Skocz do zawartości

Opinie o Audi a3 benzyna 1.6


jekskskwkk

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi
W tym budżecie to będzie zaniechany szrot niestety. Ja bym szukał blisko domu po stanie auta a nie konkretnego modelu.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jekskskwkk napisał(a):

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi

Bierz audi, pierwsze auto nie musi być bezawaryjne. Ma się podobać. Koniecznie z lpg żeby było tanio. Wady i zalety nie mają znaczenia. Po 20 latach użytkowania każde stare auto ma swój indywidualny zestaw cech.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj auta z lpg, bo trafisz na minę i się będziesz bujał od mechanika do gazownika. Nikt teraz nie oddaje dobrego auta z gazem w obce ręce. 

Kwota, którą chcesz wydać na auto starczy na generację 8L. Ten silnik lub się z gazem, aczkolwiek niekórzy twierdzą, że jest mułowaty, brak mu dynamiki i sporo pali. Potrafi też brać olej. Miałem okazję kupować Audi A3 8P 1.6 102KM dla kuzyna z przeznaczeniem na montaż instalacji lpg. Jeździ się tym przyjemnie, oleju nie bierze, gaz toleruje bez problemów. Założysz Staga Qbox Basic i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jekskskwkk napisał(a):

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi

W takich autach bardziej liczy się stan niż wersja ;).

Szwagier ma takie A3 1.6, nie pamiętam który rocznika ale stare, z czasów G4. Ma je już z 12lat, służy jako auto na dojazdy do roboty. Parkowane na zewn. Lakier bezbarwny oblazł miejscami, ale auto jeździ bez większych problemów. Czasem gdzieś rdza wyjdzie ale tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał(a):

Nie kupuj auta z lpg, bo trafisz na minę i się będziesz bujał od mechanika do gazownika. Nikt teraz nie oddaje dobrego auta z gazem w obce ręce. 

To twierdzenie bardzo mnie frapuje.

A co sie dzieje z dobrymi autami z porządnymi instalacjami LPG? Jest jakiś przepis nakazujący je złomować zamiast sprzedawać?

 

Ty swoje auto zamierzasz oddać do utylizacji jak ci się znudzi? Czy popsujesz instalację LPG żeby nie była bezproblemiwa i kolejny właścicel mógł się bujać po warsztatach?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

To twierdzenie bardzo mnie frapuje.

A co sie dzieje z dobrymi autami z porządnymi instalacjami LPG? Jest jakiś przepis nakazujący je złomować zamiast sprzedawać?

 

Ty swoje auto zamierzasz oddać do utylizacji jak ci się znudzi? Czy popsujesz instalację LPG żeby nie była bezproblemiwa i kolejny właścicel mógł się bujać po warsztatach?

 

Jest opcja, że auto idzie po rodzinie i znajomych. Nie wziąłeś tego pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochumil napisał(a):

Jest opcja, że auto idzie po rodzinie i znajomych. Nie wziąłeś tego pod uwagę?

Oczywiście, że wziąłem.

 

Odniosłem się do twoich słów:

3 godziny temu, bochumil napisał(a):

Nikt teraz nie oddaje dobrego auta z gazem w obce ręce.

Skąd wiesz, że nikt? Skąd tak kategoryczne stwierdzenie?

 

 

Mam odmienne spostrzeżenia i doświadczenia i nie ośmieliłbym się nikomu tak zdecydowanie doradzać lub odradzać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Odniosłem się do twoich słów:

Skąd wiesz, że nikt? Skąd tak kategoryczne stwierdzenie?

 

Jak doda słowo taniego to będzie prawda. Takie auta w tej chwili są dojeżdżane do końca. Jeździ, to się nie ładuje kasy, a jak się zepsuje poważniej to się szuka kupca i kupuje nowsze bo tak jest taniej. 

 

8 minut temu, ghost2255 napisał(a):

 

Mam odmienne spostrzeżenia i doświadczenia i nie ośmieliłbym się nikomu tak zdecydowanie doradzać lub odradzać.

Pokaż te chmary zadbanych samochodów z LPG w cenie do 7000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 letnie, używane auto w cenie tony węgla, wyposażone w instalację lpg. Kupujący to młody człowiek rozpoczynający swoją przygodę z motoryzacją i specyficznym rynkiem aut używanych w Polsce. Co może pójść nie tak? No sporo, że tak powiem. Piszę to na podstawie swoich i znajomych doświadczeń z autami z lpg z rynku wtórnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Jak doda słowo taniego to będzie prawda.

Ale nie dodał. Odniosłem się do napisanego stwierdzenia, a nie do hipotetycznego.

 

17 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Pokaż te chmary zadbanych samochodów z LPG w cenie do 7000 zł.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Czy gdzieś wspomniałem o chmarach zadbanych samochodów i jakiejś cenie?

Napisałem, że unikałbym tak radykalnych twierdzeń i tyle. Nie doszukuj się treści, których nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Ale nie dodał. Odniosłem się do napisanego stwierdzenia, a nie do hipotetycznego.

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Czy gdzieś wspomniałem o chmarach zadbanych samochodów i jakiejś cenie?

Napisałem, że unikałbym tak radykalnych twierdzeń i tyle. Nie doszukuj się treści, których nie ma.

 

 

Zważając, że jesteśmy w wątku o samochodzie za 6500.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bochumil napisał(a):

Jest opcja, że auto idzie po rodzinie i znajomych. Nie wziąłeś tego pod uwagę?

Moje tylko 1 poszło do ojca, a wszystkie były z gazem.

Nie mam w rodzinie chętnych na auta, które sprzedaję, bo dla jednych to już stare złomy, a dla drugich ciut nie funkiel nówki (oddać to mógłbym ojcu, teściowi, bratu, ale reszcie co najwyżej dać dobrą cenę).

Żadne nie było miną.

Kupowałem też z gazem, patrzyłem tylko aby siedziała instalka któregoś z białostockich producentów. Choć fakt nie były to samochody w cenie nowej instalacji, to i ewentualne koszty  jej poprawki nie odstraszały.

Wtopę przy kupnie zaliczyłem jedną, z autem dla teścia, trzeba było wymienić wyrzeźbiony u kowala kolektor i cały przód za łącznie 1100zł przy cenie fury 4500 (parę lat temu).

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bochumil napisał(a):

15 letnie, używane auto w cenie tony węgla, wyposażone w instalację lpg. Kupujący to młody człowiek rozpoczynający swoją przygodę z motoryzacją i specyficznym rynkiem aut używanych w Polsce. Co może pójść nie tak? No sporo, że tak powiem. Piszę to na podstawie swoich i znajomych doświadczeń z autami z lpg z rynku wtórnego.

15-to letnie auto w cenie tony węgla to teraz musi być gruz, albo spadnięte z tej samej wywrotki co ten węgiel.

Sprzedałem 13-to letniego Soula za 22500 (oczywiście żeby było w temacie, był z LPG i poszedł w obce ręce, z wyposażenia można wymienić dzialajacą manualną klimę;]).

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike_wwl napisał(a):

 

Jak doda słowo taniego to będzie prawda. Takie auta w tej chwili są dojeżdżane do końca. Jeździ, to się nie ładuje kasy, a jak się zepsuje poważniej to się szuka kupca i kupuje nowsze bo tak jest taniej. 

 

Pokaż te chmary zadbanych samochodów z LPG w cenie do 7000 zł. 

+10 kpln i można szukać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bochumil napisał(a):

Punciak też jest dobrą opcją na pierwsze auto. Profesor Chris Fiata poleca 😉

 

 

 

 

Miałem kilka, w tym Pandę, jak z materiału..

Świece NGK lub Ori, nic innego, przewody zapłonowe były 2 opcje: ricambi originali, albo Magneti Marelli. Przy lpg wymiana co 20kkm, bez lpg co 40kkm. Ot, wielkie halo. Problemów nie było z wypadaniem zapłonu nigdy. Panda zrobiła u nas 190kkm, z lpg. Punto 2 z 1.2 8v od nowości do 245kkm, tu padł przy 180kkm komputer od wtrysków, zgodnie ze wszystkimi prawidłowościami. Wymieniłem na nowy, chyba coś koło 800pln wtedy z KoCaru i samochód śmigał dalej. 

Stilo 1.6 ze sławetnym i cewkami? Wyrzuciłem wszystkie sagemy i wstawiłem Denso i problem wypadania zapłonów nigdy nie wystąpił? Tak, były to samochody specjalnej troski, ale wystarczyło troszkę zadbać i był spokój.  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi
Nie sluchaj kolegow tylko kupij co ci sie podoba. To Twije pierwsze auto, kazdy z nas to przechodzil..

Audi a3 1.6 to bardzi rozsadna propozycja.

Popatrz tez np na Megan, c4, to ze na "f" to tylko zaleta bo w tym budzecie jest duzaxszansa ze beda w lepszym stanie niz popolurna u nas grupa VAG

Japonczyli raczej sobie odpusc w tym budzecie - slaba blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 23:16, jekskskwkk napisał(a):

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi

 

Młodość ma swoje prawa.

Jeśli uważasz że właśnie Ty jesteś tą osobą która musi startować od Audi, choćby było stare, to żadne opinie internetowych mędrców Cię do czegoś innego nie przekonają.

 

Przynajmniej poznasz dostawców części zamiennych, lokalnych mechaników, a i sam łykniesz trochę wiedzy o naprawianiu aut ;)

 

Samo auto o którym piszesz raczej nie miało typowych bolączek rujnujących. Jednak po 20 latach tam może być wszystko do wymiany.

 

Do rady i tak się pewnie nie zastosujesz, ale może ktoś inny kto trafi na ten wątek jednak weźmie to pod uwagę.

Weź coś nowego, małego, taniego, na raty. Święty spokój i możesz zająć się czymś, co pozwoli Ci uzbierać na nowe Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Młodość ma swoje prawa.
Jeśli uważasz że właśnie Ty jesteś tą osobą która musi startować od Audi, choćby było stare, to żadne opinie internetowych mędrców Cię do czegoś innego nie przekonają.
 
Przynajmniej poznasz dostawców części zamiennych, lokalnych mechaników, a i sam łykniesz trochę wiedzy o naprawianiu aut
 
Samo auto o którym piszesz raczej nie miało typowych bolączek rujnujących. Jednak po 20 latach tam może być wszystko do wymiany.
 
Do rady i tak się pewnie nie zastosujesz, ale może ktoś inny kto trafi na ten wątek jednak weźmie to pod uwagę.
Weź coś nowego, małego, taniego, na raty. Święty spokój i możesz zająć się czymś, co pozwoli Ci uzbierać na nowe Audi.
Nigdy w życiu.

Żadne raty. Na raty jeszcze ma czas.

Tu tez tacy byli co pokupowali matiz czy ine3 cc700 na raty a potem slinka im ciekla na głupiego golfa II

Jest mlody niech zaczyna od dorosłej motoryzacji a nie od dziadkowozow na działkę.

Widać że ma olej w głowie bo pytanie jest o audi a3 1.6 a nie o bmw e34 525...

Poradzi sobie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie jak najbardziej coś znajdziesz. Tylko szukałbym raczej 1.8 AGN 125KM i z lpg. W 1.8T bym się nie pchał bo to studnia bez dna;l. Ewentualnie Golf4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr_Hyde napisał(a):

W tej kwocie jak najbardziej coś znajdziesz. Tylko szukałbym raczej 1.8 AGN 125KM i z lpg. W 1.8T bym się nie pchał bo to studnia bez dna;l. Ewentualnie Golf4.

U nas w służbowych starych Skodach silniki 1.8T mają już najeżdżone po grubo ponad 300 kkm - bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rwIcIk napisał(a):

U nas w służbowych starych Skodach silniki 1.8T mają już najeżdżone po grubo ponad 300 kkm - bez problemów.

Bardziej mi chodziło o ten budżet 6tyś. :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Nie sluchaj kolegow tylko kupij co ci sie podoba. To Twije pierwsze auto, kazdy z nas to przechodzil..

Audi a3 1.6 to bardzi rozsadna propozycja.

Popatrz tez np na Megan, c4, to ze na "f" to tylko zaleta bo w tym budzecie jest duzaxszansa ze beda w lepszym stanie niz popolurna u nas grupa VAG

Japonczyli raczej sobie odpusc w tym budzecie - slaba blacha.
 

Ja bym podpisał się pod tym.

Ale ... stare auto ma sens tylko jeżeli coś w nim sam zrobisz lub masz kogoś kto Ci to zrobi za czapkę śliwek. Bo jak zaczniesz oddawać do mechaników to chyba rzeczywiście lepiej dozbierać $$$.

Dwa lata temu kupiłem dla syna P306. Pierwszy właściciel, przebieg 350 kkm, bezwypadkowy, 6 poduszek, klima automat, grzane fotele, alusy. Auto tańsze niż Twój budżet i po roku oddałem w rozliczeniu za coś "bardziej młodzieżowego".

Zatem da się. Tu jednak wracam do powyższego "ale". W tym czasie wymieniałem m.in. maglownicę. Zrobiłem to sam, udało mi się kupić używkę z auta o bardzo niskim przebiegu. Jeżeli dałbym auto do warsztatu to podejrzewam, że naprawa pochłonęłaby z 50% ceny auta.

Teść ma starą Cordobę TDI 1.4 padły pompowtryski 2 z 3. Samemu do ogarnięcia za ca 500 zł. W warsztacie zapłacił prawie 4 kzł. Pierwotnie wycenili mu 4 szt do wymiany !!!! Podkreślę auto 3 cylindrowe!;]

Przy padzie sprzęgła wymieniałem mu już sam.

Zachęcam zatem do zakasania rękawów.

W każdym wiekowym aucie będzie co robić.

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, DamU napisał(a):

Ja bym podpisał się pod tym.

Ale ... stare auto ma sens tylko jeżeli coś w nim sam zrobisz lub masz kogoś kto Ci to zrobi za czapkę śliwek. Bo jak zaczniesz oddawać do mechaników to chyba rzeczywiście lepiej dozbierać $$$.

Dwa lata temu kupiłem dla syna P306. Pierwszy właściciel, przebieg 350 kkm, bezwypadkowy, 6 poduszek, klima automat, grzane fotele, alusy. Auto tańsze niż Twój budżet i po roku oddałem w rozliczeniu za coś "bardziej młodzieżowego".

Zatem da się. Tu jednak wracam do powyższego "ale". W tym czasie wymieniałem m.in. maglownicę. Zrobiłem to sam, udało mi się kupić używkę z auta o bardzo niskim przebiegu. Jeżeli dałbym auto do warsztatu to podejrzewam, że naprawa pochłonęłaby z 50% ceny auta.

Teść ma starą Cordobę TDI 1.4 padły pompowtryski 2 z 3. Samemu do ogarnięcia za ca 500 zł. W warsztacie zapłacił prawie 4 kzł. Pierwotnie wycenili mu 4 szt do wymiany !!!! Podkreślę auto 3 cylindrowe!;]

Przy padzie sprzęgła wymieniałem mu już sam.

Zachęcam zatem do zakasania rękawów.

W każdym wiekowym aucie będzie co robić.

 

U nas było podobnie, szukaliśmy 3 lata temu coś w budżecie 4k PLN. Nie patrzyliśmy na konkretną markę czy model a coś co się znajdzie w najlepszym stanie - niekoniecznie młodzieżowego, coś co nie będzie żal jak poobija. W zasięgu były jakieś punto, clio, polo ale ostatecznie trafiła się 206 z 2006 roku, 110.000 przebiegu od 1 właścicielki - wszystko cacy tylko auto było zarysowane z każdej strony praktycznie obcierka była na każdym elemencie (to zaakceptowaliśmy bo była sprawa jasna że może pojawić się tego więcej) , światła przerywały jak to we francuzach - to szybko sam ogarnąłem, klima miała być do nabicia. Ostatecznie wymiana kompresora używki za 120 PLN, wężyk i dwie butelki izobutanu z Allegro - ta klima tak działa do dziś!

Niestety jak to z samochodem do nauki bywa po 3 latach - byla wymiana tarcz i klocków, eliminacja jakiegoś wycieku z silnika, naprawa przedniego zawieszenia - wiadomo na początku nie zwraca się uwagi na dziury na drodze, ostatnio wymienione amortyzatory i kolejny raz przednie sprężyny, drugi komplet opon, niestety wymiana tylnej belki 3 miesiące temu. W chwili obecnej sumarycznie dołożone do samochodu ponad 6k PLN, niby poobijany nadal bo tego nie ruszaliśmy ale żal go sprzedawać bo poza wyglądem jeździ idealnie jak się te wszystkie naprawy porobiło i silnik jak dzwon.

Niestety ale zakładając że ma to być pierwszy samochód do nauki, trzeba wybrać coś we wstępnym budżecie i liczyć się z tym że przyjdzie zmierzyć się z jakimiś naprawami.

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 23:16, jekskskwkk napisał(a):

Skończyłem 18 lat i odrazu poszedłem do pracy aby uzbierać na auto. Wybór jest cięższy niż myślałem. Wiem że pierwsze auto ma byle jezdzić ale cche coś co wizualnie też mi się spodoba a jednocześnie dostanę to za 6.500 i  będzie mało palić. Narazie najbardziej podoba mi się audi a 3 lecz sam już nie wiem jakie ma wady i zalety i czy to dobre auto. Czy nie zadowoli mnie nic innego myślałem nad golfem 4 ale ciągle w głowie mam te audi

Ja bym w pierszej kolejności szukał samochodu po rodzinie/znajomych by mieć pewność, że przynajmniej nie ma wad ukrytych/znać standardy dbania o auto przez poprzedniego właściciela. Wtedy bym nie patrzył na typowe wady modelu, spalanie etc. 6,5k na furę w dzisiejszych czasach może oznaczać, że szybko 1 awaria z poszukiwaniem przyczyny przewyższy wartość auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 23:16, jekskskwkk napisał(a):

Wybór jest cięższy niż myślałem

Audi A3 na pierwsze auto...kupuj ci się podoba i nawet się nie zastanawiaj, wszystko będzie lepsze niż moje pierwsze 126p kupione 35 lat temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 22:21, stalan napisał(a):

Audi A3 na pierwsze auto...kupuj ci się podoba i nawet się nie zastanawiaj, wszystko będzie lepsze niż moje pierwsze 126p kupione 35 lat temu 

jak na razie to kolega wrzucił jeden post i zaginął w akcji ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.