Skocz do zawartości

Chiny atakują - Baic


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/baic-senova-x35-baic-senova-x35-beijing-samochod-z-chin-pierwszy-salon-w-polsce-ID6FPwSm.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/baic-senova-x55-baic-x55-samochod-z-chin-pierwszy-salon-w-polsce-ID6FKeak.html

 

Oficjalna strona

https://www.baicintl.com/news/newsRelease/detail/160

 

Ciekawe terenówki mają

G klasę

image.png.dc698d96ba59838939fbba6e903fc25c.png

 

Wranglera

image.png.ef8237d01b0959422b8da3dd6322800f.png

 

Ale u nas pewnie raczej tylko SUVy będą... no i EV

image.png.3a13fc5c5d566c4748c78551a9a4505f.png

 

 

Co ciekawe to są spalinówki. Czyli china nie tylko atakuje elektrykami ale nawet wbija się na spalinowe które zaraz mają być pozamiatane. Jest to chyba obecnie jeden z większych producentów w Chinach. Także będzie ciekawie, szczególnie że MG ma konkurenta ;) . W Raszynie w salonie Dixi Car gdzie był opel, teraz już na salonie wisi logo Baic i pewnie lada moment tutaj też te auta się pojawią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

 

Co ciekawe to są spalinówki. Czyli china nie tylko atakuje elektrykami ale nawet wbija się na spalinowe które zaraz mają być pozamiatane. Jest to chyba obecnie jeden z większych producentów w Chinach. Także będzie ciekawie, szczególnie że MG ma konkurenta ;) . W Raszynie w salonie Dixi Car gdzie był opel, teraz już na salonie wisi logo Baic i pewnie lada moment tutaj też te auta się pojawią.

 

 

 

Ciekawie to bedzie jak floty zaczna patrzec w kierunku chinskich aut.

Ale z perspektywy klientow, to tylko lepiej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ciekawie to bedzie jak floty zaczna patrzec w kierunku chinskich aut.

Ale z perspektywy klientow, to tylko lepiej :ok:

 

 

Zależy od gwarancji, jej respektowania i sprawności serwisu, jak będzie się to trzymać w miarę i reszta którą wymieniłem będzie ok to zaczną to wchodzić. Wpierw może jakiś flotowiec kupi po 2-3 sztuki zobaczyć z czym to się je i czy warto. Tak robiono z Dacią, wpierw nieśmiało a potem coraz więcej i więcej brano.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

Tak robiono z Dacią, wpierw nieśmiało a potem coraz więcej i więcej brano.

Tak. Ale Dacia to mimo wszystko tani Renault. A ten BJ80 to taki Panascanic. I pewnie ten sam klient to kupi. Gdyby to było jeszcze jakieś oryginalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Tak. Ale Dacia to mimo wszystko tani Renault. A ten BJ80 to taki Panascanic. I pewnie ten sam klient to kupi. Gdyby to było jeszcze jakieś oryginalne.

 

W firmach to sie liczy koszty, a nie patrzy na nazwe czy pochodzenie.

Jezeli TCO bedzie wyraznie nizsze niz u konkurencji, a produkt przyzwoity jakosciowo, to sprzedaz powinna byc z czasem coraz wieksza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Tak. Ale Dacia to mimo wszystko tani Renault. A ten BJ80 to taki Panascanic. I pewnie ten sam klient to kupi. Gdyby to było jeszcze jakieś oryginalne.

 

Problem polega na tym, że nawet jak Chińczycy nie projektują sami tylko zlecają sensownym ludziom to i tak wychodzi z tego coś, co wygląda jak podróba. Np. Voyah z wątku obok niby robił Italdesign a mimo wszystko wygląda jak podróba Maserati.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

W firmach to sie liczy koszty, a nie patrzy na nazwe czy pochodzenie.

Jezeli TCO bedzie wyraznie nizsze niz u konkurencji, a produkt przyzwoity jakosciowo, to sprzedaz powinna byc z czasem coraz wieksza :ok:

Koszty to też awaryjność, dostępność części zamiennych, serwisu. W Dacii z racji pokrewieństwa z Renault to wszystko jest. A w tanim aucie z Chin, które wygląda na ordynarną podróbę to średni to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Problem polega na tym, że nawet jak Chińczycy nie projektują sami tylko zlecają sensownym ludziom to i tak wychodzi z tego coś, co wygląda jak podróba. Np. Voyah z wątku obok niby robił Italdesign a mimo wszystko wygląda jak podróba Maserati.

 

Chińczyk potrafi. Problem w tym że Chińczykowi trzeba za to sporo zapłacić. Jak mu nie zapłacisz to dostaniesz tani produkt samochodopodobny. A jak mu zapłacisz to w tym momencie nie jest wiele tańszy niż konkurencja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

Koszty to też awaryjność, dostępność części zamiennych, serwisu. W Dacii z racji pokrewieństwa z Renault to wszystko jest. A w tanim aucie z Chin, które wygląda na ordynarną podróbę to średni to widzę.

 

Dlatego trzeba poczekac i zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie :ok:

Moga zaliczyc wtope na miare Ssangyonga czy Tata, a moze pojda droga Kia/Hyundai.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał(a):

Chińczyk potrafi. Problem w tym że Chińczykowi trzeba za to sporo zapłacić. Jak mu nie zapłacisz to dostaniesz tani produkt samochodopodobny. A jak mu zapłacisz to w tym momencie nie jest wiele tańszy niż konkurencja.

 

Owszem, ale skoro już wzięli Italdesign to mogli mieć najpiękniejszy samochód świata, bo tam siedzą ludzie pamiętający Giugiaro a wyszła z tego pokraka. Więc ja mam teorię, że klient celowo takie coś zamówił bo np. Chińczycy mają taki gust.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Moga zaliczyc wtope na miare Ssangyonga czy Tata, a moze pojda droga Kia/Hyundai.

Sangyong poza tym że brzydki to nie był zły. W sumie nie wiem czemu się nie udało. Może kiepski serwis? Natomiast tanią Tate pomińmy milczeniem. Drogą jeździ kolega @Ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

Sangyong poza tym że brzydki to nie był zły. W sumie nie wiem czemu się nie udało. Może kiepski serwis?

 

Oni nigdy nie traktowali Europy zbyt poważnie. Ich rynki to Azja i na tym się skupili. Dzisiejsze SsangYongi są całkiem fajnymi autami ale finansowo firma jest na krawędzi IMO przez złe zarządzanie. Wiele firm popadło w kłopoty przez złe zarządzanie, niemające wiele wspólnego z jakością samych produktów.

 

 

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

Natomiast tanią Tate pomińmy milczeniem. Drogą jeździ kolega @Ryb :)

 

Ale tu jest trochę inaczej, bo oni tylko kasę dali. W ten sam sposób np. BMW kupiło Rolls-Royce'a a VW Lamborghini. Nikt tam na szczęście nie próbuje na siłę wsadzać swojej technologii bo byłoby jak z MG, które z szanowanej brytyjskiej marki stało się zwykłą chińszczyzną, której znaczek nie uratuje.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Sangyong poza tym że brzydki to nie był zły. W sumie nie wiem czemu się nie udało. Może kiepski serwis? Natomiast tanią Tate pomińmy milczeniem. Drogą jeździ kolega @Ryb :)

 

Mnie chodzilo o wtope w kategoriach sukcesu komercyjnego.

Auta moze i poprawne, ale zupelnie sie nie przyjely w Europie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

W firmach to sie liczy koszty, a nie patrzy na nazwe czy pochodzenie.

Jezeli TCO bedzie wyraznie nizsze niz u konkurencji, a produkt przyzwoity jakosciowo, to sprzedaz powinna byc z czasem coraz wieksza :ok:

 

Ale, uwzględniając utratę wartości i czas w serwisie, faktycznie będzie niższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Problem polega na tym, że nawet jak Chińczycy nie projektują sami tylko zlecają sensownym ludziom to i tak wychodzi z tego coś, co wygląda jak podróba. Np. Voyah z wątku obok niby robił Italdesign a mimo wszystko wygląda jak podróba Maserati.

 

 

nie wiem gdzie Ty tam widzisz podróbę, co najwyżej podobieństwo, ale takich skojarzeń jest pewnie więcej i to w uznanych markach

dacia też światła od jeep'a wzięła ?

 

podróby to są w tym wątku, tutaj faktycznie widać skąd czerpali inspirację 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

Też mi się wydaje że Europa "coś" przespała. 

Cóż, 'VAGi' i 'Stellantisy' liczyli, że okres "niedoborów" (prawdziwych, bądź sztucznych) spowodowanych pandemią będzie trwał całe dziesięciolecie, a oni będą mogli spychać swoje 1.2 puretechy i ID3 za każdą cenę jadąc na grubej marży. A tu taka niespodzianka, że Europejczycy nie chcą samochodów 'za każdą cenę', tylko za rozsądną.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

nie wiem gdzie Ty tam widzisz podróbę, co najwyżej podobieństwo, ale takich skojarzeń jest pewnie więcej i to w uznanych markach

dacia też światła od jeep'a wzięła ?

 

podróby to są w tym wątku, tutaj faktycznie widać skąd czerpali inspirację 

 

 

Dziwnym trafem u chińczyków mnóstwo tego podobieństwa. Każdy model wygląda jak zlepek innych, europejskich pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Akurat wsadzenie pewnych rzeczy z Audi do Lambo wyszło bardzo na plus :)

 

Fakt. To niech będzie przykład Geely i Volvo. Chociaż jak znam życie to w elektrycznych Volvo z czasem coraz więcej będzie pochowanych elementów ze zręcznie ukrytym znaczkiem Geely,

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Dziwnym trafem u chińczyków mnóstwo tego podobieństwa. Każdy model wygląda jak zlepek innych, europejskich pojazdów.

 

 

widzisz co chcesz widzieć ;)

a kto projektował to maserati ?

 

Koreańczykom też zarzucali podobieństwa :hmm:

aa13739s-960.jpg

 

poza tym, czerpią od najlepszych ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koonrad napisał(a):

widzisz co chcesz widzieć ;)

a kto projektował to maserati ?

 

Zdolny projektant nie musi robić wszystkiego tak samo, niezależnie czy produkuje żelazko czy telewizor. Zauważ, że europejskie auta mają jakiś konsekwentny wyraz, niezależnie czy nam się to podoba czy nie. A Azjaci każdy model próbują upodobnić do czegoś innego.

 

 

1 minutę temu, Koonrad napisał(a):

Koreańczykom też zarzucali podobieństwa :hmm:

 

I też słusznie, bo oni również potrafili kopiować. Ale potrafią też szukać własnych pomysłów (np. Hyundai Tucson) za co wielki plus.

 

 

1 minutę temu, Koonrad napisał(a):

poza tym, czerpią od najlepszych ;)

 

Tanie autko wyglądające jak Aston Martin naraża się na śmieszność raczej zamiast czynić go to atrakcyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

Zależy od gwarancji, jej respektowania i sprawności serwisu, jak będzie się to trzymać w miarę i reszta którą wymieniłem będzie ok to zaczną to wchodzić. Wpierw może jakiś flotowiec kupi po 2-3 sztuki zobaczyć z czym to się je i czy warto. Tak robiono z Dacią, wpierw nieśmiało a potem coraz więcej i więcej brano.

dlaczego floty nie biorą ssang yopunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, w Jordanii, dostałem auto tej marki w wypożyczalni. Nówka sztuka, sam zdejmowałem folię z siedzeń.

Jeśli jakość tego samochodopodobnego tworu nie wzrosła drastycznie od tego czasu to ja jednak wolę kupić bilet na wszystkie linie ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FrugOs napisał(a):

Kilka lat temu, w Jordanii, dostałem auto tej marki w wypożyczalni. Nówka sztuka, sam zdejmowałem folię z siedzeń.

Jeśli jakość tego samochodopodobnego tworu nie wzrosła drastycznie od tego czasu to ja jednak wolę kupić bilet na wszystkie linie ;l

 

jak nie wzrosła to jak szybko się tu pojawili to tak szybko znikną...

Pewnie brałeś to

image.png.372286abbb26e14156946a8216af7e51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bielaPL napisał(a):

 

jak nie wzrosła to jak szybko się tu pojawili to tak szybko znikną...

Pewnie brałeś to

image.png.372286abbb26e14156946a8216af7e51.png

 

Nie. Ale podobny karakon ;]

Baic Senova x25

BAIC-X25-16-1.jpg

 

Pod górki wył gorzej niż starsze CHRy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rado_ napisał(a):

 

Może po zajęciu miejsca tam się wszystko rusza i skrzypi. Trudno ocenić tak z obrazka.

Natomiast zdjęcie mówi, że można dać dużo i tanio, a nie za każdy przycisk poprosimy 2k PLN, bo to nowy projekt i kompletacja na linii produkcyjnej.

 

Jak dla mnie to aktualni producenci europejscy mogą zdychać. 
Żeby zrobić krok w przód, czasem trzeba zrobić krok w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał(a):

Całkiem fajny wóz. Oby im się udało. 

Zobacz to. Wydaje się fajne auto. Ma praktycznie wszystko jak elektryka foteli, grzanie, wentylacja, szyber dach, elektryczna klapa i wiele innych, oprócz android i Apple car. Auto wielkości zdaje się coś między Tucson, a Q5

A wszystko to w cenie 127 tys. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rado_ napisał(a):

Zobacz to. Wydaje się fajne auto. Ma praktycznie wszystko jak elektryka foteli, grzanie, wentylacja, szyber dach, elektryczna klapa i wiele innych, oprócz android i Apple car. Auto wielkości zdaje się coś między Tucson, a Q5

A wszystko to w cenie 127 tys. 

 

W bogatej EU ludzie kupują dużo aut i mają gdzieś prestiż. Myślę, że mają sporą szansę na sukces. Taki Tucson pewnie 200k kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rado_ napisał(a):

Wydaje się fajne auto.

Ten Beijing 3 też pewnie lekko podnosi ciśnienie dacii. Chyba nie będzie wzrostów w cennikach na 2024. ;]

79k za wersję 1.5 turbo, czyli tyle co najtańszy duster 1.0

https://autogaleria.pl/baic-polska-ceny-samochodow-2023

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, iwik napisał(a):

Ten Beijing 3 też pewnie lekko podnosi ciśnienie dacii. Chyba nie będzie wzrostów w cennikach na 2024. ;]

79k za wersję 1.5 turbo, czyli tyle co najtańszy duster 1.0

https://autogaleria.pl/baic-polska-ceny-samochodow-2023

 

Niby tak, ale 80kPLN to w realiach PL nadal sporo kasy i pewnie niewielu klietnow indywidualnych sie zdecyduje na chinski wynalazek.

Diabli wiedza jak to sie bedzie sprawowac, gdzie serwisowac i czy ktos to pozniej odkupi.

Osobiscie wolalby Dacie, albo nawet nowe Clio za te pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Osobiscie wolalby Dacie

Ja na razie też, ale kto wie jak się okaże za 5-6 lat że to nadal jeździ i jeszcze w przeciwieństwie do japońcow nie rdzewieje po pierwszej zimie. 

Bardziej chodzi mi o to, ze dacia właśnie straciła możliwość dowolnego podnoszenia cen, bo nie miała żadnej konkurencji. 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie też, ale kto wie jak się okaże za 5-6 lat że to nadal jeździ i jeszcze w przeciwieństwie do japońcow nie rdzewieje po pierwszej zimie. 
Bardziej chodzi mi o to, ze dacia właśnie straciła możliwość dowolnego podnoszenia cen, bo nie miała żadnej konkurencji. 
Może dacia to teraz będzie taka premium bieda?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iwik napisał(a):

Ten Beijing 3 też pewnie lekko podnosi ciśnienie dacii. Chyba nie będzie wzrostów w cennikach na 2024. ;]

79k za wersję 1.5 turbo, czyli tyle co najtańszy duster 1.0

https://autogaleria.pl/baic-polska-ceny-samochodow-2023

Zwłaszcza że to full top opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2023 o 15:07, Ryb napisał(a):

Tanie autko wyglądające jak Aston Martin naraża się na śmieszność raczej zamiast czynić go to atrakcyjnym.

Dla nas tak, pamiętaj, że to forum motoryzacyjne i "MY" mamy tzw. pojęcie, bo się tym od lat interesujemy. Dla przeciętnego Kowalskiego, który traktuje samochód jak sprzęt AGD to będzie miało małe znaczenie albo i w cale. Popatrzy na zasadzie: ładny? Ładny. Podoba mi się i fajny kolor do tego, kupuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zejk napisał(a):

Dla nas tak, pamiętaj, że to forum motoryzacyjne i "MY" mamy tzw. pojęcie, bo się tym od lat interesujemy. Dla przeciętnego Kowalskiego, który traktuje samochód jak sprzęt AGD to będzie miało małe znaczenie albo i w cale. Popatrzy na zasadzie: ładny? Ładny. Podoba mi się i fajny kolor do tego, kupuję.

 

No, coś w tym jest.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zejk napisał(a):

Dla nas tak, pamiętaj, że to forum motoryzacyjne i "MY" mamy tzw. pojęcie, bo się tym od lat interesujemy. Dla przeciętnego Kowalskiego, który traktuje samochód jak sprzęt AGD to będzie miało małe znaczenie albo i w cale. Popatrzy na zasadzie: ładny? Ładny. Podoba mi się i fajny kolor do tego, kupuję.

 

A w przypadku MG marketingowcy naciskają na to, że to brytyjska marka (tradycja), więc pewnie większość uzna, że to angielskie auto. Podobnie jak z Volvo, ludzie kupują XC40 pewnie w większości nie wiedząc, że akurat ten model to Geely że znaczkiem Volvo.

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wladmar napisał(a):

 

A w przypadku MG marketingowcy naciskają na to, że to brytyjska marka (tradycja), więc pewnie większość uzna, że to angielskie auto. Podobnie jak z Volvo, ludzie kupują XC40 pewnie w większości nie wiedząc, że akurat ten model to Geely że znaczkiem Volvo.

Akurat Volvo to Volvo ze znaczkiem Volvo. Tylko właściciel jest z Chin. To samo masz z Jaguar/LR. Indyjski właściciel ale te auta nie mają nic wspólnego z marką Tata. Zresztą nie wiem czy ktokolwiek by to wtedy kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

Akurat Volvo to Volvo ze znaczkiem Volvo. Tylko właściciel jest z Chin. To samo masz z Jaguar/LR. Indyjski właściciel ale te auta nie mają nic wspólnego z marką Tata. Zresztą nie wiem czy ktokolwiek by to wtedy kupił :)

 

Nie, nie, XC40 to Geely, zaprojektowane w Chinach, zrobione w Chinach i idzie ze znaczkiem Volvo. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

XC40 to też Geely.

To chyba nie tak do końca jest.

https://autokult.pl/volvo-40-1-i-40-2-2016-koncepcyjna-zapowiedz-nowego-s40-i-xc40,6809102096660097a

 

XC40 bazuje na platformie CMA, którą wykorzystują inne marki koncerny jak Geely. Platforma została zaprojektowana przez China Euro Vehicle Technology z siedzibą w Szwecji, gdzie właścicielem jest Geely. Podobnie jak z innymi modelami, platformami opracowanymi po 2010. Większość to nadal szwedzkie biura konstrukcyjne, które należą do chińczyków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał(a):

To chyba nie tak do końca jest.

https://autokult.pl/volvo-40-1-i-40-2-2016-koncepcyjna-zapowiedz-nowego-s40-i-xc40,6809102096660097a

 

XC40 bazuje na platformie CMA, którą wykorzystują inne marki koncerny jak Geely. Platforma została zaprojektowana przez China Euro Vehicle Technology z siedzibą w Szwecji, gdzie właścicielem jest Geely. Podobnie jak z innymi modelami, platformami opracowanymi po 2010. Większość to nadal szwedzkie biura konstrukcyjne, które należą do chińczyków.

 

 

Dokladnie tak :ok: Tutaj mozna wiecej poczytac: https://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Modular_Architecture_platform

Co wiecej w autach Geely, platforma pojawila sie duzo pozniej niz w Volvo:

 

image.png.322f301a1990d47d03e9505176a249ca.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 19:13, iwik napisał(a):

Ten Beijing 3 też pewnie lekko podnosi ciśnienie dacii. Chyba nie będzie wzrostów w cennikach na 2024. ;]

79k za wersję 1.5 turbo, czyli tyle co najtańszy duster 1.0

https://autogaleria.pl/baic-polska-ceny-samochodow-2023

 

Cytat

Początkowe ambicje są ostrożne, ale w 2025 roku Beijing ma być mocnym zawodnikiem w Polsce, przynajmniej według planów importera.

 

a ja stawiam ze w 2025 juz tej marki nie bedzie w PL :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.