Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio przedłużenie gwarancji


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

raczej żaden producent już nie będzie poprawiał i wypuszczał nowych silników spalinowych. Jeszcze te kilka lat przejadą na tym co zostało, ewentualnie łącząc to w HEVy i PHEVy, a potem już tylko elektryki.

Zaczynają coraz bardziej patrzeć w kierunku wodoru. 
U mnie też coraz więcej pojawia się klientów na takie autobusy. Poznań zamówił choćby ostatnio 25 wodorowców👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stig napisał(a):

Zaczynają coraz bardziej patrzeć w kierunku wodoru. 
U mnie też coraz więcej pojawia się klientów na takie autobusy. Poznań zamówił choćby ostatnio 25 wodorowców👍

 

Dzisiaj wlasnie mi sie rzucilo w oczy:

https://francuskie.pl/citroen-peugeot-i-opel-na-wodor-ladowanie-w-3-minuty-rusza-produkcja-przemyslowa/

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał(a):

Zaczynają coraz bardziej patrzeć w kierunku wodoru. 
U mnie też coraz więcej pojawia się klientów na takie autobusy. Poznań zamówił choćby ostatnio 25 wodorowców👍

 

na razie chyba tylko Toyota i Hyundai oferują po jednym modelu na wodór. Jest w Polsce w ogóle jakaś ogólnodostępna stacja tankowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stig napisał(a):

Zaczynają coraz bardziej patrzeć w kierunku wodoru. 
U mnie też coraz więcej pojawia się klientów na takie autobusy. Poznań zamówił choćby ostatnio 25 wodorowców👍

 

I, co jest ciekawe, generalnie są dwie technologie (obie zeroemisyjne). Pierwsza, archaiczna ale skuteczna, to spalanie wodoru w silniku, czyli po prostu wodór jako paliwo w zwykłym silniku. Druga, znacznie bardziej przyszłościowa, to ogniwa wodorowe. Czyli w zasadzie to auto elektryczne, ale wodór jest akumulatorem energii. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał(a):

Dzisiaj jeżdżę " starą seria 3 " i mam takie fajne 

 

Nie wiem czy inni też mają ten problem co ja z nowoczesnymi zegarami.

Obrotek i prędkościomierz są od siebie oddalone, aby pomiędzy nimi zmieściła się jakaś informacja typu nawigacja czy milion innych niepotrzebnych wskazań.

I przez to oddalenie zegarów, ja kciukiem prawej reki zasłaniam sobie wskazania prędkościomierza jak jadę powyżej 90km/h. Zwyczajnie nie widzę tej części tego zegara.

Zacząłem przez to jeździć z wyświetlaniem prędkości cyfrowo.

 

Te zegary z BMW są blisko siebie, a po bokach "jakaś reszta". I to jest o wiele wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Po to, zeby poprawic sprzedaz, ktora niestety sukcesywnie spada z kazdym rokiem.

W 2021 sprzedali 25% tego co w 2017...

 

https://carsalesbase.com/europe-alfa-romeo-giulia/

 

Te auta zwyczajnie dużo chlają.

Przymierzałem się do Veloce właśnie, ale na jeździe testowej, na ekspresówce przy moich ustawowych 100km/h, auto nie chciało zejść z 10l/100 z chwilowym.

Z całej jazdy testowej wyszło kilkanaście litrów na setkę (juz nie pamiętam dokładnie ile).

A dodatkowo z tyłu było dosyć ciasno, więc kupowanie tego auta na jakieś wypady z rodziną to lekka męka dla tych z tyłu.

 

Prawie płakałem, że nie mogę tego kupić, bo dla kierowcy jechało się tym cudownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał(a):

 

Nie wiem czy inni też mają ten problem co ja z nowoczesnymi zegarami.

Obrotek i prędkościomierz są od siebie oddalone, aby pomiędzy nimi zmieściła się jakaś informacja typu nawigacja czy milion innych niepotrzebnych wskazań.

I przez to oddalenie zegarów, ja kciukiem prawej reki zasłaniam sobie wskazania prędkościomierza jak jadę powyżej 90km/h. Zwyczajnie nie widzę tej części tego zegara.

Zacząłem przez to jeździć z wyświetlaniem prędkości cyfrowo.

 

Te zegary z BMW są blisko siebie, a po bokach "jakaś reszta". I to jest o wiele wygodniejsze.

W CLA stwierdziłem, że praktycznie nie zwracam uwagi na prędkościomierz wersji analogowej wiec może być tam cokolwiek mapy etc. W zasadzie w każdym aucie tak jest jeżeli wyświetla prędkość cyfrowo. Jednak przyzwyczajenie robi swoje i zostawiam tak jak jest. 
Za to moim zdaniem idealnie jest to zrobione w type r. Na środku duży analogowy obrotomierz a nad nim duża cyfrowa czcionka z prędkością. Ideolo 🥰

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stig napisał(a):

W CLA stwierdziłem, że praktycznie nie zwracam uwagi na prędkościomierz wersji analogowej wiec może być tam cokolwiek mapy etc. W zasadzie w każdym aucie tak jest jeżeli wyświetla prędkość cyfrowo. Jednak przyzwyczajenie robi swoje i zostawiam tak jak jest. 
Za to moim zdaniem idealnie jest to zrobione w type r. Na środku duży analogowy obrotomierz a nad nim duża cyfrowa czcionka z prędkością. Ideolo 🥰

 

Podobnie jest w GTE, tylko że zegary cyfrowe.

Ale ja się do tego widoku nie mogę przyzwyczaić

 

image.png.cb42056d82011c568f181dea690ceb42.png

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał(a):

 

Te auta zwyczajnie dużo chlają.

Przymierzałem się do Veloce właśnie, ale na jeździe testowej, na ekspresówce przy moich ustawowych 100km/h, auto nie chciało zejść z 10l/100 z chwilowym.

Z całej jazdy testowej wyszło kilkanaście litrów na setkę (juz nie pamiętam dokładnie ile).

A dodatkowo z tyłu było dosyć ciasno, więc kupowanie tego auta na jakieś wypady z rodziną to lekka męka dla tych z tyłu.

 

Prawie płakałem, że nie mogę tego kupić, bo dla kierowcy jechało się tym cudownie.

Zgadzam się. Bardzo dużo pali co w dzisiejszych czasach robi psychologiczną barierę. W teście na YT petrolheadnumberone w tym samym mieście robi 9.7 a taki Civic X Type R 7.2 ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Te auta zwyczajnie dużo chlają.

Przymierzałem się do Veloce właśnie, ale na jeździe testowej, na ekspresówce przy moich ustawowych 100km/h, auto nie chciało zejść z 10l/100 z chwilowym.

Z całej jazdy testowej wyszło kilkanaście litrów na setkę (juz nie pamiętam dokładnie ile).

A dodatkowo z tyłu było dosyć ciasno, więc kupowanie tego auta na jakieś wypady z rodziną to lekka męka dla tych z tyłu.

 

Prawie płakałem, że nie mogę tego kupić, bo dla kierowcy jechało się tym cudownie.

 

I przez to sprzedaz niestety kuleje, bo to auta dla waskiej grupy odbiorcow.

Takiego Arteona mozna kupic nawet w wersji 1,5TSI,a jak ktos potrzebuje to jest tez 280, 320KM, kilka wersji diesla + PHEV.

Kazdy znajdzie cos dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Te auta zwyczajnie dużo chlają.

Przymierzałem się do Veloce właśnie, ale na jeździe testowej, na ekspresówce przy moich ustawowych 100km/h, auto nie chciało zejść z 10l/100 z chwilowym.

Z całej jazdy testowej wyszło kilkanaście litrów na setkę (juz nie pamiętam dokładnie ile).

A dodatkowo z tyłu było dosyć ciasno, więc kupowanie tego auta na jakieś wypady z rodziną to lekka męka dla tych z tyłu.

 

Prawie płakałem, że nie mogę tego kupić, bo dla kierowcy jechało się tym cudownie.

Przy jakiej prędkości?

I ile robisz km rocznie ?

 

Takie auta nie kupuje się aby jeździć eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał(a):

Coś w tym stylu.   Tzn jak będzie $$ to sobie kiedyś kupię. 

 

Zegary ekstra sprawa , cyfrowe mi nie podchodzą.. ale to pewnie też kwestią naszego wieku . 

 

Dzisiaj jeżdżę " starą seria 3 " i mam takie fajne 

16669374940246520430878163294005.jpg.b00e3d1862f499a980fb6c6a2acf31fb.jpg

 

O wiele bardziej mi podchodzą od cyfrowych zegarów w x5 ( BTW ciekawe czy kiedyś będzie można sobie wgrać analogowe zegary do cyfrowych)

To tutaj najdziwniejszą rzecz zrobił Ford:
image.png.04ba8ceefc335b3314bd50aeec4a6b7e.png

Wskazówki cyfrowe, cyferblaty analogowe. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marcin79 napisał(a):

Przy jakiej prędkości?

I ile robisz km rocznie ?

 

Takie auta nie kupuje się aby jeździć eko.

 

Ja wszystkim jeżdżę eko. Jak mam jakieś mocniejsze auto, to tylko aby móc sobie przyśpieszyć, a nie żeby jeździć szybko.

 

Tak lubię i tyle.

 

A kilometry to w dzisiejszych czasach trudno ocenić. Teraz przy pracy zdalnej z 15kkm na rok jednym autem, ale jak zmusza wracac do roboty, to może się pozmieniać.

Dzieciaki teraz dużo wożę na treningi, ale jak zrezygnują, to tez się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Nie wiem czy inni też mają ten problem co ja z nowoczesnymi zegarami.

Obrotek i prędkościomierz są od siebie oddalone, aby pomiędzy nimi zmieściła się jakaś informacja typu nawigacja czy milion innych niepotrzebnych wskazań.

I przez to oddalenie zegarów, ja kciukiem prawej reki zasłaniam sobie wskazania prędkościomierza jak jadę powyżej 90km/h. Zwyczajnie nie widzę tej części tego zegara.

Zacząłem przez to jeździć z wyświetlaniem prędkości cyfrowo.

 

Te zegary z BMW są blisko siebie, a po bokach "jakaś reszta". I to jest o wiele wygodniejsze.

Ja akurat tak nie mam, choć nie lubię zegarów cyfrowych. Optymalne były w Volvo czyli cyfrowe, ale wyglądały jak analogowe: schludnie i bez zbędnych bajerów. Niestety też to zmienili. Koła zamienili w półksiężyce a po środku wielka mapa :facepalm:. Plus jedynie taki, że zrobili to na Googlu, więc telefonu nie trzeba podłączać.

W Stelvio były super zegary, czytelne, bez bajerów i można było włączyć piktogramy z AA .. i w sumie to była jedyna rzecz co mi się podobała w tym aucie ;).

Na zasłanianie części zegarów kluczowa może być regulacja kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał(a):

 


Nie sądzę, że Alfa tak zrobi. A zresztą wczoraj wieczorem spotkałem sąsiada, który kupił nową Giulię Veloce i muszę przyznać, że to nadal świetne i świeżo wyglądające auto. Zrobią lifting jeszcze kilka lat się przekulają, a co będzie dalej – zobaczymy.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Pozniej tylko elektryki. Ciekawe czy zrobia nowe generacje ze spalinowkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Woockush napisał(a):

One palą poł litra, może litr więcej niż konkurencja, ale bez przesady. Musiało być pod górkę, pod wiatr i jeszcze z hamowaniem lewą nogą.

IMG_20220515_191330.jpg.c6c5c75a140d62f3220d962f81538224.jpg

W trasie to tragedii nie ma.  To Veloce? Bo widziałem, że wersje 200KM palą mniej albo inaczej tak bardziej normalnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Giulietta 1.4 170 KM. wciąga 10 litrów przy jeździe wokół komina. Najmniej spaliła 7.78,ale to była jazda 80 km/h, ale za to z dwoma rowerami na dachu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Ja akurat tak nie mam, choć nie lubię zegarów cyfrowych. Optymalne były w Volvo czyli cyfrowe, ale wyglądały jak analogowe

Mi się podobają te z passata. Wygląd raczej klasyczny, ale ilość informacji, które mogą wyświetlać większą niż w analogowych.

 

IMG_20221027_185332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PingNoMore napisał(a):

Moja Giulietta 1.4 170 KM. wciąga 10 litrów przy jeździe wokół komina. Najmniej spaliła 7.78,ale to była jazda 80 km/h, ale za to z dwoma rowerami na dachu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Tyle co 200KM wiecej w Cuprze :panic: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PingNoMore napisał(a):

Moja Giulietta 1.4 170 KM. wciąga 10 litrów przy jeździe wokół komina. Najmniej spaliła 7.78,ale to była jazda 80 km/h, ale za to z dwoma rowerami na dachu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

To chyba masz ciezka noge -moja identyczna palila 9 -9,5 w malym miasteczku a przy licznikowych 110km/h  powtarzalne 6,7-6,8.Dane z tankowania a nie z komputera ktory troche zanizal spalanie.Przy wspomnianej 80km/h spalala na granicy 5,8-6l/100km.Automat.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój palił 9-9.5 mój 10. Nie jest to duża różnica. Mi przy 80 km/h i jeździe bez rowerów na dachu spala poniżej 7 litrów co i tak uważam za spore spalanie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Ja wszystkim jeżdżę eko. Jak mam jakieś mocniejsze auto, to tylko aby móc sobie przyśpieszyć, a nie żeby jeździć szybko.

 

Tak lubię i tyle.

 

A kilometry to w dzisiejszych czasach trudno ocenić. Teraz przy pracy zdalnej z 15kkm na rok jednym autem, ale jak zmusza wracac do roboty, to może się pozmieniać.

Dzieciaki teraz dużo wożę na treningi, ale jak zrezygnują, to tez się zmieni.

ale nie rozumiem, w Giulii miałeś więcej mniejsca niz w Golfie? ja się z tyłu w golfie 8 nie mieszczę za fotelem kierowcy ustawionym pod siebie a w Giulii tak. mierzę 184 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DamianMig napisał(a):

ale nie rozumiem, w Giulii miałeś więcej mniejsca niz w Golfie? ja się z tyłu w golfie 8 nie mieszczę za fotelem kierowcy ustawionym pod siebie a w Giulii tak. mierzę 184 cm.


Tak w Gulii jest mniej miejsca.

Ja mam 187cm wzrostu i miałem z tylu sufit na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Te auta zwyczajnie dużo chlają.

Przymierzałem się do Veloce właśnie, ale na jeździe testowej, na ekspresówce przy moich ustawowych 100km/h, auto nie chciało zejść z 10l/100 z chwilowym.

Z całej jazdy testowej wyszło kilkanaście litrów na setkę (juz nie pamiętam dokładnie ile).

A dodatkowo z tyłu było dosyć ciasno, więc kupowanie tego auta na jakieś wypady z rodziną to lekka męka dla tych z tyłu.

 

Prawie płakałem, że nie mogę tego kupić, bo dla kierowcy jechało się tym cudownie.

 

Ciaśniejsze od golfa i tesla 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Ciaśniejsze od golfa i tesla 3 ?


W T3 nie zauważyłem ze jest ciasno na testach.

Dopiero po jeżdżeniu jako pasażer w Danii zobaczyłem ze mam kolana w zębach bo podłoga jest jakos wysoko. 
Tak to miejsca było spoko.

 

W Gulii problem z miejscem na głowę. Podobny problem miałem w Alfie 159

 

W Golfie mieszczę i kolana i głowę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, PingNoMore napisał(a):

Twój palił 9-9.5 mój 10. Nie jest to duża różnica. Mi przy 80 km/h i jeździe bez rowerów na dachu spala poniżej 7 litrów co i tak uważam za spore spalanie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


 

Czy ja wiem ? Yeti ze 105 KM 1.2TSI pali mi przy 110 wiecej niz Giulietta 170KM wiec nie jest az tak zle;]

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 12:50, PingNoMore napisał(a):

Moja Giulietta 1.4 170 KM. wciąga 10 litrów przy jeździe wokół komina. Najmniej spaliła 7.78,ale to była jazda 80 km/h, ale za to z dwoma rowerami na dachu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Bravo 1,4 150 KM palilo mi tyle samo co dużo cięższy Peugeot 5008 1,6 THP 156 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

153 km/h to taka magiczna prędkość. Poniżej jedziesz w trybie analogowym, a po przekroczeniu przechodzisz w tryb cyfrowy ;]

 

W BMW aż 213.

;]

 

 

IMO zrobili to tylko po to, żeby klient dopłacił za pełne cyfrowe zegary. Ja bym dopłacił, bo to wygląda okropnie. 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 13:09, komandos80 napisał(a):

Mi się podobają te z passata. Wygląd raczej klasyczny, ale ilość informacji, które mogą wyświetlać większą niż w analogowych.

 

IMG_20221027_185332.jpg


Mam prawie identyczne w eGolfie.

Tam jest tak nasrane, ze pomiędzy nimi włączyłem cyfrowe wyświetlanie predkosci, bo ten „analogowy” prędkościomierz jest nieczytelny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wstawiamy to u mnie tak. Moim zdaniem jest czytelnie. Oczywiście w tym ustawieniu bo można główne zegary konfigurować style etc. i już tak fajnie nie jest. Bym wręcz napisał , że coś ćpali projektanci 😂

 

BA0F5989-7962-4536-BB48-CDD905D967C4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.