Skocz do zawartości

Dacia Duster 3 nadchodzi


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2023 o 19:16, DZIDA napisał(a):

Tipo startuje od 100 kpln
Panda od blisko 70 więc....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

MG wszystkich wykosi jeżeli przejdzie to co proponują !:ok:

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-mg-motors-brytyjska-marka-juz-w-polsce-takich-cen-nie-widzie,nId,7183302

Edytowane przez MarCo
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcinas napisał(a):

tesla cię rozpieszcza nadto. żona jeździ dacią od 3 lat i nic nie zepsuła a wnętrze to rzecz względna. zależy ile czasu tam spędzasz. 

 

W Tesli liczy się 500+ KM i tablet wielkości tv w niektórych domach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarCo napisał(a):

 

Już widzę jak te wszystkie serwisy otwierają ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Już widzę jak te wszystkie serwisy otwierają ;]

Teraz przeważnie serwisy specjalizują sie w kilku markach a nie jednej :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tego auta się nie serwisuje, przypominam że okresowy serwis auta to wymysl marek z poprzednich lat żeby kosić kasę. 

Biedni nie kupują tesli bogatych stać na serwis :ziew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tego auta się nie serwisuje, przypominam że okresowy serwis auta to wymysl marek z poprzednich lat żeby kosić kasę. 

 

Wymiana oleju i filtrów niepotrzebna? Jeśli nie będzie okresowych przeglądów nowych aut to większość użytkowników nic nie będzie robić przy autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KYRTAP napisał(a):

 

Wymiana oleju i filtrów niepotrzebna? Jeśli nie będzie okresowych przeglądów nowych aut to większość użytkowników nic nie będzie robić przy autach. 

 

Od tego jest chyba skp i okresowe badania żeby 3 letnich trupów niedopuszczac do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarCo napisał(a):

Teraz przeważnie serwisy specjalizują sie w kilku markach a nie jednej :skromny:

specjalizacja z wymiany nie naprawy 😂a to z instrukcją potrafi zrobić średnio ogarnięty szympans 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał(a):

specjalizacja z wymiany nie naprawy 😂a to z instrukcją potrafi zrobić średnio ogarnięty szympans 🤪

Ogłoś to w większości ASO w Polsce ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał(a):

Nie ma co ogłaszać tak to działa, popsuje się skrzynia do wymiany , popsuje się silnik do wymiany itd….

Jesteś w błędzie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zobaczymy najpierw co nowy Duster będzie oferował w tej cenie bo może się okazać że to nadal może być najlepsza oferta pomimo ceny. 
Zobaczymy. Za 100k już trochę jest konkurencji. Capture 2, vitara, arona, juke, tivoli,taigo,kamiq. Tu już nie wystarczy trochę większy kufer. Wcześniej duster był sam w tym pułapie cenowym. Teraz się pcha do gry. Szkoda bo był fajna tanią alternatywą. A teraz będzie po prostu alternatywą.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał(a):

Zobaczymy. Za 100k już trochę jest konkurencji. Capture 2, vitara, arona, juke, tivoli,taigo,kamiq. Tu już nie wystarczy trochę większy kufer. Wcześniej duster był sam w tym pułapie cenowym. Teraz się pcha do gry. Szkoda bo był fajna tanią alternatywą. A teraz będzie po prostu alternatywą.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko większość tych aut co wymieniłeś jest rozmiar mniejsza od Dustera. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, trex11 napisał(a):

Racja,Duster sam bagaznik prawie 480 l 

Bagażnik to nie wszystko . W 90% jazdy wozisz tam powietrze , ale te 2-3x w roku się przyda na wyjazdach wakacyjno-feriowych , grunt to dobrze dopasowane kształty bagażnika 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KYRTAP napisał(a):

 

To raz a dwa to że większość tych aut nie posiada fabrycznej instalacji lpg. 


Ciekawe jaki % nowych Dusterów w Polsce sprzedawanych jest z lpg.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

Jak toyota


Raczej Polonez 🙂 Ciekawi mnie ile wynosi oszczędność producenta na każdym aucie robiącego tak kiepskie zabezpieczenie - 300zł może mniej, może więcej…

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pejus1982 napisał(a):


Raczej Polonez 🙂 Ciekawi mnie ile wynosi oszczędność producenta na każdym aucie robiącego tak kiepskie zabezpieczenie - 300zł może mniej, może więcej…

X 5 mln sztuk daje jakies 350 mln euro-ja tam bym sie schylil po to.:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deszczowyRoman napisał(a):

Jak toyota

Raczej nie. Moja po 6-7 latach miała naloty rdzawe na jakiś łączeniach blach, najbardziej z tyłu przy belce, ale nie odpadający lakier i wżery. Tu raczej Toyota po 12-13 latach ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał(a):

Raczej nie. Moja po 6-7 latach miała naloty rdzawe na jakiś łączeniach blach, najbardziej z tyłu przy belce, ale nie odpadający lakier i wżery. Tu raczej Toyota po 12-13 latach ;)

 

Teraz od czasów pandemii Toyota robi zdecydowanie gorsze auta pod względem lakierów i zabezpieczenia blachy. Yarisy I i II jeżdżą do tej pory, nowe już po 3 latach mają masakrę pod spodem. Nie żeby to był problem pierwszego właściciela, ale jednak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

dopóki nie weźmiesz na kanał wszystkie kilkulatki wyglądają perfekcyjnie 


Gdybym dzisiaj kupował Toyotę to prostu z salonu pojechałbym na zrobienie konserwacji. Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne to niedoceniany jest Renault. Miałem Megankę i Scenica i tam było perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2023 o 21:07, KYRTAP napisał(a):

Wiadomo już jak wygląda Duster 3 który w sprzedaży będzie dostępny w 2024. Będą dostępne trzy wersję silników benzynowych. W tym jedna hybrydowa. Najtańsza wersja będzie ma kosztować coś między 80 a 90 tysięcy. 

dacia-duster-2024-1039.jpeg

dacia-duster-2024-1051.jpeg

dacia-duster-2024-1041.jpeg

dacia-duster-2024-1014.jpeg

dacia-duster-2024-1030.jpeg

I te ohydne i niepraktyczne tablety. Poczekam aż producenci połapią się, że to bezsens, może też ktoś ograniczy takie ekrany przepisami, bo obsługa tego badziewia niczym nie różni się od obsługi telefonu, którego używanie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fred77 napisał(a):

I te ohydne i niepraktyczne tablety. Poczekam aż producenci połapią się, że to bezsens, może też ktoś ograniczy takie ekrany przepisami, bo obsługa tego badziewia niczym nie różni się od obsługi telefonu, którego używanie jest zabronione.


Niedoczekanie, znam się z dyrektorem fabryki robiącym tablety do aut i to świetny biznes jest. Przycisk fizyczny musiał być wytrzymały, pomalowany itp. To więcej kosztowało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


Raczej Polonez 🙂 Ciekawi mnie ile wynosi oszczędność producenta na każdym aucie robiącego tak kiepskie zabezpieczenie - 300zł może mniej, może więcej…

Wiesz, powinna byc opcja lepszego zabezpieczenia antykorozyjnego fabrycznie. No doplata 500zl u dealera, doplata do trwalszych gniazd zaworowych zeby lpg wytrzymało

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Niedoczekanie, znam się z dyrektorem fabryki robiącym tablety do aut i to świetny biznes jest. Przycisk fizyczny musiał być wytrzymały, pomalowany itp. To więcej kosztowało.

Oczywiście ze tablet to oszczędność ale w podsawowych wersjach jest wiecej prxyciskow, tablet to premium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Gdybym dzisiaj kupował Toyotę to prostu z salonu pojechałbym na zrobienie konserwacji. Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne to niedoceniany jest Renault. Miałem Megankę i Scenica i tam było perfekcyjnie.

 

Niedoceniany? - od lat spotykam się z powszechną opinią że renówki nie gniją i w sumie sam mogę to potwierdzić.

Mam 17-letniego Renault Modusa i podłoga wygląda lepiej niż w 2-3 letnim Mitsubishi Outlanderze.

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pejus1982 napisał(a):


Niedoczekanie, znam się z dyrektorem fabryki robiącym tablety do aut i to świetny biznes jest. Przycisk fizyczny musiał być wytrzymały, pomalowany itp. To więcej kosztowało.

Eeee...

Wystarczyło, że podczas pandemii i w związku z wojną, pojawił się problem z półprzewodnikami i już ekranów nie było, a i niektórzy producenci wrócili do tradycyjnych zestawów wskaźników.

 

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27445096,tak-wyglada-swiat-bez-polprzewodnikow-vw-musial-zabrac-brazylijczykom.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fred77 napisał(a):

I te ohydne i niepraktyczne tablety. Poczekam aż producenci połapią się, że to bezsens, może też ktoś ograniczy takie ekrany przepisami, bo obsługa tego badziewia niczym nie różni się od obsługi telefonu, którego używanie jest zabronione.

 

To się chyba nie doczekasz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2023 o 00:23, mmaciejosss napisał(a):

Obstawiam że większość ( przynajmniej 70%) A  jak już ktoś chce 4x4 to bierze 1.3 150km z automatem 

 

jest 4x4 z AT ?

Nigdy nie byłem na stronie Dacia. Teraz puścilem konfigurację i nie mogę takiego znaleźć.

Jestem zaskoczony, że większość wersji ma manualną skrzynię.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mati1.6dohc napisał(a):

 

jest 4x4 z AT ?

Nigdy nie byłem na stronie Dacia. Teraz puścilem konfigurację i nie mogę takiego znaleźć.

Jestem zaskoczony, że większość wersji ma manualną skrzynię.. 

faktycznie , nie było takiej kombinacji , a myślałem że tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mati1.6dohc napisał(a):

no i to w sumie kończy rozmowę o byciu fajną alternatywą.

 

czemu? Dla mnie manaul to żaden problem. Właśnie taką wersję rozważałem: 1.3 150KM 4x4 manual. To nie jest samochód do robienia dużych przebiegów, ręka mi się nie zdąży zmęczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mati1.6dohc napisał(a):

 

jest 4x4 z AT ?

Nigdy nie byłem na stronie Dacia. Teraz puścilem konfigurację i nie mogę takiego znaleźć.

Jestem zaskoczony, że większość wersji ma manualną skrzynię.. 

 

Po pierwsze to caly czas jest konfigurator starego modelu.

Po drugie, automat w tej klasie aut znaczaco podnosi cene koncowa, spokojnie +10%.

Jak ktos szuka taniego auta, to nie bedzie chetny dorzucac ponad 10k PLN, szczegolnie jak nie stoi dzien w dzien w korkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Jak ktos szuka taniego auta, to nie bedzie chetny dorzucac ponad 10k PLN, szczegolnie jak nie stoi dzien w dzien w korkach.

Kiedyś te 4x4 w daci było fajne bo płaciłeś za napęd + 10tys, mogłeś wziąc wersje gołodupiec z 4x4 i firmy były zadowolone. Te te 4x4 robi się premium, tylko z mocniejszym silnikiem i pewnie wersja wyposażenia też bardziej bogata...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mati1.6dohc napisał(a):

 

jest 4x4 z AT ?

Nigdy nie byłem na stronie Dacia. Teraz puścilem konfigurację i nie mogę takiego znaleźć.

Jestem zaskoczony, że większość wersji ma manualną skrzynię.. 

W Dacii poniższe zestawienia zawsze się wykluczały:

-AT i 4x4;

-AT i LPG;

-4x4 i LPG.

Po prostu 4x4 było możliwe tylko z silnikiem, z którym nie występowały pozostałe opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.