Skocz do zawartości

Tylne światło przeciwmgielne - czy mogą być po obu stronach?


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość aktywacji drugiego przeciwmgielnego w aucie (i w sumie dla lepszej widoczności chętnie bym to zrobił), ale nie mam pojęcia czy jest to legalne (nie zależy mi na tyle żeby potem mieć problem z policją/przeglądem) - ma być legal, auto osobowe.

Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą świecić w obu? Co na to przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość aktywacji drugiego przeciwmgielnego w aucie (i w sumie dla lepszej widoczności

> chętnie bym to zrobił), ale nie mam pojęcia czy jest to legalne (nie zależy mi na tyle żeby

> potem mieć problem z policją/przeglądem) - ma być legal, auto osobowe.

> Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą

> świecić w obu? Co na to przepisy?

1 lub 2. Jeśli jest jedno, to po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się akurat składa ze miałem 3 auta i wszystkie miały po 2 światła przeciwmgielne, teraz to wkładają po jednym, zapewne z oszczędności,uruchamiaj drugie światło będziesz lepiej widziany w gęstej mgle,dodam że ja miałem okazje tylko 2 razy włączyć światła przeciwmgielne zlosnik.gif,w gęstą mglę i wielką śnieżyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą

> świecić w obu? Co na to przepisy?

Swiecic moga, bo w wielu autach byly/sa z obu stron.

Pozostaje pytanie, dla cytujacych z pamieci homologacje pojazdu, co z nia, ale tym to pewnie nikt na SKP ani policial.gif sie nie przejmie hmm.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to wkładają po jednym, zapewne z oszczędności,

Ale co to za oszczędność: żarówka i pół metra przewodu? niewiem.gif No dobra - niech będzie metr... grinser006.gif

Mam styczność z takim właśnie pojazdem: ma dwie lampy, ale świeci tylko lewa. icon_eek.gif 1)

Na początku mnie to zaintrygowało, badanie "pod mikroskopem" wykazało brak żarówki właśnie... może to unifikacja w zależności od rynku LHD/RHD - aktywują odpowiednią lampę?

Co innego w moim obecnym bolidzie: tam mam po lewej p/mgielne, a w tym samym miejscu po prawej światło cofania.

1) Wiele razy już się tu spotkałem z tezą, że jak jakakolwiek lampa jest zamontowana na pojeździe, TO MUSI ŚWIECIĆ ! ! No jak się okazuje - nie musi... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to za oszczędność: żarówka i pół metra przewodu? No dobra - niech będzie metr...

> Mam styczność z takim właśnie pojazdem: ma dwie lampy, ale świeci tylko lewa. 1)

> Na początku mnie to zaintrygowało, badanie "pod mikroskopem" wykazało brak żarówki właśnie... może

> to unifikacja w zależności od rynku LHD/RHD - aktywują odpowiednią lampę?

> Co innego w moim obecnym bolidzie: tam mam po lewej p/mgielne, a w tym samym miejscu po prawej

> światło cofania.

> 1) Wiele razy już się tu spotkałem z tezą, że jak jakakolwiek lampa jest zamontowana na pojeździe,

> TO MUSI ŚWIECIĆ ! ! No jak się okazuje - nie musi...

wiele pojazdów tak ma, miałem tak w astrze kombi mam w przyczepce wink.gif

ford, berlingo i vitara dla odmiany mają po dwa i świecą dwa spineyes.gif

w astrze nie sprawdzałem, ale w przyczepce prawa lampa nie ma bebechów, więc uruchomienie lampy nie jest proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość aktywacji drugiego przeciwmgielnego w aucie (i w sumie dla lepszej widoczności

> chętnie bym to zrobił), ale nie mam pojęcia czy jest to legalne (nie zależy mi na tyle żeby

> potem mieć problem z policją/przeglądem) - ma być legal, auto osobowe.

> Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą

> świecić w obu? Co na to przepisy?

nie widziałeś nigdy aut z dwoma przeciwmgłowymi z tyłu? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to za oszczędność: żarówka i pół metra przewodu? No dobra - niech będzie metr...

Też mnie to kiedyś dziwiło, jak w odbiorniku TV (wtedy jeszcze lampowym) przekonstruowywano układ tylko po to, żeby zoptymalizować o sztuk 1 liczbę rezystorów biglaugh.gif

Ale w dużej skali oszczędność można było wykazać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsza generacja megane cabrio i coupe mają dwa światła przeciwmgłowe

Cała masa całkiem popularnych aut ma po obydwu stronach przeciwmgielne, podobnie cofania. Rzekłbym że około połowa.

Inne mają przeciwmgielne tylko z lewej strony

A zdarzają się po środku np P206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość aktywacji drugiego przeciwmgielnego w aucie (i w sumie dla lepszej widoczności

> chętnie bym to zrobił), ale nie mam pojęcia czy jest to legalne (nie zależy mi na tyle żeby

> potem mieć problem z policją/przeglądem) - ma być legal, auto osobowe.

> Na chwilę obecną, fabrycznie, mam światło przeciwgielne z tyłu w jednej lampie, ale czy mogą

> świecić w obu? Co na to przepisy?

mogą być

ja w golfie miałem jedno, ale w prawej lampie wyłamałem zaślepkę, wsadziłem żarówkę i mam 2 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.