Skocz do zawartości

Rundka po salonach


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

> Czemuz nie porownales 3-ki do Sandero? Byloby jeszcze lepiej.

Zamiast odpowiedzieć na pytanie uprawiasz demagogię. Cóż jest takiego w Maździe czego ten Peugeot nie ma? Bo ja np. wiem co jest w Peugeocie czego Mazda nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam się nie znam, ale Skodę sprawdzałem w trzech salonach i cena po zniżkach oscylowała w

> granicach 73.xxx-74.xxx.

> Może jak zarabiają na kredycie/leasingu to jest inaczej.

9% dawali bez zbytniego problemu, po wyższe rabaty trzeba się trochę pobawić, ale da się, choć może nie koniecznie w pierwszym z brzegu salonie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast odpowiedzieć na pytanie uprawiasz demagogię. Cóż jest takiego w Maździe czego ten Peugeot

> nie ma? Bo ja np. wiem co jest w Peugeocie czego Mazda nie ma.

Nie znam specyfikacji peugeota.

Co dostaniesz w cenie 70 tys i ile doplacisz do automatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to pierwszy właściciel nie musi się marwić.

Dlaczego niby np. pierwszy właściciel Mazdy 6 z roku 2011 nie musi sie martwić purchlami na tylnych błotnikach czy rdzawymi zaciekami na progach, które pojawiły się w roku 2013? hmm.gif Ja bym się jednak trochę zmartwił. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam specyfikacji peugeota.

> Co dostaniesz w cenie 70 tys i ile doplacisz do automatu?

Allure 1.6 125KM zaczyna się w cenniku od 77tys. Dostaniesz to co u wszystkich plus fajerwerki:

- światła LED

- dotykowy multimedialny panel do obsługi instrumentów pokładowych

Co musiałbyś ewentualnie dokupić żeby był już superwypas:

- bezkluczykowy dostęp 2K

- monitor martwego pola 800zł

- aktywny tempomat + automatyczne hamowanie przed kolizją (pakiet) 3K

- szklany dach 1,8K

- navi 2,1K

Ale taka konfiguracja już wyprzedza Mazdę. Automatu na razie nie ma.

Od powyższych cen dostaniesz spory rabat o którym u Japończyków zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skrzynie im nie opadaly na sanki?

> bo to najwieksza usterka w meganach z poczatku produkcji.

> boczna poducha skrzynie bardzi szybko sie zrywala z byle powodu

Dopiero od ubiegłego roku są, więc to nie z początku produkcji.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaznaczam, że porównuję tylko auta, które mnie interesują czyli:

> - kompakty z dużym bagażnikiem (sedan liftback lub kombi)

> - silnik benzynowy dający sobie radę z poruszaniem 1300kg.

> - wyposażenie porównywalne z "Elegance" w Skodzie

> - kolor biały

Z uwagą śledzę ten wątek, gdyż powoli rozglądam się za podobnym autem... Może biały niekoniecznie i niekoniecznie całkiem nowy, ale wymagania podobne (choć nie wiem co zawiera pakiet w Elegance).

Może znajdę tu dobrą sugestię?? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Renaulty stoją i kwiczą.

> 2. Peugeoty leżą chyba jeszcze bardziej.

> Cena......... Jak Megane III było tanie tak Peugeot 308 jest w zasadzie za darmo.

Co ciekawe w Renault/Peugeot i Citroen mogą zejść od cennika baaardzo dużo.

> 3. Coś dziwnego dzieje się w Woldzwagenie

> Zniżka w VW......zapomnij. Czyli jak to?? Jednak się sprzedają.

Najbliższy mi salon VW przy zapytaniu o niższą cenę standardowo pokazuje faka zlosnik.gif

Przejrzyj allegro to znajdziesz dealerów którzy dają od ręki okolice 8-12 %.

Przykładowo 2013: gofer

> 4. Skoda. Po pierwsze - przestała być tania. Po drugie - znienawidzona

> To możliwe??

Możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie dalej jak miesiac temu chodzilem po salonach

A nie szkoda Ci zelówek w butach biglaugh.gif Wyślij zapytanie do dealerów z kraju i weź najleszą ofertę.

Znajomy z Warszawy tak brał Octavię w Opolu u Lellka. ZTCP to było to jakieś 4 czy 5% taniej niż w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakość też.

Z tą jakością to bym się tak nie rozpędzał. Żeby nie było, mnie "trójka" się bardzo podoba. Jednak widziałem ostatnio dwa testy, w których widziałem np. tylną kanapę, która ma postać kawała gąbki przykrywający niechlujnie ułożoną wiązkę elektryczną. Każdy prowadzący wyraził nadzieję, że to jednostkowy przypadek. Przyznam, że mnie też to zaskoczyło, bo Mazda zawsze była dla mnie synonimem dobrej jakości. Myślę, że to wynik szalonego odchudzania i oby to była tylko kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie dalej jak miesiac temu chodzilem po salonach i pitolicie kolego. Nie ma takich rabatow. Moze

> jak ktos bierze w leasing i odlicza VAT ale dla osoby fizycznej nie ma tak duzych rabatow.

Wystarczy wiedzieć jak szukać.

Wystarczy wysłać kilka maili, a potem ponegocjować jeszcze trochę. Ale łatwiej napisać i przyjąć do wiadomości, że NIE MA grinser006.gif

Przykładowo: O III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na wsi miesiąc temu ruszył salon peżota

> no i pan sprzedawca mi wykalkulował 3008/5008 w cenie około 55 tys zł - od aktualnej ceny 70000

> odjął rabaty że nowy salon, że stary rocznik i inne tam i wyszło mu 25%

> no to sobie pomyślałem że jak mam za dustera zapłacic 50 000 to moze warto peżota?

> więc poprosiłem o rozliczenie w kredycie 50/50 i przesłanie mailem

> no i baran przysłał że płace teraz 35 000 zł a za rok 37 000 zł

> no i takie to upusty mają, nawet nie wracałem tego wyjaśnić, będe kupował dustera i gdzies mam te

> wszystkie bonusy, gratisy itd

A może po prostu zadzwoń i zapytaj o co chodzi ?

Ale jaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super Auto

> Nie ma ani octavii ani super rabatu już kilka osób od nas sprawdziło i lipa.

Nie zwróciłem uwagi.

Teraz patrzę, że faktycznie zaspamowali teren zlosnik.gif

Co nie zmienia faktu, że 8% i więcej jest jak najbardziej do zrealizowania u normalnego dealera.

Tu jest coś od normalnego dealera: O III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego dziwne ?

W zeszłym roku nic nie mógł ugrać i właściwie zdecydował się na tourana, ale tam za długo musiał czekać więc wrócił do skody.

No i w marcu niespodzianka ok.gif

btw yeti na zamówienie i wysoki model więc rabat sporo warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku nic nie mógł ugrać i właściwie zdecydował się na tourana, ale tam za długo musiał

> czekać więc wrócił do skody.

> No i w marcu niespodzianka

> btw yeti na zamówienie i wysoki model więc rabat sporo warty.

ok.gif

Teraz nie jestem na bieżąco.

Ale 3 lata temu na O II miałem 15% z opcją na 18%.

Teraz z O III się nie doktoryzowałem, ale niedługo chyba zacznę.

Może być różnie, bo "polityki" się zmieniają.

Przykładowo 3 lata temu na Golfa max to 5% i koniec był.

Teraz widzę, że 10% będzie do dostania, a może lepiej.

Ale PSA nic nie przebije, bo tam to się cuda dzieją spineyes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam się nie znam, ale Skodę sprawdzałem w trzech salonach i cena po zniżkach oscylowała w

> granicach 73.xxx-74.xxx.

> Może jak zarabiają na kredycie/leasingu to jest inaczej.

Bo umawiasz się ze sprzedawcą na prowizję od siebie w zamian za najniższą cenę jaką się da (uświadamiasz mu jakie ceny znasz najniższe) zlosnik.gif Tylko trzeba wzbudzić zaufanie więc nie chwal się swoim fachem zlosnik.gif albo poka zdjęcie w googlach z palnikiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagą śledzę ten wątek, gdyż powoli rozglądam się za podobnym autem... Może biały niekoniecznie i

> niekoniecznie całkiem nowy, ale wymagania podobne (choć nie wiem co zawiera pakiet w

> Elegance).

Elegance to taka "pełna wersja bez ekstrawagancji" innymi słowy nie kastrat.

W tej klasie można to nazwać nawet "odrobiną luksusu"zlosnik.gif.

> Może znajdę tu dobrą sugestię??

Jeśli chodzi o samochody nowe to moim zdaniem jest tak:

- jeśli chodzi o silniki to niewiele marek przebija grupę VAG przy czym Skoda ma moim zdaniem najlepszą ofertę (w przypadku VW np. silnik 1.4 TSI 140KM jest dostępny wyłącznie w najbogatszej wersji wyposażenia itp.)

- jeśli chodzi o prowadzenie to Ford Focus w dalszym ciągu nie ma sobie równych

- jeśli chodzi o wnętrze to już kwestia gustu, ale uważam, że najładniejsze ale SZALENIE nieergonomiczne jest w Megane III, najbardziej awangardowe (i jeszcze bardziej nieergonomiczne) w nowym 308 a najbardziej przyjazne w VW Gofrze

(skórę najlepszej jakości widziałem w Chevrolecie Cruise - tylko tam przypominała skórę)

(.....a fotele najwygodniejsze były w Megane III)

- najlepsze ceny to Renault i Peugeot

- najlepsze warunki gwarancji (najtańsze przedłużenie do 4-5 lat) dawał Renault

- najdłużej czeka się na odbiór VW a najkrócej na Renault (mają bardzo dużo modeli od ręki)

- najładniejszy salon miał VW, najbrzydszy - Skoda (nie napiszę oczywiście który bo to byłoby krzywdzące, a to nie ich wina)zlosnik.gif

- największe olewactwo - Opel, najprzyjemniejsza obsługa - Skoda i VW (dla mnie to ważne - nie lubię jak się olewa klienta który przychodzi z pieniędzmi w zębach).

Najgorsza kawa - Ford, najlepsza - VWzlosnik.gif.

Najtańszy automat z przekąskami - VW, najdroższy - Toyotazlosnik.gif.

....no dobra....trochę się zagalopowałemzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kredyt lub leasing we wskazanym banku. Niestety.

> Widać tak czy siak wychodzą na swoje.

Prowizja dla salonu oscyluje często w okolicach 0,5 do nawet 4% wartości kredytu / leasingu (w zależności od wynegocjowanych przez klienta warunków)

Policzyć łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prowizja dla salonu oscyluje często w okolicach 0,5 do nawet 4% wartości kredytu / leasingu (w

> zależności od wynegocjowanych przez klienta warunków)

> Policzyć łatwo

To bardzo wiele wyjaśnia. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie szkoda Ci zelówek w butach Wyślij zapytanie do dealerów z kraju i weź najleszą ofertę.

> Znajomy z Warszawy tak brał Octavię w Opolu u Lellka. ZTCP to było to jakieś 4 czy 5% taniej niż w

> stolicy.

Tak zrobilem i najtanszy byl w Warszawie. A Ci z malych mijescowosci upadli na glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy wiedzieć jak szukać.

> Wystarczy wysłać kilka maili, a potem ponegocjować jeszcze trochę. Ale łatwiej napisać i przyjąć do

> wiadomości, że NIE MA

> Przykładowo: O III

To jest jakis tam broker pewnie. Ja napisalem co wyniknelo z moich zakupow. To cale wysylanie maili nic nie dalo. Najtaniej i tak byl salon obok mnie. Malo tego czym mniejsza miejscowosc tym cena wyzsza. W niektorych nawet zimowek nie dawali.

Edit: kombi i odlicz vat. Wiec pewnie cfaniaki podali cene juz z odliczonym vatem albo trzeba wziac w leasing etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pytałeś o zniżki dla grup zawodowych? Akurat ludzie w kitlach dość często się na takie łapią

> (choć osobistych doświadczeń nie mam).

Dobry pomysł. Dotychczas nie przyszło mi to do głowy.

Zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewien? Mój ojciec czekał na Golfa VII ok 6 miesięcy, też mnie to zastanawiało czemu tak

> długo, trochę poszukałem w internecie i znalazłem artykuł o tym że kierownictwo VW chciało w

> okresie wakacyjnym, kiedy chyba wszystkie fabryki spowalniają pracę wydłużyć czas pracy i

> cofnąć urlopy (oczywiście płacąc za nie) bo było za dużo zamówień. To chyba nie świadczy o

> małej sprzedaży.

Zgadza się, w ubiegłym roku nie było przestoju wakacyjnego na linii siódemki w WOB. W tym roku też się nie zapowiada żeby stali.

Po prostu polski rynek to pryszcz, żeby zbytnio nim się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe, nawet dealer z OCP dawal max 8% no chyba, ze nie kupowales za gotowke

danielcio ze swoją ofertą został przebity o ok. 1,5% (musiałbym sprawdzić dokładnie), ale rzeczywiście był jako drugi.

Aha - żadne auto z placu, żaden 2013 z wyprzedaży - rocznik 2014 pod zamówienie do produkcji wg specyfikacji.

Zakup - nie kojarzę by był jakiś warunek stawiany że auto musi być kredytowane (choć zapewne rozmawiałem o takiej opcji ale nie wiążąco), choć ostatecznie trzeba by wziąć trochę w kredyt.

Tyle, że uzyskanie takiej ceny wymagało trochę wysiłku, popisania paru maili, kilku wycieczek do salonów (choć tutaj bardziej by sobie pojeździć) i trochę czasu przez telefon - jeśli ktoś nie ma czasu się w to bawić to zapewne nie uzyska takich efektów.

A w 2013 poszedłem z głupa najpierw do Ganinexu w Katowicach - na rocznik 2013 z placu dostałem 9% od cennika. Na auto z 2014 roku do zamówienia 8%. U Zimnego na auto stojące w salonie dostałem w 2013 roku 9%.

edit - pisaliśmy kiedyś o cenie O3 i wtedy podałeś cyferki które wyrażają jeszcze lepszy upust niż to co piszę, więc nie wiem skąd zdziwienie (?)

Ja naturalnie cały czas posługuję się odniesienie do ceny z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.