Skocz do zawartości

[KzAK] Rodzinne, nudne kombi do 40 tys. zł


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli przymierzam się do zmiany samochodu. Z dotychczasowego Avensisa jestem bardzo zadowolony, ale wczoraj stuknęło mu już 250 kkm, 10 lat na karku, pora pomyśleć o czymś nowszym.

Założenia:

*cena - do 40 tys. zł, a jakbym się zmieścił w 35 tys. zł, to byłoby jeszcze lepiej.

*wielkość - dotychczasowa Toyota jest ok, ale mógłby być też samochód klasę niższy.

*nadwozie kombi, SUV czy van niechętnie.

*wyposażenie konieczne - klima, elektryczne szyby, samościemniające się lusterko wsteczne.

*wyposażenie na drugim miejscu - chętnie el. lusterka, tempomat, podgrzewane siedzenia, czujnik deszczu,

*silnik - nie wiem. Mam diesla, ale teraz przebiegi spadły mi do około 15-20 kkm/rok. Może być diesel, ale bezproblemowy, może być benzyna, najlepiej dobrze działająca z lpg ( w razie czego)

*Rocznik - im młodszy, tym lepiej, powiedzmy od 2010, ale ważniejszy stan niż rocznik

*Nie chcę wynalazków smile.gif

W obecnym wozie mam jasną skórę - nie widzę specjalnie ani plusów, ani minusów takiej tapicerki, powiedzmy, że może być skóra i welur - obojętne. Samochód może być nudny, nie musi być jakoś specjalnie mocny - ot tak, sprawne i poprawne przemieszczanie się, teraz mam 116 KM i starcza.

Moje typy - w związku z tym, że ten samochód (jak i żony Yaris) i ich bezproblemowa eksploatacja przekonały mnie do Toyoty, to chętnie widziałbym Avensisa III lub Aurisa kombi (tego drugiego nawet chętniej) - ale w cenie ciężko byłoby się zmieścić (a Auris kombi to w ogóle bez szans). Ave II najnowsza - nie bardzo, chciałbym coś zmienić (tą jeżdżę już szósty chyba rok)

Myślałem o Astrze IV kombi - ale jakie silniki? Jakie minusy ma ten samochód?

Megane kombi - pytania jak wyżej

Polecane często Laguny III - ale średnio wizualnie mi się widzą,

Może często ostatnio wspominane Exeo kombi?

Focus/Mondeo?

Marka niema wielkiego znaczenia, choć nie ciągnie mnie do VW. I do Vectry/Insigni jakoś tez nie bardzo.

Ogólnie, jakby mi się trafiło coś z pewnych rąk, to nie patrzyłbym na markę, ale jak mam szukać, to na czymś muszę się skupić wink.gif

EDIT: Codziennie 22 km w jedną stronę do pracy, spokojnymi, pozamiejskimi trasami. Czasami wyjazdy na weekend czy jakiś inny dwu - trzydniowy wyjazd w Polskę. Do pracy sam, wyjazd z żoną lub żoną i czteroletnią córką, czasami w cztery osoby na tydzień w Polskę. Żona nie lubi się ograniczać w pakowaniu - i z tym nie zamierzam walczyć, jest miejsce, niech bierze na co ma ochotę. Ostatnio na 9 dni na Kaszuby w 4 osoby (w tym córka) mieliśmy pełniutki bagażnik (włącznie z rowerkiem małej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przytargał z DE jakąś PRAWDZIWĄ igłę w postaci W124 Kombi E420 w automacie. Potem bym zagazował, dopieścił tak, by każdy się na nią patrzył i tyle

Ale jako, że jestem w mniejszości to z tego co MI się podoba to zwrócę uwagę na C5, o np. taką. Chodzi o przykład, a nie o konkretną ofertę.

http://allegro.pl/citroen-c5-1-6thp-156km-2010-automat-skora-navi-i4486392234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym przytargał z DE jakąś PRAWDZIWĄ igłę w postaci W124 Kombi E420 w automacie. Potem bym

> zagazował, dopieścił tak, by każdy się na nią patrzył i tyle

> Ale jako, że jestem w mniejszości to z tego co MI się podoba to zwrócę uwagę na C5, o np. taką.

> Chodzi o przykład, a nie o konkretną ofertę.

> http://allegro.pl/citroen-c5-1-6thp-156km-2010-automat-skora-navi-i4486392234.html

No tak, zapomniałem napisać. Znajomy właśnie c5 sedan kupił, też mi sie podoba. Automat też chętnie, tylko bezproblemowy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo mk IV. Najwiecej kombi z najmniejszą kasę. Dość duzy wybór aut z polskich salonów bo były

> często jako firmowe. Tyle tylko że pewnie będzie ciężko ustrzelić wersję ze ściemnianiem

> lusterek. Ale to chyba też kłopot dotyczący innych marek.

Jeżdżę 3 rok takim Mondeo. Kilka drobnych i irytujących problemów miałem. Żałuję, że nie kupiłem Laguny 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o Astrze IV kombi - ale jakie silniki? Jakie minusy ma ten samochód?

Po Avensisie będzie małe. To jednak jest kompakt.

> Megane kombi - pytania jak wyżej

> Polecane często Laguny III - ale średnio wizualnie mi się widzą,

Renault to lepszy francuz, jednak szczególnie Laguny mało widać na ulicach, to mimo wszystko będzie wynalazek.

> Może często ostatnio wspominane Exeo kombi?

Piszesz, że nie ciągnie Cię do VW - a to jest A4 B7. Minusem jest to, że auto jest konstrukcyjnie stare, co widać w tym, że wyświetlacz nie jest tabletem z IPS czy Amoled, tylko zwykły czerwony pixelowiec.

Poza tym - fajne auto w dobrej cenie, technicznie od Octavii lepsze, a kosztuje tyle samo.

> Focus/Mondeo?

Fajna opcja, szczególnie Mondeo. Jest ogromne.

> Ogólnie, jakby mi się trafiło coś z pewnych rąk, to nie patrzyłbym na markę, ale jak mam szukać, to

> na czymś muszę się skupić

Zafiltruj sobie rocznik i cenę, zobaczysz co można trafić.

Od jakiegoś czasu nie zafiksowuje się na daną markę/model - ostatnio miał być kompakt htb lub kombi, a wyszło Exeo sedan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij na C5, Peugeota 407.

Ma być "nudne", autor wątku ma Toyotę - myślisz, że brakuje mu przyjaźni z serwisem ?

Wystarczy spojrzeć w ranking. Najniższe miejsce Avensisa 25, najwyższe 407 - 70.

> A moze Cruze kombi, ewentualnie Epica.

Kategoria "wynalazek", plus kosmiczna utrata wartości w związku ze zniknięciem w 2015 r. Chevroleta z rynku UE, a co za tym idzie przyszłymi trudnościami z częściami. Dodaj do tego kompletny brak doświadczenia mechaników z Epicą - jakakolwiek usterka urasta do rangi dużego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknij na C5, Peugeota 407. A moze Cruze kombi, ewentualnie Epica.

407 kombi średnio mi się podoba, Chevroleta trochę się boję - tak trochę pod wynalazek u mnie podchodzi. Miałem kiedyś Rovera, z opinii niby też to Civic był, ale psuł się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo mk IV. Najwiecej kombi z najmniejszą kasę. Dość duzy wybór aut z polskich salonów bo były

> często jako firmowe. Tyle tylko że pewnie będzie ciężko ustrzelić wersję ze ściemnianiem

> lusterek. Ale to chyba też kłopot dotyczący innych marek.

A jak wygląda korozja w obecnych Fordach?

A co do lusterka - myślałem, że to już standard jest (samo wewnętrzne, zewnętrzne niekoniecznie) - ale możemy z tego zrezygnować, skoro to mocno ogranicza wybór.

Avensisa szukałem pół roku, teraz też odpowiednio wcześniej się zaczynam rozglądać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> laguna 3 initiale. Powinna byc juz poliftowa wiec wyglada mniej jak rozdeptana zaba. W tej wersji

> bedziesz mial wszystko co chcesz a nawet wiecej.

Biorę pod uwagę smile.gif Chociaż złe wrażenie po Lagunie II (przyznaję, tylko ze słyszenia) trochę mnie odstrasza. Z drugiej strony - Meganka jakoś mnie nie odstrasza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po Avensisie będzie małe. To jednak jest kompakt.

Ale liczę trochę na to, że kompakt od 2009 roku w porównaniu z Avensisem produkowanym od 2003 roku nie będzie aż tak dużo mniejszy.

> Renault to lepszy francuz, jednak szczególnie Laguny mało widać na ulicach, to mimo wszystko będzie

> wynalazek.

> Piszesz, że nie ciągnie Cię do VW - a to jest A4 B7.

Wiem, ale chodzi mi bardziej o to, że Passata i Golfa nie bardzo chcę - za dużo złomu na rynku i bardzo duże ryzyko wpadki. Z Exeo chyba tak źle nie jest.

> Minusem jest to, że auto jest konstrukcyjnie

> stare, co widać w tym, że wyświetlacz nie jest tabletem z IPS czy Amoled, tylko zwykły

> czerwony pixelowiec.

Nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia. Fajnie, jak auto ma wodotryski, ale wolę solidność i nudność niż amoledy i serwisy.

> Poza tym - fajne auto w dobrej cenie, technicznie od Octavii lepsze, a kosztuje tyle samo.

> Fajna opcja, szczególnie Mondeo. Jest ogromne.

Wielkościowo nie musi być ogromne. Dlatego myślę, że kompakt kombi by wystarczył.

> Zafiltruj sobie rocznik i cenę, zobaczysz co można trafić.

No niby tak, ale nie jestem na bieżąco i nie wiem, czego należy unikać smile.gif

> Od jakiegoś czasu nie zafiksowuje się na daną markę/model - ostatnio miał być kompakt htb lub

> kombi, a wyszło Exeo sedan ...

Mam podobną opinię.

Mój tata kiedyś się uparł na opla astrę (II), koniecznie diesel. Kupił Golfa IV benzynę smile.gif Nie ma się co nastawiać, ale nakierunkować się trzeba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam mondeo albo c5. Jeśli szybsza jazda to mondeo. Jeśli spokojniejsza ale wygodniejsza to

> cytryna c5 ale jak c5 to imho tylko wersja exclusive

C5 kusi, Mondeo też, chociaż wielkie jest. Muszę poczytać o bolączkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C5 kusi,

Popatrz w rankingi TUV - ja wiem, że fiacikarze i miłośnicy francuzów będą opowiadać że te rankingi to bzdura, że wystarczy codziennie rano skasować błędy i raz w tygodniu wymienić alternator, to przecież "czysta eksploatacja" - ale daj sobie spokój z PSA. Jedyne co PSA zrobiło dobre, to silniki HDi - ale ja bym HDi kupił w opakowaniu Forda (Focus, Mondeo, Volvo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz w rankingi TUV - ja wiem, że fiacikarze i miłośnicy francuzów będą opowiadać że te rankingi

> to bzdura, że wystarczy codziennie rano skasować błędy i raz w tygodniu wymienić alternator,

> to przecież "czysta eksploatacja" - ale daj sobie spokój z PSA. Jedyne co PSA zrobiło dobre,

> to silniki HDi - ale ja bym HDi kupił w opakowaniu Forda (Focus, Mondeo, Volvo).

Nudny sie juz robisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorę pod uwagę Chociaż złe wrażenie po Lagunie II (przyznaję, tylko ze słyszenia) trochę mnie

> odstrasza. Z drugiej strony - Meganka jakoś mnie nie odstrasza

Dzięki temu kupisz dobrze wyposażone auto w niższej cenie niż jej rynkowi rywale.

Poszperaj po forum Laguny ok.gif

III to inny świat w porównaniu do "królowej lawet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być "nudne", autor wątku ma Toyotę - myślisz, że brakuje mu przyjaźni z serwisem ?

> Wystarczy spojrzeć w ranking. Najniższe miejsce Avensisa 25, najwyższe 407 - 70.

Ciekawe te rankingi biorąc pod uwagę "doskonałość" silników diesla Toyoty w porównaniu do HDI hehe.gif

> Kategoria "wynalazek", plus kosmiczna utrata wartości w związku ze zniknięciem w 2015 r. Chevroleta

> z rynku UE, a co za tym idzie przyszłymi trudnościami z częściami. Dodaj do tego kompletny

> brak doświadczenia mechaników z Epicą - jakakolwiek usterka urasta do rangi dużego problemu.

Jak znikało Daewoo też straszono że części nie będzie.

Ale nie doczytałeś o tym, że wycofanie z oferty Chevroleta przez GM nie oznacza braku zaopatrzenia w części?

Gwoli ścisłości - nie namawiam na Cruza autora wątku głównie z powodu jego wykonania, ale to co Ty opowiadasz to nie do końca empirycznie sprawdzone info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz w rankingi TUV - ja wiem, że fiacikarze i miłośnicy francuzów będą opowiadać że te rankingi

> to bzdura, że wystarczy codziennie rano skasować błędy i raz w tygodniu wymienić alternator,

> to przecież "czysta eksploatacja" - ale daj sobie spokój z PSA. Jedyne co PSA zrobiło dobre,

> to silniki HDi - ale ja bym HDi kupił w opakowaniu Forda (Focus, Mondeo, Volvo).

No tak, fordy są bezawaryjne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz masz wybór odnośnie Astry albo szukać IV, albo jeszcze III z '09 (bo później były Classici - nie ma tylu opcji wyposażenia i silników do wyboru, aczkolwiek i tak będzie spełniać wymagania), ja za 40kpln puściłem już znaną tutaj AIII kombi 1.6T Cosmo + dodatki 68kkm grudzień '09. Na prawdę fajny samochód do jazdy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz w rankingi TUV - ja wiem, że fiacikarze i miłośnicy francuzów będą opowiadać że te rankingi

> to bzdura, że wystarczy codziennie rano skasować błędy i raz w tygodniu wymienić alternator,

> to przecież "czysta eksploatacja" - ale daj sobie spokój z PSA. Jedyne co PSA zrobiło dobre,

> to silniki HDi - ale ja bym HDi kupił w opakowaniu Forda (Focus, Mondeo, Volvo).

No Ford też cudem nie jest. zlosnik.gif Wszędobylska rdza i wysypujące się tylne zawieszenie na naszych drogach, typowe usterki silnika 2.0TDCI (popatrz na mój wątek poniżej! Typowych usterek jest kilka), ale generalnie jeździ i jest spoko, ja ze względu na walory użytkowe drugi raz bym kupił Galaxego ale 2.0 noPb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie doczytałeś o tym, że wycofanie z oferty Chevroleta przez GM nie oznacza braku zaopatrzenia

> w części?

Nie o to chodzi - bo części w ASO "będą" - głównie na zamówienie, bo populacja Chevroletów będzie się zmniejszać.

Wiem, jak to wygląda empirycznie - miałem 5 Daewoo, awaria Rezzo powodowała konieczność znalezienia samodzielnie części przez net, kupienia jej i dostarczenia mechanikowi, bo "w naszej hurtowni nie ma". Awaria VAG'a - wstawiasz rano do dowolnego serwisu, o 13 auto jest gotowe do odbioru.

Żeby nie było, że piszę bajki - moje doświadczenie:

Zapala się kontrolka ABS - no to zwykły serwis (nie ASO) - "niestety, nasz komputer się połączy z silnikiem w tym aucie, ale z ABS nie", na szczęście mamy na AK kolegę, który ma inny komputer - pomógł, zdiagnozował, czujnik lewy tył padł. No to ASO - "tak, możemy zamówić, 360 zł, za trzy tygodnie będzie, nie ma w Bremie, będzie z Korei" hmm ... trzy tygodnie, trochę długo ... no to grzebiemy w necie ... jedna hurtownia ma ... telefon .. no mamy 1 szt., ale prawy ... szukam katalogu z rysunkami, zdjęciami - znalazłem, wygląda, że może da się odwrócić mocowanie i założyć - zamawiam, przyszedł czujnik z Poznania, rozbieram koło, odwracam mocowanie - działa.

Usunięcie takiej samej usterki w VAG'u wyglądałoby tak:

Zapala się kontrolka ABS - no to zwykły serwis (nie ASO, ten sam co poprzdnio) - "kontrolka ABS mi się świeci" - pan wyciąga karteczkę, zapina na podkładkę z klipsem "proszę model auta, rocznik i silnik ... numer telefonu do pana"

Godz. 13 telefon "może pan auto odebrać, wymieniliśmy czujnik ABS lewy tył".

Tak samo będzie z diagnozą usterki - przeciętny mechanik Epicę będzie widział pierwszy raz w życiu. Myślisz że będzie studiował rosyjsko, koreańsko i angielsko języczne fora użytkowników, żeby znaleźć rozwiązanie problemu ? Bo każdy problem w Epice będzie dla niego nietypowy.

Problem w VAG'u ? Każdy z tych problemów widział i rozwiązywał setki razy, Golfy IV przyjeżdżają do niego codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo IV 2.0 TDCI 140KM będzie najlepszym rozwiązaniem w tej cenie. da Ci najwięcej, a przy okazji nie zrujnuje serwisem i drobnymi awariami.

Silniki dobre, sprawami typu zaślepienie egr nie można się przejmować, bo każde auto ma jakieś bolączki, niemniej jednak jest to kawał solidnego samochodu, nieźle wykończonego, tapicerka i plastiki nie żyją własnym życiem na każdym kroku, a silniki dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo IV 2.0 TDCI 140KM będzie najlepszym rozwiązaniem w tej cenie. da Ci najwięcej, a przy okazji

> nie zrujnuje serwisem i drobnymi awariami.

> Silniki dobre, sprawami typu zaślepienie egr nie można się przejmować, bo każde auto ma jakieś

> bolączki, niemniej jednak jest to kawał solidnego samochodu, nieźle wykończonego, tapicerka i

> plastiki nie żyją własnym życiem na każdym kroku, a silniki dobre.

A jak z:

rdzą? - Ktoś tu pisał, że Mondeo IV nie rdzewieje.

trwałością wtrysków - i możliwością ich ewentualnej regeneracji?

trwałością turbosprężarki i dwumasy?

rozumiem, że EGR należy zaślepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo będzie z diagnozą usterki - przeciętny mechanik Epicę będzie widział pierwszy raz w życiu.

Jest tak jak piszesz. Epica ma swoje zalety, oraz dużą wadę wynikającą z niedostępności "od ręki" nietypowych części i nie potrafiących myśleć mechaników. Fakt.

Dla autora wątku te wiadomości są jednak bez znaczenia, bo Epika nie występuje w nadwoziu kombi.

Z cruzem podejrzewam, że nie będzie takich problemów, bo auto jest bardziej popularne i mechanicznie jednak mocno spokrewnione z Astrą IV. Tym niemniej w podobnej cenie ja wziąłbym Astrę. Jak będzie taniej, czy fajna wersja - Cruze też powinien być OK. Nie demonizowałbym utraty wartości - za kilka lat (6-8) czy ta Astra czy Cruze będą w cenie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z:

> rdzą? - Ktoś tu pisał, że Mondeo IV nie rdzewieje.

> trwałością wtrysków - i możliwością ich ewentualnej regeneracji?

> trwałością turbosprężarki i dwumasy?

> rozumiem, że EGR należy zaślepić?

Wywołany do tablicy - jeśli EGR działa i nie dymi jak głupi to nie trzeba, natomiast jeśli EGR zaczyna być przyczyną ostrego dymienia to można albo czyścić, albo wymienić albo zaślepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z:

> rdzą? - Ktoś tu pisał, że Mondeo IV nie rdzewieje.

Nie spotkałem jeszcze z rudą.

> trwałością wtrysków - i możliwością ich ewentualnej regeneracji?

Tu jest naprawdę BDB, znam auta po 350 tys mają i silnikowo dalej ok.

> trwałością turbosprężarki i dwumasy?

Tu dużo zależy od użytkowania, dwumasę zazwyczaj wymienia się w fordach przy 150-200 tys, są przypadki że po 230 robią bez wymiany, a turbo jak użytkowane normalnie to nie jest elementem nad którym trzeba się rozwodzić bo wytrzymuje długo.

> rozumiem, że EGR należy zaślepić?

Jak zacznie szwankować, czyli nadmiernie dymić. Chociaż jak samochód śmiga w trasie sporo,t o z egrami rzadko są problemy a jeśli już to po wyczyszczeniu (koszty niskie) znowu na długo spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mechanicznie jednak mocno spokrewnione z Astrą IV. Tym niemniej w podobnej cenie ja wziąłbym

> Astrę. Jak będzie taniej, czy fajna wersja - Cruze też powinien być OK. Nie demonizowałbym

> utraty wartości - za kilka lat (6-8) czy ta Astra czy Cruze będą w cenie roweru.

W przypadku Astry trzeba uważać na skrzynię biegów. Lubią się wysypać łożyska w okolicy 100 kkm.

Znajomy dużo jeździ, to robił jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym niemniej w podobnej cenie ja wziąłbym Astrę. Jak będzie taniej, czy fajna wersja - Cruze też powinien być OK.

Zrobiłbym tak samo.

> Nie demonizowałbym utraty wartości - za kilka lat (6-8) czy ta Astra czy Cruze będą w cenie roweru.

To nawet nie to. 10 letnia astra sprzeda się bez problemu, 10 letniego chevroleta będziesz ogłaszał przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłbym tak samo.

> To nawet nie to. 10 letnia astra sprzeda się bez problemu, 10 letniego chevroleta będziesz ogłaszał

> przez rok.

Niekoniecznie.

Za mniejsze pieniądze pójdzie od ręki.

Tym bardziej, że tym Chevroletom bliżej do Opla, niż poprzednim, którym było bliżej do Daewoo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak znikało Daewoo też straszono że części nie będzie.

> Ale nie doczytałeś o tym, że wycofanie z oferty Chevroleta przez GM nie oznacza braku zaopatrzenia

> w części?

> Gwoli ścisłości - nie namawiam na Cruza autora wątku głównie z powodu jego wykonania, ale to co Ty

> opowiadasz to nie do końca empirycznie sprawdzone info.

Poraz kolejny uparcie napisze (jako byly posiadacz Lanosa i Lacetti), ze nijak ma/miala/bedzie miala sie sytuacja z czesciami w PL DU do sytuacji Chevi.

Wystarczy policzyc ile aut jezdzi/jezdzilo w PL pod kazda z tych marek, ilu np. krajowych producentow cos do nich tluklo i na jakich autach oparte byly produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, ale z jednym "ale".

Otóż Rezzo nie było popularnym modelem na naszym rynku.

Nie znam nikogo, kto miałby natomiast jakiekolwiek problemy z dostępnością (nawet teraz, po tylu latach) części do Lanosa czy Matiza.

Co do zaś Cruze'a. Jest to jeden z popularniejszych modeli tej marki (Epica oczywiście nie).

Gdybym miał wybierać pomiędzy dwoma prawie bliżniakami (Astra IV i Cruze) oczywiście szukałbym Astry, ale kryterium nie byłaby obawa o części, a jakość wykonania. Tę różnicę czuć pod palcami ok.gif

A tak już w ogóle to kupiłbym Golfa kombi bo się ostatnio w tym aucie zauroczyłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co PSA zrobiło dobre,

> to silniki HDi - ale ja bym HDi kupił w opakowaniu Forda (Focus, Mondeo, Volvo).

gdybyś znał 407 i C5 to wiedziałbyś, że te samochody to pożeracze długich tras, są niesamowicie wygodne - fotele, wyciszenie, zawieszenie i to PSA zrobiło doskonale. Faktem są drobne problemy z elektryką typu komunikaty o przepalonych żarówkach, które w rzeczywistości działają, ale IMHO nie psuje to obrazu całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z:

> rdzą? - Ktoś tu pisał, że Mondeo IV nie rdzewieje.

Mondeo końcówka 2008 roku zero korozji. Z tego co czytałem to w combi na tylnej klapie mogą pojawić się plamki rudej.

> trwałością wtrysków - i możliwością ich ewentualnej regeneracji?

nie wiem jeżdżę dwulitrową benzyną z którą nic się nie dzieje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam dobrze flotę, w której jest trochę 407 i wiem jak one się sprawują. Gdyby ich awaryjność

> polegała wyłącznie na błędnych komunikatach o spalonych żarówkach, to firma nie zmieniłaby

> marki flotowej.

ale temu, że to samochody bardzo komfortowe chyba nie zaprzeczysz?

p.s jeżeli to nie tajemnica to co padało w tych samochodach we flocie?, ja mam od 3 lat diesla 2.0HDi z 2007 r. zrobiłem 40 tys. bez większych usterek, głównie kwestie eksploatacyjne.. z większych finansowo rzeczy: mieszadło klimatyzacji (część względnie tania, robocizna droga) - ale, to w niedługim czasie po zakupie (zapewne jeden z powodów sprzedaży samochodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z:

> rdzą? - Ktoś tu pisał, że Mondeo IV nie rdzewieje.

Nie zanotowano.

> trwałością wtrysków - i możliwością ich ewentualnej regeneracji?

Wszystkie nasze auta do 150tkm bezproblemowo. ok.gif

> trwałością turbosprężarki i dwumasy?

J.w.

> rozumiem, że EGR należy zaślepić?

U nas nic nie było robione, ale auta latają dużo tras.

W jednym była wymiana kolumny kierownicy - na gwarancji jeszcze. Poza tym bardzo chwalone przez użyszkodników auta. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.