Skocz do zawartości

Nietypowo - kamper


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

> czy za 100.000zł można kupić jakiegoś używanego rozsądnego kampera?

> nie znam się na tym zupełnie, wszelkie opinie na temat producentów, podwozi, silników mile widziane

Zaraz przyjdzie pixel i powie, zebys sobie kupil ducato zamiast kampera grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% w tej cenie coś fajnego trafisz - jak dla mnie kamper ma jedną wadę: stajesz gdzieś na parę dni i żeby do sklepu podjechać (czy zwiedzić coś czy coś innego) musisz cały majdan składać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 100% w tej cenie coś fajnego trafisz - jak dla mnie kamper ma jedną wadę: stajesz gdzieś na parę

> dni i żeby do sklepu podjechać (czy zwiedzić coś czy coś innego) musisz cały majdan

> składać....

to nie dla mnie, ja nie jestem jeszcze takim pierdzielem smile.gif

dziadkowie sobie wymyślili icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 100% w tej cenie coś fajnego trafisz - jak dla mnie kamper ma jedną wadę: stajesz gdzieś na parę

> dni i żeby do sklepu podjechać (czy zwiedzić coś czy coś innego) musisz cały majdan

> składać....

no chyba, ze masz kampera z platforma z ktorej wyjezdza typowy mieszczuch np P107 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 100% w tej cenie coś fajnego trafisz - jak dla mnie kamper ma jedną wadę: stajesz gdzieś na parę

> dni i żeby do sklepu podjechać (czy zwiedzić coś czy coś innego) musisz cały majdan

> składać....

bardzo często widzę z jakimś skuterem na pace ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz i za 50 fajny.

Przespałem trochę w kamperze zrobionym na pierwszym fiacie ducato z 2.5 dieslem - zadbany, mało jeżdżony - wg mnie miał lepszy układ kabiny i prysznic logiczniej rozwiązany. Buda z Hymera.

Fajna sprawa dla miłośników ok.gif

Ja chyba bym nie kupił - kupa kasy, nie można w Polsce tego zarejestrować na np 2 miesiące, kiedy sie tego rzeczywiście używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajny to pojęcie względne

> jeśli 8latek kosztuje 100kzł (link wcześniej)

> to co można kupić za pół ceny ? pełnolatka ?

> za 100kzł IMO można kupić już fajne, współczesne autko

kampery robią znikome przebiegi. poza tym technologia w nich zainstalowana to nie era kosmiczna.

Ten którym ja czasem mam przyjemnośc jeździć jest z 95 roku. Ma klimę na dachu, wszystko co ten w linku za 100kpln w sumie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kampery robią znikome przebiegi. poza tym technologia w nich zainstalowana to nie era kosmiczna.

> Ten którym ja czasem mam przyjemnośc jeździć jest z 95 roku. Ma klimę na dachu, wszystko co ten w

> linku za 100kpln w sumie

mam przyczepkę z początku lat 90, więc nie musisz mi tego pisać

jednak zmieniło się dość sporo, wyposażenie może się zmieniać

u mnie np jest zamrażarnik do którego ledwo mieści się puszka piwa, nowe lodówki mają takie że dwa 4paki wejda wink.gif

kwestie ogrzewania, ciepłej wody itd

poza tym sam przebieg nie jest problemem dla auta, ale już dla zabudowy niekoniecznie, problem szczelności itd

moja buda przyjechał z NL w prawie idealnym stanie, po kilku latach na PL i nie tylko drogach

zaczęły się np wyrywać meble ze ścian spineyes.gif

musiałem też wymienić kawałek zgniłej konstrukcji

kampery mają te same bolączki, plus kwestie typowo "moto" - stare przewody hamulcowe, jakaś korozja el stalowych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy za 100.000zł można kupić jakiegoś używanego rozsądnego kampera?

> nie znam się na tym zupełnie, wszelkie opinie na temat producentów, podwozi, silników mile widziane

a nie lepiej wypożyczyć?

za te 100 kpln masz wypożyczeń wakacyjnych do końca życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy za 100.000zł można kupić jakiegoś używanego rozsądnego kampera?

> nie znam się na tym zupełnie, wszelkie opinie na temat producentów, podwozi, silników mile widziane

zależy ile będziesz jeździł , jak mało to nie warto wykładać takiej kasy (50-60 kpln i znajdziesz równie fajnego ) , jak dużo i przez cały rok to warto dołożyć i kupić nowszego, "zimowego", wygodniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy kto i jak jeździ

> trzyletni kamper znajomych - 110 kkm

> dziesięciolatek - niecałe 500 kkm

> jak toś kupuje kampera żeby pojechać nad bałtyk, siedzieć tam dwa tygodnie i wrócić powinien zacząć

> się leczyć

mam tym do roboty dojeżdżać? W sumie by sie szef ucieszył, bo teraz bezczelnie na noc chodze spać do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujostwo mojej mulher.gif sprawiło sobie w tym roku kampera. Na podwoziu Transita z 2006 roku. Zarejestrowany na 6 osób i tyle też może spać. TV, solar, bagażnik na 4 rowery itp itd.

Dali 60 tyś złotych. Niby nie dużo jak się patrzy na alledrogo.

Przebieg miał blisko 40kkm. Kupili w marcu i już dzisiaj ma 47kkm. Od wiosny kilka tripów w tym lipiec na Lazurowe Wybrzeże + Włochy, czerwiec nad polskim morze, majówka w górach. Jakikolwiek wolny, w miarę długi weekend to wybywają. Mi się to podoba, ale no sorry, trzeba mieć na takie zabawy pieniądze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie coś:

> http://www.campery.otomoto.pl/burstner-a-590-marano-wadowscy-T4308934.html

> co o tym sadzicie?

A czy użyszkodnicy takich maszyn mogą mi odpowiedzieć czy:

- na tym łóżku co jest nad kabiną, w czasie nocnych upałów to w ogóle da się usnąć i przeżyć noc?? Nie jest tam mega duszno?

hmm.gif

Pytam, bo przymierzałem się z żoną do wypożyczenia takiego na parę/paręnaście dni, coby sobie pojeździć i pozwiedzać i mieć gdzie spać w każdej sytuacji... Ale za każdym razem jak widzę to łóżko nad kabiną to mam wątpliwości czy da się tam kimać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy użyszkodnicy takich maszyn mogą mi odpowiedzieć czy:

> - na tym łóżku co jest nad kabiną, w czasie nocnych upałów to w ogóle da się usnąć i przeżyć noc??

> Nie jest tam mega duszno?

> Pytam, bo przymierzałem się z żoną do wypożyczenia takiego na parę/paręnaście dni, coby sobie

> pojeździć i pozwiedzać i mieć gdzie spać w każdej sytuacji... Ale za każdym razem jak widzę to

> łóżko nad kabiną to mam wątpliwości czy da się tam kimać...

jak jest klima postojowa /230V/ to da się wyżyć i nawet sleeping_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy użyszkodnicy takich maszyn mogą mi odpowiedzieć czy:

> - na tym łóżku co jest nad kabiną, w czasie nocnych upałów to w ogóle da się usnąć i przeżyć noc??

Nie ma problemu, większość ma klimatyzację. Ja owego czasu jeździłem HOBBY to klima była na 230V/12V (nie używałem) i na gaz z butli. Na kempingu było 230V, po drodze stawaliśmy to włączałem zasilanie gazowe i działało bez problemu. Podobnie lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy użyszkodnicy takich maszyn mogą mi odpowiedzieć czy:

> - na tym łóżku co jest nad kabiną, w czasie nocnych upałów to w ogóle da się usnąć i przeżyć noc??

> Nie jest tam mega duszno?

> Pytam, bo przymierzałem się z żoną do wypożyczenia takiego na parę/paręnaście dni, coby sobie

> pojeździć i pozwiedzać i mieć gdzie spać w każdej sytuacji... Ale za każdym razem jak widzę to

> łóżko nad kabiną to mam wątpliwości czy da się tam kimać...

Na dachu jest wywietrznik smile.gif

Po bokach male okienka, wiec przewiew jest. Poza tym klima. Jak nie spia tam 3 osoby to da sie. Troche dyskomfort bo nisko i latwo przez nieuwage z dyni w sufit przylozyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma staruszka bo robionego na podłodze t4 - więc spokojnie ma 20+ lat i się trzyma ładnie.

przy tym trzeba siedzieć dniami i nocami jak sezonu nie ma zeby na lato był gotowy i wypucowany.

Jak ktos dba to i mu 4 lat posłuży ale to jak z każdym innym pojazdem. te starsze jednak były budowane wg zasady - niech jezdzi jak najdłużej. a teraz to tylko - wymiana co 5 lat na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy za 100.000zł można kupić jakiegoś używanego rozsądnego kampera?

> nie znam się na tym zupełnie, wszelkie opinie na temat producentów, podwozi, silników mile widziane

to jeżeli się nie znasz to IMO najrozsądniej przeznaczyć te 100 kpln na wynajem kampera, którego będzisz potrzebował zaledwie 2-3 tyg w roku (max 1 miesiąc) - nie obchodzi cię serwis, konserwacja, utrzymanie itp. zwłaszcza że piszesz że się na tym nie znasz - nie rozumiem czemu się upierasz mieć własnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeżeli się nie znasz to IMO najrozsądniej przeznaczyć te 100 kpln na wynajem kampera, którego

> będzisz potrzebował zaledwie 2-3 tyg w roku (max 1 miesiąc) - nie obchodzi cię serwis,

> konserwacja, utrzymanie itp. zwłaszcza że piszesz że się na tym nie znasz - nie rozumiem czemu

> się upierasz mieć własnego

kamper będzie wykorzystywany do kupy z 2-3 miechy rocznie, tak szacujemy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kamper będzie wykorzystywany do kupy z 2-3 miechy rocznie, tak szacujemy

to weź najpierw na 1 rok wypożycz i zobacz ile was to wyniesie i jak długo bdziecie używać - jak wyjdzie że się opłąci to kupisz na kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to weź najpierw na 1 rok wypożycz i zobacz ile was to wyniesie i jak długo bdziecie używać - jak

> wyjdzie że się opłąci to kupisz na kolejny rok

jak na każdy wyjazd będzie miał wypożyczać to odechce sie podróżowania facepalm%5B1%5D.gif

wyobrażasz sobie co któryś weekend jechać do wypożyczalni i sprawdzać wszystko przed wypożyczeniem i potem to samo przed oddaniem , i za każdym razem pakować się i wypakowywać

od samego pisania mi by się nie chciało

sens kampera czy przyczepki jest taki, że chcesz to wsiadasz i jedziesz - wszystko gotowe i spakowane , wrzucasz ubrania i wio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kamper będzie wykorzystywany do kupy z 2-3 miechy rocznie, tak szacujemy

imho więcej da się z tego wyciągnąć

myślę, że realnie można by z niego korzystać od kwietnia do października

wszystko kwestia w które rejony EU jedziemy

no i mając swojego kampera można go podnajmować po rodzinie i znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho więcej da się z tego wyciągnąć

> myślę, że realnie można by z niego korzystać od kwietnia do października

> wszystko kwestia w które rejony EU jedziemy

wszytsko zalezy od czasu i kasy

mialem sezony ze kończyłem w grudniu a zaczynałem w marcu

dwa wyjazdy weekendowe w miesiącu plus wakacje

> no i mając swojego kampera można go podnajmować po rodzinie i znajomych

eee auto też pozyczasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.