Skocz do zawartości

Delikatnie skręcony...


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

> Ee, działa.

> A tak swoją drogą w czym problem, przecież sam piszesz, że nie zniszczony

> Z drugiej strony-ile powinien kosztować gdyby licznik nie był cofany (czyli z przebiegiem 373kkm)

tam tez pisze ze turbo kaput wink.gif a przebitka na cenie nie wskazuje ze oplacilo sie je porzadnie naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręce opadają, nawet tablic nie zasłoni a szafa zdjęta...

> http://otomoto.pl/seat-leon-1-9tdi-110km-oplacony-zadbany-C33695484.html

> http://webcache.googleusercontent.com/se...lient=firefox-a

> 373 000 km a wnętrze nie zniszczone...

Przebieg oczekiwany przez kupujących, klasyczne magiczne 179 tyś. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam tez pisze ze turbo kaput a przebitka na cenie nie wskazuje ze oplacilo sie je porzadnie naprawic

Kto by się tym przejmował, skoro "lakier ładny", "środek czysty nie poprzecierany" a w dodatku "nic nie stuka"? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polemizowałbym

Jestes handlarzem kanciarzem, znasz innych handlarzy kanciarzy, nie mowiac juz o innych Henkach, co po szopach rozbieraja takie sprzety tylko porozbijane. Drobiazgi typu kierownica, galka, mieszek, nakladki pedalow masz pewnie za szesciopak. Fotele/kanape/boczki albo ladnie pierzesz albo (jesli naprawde zniszczona) to masz za kilka stowek.

Tak to wyglada. A jak jeszcze sie jest z zaglebia handlarskiego typu Przezmierowo czy cos w tym stylu to w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręce opadają, nawet tablic nie zasłoni a szafa zdjęta...

> http://otomoto.pl/seat-leon-1-9tdi-110km-oplacony-zadbany-C33695484.html

> http://webcache.googleusercontent.com/se...lient=firefox-a

> 373 000 km a wnętrze nie zniszczone...

normalny przebieg jak na trzynastoletni kompakt z silnkiem diesla. To daje niecałe 30 tys. km rocznie, czyli zupełnie przeciętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestes handlarzem kanciarzem, znasz innych handlarzy kanciarzy, nie mowiac juz o innych Henkach, co

> po szopach rozbieraja takie sprzety tylko porozbijane. Drobiazgi typu kierownica, galka,

> mieszek, nakladki pedalow masz pewnie za szesciopak. Fotele/kanape/boczki albo ladnie pierzesz

> albo (jesli naprawde zniszczona) to masz za kilka stowek.

> Tak to wyglada. A jak jeszcze sie jest z zaglebia handlarskiego typu Przezmierowo czy cos w tym

> stylu to w ogole.

no, u mnie we wsi jest sobie plac, na który zwożą wraki, ćwiartki, drzi, maski, zderzaki i inne elementy, taki złom. Na działce graniczącej z tym placem jest komis gdzie same Perełki JedyneTakie NieBite i NieKręcone pięknie błyszczą się w promieniach słońca hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, u mnie we wsi jest sobie plac, na który zwożą wraki, ćwiartki, drzi, maski, zderzaki i inne

> elementy, taki złom. Na działce graniczącej z tym placem jest komis gdzie same Perełki

> JedyneTakie NieBite i NieKręcone pięknie błyszczą się w promieniach słońca

Nooo...jeden zwozi, inny rozkreca, nastepny przeklada do tych na sprzedaz, picuje i kolko sie kreci grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do ogłoszenia z prawdziwym przebiegiem nikt nawet by nie zajrzał.

To fakt. Od jakiś trzech tygodni przeglądam ogłoszenia dotyczące różnych marek, obejrzałem też na żywo kilkanaście samochodów. Powiem tak - kupno samochodu w Polsce to rosyjska ruletka. Większość zdecydowana rzekłbym 80 % to samochody ściągane z zagranicy, większość to samochody do 180-200 tys przebiegu skręcane z Bóg wie ilu.

Mnogość pomysłów marketingowych handlarzy powala z nóg.

Polska to dziki kraj, niestety celowo mamy takie prawo jakie mamy by przekręty wszelkiej maści mogły spać spokojnie, a zwykły szary człowiek był na spalonej pozycji kupując używany samochód. Jedyne słowo jakie przychodzi mi tu na myśl to dramat sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne słowo jakie przychodzi mi tu na myśl to dramat

dlatego lepiej jechac od razu do takiej Holandii i sprowadzić sobie auto samemu, ok trzeba poświęcić te 2 dni i dodatkowe 2kzł ale IMO warto ok.gif

przykładowo z tematu:

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/seat/...previousPage=lr

potwierdzony przelot ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego lepiej jechac od razu do takiej Holandii i sprowadzić sobie auto samemu, ok trzeba

> poświęcić te 2 dni i dodatkowe 2kzł ale IMO warto

> przykładowo z tematu:

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/seat/...previousPage=lr

> potwierdzony przelot

Zgadzam się z tym, od kliku lat jeżdżę do Holandii i sprowadzam autka dla siebie (średnio co 2 lata), rodzinie i znajomym. I jak do tej pory nie bylo problemów z samochodami (sprowadzone ok 15 aut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestes handlarzem kanciarzem, znasz innych handlarzy kanciarzy, nie mowiac juz o innych Henkach, co

> po szopach rozbieraja takie sprzety tylko porozbijane.

Fotele w skórze 800zł dla klienta, 200zł dla mnie. Taki przykład od kiedy mam znajomego który w szopie rozbiera auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale 373 tys km to chyba nie jest duzy przebieg na ten rocznik? i chyba nie jest to powód by nie kupować tego auta?

a cofnięty MUSI być , bo klienci chcą mieć cofnięty... wielu klientów nawet by kupilo z takim przebiegiem ale sami by sobie cofnęli żeby znajomi nie wiedzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotele w skórze 800zł dla klienta, 200zł dla mnie. Taki przykład od kiedy mam znajomego który w

> szopie rozbiera auta

Wlasnie o to mi chodzilo. Jesli takie fotele jak ma ten Seat, ja moge w 3 minuty znalezc na allegro za 300, to handlarz w tym siedzacy i majacy znajomosci ogarnie za max stowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie o to mi chodzilo. Jesli takie fotele jak ma ten Seat, ja moge w 3 minuty znalezc na allegro

> za 300, to handlarz w tym siedzacy i majacy znajomosci ogarnie za max stowke.

3 minuty mówisz.

Bo ja potrzbuję fotel kierowcy do Clio 2 5d.

Tylko że z określoną tapicerką, taką jak boczki i kanapa.

Ciekawe.... myślę, że 300 moge dać spokojnie za cały i ładny.

Ale niestety czarno to widzę.

Łatwo się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 3 minuty

Potrzebuję 3 fotele i szyny do Espaca i poniżej 300 za fotel i 250 za szyny nic nie można znaleźć, a fotele maja być w kolorze granatowym.

Wszystko co jest w dobrym stanie to handlarze cenią wysoko.

Szmelc i pojedyncze sztuki sprzedają taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję 3 fotele i szyny do Espaca i poniżej 300 za fotel i 250 za szyny nic nie można znaleźć,

> a fotele maja być w kolorze granatowym.

> Wszystko co jest w dobrym stanie to handlarze cenią wysoko.

> Szmelc i pojedyncze sztuki sprzedają taniej.

ile jest takich leonow a ile espasow

fotel do czegos zadszego bedzie jeszcze trudniej zdobyc

proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie. Szkoda, ze nie jest to uznawane za przecietne w PL.

Powiem tak ... w żadnym kraju nie jest to uznawane za przeciętne, jeżeli ktoś myśli o kupnie używanego auta, dlatego jeżeli ktoś w normalnym państwie tyle najeździ, to sprzedaje ten samochód za grosze i nikt inny oprócz Turków, Polaków i innych wschodnich ciułaczy tego szrotu nie kupuje, więc nie twierdź proszę, że każdy z podziękowaniem powinien brać auto z takim przebiegiem.

Każdy szuka auta z przebiegiem jak najniższym i w żadnym normalnym kraju auta, które mają tyle na liczniku, nie będą schodziły jak świeże bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, ale 373 tys km to chyba nie jest duzy przebieg na ten rocznik? i chyba nie jest to powód by

> nie kupować tego auta?

> a cofnięty MUSI być , bo klienci chcą mieć cofnięty... wielu klientów nawet by kupilo z takim

> przebiegiem ale sami by sobie cofnęli żeby znajomi nie wiedzieli...

Jasne, że nie jest to powód żeby nie kupować tego auta, ale cena za taki samochód powinna być odpowiednio niższa, a to że banda oszustów chce sobie dorobić na innych, to już inna bajka.

Takim handlarzynom powinno dowalać się takie kary pieniężne, że odechciałoby się jednemu z drugim cofać liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony-ile powinien kosztować gdyby licznik nie był cofany (czyli z przebiegiem 373kkm)

Ano właśnie. Wystarczy spojrzeć w ogłoszenia za granicą i doliczyć koszty sprowadzenia i opłaty a wtedy okazuje się że w kraju samochody sprowadzone są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie. Wystarczy spojrzeć w ogłoszenia za granicą i doliczyć koszty sprowadzenia i opłaty a

> wtedy okazuje się że w kraju samochody sprowadzone są tańsze.

Ano widzisz ostatnio kupowałem coś z podobnego rocznika sprzedający zszedł z ceny przebieg prawie 300tys(mnie nie przerażał w 12 letnim aucie).Gość bujał się z autem prawie 3 miechy,jak później rozmawiałem to mówił że za tydzień miał licznik kręcić hehe.gifbo nie mógł sprzedać auto.Ot później ciekawostka na parkingu sąsiad kupił taki sam model(inny kolor) z przebiegiem 130tys.Kiedyś porównywał ,środek etc mówi że mój to chyba od dziadka z szopy hahaha.gifMówię nie...300tys przebiegu ma ,facet się troszkę załamał (jeśli miałbym oceniać przebieg po jego środku biorąc poprawkę na mój to stawiam jakieś 450tys hehe.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg oczekiwany przez kupujących, klasyczne magiczne 179 tyś.

Sam sprzedaje krajowa octavie z podobnym przebiegiem do prezentowanego Leona, przez 12 lat serwisowana w ASO, przez 3 miesiace jeden telefon, ile na rozrzadzie przejechane i czy przebieg nie jest pomylka.

Duuuzo wody uplynie zanim dotrze do ludzi ze 10+ letni diesel musi miec ta 3 z przodu, mam wrazenie ze niektorzy swojego auta po załóżmy 10letnim użytkowaniu by nie kupili ze wzgledu na przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam sprzedaje krajowa octavie z podobnym przebiegiem do prezentowanego Leona, przez 12 lat

> serwisowana w ASO, przez 3 miesiace jeden telefon, ile na rozrzadzie przejechane i czy

> przebieg nie jest pomylka.

> Duuuzo wody uplynie zanim dotrze do ludzi ze 10+ letni diesel musi miec ta 3 z przodu, mam wrazenie

> ze niektorzy swojego auta po załóżmy 10letnim użytkowaniu by nie kupili ze wzgledu na

> przebieg.

A ja ludzi w 100% rozumiem, że chcą kupować auta używane z małymi przebiegami, albo innymi słowy, z jak najmniejszymi przebiegami. Sam tak robię.

ALE zlosnik.gif

Ja zawsze szukam NAJDROŻSZYCH auta z danego modelu/rocznika i na kupno właśnie takich się nastawiam, żeby mieć ten mały przebieg. I to do siebie pasuje. Używany + mało nalot = wyższa cena.

Natomiast ciemnogród chce jak najmniejszy przebieg i JAK NAJTANIEJ. Takiego mixu nie jestem w stanie zrozumieć, bo jest on NIELOGICZNY. Dlatego ludzie pakują się w kłopoty na własne życzenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam sprzedaje krajowa octavie z podobnym przebiegiem do prezentowanego Leona, przez 12 lat

> serwisowana w ASO, przez 3 miesiace jeden telefon, ile na rozrzadzie przejechane i czy

> przebieg nie jest pomylka.

Cenę dałeś średnią czy właściwą?

> Duuuzo wody uplynie zanim dotrze do ludzi ze 10+ letni diesel musi miec ta 3 z przodu, mam wrazenie

> ze niektorzy swojego auta po załóżmy 10letnim użytkowaniu by nie kupili ze wzgledu na

> przebieg.

Magia. Cały czas pokutuje trwałość poloneza, który po 100 tyś często nadawał się do remontu. Poza tym w czasach polonezów mało kto wykręcał 10 tyś rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja ludzi w 100% rozumiem, że chcą kupować auta używane z małymi przebiegami, albo innymi słowy, z

> jak najmniejszymi przebiegami. Sam tak robię.

> ALE

> Ja zawsze szukam NAJDROŻSZYCH auta z danego modelu/rocznika i na kupno właśnie takich się

> nastawiam, żeby mieć ten mały przebieg. I to do siebie pasuje. Używany + mało nalot = wyższa

> cena.

> Natomiast ciemnogród chce jak najmniejszy przebieg i JAK NAJTANIEJ. Takiego mixu nie jestem w

> stanie zrozumieć, bo jest on NIELOGICZNY. Dlatego ludzie pakują się w kłopoty na własne

> życzenie

Widziałeś u ciemnogrodu logikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z tym, od kliku lat jeżdżę do Holandii i sprowadzam autka dla siebie (średnio co 2

> lata), rodzinie i znajomym. I jak do tej pory nie bylo problemów z samochodami (sprowadzone ok

> 15 aut)

Po angielsku idzie się tam dogadać?

Jak wygląda rynek w NL, to samo co w PL i DE, czyli banda cwaniaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co - na zachodzie to juz jest kupa zlomu. W Polsce sie jeszcze beda cieszyc jakie to super auto i ze sie nawet umiarkowanie sypie....

A pozniej te urban legends o awaryjnosci silnikow VW grinser006.gif No mial te 170kkm i sie rozpad 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam sprzedaje krajowa octavie z podobnym przebiegiem do prezentowanego Leona, przez 12 lat

> serwisowana w ASO, przez 3 miesiace jeden telefon, ile na rozrzadzie przejechane i czy

> przebieg nie jest pomylka.

> Duuuzo wody uplynie zanim dotrze do ludzi ze 10+ letni diesel musi miec ta 3 z przodu, mam wrazenie

> ze niektorzy swojego auta po załóżmy 10letnim użytkowaniu by nie kupili ze wzgledu na

> przebieg.

NIe musi miec, acz wiekszosc ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przebiegami i cenami to naprawdę jest problem.

Znajomi chcą sprzedać auto które sprowadzili z Niemiec lekko uszkodzone. Zrobione super porządnie bo dla siebie na oryginalnych częściach (sporo nowych reszta używki w idealnym stanie). Przebieg bardzo mały do zweryfikowania w ASO. Stan wnętrza, blach i lakieru naprawdę super. Zrobiony przegląd i wszystko co trzeba. Mechanika ideał. Cennik podobnych aut wygląda następująco:

Niemcy:

najtańszy egzemplarz (1 szt) u Turka: 13000eur = 54000pln

większość najtańszych u Turka mieści się w granicach 14500-15500eur czyli 60200-64300pln

najtańszy egzemplarz w komisie przy ASO: 15000eur=62300pln

Polska:

najtańsze na otomoto zaczynają się od 50000pln

większość na otomoto 55000-60000pln

wycena ubezpieczyciela 54000pln

auta w komisach przy ASO dochodzą nawet do 75000pln!!!

Jak przeliczymy dla ceny zakupu 13000EUR to dodając opłaty i paliwo już wychodzi minimum 58000pln smile.gif

Za ile auto wystawić i za ile jest szansa je sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja avena ma sześć lat i 72 tys na blacie. Jak ja to powiem przyszłemu właścicielowi to pojęcia

> nie mam.

Jak będziesz miał jakiś pomysł to daj znać zlosnik.gif Mój focus dobija dopiero 60 kkm przy 6 latach. Jak będę sprzedawał to poproszę kumpla o podpięcie kompa i dorzucenie 100 kkm'ów - no i książkę serwisową zgubię oczywiście grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja avena ma sześć lat i 72 tys na blacie. Jak ja to powiem przyszłemu właścicielowi to pojęcia

> nie mam.

Moja ma od stycznia 2007 raptem 121 500.Udokumentowane.

Tyle że to diesel i w/g AK powinien mieć minimum 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego lepiej jechac od razu do takiej Holandii i sprowadzić sobie auto samemu, ok trzeba

> poświęcić te 2 dni i dodatkowe 2kzł ale IMO warto

> przykładowo z tematu:

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/seat/...previousPage=lr

> potwierdzony przelot

Quote:

LET OP.!! Auto is gewoon rijdbaar , maar rookt uit de uitlaat.!


" auto jezdzi ale silnik kopci "

perelka dla handlarza. w polsce wsadzic inny silnik a przeciez przebieg ma potwierdzony...

a co do diesla z niskim przebiegiem w NL ....

ponoc są takie ale nikt nie spotkal. za diesla sie tu placi 200% wiecej podatku wiec diesla nikt nie kupuje zeby jezdzic po bulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Ciebie jest inny problem... Jan Kowalski nie będzie mógł założyć LPG do tego silnika, a jak tu

> Panie dwulitrowym potworem na noPb jeździć

To też. Renówka spalała 6.5L na setke a ta chla dyche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.