Skocz do zawartości

Silnik fiata 1.2 80KM


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie? Zakładając oczywiście że jest prawdziwy ;) Znalazłem stare punto z 2001 ale za to ze zdrową budą i w miarę ogarniętą mechaniką (pół auta wymienione - czyli typowa "eksploatacja" we fiacie  :hehe:  )

Pojeździ takie punto ze 3 lata czy szlag mnie trafi (tzn. mnie i użytkowniczkę) ? :hmm:

Czy odpuścić starocia? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO szukaj jakiegos japonczyka: Micra, Colt, Yaris.

W zeszlym tygodniu kupilismy dla :piekna: micre K12 :ok:

Po obejrzeniu 2-3 Punto  dalismy sobie spokoj z wloska mysla techniczna...

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie? Zakładając oczywiście że jest prawdziwy ;) Znalazłem stare punto z 2001 ale za to ze zdrową budą i w miarę ogarniętą mechaniką (pół auta wymienione - czyli typowa "eksploatacja" we fiacie  :hehe:  )

Pojeździ takie punto ze 3 lata czy szlag mnie trafi (tzn. mnie i użytkowniczkę) ? :hmm:

Czy odpuścić starocia? :hmm:

 

Silnik jest bezawaryjny. Ja miałem 180kkm z LPG i nie było objawów zużycia.

W Stilo jeździło się tym bardzo przyjemnie w połączeniu z 6-biegową skrzynią ... w punto będzie pewnie jeszcze lepiej. Moim zdaniem to jeden z fajniejszych silników z jakimi miałem kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie? Zakładając oczywiście że jest prawdziwy ;) Znalazłem stare punto z 2001 ale za to ze zdrową budą i w miarę ogarniętą mechaniką (pół auta wymienione - czyli typowa "eksploatacja" we fiacie  :hehe:  )

Pojeździ takie punto ze 3 lata czy szlag mnie trafi (tzn. mnie i użytkowniczkę) ? :hmm:

Czy odpuścić starocia? :hmm:

predzej zardzewieje buda niz sie zepsuje silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki?

Ten silnik jest ledwie dotarty.

Jeśli nie cieknie z niego olej, nie ma czarnej obwódki na końcu rury wydechowej i silnik pracuje równo to brać.

Obejrzyj dobrze nadwozie i jeśli jakimś cudem nie ma rudej to kupić, oczyścić, zrobić porządne zabezpieczenie antykorozyjne i cieszyć się fajnym wozidłem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten silnik w Bravie którą użytkowałem kilka lat, silnik absolutnie bezobsługowy, rozrząd tani, nie bierze oleju. W trasie przy dość dynamicznej jeździe i budzie ważącej 1200kg palił równo 6 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie? Zakładając oczywiście że jest prawdziwy ;) Znalazłem stare punto z 2001 ale za to ze zdrową budą i w miarę ogarniętą mechaniką (pół auta wymienione - czyli typowa "eksploatacja" we fiacie  :hehe:  )

Pojeździ takie punto ze 3 lata czy szlag mnie trafi (tzn. mnie i użytkowniczkę) ? :hmm:

Czy odpuścić starocia? :hmm:

 

Jeżeli są tylko podstawy myśleć, że przebieg ma prawo być taki, i nie leje się z niego to brać i będziesz zadowolony, bardzo fajnie się to zbiera, dynamiczne, oszczędne, trwałe, części tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje takie Punto po FL z tym motorem od roku i 37kkm, nie długo po kupnie wymieniłem z rzeczy poza eksploatacyjnych sondę przed katem i czujnik położenia wałka rozrządu. Silnik pracował normalnie, świecił się natomiast Check w obu przypadkach. Od początku jeżdżę na lpg na sekwencji, instalacja była prawie nowa i ma przejechane na lpg ~42kkm. Wymieniłem w przeciagu ostatniego półrocza amortyzatory z tyłu, jeden miał luz na tłoczysku. Sprężyny wymieniłem na inne, bo tył siadał przy obciążeniu. Znany problem w tym modelu, najłatwiej usunąc nadkola i po problemie :ee:  Jeśli chodzi o rdze, z nadwozia auto jest dobrze zabezpieczone, chyba jest ocynk. Natomiast zwróć sobie uwagę na podłogę, zwłaszcza łączenie progów z podłogą, i podłogę bagażnika:) Jak to w fiacie, lubi wariować elektryka. Lubi siadać elektryczne wspomaganie. Obecnie bede wymieniał silentblocki na wahaczach z przodu, wahacze org. prawdopodobnie po przebiegu 115kkm. Spalanie wg. mnie bardzo dobre, przy oszczednej jeździe można zejść <5l/100km. Przy mojej jeździe pali ~6l/100km Pb [niesprawdzałem, komp przeważnie pokazuje 5,7l], 7,5l/100km lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie?

 

 

 

Sprzedałem Punto z przebiegiem 271 tys km i chodził jak nowy (moc, przyspieszenie, nie dymił). Te silniki są OK.

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy coś na temat trwałości tej jednostki? Czy przebieg 210kkm robi na nim wrażenie? Zakładając oczywiście że jest prawdziwy ;) Znalazłem stare punto z 2001 ale za to ze zdrową budą i w miarę ogarniętą mechaniką (pół auta wymienione - czyli typowa "eksploatacja" we fiacie  :hehe:  )

Pojeździ takie punto ze 3 lata czy szlag mnie trafi (tzn. mnie i użytkowniczkę) ? :hmm:

Czy odpuścić starocia? :hmm:

to silnik z rodziny FIRE , najlepszy mały benzyniak jakiego miałem ( Brava 1,2 80CV ) , mało pali , hydrauliczna regulacja zaworów , bardzo cichy , dla fanów vw może to się wydać dziwne , ale silnik   zaprojektowany aby przeżyć auto , i dowieźć je  na złom , a nie rozpaść się przed 100tys km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten silnik w Bravie którą użytkowałem kilka lat, silnik absolutnie bezobsługowy, rozrząd tani, nie bierze oleju. W trasie przy dość dynamicznej jeździe i budzie ważącej 1200kg palił równo 6 litrów.

z tym "niebraniem oleju" to bym tak nie szalał ;]

mój trochę wcina :P no ale nie tyle co hagieta :D

 

ogólnie motorownia bardzo fajna, w ciągu 4 lat zrobiłem w niej rozrząd i wymieniam olej.

Kupiłem furę przy stanie 125tys, w tej chwili zbliżam się do 180.

W punciaku nawet ładnie sie zbiera (choć tyłka nie rwie ;) )

 

Aha, hydropopychacze, potrafią zaklepać na mrozie :P poza tym nie stwierdzam defektów :)

Edytowane przez Lynda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie PII. Ćwierć miliona na "budziku". Sam nabiłem +-170-180kkm.

 

Silnik pancerny, ale, niestety, ruda lubi to auto, zwłaszcza, jak ktoś nie miał nadkoli z tyłu i nie zabezpieczył progów przed piaskowaniem.

 

Tragedii nie ma, ale trzeba się mieć na baczności. To auto rdzewieje od środka na zewnątrz, a nie jak większość od zewnątrz. Więc jak już widać rdzę, to głębiej będzie jej tylko więcej.

 

O ile buda zdrowa, bez problemu powinno się do 400kkm dobić. Silnik lubi się z gazem i jest oszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał/ma takie punto. Ma bo jeszcze jest na niego ale jeździ siostra ;)

 

Nie narzekał jakoś bardzo - z poważnych spraw to poszło tylko wspomaganie ale to było jakieś 300zł za naprawę. Zmienił raczej dlatego że chciał auto z klimą :P

Edytowane przez cesarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


popieram , najlepiej to stilo z tym silnikiem szukać , skrzynka 6 biegowa była do niego  montowana

 

Widzisz różnicę między 5-6 tys przy punto a 8-9 przy stilo?Poza tym stilo jedzie dużo gorzej z tym silnikiem, koszty utrzymania stilona też będą większe (więcej błędów elektryki, eksploatacja też odrobinę droższa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak jak fabryka zalała :bzik: ... 10w40

jeno na tę chwilę już nie Selenia ;]

 

klepanie to zazwyczaj kwestia oleju. 5w40 lepiej się sprawdza, niektórzy nawet 5w50 lali, ale to już przegięcie wg mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między 5-6 tys przy punto a 8-9 przy stilo?Poza tym stilo jedzie dużo gorzej z tym silnikiem, koszty utrzymania stilona też będą większe (więcej błędów elektryki, eksploatacja też odrobinę droższa). 

 

Z tymi limitami to roznie bywa :D

My najpierw szukalismy dla :piekna: za 5kPLN, pozniej za 10 a kupilismy za 15kPLN.

Moze mialem pecha, ale wiekszosc aut w segmencie B to smietniki na kolach :/

Mam wrazenie, ze ludzie jezdza az sie urwie i kompletnie nic przy tych autach nie robia...

A jak sie jeszcze chce dzialajaca klime, to dopiero zaczynaja sie schody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepanie to zazwyczaj kwestia oleju. 5w40 lepiej się sprawdza, niektórzy nawet 5w50 lali, ale to już przegięcie wg mnie.

 

u mnie też klepie na zimnym, ale też nie ma reguły. Wystarczy że auto stoi krzywo na prawo, to też zdarza się że na zimnym klepie. Raz auto mi stało pod wzniesieniem całą noc w zime, rano odpalam a tu cisza. Teraz leje 5W-40, poprzedni właściciel lał Mobila 10W-40 do chwili aż ja auto przejąłem czyli do 80kkm. Wymiana wszystkich 16 popychaczy to koszt ~800zł :mlot:  Mówie o markowych popychaczach. Poza tym nic się niedzieje, a sam niejestem odosobnionym przypadkiem. Jakby klepał po zagrzaniu to bym szukał problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między 5-6 tys przy punto a 8-9 przy stilo?Poza tym stilo jedzie dużo gorzej z tym silnikiem, koszty utrzymania stilona też będą większe (więcej błędów elektryki, eksploatacja też odrobinę droższa). 

 

Stilo z 1.2 16V przyspiesza jak punto z 1.2 8V. Ale, jest ciszej, lepszy zawias, więcej miejsca. Koszty są takie same, czyli żadne. Lać paliwo i jeździć. Do 1.2 16V zazwyczaj zbyt zaawansowanej elektroniki nie wsadzali, zwłaszcza do wersji "bida z nyndzą", bez klimatyzacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stilo z 1.2 16V przyspiesza jak punto z 1.2 8V

 

Guzik prawda, ponad sekunda różnicy, którą naprawdę czuć 13,8 w stilonie i 12,6 w punciaku, Stilo jakoś jedzie, w punto można mówić o dynamice, tym bardziej że ta szóstka to trochę nieporozumienie.

 


Ale, jest ciszej, lepszy zawias, więcej miejsca.

 

To prawda.

 

Racja, klasa wyżej robi swoje, ale na krótkich odcinkach to niewielki plus.

 


Koszty są takie same, czyli żadne.

 

Nieprawda, chociażby hamulce będą ok 30% droższe przy stilo, nie mówiąc już np o awariach elektrycznych, dziwnych komunikatów w stilonie, które może go nie unieruchamiają, ale skutecznie drażnią oko.


Lać paliwo i jeździć. Do 1.2 16V zazwyczaj zbyt zaawansowanej elektroniki nie wsadzali, zwłaszcza do wersji "bida z nyndzą", bez klimatyzacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę między 5-6 tys przy punto a 8-9 przy stilo?Poza tym stilo jedzie dużo gorzej z tym silnikiem, koszty utrzymania stilona też będą większe (więcej błędów elektryki, eksploatacja też odrobinę droższa). 

a widzisz róznicę miedzy rdzewiejącym punto a nierdzewiejącym stilo , dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz róznicę miedzy rdzewiejącym punto a nierdzewiejącym stilo , dziękuję za uwagę

 

No to niech dołoży jeszcze 30% do stilo i kupi audi a nie fiata. Chyba troszkę błędny trop proponując komuś by wywinął z rękawa 50% większy budżet na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrong , nalezy lać  dobrej jakości 5w40 , 

 

ja lałem mobil1

 

a nie rozszczęlnię za mocno motoru wtedy? :bzik: już teraz nie jest idealnie suchy :P

w tej chwili jeżdżę na LM MoS2 - nie było tragedii zimą, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz róznicę miedzy rdzewiejącym punto a nierdzewiejącym stilo , dziękuję za uwagę

Bez przesady kolego. Stilo również rdzewieje. Punto rdzewieje tam gdzie nie widać (podłoga itp.), Stilo rdzewieje tam gdzie widać (tylna klapa, tylne ranty błotników). Poza tym mowa o silniku 1.2 który w Stilo jedzie odczuwalnie gorzej niż 1.2 8v w Punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda, ponad sekunda różnicy, którą naprawdę czuć 13,8 w stilonie i 12,6 w punciaku, Stilo jakoś jedzie, w punto można mówić o dynamice, tym bardziej że ta szóstka to trochę nieporozumienie.

 

 

 

 

1.2 8V które ma 60KM w Punto II na pewno nie ma 12,6 do setki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1.2 8V które ma 60KM w Punto II na pewno nie ma 12,6 do setki. ;)

 

oczywiście, że nie ale ma bardzo fajny dół i w mieście bardzo fajnie się tym jeździ. Braki czuć jak się z miasta wyjeżdża ;)

 


a nie rozszczęlnię za mocno motoru wtedy? :bzik: już teraz nie jest idealnie suchy :P

w tej chwili jeżdżę na LM MoS2 - nie było tragedii zimą,

 

Przy olejach z MoS'em raczej nie powinieneś się martwić czy można bardziej wypłukać silnik ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki że silnik ok ale auta czy punto czy stilo to kupa i już. Z dwojga złego i tak brał bym stilo. W punto też było kupę usterek z tego co pamiętam padające centralki(pierwsze roczniki) wieczne problemy z masą(dyskoteka z tyłu) padające alternatory, padające przyciski otwierania drzwi itd. Ale tak jak pisałem wcześniej gdyby nie ruda to by było fajne autko. Z ciekawości patrzyłem wczoraj ile tego jeszcze jeździ i powiem że już mało już punciaków na ulicach. Ale przyznam że widziałem kilka ładnych przynajmniej z zewnątrz sztuk. I tak jeszcze wracając do rudej. Rzeczywiście wychodzi od spodu. Jak na progach pojawiają się jak by tłuste plamy to już po aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z dwojga złego i tak brał bym stilo.

 

To jeszcze wytłumacz autorowi skąd ma wytrzasnąć +50% do założonego budżetu, bo wątek jest o punto z 2001 wartym jakieś 4,5-6 tys w zależności od stanu, a nie stilonie za 8-9. To nie są rozpatrywania czy punto czy stilo tylko konkretny temat o konkretnym samochodzie z konkretnym silnikiem, więc może nie róbmy misz maszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilo z 1.2 16V przyspiesza jak punto z 1.2 8V. Ale, jest ciszej, lepszy zawias, więcej miejsca. Koszty są takie same, czyli żadne. Lać paliwo i jeździć. Do 1.2 16V zazwyczaj zbyt zaawansowanej elektroniki nie wsadzali, zwłaszcza do wersji "bida z nyndzą", bez klimatyzacji itd.

 

Guzik prawda, ponad sekunda różnicy, którą naprawdę czuć 13,8 w stilonie i 12,6 w punciaku, Stilo jakoś jedzie, w punto można mówić o dynamice, tym bardziej że ta szóstka to trochę nieporozumienie.

 

 

 

 

To prawda.

 

Racja, klasa wyżej robi swoje, ale na krótkich odcinkach to niewielki plus.

 

 

 

 

Nieprawda, chociażby hamulce będą ok 30% droższe przy stilo, nie mówiąc już np o awariach elektrycznych, dziwnych komunikatów w stilonie, które może go nie unieruchamiają, ale skutecznie drażnią oko.

 

 

 

Przeczytaj dokładnie mój post. Porównuje przyspieszenie PUNTO 1.2 8V DO STILO 1.2 16V. I, niestety, mam racje, a "guzik prawdą"  jest, że wykazałeś minimum chęci na przeczytanie posta.

 

Hamulce....160zł do Punciaka 1.2 16V a 200zł do Stilo 1.2 16V, porażająca różnica, nawet na "flaszkę" nie starczy.

 

Jakie awarie elektryczne mogą być w Stilo 1.2 16V "bida edyszon" ? Gdyż o takim egzemplarzu pisałem.

 

Dobry kumpel powozi Stilo 1.2 16V, i jakoś nie chce się psuć dziadostwo, a ma 13 lat. Ale ma wersje o jakiej pisałem, bez wodotrysków.

 

Stilo będzie w każdym aspekcie lepsze ( wyłączając przyspieszenie) od Punto II z tym silnikiem. Jeździ fajnie, do miasta wystarcza. Bardzo przyjemne auto. Warte dołożenie +- 2-3 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przeczytaj dokładnie mój post. Porównuje przyspieszenie PUNTO 1.2 8V DO STILO 1.2 16V. I, niestety, mam racje, a "guzik prawdą"  jest, że wykazałeś minimum chęci na przeczytanie posta.

 

Masz rację, odnosiłem się do 1.2 16V bo o takim tu rozmawiamy i o takim temat.

 


Hamulce....160zł do Punciaka 1.2 16V a 200zł do Stilo 1.2 16V, porażająca różnica, nawet na "flaszkę" nie starczy.

 

Przy aucie budżetowym, a takie założenie (niewielka suma zakupowa) każdy grosz się liczy, procentowo to wcale mało nie wychodzi, a tak będzie na każdym kroku, el blacharskie, hamulcowe, zawieszeniowe...

 


Stilo będzie w każdym aspekcie lepsze ( wyłączając przyspieszenie) od Punto II z tym silnikiem. Jeździ fajnie, do miasta wystarcza. Bardzo przyjemne auto.

 

Zgoda.

 


Warte dołożenie +- 2-3 kzł.

To jest 50% budżetu, nie rozumiesz że ktoś może nie chcieć/może nie być go stać na taki wydatek?Dokładając 3 tysie możemy dołożyć kolejne 3 i kupić jeszcze coś lepszego od stilo-to błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 50% budżetu, nie rozumiesz że ktoś może nie chcieć/może nie być go stać na taki wydatek?Dokładając 3 tysie możemy dołożyć kolejne 3 i kupić jeszcze coś lepszego od stilo-to błędne koło.

 

Zgadza się. Tylko mając skromny budżet, trzeba brać pod uwagę, że nie stać nas na kupienie przegnitej miny ( a PII taką będzie w tej kasie). Jak wspomniałem, dobry kumpel kupił Stilo 1.2 16V z gazem, ale bieda edyszon, jakiś rok temu. Dał coś koło 8kzł. A chciał kupić PII jak moje, na wypasie,1.2 16V, za 5-6kzł. Zjeździliśmy cały Śląsk, zeszło nam 3tyg. W końcu ja wyjechałem w delegacje, a jemu poleciłem, aby przy okazji pobytu w Wawie zerknął na pewne Stilo. I Zadowolony, poza usterką uszczelnienia pompy wody, wrócił. Jeździ, drobne pierdoły naprawił, właśnie elektroniczne, za 300zł :D W tym była wymiana czujnika ABS-u, który od początku był uszkodzony, ale tak kupił, a sprzedawca ten fakt przemilczał, a kumpel ma wiedzę o samochodach = 0.

 

Reasumując, jeżeli w moim skromnym budżecie nie znajduje nic, co budzi nadzieje na bezawaryjną eksploatacje, to muszę albo zwiększyć budżet, albo liczyć się z niespodziankami. Biednego, na niespodzianki już na starcie, średnio będzie stać, więc lepiej dołożyć. To moja opinia. Oczywiście, wybrana droższa igła też może "nawalić", ale tu chodzi o minimalizacje ryzyka przy zakupie pełno letniego auta, co już samo w sobie jest abstrakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.