Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 13.06.2024 w Odpowiedzi

  1. Wiele dziesięcioleci pracy specjalistycznych ośrodków, całkiem potężne budżety, poważne badania... Nie, nie, nie, hamak jest wygodniejszy i już A tak poważnie to jest najzdrowsza i najwygodniejsza pozycja i akurat w samochodach ciężarowych jest zbliżona do tego (i w SUVach zresztą też ku temu zmierza):
  2. no i fajnie. Dzięki temu nadal będziemy mogli kupować drogo, a Europa zamiast rozwoju technologii i poprawy konkurencyjności, będzie mogła zajmować się ważniejszymi sprawami, np. przyczepianiem zakrętek do plastikowych butelek.
  3. ... i przez to ctr+c, ctr+v Ci się zaciął i we wszystkich wątkach o chińczykach to samo wstawisz?
  4. 2 punkty
    To żart taki jest Trochę to już nie jest prawda, zwłaszcza jak jesteś na ryczałcie. Na jakimś liniowym, czy zwykłej skali to jeszcze działa. Najlepiej to działało zawsze na prostych popularnych samochodach, które kupił ktoś od ręki i mało traciły na wartości. Maksymalna wpłata własna, deklaracja auta jako 100% na firmę, minimalny wykup (1 %), auto na 3 lata. Po poł roku od wykupu z leasingu, sprzedajesz. To co odliczyłeś od VAT i PIT, mniej więcej pokrywało utratę wartości auta, więc za auto płaciłeś de facto nic Na ryczałcie to się mniej opłaca, bo od PIT nie odliczysz nic, a dodatkowo pokomplikowała się sytuacja z odsprzedażą po pół roku po Polskim Ładzie. Musisz kombinować z najbliższą rodziną Na autach wynalazkach to się słabo opłaca, bo sporo tracą na wartości i mało jest chętnych do kupna na umowę sprzedaży. Jak coś to na FV, a przecież nie będziesz sprzedawał na FV, aby płacić cały VAT, jak odliczyłeś tylko pół Prosta Octavia, Golf, Corolla, Sandero. Będziesz miał ciągle nowe auto za darmo
  5. W słusznej sprawie można się pomęczyc
  6. Byłem ostatnio w salonie Baica w Krakowie i oglądałem to cudo Baic 3 za 80k do wyboru tylko 3 kolory, jedna wersja wyposażenia. Powiem szczerze byłem kiedyś na kupnie Dustera 2 w wersji premium i zrezygnowałem z uwagi na słabe bezbarwne tandetne wnętrze . W porównaniu z tym chińczykiem jakość wnętrza to przepaść. Nie widziałem Dustera 3 i trudno mi porównywać, ale chińczyk na prawdę robi dobre wrażenie. Nie wiem jak wygląda jazda i ogólne z niej wrażenia ale auto wygląda bardzo solidnie. U nas pokutuje jeszcze takie myślenie chińszczyzna i tandeta, a oni niestety prą naprzód, a Europa stoi. Kooperują z Mercedesem i Hyundaiem i wyciągają wnioski, dlatego śmieszy mnie porównanie, że ktoś 5-8 lat temu jeździł jakimś chińczykiem i powstały z tego memy. Liczy się tu i teraz...., a są już blisko.
  7. Byłem ostatnio w salonie Baica w Krakowie i oglądałem to Baic 3 w cenie 80k do wyboru są tylko 3 kolory. Powiem szczerze byłem kiedyś na kupnie Dustera 2 w wersji premium i zrezygnowałem z uwagi na słabe bezbarwne tandetne wnętrze . W porównaniu z tym chińczykiem jakość wnętrza to przepaść. Nie widziałem Dustera 3 i trudno mi porównywać, ale chińczyk na prawdę robi dobre wrażenie. Nie wiem jak wygląda jazda i ogólne z niej wrażenia ale auto wygląda bardzo solidnie. U nas pokutuje jeszcze takie myślenie chińszczyzna to tandeta, a oni niestety prą naprzód, a Europa stoi. Kooperują z Mercedesem, Hyundaiem i wyciągają wnioski, dlatego śmieszy mnie porównanie, że ktoś 5-8 lat temu jeździł jakimś chińczykiem i powstały z tego memy. Liczy się tu i teraz...., a są już blisko.
  8. I dlatego kierowcy zawodowi w ciężarówkach, spędzający tam połowę życia w trasie, zdecydowanie wolą pozycję półleżącą podczas jazdy, niż te głupie prawie pionowe fotele.
  9. Pewnie podwoili sprzedaż
  10. MG w pierwszej 10-ce wśród klientów indywidualnych https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinczyk-popularniejszy-od-toyoty-corolli-Poczatek-chinskiej-ekspansji-w-polskich-salonach-8763895.html
  11. Teraz Meganke sedan przystosowali i za 100 tysi masz na bogato z manualem 140 KM. Super oferta.
  12. Tak czy siak też z Chin przesyłka i w ciul długa, żeby lato się nie skończyło zanim dojdzie. Wiem, wiem, jesienią też słońce nisko.
  13. Przepraszam, że nie w temacie, ale gdzie Ty widziałeś daszek przeciwsłoneczny zasłaniający całą szybę (boczna czy przednią) i jak jechać z zasloniętym całym przodem? Chyba, że mowa o firance w ciężarówce. Trzeba wyżej siedzieć. Jak głowę mam wysoko to żaden daszek za mały nie jest.
  14. Tak samo. I trasy po 500 km nie robią wrażenia na kręgosłupie.
  15. Tak właśnie jeżdżę Fotel daleko odsunięty i oparcie niewiele odchylone, kierownica maksymalnie wysunięta, by sięgać nadgarstkiem do góry koła.
  16. I Scenic`kiem pojadę na wakacje zamiast kamperem?
  17. Polecam Vengę w benzynie. Bezawaryjne auto. Małe na zewnątrz, ale duże w środku, zwrotne, wygodne podczas wsiadania/wysiadania.
  18. W Malibu miałem genialne rozwiązanie. Po przełożeniu daszka na boczną szybę dodatkowo przesuwał się na prowadnicy w lewo. Można było ustawić tak aby słońce nie oślepiało. W kuraku mi teraz tego brakuje.
  19. ma być i to tymczasowe poczekamy, zobaczymy i jeszcze https://moto.rp.pl/na-prad/art40464451-chiny-rozwazaja-wprowadzenie-cla-na-samochody-z-ue-i-usa
  20. 5 sek. na Aliexpres hasło: car sunshade expander https://pl.aliexpress.com/item/1005006212816657.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.26d1FjDcFjDcgt&algo_pvid=7ddcde2e-a7ce-4818-920f-d741af8529b4&algo_exp_id=7ddcde2e-a7ce-4818-920f-d741af8529b4-3&pdp_npi=4%40dis!PLN!37.78!37.97!!!66.72!67.06!%402103867617182902681607813e3974!12000036303444722!sea!PL!871207904!&curPageLogUid=sPCjbMFZsQfD&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A Drobnostka
  21. Tak . Ostatnio kupiłem 40 cm długi za cztery dychy i dawał radę . Trzeba tylko pamiętać żeby wysuwać go cyklicznie bo zaciera się w szczelinie.
  22. Zmowa producentów, nie inaczej. Kierowca musi cierpieć
  23. i szpachelką powinno zejść na cieplo
  24. Możesz szukać jakiejś dokładki ale w tym temacie się nie wypowiem. Są takie roletki siatkowe z mocowaniem na przyssawkę na środku ale to brudzi szybę Są takie rolety rozsuwane i w większości też mają mocowanie na przyssawkę Ja to rozwiązałem w inny sposób, nie dużo kosztowała bardzo ciemna / mocno przyciemniająca folia winylowa - antystatyczna. podocinałem sobie do kształtu okna i jak trzeba było to dosłownie 10 sekund rozwijałem i przyczepiałem do szyby, żadnego kleju, żadnego mazania po szybie. Tak zgadzam się że tak na szybko przyklejane, jak ktoś przechodził i to widział to aż prosiło się zapytać "panie kto panu to tak spie...lił". Zasłaniało to jednak wnętrze genialnie! Co ciekawe to jak po roku się to sprawdziło to dokupiłem więcej, już dokładnie podocinałem i bardzo dokładnie okleiłem tylne boczne szyby i całą tylną w kombi. Udało się to dokładnie przykleić i chyba z 5 lat tego nie ruszałem! To nie była taka folia z dzureczkami tylko cała przyciemniona równomiernie. To tylne lewe okno to nie defekt folii ale miałem w szybę wprasowaną antenę od tunera TV EDIT: dodaję zdjęcia
  25. mam ten sam problem... widziałem na ali dokładki, ale niestety przezroczyste dlatego nie brałem
  26. Ależ dotyczy. Zauważ, że aby sprzedawać w Chinach trzeba było od dawna produkować w Chinach więc tu się dużo nie zmieni. Teraz będzie równowaga, niech Chińczycy wybudują tu fabryki i zatrudniają naszych.
  27. Tak dokładnie było, ale nie zawsze się da w najbliższej okolicy .
  28. Biorąc pod uwagę w jakich autach to jest fabrycznie to lepiej kupić jako akcesorium niż się z powodu zagłówka z takim autem męczyć.
  29. A tu pyk! I od lipca ma być dodatkowe cło. Europa miała plan jeszcze przez kilka miesięcy się zastanawiać ale uznała, że nie ma na co czekać.
  30. Chyba coś ruszyło, bo w tym roku już 3 razy widziałem na ulicy nową Astrę
  31. To od tej wody co tu tak pada [emoji23] Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
  32. Polecam w takim razie "cofnąć się w czasie" i pojeździć takim autem a potem wsiąść do obecnego . Nie dalej jak w weekend zrobiłem trochę kilometrów klasykiem, mimo wygodnych, półleżących siedzeń z całą przyjemnością przesiadłem się do SUVa. Dłuższe trasy to słaba to opcja, właśnie m.in z braku ledźwiów oraz krótkiego oparcia i siedziska. Wysiadania też masakra, siedzi się prawie na ziemi a drzwi długie .. jeszcze w kabrio nie ma się czego złapać . Chwilę potem ze zlotu wrócił kolega .. jechał 126p, bardziej połamany niż ja .
  33. To moje auto zeszło z produkcji W umowie mam wpisaną dostawę w ciągu 7 miesięcy, czyli do końca listopada. A dziś info, że auto oczekuje na transport, Czyli raptem miesiąc jestem od zamówienia, czyli sumarycznie jak dobrze pójdzie będzie 2 miesiące od zamówienia do odbioru.
  34. W takim razie ja Ci wytłumaczę, na czym polega problem 😁 Użytkownicy EV mają świadomość wad jak i zalet tych pojazdów, bo mają okazję ich doświadczać, a nie o nich czytać. Użytkownicy EV mają świadomość wad i zalet samochodów spalinowych, bo zrobili nimi dziesiątki lub setki tysięcy km przez ostatnie lata lub dziesięciolecia. Co więcej, często mają jeszcze oba rodzaje wozów. A odklejonych freaków posiadają obie frakcje, spalinowe jak i te elektryczne. I teraz, czytanie i słuchanie dyskusji o EV przez ich użytkowników, prowadzone przez osoby, które czerpią na ich temat wiedzę z memów i medialnego ścieku, może wywoływać u nich delikatny uśmiech twarzy i/lub „gwałtowne reakcje” jak to nazwałeś
  35. Najlepsza opcja, zero problemów z załatwianiem, odbierasz tylko gotowe auto.
  36. Wstawić do dużego warsztatu który robi bezgotówkowo i będzie się kopał z ubezpieczycielem. Ty tylko zgłosisz na infolini i wskażesz że auto stoi w warsztacie.
  37. 1 punkt
    W moim Capturze 2023 rozpiska przewiduje sprawdzenie kapturków na zaworach kół, ale o płynie hamulcowym ani słowa.
  38. https://allegro.pl/oferta/zaglowek-samochodowy-do-samochodu-poduszka-podporka-na-glowe-do-snu-spania-15061886924
  39. Venga lub ix20, co się trafi. Z silnikiem benzynowym będzie bezawaryjne przy odrobinie zadbania o regularny serwis.
  40. Tak, bez udaru. Otworki wychodzą cacy, ale potem przy wkręcaniu wkręta w kołek słychać chrup, chrup, chrup...
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.