Napisano 20 Czerwca 201016 lat > Tak, albo będąc w Łodzi możesz do mnie podjechać to za sześciopak Ciechan-Miodowe... > Pozdrawiam BAS nie muszę, u mnie w Stilo kierunki migają Poza tym mam kkl i to mi wystarcza na moje potrzeby... A tak wogole to nie mam karty kodowej
Napisano 24 Czerwca 201015 lat Witam Panowie prosze o pomoc w przeróbce fejsu. Wyporowadziłem już kabelki od poszczególnych pinów, nabyłem przełacznik dźwigienkowy dwupozycyjny z 3 pinami(foto2). Teraz pozostało mi odcięcie lini k od pinu 7 tylko gdzie to zrobić? Czytałem manual, ale on do mnie nie przemawia. Na forum FES wyczytałem, że trzeba to zrobić gdzieś na nóżkach przeze mnie zaznaczonych na zdjęciu 1, potem wlutować kabel, dać go na środkowy pin kupionego przełącznika, na jeden ze skrajnych pinów podłaczyć airbag, a na drugi ecu, abs, wspomaganie. Tylko skąd mam wiedzieć, na której nóżce z interfejsu jest linia k? Proszę o pomoc i łopatoligiczne wyjaśnianie 1 2
Napisano 24 Czerwca 201015 lat > Tylko skąd mam wiedzieć, > na której nóżce z interfejsu jest linia k? Pomyśl chwilę i przeczytaj mój post ze zdjęciami przeróbki Vag'a. W tamtym poście jak się wczytasz napisałem, żebyś wziął do łapki miernik, jedną końcówkę przyłożył do pinu nr7 a później poszukaj z którym pinem łącznika ma przejście i ten pin przetnij, po drugiej stronie płytki lutujesz się do przeciętego pinu i już masz linię K, którą podłączasz do przełącznika... Mowa o płytce, do której jest lutowany kabel usb, żeby nie przyszło Ci do głowy ruszać płytki w złączu bo ją najpewniej uszkodzisz. Pozdrawiam BAS ps. Przepraszam, że marudzę, ale człowiek się naprodukuje elaboratów a później okazuje się, że nikt ich nie czyta bo jakbyś sobie zadał trochę trudu i przeczytał cały wątek to byś nie zadał tego pytania.
Napisano 27 Czerwca 201015 lat Koledzy czy FES podaje/podawał napięcie ładowania z alternatora? Byłem przekonany (rękę dałbym sobie uciąć), że widziałem taką pozycję, a teraz szukam od 10 minut i nie ma
Napisano 27 Czerwca 201015 lat > Koledzy czy FES podaje/podawał napięcie ładowania z alternatora? Byłem przekonany (rękę dałbym > sobie uciąć), że widziałem taką pozycję, a teraz szukam od 10 minut i nie ma Zrzut w trybie testowym w wersji FREE, także nie przejmuj się wartością. Jak podłączasz do samochodu to zaniża wartość o ~0,5V. Pozdrawiam BAS
Napisano 27 Czerwca 201015 lat > Zrzut w trybie testowym w wersji FREE, także nie przejmuj się wartością. > Jak podłączasz do samochodu to zaniża wartość o ~0,5V. > Pozdrawiam BAS Czyli dopóki nie odpalę auta pokazuje napięcie aku, a po odpaleniu napięcie ładowania z altka?
Napisano 27 Czerwca 201015 lat > Czyli dopóki nie odpalę auta pokazuje napięcie aku, a po odpaleniu napięcie ładowania z altka? Tak. Pozdrawiam BAS
Napisano 30 Czerwca 201015 lat Witam Panowie dziwna sprawa uzywam FES Free (w tej chwili nie pamietam ktora to ver. ale mysle ze to nie jest istotne bo problem lezy gdzie indziej) do tego przerobionego Vag`a. Lacze sie z AIRBAGiem, ABSem, wspomaganiem ale nie moge polaczyc sie z silnikiem?Laczac piny 1,7,9 powinno gadac a tymczasem u mnie nie chodzi. Dodam ze juz kiedys laczylem sie z silnikiem wiec nie wiem skad ten problem. Nie wiem czy to ma cos wspolnego ale turbina mi sie nie zalacza a ja obwiniam przeplywke, chcialem sie upewnic a tu zonk z podgladem silnika. Co wy na to?
Napisano 30 Czerwca 201015 lat > Której wersji FES używasz? ver 1,6. Dodatkowe pytanko da sie jakos zresetowac ECU w dieslu?
Napisano 30 Czerwca 201015 lat Ja za to nie mogę za diabła uzyskać połączenia ze wspomaganiem. Z silnikiem ok, z abs-em ok, z poduchami też ok, a ze wspomaganiem nie. Na pewno łącze się z odpowiednim pinem, a transmisji nie mogę uzyskać. I co to może być?
Napisano 1 Lipca 201015 lat > ver 1,6. > Dodatkowe pytanko da sie jakos zresetowac ECU w dieslu? Polaczenie pinow sprawdzilem jest wszystko ok-moze trezba zmienic na jakas inna ver. tylko czemu jakis czas temu laczyl sie?
Napisano 1 Lipca 201015 lat > Polaczenie pinow sprawdzilem jest wszystko ok-moze trezba zmienic na jakas inna ver. tylko czemu > jakis czas temu laczyl sie? Skoro się łączył to sprawdź miernikiem połączenia w vag'u. Pozdrawiam BAS
Napisano 1 Lipca 201015 lat > Skoro się łączył to sprawdź miernikiem połączenia w vag'u. Sprawdzilem polaczenia miedzy pinem 1 7 i 9 wszystko gra jest lacznosc i w tej konfiguracji podlanczam ale z silnikiem nie chce sie laczyc.Albo to dziwny zbieg okolicznosci albo cos nie tak z tym ECU. Nie zalancz mi sie turbo krotko po wymianie przeplywki.Jak sie resetuje ECU w JTD?
Napisano 9 Lipca 201015 lat czy ten przełącznik jest odpowiedni? http://img130.imageshack.us/img130/7849/img0405zp.jpg Jeśli tak to może ktoś napisać mi jak połączyć kabelki bardzo będę wdzięczny
Napisano 9 Lipca 201015 lat > czy ten przełącznik jest odpowiedni? takim przełącznikiem zewrzesz tylko 2 linie - jeśli chcesz korzystać z pełnej funkcjonalności FES i kabla vag musisz mieć możliwość zwarcia 4 linii > Jeśli tak to może ktoś napisać mi jak połączyć kabelki bardzo będę wdzięczny w tym wątku jest wszystko opisane - odcinasz z płytki końcówkę wychodzącą na pin 7 wtyczki, podpinasz ją do przełącznika tak, aby przełącznikiem zwierać ją na piny 1, 3, 7 i 9 - z przełącznika prowadzisz przewody do w/w pinów wtyczki Zdjęcie z głębi tego wątku
Napisano 10 Lipca 201015 lat Dzięki za odpowiedz a jak nazywa się taki przełącznik fachowo żebym mógł powiedzieć u elektryka? Aha a na stronie FES pisze żeby pin3 nie łączyć z innymi czy ja coś źle zrozumiałem
Napisano 10 Lipca 201015 lat > Dzięki za odpowiedz a jak nazywa się taki przełącznik fachowo żebym mógł powiedzieć u elektryka? nie wiem czy u elektryka dostaniesz - elektronika prędzej - nazywa sie to DIP Switch czyli cos takiego jak tu: jakiś tekst > Aha a na stronie FES pisze żeby pin3 nie łączyć z innymi czy ja coś źle zrozumiałem ja połączyłem i dziala mi ABS, ECU, wspomaganie i poduszki, czyli wszystko.
Napisano 10 Lipca 201015 lat a wiesz jak podłączyć wszystko zgodnie z FES, trochę się boje tak podłączyć
Napisano 10 Lipca 201015 lat > a wiesz jak podłączyć wszystko zgodnie z FES, trochę się boje tak podłączyć innego sposobu, poza kabelkownią nie ma, chyba, że kupisz sobie elema 327
Napisano 10 Lipca 201015 lat > czy ten przełącznik jest odpowiedni? > http://img130.imageshack.us/img130/7849/img0405zp.jpg > Jeśli tak to może ktoś napisać mi jak połączyć kabelki bardzo będę wdzięczny Jest odpowiedni. Mój vag ma jedną pozycję dla srs i drugą dla wszystkiego innego.
Napisano 10 Lipca 201015 lat > Jest odpowiedni. Mój vag ma jedną pozycję dla srs i drugą dla wszystkiego innego. na forum alfy testowano takowy (ktoś je przerabia i sprzedaje) i były problemy z łącznością
Napisano 10 Lipca 201015 lat > na forum alfy testowano takowy (ktoś je przerabia i sprzedaje) i były problemy z łącznością Viaken sprzedaje. Mógłbyś linkę dać do problemów?
Napisano 10 Lipca 201015 lat http://www.forum.alfaholicy.org/156/29414-interfejs_dedykowany_do_fiat_ecu_scan_abs_airbag.html
Napisano 11 Lipca 201015 lat Panowie, już jakiś czas temu się o to dopytywałem, ale jakoś nikt mi nie pomógł. Ponowię więc prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Chodzi o to, że nie mogę uzyskać połączenia ze sterownikiem wspomagania w moim aucie (Stilo 1,6 2002r.). Kabelek mam na pewno przerobiony dobrze, sprawdzałem to już wielokrotnie. W programie FES w opcjach wyboru auta i sprawdzanych centralek, mam do wyboru trzy możliwe kombinacje wspomagania: TRW Electric Power Steering (1), (2), i (3). Obojętnie której bym nie wybierał, to i tak nie można nawiązać połączenia. Sprawdzałem już różne wersje programu, zarówno na starszych jak i na nowszych, także na wersjach free, jak i na skrekowanych pełnych, nic to nie daje. Połączyć się ze wspomaganiem nie mogę i już. Oczywiście z innymi centralkami wszystko jest ok. Z silnikiem łącze się bez problemu, z abs-em też, z air-bagiem tak samo. Tylko ze wspomaganiem jest problem. Czy ktoś wie co może być przyczyną tego problemu?
Napisano 11 Lipca 201015 lat > http://www.forum.alfaholicy.org/156/29414-interfejs_dedykowany_do_fiat_ecu_scan_abs_airbag.html No to mnie nie dotyczy. Mam interfejs od viakiena i nie mam takich problemów
Napisano 11 Lipca 201015 lat Możesz podjechać do mnie to sprawdzimy czy moje interfejsy się łączą. Jeśli sprawa bardzo pilna to chyba będę jutro w Łodzi, ale wolałbym na spokojnie po 20-tym lipca. Jak coś to wal na priv. Pozdrawiam BAS
Napisano 11 Lipca 201015 lat > Możesz podjechać do mnie to sprawdzimy czy moje interfejsy się łączą. > Jeśli sprawa bardzo pilna to chyba będę jutro w Łodzi, ale wolałbym na spokojnie po 20-tym lipca. > Jak coś to wal na priv. > Pozdrawiam BAS Dzięki za chęć pomocy Oczywiście sprawa nie jest aż tak pilna, żeby ją już od razu rozwiązywać. Spokojnie mogę zaczekać do 20-tego. Dzięki i pozdrowionka
Napisano 12 Lipca 201015 lat Podepnę się z pytaniem odnośnie scannera, a mianowicie co oznacza błąd P0110 odczytany ecu scannerem ?
Napisano 12 Lipca 201015 lat > Podepnę się z pytaniem odnośnie scannera, a mianowicie co oznacza błąd P0110 odczytany ecu > scannerem ? P0110,"Czujnik temp. powietrza wlotowego - usterka"
Napisano 12 Lipca 201015 lat czy może ktoś zobaczyć czy dobrze podłączyłem? http://img804.imageshack.us/img804/4355/img0414.jpg Jeśli nie to proszę o korekte
Napisano 20 Lipca 201015 lat > No i w końcu migacze działają przy otwieraniu i zamykaniu auta Tak zapytam, kolega ma alarm fabryczny czy dokładany w ASO, bo ja próbowałem i niestety nie udało mi się uruchomić mrugania
Napisano 20 Lipca 201015 lat > Tak zapytam, kolega ma alarm fabryczny czy dokładany w ASO, bo ja próbowałem i niestety nie udało > mi się uruchomić mrugania Generalnie mam tylko imo i nic więcej. Alarmu nie posiadam.
Napisano 21 Lipca 201015 lat Którego ELM-a polecacie, tak co by zadziałał z FES-em? v1.3a czy 1.4? Może ktoś podać jakiś konkretny link do alledrogo?
Napisano 21 Lipca 201015 lat > minimalna wersja to 1.3a a co lepsze kkl, czy elm. Wiem, że były gdzieś opisane wszystkie funkcje możliwe do zrealizowania dla poszczególnych kabli, ale wątek tak się rozrósł, że nie wiem, gdzie to był.
Napisano 21 Lipca 201015 lat > ale co tam diagnozować? centralny i szyby?? Tak, połącz się(CTRL+F10) w trybie demo(bez konieczności posiadania interfejsu, pamiętaj żeby wybrać w ustawieniach elm327) i sam zobacz. Pozdrawiam BAS
Napisano 21 Lipca 201015 lat > a co lepsze kkl, czy elm. Wiem, że były gdzieś opisane wszystkie funkcje możliwe do zrealizowania > dla poszczególnych kabli, ale wątek tak się rozrósł, że nie wiem, gdzie to był. Na stronie FES masz wszystko ładnie opisane. Pozdrawiam BAS
Napisano 21 Lipca 201015 lat > Tak, połącz się(CTRL+F10) w trybie demo(bez konieczności posiadania interfejsu, pamiętaj żeby > wybrać w ustawieniach elm327) i sam zobacz. dzieki, fajna opcja z tym demo
Napisano 21 Lipca 201015 lat > dzieki, fajna opcja z tym demo Proszę bardzo Ta opcja jest opisana na stronie: You can press CTRL-F10 to start the connection in "simulation" mode. This will allow you to explore the available parameters, actuators, adjustments for selected ECU without a physical connection. Pozdrawiam BAS
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.