Skocz do zawartości

Rundka po salonach


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

> To wiele zmienia. Tutaj niechętnie negocjują.

miałem jakiś kontakt z Pol-Caru (o ile dobrze pamiętam) i napisałem, ale jak gość się odezwał, to było już po rozmowach i ustaleniami z innym salonem i rozmowy nie były podejmowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> danielcio ze swoją ofertą został przebity o ok. 1,5% (musiałbym sprawdzić dokładnie), ale

> rzeczywiście był jako drugi.

> Aha - żadne auto z placu, żaden 2013 z wyprzedaży - rocznik 2014 pod zamówienie do produkcji wg

> specyfikacji.

> Zakup - nie kojarzę by był jakiś warunek stawiany że auto musi być kredytowane (choć zapewne

> rozmawiałem o takiej opcji ale nie wiążąco), choć ostatecznie trzeba by wziąć trochę w kredyt.

> Tyle, że uzyskanie takiej ceny wymagało trochę wysiłku, popisania paru maili, kilku wycieczek do

> salonów (choć tutaj bardziej by sobie pojeździć) i trochę czasu przez telefon - jeśli ktoś nie

> ma czasu się w to bawić to zapewne nie uzyska takich efektów.

> A w 2013 poszedłem z głupa najpierw do Ganinexu w Katowicach - na rocznik 2013 z placu dostałem 9%

> od cennika. Na auto z 2014 roku do zamówienia 8%. U Zimnego na auto stojące w salonie dostałem

> w 2013 roku 9%.

> edit - pisaliśmy kiedyś o cenie O3 i wtedy podałeś cyferki które wyrażają jeszcze lepszy upust niż

> to co piszę, więc nie wiem skąd zdziwienie (?)

> Ja naturalnie cały czas posługuję się odniesienie do ceny z cennika.

slowo klucz - kredyt i wszystko jasne, dealer ma prowizje od kredytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobiłem swoisty rekord frown.gif

wizyta spontaniczna u Chevy Mangalia.

-dzien dobry, chciałbym kupić Captivę.

-dzień dobry, sprzedały się.

[cisza] facepalm%5B1%5D.gif

- ok, dziękuję do widzenia.

Czas: 5 minut łącznie z oglądaniem Traxa.

Na temat kawy się nie wypowiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pobiłem swoisty rekord

> wizyta spontaniczna u Chevy Mangalia.

> -dzien dobry, chciałbym kupić Captivę.

> -dzień dobry, sprzedały się.

> [cisza]

> - ok, dziękuję do widzenia.

> Czas: 5 minut łącznie z oglądaniem Traxa.

> Na temat kawy się nie wypowiem..

Czego sie dziwisz oni sie zwijaja. I to szybciej niz podali w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pobiłem swoisty rekord

> wizyta spontaniczna u Chevy Mangalia.

> -dzien dobry, chciałbym kupić Captivę.

> -dzień dobry, sprzedały się.

> [cisza]

> - ok, dziękuję do widzenia.

> Czas: 5 minut łącznie z oglądaniem Traxa.

> Na temat kawy się nie wypowiem..

Trzeba było czytać kącik to byś wiedział, że o Captivy się biją i są długie listy chętnych. Nie kupisz jej sobie ot tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> slowo klucz - kredyt i wszystko jasne, dealer ma prowizje od kredytu

jeśli są takie różnice z powodu kredytu, to co za problem wziąć 10kpln i spłacić miesiąc po odbiorze auta? Dla mnie jeśli można zyskać na tym 4% to jest gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli są takie różnice z powodu kredytu, to co za problem wziąć 10kpln i spłacić miesiąc po

> odbiorze auta? Dla mnie jeśli można zyskać na tym 4% to jest gra warta świeczki.

Tyle, że to jest chyba prowizja procentowa od wielkości kredytu, więc i cymes wielki od 10kpln nie będzie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli są takie różnice z powodu kredytu, to co za problem wziąć 10kpln i spłacić miesiąc po

> odbiorze auta? Dla mnie jeśli można zyskać na tym 4% to jest gra warta świeczki.

Wszystko zależy od zasad udzielania kredytu na te 10kpln. Prowizja i koszty wymuszonego ubezpieczenia kredytu, mogą zabić opłacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Allure 1.6 125KM zaczyna się w cenniku od 77tys. Dostaniesz to co u wszystkich plus fajerwerki:

> - światła LED

> - dotykowy multimedialny panel do obsługi instrumentów pokładowych

> Co musiałbyś ewentualnie dokupić żeby był już superwypas:

> - bezkluczykowy dostęp 2K

> - monitor martwego pola 800zł

> - aktywny tempomat + automatyczne hamowanie przed kolizją (pakiet) 3K

> - szklany dach 1,8K

> - navi 2,1K

> Ale taka konfiguracja już wyprzedza Mazdę.

Nie jest juz atrakcyjna cenowo.

Automatu na razie nie ma.

Odpowiadajac na wczesniejsze pytanie, wole zaplacic 20 tys wiecej.

> Od powyższych cen dostaniesz spory rabat o którym u Japończyków zapomnij.

Kupujesz samochod czy rabat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .

> co masz na myśli? jakość? bezobsługowość? osiągi?

Są ciche, mocne, oszczędne.

Stopień skomplikowania nowoczesnych silników powoli zaczyna przypominać zaawansowany komputer, ale to przypadłość wszystkich marek i modeli.

Lepiej już nie będzie, ale może być wygodniej i oszczędniej.

> a może coś w salonie Seata?

Wszystkie znane mi salony Seata zostały zamknięte. Nie wiedziałem, że jeszcze handlują w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i jakies 400 zejda Ci z ceny

nie, powiedziałeś że nie chcieli zejść więcej niż 8%, a ja mówię, że 12% jest do wyciągnięcia - więc różnica to 4% więc to 3200zł (przy aucie za 80kpln), choć mówię - nikt nie powiedział, że cena obowiązuje tylko jak będzie kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie znane mi salony Seata zostały zamknięte. Nie wiedziałem, że jeszcze handlują w PL.

Auto Kometa przy Płowieckiej w Warszawie dalej handluje Seatami, kiedyś też tam sprzedawali Seaty i wtedy chyba tylko Seaty. Teraz jeszcze Hultajami handlują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6. Czy Nissan ma w ofercie jakiś samochód, który nie jest Kaszkajem i nie jest Mikrą??

> ......i nadaje się do użytku.

x-trail jest całkiem przyjemny ok.gif pathfindera natomiast nie polecam - niby to duże ale w środku jak na takie gabaryty zewnętrzne brakuje mi miejsca niewiem.gif nie wiem kto go projektował ale dla mnie środek to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem...

Byłem w Citroenie.

Wszystkie ich samochody mają bombę zapalającą pod maską, więc z zakupu nici, ale spostrzeżeń parę mam.

1. Są względnie niedrogie.

2. Są niemiłosiernie "ucyfrzone" - wszystko co się da jest "digital" (się świeci, mryga, robi pik)

3. Diesle są, silników benzynowych praktycznie nie ma (są dwa - jeden za słaby, drugi mocny i żarłoczny, ale ma złe opinie).

4. C4 jest mały.

5. C4 Picasso jest duży i "dziwny", ale przyciąga wzrok. Ten bym kupił gdyby nie parę szczegółów (w/w bomba pod maską, moje obawy co do jakości Citroena w połączeniu z krótką gwarancją, brak odpowiedniego silnika).

6. Fajna jest ta ich Thalia, którą nazwali Elisee czy coś w tym guście. Obniżą cenę o 8 tys. i może być hit sprzedaży.

Tak na marginesie - PSA opracował bardzo fajną technologię produkcji foteli z samej gąbki. Miętko jest nieziemsko. Ciekawe jak z trwałością??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem...

> Byłem w Citroenie.

> Wszystkie ich samochody mają bombę zapalającą pod maską, więc z zakupu nici,

???

W sensie co konkretnie, bo chyba jestem nieuświadomionym użyszkodnikiem sztuk dwóch ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co, najdroższe rs-y idą najlepiej, że takie kolejki, czy ja coś źle rozumiem?

Moze maja system, w ktorym produkuja ciurkiem 10000 aut dla kapeluszy i krotka serie dla wscieklych hmm.gif, a ze kapeluszy wiecej to jest jak jest grinser006.gif

PS. Mialem i ja Skode, milo wspominam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na poczatku watku chyba pisal, chodzi o nowy czynnik w ukladzie klimatyzacji.

Ot propan + fluor - znane i bezpiecznie połączeniezlosnik.gif.

Czyli bomba zapalająca i broń chemiczna.

Mogą się ze mnie śmiać, ale nie wpuszczę rodziny do samochodu w którym pod maską jest ten wynalazek.

Tak postanowiłem....jak ten gruby bąbel z reklamy nju-cośtamzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ???

> W sensie co konkretnie, bo chyba jestem nieuświadomionym użyszkodnikiem sztuk dwóch ?

Jest szansa, że ma jeszcze starszą technologię. Ta zaraza rozprzestrzeniła się stosunkowo niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że jak wybucha czy cuś ?

Propan ma to do siebie, że się zapala, fluor ma to do siebie, że tworzy fluorowodór, który jest używany między innymi do trawienia szkła.

Przy okazji trawi też skórę, kości itp.

Temperatura zapłonu - coś około 400st.

Ile ma kolektor wydechowy??

Poza tym samochód czasami ma "dzwona" - takie życie.

Ja jestem mało ważny, ale nie chciałbym, żeby moje dzieci zostały ciężko poparzone podczas wypadku. Poza tym straż pożarna może akurat nie mieć kombinezonów przeciwchemicznych i szkoda mi chłopaków.

Też mają rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C3 picasso odebrane 6 dni temu rocznik 2014 więc szanse nikłe

Bardzo przepraszam za moje wynurzenia. Nie mam zamiaru nikogo straszyć, ani zniechęcać.

Po prostu tak zdecydowałem - nie kupię samochodu z tym świństwem pod maską.

Być może jest to środek całkowicie bezpieczny, ale tak jak dzieci zawsze woziłem w fotelikach, tak jak zapinam pasy i pilnuję pasażerów nie dlatego, żeby uniknąć mandatu tak uważam, że lepiej nie ryzykować.

Dopóki jest wybór oczywiście. Jako, że Unia zdecydowała i niedługo wyboru ma nie być. Wtedy trzeba będzie zrezygnować z tego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo przepraszam za moje wynurzenia. Nie mam zamiaru nikogo straszyć, ani zniechęcać.

> Po prostu tak zdecydowałem - nie kupię samochodu z tym świństwem pod maską.

> Być może jest to środek całkowicie bezpieczny, ale tak jak dzieci zawsze woziłem w fotelikach, tak

> jak zapinam pasy i pilnuję pasażerów nie dlatego, żeby uniknąć mandatu tak uważam, że lepiej

> nie ryzykować.

> Dopóki jest wybór oczywiście. Jako, że Unia zdecydowała i niedługo wyboru ma nie być. Wtedy trzeba

> będzie zrezygnować z tego komfortu.

Ale ile jest tego w układzie ? Wiesz lpg też teoretycznie jest tykająca bombą ale konstrukcja butli okazuje się na tyle bezpieczna że raczej nikt od gazu w wypadku życia nie stracił. Nie wierzę w dobre intencje lobby samochodowego ale jakies granice oszczędności są. Nie wypuściliby chyba potencjalnie śmiercionośnego produktu ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ile jest tego w układzie ? Wiesz lpg też teoretycznie jest tykająca bombą ale konstrukcja butli

> okazuje się na tyle bezpieczna że raczej nikt od gazu w wypadku życia nie stracił. Nie wierzę

> w dobre intencje lobby samochodowego ale jakies granice oszczędności są. Nie wypuściliby chyba

> potencjalnie śmiercionośnego produktu ?

Całkiem prawdopodobne. Nie mówię nie.

Ale co do "dbania o obywatela" nie mam pewności. Dla szmalu zrobi się każdą niegodziwość.

A Amerykanie z Francuzami zapłacili napewno GÓRĘ pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temperatura zapłonu - coś około 400st.

W układzie tego czynnika jest tyle, że nawet jak się rozszczelni i zapali, to będzie przypominało większego bąka zlosnik.gif. Równie dobrze można by się bać zapalniczki w kieszeni - też może wybuchnąć i poparzyć, a jeszcze w jakiej okolicy ooniee.gifpanic.gifgrinser006.gif. Naprawdę nie masz się czym przejmować, nie wymyślaj sobie niepotrzebnej fobii grinser006.gif. Za chwilę w każdym samochodzie czy lodówce będzie nowy czynnik zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W układzie tego czynnika jest tyle, że nawet jak się rozszczelni i zapali, to będzie przypominało

> większego bąka . Równie dobrze można by się bać zapalniczki w kieszeni - też może wybuchnąć i

> poparzyć, a jeszcze w jakiej okolicy . Naprawdę nie masz się czym przejmować, nie wymyślaj

> sobie niepotrzebnej fobii . Za chwilę w każdym samochodzie czy lodówce będzie nowy czynnik .

Nie przewiduję posiadania kolektora wydechowego w domu i trzymania go przy lodówce, a jeśli w przypadku samochodu nie będę mógł mieć bezpiecznego czynnika to po prostu zrezygnuję z klimatyzacji.

To się wbrew pozorom da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przewiduję posiadania kolektora wydechowego w domu i trzymania go przy lodówce, a jeśli w

> przypadku samochodu nie będę mógł mieć bezpiecznego czynnika to po prostu zrezygnuję z

> klimatyzacji.

> To się wbrew pozorom da zrobić.

Ale bez problemu wymienisz ten nowy czynnik na stary ok.gif

Zresztą jesteś na 100% pewien, że teraz w układzie masz R-134, a nie propan-butan? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale bez problemu wymienisz ten nowy czynnik na stary

Jeśli tak się da to rewelacja. Czytałem tylko, że wiąże się to ze sporymi przeróbkami układu i oczywiście utratą gwaracji.

> Zresztą jesteś na 100% pewien, że teraz w układzie masz R-134, a nie propan-butan?

Mam zaufanie do takiego jednego co mi psikał w rurkęzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli tak się da to rewelacja. Czytałem tylko, że wiąże się to ze sporymi przeróbkami układu i

> oczywiście utratą gwaracji.

Nie takie znowu spore. Właściwie sprężarka wytrzyma te 100 kkm... Chyba że chcesz jeździć dłużej wink.gif A żeby stracić gwarancję z tego tytułu to trzeba albo bardzo się postarać, albo w ogóle się nie znać na samochodach.

> Mam zaufanie do takiego jednego co mi psikał w rurkę.

Skoro tak grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem sobie nowego Peugota 308 w salonie. Powiem Wam, że po tym jak to auto wygląda w środku "na żywo" wejście później do jakiegoś focusa czy octavii może spowodować co najwyżej odruch wymiotny u co bardziej uwrażliwionych estetycznie.

Naprawdę chapeau bas dla Francuzów.

A do tego: bez żadnej konkretnej rozmowy o ewentualnym zakupie - auto z silnikiem 1.6THP 125KM z kompletnym wyposażeniem, cennikowo koło 74k było do wzięcia za ok. 60k (rocznik 2013).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś obejrzałem sobie nowego Peugota 308 w salonie. Powiem Wam, że po tym jak to auto wygląda w

> środku "na żywo" wejście później do jakiegoś focusa czy octavii może spowodować co najwyżej

> odruch wymiotny u co bardziej uwrażliwionych estetycznie.

> Naprawdę chapeau bas dla Francuzów.

> A do tego: bez żadnej konkretnej rozmowy o ewentualnym zakupie - auto z silnikiem 1.6THP 125KM z

> kompletnym wyposażeniem, cennikowo koło 74k było do wzięcia za ok. 60k (rocznik 2013).

I ja bym nie szukał dalej skoro pasuje. W pewnym momencie trzeba powiedzieć "stop", zanim w zwojach mózgowych zrodzą się kolejne wątpliwości. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś obejrzałem sobie nowego Peugota 308 w salonie. Powiem Wam, że po tym jak to auto wygląda w

> środku "na żywo" wejście później do jakiegoś focusa czy octavii może spowodować co najwyżej

> odruch wymiotny u co bardziej uwrażliwionych estetycznie.

> Naprawdę chapeau bas dla Francuzów.

> A do tego: bez żadnej konkretnej rozmowy o ewentualnym zakupie - auto z silnikiem 1.6THP 125KM z

> kompletnym wyposażeniem, cennikowo koło 74k było do wzięcia za ok. 60k (rocznik 2013).

Fajna cena. 2014r. cennikowo był za 79.cośtam i facet nie za bardzo chciał rozmawiać o rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.