiast dywagować na temat czy prawda czy nie myślę, że nie ma co, bo raczej normalny user nie będzie dorabiał sobie siusiaka niskim czy wysokim spalaniem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Insignia nie jest mocno oszczędnym samochodem, zejście nią poniżej 6/100 to trzeba się mocno

> starać

Jesli piszesz o 2.0 CDTI 160 KM, to mnie osobiscie nigdy nie udało sie przekroczyć 6,0 l/100km w jeździe pozamiejskiej. Fiat Bravo 1.9 MJet 120 KM palił mi wiecej, a był 40 KM słabszy i 400 kg lżejszy, tyle że skrzynia 5-tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli piszesz o 2.0 CDTI 160 KM, to mnie osobiscie nigdy nie udało sie przekroczyć 6,0 l/100km w

> jeździe pozamiejskiej. Fiat Bravo 1.9 MJet 120 KM palił mi wiecej, a był 40 KM słabszy i 400

> kg lżejszy, tyle że skrzynia 5-tka.

dziwne hmm.gif, musi byc duza roznica w silniku. Insignia jest ciezkim autem, w szczegolnosci w porownaniu do Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli piszesz o 2.0 CDTI 160 KM, to mnie osobiscie nigdy nie udało sie przekroczyć 6,0 l/100km w

> jeździe pozamiejskiej. Fiat Bravo 1.9 MJet 120 KM palił mi wiecej, a był 40 KM słabszy i 400

> kg lżejszy, tyle że skrzynia 5-tka.

niewiem.gif poniżej 6 to insignią schodziłem w spokojnej trasie, na co dzień tak jak jeżdżę, że jakaś tam trasa + trochę na miejscu zawsze wychodziło 7-7.4 ale tak jak pisałem, zależy co i gdzie. U mnie zawsze trafia się przejazd przez Wawę więc jak trafię kiepskie pory to jeszcze trochę korka łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniżej 6 to insignią schodziłem w spokojnej trasie, na co dzień tak jak jeżdżę, że jakaś tam

> trasa + trochę na miejscu zawsze wychodziło 7-7.4 ale tak jak pisałem, zależy co i gdzie. U

> mnie zawsze trafia się przejazd przez Wawę więc jak trafię kiepskie pory to jeszcze trochę

> korka łapię.

to się trochę włączę do dyskusji wink.gif Rzeczywiście, Insignią jest ciężko zejść poniżej 6 litrów - musi to być wybitnie kapelusznicza jazda. Z dobrych wieści - komputer idealnie pokazuje spalanie - pomiary z dystrybutora dają prawie identyczne wyniki.

Zdjęcie z weekendowej trasy - w jedną stronę 330, na powrocie 330 i około 60 km kręcenia się po mieście (Szczecin). Na trasie w miarę szło:

licznik1.jpg

Zdjęcie z ostatniego tygodnia. Trasy jakieś 1800 km, w tym trochę autostrad i ekspresówek:

licznik2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

Volvo 960

obl.jpg

jazda :

Szwablandia tempomat na 130-140km/h GPSowe + parę skoków na 160-170 + 1 korek ok 45 minut (wypadek)

Francja - raczej poza autostradami, 50-90 itp + zwiedzanie kilku miast w tym Paryż

Hiszpania - zwiedzanie kilku miast, poza miastem tempomat na 120

Holandia, Belgia - przepisowo 100-120 (w Holandii masakryczne korki w Goudzie i Amsterdamie na autostradach)

Polska - 140 tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ło chłopie już żeś 14kkm nakręcił ?!

> ile dziennie spędzasz w aucie?

dziennie niewiele, ale w weekendy trochę poszło. Wyjazdy na święta, potem wyjazd do Danii, potem Czechy na narty, potem miałem kilka spraw w Polsce, potem znowu narty, teraz weekend w Szczecinie, jakoś poszło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.