Skocz do zawartości

Fiat ECU Scanner


lopez306

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak, albo będąc w Łodzi możesz do mnie podjechać to za sześciopak Ciechan-Miodowe...

> Pozdrawiam BAS

nie muszę, u mnie w Stilo kierunki migają zeby.GIF Poza tym mam kkl i to mi wystarcza na moje potrzeby... A tak wogole to nie mam karty kodowej 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie prosze o pomoc w przeróbce fejsu. Wyporowadziłem już kabelki od poszczególnych pinów, nabyłem przełacznik dźwigienkowy dwupozycyjny z 3 pinami(foto2). Teraz pozostało mi odcięcie lini k od pinu 7 tylko gdzie to zrobić? Czytałem manual, ale on do mnie nie przemawia. Na forum FES wyczytałem, że trzeba to zrobić gdzieś na nóżkach przeze mnie zaznaczonych na zdjęciu 1, potem wlutować kabel, dać go na środkowy pin kupionego przełącznika, na jeden ze skrajnych pinów podłaczyć airbag, a na drugi ecu, abs, wspomaganie. Tylko skąd mam wiedzieć, na której nóżce z interfejsu jest linia k?

Proszę o pomoc i łopatoligiczne wyjaśnianie

1

aac5fabbb3a8fb3dm.jpg

2

daad34a924c53262m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko skąd mam wiedzieć,

> na której nóżce z interfejsu jest linia k?

facepalm.gif

Pomyśl chwilę i przeczytaj mój post ze zdjęciami przeróbki Vag'a.

W tamtym poście jak się wczytasz napisałem, żebyś wziął do łapki miernik, jedną końcówkę przyłożył do pinu nr7 a później poszukaj z którym pinem łącznika ma przejście i ten pin przetnij, po drugiej stronie płytki lutujesz się do przeciętego pinu i już masz linię K, którą podłączasz do przełącznika...

Mowa o płytce, do której jest lutowany kabel usb, żeby nie przyszło Ci do głowy ruszać płytki w złączu bo ją najpewniej uszkodzisz.

Pozdrawiam BAS

ps. Przepraszam, że marudzę, ale człowiek się naprodukuje elaboratów a później okazuje się, że nikt ich nie czyta bo jakbyś sobie zadał trochę trudu i przeczytał cały wątek to byś nie zadał tego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy czy FES podaje/podawał napięcie ładowania z alternatora? Byłem przekonany (rękę dałbym

> sobie uciąć), że widziałem taką pozycję, a teraz szukam od 10 minut i nie ma

Zrzut w trybie testowym w wersji FREE, także nie przejmuj się wartością.

283923350-ak-fes.jpg

Jak podłączasz do samochodu to zaniża wartość o ~0,5V.

Pozdrawiam BAS

post-23749-14352508760477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrzut w trybie testowym w wersji FREE, także nie przejmuj się wartością.

> Jak podłączasz do samochodu to zaniża wartość o ~0,5V.

> Pozdrawiam BAS

Czyli dopóki nie odpalę auta pokazuje napięcie aku, a po odpaleniu napięcie ładowania z altka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dziwna sprawa uzywam FES Free (w tej chwili nie pamietam ktora to ver. ale mysle ze to nie jest istotne bo problem lezy gdzie indziej) do tego przerobionego Vag`a. Lacze sie z AIRBAGiem, ABSem, wspomaganiem ale nie moge polaczyc sie z silnikiem?Laczac piny 1,7,9 powinno gadac a tymczasem u mnie nie chodzi. Dodam ze juz kiedys laczylem sie z silnikiem wiec nie wiem skad ten problem. Nie wiem czy to ma cos wspolnego ale turbina mi sie nie zalacza a ja obwiniam przeplywke, chcialem sie upewnic a tu zonk z podgladem silnika. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polaczenie pinow sprawdzilem jest wszystko ok-moze trezba zmienic na jakas inna ver. tylko czemu

> jakis czas temu laczyl sie?

Skoro się łączył to sprawdź miernikiem połączenia w vag'u.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro się łączył to sprawdź miernikiem połączenia w vag'u.

Sprawdzilem polaczenia miedzy pinem 1 7 i 9 wszystko gra jest lacznosc i w tej konfiguracji podlanczam ale z silnikiem nie chce sie laczyc.Albo to dziwny zbieg okolicznosci albo cos nie tak z tym ECU. Nie zalancz mi sie turbo krotko po wymianie przeplywki.Jak sie resetuje ECU w JTD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> czy ten przełącznik jest odpowiedni?

takim przełącznikiem zewrzesz tylko 2 linie - jeśli chcesz korzystać z pełnej funkcjonalności FES i kabla vag musisz mieć możliwość zwarcia 4 linii

> Jeśli tak to może ktoś napisać mi jak połączyć kabelki bardzo będę wdzięczny

w tym wątku jest wszystko opisane - odcinasz z płytki końcówkę wychodzącą na pin 7 wtyczki, podpinasz ją do przełącznika tak, aby przełącznikiem zwierać ją na piny 1, 3, 7 i 9 - z przełącznika prowadzisz przewody do w/w pinów wtyczki

Zdjęcie z głębi tego wątku

283528303-152_gora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedz a jak nazywa się taki przełącznik fachowo żebym mógł powiedzieć u elektryka?

nie wiem czy u elektryka dostaniesz - elektronika prędzej - nazywa sie to DIP Switch czyli cos takiego jak tu:

jakiś tekst

> Aha a na stronie FES pisze żeby pin3 nie łączyć z innymi czy ja coś źle zrozumiałem

ja połączyłem i dziala mi ABS, ECU, wspomaganie i poduszki, czyli wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już jakiś czas temu się o to dopytywałem, ale jakoś nikt mi nie pomógł. Ponowię więc prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Chodzi o to, że nie mogę uzyskać połączenia ze sterownikiem wspomagania w moim aucie (Stilo 1,6 2002r.). Kabelek mam na pewno przerobiony dobrze, sprawdzałem to już wielokrotnie.

W programie FES w opcjach wyboru auta i sprawdzanych centralek, mam do wyboru trzy możliwe kombinacje wspomagania: TRW Electric Power Steering (1), (2), i (3). Obojętnie której bym nie wybierał, to i tak nie można nawiązać połączenia. Sprawdzałem już różne wersje programu, zarówno na starszych jak i na nowszych, także na wersjach free, jak i na skrekowanych pełnych, nic to nie daje. Połączyć się ze wspomaganiem nie mogę i już.

Oczywiście z innymi centralkami wszystko jest ok. Z silnikiem łącze się bez problemu, z abs-em też, z air-bagiem tak samo. Tylko ze wspomaganiem jest problem.

Czy ktoś wie co może być przyczyną tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podjechać do mnie to sprawdzimy czy moje interfejsy się łączą.

Jeśli sprawa bardzo pilna to chyba będę jutro w Łodzi, ale wolałbym na spokojnie po 20-tym lipca.

Jak coś to wal na priv.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz podjechać do mnie to sprawdzimy czy moje interfejsy się łączą.

> Jeśli sprawa bardzo pilna to chyba będę jutro w Łodzi, ale wolałbym na spokojnie po 20-tym lipca.

> Jak coś to wal na priv.

> Pozdrawiam BAS

Dzięki za chęć pomocy 20.GIF

Oczywiście sprawa nie jest aż tak pilna, żeby ją już od razu rozwiązywać. Spokojnie mogę zaczekać do 20-tego. Dzięki i pozdrowionka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.