Skocz do zawartości

FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB


Rekomendowane odpowiedzi

z 1AF.16 się nie łączy... muszę poczekać na wersję 1.7 crazy.gif

a myślałem, że się jakimś cudem uda...

spędziłem też ze dwie godziny próbując się dopiąć UniDiagiem, AlfaDiagiem, KWP71 i KWP2000... nici... ech... pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Complete list of supported vehicles/systems in FiatECUScan 1.6

FIAT BRAVO-BRAVA '99 80 16V

Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V)

BREED MY 97 Airbag (2F)

BREED MY 97 Airbag (2F-S)

BREED MY 97 Airbag (2F-2L-S)

BREED MY 97 Airbag (2F-2L)

czy to znaczy ze moja brava 1.2 16 V z 99 roku powinno czytac ? nie chodzi mi o poduche ani abs tylko o parametry i błędy silnika. da ktos jakiegos linka do dobrego fejsa ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V) FiatEcuScan rozłącza się

> po wybraniu parametru .

Sprawdź czy masz dobrze ustawione parametry transmisji Tx/Rx oraz timeouty zgodnie z tymi wskazówkami .

> Czy może być to wina za słabego procesora? Procesor 1,6GHz

Wg. autora programu powinien wystarczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V) FiatEcuScan rozłącza się

> po wybraniu parametru . Czy może być to wina za słabego procesora? Procesor 1,6GHz

Bug w oprogramowaniu, będzie poprawione w 2.0

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z kompem łączy sie bez problemowo ale nie mogę połączyć sie z poduchami jakiś pomysł (dziwne do

> wtyczki z poduch dochodzą 3 przewody a do innych diagnostycznych tylko 2 chyba że to nie to

> złącze)

Najwyraźniej chciałeś zdiagnozować klimę zlosnik.gif

Szukaj dalej w tamtych okolicach gniazda z dwoma przewodami albo jedź po kabelku od centralki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> z kompem łączy sie bez problemowo ale nie mogę połączyć sie z poduchami jakiś pomysł (dziwne do

> wtyczki z poduch dochodzą 3 przewody a do innych diagnostycznych tylko 2 chyba że to nie to

> złącze)

Kabel od poduszek jest w żółtej "rurce" a od klimy nie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V) FiatEcuScan rozłącza się

> po wybraniu parametru . Czy może być to wina za słabego procesora? Procesor 1,6GHz

Powinien spokojnie chodzić. Ja testowałem na celeronie 1Ghz i latało wszystko aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug w oprogramowaniu, będzie poprawione w 2.0

Podstawiłem procesor 1,9GHz i NET Framework 3.5 teraz mogę wybrać odometr czy rpm ,ale załączenie kolejnego parametru powoduje disconnecta .

Przy NET Framework 3.5 wybór parameters (F4) jest możliwy przez mysz .

Dzięki za pomoc , i czekam na 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bug w oprogramowaniu, będzie poprawione w 2.0

> Podstawiłem procesor 1,9GHz i NET Framework 3.5 teraz mogę wybrać odometr czy rpm ,ale załączenie

> kolejnego parametru powoduje disconnecta .

>

a zauważyłeś jaki jest przy tym komunikat? "latency port to hig" zeby.GIF

u mnie tez tak było, wystarczy zmienić opoznienie z 1 na 2 i juz działa bez błędnie, przynajmniej u mnie zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni bawię się w diagnostyka FiatEcuScan. Walczę z błędem, który raz jest a raz go niema -obwód świec żarowych ale to nie ważne. Ważne, że nie mogę połączyś się z centralką ABS a na tym mi zależy bo od pewnego czasu zawodzi. Faktem jest, że nie wiem jaki typ ABS-u posiadam. Nic nigdzie nie jest napisane więc próbowałem wszystkich w programie i niestety nul.

Ma ktoś doświadczenie w diagnozie ABS w Bravie JTD 105 CF2 z 2000r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecna wersja FES jeszcze nie obsługuje ABS-u w B/B .

Tak? zasugerowałem się co napisał "MarekSkop" że z ABS się połączył tylko zła kobieta mu przeszkodziła.

Mi niestety zła kobieta nie przeszkodziła i może dlatego się nie połaczyłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak? zasugerowałem się co napisał "MarekSkop" że z ABS się połączył tylko zła kobieta mu

> przeszkodziła.

> Mi niestety zła kobieta nie przeszkodziła i może dlatego się nie połaczyłem

Marek pisał przecież odnoście Maryśki a nie B/B , a to robi różnicę smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bravo jest abs 5.3 ma byc juz w FES 2.0, jesli musisz juz to kwp71 ci pomoze wink.gif ecu ustaw na 0x20 i prot subtype na auto(jesli nie poleci sprobuj kwp71 lub kwp81)

u mnie musialem odznaczyc echo after send i zaznaczyc set dtr jak dobrze pamietam. i tak mialo spore opory smile.gif ale pokazalo ze bledow nie ma smile.gif

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147-...g-abs-ecus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem się z ECU 1,2 2001', a w zasadzie to patre się połączył (mnie nie dopuścił zlosnik.gif) Wszystkie wartości przekłamane, więc pożytku z tego żadnego. Przebieg pokazał w miarę zbliżony i to wszystko. Błędy można skasować i włączać zdalnie wiatrak, pompę paliwa itd. Mam nadzieję że wersja 2.0 będzie lepsza.

Dziękuję za uwagę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Połączyłem się z ECU 1,2 2001', a w zasadzie

> to patre się połączył (mnie nie dopuścił )

Nie dziwię się - jak tyle zainwestował w fejsa grinser006.gif

> Wszystkie wartości przekłamane,

> więc pożytku z tego żadnego.

hmm.gif Masz wersję z EOBDII czy jak ? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz ciekawe ile pełna będzie kosztować...

49.95 euro, więc sporo moim zdaniem.

W darmowej interfejs będzie można mieć po polsku, ale kody błędów już nie.

Ihmo nie ma sensu kupować pełnej wersji. Nie zawiera nic takiego, za co bym był skłonny zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Support for Bosch Motronic Me3.1

Mnie to w nastepnej wersji interesuje zeby.GIF

Z drugiej strony sprytnie to rozegrane - najpierw rozpowszechnil za friko i znalazl szerokie grono uzytkownikow a teraz bedzie zdzieral forse. Wiem, wiem - w koncu sie napracowal smile.gif

Wazne zeby nie zrobil w pelni platnej wersji zanim ukaze sie obsluga ME3.1 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 49.95 euro, więc sporo moim zdaniem.

Zależy jak na to patrzeć - to równowartość dwóch podpięć do kompa w ASO , a autorowi programu też się coś więcej należy za świetną robotę i poświęcony czas niż tylko wdzięczność użytkowników ... wink.gif

Do tej pory zresztą nie było jeszcze softu o takiej funkcjonalności , żeby współpracował z tanim fejsem na USB ok.gif

Alfadiag jest jeszcze droższy - 60 Euro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem wiem za chwile mnie tu zjecie ze taki niedobry jestem i w ogole

ale sprawa jest prosta

Mam pod opieka oprocz mojej padaki ( MW 1,6 16V 1999/2000 bez OBD2) jeszcze jedna (Palio wekend 1,6 16V 2002 tez bez OBD2)

prosze niech mi ktos powie jaki kabel do tych aut potrzebuje 9 link na PW wystarczy)

druga rzecz czy na forum FES znajde wszystkie ddatki do fejsu??

typu spolszczenie lub opis bledow po polsku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jak na to patrzeć - to równowartość dwóch podpięć do kompa w ASO , a autorowi programu też

> się coś więcej należy za świetną robotę i poświęcony czas niż tylko wdzięczność użytkowników

> ...

ale FES dalej ma problem z 1.2 frown.gif rozłącza rzadziej niż wersja 1.6 - ale sensownych danych nie zebrałem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pod opieka oprocz mojej padaki ( MW 1,6 16V 1999/2000 bez OBD2) jeszcze jedna (Palio wekend 1,6

> 16V 2002 tez bez OBD2)

> prosze niech mi ktos powie jaki kabel do tych aut potrzebuje 9 link na PW wystarczy)

a jakie masz tam łącze diagnostyczne ? , 3 pinowe ? , jeśli tak , to potrzebujesz kabel vag kkl (na usb) + przejściówka Fiat 3-pin,

np.

http://www.allegro.pl/item961722891_napraw_vw_audi_seat_skoda_vag_kkl_usb_cd_instr_pl.html

http://www.allegro.pl/item981272616_adapter_do_fiat_alfa_lancia_3_pin_2kilpsy_z_obd2.html

> druga rzecz czy na forum FES znajde wszystkie ddatki do fejsu??

> typu spolszczenie lub opis bledow po polsku??

link do spolszczenia do FES2.0 podałem kilka wątków wyżej , kody błędów - szukaj google , wejdź na stronę unidiag lub , np .

http://www.elektronika.wsop.pl/porady/1#3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pora poćwiczyć ABS w B/B - może w końcu zagada na Boschu 5.3

Z przykrością informuję , że ze sterownikiem ABS-u by ATE w JTD CF-3 FiatECUScan v.2.0 przy wybraniu Boscha 5.3 nie chce się skomunikować ( zapala się jedynie na moment kontrolka hamulca ręcznego - więc próba komunikacji jest ) frown.gif

Robił ktoś też już testy ABS-u w B/B na najnowszej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU EDC15C7 w JTD CF-3

wsio dziala - choc nie wiem czemu niektore parametry nie dziala - np temperatura paliwa

airbagu nie chcialo przeczytac (nie modyfikowalem kabla)

bardzo by mnie interesiło odczytanie kodow bledów z Tevesa Mk20 - czyli zakichanego ABS w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wersja 2.1

04/14/2010 - Version 2.1

- Commercial version released.

- Fixed problems with the airbag communication protocol.

- Fixed the requirement for "Run as administrator" on VIsta and Windows 7.

- Added Alfa 147 Service Interval Reset

- Added Alfa GT Service Interval Reset

- Added Fiat Punto '03 Service Interval Reset

- Added Fiat Panda '03 Service Interval Reset

- Added Fiat Idea Service Interval Reset

- Added Fiat Doblo Service Interval Reset

To co nas chyba najbarzdziej interesuje ze zmian to poprawiona komunikacja ze sterownikiem airbagu - ktoś ostatnio narzekał że ma z tym problem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Commercial version released.

> To co nas chyba najbarzdziej interesuje ze zmian to poprawiona komunikacja ze sterownikiem airbagu

> - ktoś ostatnio narzekał że ma z tym problem

Do tego dla osób, które zakupią pełną wersję jest dodatkowy dział(nie widoczny dla innych) gdzie trzeba przyznać Yani reaguje bardzo szybko. smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego dla osób, które zakupią pełną wersję jest dodatkowy dział(nie widoczny dla innych) gdzie

> trzeba przyznać Yani reaguje bardzo szybko.

> Pozdrawiam BAS

Masz z nim dobry kontakt? To zapytaj co z centralką EDC15C2

(Ulysse lub Lancia Phedra)?

Są jakies szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiła się wersja 2.1

>

> 04/14/2010 - Version 2.1

> - Fixed the requirement for "Run as administrator" on VIsta and Windows 7.

eee to to sam rozkminilem jeszcze zanim do auta sie podlaczylem 270751858-jezyk.gif

seven nie chcial gadac

a limit wykresow da sie obejsc - wolalbym pelne logowanie danych - nie tego co mam na wykresie

oto csv z excela

wynika z trego ze turbina jest i ma sie dobrze (odchylenia co prawda czasami siegaja 300-400mbar - ale zwykle odchylka jest na kilka - kilkanascie mbar - to raczej wina tego ze ECU zgaduje jakies wartosci i zaklada jakies cisnienie doladowania podczas przyspieszania a to i tak sie ciagle zmienia - a turbina ma jakas bezwladnosc i sie musi krecic

EGR tez widac jak menda spaliny wpuszcza ale za bardzo zaciemnialo

wykres

283658427-FES2.1_1.gif

283658427-FES2.1_2.gif

wyszlo ze turbo umie dmuchnac na 2,1bara wiec nie ma zle

-------------------------------

Wkleiłem obrazek i zrobiłem z niego dwa , bo się forum rozjechało

Iron

post-4789-14352507606606_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupic manual boost valve i ta magiczna srubka bedzie tysiac pincet kuni ?

Turbo ładuje właściwe ciśnienie maksymalne - nie kombinuj zbytnio jak chcesz żeby jeszcze pożyło wink.gif

Wykres z CF-2 czy CF-3 ?

Dobra - starczy już OT waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.