Skocz do zawartości

Obszywanie kiery skórą


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Krótkie pytanie - trzeba zdejmować, czy obszywają w aucie?

> Mowa o firmie.

na GW masz wątek o facecie z Radomia polecanym do obszywania

jeśli auto popularne i człowiek ma do niego kierę na stanie to dogadujesz kolor skóry i przyjeżdża Ci podmienić

u mnie w JGC zdjął kierownicę i zabrał do obszycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na GW masz wątek o facecie z Radomia polecanym do obszywania

> jeśli auto popularne i człowiek ma do niego kierę na stanie to dogadujesz kolor skóry i przyjeżdża

> Ci podmienić

> u mnie w JGC zdjął kierownicę i zabrał do obszycia

Auto mało popularne. grinser006.gif

Czyli jednak muszą zdejmować? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótkie pytanie - trzeba zdejmować, czy obszywają w aucie?

> Mowa o firmie.

jak pytałem w ASO, to zdejmują kierę, dają zastępczą, jak pytałem w warsztatach zajmujących się tapicerstwem, to nie dają. Trzeba zostawić samochód. I kierownicę raczej zdejmują do obszycia. Chociaż pewny nie jestem. Ale w ASO prawie 2x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kilka obszyłem i zawsze kierownica była na miejscu, lepiej się obszywa

ale obszywałeś tak:

dsc0581z.jpg

Czy może takimi ściereczkami z alledrogo do obszycia?

a wątek o którym wspominałem jest TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótkie pytanie - trzeba zdejmować, czy obszywają w aucie?

> Mowa o firmie.

U mnie zdejmują zawsze. Z tym ze jak juz nizej jest napisane - jak auto popularne, to zdejmują Twoją i zakładają drugą identyczną już obszytą. A jak niepopularne to musisz im kierownice zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bez zdejmowania obszyłem tak jakiś tekst

McAfee: "Podczas przeglądania tej witryny stwierdzono, że zawiera ona co najmniej jedną wprowadzającą w błąd informację." kara.gif

A co do samego obszycia: trudno będzie to zrobić bez zdejmowania, szczególnie, że ktoś już wspomniał o użyciu elektronarzędzi dla uzyskania pożądanego efektu.

Ja swoją kierę zdjąłem, po tygodniu odbiór i OK, skóra pokrywa całe ramiona aż do "poduszki" oraz całą "poduszkę", więc siłą rzeczy musiało powstać miejsce na 2 warstwy skóry, a w Twoim przypadku wygląda to trochę na naciąganie zbyt krótkiej kołderki: jak by nie pociągnąć - zawsze gdzieś braknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale obszywałeś tak:

> Czy może takimi ściereczkami z alledrogo do obszycia?

> a wątek o którym wspominałem jest TUTAJ

tak obszyłem tak biglaugh.gif i obszywałem też tak jak rwIcIk biglaugh.gif

przy pełnym obszyciu trzeba odkręcić poduszkę ale nie trzeba jej odłączać biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pytałem w ASO, to zdejmują kierę, dają zastępczą, jak pytałem w warsztatach zajmujących się

> tapicerstwem, to nie dają. Trzeba zostawić samochód. I kierownicę raczej zdejmują do obszycia.

> Chociaż pewny nie jestem. Ale w ASO prawie 2x drożej.

Bo ASO ją dostarczy do tego samego tapicera, a to co przepłacisz to prowizja dla nich. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm...powiem tak, jako typowy pokrowiec-OK, ale do obszycia z prawdziwego zdarzenia to temu brakuje

Oczywiście.

Mnie zależało na tym, by mieć grubszą kierę, która nie będzie parzyć w dłonie w czasie upałów, czy mrozów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> McAfee: "Podczas przeglądania tej witryny stwierdzono, że zawiera ona co najmniej jedną

> wprowadzającą w błąd informację."

mam podobnie:

Quote:

Access Denied (content_filter_denied)

Access denied to "members.chello.pl" according to:

- Ericsson Code of Business and Ethics and Conduct and

- Monitoring the usage of systems and services

This page is categorized as: "Malicious Sources;Malicious Outbound Data/Botnets"

If you wish to question or dispute this result, click here

If you need access to this site for Ericsson Business reasons, please contact your manager and follow the exceptions procedure.

For assistance, contact IT Service Desk.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótkie pytanie - trzeba zdejmować, czy obszywają w aucie?

> Mowa o firmie.

Macałeś oink.gif kierownicę w mojej Octavii ;-)

Kierownica na wymianę - Katowice. Cena była ok. 160zł.

Kondomy do obszywania kierownic - lepiej już nic nie robić - wygląda to jak psu z gardła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Access denied to "members.chello.pl" according to:

> - Ericsson Code of Business and Ethics and Conduct and

> - Monitoring the usage of systems and services

Czyli pewnie chello jest podpadnięte hmm.gif

> This page is categorized as: "Malicious Sources;Malicious Outbound Data/Botnets"

A to http://rwicik.republika.pl/PoradyTechniczne.html

Ta sama treść, ale na innym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja obszywałem i miałem kierownicę zdejmowaną do obszycia a efekt był taki

Efekt rzeczywiście bardzo fajny. Zastanawiałem się tylko zawsze, czy te dziurki z perforacji po czasie się syfem nie zapychają i efekt cały znika i wygląda gorzej niż gładka. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótkie pytanie - trzeba zdejmować, czy obszywają w aucie?

> Mowa o firmie.

zadzwoń do pana z Radomia (604408938) i

będzie Pan zadowolony !!! ok.gif

Tylko zastanów się czy chcesz skórę kolorową, bo mi po 7-8 miesiącach wytarła się w miejscu o którą sporadycznie zahaczam kolanem przy wysiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Przerabiałem temat obszycia kierownicy dość "dogłębnie" jak ma być dobrze zrobiona, jak ori lub "lepiej" ;) to do obszycia kierownica musi być zdemontowana.

W zależności kto z jakiego regionu polski, tutaj macie kilka polecanych odnośnie obszywania kierownic firm:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=345682&p=2662424#p2655448

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. Szwagier mówił mi, że widział pokrowce w autach u niego w robocie, które można kupić wysyłkowo do samodzielnego  obszycia. Niby jest pełny wybór wymiarów i kolorów.

Widział ktoś taki e-sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Podłącze się. Szwagier mówił mi, że widział pokrowce w autach u niego w robocie, które można kupić wysyłkowo do samodzielnego  obszycia. Niby jest pełny wybór wymiarów i kolorów.

Widział ktoś taki e-sklep ?

kolega tak obszywał kierownicę, i nie wyszło to zbyt dobrze. O ile na samym kole wyglądało nieźle to w miejscach łącznia koła kierownicy z ramionami wyszło fatalnie. Wydaje mi się, że jak się nie ma doświadczenia to będzie to słabo zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sherif napisał:

Podłącze się. Szwagier mówił mi, że widział pokrowce w autach u niego w robocie, które można kupić wysyłkowo do samodzielnego  obszycia. Niby jest pełny wybór wymiarów i kolorów.

Widział ktoś taki e-sklep ?

Na Aliexpress znajdziesz. Pod konkretne auto z prawdziwej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SorenLorenson napisał:

kolega tak obszywał kierownicę, i nie wyszło to zbyt dobrze. O ile na samym kole wyglądało nieźle to w miejscach łącznia koła kierownicy z ramionami wyszło fatalnie. Wydaje mi się, że jak się nie ma doświadczenia to będzie to słabo zrobione

To nie problem, oddam do osoby która się tym zajmuje.

Problem to materiał i jego przygotowanie. Jak pytałem akurat o siedzenia i boczki, to były odpowiedzi typu, że kolorów jest kilka a każdy inny to cena +30%, do tego nie da się zamówić mnie niż Xm2. Taki gotowy pokrowiec pod kolor czy nawet w zbliżonym kolorze byłby dobrą opcją.

U szwagra tak obszyli kierownice sami do ciężarówek i podobno wygląda to jak OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sherif napisał:

Podłącze się. Szwagier mówił mi, że widział pokrowce w autach u niego w robocie, które można kupić wysyłkowo do samodzielnego  obszycia. Niby jest pełny wybór wymiarów i kolorów.

Widział ktoś taki e-sklep ?

Ja takie kiedyś kupiłem na Allegro i obszyłem :ok:

http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html#Placet5

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszycie kierownicy samemu, taki niby lepszy pokrowiec... no na pewno wygląda lepiej niż stara wytarta kierownica, ale nadal wygląda to słabo...

Porządnie obszyta skórą kierownica w dobrej firmie to jak oryginał z fabryki, albo nawet lepiej.

Nie namawiam, żeby robić w tej firmie maximonia.pl, ale jak macie 15 minut czasu to poczytajcie co i jak robią, co i jak można zrobić z kierownicą jak ją obszyć.

Pooglądajcie ich zdjęcia (maja bardzo bogatą galerię ze swoimi pracami).

Z samodzielnym obszyciem kierownicy, to tak jak z uszyciem sobie spodni... Niby prosta sprawa, nam się wydaje że ładne... a inni się z nas śmieją.

Chyba że ktoś rzeczywiście ma doświadczenie jako krawiec/szwaczka to temat ogarnie. Ale większość facetów i szycie... no nie wiem, ale wydaje mi się to mało realne.

Lepiej poszukać firmy w swojej okolicy co to profesjonalnie zrobi i za te 2-3 stówki temat nam ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przygodownik dokładnie jak piszesz. W Pyrzowicach jest firma co obszywa kierownicę na miejscu po wcześniejszym umówieniu. Zabieg trwa kilka godzin z montażem(stilo) dodatkowo gość poinformowal.nie że może dołożyć bicepsy i tricepsy do kierownicy

296706cc930fb7c802c455d3d6325547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przygodownik napisał:

Obszycie kierownicy samemu, taki niby lepszy pokrowiec... no na pewno wygląda lepiej niż stara wytarta kierownica, ale nadal wygląda to słabo...

Porządnie obszyta skórą kierownica w dobrej firmie to jak oryginał z fabryki, albo nawet lepiej.

Nie namawiam, żeby robić w tej firmie maximonia.pl, ale jak macie 15 minut czasu to poczytajcie co i jak robią, co i jak można zrobić z kierownicą jak ją obszyć.

Pooglądajcie ich zdjęcia (maja bardzo bogatą galerię ze swoimi pracami).

Z samodzielnym obszyciem kierownicy, to tak jak z uszyciem sobie spodni... Niby prosta sprawa, nam się wydaje że ładne... a inni się z nas śmieją.

Chyba że ktoś rzeczywiście ma doświadczenie jako krawiec/szwaczka to temat ogarnie. Ale większość facetów i szycie... no nie wiem, ale wydaje mi się to mało realne.

Lepiej poszukać firmy w swojej okolicy co to profesjonalnie zrobi i za te 2-3 stówki temat nam ogarnie.

Oryginał nie miał nigdy skóry, ale z drugiej strony plastik już jest spękany i nie wygląda dobrze.

Szycie to nie problem, bo oddam komuś kto to dobrze zrobi, problem to znaleść dobry jakościowo materiał, skrojony i wybarwiony na zielono :bzik:. To próbuję namierzyć.

Lokalny gość mi zaczął wyliczać koszty na uszyciu tapicerki to wyszło AFAIR 8kzł w std kolorze :phi:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.