Skocz do zawartości

Kto już po


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

W aucie żony zmieniłem w zeszłym tygodniu. Nie to, żebym się wystraszył, ale letnie opony były na wykończeniu a trafił się kapeć. Zamiast łatać łysą oponę zamówiłem 4 nowe zimówki...Ale w moim aucie chyba w sobotę popracuję chwilę w garażu i przełożę kółka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wcześnie jeszcze :)

Wróżbici z TV mówią, że mogą jeszcze być dni ok 20 C :hmm:

Ja ostatnio wyważyłem zimówki i wypucowane i wyważone już czekają. A czekać mogą długo - ostatnio zmieniałem na zimowe w długi weekend na początku stycznia, bo zapowiadali na dzień później śnieg  :) Z fusów wróżą, że zimy do końca roku raczej nie będzie  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę zanabyć, bo dwa miechy temu z salonu na letniakach wyjechałem.

 

Przekładanie samych opon co ~1/2 roku to dla mnie nieporozumienie, dlatego też kupiłem stalówki + zimówki.

Zakup w/w kompletu uważam za największą pomyłkę i stratę finansową, bo... ubiegły sezon zimowy przejeździłem na letnich :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankooki zdecydowanie lepiej trzymają na mokrym i liściach niż Frigo2. Nie ma sensu. Termp. gruntu jest wciąż wyższa niż powietrza. Nawet liście nie spadły. 

 

A wyglądałeś dzisiaj przez moje okno? W TK biało i  :balwan: można lepić :) Może się utrzymać do jutra bo sypie i jest poniżej 0.

Kiedyś też zmieniałem w listopadzie ale po tym jak mnie przewiozło na letnich po pierwszym śniegu zacząłem zmieniać wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyglądałeś dzisiaj przez moje okno? W TK biało i  :balwan: można lepić :) Może się utrzymać do jutra bo sypie i jest poniżej 0.

Kiedyś też zmieniałem w listopadzie ale po tym jak mnie przewiozło na letnich po pierwszym śniegu zacząłem zmieniać wcześniej.

miałem dokładnie tak samo

a teraz od tygodnia mam już zmienione na zimowe

Dziś to ciężko u nas by się jeździło na letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyglądałeś dzisiaj przez moje okno? W TK biało i  :balwan: można lepić :) Może się utrzymać do jutra bo sypie i jest poniżej 0.

Kiedyś też zmieniałem w listopadzie ale po tym jak mnie przewiozło na letnich po pierwszym śniegu zacząłem zmieniać wcześniej.

A co jak przez nastepny miesiac/dwa bedziesz mial po plus 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak przez nastepny miesiac/dwa bedziesz mial po plus 10?

 

właśnie koleżanka w drodze do pracy miała wypadek, auto chyba będzie miało szkodę całkowitą bo to już stary grat. Wpadała w poślizg i wylądowała w rowie. Miała zmieniać na zimówki "na dniach", nie zdążyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kierowca wie, że gdy zaczyna się okres przejściowy, czyli jesienno zimowy oraz zimowo wiosenny to warto wymienić koła lub opony na odpowiednie do nadchodzącego sezonu.

 

Co do wad związanych z taką wymianą to jak dla mnie jest tylko jedna - zawsze mi się nie chce.

 

A co do zalet do jest ich kilka:

- podstawowa to - wiadomo - jakieś tam polepszenie jazdy,

- podczas wymiany można pobieżnie zerknąć na stan hamulców, gumowych osłon, zawieszenie, amortyzatory,

- można z grubsza ocenić czy są jakieś uszkodzenia krawędzi błotników, progów itp,

- można zerknąć na zdjęte koła lub opony, czy nie są jakoś uszkodzone lub nadmiernie zużyte,

- nie zapiekają się śruby do kół, bo minimum raz na pół roku są odkręcane,

- zdemontowane koła można porządnie umyć i - jak ktoś chce - to jakoś zakonserwować.

 

 

Dzisiaj założyłem koła zimowe i podczas wymiany okazało się, że pękła gumowa osłona przegubu. Pęknięcie malutkie i rozchlapanego smaru jest nie wiele ale dzięki wymianie sezonowej kół udało się to szybko wychwycić i w poniedziałek jadę na wymianę osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kierowca wie, że gdy zaczyna się okres przejściowy, czyli jesienno zimowy oraz zimowo wiosenny to warto wymienić koła lub opony na odpowiednie do nadchodzącego sezonu.

 

Co do wad związanych z taką wymianą to jak dla mnie jest tylko jedna - zawsze mi się nie chce.

 

A co do zalet do jest ich kilka:

- podstawowa to - wiadomo - jakieś tam polepszenie jazdy,

- podczas wymiany można pobieżnie zerknąć na stan hamulców, gumowych osłon, zawieszenie, amortyzatory,

- można z grubsza ocenić czy są jakieś uszkodzenia krawędzi błotników, progów itp,

- można zerknąć na zdjęte koła lub opony, czy nie są jakoś uszkodzone lub nadmiernie zużyte,

- nie zapiekają się śruby do kół, bo minimum raz na pół roku są odkręcane,

- zdemontowane koła można porządnie umyć i - jak ktoś chce - to jakoś zakonserwować.

 

 

Dzisiaj założyłem koła zimowe i podczas wymiany okazało się, że pękła gumowa osłona przegubu. Pęknięcie malutkie i rozchlapanego smaru jest nie wiele ale dzięki wymianie sezonowej kół udało się to szybko wychwycić i w poniedziałek jadę na wymianę osłon.

 

Nie ma żadnego polepszenia jazdy przy zamianie letnich o hamowalności B na zimowe o hamowalności D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego producenci opon jeszcze nie wprowadzili opon jesiennych i wiosennych. 4 komplety opon z całą pewnością podniosłyby bezpieczeństwo bo zużycie bieżnika dzieliłoby się przez 4 ;)

Dobre  :hehe: Właśnie wynalazłeś nowy rynek. Teraz czekamy na Steve Jobsa  branży oponiarskiej, który przekona ludzi, że to im będzie potrzebne (bo np jesienne mają lepszą trakcję na liściach i wzór bieżnika w kształcie liści)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.