Skocz do zawartości

Wyposażenie auta - must have?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sherif napisał(a):

Różnie. Często nie dotykają aut, tylko zaglądają.

Nie wiem ile razy mialem podobne kontrole w życiu , raczej juz w tysiącach …

nigdy jeszcze sam kontrolujący nie otworzył bagażnik sam… ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

A z ciekawości, dlaczego?

 

Raz tylko miałem z nią problem jak dopakowałem bagażnik na fulla i musiałem ręcznie dopychać bo sama odskakiwała, a tak to widzę same zalety.

 

Jeżdżę autem codziennie i nie wiem, czy choć raz w miesiącu w ogóle otwieram bagażnik. Zakupy robię na piechotę, psa nie mam, domu nie buduję, drobne podręczne przedmioty wkładam do auta na siedzenie pasażera, albo za swój fotel na podłogę, bo i tak łatwiej mi to wyjąć pod domem, jak zaparkuję tyłem do ogrodzenia. Tak więc mi elektryczna klapa jest zupełnie zbędna i traktuję ją, jako niepotrzebne 2 kg na siłowniki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał(a):

Nie wiem ile razy mialem podobne kontrole w życiu , raczej juz w tysiącach …

nigdy jeszcze sam kontrolujący nie otworzył bagażnik sam… ;)

 

Tysiące kontroli?:totalszok: Co, Wy jakieś szmuglowniki czy co :hmm:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy mialem podobne kontrole w życiu , raczej juz w tysiącach …
nigdy jeszcze sam kontrolujący nie otworzył bagażnik sam…
 
Tysiącach?

W Rosji miałem nawet kontrolę na lotnych posterunkach milicyjnych pośrodku niczego, ale żeby liczyć to w tysiącach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ppmarian napisał(a):

Tysiącach?

W Rosji miałem nawet kontrolę na lotnych posterunkach milicyjnych pośrodku niczego, ale żeby liczyć to w tysiącach?

 

Obstawiam, ze koledzy maja jakies posiadlosci/bywaja regularnie w poblizu granicy z Bialorusia.

Tam chyba trzepia dosc czesto w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeżdżę autem codziennie i nie wiem, czy choć raz w miesiącu w ogóle otwieram bagażnik. Zakupy robię na piechotę, psa nie mam, domu nie buduję, drobne podręczne przedmioty wkładam do auta na siedzenie pasażera, albo za swój fotel na podłogę, bo i tak łatwiej mi to wyjąć pod domem, jak zaparkuję tyłem do ogrodzenia. Tak więc mi elektryczna klapa jest zupełnie zbędna i traktuję ją, jako niepotrzebne 2 kg na siłowniki.

 

dokładnie. Ja też codzienne zakupy najczęściej w torbie wkładam z tyłu za przednie siedzenia, bo przynajmniej nie latają luźno. A bagażnik w jednym aucie jest używany głównie dla psa, a w drugim prawie wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, maro_t napisał(a):

 

dokładnie. Ja też codzienne zakupy najczęściej w torbie wkładam z tyłu za przednie siedzenia, bo przynajmniej nie latają luźno. A bagażnik w jednym aucie jest używany głównie dla psa, a w drugim prawie wcale

Drobne, tak. też kładę za siedzeniem.

Ale na większe zakupy mam wózek - który potem stawiam w bagażniku.

Wygodnie z takim wózkiem - bo nie biorę już wózka w sklepie, a zakupy od razu wkładam do swojego.

 

No i ostatnio przeprowadzki, wykańczanie domu, więc duży bagażnik przydawal się :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdarza przewieść takie ładunki kilka razy w roku. Niestety do najbliższej wypożyczalni przyczep mam spory kawałek. Czasami dopinam jeszcze tablicę rejestracyjną z dodatkowymi światłami tyłu.

 

W lexie przykładowo nie dałem rady opuścić klapy tak tylko do połowy bo piszczy i chce się z powrotem otwierać. Jak się tylko ruszy z otwartą klapą to piszczy. Ale za to po ściągnięciu przedniego koła rower można władować do środka a nie na hak

 

20220730_144153.jpg

20220730_144226.jpg

14082011005.jpg

lexus38.jpg

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

Ja przy zmianie auta bede mial taka liste wymagan:

Ledy (najlepiej matrix), automatyczna skrzynia, sterowanie klima z fizycznych przyciskow/pokretel

 

Uuu, to masz wąskie pole manewru ;) Chyba, że producenci pukną się w czoło i wrocą do pokręteł i guzików. Póki co chyba tylko Japończycy nie oszaleli na punkcie tabletozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Czujnik deszczu jest  ale nie jest spięty z automatyka świateł 😁

 

Nie trzeba czujnika, wystarczy spiąć wycieraczki i światła przeciwmgłowe. W przypadku włączenia tych pierwszych na jakiś czas odpalać światła mijania, w przypadku włączenia tych drugich odpalać od razu.

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeżdżę autem codziennie i nie wiem, czy choć raz w miesiącu w ogóle otwieram bagażnik. Zakupy robię na piechotę, psa nie mam, domu nie buduję, drobne podręczne przedmioty wkładam do auta na siedzenie pasażera, albo za swój fotel na podłogę, bo i tak łatwiej mi to wyjąć pod domem, jak zaparkuję tyłem do ogrodzenia. Tak więc mi elektryczna klapa jest zupełnie zbędna i traktuję ją, jako niepotrzebne 2 kg na siłowniki.

 

Działa tylko w przypadku parkowania tyłem do ogrodzenia. Ja na przykład nic nie wożę w kabinie więc bagażnik jest otwierany niemal przy każdej jeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Działa tylko w przypadku parkowania tyłem do ogrodzenia. Ja na przykład nic nie wożę w kabinie więc bagażnik jest otwierany niemal przy każdej jeździe.

 

Ja na przykład w okresie od późno wiosennym do wczesno jesiennym jeżdżę praktycznie cały czas z założonym na hak bagażnikiem rowerowym. A jak często z niego korzystam? 1-2 razy w tygodniu. Bez ręcznego odchylenia klapa się nie otworzy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bengamin napisał(a):

Ja na przykład w okresie od późno wiosennym do wczesno jesiennym jeżdżę praktycznie cały czas z założonym na hak bagażnikiem rowerowym. A jak często z niego korzystam? 1-2 razy w tygodniu. Bez ręcznego odchylenia klapa się nie otworzy.

 

Dlatego każdemu wg potrzeb. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład w okresie od późno wiosennym do wczesno jesiennym jeżdżę praktycznie cały czas z założonym na hak bagażnikiem rowerowym. A jak często z niego korzystam? 1-2 razy w tygodniu. Bez ręcznego odchylenia klapa się nie otworzy.
Mam tak samo. Bagażnik na hak zakładam praktycznie w marcu i jest ze mną do końca wrzesnia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akisel napisał(a):

Nie wiem ile razy mialem podobne kontrole w życiu , raczej juz w tysiącach …

nigdy jeszcze sam kontrolujący nie otworzył bagażnik sam… ;)

 

Pisałem o kontrolach typowych w strefach nadgranicznych. Czyli jest blokada i sprawdzają bagażniki oraz wnętrze aut pod względem potencjalnych uchodźców. Czasem bywało, że stoi kilku i sam jeden podchodzi i otwiera. Innym razem jest ich mniej i proszą o otworzenie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Jeżdżę autem codziennie i nie wiem, czy choć raz w miesiącu w ogóle otwieram bagażnik. Zakupy robię na piechotę, psa nie mam, domu nie buduję, drobne podręczne przedmioty wkładam do auta na siedzenie pasażera, albo za swój fotel na podłogę, bo i tak łatwiej mi to wyjąć pod domem, jak zaparkuję tyłem do ogrodzenia. Tak więc mi elektryczna klapa jest zupełnie zbędna i traktuję ją, jako niepotrzebne 2 kg na siłowniki.

 

Tylko jest subtelna różnica pomiędzy "nie jest mi potrzebna"  a kategorycznie nie chcę jak np @bengamin czy @ppmarian

 

Ja akurat drobne rzeczy, torbę z laptopem itp wożę w bagażniku żeby nie dostać nimi w łeb podczas kolizji więc mam inne zdanie, ale każdemu wg potrzeb.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

Tylko jest subtelna różnica pomiędzy "nie jest mi potrzebna"  a kategorycznie nie chcę jak np @bengamin czy @ppmarian

 

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

 

W przypadku keyless kolejny powód dlaczego nie chcę - jadę do parku, wysiadam żeby pobiegać, chowam kluczyki w środku, samochód zamykam a potem otwieram telefonem. Przy bieganiu nie muszę chować do kluczyka do skarpetki, czy nie dzwoni/skacze mi schowany w kieszeni szortów. Telefon i tak mam w pokrowcu na ramieniu.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bengamin napisał(a):

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

Dzieciak naciśnie w aucie, albo będziesz po omacku w kieszeni pilota trzymał i naciśniesz nie ten guzik co trzeba (nie dotyczy key less entry). 

Często otwieram bagażniki w różnych autach, np wyjmując opony klientom do montażu, albo jakieś szpeje, co sobie nakupowali i zdarza się, że klapy potrafią dość szybko odskoczyć i wędrować do góry, co w przypadku wielkich piątych drzwi w SUVach nie jest niczym przyjemnym.  Nie raz robiłem unik, żeby w głowę nie dostać.

Oczywiście rozumiem potrzebę takiego otwierania, jak ktoś właśnie często z niego korzysta, zakupy, pies etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

 

W Jeepie trzeba 2x kliknąć na pilocie, w BMW długo przytrzymać przycisk.

 

W kabinie przycisk jest tak umieszczony że nie ma szans go przypadkowo wcisnąć.

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

W przypadku keyless kolejny powód dlaczego nie chcę - jadę do parku, wysiadam żeby pobiegać, chowam kluczyki w środku, samochód zamykam a potem otwieram telefonem. Przy bieganiu nie muszę chować do kluczyka do skarpetki, czy nie dzwoni/skacze mi schowany w kieszeni szortów. Telefon i tak mam w pokrowcu na ramieniu.

 

Ale w czym problem żeby tak samo zamknąć z aplikacji auto z kluczykiem w środku?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

 

IMO przypadkowe naciśnięcie tego guzika nie jest możliwe a nawet jeśli, to zwykle siła jest za mała a czujnik oporu zbyt czuły żeby zrobić jakieś straty. Cofnie się i tyle.

 

 

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

W przypadku keyless kolejny powód dlaczego nie chcę - jadę do parku, wysiadam żeby pobiegać, chowam kluczyki w środku, samochód zamykam a potem otwieram telefonem. Przy bieganiu nie muszę chować do kluczyka do skarpetki, czy nie dzwoni/skacze mi schowany w kieszeni szortów. Telefon i tak mam w pokrowcu na ramieniu.

 

Jak Ci zajumają auto to nie dostaniesz ubezpieczenia. Potrzebne Ci coś takiego:

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

Dzieciak naciśnie w aucie, albo będziesz po omacku w kieszeni pilota trzymał i naciśniesz nie ten guzik co trzeba (nie dotyczy key less entry). 

Nie wiem jak w innych autach, ale u mnie nie da się przypadkowo otworzyć ani od środka ani pilotem. Żeby od środka otworzyć muszę nacisnąć i trzymać przycisk, do tego auto musi być na P (tu dokładnie nie pamietam, ale chyba jest jakiś dod warunek właśnie poza samym przyciskiem). Żeby otworzyć pilotem muszę też nacisnąć i trzymać. Więc jakieś przypadkowe naciśnięcie to imo sztuczny problem.

 

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

Zaczepisz i tak będziesz zaczepiony czekal/wisiał na nim? To trochę jak w tym kawale o gościu co przypadkowo dziabnal żonę nożem i tak 5 razy ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrus napisał(a):

Ale w czym problem żeby tak samo zamknąć z aplikacji auto z kluczykiem w środku?

 

Nie zamkniesz. W Camry i Lexusie tak nie dałem rady. Zostawiam kluczyk w schowku, z zewnątrz przyciskam przycisk na klamce i auto się zamyka. A że kluczyk jest w zasięgu to jak ponownie wciśniesz przycisk to się otwiera. Magiczny pokrowiec "antyradiowy" na kluczyk coś jednak puszcza sygnał - sprawdzone jak podchodzimy do auta i zamomnieliśmy że wzieliśmy klucz w tym pokrowcu i zdarza się że mimo wszystko się otworzy bo "czuje" kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Jak Ci zajumają auto to nie dostaniesz ubezpieczenia. Potrzebne Ci coś takiego:

 

 

Standardowa aplikacja w telefonie na to pozwala. Zdalne Otwarcie/zakmnięcie samochodu, zdalne domknięcie szyb i panoramy, klakson, światła czy z aplikacji stojąc przy samochodzie moża nim zdalnie wyjechać z cisnego miejsca parkingowego (Park Assist Pro)

Screenshot_20240307_075714_Volkswagen.jpg

 

 

EDIT: Dobra doczytałem. Nie ma Keyless Start tak jak w tym zegarku co pokazałeś

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bengamin napisał(a):

Standardowa aplikacja w telefonie na to pozwala. Zdalne Otwarcie/zakmnięcie samochodu, zdalne domknięcie szyb i panoramy, klakson, światła czy z aplikacji stojąc przy samochodzie moża nim zdalnie wyjechać z cisnego miejsca parkingowego (Park Assist Pro)

Screenshot_20240307_075714_Volkswagen.jpg

 

 

EDIT: Dobra doczytałem. Nie ma Keyless Start tak jak w tym zegarku co pokazałeś

 

Nie w tym rzecz. Warunki ubezpieczenia u chyba wszystkich ubezpieczycieli wykluczają wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży jeśli kluczyki auta były niezabezpieczone. W tym za brak należytego zabezpieczenia kluczyków uważa się pozostawienie ich w kabinie. 

 

W poprzedniej wersji tego zegarka było tak, że do jazdy autem musiałeś mieć normalny kluczyk, który zostawiałeś w kabinie gdy zamykałeś auto zegarkiem i np. szedłeś pływać. Jednak samochód wtedy go dezaktywował i nie dało się go użyć do momentu ponownego otwarcia auta zegarkiem. Problem w tym, że naszych ubezpieczycieli nie obchodzi, że kluczyk był zdezaktywowany przez system samochodu, nie ma dwóch kluczyków po kradzieży - nie ma odszkodowania. Czyniło to w Polsce ten zegarek bezużytecznym. Dopiero teraz, w nowej wersji kluczyk już nie jest potrzebny.

:ok:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Nie w tym rzecz. Warunki ubezpieczenia u chyba wszystkich ubezpieczycieli wykluczają wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży jeśli kluczyki auta były niezabezpieczone. W tym za brak należytego zabezpieczenia kluczyków uważa się pozostawienie ich w kabinie. 

 

W poprzedniej wersji tego zegarka było tak, że do jazdy autem musiałeś mieć normalny kluczyk, który zostawiałeś w kabinie gdy zamykałeś auto zegarkiem i np. szedłeś pływać. Jednak samochód wtedy go dezaktywował i nie dało się go użyć do momentu ponownego otwarcia auta zegarkiem. Problem w tym, że naszych ubezpieczycieli nie obchodzi, że kluczyk był zdezaktywowany przez system samochodu, nie ma dwóch kluczyków po kradzieży - nie ma odszkodowania. Czyniło to w Polsce ten zegarek bezużytecznym. Dopiero teraz, w nowej wersji kluczyk już nie jest potrzebny.

:ok:

 

OK a co jeżeli byś kupił nowy/używany samochód (czy inny pojazd) tylko z jednym kluczykiem to śmiesz powiedzieć że AC nie działa? Zakładamy że w momencie podpisywania polisy już określasz że masz tylko jeden kluczyk.

 

Sam się nad tym zastanawiałem bo kupując nowe Kawasaki dostałem tylko jeden kluczyk od dealera, oryginalnie i fabrycznie. Siedzę na forum użytkowników i faktycznie dawali w Europie tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bengamin napisał(a):

OK a co jeżeli byś kupił nowy/używany samochód (czy inny pojazd) tylko z jednym kluczykiem to śmiesz powiedzieć że AC nie działa? Zakładamy że w momencie podpisywania polisy już określasz że masz tylko jeden kluczyk.

 

Jeżeli masz tylko jeden kluczyk i zaznaczysz to przy zawarciu umowy AC, to nie ma problemu. Problem pojawia się jeżeli masz mieć dwa kluczyki (z założenia tak jest) i po kradzieży nie jestes w stanie dostarczyć te dwa oryginalne kluczyki/karty. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 16:11, Waldek40 napisał(a):

powiedz jaki ty chcesz wybrać silnik pod LPG

 

Nie wiem, może:

Cytat

Toyota: silniki z rodziny Valvematic (1.6, 1.8 i 2.0)

Uwagi: jednostki te mają pośredni wtrysk, hydrauliczną regulację zaworów, dzięki czemu bardzo dobrze współpracują z instalacjami gazowymi. Nie mylcie ich z wcześniejszymi benzyniakami VVT-i, które miały kłopoty z kolektorem ssącym i zwiększonym poborem oleju.

 

W budżecie do 45kzł nie będzie to auto prosto z taśmy produkcyjnej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

IMO przypadkowe naciśnięcie tego guzika nie jest możliwe a nawet jeśli, to zwykle siła jest za mała a czujnik oporu zbyt czuły żeby zrobić jakieś straty. Cofnie się i tyle.

 

 

 

Jak Ci zajumają auto to nie dostaniesz ubezpieczenia. Potrzebne Ci coś takiego:

 

 

 

 

Ja rozumiem, ze chcieli nawiązać do designu samochodu, ale ze taka cegłę zrobili ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

 

OK a co jeżeli byś kupił nowy/używany samochód (czy inny pojazd) tylko z jednym kluczykiem to śmiesz powiedzieć że AC nie działa? Zakładamy że w momencie podpisywania polisy już określasz że masz tylko jeden kluczyk.

 

Sam się nad tym zastanawiałem bo kupując nowe Kawasaki dostałem tylko jeden kluczyk od dealera, oryginalnie i fabrycznie. Siedzę na forum użytkowników i faktycznie dawali w Europie tylko jeden.

 

Jeśli kupisz z jednym i zaznaczysz przy zawieraniu umowy to nie ma problemu, tak jak pisał @wladmar. Ale tu problem dotyczył nowych samochodów z systemem opaski zamiast kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, akisel napisał(a):

Ja rozumiem, ze chcieli nawiązać do designu samochodu, ale ze taka cegłę zrobili ;)

 

 

Ta cegła na żywo robi genialne wrażenie. Podoba mi się ale ceny zaczynające się praktycznie od pół miliona i idące w górę są trochę bez sensu. Porównywalny Discovery jest o 100k tańszy.

:oslabiony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

Nie zamkniesz. W Camry i Lexusie tak nie dałem rady. Zostawiam kluczyk w schowku, z zewnątrz przyciskam przycisk na klamce i auto się zamyka. A że kluczyk jest w zasięgu to jak ponownie wciśniesz przycisk to się otwiera. Magiczny pokrowiec "antyradiowy" na kluczyk coś jednak puszcza sygnał - sprawdzone jak podchodzimy do auta i zamomnieliśmy że wzieliśmy klucz w tym pokrowcu i zdarza się że mimo wszystko się otworzy bo "czuje" kluczyk

 

A jakbyś wyłączył keyless i zamknął z aplikacji?

 

W BMW poimo że kluczyk jest w aucie i z włączonym keylessem nie da się otworzyć drzwi jeśli nie stoisz z kluczykiem przy klamce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bengamin napisał(a):

Niech by się zdarzył przypadek że wysiadając zaczepie o przycisk otwierania bagażnika czy niechcący gdzieś wcisnę i klapa uderzy mi w bagażnik rowerowy.

 

glupszego tlumaczenia to juz dawno nie czytalem.

zapytam ile razy ci sie to w ostatnim roku zdarzylo

Edytowane przez PawelWaw
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

glupszego tlumaczenia to juz dawno nie czytalem.

zapytam ile razy ci sie to w ostatnim roku zdarzylo

Wiesz ile ja juz spodni i kurtek podziurawilem zaczepiajac o taki przycisk??:facepalm:

image.png.e05f2d97d1ed86acfec40c7833bf1f22.png

:phi:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

glupszego tlumaczenia to juz dawno nie czytalem.

zapytam ile razy ci sie to w ostatnim roku zdarzylo

Odpowiem innym stwierdzeniem. Miałem i nigdy tego nie używałem więc na co mi to, mam to zamówić kolejnemu co za 10 czy 15 lat będzie odemnie kupował samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




W lexie przykładowo nie dałem rady opuścić klapy tak tylko do połowy bo piszczy i chce się z powrotem otwierać. Jak się tylko ruszy z otwartą klapą to piszczy. Ale za to po ściągnięciu przedniego koła rower można władować do środka a nie na hak
 



Wystarczyło ręcznie zamknąć rygiel w zamku i auto by "myślało" że ma bagażnik zamknięty

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 08:38, tomeq77 napisał(a):

Wcześniej jeździłem Fordem Focusem MK1 kombi 1.8 TDCi 100km. Wyposażeniem, które uważałem wtedy za niezbędne, była klima, krata oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej i grzana przednia szyba.

Teraz jeżdżę Oplem Astra J kombi 1.4 turbo + LPG 140 km. I teraz za niezbędne uważam:  klimę, siatkę jw., automatyczne światła, czujniki parkowania przód i tył oraz tempomat.

 

Nadchodzi powoli zmiana samochodu. W grę wchodzi TYLKO Pb (+ LPG). Hybrydy, elektryki i diesle odpadają :) 

Robię ok. 25-30 kkm rocznie.

Jakie wg Was są najbardziej przydatne udogodnienia w samochodzie?

 

 

tempomat

LPG

duzy silnik

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.