Skocz do zawartości

Co kupić po 40-stce .... auta z lat 90.


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Lata lecą a już szczególnie te kilka moich lat po 40-stce. Jeździłem różnymi samochodami od małych bo suvy. Z każdego w jakiś sposób byłem zadowolony i doceniałem ich szczególne właściwości nawet jak wyposażenie to kierunkowskazy i grzanie tylnej szyby.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jako jedynego auta z lat 90... myslałem o mercedesie 124 coupe czy sedanie. Rocznie robię niedużo około 16-20 tys km. Jazda głownie miasto. 

 

Czy jest sens w coś takiego pchać się? Czy faktycznie auto nawet na żółtych blachach z klasą będzie mieścić się w 40-45 tys ?

Co polecacie poza 124 z tych lat? Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

W swojej historii miałem beczkę i to nie dlatego, że inwestowałem tylko na taki było mnie kiedyś stać 😉 Wiem..jednak, że beczki w dobrej stanie to się już raczej nie dostanie a z częściami kiepsko. Nie chcę też potwora co spali 20 litrów benzyny.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Miłego weekendu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slon napisał(a):

Hej

Lata lecą a już szczególnie te kilka moich lat po 40-stce. Jeździłem różnymi samochodami od małych bo suvy. Z każdego w jakiś sposób byłem zadowolony i doceniałem ich szczególne właściwości nawet jak wyposażenie to kierunkowskazy i grzanie tylnej szyby.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jako jedynego auta z lat 90... myslałem o mercedesie 124 coupe czy sedanie. Rocznie robię niedużo około 16-20 tys km. Jazda głownie miasto. 

 

Czy jest sens w coś takiego pchać się? Czy faktycznie auto nawet na żółtych blachach z klasą będzie mieścić się w 40-45 tys ?

Co polecacie poza 124 z tych lat? Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

W swojej historii miałem beczkę i to nie dlatego, że inwestowałem tylko na taki było mnie kiedyś stać 😉 Wiem..jednak, że beczki w dobrej stanie to się już raczej nie dostanie a z częściami kiepsko. Nie chcę też potwora co spali 20 litrów benzyny.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Miłego weekendu :)

 


911 993

Fiat Coupe

Alfa Romeo GTV

BMW e36 325 lub wyżej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slon napisał(a):

Hej

Lata lecą a już szczególnie te kilka moich lat po 40-stce. Jeździłem różnymi samochodami od małych bo suvy. Z każdego w jakiś sposób byłem zadowolony i doceniałem ich szczególne właściwości nawet jak wyposażenie to kierunkowskazy i grzanie tylnej szyby.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jako jedynego auta z lat 90... myslałem o mercedesie 124 coupe czy sedanie. Rocznie robię niedużo około 16-20 tys km. Jazda głownie miasto. 

 

Czy jest sens w coś takiego pchać się? Czy faktycznie auto nawet na żółtych blachach z klasą będzie mieścić się w 40-45 tys ?

Co polecacie poza 124 z tych lat? Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

W swojej historii miałem beczkę i to nie dlatego, że inwestowałem tylko na taki było mnie kiedyś stać 😉 Wiem..jednak, że beczki w dobrej stanie to się już raczej nie dostanie a z częściami kiepsko. Nie chcę też potwora co spali 20 litrów benzyny.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Miłego weekendu :)

 

W124 420 ... Sedan oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, camel00 napisał(a):

 

Jak masz jakąś w dobrym stanie za 40-45k, to wezmę dziesięć ;] Na chwilę obecną, w tym budżecie, nie kupi się nawet sensownego Boxster'a.


Sorki, nie zauważyłem budżetu ;)

e36 będzie Ok zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slon napisał(a):

Hej

Lata lecą a już szczególnie te kilka moich lat po 40-stce. Jeździłem różnymi samochodami od małych bo suvy. Z każdego w jakiś sposób byłem zadowolony i doceniałem ich szczególne właściwości nawet jak wyposażenie to kierunkowskazy i grzanie tylnej szyby.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jako jedynego auta z lat 90... myslałem o mercedesie 124 coupe czy sedanie. Rocznie robię niedużo około 16-20 tys km. Jazda głownie miasto. 

 

Czy jest sens w coś takiego pchać się? Czy faktycznie auto nawet na żółtych blachach z klasą będzie mieścić się w 40-45 tys ?

Co polecacie poza 124 z tych lat? Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

W swojej historii miałem beczkę i to nie dlatego, że inwestowałem tylko na taki było mnie kiedyś stać 😉 Wiem..jednak, że beczki w dobrej stanie to się już raczej nie dostanie a z częściami kiepsko. Nie chcę też potwora co spali 20 litrów benzyny.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Miłego weekendu :)

 

 

A jaki jest powod, ze chcesz takie auto na codzien?

16-20kkm rocznie to wcale nie tak malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Obrzydzisz go sobie szybko. To tak nie działa ;) 

Niech se kupi passka B5 ;]

W124 do zajeżdżenia szkoda. Tym bardziej że coraz mniej fajnych w124. Części trudno już powoli dostać- nie mowie o klockach, ale takie dekory wnętrza itp to się robią drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 13:25, slon napisał(a):

Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

 

Jeżeli jeździsz obecnie X4 to przerzucenie się na - jakikolwiek - 25/30-letni samochód jest ruchem conajmniej awangardowym.

Pomijając czy uda ci się kupić zadbany egzemplarz, trzeba liczyć się z faktem, że może kiedyś nie odpalić albo zepsuć się w trasie. Używany na codzień, ulegnie biodegradacji w tempie przyśpieszonym. Komfort, bezpieczeństwo, multimedia, ekonomia - z tych rzeczy w zasadzie rezygnujesz.

 

Pomysł jest generalnie głupi, ale lepiej żałować po fakcie niż tego, że się nie spróbowało ;)

 

Jeżeli podoba ci się W124, to z rozpędu można popatrzeć na W201 (190) i R129 albo bawarki - e30, e32, e34, e38.

Ewentualnie przesunąć palcem trochę dalej na mapie i zerknąć na LS400. Albo Forster s-turbo pierwszej generacji. Albo jakieś kwadratowe Volvo.

Na deser propozycje z dupy: 

- Jeep Cherokee (ogłoszenie przykładowe) - kiepsko się prowadzi, kotłuje 15-20 litrów, jest awaryjny i mały w środku - czego chcieć więcej.

- BMW z3 2.8 (ogłoszenie bardzo przykładowe) - małe, niskie, niewygodne, raczej się nie zmieścisz i pewnie się w nim zabijesz.

 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny pomysł 🤔 Stary rupieć zamiast x4? Ale kto bogatemu zabroni 👍

 

Ale niech będzie. Mój samochód marzeń 25 lat temu:

https://pewneauto.pl/oferta/lexus-ls/114830

 

I jeszcze:

https://www.otomoto.pl/oferta/maserati-quattroporte-maserati-quattroporte-stan-bardzo-dobry-fv23-nowexcars-pl-ID6Ep3rX.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, slon napisał(a):

zakup jako jedynego auta z lat 90

wg mnie to się nie może udać

Samochód >25 lat jako jedyne daily byłby dla mnie utrapieniem, bo tam psują się rzeczy nieoczywiste/ niezbadane przez mechaników albo już przez nich zapomniane więc nie ma co liczyć na naprawę "na już"

a co do reszty tematu, to bym nie słuchał rad innych, tylko kupił to co się podoba/ło jak się było dzieckiem. W moim przypadku te auta niestety wyginęły np. AR155, ale namawiam sąsiada na rozstanie ze sierrą 2.0, bo już jej nie rusza od roku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 13:25, slon napisał(a):

Hej

Lata lecą a już szczególnie te kilka moich lat po 40-stce. Jeździłem różnymi samochodami od małych bo suvy. Z każdego w jakiś sposób byłem zadowolony i doceniałem ich szczególne właściwości nawet jak wyposażenie to kierunkowskazy i grzanie tylnej szyby.

 

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup jako jedynego auta z lat 90... myslałem o mercedesie 124 coupe czy sedanie. Rocznie robię niedużo około 16-20 tys km. Jazda głownie miasto. 

 

Czy jest sens w coś takiego pchać się? Czy faktycznie auto nawet na żółtych blachach z klasą będzie mieścić się w 40-45 tys ?

Co polecacie poza 124 z tych lat? Jakie wady bedzie miał taki zakup ?

W swojej historii miałem beczkę i to nie dlatego, że inwestowałem tylko na taki było mnie kiedyś stać 😉 Wiem..jednak, że beczki w dobrej stanie to się już raczej nie dostanie a z częściami kiepsko. Nie chcę też potwora co spali 20 litrów benzyny.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi. 

 

Miłego weekendu :)

 

Ja tak skończyłem z Volvo 940 ale nie na daily. Podobały mi się też LS400, Merc W124 i W140 i wtedy można jeszcze było wyrwać w dobrej cenie. Oglądałem Jeep'a, Dyskotekę II. Ale jako daily? W124 był za mały nawet w kombi. W140 trafiały mi się same zaniedbane. A LS400 - miałem kolegę w ASO Lex'a i uświadomił mnie o problemie z zakupem pewnych części. Pomyśl sobie że będziesz musiał go dać do dobrego mechanika żeby zweryfikował wszystko a i tak jest szansa że jak coś walnie to od reki nie zrobisz. Raz że będziesz czekać na wizytę do specjalisty, dwa dostęp do części. A że zmiana X4 na stary samochód :hmm: Musisz sam spróbować tylko kup tak żebyś za dużo nie stracił. Aha - ubezp. AC raczej nie ma więc wiesz... 

Kolejna rzecz..kup to co się Tobie podoba chyba, że to pod sąsiada ;) @koNik na pewno Ci dobrze doradzi ale to będzie coś co mu się podoba a nie Tobie. A on i tak zawsze silnik swap'uje ;) 

 

Masz jeszcze BMW E34, E38 jak chcesz zostać przy marce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucash napisał(a):

Oglądałem Jeep'a, Dyskotekę II. Ale jako daily?

Miałem ZJ 5.9 i to jeden z lepszych samochodów na daily ;] 4.5 metra długości, zwrotny, dobra widoczność, automat, super start spod świateł, parkowanie bez przeszkód, lpg unormalnia koszt paliwa - niestety 20 letnie auto to już trzeba się bawić właśnie z rudą lub nietypowymi usterkami, chociaż głównie większość usterek/problemów to zaniedbania poprzedników - to jest główny koszt starego auta, w miarę go odgruzować po poprzednikach - a to kosztuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak skończyłem z Volvo 940 ale nie na daily. Podobały mi się też LS400, Merc W124 i W140 i wtedy można jeszcze było wyrwać w dobrej cenie. Oglądałem Jeep'a, Dyskotekę II. Ale jako daily? W124 był za mały nawet w kombi. W140 trafiały mi się same zaniedbane. A LS400 - miałem kolegę w ASO Lex'a i uświadomił mnie o problemie z zakupem pewnych części. Pomyśl sobie że będziesz musiał go dać do dobrego mechanika żeby zweryfikował wszystko a i tak jest szansa że jak coś walnie to od reki nie zrobisz. Raz że będziesz czekać na wizytę do specjalisty, dwa dostęp do części. A że zmiana X4 na stary samochód :hmm: Musisz sam spróbować tylko kup tak żebyś za dużo nie stracił. Aha - ubezp. AC raczej nie ma więc wiesz... 

Kolejna rzecz..kup to co się Tobie podoba chyba, że to pod sąsiada  @koNik na pewno Ci dobrze doradzi ale to będzie coś co mu się podoba a nie Tobie. A on i tak zawsze silnik swap'uje  
 
Masz jeszcze BMW E34, E38 jak chcesz zostać przy marce. 
Rozwiń temat Lex LS400

W/g mnie to jedyny sensownym dayli
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

W jakim czasie ?

Jesteś bezrobotnym to jak ci rano stanie auto to raczej nie będzie problemem. 

 

W czasie 12 lat. Ale to nie było moje jedyne auto wtedy bo robiłem jeszcze wiele km niebieska 21, łada a trochę mniej w108, pv czy E12, E3 i innymi wynalazkami. Wołga 21 zaliczyłem w zasadzie pełen sezon łącznie z zimowym jakieś 30kkm w rok. Oczywiscie po swapie.

 

 

A co do tematu, ja bym osobiście nie kupił żadnego mercedesa młodszego niż w108 na daily. Ogólnie mercedesy są nudne w szczególności w124, w140 itd. więc się nie wypowiadam ;]

 

Mercedes ma całą rzeszę zgrzybiałych fanów więc pomoc się bez problemu znajdzie w necie ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze, rozważ w tej cenie Corvette C4. Jak będzie boleć spalanie to założysz LPG. Większość części jest bez problemu dostępna na następny dzień w firmie Brodmir. Spalanie też nie jest takie straszne, na trasie da się zejść nawet poniżej 10 a po Krakowie jak się nie ciśnie możliwe jest 16-18. Auto jest bez porównania fajniejsze od w124 IMO. I jest śmiesznie tanie jak na ilość zabawy i klimatu która oferuje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, koNik napisał(a):

A i jeszcze, rozważ w tej cenie Corvette C4. Jak będzie boleć spalanie to założysz LPG. Większość części jest bez problemu dostępna na następny dzień w firmie Brodmir. Spalanie też nie jest takie straszne, na trasie da się zejść nawet poniżej 10 a po Krakowie jak się nie ciśnie możliwe jest 16-18. Auto jest bez porównania fajniejsze od w124 IMO. I jest śmiesznie tanie jak na ilość zabawy i klimatu która oferuje.

Z innej beczki - byliście wczoraj pod kombinatem? Chyba widziałem to Twoje Warszawo-Volvo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 17:38, Blues napisał(a):

Dwa lata temu szukałem 124 coupe i w budżecie około 40 - 45 tyś., to zazwyczaj nie miały zawieszenia, klimatyzacja puszczała czynnik i miały dziury po LPG...

 

Kumpel kupił W124 Coupe duzo taniej. Od tego czasu wlozyl pewnie wiecej niz zapłacił a niedawno padła skrzynia :ksiadz: a cały czas rozwaza czy go zepchnąć ze skarpy czy inwestowac i dolozyc klime 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

Z innej beczki - byliście wczoraj pod kombinatem? Chyba widziałem to Twoje Warszawo-Volvo :)

 

To nie ja, ja wczoraj byłem w Suchej i Lanckoronie kadyksem ;)

 

2022-10-24_11-13-13

 

A tak w temacie co jest fajnego w jeżdżeniu takimi wozami to dziś rano na stację jechał za mną miły Pan z Volvo ze Szwecji i mam zaproszenie do jakiegoś domku nad jezioro w Szwecji ;]

 

Edytowane przez koNik
  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koNik napisał(a):

 

A tak w temacie co jest fajnego w jeżdżeniu takimi wozami to dziś rano na stację jechał za mną miły Pan z Volvo ze Szwecji i mam zaproszenie do jakiegoś domku nad jezioro w Szwecji ;]

 

 

Uwazaj, zebys nie zostal bohaterem jakiegos skandynawskiego kryminalu ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2022 o 10:24, jqr napisał(a):

wg mnie to się nie może udać

Samochód >25 lat jako jedyne daily byłby dla mnie utrapieniem, bo tam psują się rzeczy nieoczywiste/ niezbadane przez mechaników albo już przez nich zapomniane więc nie ma co liczyć na naprawę "na już"

a co do reszty tematu, to bym nie słuchał rad innych, tylko kupił to co się podoba/ło jak się było dzieckiem. W moim przypadku te auta niestety wyginęły np. AR155, ale namawiam sąsiada na rozstanie ze sierrą 2.0, bo już jej nie rusza od roku

 

Kupuje się to co się miało na plakacie na ścianie pokoju. Jak będzie przypał to przynajmniej się spełni szczenięce marzenie. :oki:

 

Nie wyginęły... ;) 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-155-alfa-romeo-155-salon-pl-ID6EXsHI.html?fbclid=IwAR0VA7et5cqONoLpfxZbUI7HKdUcwjzNOq4nT7D2WdmneJcTPI-JpqIPD9g

 

 

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

Kupuje się to co się miało na plakacie na ścianie pokoju. Jak będzie przypał to przynajmniej się spełni szczenięce marzenie. :oki:

 

 Mało kogo na to stać. Przynajmniej z nas - 40-latków. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kenickie napisał(a):

 

 Mało kogo na to stać. Przynajmniej z nas - 40-latków. ;) 

 

 

 

Mam trzy z czterech... na czwarte musze jeszcze... się zestarzeć, więc na jedno powinno się jakoś udać uzbierać.  ;) 

Edytowane przez G.O.A.T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kupuje się to co się miało na plakacie na ścianie pokoju. Jak będzie przypał to przynajmniej się spełni szczenięce marzenie. :oki:
 
Nie wyginęły...  
 
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-155-alfa-romeo-155-salon-pl-ID6EXsHI.html?fbclid=IwAR0VA7et5cqONoLpfxZbUI7HKdUcwjzNOq4nT7D2WdmneJcTPI-JpqIPD9g
 
 
U mnie na ścianie wisiało Ferrari f40 Jaguar xj220
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał(a):
58 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):
 
Kupuje się to co się miało na plakacie na ścianie pokoju. Jak będzie przypał to przynajmniej się spełni szczenięce marzenie. :oki:
 
Nie wyginęły... emoji6.png 
 
https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-155-alfa-romeo-155-salon-pl-ID6EXsHI.html?fbclid=IwAR0VA7et5cqONoLpfxZbUI7HKdUcwjzNOq4nT7D2WdmneJcTPI-JpqIPD9g
 
 

U mnie na ścianie wisiało Ferrari f40 Jaguar xj220

 

 

I jak się jeździ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koNik napisał(a):

Nieśmiało zaproponuje jeszcze coś takiego. Bez swapa nie da rady na co dzień ale w weekend będzie rozwalał system ;]

 

https://www.otomoto.pl/oferta/pontiac-chieftain-eight-oryginal-rat-rod-hot-rod-ID6EXkMC.html

 

Ładny ile na gotowo że swapem z jakiegoś elektryka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koNik napisał(a):

Nieśmiało zaproponuje jeszcze coś takiego. Bez swapa nie da rady na co dzień ale w weekend będzie rozwalał system ;]

 

https://www.otomoto.pl/oferta/pontiac-chieftain-eight-oryginal-rat-rod-hot-rod-ID6EXkMC.html

Piękny i w sumie nie drogi. Kwestia ile tam trzeba wladowac kasy żeby to raz na miesiąc w weekend jeździło beż wstydu.

 

Tylko silnik R8 hmm. Nie brzmi to pewnie jął v8..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chalek napisał(a):

Piękny i w sumie nie drogi. Kwestia ile tam trzeba wladowac kasy żeby to raz na miesiąc w weekend jeździło beż wstydu.

 

Tylko silnik R8 hmm. Nie brzmi to pewnie jął v8..

 

Nie wygląda jakby był jakaś straszna inwestycja. Podstawa żeby go nie rozbierać na kawałki tylko przywrócic do jazdy w patynie. Rozebranie na kawałki w 99% skończy się upadkiem finansowym i ogłoszeniem auta w częściach na olx po 5 latach jako "projekt do ukończenia" ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.