Skocz do zawartości

Wątek zakupowy (nareszcie!)


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, kumam to musi byc taka oszczednosc w calej grypie, bo w Q5 tez tak mamy, tylko ze czujniki sa we wszystkich drzwiach i odryglowuje wszystkie. Myślałem,  że juz to się zmieniło, przez te kilka lat. To chyba nie mam co narzekać w swoim glupim Clio. Nie takie głupie,  nawet lepsze od Audi hehe
Nie dopłacił ktoś w q5 do Advanced key
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, na to tez bym nie wpadł,  ze trzeba doplacic, bo przeciez premium. Bylem przekonany, ze to co jest to i tak było za dopłatą
Możesz nie mieć keyless, na przednie drzwi tylko i na wszytkie. Tak to sobie rozkminili. Advanced poznajesz najszybciej po 2 guzikach na elektrycznej klapie
A w mmi masz też ustawienia otwierają się tylko drzwi kierowcy lub wszytkie (chyba jakoś tak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A tanie Renault potrafi to ogarnac, tak ze dziala naprawde swietnie :ok:

Zanim podejdziesz do auta, to wszystkie zamki, klapa bagaznika sa otwarte, a lusterka rozlozone.

Keyless w jednych drzwiach to jakis absurd ;]

 

Właśnie ten system mnie trochę zniechęcił w Reno.

Odchodzisz zamyka się, podchodzisz - otwiera. W garażu auto które się zamknie staje się cegłą, bo nie mogę nic sobie wrzucić do niego bez kluczyka, a robię to często.

 

Z jednej strony jest ok, ale jak wszystko ma swoje wady :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, komor napisał(a):

Właśnie ten system mnie trochę zniechęcił w Reno.

Odchodzisz zamyka się, podchodzisz - otwiera. W garażu auto które się zamknie staje się cegłą, bo nie mogę nic sobie wrzucić do niego bez kluczyka, a robię to często.

 

Z jednej strony jest ok, ale jak wszystko ma swoje wady :oki:

 

Tam sie chyba w opcjach dalo ustawic, czy ma sie zamykac automatycznie, czy dopiero po nacisnieciu guzika na klamce.

Ale moge sie mylic, bo jezdzilem tylko 2 tygodnie i nie bylo to dla mnie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hefi napisał(a):

Możesz nie mieć keyless, na przednie drzwi tylko i na wszytkie. Tak to sobie rozkminili. Advanced poznajesz najszybciej po 2 guzikach na elektrycznej klapie
A w mmi masz też ustawienia otwierają się tylko drzwi kierowcy lub wszytkie (chyba jakoś tak)

Mam 2 przyciski na klapie, klapa na gest, czujniki we wszystkich drzwiach,  ale musisz zlapac za klamkę by się odryglowaly. Nie ma jak w Clio, ze tylko podejdziesz i automatycznie się odryglowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tam sie chyba w opcjach dalo ustawic, czy ma sie zamykac automatycznie, czy dopiero po nacisnieciu guzika na klamce.

Ale moge sie mylic, bo jezdzilem tylko 2 tygodnie i nie bylo to dla mnie problemem.

Oczywiście, ze sie da w opcjach na różne sposoby. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał(a):

Właśnie ten system mnie trochę zniechęcił w Reno.

Odchodzisz zamyka się, podchodzisz - otwiera. W garażu auto które się zamknie staje się cegłą, bo nie mogę nic sobie wrzucić do niego bez kluczyka, a robię to często.

Ojciec tak miał w Peżocie, mówił że strasznie to wkurzające jak auto lepiej wie czego chcesz ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sherif napisał(a):

Ojciec tak miał w Peżocie, mówił że strasznie to wkurzające jak auto lepiej wie czego chcesz ..

 

Dla mnie to by było nieco wkurzające, bo ja prawie zawsze zostawiam auto otwarte. I jak dzieciaki mi mówią że coś zapomniały z samochodu, to mówię "idź i se weź". Nie muszę im dawać kluczyka, który mogą zgubić.

A tak bym musiał dawać kluczyk, bo auto by było zamknięte zaraz po tym jak się od niego oddalę.

Myślę jednak że mój przypadek jest tutaj szczególny, bo większość ludzi z tego co widzę auta zamyka, a niektórzy nawet szarpią za wszystkie klamki by się upewnić ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

Wtedy zamek działa szybko, nie zdążysz pociągnąć za tą klamkę, a zamek już zrobił swoje.

Moja żona ma inne doświadczenia. Musiałem nauczyć dawania tej niecałej sekundy (realnie myślę, że potrzeba pół sekundy) między dotknięciem, a pociągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Dla mnie to by było nieco wkurzające, bo ja prawie zawsze zostawiam auto otwarte. I jak dzieciaki mi mówią że coś zapomniały z samochodu, to mówię "idź i se weź". Nie muszę im dawać kluczyka, który mogą zgubić.

A tak bym musiał dawać kluczyk, bo auto by było zamknięte zaraz po tym jak się od niego oddalę.

Myślę jednak że mój przypadek jest tutaj szczególny, bo większość ludzi z tego co widzę auta zamyka, a niektórzy nawet szarpią za wszystkie klamki by się upewnić ;]

Zazwyczaj ludzie w garażach w domu nie zamykają aut, ja też mam zawsze otwarte. Nie widzę powodu do zamykania i jak piszesz zawsze cos można zgarnąć z auta, czy np pogonić dzieciaki wcześniej aby wsiadały przed wyjazdem.

Rozwiązanie to chodzić do garażu bez kluczyka.

Fajnie to było w Subaru kiedyś zrobione, drzwi zamykały się/otwierały za pomocą przycisku na klamce, ale światło wew zapalało się już po zbliżeniu do auta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sherif napisał(a):

Zazwyczaj ludzie w garażach w domu nie zamykają aut, ja też mam zawsze otwarte. Nie widzę powodu do zamykania i jak piszesz zawsze cos można zgarnąć z auta, czy np pogonić dzieciaki wcześniej aby wsiadały przed wyjazdem.

Rozwiązanie to chodzić do garażu bez kluczyka.

Fajnie to było w Subaru kiedyś zrobione, drzwi zamykały się/otwierały za pomocą przycisku na klamce, ale światło wew zapalało się już po zbliżeniu do auta ;).

 

Tak, takie rozwiązanie jest też fajne.

 

Nie pamiętam już jak to było w Mitsubishi. 

Na pewno otwierały się drzwi jak pociągnąłem za klamkę, ale chyba w ogóle się same nie zamykały, nawet z gestem czy coś. Tylko kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucash napisał(a):

W takim razie nie korzystasz z kierunkowskazów lub często gadasz przez telefon trzymajac go przy uchu i jexdzisz jak pijany zając. Jedynie kiedy mnie to irytowało to jak nie miałem ochoty włączać kierunkowskazów. Normalnie jadąc środkiem jezdni system nie rzuca Cię z lewa do prawa. 

Błędna diagnoza. Używam kierounkowskazów, nigdy nie trzymam telefonu w łapie.

System jest po prostu totalnie do d... i tyle. Po to, żeby sprawdzić czy trzymam kierownicę, to cały czas drga kierownicą i sprawdza czy jest opór ze strony kierowcy - jak puścisz kierownicę i nie wyczuwa oporu, to wali ostrzeżeniem "trzymaj ręce na kierownicy. Dzięki temu genialnemu systemowi auto zygzakuje od lewej do prawej strony pasa, a na kierownicy mam odczucie jakbym jechał na niewyważonych kołach. Jakiś geniusz to wymyślił :pukpuk: Do tego moje auto ma bardzo czuły układ kierowniczy a ja mam czułe łapy ergo nie da się z tym jeździć - nie jechałem jeszcze autem, w którym by to działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Błędna diagnoza. Używam kierounkowskazów, nigdy nie trzymam telefonu w łapie.
System jest po prostu totalnie do d... i tyle. Po to, żeby sprawdzić czy trzymam kierownicę, to cały czas drga kierownicą i sprawdza czy jest opór ze strony kierowcy - jak puścisz kierownicę i nie wyczuwa oporu, to wali ostrzeżeniem "trzymaj ręce na kierownicy. Dzięki temu genialnemu systemowi auto zygzakuje od lewej do prawej strony pasa, a na kierownicy mam odczucie jakbym jechał na niewyważonych kołach. Jakiś geniusz to wymyślił :pukpuk: Do tego moje auto ma bardzo czuły układ kierowniczy a ja mam czułe łapy ergo nie da się z tym jeździć - nie jechałem jeszcze autem, w którym by to działało normalnie.


No widzisz, a u mojej żony w Leonie nie ma żadnego zygzakowania, auto bardzo ładnie jedzie środkiem, jeździmy cały czas z aktywnym jedyne zastrzeżenie to to że bardzo często gubi linie (zabrudzona droga, stara farba, jazda pod słońce) Jeździliśmy kiedyś Atecą i tam działało to o wiele lepiej, tzn. rzadziej gubiło linie.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Jak odchodzisz też same się nie zamkną

 

 

 

Da się to zakodowac - niestety tylko zamykanie. Nie kodowalem tego u siebie bo rozumiem, że np zostawiasz rodzinkę w aucie, wychodzisz np do sklepu z kluczykiem w kieszeni i... Auto się zamyka, alarm uzbraja, a rodzinka w aucie bo niby skąd auto ma wiedzieć, ze ktos został.. . ?

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Pamiętaj, że może być zawsze gorzej ;]

Ja mam dwa białe Golfy.

Trudno mi zarzucić, że kupuję auta żeby szpanować przed ludźmi których nie znam.

Sąsiedzi nawet nie zauważyli że nowe auto się pojawiło ;]

 

Moze da sie okleic na inny kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komor napisał(a):

Właśnie ten system mnie trochę zniechęcił w Reno.

Odchodzisz zamyka się, podchodzisz - otwiera. W garażu auto które się zamknie staje się cegłą, bo nie mogę nic sobie wrzucić do niego bez kluczyka, a robię to często.

 

Z jednej strony jest ok, ale jak wszystko ma swoje wady :oki:

 

O ta funkcja jest bardzo fajna.

Mialem ja w pozyczonym C4 nowym. Idealna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leszcz napisał(a):


 

 


No widzisz, a u mojej żony w Leonie nie ma żadnego zygzakowania, auto bardzo ładnie jedzie środkiem, jeździmy cały czas z aktywnym emoji106.png
 

 

 

 

W VAG aby auto nie odbijało się od lini do lini musi być zaznaczona opcja w menu "adaptacyjne prowadzenie po torze".  Wiem, że byl z tym jakiś problem w ostatnich rocznikach i tej opcji nie było - trzeba było dokodowac.

Ja u siebie na ten system nie narzekam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pado napisał(a):

W VAG aby auto nie odbijało się od lini do lini musi być zaznaczona opcja w menu "adaptacyjne prowadzenie po torze".  Wiem, że byl z tym jakiś problem w ostatnich rocznikach i tej opcji nie było - trzeba było dokodowac.

Ja u siebie na ten system nie narzekam.

 

Moim zdaniem VW robi to lepiej niż BMW. Jakoś tak to w BMW działało, że nie potrafiłem mu zaufać. W VW klikam i spokojnie mogę zająć się czymś innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Moim zdaniem VW robi to lepiej niż BMW. Jakoś tak to w BMW działało, że nie potrafiłem mu zaufać. W VW klikam i spokojnie mogę zająć się czymś innym.

 

Może w tych nowszych. U kolega w A4 MY19 jak jeździłem działało to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Może w tych nowszych. U kolega w A4 MY19 jak jeździłem działało to słabo.

 

Jeździłem Tiguanem i Seatem Tarraco MY2019. W obu działało w mojej opinii bezbłędnie i pewnie. W BMW 5 robił to jakoś tak, że nie miałem komfortu psychicznego puszczając kierownicę bo samochód sprawiał wrażenie jakby nie był pewien czy tym razem zareaguje czy jednak postanowi mnie pozostawić samemu sobie lub wpakować na sąsiedni pas czy barierki.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Jeździłem Tiguanem i Seatem Tarraco MY2019. W obu działało w mojej opinii bezbłędnie i pewnie. W BMW 5 robił to jakoś tak, że nie miałem komfortu psychicznego puszczając kierownicę bo samochód sprawiał wrażenie jakby nie był pewien czy tym razem zareaguje czy jednak postanowi mnie pozostawić samemu sobie lub wpakować na sąsiedni pas czy barierki.

 

 

Dokładnie wg tego opisu działa w Golfie 7 2019 i w Golfie 8 2022 (rok modelowy podobno 2023).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Moim zdaniem VW robi to lepiej niż BMW. Jakoś tak to w BMW działało, że nie potrafiłem mu zaufać. W VW klikam i spokojnie mogę zająć się czymś innym.

 

Durczok się o tym przekonał pod Piotrkowem .

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sdss napisał(a):

Durczok się o tym przekonał pod Piotrkowem .

 

Ale z Gdańska do Piotrkowa beemka dojechała w sumie... W Piotrkowie pewnie namalowali linie prosto w barierki, z czym już się nie raz w Polsce spotkałem. 

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sdss napisał(a):

Durczok się o tym przekonał pod Piotrkowem .

 

Auto Durczoka nie miało ani aktywnego tempomatu, ani samo nie utrzymywało pasa ruchu. Chłop dojechał o własnych siłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Moim zdaniem VW robi to lepiej niż BMW. Jakoś tak to w BMW działało, że nie potrafiłem mu zaufać. W VW klikam i spokojnie mogę zająć się czymś innym.

 

 

W Kia/Hyundai nawet podstawowa wersja fajnie działa, odbicie jest bardzo łagodne.

A z asystentem pasa jedzie cały czas środkiem bez pingponga...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sdss napisał(a):

X6m bez systemów hmmm

 

Już jeden samodzielny łodzianin też nie dowierzał. 

 

W serii Fxx nie było aktywnego utrzymania pasa, tylko brzęczyk w kierownicy. Do tego wersja X6M (X5M zresztą też) jako jedyna wersja silnikowa tego chasis nie miała na liście opcji aktywnego tempomatu.

 

Nawet na fotkach nie widać radaru :

mbw-durczoka_nczas.com_.jpg.6e3f9ebf41d968adcee63e3c080cdf84.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał(a):

 

Już jeden samodzielny łodzianin też nie dowierzał. 

 

W serii Fxx nie było aktywnego utrzymania pasa, tylko brzęczyk w kierownicy. Do tego wersja X6M (X5M zresztą też) jako jedyna wersja silnikowa tego chasis nie miała na liście opcji aktywnego tempomatu.

 

Nawet na fotkach nie widać radaru :

mbw-durczoka_nczas.com_.jpg.6e3f9ebf41d968adcee63e3c080cdf84.jpg

 

 

Pewnie dlatego, że ma inny zderzak i dostarczenie silnikowi chłodzenia było ważniejsze niż aktywny tempomat. Tak samo (tylko z innych powodów) ma Ford Ranger Raptor. Nie ma aktywnego tempomatu i przednich czujników parkowania bo ma innny, bardziej terenowy zderzak i tam się te systemy nie zmieszczą.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Pewnie dlatego, że ma inny zderzak i dostarczenie silnikowi chłodzenia było ważniejsze niż aktywny tempomat. Tak samo (tylko z innych powodów) ma Ford Ranger Raptor. Nie ma aktywnego tempomatu i przednich czujników parkowania bo ma innny, bardziej terenowy zderzak i tam się te systemy nie zmieszczą.

 

 

 

 

Może niezbyt dobry przykład, bo to zdjęcie auta elektrycznego, ale widać, że system nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jest na środku wycięcia tego niby grilla na dole zderzaka ;)

To taki kwadrat o boku może maks 10x10cm

 

W X6 na bank by się zmieścił, gdyby chcieli zmieścić.

 

image.png.238166a2f1300f71ac54ea9973cd9406.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

To taki kwadrat o boku może maks 10x10cm

 

W X6 na bank by się zmieścił, gdyby chcieli zmieścić.

Wtedy w BMW radar był sporo większy niż niż w tym VW :

 

348462599_SensorsA.jpg.82c5b773b8c7e2ba3f07df2252cccd05.jpg

 

Powód mógł być też bardziej prozaiczny, nie kierownicy musieli zmieścić 2x przyciski M, dokładnie w tym miejscu w normalnych wersjach znajdowały się przyciski od regulacji odległości w ACC.

(Zdjęcie z angola ale w rhd jest dokładnie ten sam układ)

2015-BMW-X6-M-steering-wheel-first-drive-review.jpg.a4da291f03e2ddde35cea9e102d6fdf3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 22:39, K3 napisał(a):

 

W Kia/Hyundai nawet podstawowa wersja fajnie działa, odbicie jest bardzo łagodne.

A z asystentem pasa jedzie cały czas środkiem bez pingponga...

 

W Kia jest najlepszy z jakim miałem do czynienia, choć doświadczenie mam dość słabe - na dłuższych trasach Kia, Toyota, Mercedes i VW. Najgorzej mi było w Toyocie, z kolei najlepiej w Toyce działał aktywny tempomat. Kwestia przyzwyczajenia pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 22:39, K3 napisał(a):

 

W Kia/Hyundai nawet podstawowa wersja fajnie działa, odbicie jest bardzo łagodne.

A z asystentem pasa jedzie cały czas środkiem bez pingponga...

Akurat w kia działało to tak sobie - testowałem sportage oraz Niro. Najgorszej działa w japońcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 10:50, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ranger ma keyless tylko w przednich drzwiach, co jest wkurzające trochę. Outlander tak samo miał - oszczędności. Wolę więc otwierać pilotem. Zwłaszcza, że jak gdzieś jadę Jaguarem to zwykle i tak najpierw coś wrzucam do bagażnika więc podchodząc do auta otwieram klapę z kluczyka. W związku z tym tak się przyzwyczaiłem do używania pilota, że bardzo rzadko korzystam z kelyessa.

 

u mnie na szczęście bagażnik działa również w trybie keyless, więc jestem w stanie z tym żyć, niemniej jednak wolałbym mieć wszystkie drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 18:39, Furvus_Eques napisał(a):

 

Jeździłem Tiguanem i Seatem Tarraco MY2019. W obu działało w mojej opinii bezbłędnie i pewnie. 

 

Być może różniły się te systemy. Kolega nawet zgłaszał na przeglądzie, że z tym system nie da się jeździć, sprawdzili i powiedzieli że TTTM.

 

56 minut temu, bergerac napisał(a):

u mnie na szczęście bagażnik działa również w trybie keyless, więc jestem w stanie z tym żyć, niemniej jednak wolałbym mieć wszystkie drzwi.

Może to kwestia użytkowania auta. Miałem kiedyś keyless tylko na przodzie, teraz mam w 4 drzwiach, jeźdzę czasem autem rodziców co ma tylko z przodu .. dla mnie to bez różnicy i tak 99% otwieram drzwi przednie. Bardziej boli mnie brak elektrycznej rolety.

 

12 godzin temu, bizz napisał(a):

Toyocie, z kolei najlepiej w Toyce działał aktywny tempomat

To aktywny tempomat, może działać lepiej lub gorzej ? Nie spotkałem się .. 

W Kia auto pilot działa całkiem sprawnie :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał(a):

u mnie na szczęście bagażnik działa również w trybie keyless, więc jestem w stanie z tym żyć, niemniej jednak wolałbym mieć wszystkie drzwi.

Zdecydowanie. Ja np. torbę z laptopem kładę za swoje siedzenie na podłodze i brak tego rozwiązania w tylnych drzwiach uznałbym za upierdliwe. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 13:01, Piotrus napisał(a):

Wtedy w BMW radar był sporo większy niż niż w tym VW :

 

348462599_SensorsA.jpg.82c5b773b8c7e2ba3f07df2252cccd05.jpg

 

Powód mógł być też bardziej prozaiczny, nie kierownicy musieli zmieścić 2x przyciski M, dokładnie w tym miejscu w normalnych wersjach znajdowały się przyciski od regulacji odległości w ACC.

(Zdjęcie z angola ale w rhd jest dokładnie ten sam układ)

2015-BMW-X6-M-steering-wheel-first-drive-review.jpg.a4da291f03e2ddde35cea9e102d6fdf3.jpg

 

 

Kamera od asystenta pasów jest w jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sdss napisał(a):

Kamera od asystenta pasów jest w jednym i drugim.

 

To może teraz jeszcze doczytaj na czym polegał asystent pasa w tym modelu, tylko wibracja bez żadnych korekt.

 

Aktywne prowadzenie pojawiło się dopiero w serii GXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

To może teraz jeszcze doczytaj na czym polegał asystent pasa w tym modelu, tylko wibracja bez żadnych korekt.

 

Aktywne prowadzenie pojawiło się dopiero w serii GXX.

Dyskusja jest czy auto miało systemy wspomagające czy nie. Jednak jakieś miało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sdss napisał(a):

Dyskusja jest czy auto miało systemy wspomagające czy nie. Jednak jakieś miało. 

 

A Ty dalej swoje - zachowujesz się dokładnie jak @Cinos który też nie mógł przełknąć przyznania się do błędu

 

Wyraźnie wymieniłem jakich systemów nie miało,co Ty zakwestionowałeś.

 

 

 

1752746569_Screenshot_20221016-090322_SamsungInternet.jpg.5bea72c25e0c240559934d521f2d7881.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.