Skocz do zawartości

Tipo kombi


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko programem sie rozni? Czy nie aby inne bebechy? Pod tytulem turbo ic itd?

 

W Bravo ma trochę większe turbo (VL36 amiast VL37), ale nawet na tym drugim da się zrobić 150KM samym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko programem sie rozni? Czy nie aby inne bebechy? Pod tytulem turbo ic itd?

Turbo trochę większe ale pasuje na ten sam kolektor. 150tka ma jeszcze delikatnie ostrzejsze walki. 120 z turbo ze 150, a reszta seria wyciaga ok. 170-180, oczywiscie konieczne jedt przeprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za podobne pieniadze wyjezdzasz z salon astra k kombi 1.4 125 koni, metalik + pakiet biznes...

fiat troszke sie zbyt wycenil przy htb oraz kombi...

Ale dzisiaj europejska produkcja Fiat, Opel, "francuzy" czy VW to jest jeden i ten sam poziom "parówek z Tesco"  :old: . Popatrz ile trzeba dopłacić do porządnie zrobionego "koreańca"  :phi: . To widać, słychać i czuć!  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj europejska produkcja Fiat, Opel, "francuzy" czy VW to jest jeden i ten sam poziom "parówek z Tesco"  :old: . Popatrz ile trzeba dopłacić do porządnie zrobionego "koreańca"  :phi: . To widać, słychać i czuć!  :hehe:

Już Ci kiedyś pisałem że w czarowaniu rzeczywistości i pisaniu głupot jesteś mistrz !

Czuć oj się zgadzam szczególnie w upalny dzień chińskim trampkiem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bravo ma trochę większe turbo (VL36 amiast VL37), ale nawet na tym drugim da się zrobić 150KM samym programem.

 

Pod warunkiem, że jakieś 142 - 143 KM zaokrąglamy do 150 KM to wtedy tak ;) Chipowanie 120 - tki jest IMHO bez sensu, bo one fabrycznie miewały po 130 KM, a zdarzały się sztuki co miały 140 KM i chipem to wtedy chyba tylko na NM można coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle http://www.samar.pl/__/3/3.a/90831/Nowy-Tipo-kombi-widziany-w-stolicy.html?locale=pl_PL :ok:

W Polsce prognozują sprzedaż Tipo sedan na poziomie 2000 sztuk w tym roku. W Europie sprzedano już 40 000 egz.

Niedługo mają wejść wersje hatchback i kombi i będzie można składać zamówienia do realizacji w 2017 r.

Kombi ma mieć długość 4,57 m i bagażnik 550 l.

Co wy widzicie w tym Tipo? Tipo tu, Tipo tam, zachwyt i oklaski. To zwykły Fiat, ani brzydki, ani ładny, ani dobrze wyposażony i znając Fiata nie bardzo trwały. Normalnie premiera roku.... Tipo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że jakieś 142 - 143 KM zaokrąglamy do 150 KM to wtedy tak ;) Chipowanie 120 - tki jest IMHO bez sensu, bo one fabrycznie miewały po 130 KM, a zdarzały się sztuki co miały 140 KM i chipem to wtedy chyba tylko na NM można coś ugrać.

właśnie... chyba- czyli tak ci się wydaje - masz rację tak Ci się Tylko wydaje :phi:  polecam forum NuovaBravoKlub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy widzicie w tym Tipo? Tipo tu, Tipo tam, zachwyt i oklaski. To zwykły Fiat, ani brzydki, ani ładny, ani dobrze wyposażony i znając Fiata nie bardzo trwały. Normalnie premiera roku.... Tipo :)

Prawie się zgodzę, ale:

- jak na Fiata to jest brzydki

- stanowczo za drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie... chyba- czyli tak ci się wydaje - masz rację tak Ci się Tylko wydaje :phi:  polecam forum NuovaBravoKlub

Stare forum czy nowe po buncie? Widziałem wykresy, na stronie Cinka chyba też można popatrzyć. Ba, sam miałem 120-tkę i kontaktowałem się z Cinkiem w sprawie chipa. Nawet znalazłem mejla od niego. Napisał, że max 140 KM i 30 Nm więcej. Oczywiście na Pb 98. To tyle tego co mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci kiedyś pisałem że w czarowaniu rzeczywistości i pisaniu głupot jesteś mistrz !

Czuć oj się zgadzam szczególnie w upalny dzień chińskim trampkiem :oki:

Fakt śmierdzi, układ kierowniczy z gumy i parę innych upierdliwych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co powiesz -moje bez czipa miało ponad 140 - mierzona na 2 hamowniach :skromny:

Pozwolę sobie zacytować siebie, bo już to powiedziałem

"(...)one fabrycznie miewały po 130 KM, a zdarzały się sztuki co miały 140 KM(...)"

 

Te ponad 140 KM tzn 2-3 KM więcej? Bo chyba najmocniejszy na forum miał jakieś 142 - 143 KM.

 

Turbo tam na więcej nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Bo biore dwie jak za taka sama cene i wyposazenie.

Jesli za wspomniane 62900 to i ja poproszę o adres... (nie szukałem, nie wiem czy to realana cena, cen opla nie znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wtrysk bezpośredni nie jest lekarstwem na całe zło :P 1.75TBi mimo wtrysku bezpośredniego pali dużo. A 1.4TSI pali rzeczywiście mało, ale jest to efekt zastosowania cieńszych pierścieni tłokowych, które dają mniejszy opór podczas pracy, ale, niestety powodują większe zużycie oleju silnikowego. Później to poprawili zmieniając konstrukcję tłoków. Zgodzę się z Tobą, że silnik z wtryskiem bezpośrednim może palić nieco mniej (optymalizacja wtrysku) ale kosztem bardziej skomplikowanej konstrukcji. Porównywalnej lub wręcz większej różnicy upatrywałbym w różnicach w masie samochodów i szerokości oraz modelach opon.

 

Tylko w czym ten 1.75TBi siedzi, bo jak w AR159 to tam masa zabija osiągi i podnosi zużycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Tipo tipem, ale ja też chcę wiedzieć gdzie ta astra k kombi 1.4 125KM jest do wzięcia za 63k pln :hehe:

 

dokładnie 67300 brutto

kombi, 1.4 125 koni, enjoy + pakiet biznes + metalik

prawie każdy salon opla podał mi podobną cenę, w którym cisnąłem o cenę, a było to w styczniu br, auto zamówiłem 18 stycznia, a odebrałem w połowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 67300 brutto

kombi, 1.4 125 koni, enjoy + pakiet biznes + metalik

prawie każdy salon opla podał mi podobną cenę, w którym cisnąłem o cenę, a było to w styczniu br, auto zamówiłem 18 stycznia, a odebrałem w połowie maja.

czyli o 7k drożej od tipo 1.4T (bez lpg), no ale jakaś sensowna alternatywa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 67300 brutto

kombi, 1.4 125 koni, enjoy + pakiet biznes + metalik

prawie każdy salon opla podał mi podobną cenę, w którym cisnąłem o cenę, a było to w styczniu br, auto zamówiłem 18 stycznia, a odebrałem w połowie maja.

Tipo T-Jet cennikowo 59400 - jakoś do 67300 to nie to samo ;l:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.