Skocz do zawartości

Mandat z Austrii :-)


maciejka

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Banku Spółdzielczym i tak powiedzieli... to ja nie mam pojecia. Może jaka tępa baba była i nie wiedziała co z tym zrobić.

Opłać ze swojego konta z domu, bo dostęp pewnie do swojego banku online masz.

Policzone Ci zostanie deczko drożej niż kurs w kantorze, ale przy takiej kwocie to nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Banku Spółdzielczym i tak powiedzieli... to ja nie mam pojecia. Może jaka tępa baba była i nie wiedziała co z tym zrobić.

Szkoda, że u siebie nie masz normalnego banku. ;)

Tak jak koledzy piszą - z własnego konta online bez problemu da się zrobić przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,stara ma ing :) dziękuje za informacje

 

przy płatnościach online proszę wpisać w polu tytuł przelewu numer 9163.....

 

:D

 

kiedy był wyjazd, bo ja w lipcu leciałem i się zastanawiam, czy się czegoś jeszcze spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła mi pamiątka z wakacji o taka e018a20794018ad158a4f4db8be02f95.jpg

Mam pytanie jak to opłacić? W banku powiedzieli że nie bo brak konta walutowego, na poczcie też nie dało rady. To w takim razie gdzie? B-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Sprawdź czy się nie da kartą kredytową. Wychodzi taniej niż przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła mi pamiątka z wakacji o taka

Mam pytanie jak to opłacić? W banku powiedzieli że nie bo brak konta walutowego, na poczcie też nie dało rady. To w takim razie gdzie? B-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Pytanie z innej beczki.

 

Czy takie pismo do Polski nie powinno przyjść po polsku?  :hmm:

Skąd założenie że odbiorca listu będzie wiedział o co chodzi?

Tym bardziej, że na kwitku jest częściowo instukcja co robić przy płatności przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Czy takie pismo do Polski nie powinno przyjść po polsku? :hmm:

Skąd założenie że odbiorca listu będzie wiedział o co chodzi?

Tym bardziej, że na kwitku jest częściowo instukcja co robić przy płatności przez internet.

557b75cb0aa5383d92df003ff8735410.jpg

Takie przyszło :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej stówki leciałeś w Wiedniu na obwodnicy?

Kurdę nie pamiętam kiedy ostatnio było tam na tyle pusto, żeby się tak rozwinąć.

 

Edit: Sorki - Wiener Neustadt... tylko nie kojarzę tam takiego ograniczenia, chyba że jakiś remont.

Edytowane przez Duny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej stówki leciałeś w Wiedniu na obwodnicy?

Kurdę nie pamiętam kiedy ostatnio było tam na tyle pusto, żeby się tak rozwinąć.

 

Edit: Sorki - Wiener Neustadt... tylko nie kojarzę tam takiego ograniczenia, chyba że jakiś remont.

12. sierpnia 22:43, pomiar odcinkowy

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku niezapłacenia takiego zagranicznego mandatu?

Wysyłają komornika, sprawa idzie do sądu czy coś innego :hmm:

 

Ja kiedyś nie zapłaciłem włoskiego, przyszło zwykłym listem, wjechałem pod bazylikę św Piotra :hehe:

 

86 EUR, ale wyleciało mi to z głowy, bo jakoś parę dni później rozbiłem auto... Samochód zezłomowany, nic więcej nie przyszło. Kapnąłem się 4 lata później przy przeprowadzce jak znalazłem kwitek. Z ciekawostek w liście był login i hasło do jakiejś strony gdzie mogłem podziwiać swoje Clio w towarzystwie księży biskupów :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nie zapłaciłem włoskiego, przyszło zwykłym listem, wjechałem pod bazylikę św Piotra :hehe:

Samochód zezłomowany, nic więcej nie przyszło. 

Z ciekawostek w liście był login i hasło do jakiejś strony gdzie mogłem podziwiać swoje Clio w towarzystwie księży biskupów :phi:

 

Ale to zupełnie zmienia postać rzeczy: "oni" po prostu okazali chrześcijańskie miłosierdzie... :hehe::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy płatnościach online proszę wpisać w polu tytuł przelewu numer 9163.....

 

:D

 

kiedy był wyjazd, bo ja w lipcu leciałem i się zastanawiam, czy się czegoś jeszcze spodziewać?

u mnie 3 znajomych i cała trójka z mandatami od Austriaków (jeden nawet trójkę mandatów złapał)  ;]  ja byłem w lipcu i raczej nic już nie przyjdzie .... co ciekawe z każdego miejsca inna forma .... część otrzymała poleconymi i  zapłaciła, druga cześć otrzymała jakieś zawiadomienia listami zwykłymi i czekają na rozwój sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej stówki leciałeś w Wiedniu na obwodnicy?

Kurdę nie pamiętam kiedy ostatnio było tam na tyle pusto, żeby się tak rozwinąć.

 

Edit: Sorki - Wiener Neustadt... tylko nie kojarzę tam takiego ograniczenia, chyba że jakiś remont.

na remontowanych odcinakach trzeba bardzo uważać, z Wiedniem włącznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej stówki leciałeś w Wiedniu na obwodnicy?

Kurdę nie pamiętam kiedy ostatnio było tam na tyle pusto, żeby się tak rozwinąć.

 

Edit: Sorki - Wiener Neustadt... tylko nie kojarzę tam takiego ograniczenia, chyba że jakiś remont.

Kurde wracałem z urlopu ,przed 23 ,z 4 pasy puste a oni mi każą 80 km/h jechać.... no ludu pański

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Kurde wracałem z urlopu ,przed 23 ,z 4 pasy puste a oni mi każą 80 km/h jechać.... no ludu pański

No durne to.. Brytole mają wyświetlacze i w zależności od natężenia ruchu zmieniają ograniczenia. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy takie pismo do Polski nie powinno przyjść po polsku? :hmm:

Skąd założenie że odbiorca listu będzie wiedział o co chodzi?

Właśnie z jednej strony UE zajmuje sie krzywizna bananów i zaliczaniem marchewki do owoców a slimaków do ryb ;) a z drugiej brak zupełnego ujednolicenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła mi pamiątka z wakacji o taka e018a20794018ad158a4f4db8be02f95.jpg

Mam pytanie jak to opłacić? W banku powiedzieli że nie bo brak konta walutowego, na poczcie też nie dało rady. To w takim razie gdzie? B-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Z konta PLN normalnie możesz opłacić, ale po złodziejskim kursie.

Najlepiej załóż sobie konto walutowe, kup w kantorze internetowym walutę i zrób przelew SEPA (kosztuje 5 PLN) - jest przecież podany rachunek w formacie IBAN, masz też kod BIC/SWIFT banku.

Generalnie dziwię się, że takiego konta nie masz, skoro jeździsz w strefę euro. Z kontem i kartą jest dużo wygodniej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z jednej strony UE zajmuje sie krzywizna bananów i zaliczaniem marchewki do owoców a slimaków do ryb ;) a z drugiej brak zupełnego ujednolicenia....

 

Nie bój nic, przybysze już pracują nad ujednoliceniem i będziemy nosić brody, 5x dziennie walić pokłony na wschód i wołać: Allah akbar... :hehe:  pytanie: nie czy, ale kiedy to nastąpi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ciesz, w PL stało by pewnie "50" lub "30" - ofkors wszystko w imię bezpieczeństwa... :hehe::lol:

 

W PL by go nie obchodziło ile stoi - i tak by jechał 100+. Of kors wszystko w imię bezpieczeństwa.

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba to nie dotyczy, on nie łamie prawa

Poza tym tylko napisał o tym urządzeniu a to nie znaczy, że sam go używa.

Futrzak potwierdzi.

Używam. Austriackiego prawa nie łamię tylko w zakresie w którym nie koliduje z polskim. Austriaków uważam za dzikusów udających Niemców.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem Polakiem.

Rozumiem, nie oceniam, nawet nie znam znaczenia słowa hipokryta.

Hipoteczne. Gdy będziesz kogoś wyprzedzał na autostradzie +1 kmh, dojadę do Ciebie 200+ zacznę poganiac światłami to pomysl sobie, że ja akurat wtedy stosuje się do niemieckich przepisów.

Grzecznie zjedz i nie tamuj ruchu.

;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie oceniam, nawet nie znam znaczenia słowa hipokryta.

Hipoteczne. Gdy będziesz kogoś wyprzedzał na autostradzie +1 kmh, dojadę do Ciebie 200+ zacznę poganiac światłami to pomysl sobie, że ja akurat wtedy stosuje się do niemieckich przepisów.

Grzecznie zjedz i nie tamuj ruchu.

;)

Pewnie. Parę razy tak zrobiłem: gwałtownie wyhamowałem i grzecznie schowałem się na końcu kolejki żeby zrobić jaśniepanu miejsce.

Tylko nie rozumiem dlaczego jaśniepan zwykle zamiast pojechać wolną drogą na której mu tak zależało, sprawia wrażenie jeszcze bardziej nieszczęśliwego niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipoteczne.

 

A nie hipotetycznie? Hipoteczne to są chyba kredyty... :hehe:

 

 

Gdy będziesz kogoś wyprzedzał na autostradzie +1 kmh, dojadę do Ciebie 200+ zacznę poganiac światłami to pomysl sobie, że ja akurat wtedy stosuje się do niemieckich przepisów.

 

Niemieckie przepisy zezwalają na poganianie światłami? To chyba jakaś nowelizacja była... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo jestem Polakiem.

 

Takie podejście stawia cię na równi z tymi dzikusami, którzy w ilościach hurtowych zostali importowani przez Angelę do EU.

Już nie tylko przepisy, ale też dobre zwyczaje, wymagające od gościa pewnych zachowań w domu gospodarza, powinny determinować pewne zachowana za granicą - a tak, cóż jesteś tylko kolejnym "kmiotkiem" z PL, który "wrzuca muchę do zupy", bo u niego na wsi numer przeszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie hipotetycznie? Hipoteczne to są chyba kredyty... :hehe:

Niemieckie przepisy zezwalają na poganianie światłami? To chyba jakaś nowelizacja była... :phi:

Daj spokój, ja się piszę na taki konkurs: ja będę jeździł po Austrii z nawigacją a kolega z predkością 200+ i poganiał długimi.

Zobaczymy kto gorzej skończy.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście stawia cię na równi z tymi dzikusami, którzy w ilościach hurtowych zostali importowani przez Angelę do EU.

Już nie tylko przepisy, ale też dobre zwyczaje, wymagające od gościa pewnych zachowań w domu gospodarza, powinny determinować pewne zachowana za granicą - a tak, cóż jesteś tylko kolejnym "kmiotkiem" z PL, który "wrzuca muchę do zupy", bo u niego na wsi numer przeszedł...

Oczywiście. Proponuję wylać jeszcze trochę hejtu. Przecież jestem przestępcą i przynoszę wstyd Polsce i Polakom.

Bo śmiem jeździć z nawigacją. :hehe:

Tylko pragnę zwrócić uwagę na pewien drobiazg: to nie ja przywiozłem z Austrii mandat.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.