Skocz do zawartości

Audi A7 czy Macan?


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc trylogię związaną ze zmianą samochodu zostały dwa na placu boju:

1) Macan T 2.0 265 KM z opcjami,

2) Audi A7 45 TFSI Quattro - droższe od Porsche oraz trochę gorzej wyposażone.

 

Bliższe sercu jest A7, które jest dla mnie najładniejszym samochodem na rynku, który łączy cechy reprezentacyjnego samochodu z walorami praktycznymi. Świetnie się w nim czuję i całkiem przyjemnie się mi nim jeździ. Spalanie zakładam ok. 10 l/100 km, a do tego do zaakceptowania koszty serwisu oraz przeglądów. Jest to samochód, którym mógłbym spokojnie jeździć przez 5 lat, albo i dłużej.

 

Macan, samochód, którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę, bo to Porsche, a więc od razu człowiek boi się kosztów utrzymania oraz kwestia przepłacania za Q5 poprzedniej generacji. Samochód pojawił się głównie za namową klienta oraz tego, iż obsługując kilka wypożyczalni samochodów sportowych, przedstawiciele każdej z nich mówili: tylko Porsche, bo reszta się sypie.

Z Porsche w żadnej wypożyczalni nie mieli problemów. Samochody z przebiegami pod 100 tys km są w bardzo dobrym stanie i wszędzie powtarzają, że zawieszenia są pancerne jak i całość samochodu.

 

W każdej z wypożyczalni problemy są z silnikami w Mustangach, padającymi silnikami w BMW, a do tego xDrvie (dyfry) i skrzynie biegów nie wytrzymują warunków jazdy. Audi i Merce jako tako się trzymają.

 

Jestem po jeździe próbnej Macanem. Samochód taki w sam raz. Jak na wymiary zewnętrzne, to środek nie grzeszy przestrzenią. Bagażnik za to bardzo ok.

Genialna skrzynia biegów, układ napędowy oraz kierowniczy. Wyciszenie również spoko. Przyjemność z jazdy jest, a podczas spokojnego poruszania się, pojazd jest niezwykle relaksujący.

 

Koszty, tutaj największy ból, to przedłużenie gwarancji - do 13 lat bez limitu km - 3000 euro za przedłużenie o 3 lata... Koszt przeglądu przy 30 tys km ok. 3000 zł, a przy 60.000 ok 6000 zł (!)...

 

Rozwaliła mnie w nim jedna rzecz. Dopłacając do bezkluczykowego dostępu - dla mnie must have - otrzymujemy stacyjkę po lewej stronie deski, z której wystaje badyl udający kluczyk, a który jest na stałe przytwierdzony do stacyjki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Porsche nie posiada, nawet w opcji, android auto 😕 Za dopłatą jest Apple car play (ja "od zawsze" używam androida).

 

Porsche kusi o tyle, że być może będzie to ostatnie Porsche na które człowiek sobie będzie mógł pozwolić, gdyż nowy Macan ma być już tylko elektrykiem, a do tego bardzo niska utrata wartości. 

 

Jak żyć? A7 czy Macan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kończąc trylogię związaną ze zmianą samochodu zostały dwa na placu boju:

1) Macan T 2.0 265 KM z opcjami,

2) Audi A7 45 TFSI Quattro - droższe od Porsche oraz trochę gorzej wyposażone.

Koszty, tutaj największy ból, to przedłużenie gwarancji - do 13 lat bez limitu km - 3000 euro za przedłużenie o 3 lata... Koszt przeglądu przy 30 tys km ok. 3000 zł, a przy 60.000 ok 6000 zł (!)...

Rozwaliła mnie w nim jedna rzecz. Dopłacając do bezkluczykowego dostępu - dla mnie must have - otrzymujemy stacyjkę po lewej stronie deski, z której wystaje badyl udający kluczyk, a który jest na stałe przytwierdzony do stacyjki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Porsche nie posiada, nawet w opcji, android auto 😕 Za dopłatą jest Apple car play (ja "od zawsze" używam androida).

Jak żyć? A7 czy Macan?

 

Przedłużenia gwarancji kosztują tyle, żeby jakoś się kalkulowały, trzeba obliczyć ryzyko i wszystko będzie jasne czy warto czy nie. Koszty przeglądów są wliczone do przedłużonej gwarancji? Kupując w 2022 roku auto bez Android Auto to lekki masochizm, ale widać na ulicach jest trochę osób który to nie przeszkadza lub po prostu tego nie używają.nie umieją używać.

Ile to razy widać tłuste fury i komórkę przy uchu ;] Raczej zestaw głośnomówiący tam mają.

 

jak żyć? Zawsze możesz kupić dobrze wyposażoną Dacie, ma Android auto i też dojedzie do celu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komor napisał:

 

Przedłużenia gwarancji kosztują tyle, żeby jakoś się kalkulowały, trzeba obliczyć ryzyko i wszystko będzie jasne czy warto czy nie. Koszty przeglądów są wliczone do przedłużonej gwarancji? Kupując w 2022 roku auto bez Android Auto to lekki masochizm, ale widać na ulicach jest trochę osób który to nie przeszkadza lub po prostu tego nie używają.nie umieją używać.

Ile to razy widać tłuste fury i komórkę przy uchu ;] Raczej zestaw głośnomówiący tam mają.

 

jak żyć? Zawsze możesz kupić dobrze wyposażoną Dacie, ma Android auto i też dojedzie do celu.

Nie przeglądy osobno liczone.... Może uda się uzyskać jakieś rabaty.

 

Koszt przeglądu przy 60 tys km wynika z faktu, iż Porsche wymaga wymiany oleju w skrzyni oraz napędzie plus świecie. Co ciekawe w Mercu ani Audi serwis nie wymagał wymiany oleju w skrzyni oraz napędzie przy przebiegu 60 kkm. Może to ma sens w Porsche i dlatego te auta się nie psują?

 

Aaaa, wymiana oleju w ASO Porsche z filtrami to koszt ok. 800 zł, więc spoko!

 

Trochę spalania się boję w tym Macanie. Podczas spokojnej jazdy próbnej, w tym autostradą 140 km/h wyszło 10,5 l/100 km. Nie ma trybu Eco 😄

 

Ostatni lift z 2022 dużo zmienił na plus we wnętrzu tego modelu. Nie ma już kosmicznej ilości przycisków z lat 90...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

jakby mnie było stać na Porshe to bym się nie zastanawiał. Nawet jeśli to SUV

A7 było dla mnie od lat marzeniem życia w zakresie motoryzacji. Z drugiej strony, 2 lata pojeździć i sprzedając tego Macana niewiele się pewnie straci?

 

Problem z parkowaniem Macanem będzie, gdyż nie zmieści mi się na wysokość na platformę, także będę musiał czegoś poszukać w okolicznych blokach...

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał:

A7 było dla mnie od lat marzeniem życia w zakresie motoryzacji. Z drugiej strony, 2 lata pojeździć i sprzedając tego Macana niewiele się pewnie straci?

 

Problem z parkowaniem Macanem będzie, gdyż nie zmieści mi się na wysokość na platformę, także będę musiał czegoś poszukać w okolicznych blokach...

 

mnie Audi kojarzy się z tymi wielkimi (nie wiem co to za model bo nie znam się na tych autach) "prawie nówkami" wyprodukowanymi zaraz po 2000 roku co to stoją po kazdych podwórkach na wsiach, mają drzwi w różnych odcieniach, a silnik (diesla oczywiście) pracuje mniej więcej tak: "DU DU DU DU DU DU". Oczywiście trochę wyolbrzymiam, ale jak teraz wyjrzę przez okno to na 90% zobaczę jakieś Audi. Porshe też się stało już bardziej budżetowe, ale jednak to nadal Porshe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem ladnych pare miesiecy Panamera to inny rodzaj auta niz Macan jednak bralbym bez szemrania Porshe. Zwlaszcza jak lepiej wyposazone. Na minus osiagi ale i Audi z tym silnikiem za szybkie nie jest. Doplacac do Apple carplay i zmien na Iphona.

 

Co do gwarancji moge Ci na priv wyslac zdjecia z wymiany silnika w Porshe koszt nowej Cupry takze na gwarancji bym nie oszczedzal.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kończąc trylogię związaną ze zmianą samochodu zostały dwa na placu boju:

1) Macan T 2.0 265 KM z opcjami,

2) Audi A7 45 TFSI Quattro - droższe od Porsche oraz trochę gorzej wyposażone.

 

Bliższe sercu jest A7, które jest dla mnie najładniejszym samochodem na rynku, który łączy cechy reprezentacyjnego samochodu z walorami praktycznymi. Świetnie się w nim czuję i całkiem przyjemnie się mi nim jeździ. Spalanie zakładam ok. 10 l/100 km, a do tego do zaakceptowania koszty serwisu oraz przeglądów. Jest to samochód, którym mógłbym spokojnie jeździć przez 5 lat, albo i dłużej.

 

Macan, samochód, którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę, bo to Porsche, a więc od razu człowiek boi się kosztów utrzymania oraz kwestia przepłacania za Q5 poprzedniej generacji. Samochód pojawił się głównie za namową klienta oraz tego, iż obsługując kilka wypożyczalni samochodów sportowych, przedstawiciele każdej z nich mówili: tylko Porsche, bo reszta się sypie.

Z Porsche w żadnej wypożyczalni nie mieli problemów. Samochody z przebiegami pod 100 tys km są w bardzo dobrym stanie i wszędzie powtarzają, że zawieszenia są pancerne jak i całość samochodu.

 

W każdej z wypożyczalni problemy są z silnikami w Mustangach, padającymi silnikami w BMW, a do tego xDrvie (dyfry) i skrzynie biegów nie wytrzymują warunków jazdy. Audi i Merce jako tako się trzymają.

 

Jestem po jeździe próbnej Macanem. Samochód taki w sam raz. Jak na wymiary zewnętrzne, to środek nie grzeszy przestrzenią. Bagażnik za to bardzo ok.

Genialna skrzynia biegów, układ napędowy oraz kierowniczy. Wyciszenie również spoko. Przyjemność z jazdy jest, a podczas spokojnego poruszania się, pojazd jest niezwykle relaksujący.

 

Koszty, tutaj największy ból, to przedłużenie gwarancji - do 13 lat bez limitu km - 3000 euro za przedłużenie o 3 lata... Koszt przeglądu przy 30 tys km ok. 3000 zł, a przy 60.000 ok 6000 zł (!)...

 

Rozwaliła mnie w nim jedna rzecz. Dopłacając do bezkluczykowego dostępu - dla mnie must have - otrzymujemy stacyjkę po lewej stronie deski, z której wystaje badyl udający kluczyk, a który jest na stałe przytwierdzony do stacyjki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Porsche nie posiada, nawet w opcji, android auto 😕 Za dopłatą jest Apple car play (ja "od zawsze" używam androida).

 

Porsche kusi o tyle, że być może będzie to ostatnie Porsche na które człowiek sobie będzie mógł pozwolić, gdyż nowy Macan ma być już tylko elektrykiem, a do tego bardzo niska utrata wartości. 

 

Jak żyć? A7 czy Macan?


Chodzenie do innego bloku po auto vs zjazd windą do garażu w bluzie w zimie, czy nawet w koszuli.

 

 

Hmm, niech pomyśle ;]
 

Czy to Porsche czy to Dacia, dla mnie wybór jest oczywisty ;]
 

Za cholerę bym już nie chciał łazić gdzieś po auto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, prawoimotoryzacja said:

Jak żyć? A7 czy Macan?

 

Bez zastanowienia Macan :ok: Dla mnie A7 to taka sama kategoria jak BMW X6, czyli auta stworzone dla wszelkiej masci nowobogackich bucow ;]

Koszty przegladow bez dramatu, biorac pod uwage, ze auta za 300kPLN+ a rata lizingowa to tez kilka kPLN.

Przedluzenie gwarancji od razu dorzucic do ceny auta i splacac w ratach to nie bedzie bolalo ;]

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:


Chodzenie do innego bloku po auto vs zjazd windą do garażu w bluzie w zimie, czy nawet w koszuli.

 

 

Hmm, niech pomyśle ;]
 

Czy to Porsche czy to Dacia, dla mnie wybór jest oczywisty ;]
 

Za cholerę bym już nie chciał łazić gdzieś po auto.

W czwartek jestem umówiony raz jeszcze na jazdę i mamy spróbować nim wjechać do garażu :)

 

Jedno z aut i tak będzie dostępne w garażu. A6 jak wjeżdżałem na miejsce postojowe, to z kolei był problem z długością i trzeba na milimetry parkować, a A7 jest chyba jeszcze dłuższe i będzie jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Bez zastanowienia Macan :ok: Dla mnie A7 to taka sama kategoria jak BMW X6, czyli auta stworzone dla wszelkiej masci nowobogackich bucow ;]

Koszty przegladow bez dramatu, biorac pod uwage, ze auta za 300kPLN+ a rata lizingowa to tez kilka kPLN.

Przedluzenie gwarancji od razu dorzucic do ceny auta i splacac w ratach to nie bedzie bolalo ;]

 

 

 

W Porsche możesz zrobić przedłużenie gwarancji kiedy chcesz. Nie musisz się od razu deklarować w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

W czwartek jestem umówiony raz jeszcze na jazdę i mamy spróbować nim wjechać do garażu :)

 

Jedno z aut i tak będzie dostępne w garażu. A6 jak wjeżdżałem na miejsce postojowe, to z kolei był problem z długością i trzeba na milimetry parkować, a A7 jest chyba jeszcze dłuższe i będzie jeszcze gorzej...


No cóż, to już musisz sobie sam ustawić priorytety.

 

Dla mnie długość samochodu tez była jednym z mocnych argumentów dla których ostatnio podjąłem taką decyzje zakupową a nie inna.

Mam garaż w domu w którym jakieś dluzsze auto jest dla mnie pewnym kłopotem logistycznym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, prawoimotoryzacja said:

W Porsche możesz zrobić przedłużenie gwarancji kiedy chcesz. Nie musisz się od razu deklarować w tym zakresie. 

 

Tak, ale wtedy musisz wyskoczyc z 3kEUR od razu ;)

A tak dojdzie pewnie z 2-3 stowki do raty ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał:


No cóż, to już musisz sobie sam ustawić priorytety.

 

Dla mnie długość samochodu tez była jednym z mocnych argumentów dla których ostatnio podjąłem taką decyzje zakupową a nie inna.

Mam garaż w domu w którym jakieś dluzsze auto jest dla mnie pewnym kłopotem logistycznym.

 

 

 

Jest też opcja zmiany mieszkania za jakiś czas, także może tam nie będzie platform. Mieszkając w centrum raczej zazwyczaj one są, gdyż więcej aut się mieści na tej samej powierzchni garażowej.

 

Kolejna rzecz, to jest jeszcze opcja, że być może uda się z kimś zamienić dolnym miejsce na platformie z osobą, która ma górne. Na szczęście u nas są platformy, które się chowają w podziemiu, także można niezależnie korzystać z obu miejsc postojowych.

 

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak, ale wtedy musisz wyskoczyc z 3kEUR od razu ;)

A tak dojdzie pewnie z 2-3 stowki do raty ;]

 

 

Tak, ale z drugiej strony wartość auta będzie spadać, także będzie szansa na odliczenie większej części tej kasy, bo w tym momencie odliczenia idą w stosunku do kwoty 150 tys zł...

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kończąc trylogię związaną ze zmianą samochodu zostały dwa na placu boju:

1) Macan T 2.0 265 KM z opcjami,

2) Audi A7 45 TFSI Quattro - droższe od Porsche oraz trochę gorzej wyposażone.

 

Głupie pytanie. Bierz Macana i zamykaj wątek.

 

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Bliższe sercu jest A7, które jest dla mnie najładniejszym samochodem na rynku, który łączy cechy reprezentacyjnego samochodu z walorami praktycznymi. Świetnie się w nim czuję i całkiem przyjemnie się mi nim jeździ. Spalanie zakładam ok. 10 l/100 km, a do tego do zaakceptowania koszty serwisu oraz przeglądów. Jest to samochód, którym mógłbym spokojnie jeździć przez 5 lat, albo i dłużej.

 

Macan, samochód, którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę, bo to Porsche, a więc od razu człowiek boi się kosztów utrzymania oraz kwestia przepłacania za Q5 poprzedniej generacji. Samochód pojawił się głównie za namową klienta oraz tego, iż obsługując kilka wypożyczalni samochodów sportowych, przedstawiciele każdej z nich mówili: tylko Porsche, bo reszta się sypie.

Z Porsche w żadnej wypożyczalni nie mieli problemów. Samochody z przebiegami pod 100 tys km są w bardzo dobrym stanie i wszędzie powtarzają, że zawieszenia są pancerne jak i całość samochodu.

 

W każdej z wypożyczalni problemy są z silnikami w Mustangach, padającymi silnikami w BMW, a do tego xDrvie (dyfry) i skrzynie biegów nie wytrzymują warunków jazdy. Audi i Merce jako tako się trzymają.

 

Jestem po jeździe próbnej Macanem. Samochód taki w sam raz. Jak na wymiary zewnętrzne, to środek nie grzeszy przestrzenią. Bagażnik za to bardzo ok.

Genialna skrzynia biegów, układ napędowy oraz kierowniczy. Wyciszenie również spoko. Przyjemność z jazdy jest, a podczas spokojnego poruszania się, pojazd jest niezwykle relaksujący.

 

I można zaparkować na krawężniku. A Audi nie.

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Koszty, tutaj największy ból, to przedłużenie gwarancji - do 13 lat bez limitu km - 3000 euro za przedłużenie o 3 lata... Koszt przeglądu przy 30 tys km ok. 3000 zł, a przy 60.000 ok 6000 zł (!)...

 

Phi, tyle co w byle Mitsubishi.

;l

 

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Rozwaliła mnie w nim jedna rzecz. Dopłacając do bezkluczykowego dostępu - dla mnie must have - otrzymujemy stacyjkę po lewej stronie deski, z której wystaje badyl udający kluczyk, a który jest na stałe przytwierdzony do stacyjki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

 

Tradycja. Googlaj pod hasłem "Le Mans".

:ok:

 

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Porsche nie posiada, nawet w opcji, android auto 😕 Za dopłatą jest Apple car play (ja "od zawsze" używam androida).

 

Jeśli w aucie jest dobry(!) system fabryczny to nawet Ci nie przyjdzie do głowy użyć Androida, który jest we wszystkim gorszy. Pobaw się tą nawigacją od Porsche i sam oceń czy nie jest lepsza.

 

 

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Porsche kusi o tyle, że być może będzie to ostatnie Porsche na które człowiek sobie będzie mógł pozwolić, gdyż nowy Macan ma być już tylko elektrykiem, a do tego bardzo niska utrata wartości. 

 

Jak żyć? A7 czy Macan?

 

Jak Ci Macan brzydki bo wolisz płaskie auto to kup Panamerę. BTW, Macan po liftingu już wygląda całkiem ok. Poprzedni faktycznie był autem bardziej dla kobiety.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Koszt przeglądu przy 60 tys km wynika z faktu, iż Porsche wymaga wymiany oleju w skrzyni oraz napędzie plus świecie. Co ciekawe w Mercu ani Audi serwis nie wymagał wymiany oleju w skrzyni oraz napędzie przy przebiegu 60 kkm. Może to ma sens w Porsche i dlatego te auta się nie psują?

 

W Jagu biorą podobno 6k za samą wymianę oleju w skrzyni więc traktuj to jak promocję.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

Głupie pytanie. Bierz Macana i zamykaj wątek.

I można zaparkować na krawężniku. A Audi nie.

Phi, tyle co w byle Mitsubishi.

;l

Tradycja. Googlaj pod hasłem "Le Mans".

:ok:

Jeśli w aucie jest dobry(!) system fabryczny to nawet Ci nie przyjdzie do głowy użyć Androida, który jest we wszystkim gorszy. Pobaw się tą nawigacją od Porsche i sam oceń czy nie jest lepsza.

 

Jak Ci Macan brzydki bo wolisz płaskie auto to kup Panamerę. BTW, Macan po liftingu już wygląda całkiem ok. Poprzedni faktycznie był autem bardziej dla kobiety.

:ok:

 

Wiesz, nie jestem przyzwyczajony do takich cen. Przedłużenie gwarancji w mercu na 5 rok to był koszt 2200 zł. Przegląd najdroższy do tej pory, przy przebiegu ok. 60 kkm wyniósł 2200 zł ze świecami. 

 

W Seacie najdroższy przegląd do tej pory to koszt ok 1600 zł.

 

Na Panamerę mnie nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

W Porsche możesz zrobić przedłużenie gwarancji kiedy chcesz. Nie musisz się od razu deklarować w tym zakresie. 

 

to tak jak w Oplu. Fajnie że Opel ma coś wspólnego z Porsche ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek jestem umówiony raz jeszcze na jazdę i mamy spróbować nim wjechać do garażu
 
Jedno z aut i tak będzie dostępne w garażu. A6 jak wjeżdżałem na miejsce postojowe, to z kolei był problem z długością i trzeba na milimetry parkować, a A7 jest chyba jeszcze dłuższe i będzie jeszcze gorzej...
A6 kombi
A7 fajne, tez kiedyś o tym myślałem. Nie podoba mi się ten długi stop z tyłu. 45 to taka nie za bogata wersja pewnie i może nie mieć wszytkiego.
Z tą długością to nie są żarty, q7 nie mieści się nigdzie a jest tylko kilka mm dłuższe.

Lubisz MB to idziesz po cls


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

to tak jak w Oplu. Fajnie że Opel ma coś wspólnego z Porsche ;]

Wydawało mi się, że w Oplu można było dobierać gwarancję tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy użytkowania? W wypadku Porsche można to zrobić, podobno, nawet po kilku latach od zakończenia obowiązywania bazowej gwarancji...

 

Jutro mam mieć info, czy warunki są aktualne oraz czy termin produkcji sierpnień/wrześnień jest aktualny. Jak coś, to mogę wpaść do Ciebie na wioskę, o ile mieszkasz nadal tam gdzie kiedyś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sherif napisał:

Zdecydowanie Macan :ok:.

A7 jest okropny :(. Z doświadczenia też odradzam długie auta jako auto na codzień ;).

 

Dla mnie A7 jest w punkt i na pewno będę chciał go kiedyś kupić,  jeżeli teraz wybór padnie na porsche.

 

21 minut temu, Kiwal napisał:

Macan fajny jest, ale jest strasznie maly.

Bralbym Audi - mam sentyment 😉

 

 

 

 

Takie wrażenie sprawia, ale jest to samochód wielkości A5, Q5, X3, a wrażenie jest takie jakby był to konkurent Formentora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Dla mnie A7 jest w punkt i na pewno będę chciał go kiedyś kupić,  jeżeli teraz wybór padnie na porsche.

 

Skoro wiesz co chcesz to teraz kup A7 a kiedyś może wybierzesz Porsche jak wyjdzie takie do którego będziesz przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kończąc trylogię związaną ze zmianą samochodu zostały dwa na placu boju:

1) Macan T 2.0 265 KM z opcjami,

2) Audi A7 45 TFSI Quattro - droższe od Porsche oraz trochę gorzej wyposażone.

 

Bliższe sercu jest A7, które jest dla mnie najładniejszym samochodem na rynku, który łączy cechy reprezentacyjnego samochodu z walorami praktycznymi. Świetnie się w nim czuję i całkiem przyjemnie się mi nim jeździ. Spalanie zakładam ok. 10 l/100 km, a do tego do zaakceptowania koszty serwisu oraz przeglądów. Jest to samochód, którym mógłbym spokojnie jeździć przez 5 lat, albo i dłużej.

 

Macan, samochód, którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę, bo to Porsche, a więc od razu człowiek boi się kosztów utrzymania oraz kwestia przepłacania za Q5 poprzedniej generacji. Samochód pojawił się głównie za namową klienta oraz tego, iż obsługując kilka wypożyczalni samochodów sportowych, przedstawiciele każdej z nich mówili: tylko Porsche, bo reszta się sypie.

Z Porsche w żadnej wypożyczalni nie mieli problemów. Samochody z przebiegami pod 100 tys km są w bardzo dobrym stanie i wszędzie powtarzają, że zawieszenia są pancerne jak i całość samochodu.

 

W każdej z wypożyczalni problemy są z silnikami w Mustangach, padającymi silnikami w BMW, a do tego xDrvie (dyfry) i skrzynie biegów nie wytrzymują warunków jazdy. Audi i Merce jako tako się trzymają.

 

Jestem po jeździe próbnej Macanem. Samochód taki w sam raz. Jak na wymiary zewnętrzne, to środek nie grzeszy przestrzenią. Bagażnik za to bardzo ok.

Genialna skrzynia biegów, układ napędowy oraz kierowniczy. Wyciszenie również spoko. Przyjemność z jazdy jest, a podczas spokojnego poruszania się, pojazd jest niezwykle relaksujący.

 

Koszty, tutaj największy ból, to przedłużenie gwarancji - do 13 lat bez limitu km - 3000 euro za przedłużenie o 3 lata... Koszt przeglądu przy 30 tys km ok. 3000 zł, a przy 60.000 ok 6000 zł (!)...

 

Rozwaliła mnie w nim jedna rzecz. Dopłacając do bezkluczykowego dostępu - dla mnie must have - otrzymujemy stacyjkę po lewej stronie deski, z której wystaje badyl udający kluczyk, a który jest na stałe przytwierdzony do stacyjki. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Porsche nie posiada, nawet w opcji, android auto 😕 Za dopłatą jest Apple car play (ja "od zawsze" używam androida).

 

Porsche kusi o tyle, że być może będzie to ostatnie Porsche na które człowiek sobie będzie mógł pozwolić, gdyż nowy Macan ma być już tylko elektrykiem, a do tego bardzo niska utrata wartości. 

 

Jak żyć? A7 czy Macan?

A7, Macan to auto dla kobiety.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, prawoimotoryzacja said:

 

Jest też opcja zmiany mieszkania za jakiś czas, także może tam nie będzie platform. Mieszkając w centrum raczej zazwyczaj one są, gdyż więcej aut się mieści na tej samej powierzchni garażowej.

 

Kolejna rzecz, to jest jeszcze opcja, że być może uda się z kimś zamienić dolnym miejsce na platformie z osobą, która ma górne. Na szczęście u nas są platformy, które się chowają w podziemiu, także można niezależnie korzystać z obu miejsc postojowych.

 

 

 

Mieszkasz w dużym mieście, w centrum, w bloku (tzn apartmę) i dlatego potrzebujesz SUV-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pigmej napisał:

Mieszkasz w dużym mieście, w centrum, w bloku (tzn apartmę) i dlatego potrzebujesz SUV-a?

 

Akurat w mieście nie wyobrażam sobie bezstresowej jazdy czymkolwiek innym. Naleśniki są spoko na szybkie trasy ale nie do miasta gdzie są remonty, krawężniki, dziury, progi zwalniające, przydaje się dobra widoczność a do samochodu co chwila wsiadasz i wysiadasz ;) …nie, nie chcę zaczynać debaty odnośnie sensu suv'ów ;]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

@prawoimotoryzacja

Prześlij mi na pw kod Audi konfiguracji to zobaczę co da się zrobić ceną. Bierzesz auto w jakim finansowaniu? 

 

6-7% mam, także raczej nic więcej się nie da? Niestety, nie jestem VIPem i nie łapię się na rabat 30% w Audi :)

 

Czyżby Kolega z Pszczyny? :)

 

 

 

51 minut temu, Pigmej napisał:

Mieszkasz w dużym mieście, w centrum, w bloku (tzn apartmę) i dlatego potrzebujesz SUV-a?

 

Po prostu się Macan podoba i jest w sam raz na co dzień :)

Wydaje się być mały, ale wielkościowo to X3.

 

35 minut temu, camel00 napisał:

 

Akurat w mieście nie wyobrażam sobie bezstresowej jazdy czymkolwiek innym. Naleśniki są spoko na szybkie trasy ale nie do miasta gdzie są remonty, krawężniki, dziury, progi zwalniające, przydaje się dobra widoczność a do samochodu co chwila wsiadasz i wysiadasz ;) …nie, nie chcę zaczynać debaty odnośnie sensu suv'ów ;]

 

Jeden pies tak naprawdę dla mnie. Największym plusem jest wsiadanie i wysiadanie z tego samochodu. Cupra Formentor ma idealną wysokość - nie jest to ani suv ani htch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Jeden pies tak naprawdę dla mnie. Największym plusem jest wsiadanie i wysiadanie z tego samochodu. Cupra Formentor ma idealną wysokość - nie jest to ani suv ani htch.

 

Dlatego wybrać musisz samemu. Pytanie co doradza forum stawiając na szali małego suv'a kontra usportowioną limuzynę sprowadza się do indywidualnych preferencji a nie merytorycznego uzasadnienia ;)

Piszesz, że podoba ci się A7, do Macan masz ewidentnie jakieś zastrzeżenia. Nie rozważasz innych modeli. Wybór został już chyba podjęty ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, camel00 said:

Piszesz, że podoba ci się A7, do Macan masz ewidentnie jakieś zastrzeżenia. Nie rozważasz innych modeli. Wybór został już chyba podjęty ;)

 

Wszystkie inne modele dostepne na rynku rozwazal juz wczesniej ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Wszystkie inne modele dostepne na rynku rozwazal juz wczesniej ;)

 

Ale ten epejsodion toczy się tak długo, że nie wiem czy dotyczy jednego samochodu czy autor już kilka po drodze zmienił ;] Z tego co pamiętam zaczynaliśmy od BMW serii 3.

Doradzić mogę jedynie dwie szkoły działania - jeżeli coś jest ważne albo czegoś chcemy to wyjść z założenia, że dwa razy się nie żyje a pieniądze to jedynie nienamacalne cyferki; jeżeli coś jest nieważne to wydać mniej niż możemy na rzecz która zrobi dokładnie to samo i przestać zawracać sobie głowę ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Wydawało mi się, że w Oplu można było dobierać gwarancję tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy użytkowania? W wypadku Porsche można to zrobić, podobno, nawet po kilku latach od zakończenia obowiązywania bazowej gwarancji...

 

Jutro mam mieć info, czy warunki są aktualne oraz czy termin produkcji sierpnień/wrześnień jest aktualny. Jak coś, to mogę wpaść do Ciebie na wioskę, o ile mieszkasz nadal tam gdzie kiedyś ;) 

 

aż tak dobrze, że po zakończeniu podstawowej gwarancji nadal można przedłużyć to nie było. Przedłużałem na 5 lat tuż przed końcem podstawowej dwuletniej gwarancji.

Oj, nie pamiętam kiedy ja z Tobą pisałem o tym gdzie mieszkam. Ale jakby co to niewiele dalej ;). Zapraszam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Po prostu się Macan podoba i jest w sam raz na co dzień :)

Wydaje się być mały, ale wielkościowo to X3.

 

 

Jeden pies tak naprawdę dla mnie. Największym plusem jest wsiadanie i wysiadanie z tego samochodu. Cupra Formentor ma idealną wysokość - nie jest to ani suv ani htch.

Bierz Macana jak Ci pasuje ;) Ale że wielkościowo to X3 to nie wiem. Moim zdaniem to exclusive Kaszkaj. Dla mnie zdecydowanie za mały po przymiarkach w salonie ale zdecydowanie nigdy nie rozważałem bo budżet mam z 10x mniejszy. X3 jest jednak sporo większe. Jak mieścisz się w Macan'ie to wybór chyba oczywisty. A7 również piękne autko ale z parkowaniem będziesz miał łatwiej w Porsche. Bawi mnie wysuwany spojler w A7. @maro_t ma trochę rację...Ałdi jest trochę takie wiejskie żeby wzbudzić zazdrość sąsiada ale podejrzewam że trochę czasu minie zanim nowe modele z Ingolstadt pojawią się na podwórkach wiejskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macan ma 4,72 m długości, a więc tyle co X3, Q5, itd. Jedynie mniej miejsca jest na nogi z tyłu i to czuć. Bagażnik oraz przestrzeń po złożeniu siedzeń taka sama jak w X3, Q5, itd.

Po jego bryle zewnętrznej w ogóle nie widać wielkości, a wręcz wydaje się mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

Macan ma 4,72 m długości, a więc tyle co X3, Q5, itd. Jedynie mniej miejsca jest na nogi z tyłu i to czuć. Bagażnik oraz przestrzeń po złożeniu siedzeń taka sama jak w X3, Q5, itd.

Po jego bryle zewnętrznej w ogóle nie widać wielkości, a wręcz wydaje się mały.

 

Ewidentnie serce Ci mówi, że nie chcesz Macana. Bierz A7 i się ciesz 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macan ma 4,72 m długości, a więc tyle co X3, Q5, itd. Jedynie mniej miejsca jest na nogi z tyłu i to czuć. Bagażnik oraz przestrzeń po złożeniu siedzeń taka sama jak w X3, Q5, itd.
Po jego bryle zewnętrznej w ogóle nie widać wielkości, a wręcz wydaje się mały.
4,72! ? :-O serio? No to rzeczywiście nieźle.
Trasy autostradami/ ekspresówkami są często?
Tył- dzieci są?
Czy jest drugie auto w rodzinie?
Styl jazdy? Upalanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupisz, czy nie ale podobno lubisz długo wybierać samochód, więc nie postępuj pochopnie. Dziś robiłem Cayenne 3.0 V6 z 2016 albo 18. Motorek pięknie mruczał ale jako zobaczyłem jak jest cały przód silnika zalany spod cieknących pokryw rozrządu to czar prysł. W najbliższych dniach jeszcze hamulce do wymiany, już się cieszę bo nikt na warsztacie nie ma klucza do demontażu zacisków. Nie odważyłbym się mieć takiego samochodu z podstawową gwarancją, późniejsze serwisowanie też nie powinno należeć do tanich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biez to Ci się bardziej podoba. Ja już wyrosłem z porównywania aut w Excel. Podoba się to wybieram, a że ma 1s dłużej do setki, pali 1l więcej, czy bagażnik jest 50l mniejszy...

Dla mnie Ma być wygodny, szybki, bezpieczny, nie zucajacy się w oczy, mieć duży zasieg i akceptowalne oraz przewidywalne koszty eksploatacji przez 2-4lata

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.