Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wyząbkowane opony

Featured Replies

Napisano

Mechanik po przejechaniu ręką po oponach na tylniej osi twierdzi, że mam je wyząbkowane, jaczegoś takiego nie wyczuwam.

Czy wyząbkowanie musi być wyczuwalne ręką żeby było słyszalne.

Czy jest możliwe żeby wyząbkowane opony na tylnej osi nie hałasowały, a po założeniu na przednią oś huczały ?

To huczenie jest słyszalne najbardziej przy prędkościach 70-80 km/h. Przy prędkościach poniżej i powyżej 70-80 jest prawie niesłyszalne.

Napisano

> Mechanik po przejechaniu ręką po oponach na tylniej osi twierdzi, że

> mam je wyząbkowane

Ciekawy mechanik.

Badanie stanu opon ręką.

Czyżby "Ręce, które (ka)leczą"? hmm.gif

Napisano

> Mechanik po przejechaniu ręką po oponach na tylniej osi twierdzi, że

> mam je wyząbkowane, jaczegoś takiego nie wyczuwam.

> Czy wyząbkowanie musi być wyczuwalne ręką żeby było słyszalne.

> Czy jest możliwe żeby wyząbkowane opony na tylnej osi nie hałasowały,

> a po założeniu na przednią oś huczały ?

> To huczenie jest słyszalne najbardziej przy prędkościach 70-80 km/h.

> Przy prędkościach poniżej i powyżej 70-80 jest prawie

> niesłyszalne.

nie muszą ale czuć ręką

Napisano

> Ciekawy mechanik.

> Badanie stanu opon ręką.

> Czyżby "Ręce, które (ka)leczą"?

Mam wyząbkowane opony i doskonale to czuć podczas "macania" zlosnik.gif Głaszcząc w jedną stronę idzie gładziutko, a z powrotem natrafia się na "zęby". Opony hałasują okrutnie, ale poza tym są OK.

Napisano

> Ciekawy mechanik.

> Badanie stanu opon ręką.

to znaczy ze wiedzial o co chodzi a nie zabral sie za wymiane np lozysk czy piasty

> Czyżby "Ręce, które (ka)leczą"?

rece ktore znaja sie na robocie ok.gif

Napisano

> Ciekawy mechanik.

> Badanie stanu opon ręką.

> Czyżby "Ręce, które (ka)leczą"?

Szybciej i latwiej przejechac reka niz wstawiac auto na podnosnik, zeby zakrecic kołem w powietrzu wink.gif

Napisano

> Ciekawy mechanik.

> Badanie stanu opon ręką.

> Czyżby "Ręce, które (ka)leczą"?

Znaczy IYO dobry mechanik użyłby specprzyrządu i wystawiłby f-rę za "komputerowe* badanie opon" ?

* komputerowe znaczy najlepsze, jak powszechnie wiadomo.

Napisano

> Mam wyząbkowane opony i doskonale to czuć podczas "macania"

> Głaszcząc w jedną stronę idzie gładziutko, a z powrotem natrafia

> się na "zęby". Opony hałasują okrutnie, ale poza tym są OK.

No bo każda opona w zależności od rodzaju bieżnika ma po jakimś czasie wyząbkowany bieżnik. W moim samochodzie też jak przejadę ręką w jedną stronę to jest gładko, a w druga jest szorstko.

Dlatego dziwię się co ten mechanik nowego odkrył.

Napisano

Ja też przekładałem koła z tyłu (mam niekierunkowe, więc po prostu zamieniłem stronami) bo zaczęły ząbkować.

Podobno taka przypadłość aut z zawieszeniem wielowahaczowym... hmm.gif

Trzeba zamieniać oponki, przód-tył, jak się da to najlepiej na krzyż (tylna lewa na pawy przód, itd.)

Napisano

> Mechanik po przejechaniu ręką po oponach na tylniej osi twierdzi, że

> mam je wyząbkowane, jaczegoś takiego nie wyczuwam.

> Czy wyząbkowanie musi być wyczuwalne ręką żeby było słyszalne.

> Czy jest możliwe żeby wyząbkowane opony na tylnej osi nie hałasowały,

> a po założeniu na przednią oś huczały ?

> To huczenie jest słyszalne najbardziej przy prędkościach 70-80 km/h.

> Przy prędkościach poniżej i powyżej 70-80 jest prawie

> niesłyszalne.

Mam to samo. ledwo wyczuwalne ząbki - klocki bieżnika z jednej strony wyższe o jakiś 1 mm.

Dałem tył na przód i docierają się. Trochę je słychać około 50-60km/h.

Trzeba częściej zmnianiać koła przód/tył.

Napisano

> Mechanik po przejechaniu ręką po oponach na tylniej osi twierdzi, że

> mam je wyząbkowane, jaczegoś takiego nie wyczuwam.

Typowe dla nie obciążonej osi wleczonej. Szczególnie w combi jeżdżących większość czasu na pusto. Jedyna rada to zamiana kół przód - tył co jakiś czas. Co ile km to ciężko powiedzieć, bo każda opona jest inna. Miękkie mieszanki szybciej się ścierają i zabkują.

Napisano

> Typowe dla nie obciążonej osi wleczonej. Szczególnie w combi

> jeżdżących większość czasu na pusto. Jedyna rada to zamiana kół

> przód - tył co jakiś czas. Co ile km to ciężko powiedzieć, bo

> każda opona jest inna. Miękkie mieszanki szybciej się ścierają i

> zabkują.

Fachowcy piszą, aby pilnować i na nieobciążonej osi tylnej obniżać ciśnienie w kołach, a dopiero przy obciążeniu dopompowywać (zresztą tak też piszą w instrukcjach obsługi aut). Do tego zmiana kół przód-tył mniej niż co 10kkm.

Napisano

> Typowe dla nie obciążonej osi wleczonej. Szczególnie w combi

> jeżdżących większość czasu na pusto. Jedyna rada to zamiana kół

> przód - tył co jakiś czas. Co ile km to ciężko powiedzieć, bo

> każda opona jest inna. Miękkie mieszanki szybciej się ścierają i

> zabkują.

chyba to sie potwierdza, w poprzednim sedanie nie miałem tego problemu a tu w kombi opony hałasują, u kolegi w kombi też był ten problem.

Jeśli chodzi o ciśnienie to w tabelce cisnień sa dwie opcje, auto nieobciążone i auto w pełni obciążone. Zawsze pompuje jak dla auta nieobciążonego bo jeżdza sam, max w 2 osoby. Chyba nie ma sensu pompować niżej niż zaleca producent dla auta mało obciążonego.

Napisano
  • Autor

A czy ktoś odpowie na to pytanie:

> Czy jest możliwe żeby wyząbkowane opony na tylnej osi nie hałasowały,

> a po założeniu na przednią oś huczały ?

Napisano

> Typowe dla nie obciążonej osi wleczonej.

co znaczy osi wleczonej?

Napisano

> A czy ktoś odpowie na to pytanie:

> > a po założeniu na przednią oś huczały ?

Jeżeli założyłeś je "w drugą stronę" (zamiast do przodu kręcą się do tyłu) to tak.

Dodatkowo - tył może być lepiej wygłuszony niż przód (chociaż zwykle jest odwrotnie).

Napisano

> co znaczy osi wleczonej?

Nienapędzanej miał na myśli kolega :-)

Napisano

> Nienapędzanej miał na myśli kolega :-)

czyli rozumiem, ze kolega wcześniej opisywał sytuacje jako typową to nieobciążone kombi FWD. A jak sie ma sprawa z RWD?

Napisano

> czyli rozumiem, ze kolega wcześniej opisywał sytuacje jako typową to

> nieobciążone kombi FWD. A jak sie ma sprawa z RWD?

U mnie w RWD tył wyząbkował - wiem że miałem niesprawne amortyzatory, ale nie twierdzę że na pewno od tego.

Teraz mam wrażenie że przód wyząbkował, bo się głośno zaczyna robić z przodu. Na przodzie prawdopodobnie mam niesprawne tuleje wahacza (których to już 2 mechaników z kolei nie umiało poprawnie założyć).

Napisano

> Dodatkowo - tył może być lepiej wygłuszony niż przód (chociaż zwykle

> jest odwrotnie).

Racja, u mnie tył jest lepiej wyciszony. Dopiero jak zamieniłem opony tył z przodem, to się przekonałem jak mogą hałasować wyząbkowane opony. irked.gif

Napisano

> A czy ktoś odpowie na to pytanie:

> > a po założeniu na przednią oś huczały ?

Tak i wcale nie trzeba zmieniać ich kierunku obrotu. Opona, która kręciła się w jednym kierunku z tyłu, jest wleczona i ząbkuje, w taki sposób, że słabo ją słychać. Po założeniu na przód, tak, by dalej kręciła się w tym samym kierunku, jest na kole napędowym i zaczyna koncert jakich mało.

Napisano

> czyli rozumiem, ze kolega wcześniej opisywał sytuacje jako typową to

> nieobciążone kombi FWD. A jak sie ma sprawa z RWD?

Większe tendencje do ząbkowania będzie miała oś przednia.

Napisano

> U mnie w RWD tył wyząbkował - wiem że miałem niesprawne amortyzatory,

> ale nie twierdzę że na pewno od tego.

> Teraz mam wrażenie że przód wyząbkował, bo się głośno zaczyna robić z

> przodu. Na przodzie prawdopodobnie mam niesprawne tuleje wahacza

> (których to już 2 mechaników z kolei nie umiało poprawnie

> założyć).

jeśli auto z profilu to tam nie jakiejś większej filozofii.

no poza tym że część zamienników w ogóle nie nadaje się do montażu bo są za miękkie (dotyczy tulei pionowej)

parokrotnie zakładałem i nie było reklamacji ( poza jednym przypadkiem - właśnie wspomnianych wcześniej zamienników - auto przy hamowaniu skakało w lewo i prawo....)

pozdr

Napisano

> jeśli auto z profilu to tam nie jakiejś większej filozofii.

Wiem. Niestety niektórzy mechanicy nawet to potrafią zepsuć.

Nie będę tu opisywał - za dużo pisania, a nie wątek na tę dyskusję.

Napisano

> czyli rozumiem, ze kolega wcześniej opisywał sytuacje jako typową to

> nieobciążone kombi FWD. A jak sie ma sprawa z RWD?

Dokładnie o FWD mi chodziło w kombi ponieważ większość aut ma to rozwiązanie napędu. Oś wleczona czyli nienapędzana. Koła biorą siłę napędową od wleczenia po asfalcie.

W RWD ząbkowanie na przedniej osi będzie mniejsze ponieważ silnik z reguły jest z przodu.

Dobrze jest to opisane w artykule, do którego jeden z kolegów podał linkę.

Napisano

> U mnie w RWD tył wyząbkował - wiem że miałem niesprawne amortyzatory,

>

miałem dokładnie to samo dwa razy na służbowym lublinie i ZAWSZE przyczyną były zużyte amorki, jak prosiłem o wymianę to nie, bo niema kasy, skutkiem tego była wymiana amorków i opon cool.gif

pozdro

Napisano

> No bo każda opona w zależności od rodzaju bieżnika ma po jakimś

> czasie wyząbkowany bieżnik.

Kolego jak nie masz pojęcia, to bzdur nie pisz! Przejechałem prywatnymi autami jakieś 500kk , drugie tyle służbowymi i w prywatnym nigdy nie miałem wyząbkowanych opon, a w służbowym owszem ale z przyczyny opisanej w poście wyżej, nie zaś z powodu wieku czy też przebiegu opony. Wszystkie opony kupuję nowe i markowe i zjeżdżam je do wskaźnika TWI. Warunkiem takiej pracy opon jest sprawne zawieszenie (amortyzatory, zbieżność) oraz pilnowanie ciśnienia.

Jeżeli miałeś taki przypadek, a autu było sprawne, to trzeba było reklamować opony. Większość opon ma dożywotnią gwarancję! Niema problemu z wyegzekwowaniem jej od producenta jeśli tylko opona była prawidłowo eksploatowana.

pozdrawiam

Napisano

> Kolego jak nie masz pojęcia, to bzdur nie pisz! Przejechałem

> prywatnymi autami jakieś 500kk , drugie tyle służbowymi i w

> prywatnym nigdy nie miałem wyząbkowanych opon, a w służbowym

> owszem ale z przyczyny opisanej w poście wyżej, nie zaś z powodu

> wieku czy też przebiegu opony. Wszystkie opony kupuję nowe i

> markowe i zjeżdżam je do wskaźnika TWI. Warunkiem takiej pracy

> opon jest sprawne zawieszenie (amortyzatory, zbieżność) oraz

> pilnowanie ciśnienia.

> Jeżeli miałeś taki przypadek, a autu było sprawne, to trzeba było

> reklamować opony. Większość opon ma dożywotnią gwarancję!

a to ciekawe co piszesz, powiedz nam coś wiecej w tej sprawie

Niema

> problemu z wyegzekwowaniem jej od producenta jeśli tylko opona

> była prawidłowo eksploatowana.

> pozdrawiam

Napisano

> Niema

> problemu z wyegzekwowaniem jej od producenta jeśli tylko opona

> była prawidłowo eksploatowana.

> pozdrawiam

Jak ta prawidlowa eksploatacje udowodnisz producentowi?

Odpisze Ci co zechce, ze za malo/za duzo pompowales, ze zawieche do bani miales itd. i jego zdaniem to jest tego przyczyna.

Pojdziesz do sadu i bieglego powolasz, ktory potwierdzi, ze np. przez ostatnie 3-4 lata to Twoje auto mialo w super-hiper stanie i nie jest ona przyczyna?

Napisano

> Jeżeli miałeś taki przypadek, a autu było sprawne, to trzeba było

> reklamować opony. Większość opon ma dożywotnią gwarancję! Niema

> problemu z wyegzekwowaniem jej od producenta jeśli tylko opona

> była prawidłowo eksploatowana.

> pozdrawiam

Ząbkowanie opon jest formą ich naturalnego zużycia, to raz.

Dopuszczenie do wyząbkowania opon to w 90% przypadków wina użytkownika/osoby odpowiedzialnej za serwis (brak odpowiedniej rotacji opon), to dwa.

Raz plus dwa równa się trzy - za bramę i na drzewo.

I każdy biegły Ci to potwierdzi.

Nie udało mi się skutecznie zareklamować ząbkowania, mimo iż nie jestem dla producenta klientem z ulicy.

Inna sprawa, że ja wiem o tym, skąd i dlaczego opony ząbkują, więc co najwyżej uśmiechałem się o goodwill, bo reklamować nie będę - nie lubię robić z siebie durnia, który płacze, że opona się po prostu zużyła.

Napisano

> a to ciekawe co piszesz, powiedz nam coś wiecej w tej sprawie

Co chciałbyś wiedzieć?

Na ząbkowanie opony nie reklamowałem, bo jak napisałem nie miałem nigdy takich problemów z winy opony. Jeśli zaś chodzi o reklamację , to niema problemu, nawet po 3 latach uznali, odliczając od ceny tylko procentowo zużycie bieżnika.

Co do ząbkowania , to jak ktoś napisał 90% wina użytkowania, ja skłoniłbym się do 99,99%, ludzie po prostu myślą, że jak szybko nie jeździ i amorki nie ciekną to zmieniać nie trzeba, a później płaczą na forum,że mają zepsute opony i że, im reklamacji nią chcą uznać. no.gif

Napisano

> Dopuszczenie do wyząbkowania opon to w 90% przypadków wina

> użytkownika/osoby odpowiedzialnej za serwis (brak odpowiedniej

> rotacji opon), to dwa.

A możesz napisać jak jeździć i jak (kiedy) przekładać, żeby opony nie zaczęły ząbkować? Weźmy za przykład nowe opony asymetryczne, niekierunkowe.

Dzięki.

Napisano

> A możesz napisać jak jeździć i jak (kiedy) przekładać, żeby opony nie

> zaczęły ząbkować? Weźmy za przykład nowe opony asymetryczne,

> niekierunkowe.

> Dzięki.

Ja robię tak: co około 8 kkm przekładam tylne koła prawe na lewe i odwrotnie, tak aby toczyły się w przeciwnych kierunkach niż poprzednie 8 kkm. Nie zamieniam z przodem, bo wolę mieć lepsze opony z tyłu, a wiadomo w FWD przód się szybciej zużywa. Jeśli ktoś chce tylne ząbkujące opony założyć do przodu, to polecam nie robić wtedy zamiany prawe z lewym, tak jak to piszą w fachowych informacjach, tylko pozostawić opony na tej samej stronie.

Napisano

> A możesz napisać jak jeździć i jak (kiedy) przekładać, żeby opony nie

> zaczęły ząbkować? Weźmy za przykład nowe opony asymetryczne,

> niekierunkowe.

U mnie instrukcja mowi ze co przeglad (czyli co 15kkm) powinno sie przelozyc przod z tylem.

Napisano

> A możesz napisać jak jeździć i jak (kiedy) przekładać, żeby opony nie

> zaczęły ząbkować? Weźmy za przykład nowe opony asymetryczne,

> niekierunkowe.

> Dzięki.

Jak masz kierunkowe, to zamieniasz przód z tyłem.

Jak niekierunkowe, to zamieniasz na krzyż (LP na PT, PP na LT i tak dalej).

Kiedy ? Jak najczęściej :-)

Wszystko zależy od tendencji danych opon i zawieszenia do ząbkowania - nie ma reguł.

Myślę, że 10-15 kkm to taki rozsądny max, jeżeli masz mocne tendencje do podcinania opon, to częściej.

Co do sposobu jazdy - jak zawsze intensywna eksploatacja, zwłaszcza "GP następnych świateł" powoduje przyspieszone zużycie, a więc i ząbkowanie.

Jest to naturalny proces, więc najskuteczniejszą metodą jego ograniczenia jest postawienie auta na kołki ;-)

Napisano

> Co chciałbyś wiedzieć?

> Na ząbkowanie opony nie reklamowałem, bo jak napisałem nie miałem

> nigdy takich problemów z winy opony. Jeśli zaś chodzi o

> reklamację , to niema problemu, nawet po 3 latach uznali,

> odliczając od ceny tylko procentowo zużycie bieżnika.

> Co do ząbkowania , to jak ktoś napisał 90% wina użytkowania, ja

> skłoniłbym się do 99,99%, ludzie po prostu myślą, że jak szybko

> nie jeździ i amorki nie ciekną to zmieniać nie trzeba, a później

> płaczą na forum,że mają zepsute opony i że, im reklamacji nią

> chcą uznać.

reklamacja po 3 latach a dozywotnia to raczej dwie rózne sprawy. Swoja droga po tych 3 latach to na miejscu producenta na pewno bym się wypiął

Napisano

> Ja robię tak: co około 8 kkm przekładam tylne koła prawe na lewe i

> odwrotnie, tak aby toczyły się w przeciwnych kierunkach niż

> poprzednie 8 kkm.

Ale można tak zrobić tylko z oponami niekierunkowymi, no chyba że przekładasz opony na felgach, a nie tylko całe koła. Kierunkowe tylko przód z tyłem, bez zmiany stron.

Napisano

Przy napędzie na przód, ząbkują się głównie tylne, ciągnione opony. Przednie pracują w jedną stronę podczas jazdy, a w drugą stronę podczas hamowania i też ząbkują się, ale mniej.

Tylne zawsze pracują w jedną. Przełożenie ich na przód, daje to, że auto będzie napędzane ząbkami "pod włos" co może powodować większy hałas, ale może też szybciej wyrównywać ząbki. Zamiana tylnych na przód i dodatkowo ich zamiana prawa z lewą spowoduje, że opony te będą powiększały ząbki przy napędzaniu auta, a zmniejszały tylko przy hamowaniu, więc wyrównywanie opony mniejsze, ale i hałas mniejszy (tak było u mnie).

Natomiast przednie na tył bez zamiany stronami ok.gif.

Napisano

> Ale można tak zrobić tylko z oponami niekierunkowymi, no chyba że

> przekładasz opony na felgach, a nie tylko całe koła. Kierunkowe

> tylko przód z tyłem, bez zmiany stron.

A weź Ty sobie jeszcze raz przeczytaj mój post i zwróć uwagę na cytat. sciana.gif

Napisano

> Ładnie to wytlumaczyleś. a w RWD?

Tu podobnie, tylko zamiana ról kół.

Ogólnie koła nienapędzane ścierają sie w jedną stronę i podczas jazdy i w czasie hamowania.

Koła napędzane ścierają się w jedną stronę podczas jazdy, a w drugą podczas hamowania.

Co do zamiany przód tył, to na pewno trzeba to robić koniecznie. Co do zamiany stronami, to imo niekoniecznie smile.gif

http://www.opony.com.pl/encyklopedia/908_zabkowanie_opon.html

Napisano

> Tu podobnie, tylko zamiana ról kół.

> Ogólnie koła nienapędzane ścierają sie w jedną stronę i podczas jazdy

> i w czasie hamowania.

> Koła napędzane ścierają się w jedną stronę podczas jazdy, a w drugą

> podczas hamowania.

> Co do zamiany przód tył, to na pewno trzeba to robić koniecznie. Co

> do zamiany stronami, to imo niekoniecznie

> http://www.opony.com.pl/encyklopedia/908_zabkowanie_opon.html

Jeśli mam wyząbkowane opony na tyle w RWD to przeniesienie ich na przód i przy hamowaniu (a przednia os często hamuje) efekt ząbkowania będzie się potęgował. Jedynie przy normalnej jeżdzie przednia os bedzie niwelowała wyząbkowane już opony. Plusem jest też to (jak wyczytałem se stronki opony.com.pl), ze kierowane opony beda ściewrały sie też w trakcie skręcania po zakrętach itd.

Napisano

> Jeśli mam wyząbkowane opony na tyle w RWD to przeniesienie ich na

> przód i przy hamowaniu (a przednia os często hamuje) efekt

> ząbkowania będzie się potęgował. Jedynie przy normalnej jeżdzie

> przednia os bedzie niwelowała wyząbkowane już opony.

Nienapędzane koła czy podczas jazdy, czy podczas hamowania ścierają się w tę samą stronę.

Kwestia jak mocno są wyząbkowane i czy równomiernie. Jeśli są nierównomierności, to będą się pogłębiać i takim oponom już niewiele pomoże.

Napisano

> A weź Ty sobie jeszcze raz przeczytaj mój post i zwróć uwagę na

> cytat.

No dobrze, już dobrze. yikes.gif "Pomroczność jasna", czy jak to się tam nazywa, mnie ogarnęła.

Napisano

> Nienapędzane koła czy podczas jazdy, czy podczas hamowania ścierają

> się w tę samą stronę.

> Kwestia jak mocno są wyząbkowane i czy równomiernie. Jeśli są

> nierównomierności, to będą się pogłębiać i takim oponom już

> niewiele pomoże.

jedynym minusem jest halas, bo nie ma innego problemu technicznego. Mają jeszcze sporo bieżnika wiec tak czy inaczej zjeżdze je do końca

Napisano

> jedynym minusem jest halas, bo nie ma innego problemu technicznego.

> Mają jeszcze sporo bieżnika wiec tak czy inaczej zjeżdze je do

> końca

Moje hałasują trochę, nie za mocno, więc jeżdżę i nie przejmuję się.

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> Moje hałasują trochę, nie za mocno, więc jeżdżę i nie przejmuję się.

i mam jeszcze jedno pytanie. Moje opony hałasują dość mocno, zamieniłem wczoraj przód na tył i teraz pytanie. Ile mniej więcej powinienem przejechać, zeby wyząbkowanie sie zniwelowało? 1000 km, 5000km?

Napisano

> i mam jeszcze jedno pytanie. Moje opony hałasują dość mocno,

> zamieniłem wczoraj przód na tył i teraz pytanie. Ile mniej

> więcej powinienem przejechać, zeby wyząbkowanie sie zniwelowało?

> 1000 km, 5000km?

podobno jak już się mocno wyząbkują i do tego nierównomiernie, to nigdy się nie wyrówna

a ogólnie zaleca się zmianę przód-tył nawet mniej niż co 10kkm

Ja już zrobiłem 7kkm po zamianie i nadal słyszę turkotanie opon przy około 50kkm, mniej, ale jeszcze słychać

Napisano

> podobno jak już się mocno wyząbkują i do tego nierównomiernie, to

> nigdy się nie wyrówna

> a ogólnie zaleca się zmianę przód-tył nawet mniej niż co 10kkm

> Ja już zrobiłem 7kkm po zamianie i nadal słyszę turkotanie opon przy

> około 50kkm, mniej, ale jeszcze słychać

jak na początku hałas był 100% to po zmianie i po tych 7 kkm jaki hałas słyszysz?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.