Skocz do zawartości

Astra 1.6 200KM - moja opinia


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym walczył z reklamacją :ok: 
Koleżanka z pracy ma tę samą generację Astry i samoistnie odpada jej lakier na krawędziach blach. Oczywiście było zgłoszenie reklamacyjne ale wysłali ją w kosmos.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Phil_ips napisał:

Koleżanka z pracy ma tę samą generację Astry i samoistnie odpada jej lakier na krawędziach blach. Oczywiście było zgłoszenie reklamacyjne ale wysłali ją w kosmos.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
 

zapytam GM przy najbliższej okazji czy znają temat, ciekawy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Phil_ips napisał:

Koleżanka z pracy ma tę samą generację Astry i samoistnie odpada jej lakier na krawędziach blach. Oczywiście było zgłoszenie reklamacyjne ale wysłali ją w kosmos.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
 

Odpada lakier czy przeswituje podkład?

Swego czasu na forum astry k bylo glosno o tym, ze na rantach drzwi przeswituje podklad.

Dotyczyło to zwłaszcza ciemnych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rok 2016, myte na automacie w myjni, 210 tysiecy nalatane i lakier ok
ale mam kombi...
moze htb w Polsce gorzej lakieruja?
Kolega ma afair kombiaka. I akurat Ellesmere Port ma opinię słabo radzącego sobie z nakładaniem lakieru zakładu.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada lakier czy przeswituje podkład?
Swego czasu na forum astry k bylo glosno o tym, ze na rantach drzwi przeswituje podklad.
Dotyczyło to zwłaszcza ciemnych kolorów.
Faktycznie na rantach drzwi widać podkład. Samochód jest czerwony ale czy jest to "tylko" prześwitujący podkład czy odprysk nie wiem. Nie dotykałem. W poniedziałek sprawdzę.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Phil_ips napisał:

Faktycznie na rantach drzwi widać podkład. Samochód jest czerwony ale czy jest to "tylko" prześwitujący podkład czy odprysk nie wiem. Nie dotykałem.

Sprawdz i może nakieruj ją na forum odpowiednie.

Z tego co pamiętam cześć ludzi wywalczyła malowanie.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał:

u mnie rok 2016, myte na automacie w myjni, 210 tysiecy nalatane i lakier ok

ale mam kombi...

moze htb w Polsce gorzej lakieruja?

 

też mam kombi. Na moje oko lakier na blaszanych elementach jest OK. Nawet na lusterkach, które też są plastikowe jest OK (tylko lusterka są czarne). Tylko ten zderzak jest felerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

 

też mam kombi. Na moje oko lakier na blaszanych elementach jest OK. Nawet na lusterkach, które też są plastikowe jest OK (tylko lusterka są czarne). Tylko ten zderzak jest felerny.

A to nie jest tak, że lakier ma mieć jakąś minimalną twardość. Może, gdzieś to można zmierzyć i wtedy im ryje obijać? :nie_wiem:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bartekm napisał:

A to nie jest tak, że lakier ma mieć jakąś minimalną twardość. Może, gdzieś to można zmierzyć i wtedy im ryje obijać? :nie_wiem:;]

Walka z wiatrakami. Zderzaki pewnie dostarcza zewnętrzny dostawca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bartekm napisał:

A to nie jest tak, że lakier ma mieć jakąś minimalną twardość. Może, gdzieś to można zmierzyć i wtedy im ryje obijać? :nie_wiem:;]

 

pewnie boksując się, biorąc rzeczoznawcę, wymieniając 100 pism można coś ugrać. Tylko czy warto, gdy lakierowanie zderzaka to kilka stówek maks (największy koszt to montaż i demontaż). Spróbuję jeszcze coś ugrać, ale nie będę w to angażował pół życia, bo mi go szkoda ;]

 

A żeby nie było tylko pesymistycznie poniżej spalanie dwustu koni z niedzielnej wycieczki:

IMG_20190630_182136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał:

 

pewnie boksując się, biorąc rzeczoznawcę, wymieniając 100 pism można coś ugrać. Tylko czy warto, gdy lakierowanie zderzaka to kilka stówek maks (największy koszt to montaż i demontaż). Spróbuję jeszcze coś ugrać, ale nie będę w to angażował pół życia, bo mi go szkoda ;]

 

A żeby nie było tylko pesymistycznie poniżej spalanie dwustu koni z niedzielnej wycieczki:

IMG_20190630_182136.jpg

Jak za dużo nie kłamie licznik spalania to wynik bardzo dobry. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
pewnie boksując się, biorąc rzeczoznawcę, wymieniając 100 pism można coś ugrać. Tylko czy warto, gdy lakierowanie zderzaka to kilka stówek maks (największy koszt to montaż i demontaż). Spróbuję jeszcze coś ugrać, ale nie będę w to angażował pół życia, bo mi go szkoda ;]
 
A żeby nie było tylko pesymistycznie poniżej spalanie dwustu koni z niedzielnej wycieczki:



Przy 30 stopniach to nie ma 200, więc wynik nie dziwi ;)

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maro_t napisał:

 

pewnie boksując się, biorąc rzeczoznawcę, wymieniając 100 pism można coś ugrać. Tylko czy warto, gdy lakierowanie zderzaka to kilka stówek maks (największy koszt to montaż i demontaż). Spróbuję jeszcze coś ugrać, ale nie będę w to angażował pół życia, bo mi go szkoda ;]

 

A żeby nie było tylko pesymistycznie poniżej spalanie dwustu koni z niedzielnej wycieczki:

IMG_20190630_182136.jpg

Nie wiem jak szybko jechales ale 1.0 o podobnych osiagach przy szybkiej jezdzie autostrada pali x2. Tu widac, ze downsizing jest dobry tylko do powolnej jazdy.

 

IMG_8117.jpg

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem jak szybko jechales ale 1.0 o podobnych osiagach przy szybkiej jezdzie autostrada pali x2. Tu widac, ze downsizing jest dobry tylko do powolnej jazdy.

 

Srednia 63km/h raczej sugeruje, ze rekordow predkosci na auaotradzie  @maro_t nie bil ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem jak szybko jechales ale 1.0 o podobnych osiagach przy szybkiej jezdzie autostrada pali x2. Tu widac, ze downsizing jest dobry tylko do powolnej jazdy.

Chryste Panie, co to za deska rozdzielcza ? Co to za auto ?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Srednia 63km/h raczej sugeruje, ze rekordow predkosci na auaotradzie  @maro_t nie bil ;]

 

 

Dokładnie. Raczej zwykłe drogi, upał, trochę korka, kawałek autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

Chryste Panie, co to za deska rozdzielcza ? Co to za auto ?

 

To jest Ford ;]

Co ciekawe  w nowym Focusie wygląda to podobnie. Przypomina mi trochę Fiata Tipo, ale we Fiacie jest czytelniej ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

To jest Ford ;]

Co ciekawe  w nowym Focusie wygląda to podobnie. Przypomina mi trochę Fiata Tipo, ale we Fiacie jest czytelniej ;]

już jakiś czemu tu pisałem, że stylistyka wnętrz fordów (pisałem na przykładzie Focusa, którego testowałem) przypomina chińskie wieże z lat 90-tych. To katastrofa jakaś jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie wiem jak szybko jechales ale 1.0 o podobnych osiagach przy szybkiej jezdzie autostrada pali x2. Tu widac, ze downsizing jest dobry tylko do powolnej jazdy.

 

To zapakowane po dach Mondeo z 1.5ecoboost pali przy takiej prędkości pali z 8L/100km ... może nawet mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Chryste Panie, co to za deska rozdzielcza ? Co to za auto ?

To jest Ford ale auto mialo premiere w 2008 wiec co tu sie dziwic.

2 godziny temu, Azbest napisał:

To zapakowane po dach Mondeo z 1.5ecoboost pali przy takiej prędkości pali z 8L/100km ... może nawet mniej

Nie to jest srednia z butem w podlodze gdzie sie da. Czyli >200. Przy 140 to pali kole 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wujekcybul napisał:

To jest Ford ale auto mialo premiere w 2008 wiec co tu sie dziwic.

Nie to jest srednia z butem w podlodze gdzie sie da. Czyli >200. Przy 140 to pali kole 9l.

9l Dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujekcybul napisał:

Nie to jest srednia z butem w podlodze gdzie sie da. Czyli >200. Przy 140 to pali kole 9l.

ok, myślałem że ten 1.0 lubi tyle wypić przy stałej 140km/h. Mimo wszystko 9 to sporo jak na 140 dla tego silnika .. a ta prędkość to nie jest jeszcze dla niego żadnym wyzwaniem (3krpm)

To powiem ci, że Mondeo 1.5 i tak pali mniej - jadąc z butem w podłodze to tak z tego co pamiętam niecałe 11 spalił po autostradzie ... przy stałej 140 też spali z 8. Jak staram się utrzymywać 150-160, to spalanie mam w granicach 8.5-8.7.

Edytowane przez Azbest
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Azbest napisał:

To powiem ci, że Mondeo 1.5 i tak pali mniej - jadąc z butem w podłodze to tak z tego co pamiętam niecałe 11 spalił po autostradzie ... przy stałej 140 też spali z 8. Jak staram się utrzymywać 150-160, to spalanie mam w granicach 8.5-8.7.

 

giphy.gif

 

  • Lubię to 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

9l Dużo.

IMO wcale nie. Do tych 120km/h jest bardzo przyzwoicie powyzej to juz wir w baku. Dlatego to idealnie pokazuje, ze do szybszej jazdy po autostradzie lepsza jest wieksza pojemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ⠀ napisał:

 

giphy.gif

 

Tu masz swój bulls*it - specjalnie zrobiłem foto przed chwilką:

 

Samochód jeździ w zasadzie tylko po Warszawie i Łodzi ... i na autostradzie pomiędzy nimi. W mieście jazda dynamiczna, z korkami .. tu wiadomo wychodzi chwilowe spalanie 10-11+. Autostrada to zazwyczaj licznikowe 160 i tak się staram trzymać. Samochód zawsze z zapakowanym bagażnikiem, bo to nasza rodzinna kanapa. Niedawno było tam przez długi okres średnie spalanie 8.7, ale teraz pewnie intensywnie chodzi klima, wiec może podskoczyło do 8.9. Nie ma mowy o jakimkolwiek "ecodrivingowym" stylu jazdy. Gdyby jeździć z głową i trochę delikatniej .. to dało by radę zbliżyć się do 8.

 

image.png.a11e8933d609db4926810e41d5968f0b.png

 

... a tu mam spalanie po ostatnim tankowaniu przed weekendem - akurat przypadek że skasowałem licznik przebiegu.

Zrobiłem na weekend trasę Łódź - Warszawa - Łódź. W weekend w Warszawie trochę pokręciłem się po mieście - samochód też sporo stał odpalony żeby się schłodzić an słońcu. Na autostradzie utrzymywane licznikowe 160, bo to granica komfortu w tym samochodzie.

 

image.png.c636263eb43243e526cdf418736fc5be.png

 

... ale ty wiesz lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azbest napisał:

Na autostradzie utrzymywane licznikowe 160, bo to granica komfortu w tym samochodzie.

 

No to pokaż średnią prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Azbest napisał:

Tu masz swój bulls*it - specjalnie zrobiłem foto przed chwilką:

 

Samochód jeździ w zasadzie tylko po Warszawie i Łodzi ... i na autostradzie pomiędzy nimi. W mieście jazda dynamiczna, z korkami .. tu wiadomo wychodzi chwilowe spalanie 10-11+. Autostrada to zazwyczaj licznikowe 160 i tak się staram trzymać. Samochód zawsze z zapakowanym bagażnikiem, bo to nasza rodzinna kanapa. Niedawno było tam przez długi okres średnie spalanie 8.7, ale teraz pewnie intensywnie chodzi klima, wiec może podskoczyło do 8.9. Nie ma mowy o jakimkolwiek "ecodrivingowym" stylu jazdy. Gdyby jeździć z głową i trochę delikatniej .. to dało by radę zbliżyć się do 8.

 

image.png.a11e8933d609db4926810e41d5968f0b.png

 

... a tu mam spalanie po ostatnim tankowaniu przed weekendem - akurat przypadek że skasowałem licznik przebiegu.

Zrobiłem na weekend trasę Łódź - Warszawa - Łódź. W weekend w Warszawie trochę pokręciłem się po mieście - samochód też sporo stał odpalony żeby się schłodzić an słońcu. Na autostradzie utrzymywane licznikowe 160, bo to granica komfortu w tym samochodzie.

 

image.png.c636263eb43243e526cdf418736fc5be.png

 

... ale ty wiesz lepiej. 

 

Licznik licznikiem, a ile faktycznie spalił, bo wiarygodność komputera to to samo co wiarygodność polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:

Licznik licznikiem, a ile faktycznie spalił, bo wiarygodność komputera to to samo co wiarygodność polityka.

no ale chwalimy się licznikami (odpowiadam na post odnośnie zdjęcia licznika Fiesty) .. ileś na bank przekłamuje, ale nie będę tego sprawdzał z dystrybutorem, bo nie jestem tym zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azbest napisał:

no ale chwalimy się licznikami (odpowiadam na post odnośnie zdjęcia licznika Fiesty) .. ileś na bank przekłamuje, ale nie będę tego sprawdzał z dystrybutorem, bo nie jestem tym zainteresowany :)

Jeżeli licznikami, to może juz dajcie sobie spokój ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ⠀ napisał:

 

No to pokaż średnią prędkość.

Nie wiem czy tam jest średni, a nie chce mi się schodzić do samochodu. Możesz sobie wyliczyć 314km / 4:13h

 

Tylko co ci da ta średnia, jeśli to przebieg z autostrady i z miasta .. a także dłuższych postojów z odpalonym samochodem. To miasto zawyżyło wynik spalania i obniżyło drastycznie średnią prędkość. Średnia prędkość wyjdzie z czapy, wiec trzeba by skasować licznik na autostradzie i starać się utrzymać prędkość przez dłuższy czas.

Kiedyś tak zrobiłem dla ok 140 i ok 160 km/h. Wyniki wyszły takie jak pisałem ok 8 i przyjmijmy w zaokragleniu 9 - nie mam na to "dokumentacji" ale jak kolejny raz będę jechał to taką mogę zrobić. Po miescie ten samochód pali 10-11. To daje przy moim użytkowaniu średnią ok 9 z ostatnich 8kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azbest napisał:

Tylko co ci da ta średnia, jeśli to przebieg z autostrady i z miasta .. a także dłuższych postojów z odpalonym samochodem.

 

O właśnie, wygląda na to że jesteś sam w stanie do tego dojść. 8.6 litra nie pali twój samochód przy 160km/h, 8.6 litra pali on w cyklu mieszanym, z dużą częścią autostrady gdzie zapewne nie przekroczyłeś średniej prędkości 130km/h co chwilę hamując cutoffem czy wlokąc się za "wyścigiem słoni" przez kilka minut. Spróbuj utrzymać średnią 160km/h na autostradzie przez choć 10 kilometrów i dopiero popatrz na średnie spalanie. Zdziwisz się.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ⠀ napisał:

 

O właśnie, wygląda na to że jesteś sam w stanie do tego dojść. 8.6 litra nie pali twój samochód przy 160km/h, 8.6 litra pali on w cyklu mieszanym, z dużą częścią autostrady gdzie zapewne nie przekroczyłeś średniej prędkości 130km/h co chwilę hamując cutoffem czy wlokąc się za "wyścigiem słoni" przez kilka minut. Spróbuj utrzymać średnią 160km/h na autostradzie przez choć 10 kilometrów i dopiero popatrz na średnie spalanie. Zdziwisz się.

 

serio - przeczytaj jeszcze raz to co napisałem dokładnie. Żeby utrzymać 160 średnią to pewnie trzeba jechać pod 200. Napisałem że na autostradzie staram się trzymać stałe, licznikowe 160. Żadne wleczenie się i wyścig słoni nie wchodzi w grę. Miasto podnosi wynik, bo wtedy samochód pali powyżej 10. Nie zrobiłbym średniej 8-9 gdyby samochód na autostradach palił powyżej 10, bo reszta to miasto w którym nawet w 10 ciężko się zmieścić. 

Takie 10km testy robiłem kiedyś i z grubsza wychodziło ok 8 przy utrzymywaniu licznikowych 140. Przy 160 niecałe 9. Nie robiłem tego w jakiś laboratoryjny sposób, bo mi to generalnie wisi ile ten samochód spala ... a okazało się że pali mniej nić Civic 1.8, którym jeżdżę zazwyczaj sam. 

Z ciekawości sprawdzę to jeszcze raz - podrzucę za jakiś czas średnie spalania ze 140 i 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

no ale chwalimy się licznikami (odpowiadam na post odnośnie zdjęcia licznika Fiesty) .. ileś na bank przekłamuje, ale nie będę tego sprawdzał z dystrybutorem, bo nie jestem tym zainteresowany :)

O sorry. U mnie Fiesta regularnie kłamie 0.6-1l :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bartekm napisał:

O sorry. U mnie Fiesta regularnie kłamie 0.6-1l :hehe:

Możliwe że tak jest - wcale by mnie to nie zdziwiło. 

Tak samo jak podawanie średniej prędkości ... różnice między markami przy licznikowym 160km/h tez mogą być różne. W Mondeo na GPS jest wtedy chyba 153 .. a w Hondzie 148? ... a to duża różnica. Pewnie rozrzut 10km/h jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Azbest napisał:

 Żeby utrzymać 160 średnią to pewnie trzeba jechać pod 200. 

Nie. Wystarczy włączyć tempomat na 160 i nie dotykać pedałów. Kilka dni temu wyjechałem z Gdyni, zapiąłem tempo na 140 według gps i po 2 h 40 min byłem na Lotosie w Głuchowie pod Tuszynem. 370 km, średnia prędkość 137. Ze 3 razy nacisnąłem pedał gazu do 150 km/h, żeby ktoś za mną nie hamował. Dalej do Wiednia średnia spadła na 121, ale Gierkówka była na 120, Częstochowa o godzinie 15, kilka ograniczeń w Czechach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Azbest napisał:

Możliwe że tak jest - wcale by mnie to nie zdziwiło. 

Tak samo jak podawanie średniej prędkości ... różnice między markami przy licznikowym 160km/h tez mogą być różne. W Mondeo na GPS jest wtedy chyba 153 .. a w Hondzie 148? ... a to duża różnica. Pewnie rozrzut 10km/h jest możliwy.

A potem wychodzi średnia prędkość i spalanie z pupy. Moje auto, czy jadę 100, czy 200 to licznik zawyża o 2 km/h  przy nowych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wystarczy włączyć tempomat na 160 i nie dotykać pedałów. Kilka dni temu wyjechałem z Gdyni, zapiąłem tempo na 140 według gps i po 2 h 40 min byłem na Lotosie w Głuchowie pod Tuszynem. 370 km, średnia prędkość 137. Ze 3 razy nacisnąłem pedał gazu do 150 km/h, żeby ktoś za mną nie hamował. Dalej do Wiednia średnia spadła na 121, ale Gierkówka była na 120, Częstochowa o godzinie 15, kilka ograniczeń w Czechach. 
To zrób to samo na A2 między Warszawa a Łodzią i podaj jaki miałeś wynik ;]
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

To zrób to samo na A2 między Warszawa a Łodzią i podaj jaki miałeś wynik ;]

Wiem, jaki tam jest ruch, jechałem wielokrotnie, ale wtedy nie pisałbym nic o średnich na tym odcinku. 

A tak btw, między Łodzią a Warszawą cała hołota zawsze jedzie lewym pasem 90-100 km/h nie wiem dlaczego,  a ja zawsze prawym 140, bo pusty, tylko od czasu do czasu zjeżdżam na chwilę na lewy wyprzedzając marudera. To taki zwyczaj tam macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczorek79 napisał:

Wiem, jaki tam jest ruch, jechałem wielokrotnie, ale wtedy nie pisałbym nic o średnich na tym odcinku. 

A tak btw, między Łodzią a Warszawą cała hołota zawsze jedzie lewym pasem 90-100 km/h nie wiem dlaczego,  a ja zawsze prawym 140, bo pusty, tylko od czasu do czasu zjeżdżam na chwilę na lewy wyprzedzając marudera. To taki zwyczaj tam macie?

 

Przejedź się na Śląsk, gdzie na trzypasmowej autostradzie wszyscy (łącznie z TIRami) jadą środkowym. Prawy wolny, tempomat 150 i jazda :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wladmar napisał:

Przejedź się na Śląsk, gdzie na trzypasmowej autostradzie wszyscy (łącznie z TIRami) jadą środkowym. Prawy wolny, tempomat 150 i jazda :hehe:

 

Na Górnym Śląsku najlepszy do takich testów jest ten odcinek:

 

Takie tam jest obciążenie mniej więcej:

 

Można jeździć z dowolną prędkością i wykonywać dowolne "testy", prawie jak na płycie lotniska.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ⠀ napisał:

Można jeździć z dowolną prędkością i wykonywać dowolne "testy", prawie jak na płycie lotniska

 

Już niedługo. Jak otworzą A dalej do Częstochowy, to natężenie ruchu tam wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

Już niedługo. Jak otworzą A dalej do Częstochowy, to natężenie ruchu tam wzrośnie.

 

Zgadza się, do tego czasu genialny odcinek na wszystkie testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 15:46, ⠀ napisał:

 

O właśnie, wygląda na to że jesteś sam w stanie do tego dojść. 8.6 litra nie pali twój samochód przy 160km/h, 8.6 litra pali on w cyklu mieszanym, z dużą częścią autostrady gdzie zapewne nie przekroczyłeś średniej prędkości 130km/h co chwilę hamując cutoffem czy wlokąc się za "wyścigiem słoni" przez kilka minut. Spróbuj utrzymać średnią 160km/h na autostradzie przez choć 10 kilometrów i dopiero popatrz na średnie spalanie. Zdziwisz się.

 

Zgadzam się, mi 1.5EB 150KM z boksem na dachu w 6 osób - trójka dorosłych i trójka dzieci - przy średniej 135km/h palił w granicach 9.5-13l w zależności od warunków pogodowych. Nie ukrywam, że te 13l było przy bardzo mocnym wietrze w przód.

@Azbest liczniki w Fordzie zanizaja tak w granicach 0.6-0.8l. Ja podaje realne, bo z zegarów było 8-12.5.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wystarczy włączyć tempomat na 160 i nie dotykać pedałów. Kilka dni temu wyjechałem z Gdyni, zapiąłem tempo na 140 według gps i po 2 h 40 min byłem na Lotosie w Głuchowie pod Tuszynem. 370 km, średnia prędkość 137. Ze 3 razy nacisnąłem pedał gazu do 150 km/h, żeby ktoś za mną nie hamował. Dalej do Wiednia średnia spadła na 121, ale Gierkówka była na 120, Częstochowa o godzinie 15, kilka ograniczeń w Czechach. 
Jak wy gierkowska lecicie 129 jak tam co chwila radar, światła, krzyżówka i "70"-tka to ja nie wiem... ?!
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:
Dnia ‎2019‎-‎07‎-‎01 o 21:58, kaczorek79 napisał:
Nie. Wystarczy włączyć tempomat na 160 i nie dotykać pedałów. Kilka dni temu wyjechałem z Gdyni, zapiąłem tempo na 140 według gps i po 2 h 40 min byłem na Lotosie w Głuchowie pod Tuszynem. 370 km, średnia prędkość 137. Ze 3 razy nacisnąłem pedał gazu do 150 km/h, żeby ktoś za mną nie hamował. Dalej do Wiednia średnia spadła na 121, ale Gierkówka była na 120, Częstochowa o godzinie 15, kilka ograniczeń w Czechach. 

Jak wy gierkowska lecicie 129 jak tam co chwila radar, światła, krzyżówka i "70"-tka to ja nie wiem... ?!

w nocy. antena CB na dach, Yanosik odpalony, plus na drugiej komorce google maps ...........:) i lecimy ..... w ogole nie wiesz jak sie po Polsce jezdzi ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.