Skocz do zawartości

Rundka po salonach


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kolejną rundkę po saloonach samochodowych i również tym razem postanowiłem się podzielić z Wami spostrzeżeniami.

Niestetyzlosnik.gif.

1. Renaulty stoją i kwiczą. Mają w sprzedaży egzemplarze wyprodukowane nawet w lutym 2013. To dziwne bo wydaje mi się, że przy brakach ergonomii np. Megane III to auto nie gorsze od innych (a cena wymiata).

2. Peugeoty leżą chyba jeszcze bardziej. Czyżby wspomnienie samozapalających się 307??zlosnik.gif 308 podobno zapalają się już mniejzlosnik.gif.

Pomijając to, że design wnętrza robił ślepy sadysta z problemami emocjonalnymi wydaje się to nawet przyzwoitym samochodem.

Cena......... Jak Megane III było tanie tak Peugeot 308 jest w zasadzie za darmo.

3. Coś dziwnego dzieje się w Woldzwagenie (z australijska - VeeDubzlosnik.gif). Niby gówno, niby znienawidzony jak okiem po forach internetowych sięgnąć, a na Gofra Siedem (ciekawe czy to nawiązanie do filmu pod tym samym tytułemzlosnik.gif) trzeba czekać od 4 do 6 miesięcy.

Zniżka w VW......zapomnij. Czyli jak to?? Jednak się sprzedają.

Ciekawostka - za kolor biały, metalizowany (czyli brudno/srebrno/cholerawiejaki) dopłata wynosi ponad 4tys. złzlosnik.gif.

btw. Salon VW zrobił na mnie ogromne wrażenie. Takiego luksusu jeszcze nie widziałem.

4. Skoda. Po pierwsze - przestała być tania. Po drugie - znienawidzona chyba jeszcze bardziej niż VWielki Brat a z "wyprzedaży rocznika 2013" tak obszernie reklamowanego już od miesiąca nie można nic kupić.

Na nowy samochód czeka się od 10 do 15 tygodni (bez udziwnień), ale jak nie daj Boże ktoś pokusi się na DSG (do 5 miesięcy), albo na wersję RS to..............se poczekazlosnik.gif. Spodziewany termin dostarczenia Skody Octavii RS - wrzesień/pażdziernik 2014.

Chyba kłamią??zlosnik.gif

To możliwe??

5. Mazda.

Mazda ma w ofercie bardzo fajny model "trzy". Poprzednia wersja była okropna, ale teraz nawet mi się podoba.

.......ale i tak jest za droga.

6. Czy Nissan ma w ofercie jakiś samochód, który nie jest Kaszkajem i nie jest Mikrą??

......i nadaje się do użytkuzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłem kolejną rundkę po saloonach samochodowych i również tym razem postanowiłem się podzielić z

> Wami spostrzeżeniami.

> Niestety.

> 1. Renaulty stoją i kwiczą. Mają w sprzedaży egzemplarze wyprodukowane nawet w lutym 2013. To

> dziwne bo wydaje mi się, że przy brakach ergonomii np. Megane III to auto nie gorsze od

> innych (a cena wymiata).

> 2. Peugeoty leżą chyba jeszcze bardziej. Czyżby wspomnienie samozapalających się 307?? 308 podobno

> zapalają się już mniej.

> Pomijając to, że design wnętrza robił ślepy sadysta z problemami emocjonalnymi wydaje się to nawet

> przyzwoitym samochodem.

> Cena......... Jak Megane III było tanie tak Peugeot 308 jest w zasadzie za darmo.

W Citroenie było tak, że na C4 można było dostać 18% upustu, ale we wrześniu 2013 czas oczekiwania do produkcji był na koniec listopada lub dłużej, a na placu ciężko było znaleźć coś z HDI w wersji wyposażeniowej lepszej niż Vitamin. Ja miałem farta że salon akurat miesiąc wcześniej zamówił demówkę która idealnie mi podpasowała i czekałem tylko 3 tyg. Niestety jakiś jełop nie dołożył foteli podgrzewanych za 700 PLN (sic!) - mam masaż ale w zimę mi d... marznie zlosnik.gif

Może to jest sposób PSA na podkręcenie sprzedaży confused.gif

Nowe 308 jest akurat fajne w środku, o ile ktoś lubi minimalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamow megane pod siebei to poczekasz 2 miechy:)

a zamow rs to poczekasz do lipca

vw prawie nigdy nie mialo nic na juz, zawsze na zamowieni.

Chyba wlasnie dlatego ze nie schodzi. I nie chciali zamrazac kasy na pol roku w fury na placu

z ta skoda to pojechales:D

top nadal tani samochod dla emerytow

tak wiec jak ktos chce skode rs to sprzedawaca robi icon_eek.gif

reszy dawno nie odwiedzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanio = nie drogo

> W zasadzie = prawie, a prawie robi dużą różnicę...

Rozmawiajac/piszac/czytajac o $$$ lubie jak posluguje sie bardziej mierzalnymi jednostkami, pozwalajacymi przelozyc cene na moje pojecie taniosci grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiajac/piszac/czytajac o $$$ lubie jak posluguje sie bardziej mierzalnymi jednostkami,

> pozwalajacymi przelozyc cene na moje pojecie taniosci .

Też byłem ostatnio u Peugeota. Oglądałem zestaw 508 + 308. Auta wychodzą srednio o 10K taniej od porównywalnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zamow megane pod siebei to poczekasz 2 miechy:)

> a zamow rs to poczekasz do lipca

> vw prawie nigdy nie mialo nic na juz, zawsze na zamowieni.

> Chyba wlasnie dlatego ze nie schodzi. I nie chciali zamrazac kasy na pol roku w fury na placu

Jesteś pewien? Mój ojciec czekał na Golfa VII ok 6 miesięcy, też mnie to zastanawiało czemu tak długo, trochę poszukałem w internecie i znalazłem artykuł o tym że kierownictwo VW chciało w okresie wakacyjnym, kiedy chyba wszystkie fabryki spowalniają pracę wydłużyć czas pracy i cofnąć urlopy (oczywiście płacąc za nie) bo było za dużo zamówień. To chyba nie świadczy o małej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety.

No właśnie. A mają jakieś silniki powiedzmy 1,8-2,0 Pb z automatem (normalnym)??

Odp. Nie mają. Same kosiarki TCE, TSI, Ecoboost 1,0-1,4. A automat to zazwyczaj jakiś zrobotyzowany shit... sick.gif

Chyba następny samochód to se kupie jakiś z Hameryki sprowadzany. Tam jeszcze eco-głupota im do głów nie uderzyła... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewien? Mój ojciec czekał na Golfa VII ok 6 miesięcy, też mnie to zastanawiało czemu tak

> długo, trochę poszukałem w internecie i znalazłem artykuł o tym że kierownictwo VW chciało w

> okresie wakacyjnym, kiedy chyba wszystkie fabryki spowalniają pracę wydłużyć czas pracy i

> cofnąć urlopy (oczywiście płacąc za nie) bo było za dużo zamówień. To chyba nie świadczy o

> małej sprzedaży.

ale tak jest prawie w kazdym salonie jak zamawiasz fure pod siebie do produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Renaulty stoją i kwiczą. Mają w sprzedaży egzemplarze wyprodukowane nawet w lutym 2013. To

> dziwne bo wydaje mi się, że przy brakach ergonomii np. Megane III to auto nie gorsze od

> innych (a cena wymiata).

> 2. Peugeoty leżą chyba jeszcze bardziej. Czyżby wspomnienie samozapalających się 307?? 308 podobno

Pewnie zwożą odpadki z całej Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auta wychodzą srednio o 10K taniej od porównywalnej konkurencji.

Nie bez powodu, popytaj flotowców w firmach, które miały/mają peżoty.

Przy każdym nowym modelu PSA mówi "tak, wiemy, że mieliśmy problemy z jakością, ale nowy model wszystko zmienia", a w praktyce wychodzi "chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle" - popatrz na 307 i 308 - miała być rewolucja w jakości, a 307 zajmował miejsca ok. 100, tak samo 308.

Identyczna sytuacja jest z 206 i 207.

Choć trzeba im oddać, że silniki HDi są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bez powodu, popytaj flotowców w firmach, które miały/mają peżoty.

> (...)

Ten nowy 308 wygląda całkiem nieźle. Mówisz że będzie się psuł?

hmm.gif

Interesowały mnie turbobenzyny, nie diesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bez powodu, popytaj flotowców w firmach, które miały/mają peżoty.

U mnie we firmie przez 6 lat jeździły Peugeoty. Najwięcej 308. Wszyscy użytkownicy zadowoleni. Flotowcy też.

Teraz Renuary są, bo tańsze w zakupie. Ale użytkownicy narzekają. Flotowcy też. Pierwsze usterki w Megane polegały na odpadaniu tylnych zderzaków. Same odpadały, ni z tego, ni z owego. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten nowy 308 wygląda całkiem nieźle. Mówisz że będzie się psuł?

Dotychczasowe doświadczenia z PSA pokazują schemat jak w moim poście. Bałbym się im zaufać, poczekałbym ze 2 - 3 lata, co z tego 308 wyjdzie.

Inna opcja - sprawdziłbym ile mechaniki w aktualnym 308 jest przeniesione z poprzedniego 308 - jeśli dużo, to nie wróży to niczego dobrego.

Może być z nimi jak z Fiatem - auta są ładne, ale wciąż awaryjne i zamiast coś z tym zrobić przekonuje się klienta, że wymiana alternatora to czysta eksploatacja i każdy jest to w stanie zrobić w 15 min na poboczu, nie brudząc krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie we firmie przez 6 lat jeździły Peugeoty. Najwięcej 308. Wszyscy użytkownicy zadowoleni.

> Flotowcy też.

Strzelę, że były to diesle.

Znam flotę gdzie była seria 206/307/407, 98% benzyna. Flotowcy po zmianie na Skodę odetchnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jeszcze kia, opel i ford (focus brzydal i mondeo od kącikowicza za półdarmo)

> ... i będziesz miał przegląd pola

> też lubię jeździć po salonach, taka choroba chyba

W Oplu, Fordzie też byłem. Kia ma tak poukrywane saloony, że nie trafiłemzlosnik.gif.

A co do jeżdżenia po salonach - ja myślę, że to takie "kupowanie marzeń" - najprzyjemniejszy czas przed faktycznym zakupem.

Potem to już codzienność i stres (jak się zacznie psućzlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ile to jest dokladnie "tanio" i "w zasadzie za darmo"

Zaznaczam, że porównuję tylko auta, które mnie interesują czyli:

- kompakty z dużym bagażnikiem (sedan liftback lub kombi)

- silnik benzynowy dający sobie radę z poruszaniem 1300kg.

- wyposażenie porównywalne z "Elegance" w Skodzie

- kolor biały

Megane III zaproponowano mi za 61.140zł.

Peugeota 308 SW zaproponowano mi za 59.300zł

Oba z rocznika 2013.

Dla porównania.

Focus w zadowalającej konfiguracji - 69.700.

Astra (w salonie mnie całkowicie olali więc opieram się na cenniku papierowym) - 73.100.

Toyota - 83.600.

Skoda - 73.400.

VW - 85.300.

Cytuję z pamięci więc mogłem się pomylić o parę stówek.

Ceny (oprócz Astry) są "do zapłacenia" to znaczy po rabatach i gratisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ta skoda to pojechales:D

> top nadal tani samochod dla emerytow

Skoda Octavia III (formalnie dalej w klasie kompakt) kosztuje 79.900 przed zniżkami. Zniżki to 1900zł plus około 7 procent od ceny katalogowej.

Moim zdaniem to jest już drogi samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeota 308 SW zaproponowano mi za 59.300zł

Aaaa... SW, nie nowe 308 - to przecież tam deska jest "normalna" - zwykła konsola z guziczkami i pokrętłami - co w niej takiego strasznego - wiele tym nie pojeździłem, ale ten kawałek wydawało się całkiem dobrze poukładane hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe 308 jest akurat fajne w środku, o ile ktoś lubi minimalizm.

Tyle tylko, że w tym przypadku do miana wroga numer 1 posiadacza Peugeota 308 urasta...........generał zimazlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaa... SW, nie nowe 308 - to przecież tam deska jest "normalna" - zwykła konsola z guziczkami i

> pokrętłami - co w niej takiego strasznego - wiele tym nie pojeździłem, ale ten kawałek

> wydawało się całkiem dobrze poukładane

To pomyłka z mojej strony. Oglądałem to "nowe" 308 a wyliczali mi SW. Myślałem, że deska jest taka sama (nie jestem fanem marki i nie śledziłem tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> megane 3 z jako tamim wyp. 84tys ok 10% mozna urwac

W piątek odebrałem, Megane III Grandtour, 1.5dCi 110 KM, wersja LIFE+czujniki cofania, klima automatyczna, lakier metalik. Cena katalogowa 80.250, kupiłem za 64.400+gratis dywaniki welurowe+opony zimowe i wino firmowe w prezencie smile.gif Upust od ceny katalogowej wyszedł 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoda Octavia III (formalnie dalej w klasie kompakt) kosztuje 79.900 przed zniżkami. Zniżki to

> 1900zł plus około 7 procent od ceny katalogowej.

> Moim zdaniem to jest już drogi samochód.

przy podanej cenie wyjściowej (79.900) do wyrwania w okolicach 70.000 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy podanej cenie wyjściowej (79.900) do wyrwania w okolicach 70.000

Ja nie dalej jak miesiac temu chodzilem po salonach i pitolicie kolego. Nie ma takich rabatow. Moze jak ktos bierze w leasing i odlicza VAT ale dla osoby fizycznej nie ma tak duzych rabatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy podanej cenie wyjściowej (79.900) do wyrwania w okolicach 70.000

Ja tam się nie znam, ale Skodę sprawdzałem w trzech salonach i cena po zniżkach oscylowała w granicach 73.xxx-74.xxx.

Może jak zarabiają na kredycie/leasingu to jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam się nie znam, ale Skodę sprawdzałem w trzech salonach i cena po zniżkach oscylowała w

> granicach 73.xxx-74.xxx.

> Może jak zarabiają na kredycie/leasingu to jest inaczej.

Jest inaczej. Ale inni też zarabiają na kredycie/leasingu więc różnica się nie zmienia bo tam też urwiesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie dalej jak miesiac temu chodzilem po salonach i pitolicie kolego. Nie ma takich rabatow. Moze

> jak ktos bierze w leasing i odlicza VAT ale dla osoby fizycznej nie ma tak duzych rabatow.

nie pitole, mogłem się pomylić o parę setek, 12% jest do uzyskania - mowa o zakupie dla os. prywatnej. Ale naturalnie wierzyć nie musisz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wsi miesiąc temu ruszył salon peżota

no i pan sprzedawca mi wykalkulował 3008/5008 w cenie około 55 tys zł - od aktualnej ceny 70000 odjął rabaty że nowy salon, że stary rocznik i inne tam i wyszło mu 25%

no to sobie pomyślałem że jak mam za dustera zapłacic 50 000 to moze warto peżota?

więc poprosiłem o rozliczenie w kredycie 50/50 i przesłanie mailem

no i baran przysłał że płace teraz 35 000 zł a za rok 37 000 zł

no i takie to upusty mają, nawet nie wracałem tego wyjaśnić, będe kupował dustera i gdzies mam te wszystkie bonusy, gratisy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na wsi miesiąc temu ruszył salon peżota

> no i pan sprzedawca mi wykalkulował 3008/5008 w cenie około 55 tys zł - od aktualnej ceny 70000

> odjął rabaty że nowy salon, że stary rocznik i inne tam i wyszło mu 25%

> no to sobie pomyślałem że jak mam za dustera zapłacic 50 000 to moze warto peżota?

> więc poprosiłem o rozliczenie w kredycie 50/50 i przesłanie mailem

> no i baran przysłał że płace teraz 35 000 zł a za rok 37 000 zł

> no i takie to upusty mają, nawet nie wracałem tego wyjaśnić, będe kupował dustera i gdzies mam te

> wszystkie bonusy, gratisy itd

Widać ulgi nie łączą się promocja dot. zakupu 50/50.

Gdy rok temu brałem Chevroleta, to dostałem i rabat (w sumie ~10kzł) i finansowanie 50/50 z prowizją jedynie 5%. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest inaczej. Ale inni też zarabiają na kredycie/leasingu więc różnica się nie zmienia bo tam też

> urwiesz więcej.

Brat ostatnio robił zakup. Leasing przez firmę która oferowała rabat 3kpln wyższy był 3kpln droższy zlosnik.gif

109% (powiedzmy 'rynkowe') vs 113% ('salonowe') na 70kpln. Mogłeś wziąć leasing u kogoś innego ale wtedy rabat mniejszy.

Tak czy inaczej potwierdzam opcję rabatu koło 9kpln na 70kpln w Skodzie w leasingu rocznika 2014 (do produkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie na wsi miesiąc temu ruszył salon peżota

> no i pan sprzedawca mi wykalkulował 3008/5008 w cenie około 55 tys zł - od aktualnej ceny 70000

> odjął rabaty że nowy salon, że stary rocznik i inne tam i wyszło mu 25%

> no to sobie pomyślałem że jak mam za dustera zapłacic 50 000 to moze warto peżota?

> więc poprosiłem o rozliczenie w kredycie 50/50 i przesłanie mailem

> no i baran przysłał że płace teraz 35 000 zł a za rok 37 000 zł

> no i takie to upusty mają, nawet nie wracałem tego wyjaśnić, będe kupował dustera i gdzies mam te

> wszystkie bonusy, gratisy itd

masz kase to masz upusty nie masz kasy beirzesz tam gdzie wygodniej i taniej wyjdzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5. Mazda.

> Mazda ma w ofercie bardzo fajny model "trzy". Poprzednia wersja była okropna, ale teraz nawet mi

> się podoba.

> .......ale i tak jest za droga.

Dobra wersja z automatem, xenonem i navi za 90 tys to duzo? zlosnik.gif

W ktorym salonie byles? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra wersja z automatem, xenonem i navi za 90 tys to duzo?

> W ktorym salonie byles?

308 z LEDami i navi chcieli mi sprzedać za niecałe 70. Myślisz że automat + znaczek Mazdy jest wart 20K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że tak Za jakość się płaci.

Ale jakość czego dokładnie? Siedziałem w obu autach. Wnętrze takiej samej jakości. Myślisz że Mazda może mieć w silniku tytanowe śrubki zamiast stalowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W piątek odebrałem, Megane III Grandtour, 1.5dCi 110 KM, wersja LIFE+czujniki cofania, klima

> automatyczna, lakier metalik. Cena katalogowa 80.250, kupiłem za 64.400+gratis dywaniki

> welurowe+opony zimowe i wino firmowe w prezencie Upust od ceny katalogowej wyszedł 20%

Dobry rabacik;) juz po lifcie2014?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.