Skocz do zawartości

FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB


Rekomendowane odpowiedzi

> Turbo ładuje właściwe ciśnienie maksymalne - nie kombinuj zbytnio jak chcesz żeby jeszcze pożyło

> Wykres z CF-2 czy CF-3 ?

> Dobra - starczy już OT

CF3

takie sa wskazania Boost pressure i Desired Boost Pressure

max doszlo do 2 - a ze w normalnej jezdzie nie cisnie maksymalnie - ja nie steruje - to ECU 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chce kupić sobie AR 159 SW - podłączyłem dzisiaj jedną pod komputer i wartość ODOMETER ok 3400km gdy samochód miał 107 tys na liczniku... silnik 1,9 16V MJet (150KM) - czemu jest takie przekłamanie - ktoś coś kombinował w ECU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przekłamanie - ktoś coś kombinował w ECU??

odometer swiruje w momecie korekty licznika przebiegu. W nieruszanych autach jest lekka rozbieznosc ( u mnie ~2 tys km rozbieznosci ) . W drugim pizdziku odometer wskazuje 650tys km hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce kupić sobie AR 159 SW - podłączyłem dzisiaj jedną pod komputer i wartość ODOMETER ok 3400km

> gdy samochód miał 107 tys na liczniku... silnik 1,9 16V MJet (150KM) - czemu jest takie

> przekłamanie - ktoś coś kombinował w ECU??

zalezy jeszcze jaką wersje softu uzywałeś. W starszej wersji tezeba odczytać wartość, zrobic kilka kilometrów i ponownie odczytać zawartość. Z tego tzeba wyliczyć współczynnik i wyjdzie prawdziwy przebieg. W wersji softu 2.0 "samo" przelicza i powino pokazywać właściwy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy jeszcze jaką wersje softu uzywałeś. W starszej wersji tezeba odczytać wartość, zrobic kilka

> kilometrów i ponownie odczytać zawartość. Z tego tzeba wyliczyć współczynnik i wyjdzie

> prawdziwy przebieg. W wersji softu 2.0 "samo" przelicza i powino pokazywać właściwy przebieg.

używałem wersji 1,6 - samo już powinno przeliczać na kilometry... przynajmniej w moim Bravo przelicza...

a tak przy okazji - wie ktoś może co oznacza taki błąd:

P2009 - Variable Intake Control circuit low

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ihmo nie ma sensu kupować pełnej wersji. Nie zawiera nic takiego, za co bym był skłonny zapłacić.

A jak to jest z resetem autoadaptacji ECU? Czy w darmowej wersji mozna?

Bo ze strony wynika iz "Reset/Programming functions" sa tylko w wersji komercyjnej- czy po tym kryje sie reset autoadaptacji?

Ktos kiedyś pisał, kiedy nie bylo jeszecze wersji komercyjnej, ze reset jest mozliwy. Moze trzeba mieć tą starą wersję? Moze ktos to sprawdzic kto ją ma?

Ewentualnie moze mi ktos podeslac ostatnia niekomercyjną wersje oraz wersje 1.6 - kontakt na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pożyczyłem od kumpla VAGa i nabyłem przejściówkę na 3 Piny.

Pacjent Marea 1,6 16V rocznik 1996, Oprogramowanie EcuScan 2.1.1.

I nie działa. Nie mogę go za żadne skarby połaczyć. Proszę w związku z tym napisać mi czy da się to połaczyć czy nie. Ustawienia portów zmieniałem ale bez efektu.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pożyczyłem od kumpla VAGa i nabyłem przejściówkę na 3 Piny.

> Pacjent Marea 1,6 16V rocznik 1996, Oprogramowanie EcuScan 2.1.1.

> I nie działa. Nie mogę go za żadne skarby połaczyć. Proszę w związku z tym napisać mi czy da się to

> połaczyć czy nie. Ustawienia portów zmieniałem ale bez efektu.

> Pozdrawiam

> Marek

zostaje ci tylko euro/uniscan (ten pod dos i 2 comy)

na stronie fiatECUscana masz przeca wyraznie napisane - marejka przed 99 tylko abs i airbagi diagnozuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostaje ci tylko euro/uniscan (ten pod dos i 2 comy)

> na stronie fiatECUscana masz przeca wyraznie napisane - marejka przed 99 tylko abs i airbagi

> diagnozuje

sciana.gif Jasny gwint... nie bardzo mi się chce babrać z RSami beksa.gif

No ale jak "Trza... to trza..." A może jest jakiś kolega z okolic Żar co posiada Euroscana ?? Cobym mógł sobie sprawdzić ot tak swoją Marejkę.

A Propo... Koledzy a takowe cudo będzie działało z moją Maryśką ??

EuroScan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytułowym poście napisałem , że po spisie obsługiwanych ECU widać że FES jest raczej do roczników od 99' , ale żeby się upewnić trzeba sobie to sprawdzić we własnym zakresie smirk.gif

> A Propo... Koledzy a takowe cudo będzie działało z moją Maryśką ??

> EuroScan....

Powinno zadziałać .

Na temat Euroscana napisano już multum i za pomocą szukajki znajdziesz z kilkaset postów - oto przykładowy .

W tym wątku trzymajmy się już jednak tematu FES ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

I ja dzisiaj podłączyłem swoją padakę bo byłem ciekawy przebiegu. Po USB nie chciało się łączyć ale na sprzętowym COMie jak najbardziej. BTW 116 000km przy 10 latach, potwierdzone książką serwisową z Italii oraz Ecu Scan'em - cieszy mnie to bardzo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marea Weekend 155_20v 2000r

Obslugiwane:

- ECU (wersja platna)

- ABS Bosch 5.3

- reszty nie sprawdzilem

Testowana wersja 2.2.1. Marea 2.0 20v nie ma oficjalnej obslugi ale zawsze mozna wybrac Lancie lub Stilo z odpowiednim sterownikiem (ME 3.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałem wątek ale jeszcze nie zabardzo ogarniam

> Czy zadziała to z Bravo 1.9 TD 100?

Tak silnik i poduszki, ale aplikacja się rozwija(jutro wieczorem powinna być nowa wersja) i pewnie wkrótce powinien być abs.

Code:



FIAT BRAVO/BRAVA 1.9 TD 100CV

Lucas DPNC Diesel Injection (TD100)

BREED MY 97 Airbag (2F)

BREED MY 97 Airbag (2F-S)

BREED MY 97 Airbag (2F-2L-S)


> Jakis tam kabel VAG KKL w domu jest. Jeśli już to czy

> przejściówka będzie potrzebna?

Tak, musisz mieć przejściówkę.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do JTD 2001r jest potrzeba ? bo powiem że jestem zielony

Ja tez jak na razie jestem zielony ale poczytałem ten watek i już widzę światełko w tunelu. Stronę wcześniej pytałem i mądrzy ludzie mówili że przejściówka jest potrzebna. Koszt ok 35 zł. Można tez chyba jakoś łączyć piny ale tego nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do JTD 2001r jest potrzeba ? bo powiem że jestem zielony

Masz złącza 3pin pod maską do silnika i abs'u oraz za schowkiem do poduszek?

Jeśli tak to potrzebujesz przejściówkę.

Jeśli masz takie złącze:

EOBD.jpg

tam gdzie bezpieczniki obok kierownicy to nie potrzebujesz adaptera, ale musisz przerobić interfejs(który jak zwał tak zwał, ale w środku siedzi Vag-kkl).

Jeśli masz EOBD to zapraszam do lektury i dyskusji w tym wątku,

wiem, że jest to na kąciku stilo, ale jeśli chodzi o interfejs to jest identyczne rozwiązanie jak w stilo.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez jak na razie jestem zielony ale poczytałem ten watek i już widzę światełko w tunelu. Stronę

> wcześniej pytałem i mądrzy ludzie mówili że przejściówka jest potrzebna. Koszt ok 35 zł. Można

> tez chyba jakoś łączyć piny ale tego nie jestem pewien...

Ja kupiłem takie cóś klik

Potrzaebowałem po prostu gniazda OBD2.

Ma wszystko co powinna linię k , linię L , + i -.

Włączasz to we wszystko, 3pin czy OBD2 nie stanowi problemu.

Nie musisz przerabiać fejsa żeby połączyć się z poduchą lub ABS-em. Wtykasz odpowiedni kabelek w dziurkę którą masz w samochodzie i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam gdzie bezpieczniki obok kierownicy to nie potrzebujesz adaptera, ale musisz przerobić

> interfejs(który jak zwał tak zwał, ale w środku siedzi Vag-kkl).

> Jeśli masz EOBD to zapraszam do lektury i dyskusji w tym wątku,

> wiem, że jest to na kąciku stilo, ale jeśli chodzi o interfejs to jest identyczne rozwiązanie jak w

> stilo.

> Pozdrawiam BAS

złącze mam takie jak na obrazku czyli wtyczka jest pod bezpiecznikami a na dodatek mam również na tej wtyczce z alledrogo przełącznik poduszki silnik

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem takie cóś klik

> Potrzaebowałem po prostu gniazda OBD2.

> Ma wszystko co powinna linię k , linię L , + i -.

> Włączasz to we wszystko, 3pin czy OBD2 nie stanowi problemu.

> Nie musisz przerabiać fejsa żeby połączyć się z poduchą lub ABS-em. Wtykasz odpowiedni kabelek w

> dziurkę którą masz w samochodzie i jazda.

a moze takie cos http://www.allegro.pl/item1081172592_adaptor_kts_4_pin_do_obd2_16_pin_ia14.html

mysle ze tutaj prościej bo juz wszystko elegancko zrobione smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> złącze mam takie jak na obrazku czyli wtyczka jest pod bezpiecznikami a na dodatek mam również na

> tej wtyczce z alledrogo przełącznik poduszki silnik

Jeśli jest sprawny to musi się komunikować z ECU - wybrałeś JTD 100 CF-3 ?

Ewentualnie sprawdź jeszcze fejs w innym JTD ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie

z uwagi na to że miałem problemy z łączeniem zmieniłem kabelek na elm327

No i pojawił się kolejny problem

udało mi się połączyć ale nie wiem dlaczego w programie jest brak funkcji ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ea21fd393423095.html

mniej więcej wyglada to tak

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pytanie za 100 punktów. Czy FES połączy się z Bravo 1.6 16v z 1996roku? Jak pisze na stronie programu MM IAW 49 już nie jest (tested) ale jest wpisany. Mimo to w compatibiles nie dodali obsługi niczego poza AirBag ?!?

Czy za pomocą FES skasuje nastawy adaptacyjne?? Czy jeśli FES nie połączy to VISA skasuje te nastawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie za 100 punktów. Czy FES połączy się z Bravo 1.6 16v z 1996roku? Jak pisze na stronie

> programu MM IAW 49 już nie jest (tested) ale jest wpisany. Mimo to w compatibiles nie dodali

> obsługi niczego poza AirBag ?!?

IMO nie połączy się z 1.6 16V sprzed FL.

> Czy za pomocą FES skasuje nastawy adaptacyjne??

Jeśli Twoje ECU byłoby obsługiwane to tak.

> Czy jeśli FES nie połączy to VISA skasuje te

> nastawy??

Tak, ale pamiętaj, że VISA działa z zupełnie innym interfejsem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś na CDIF/2

1995...1998 Magneti-Marelli IAW 1AF/1AB

1997...2001 Magneti-Marelli IAW 49F

1999...2002 Magneti-Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF

Czyli jak mam 96 autko to na bak 1AF/1AB - do tego tylko euroscan tak??

Czy na 100% skasuje tą adaptacje visą 1.38PL?? Bo już spotkałem się z opinią, że nie skasuje. Przepraszam za męczenie ucha ale nie chce wywalić 200zł w błoto... Euroscan'a kupiłbym na viaken.pl tego wykonanego na PIC'u. Vise już mam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem takie coś na CDIF/2

Oznacza tyle, że CDIF to obsługuje.

> 1995...1998 Magneti-Marelli IAW 1AF/1AB

> 1997...2001 Magneti-Marelli IAW 49F

> 1999...2002 Magneti-Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF

> Czyli jak mam 96 autko to na bak 1AF/1AB - do tego tylko euroscan tak??

W tej chwili tak, może FES 2.4, który ma wyjść pod koniec sierpnia będzie obsługiwał.

> Czy na 100% skasuje tą adaptacje visą 1.38PL?? Bo już spotkałem się z opinią, że nie skasuje.

> Przepraszam za męczenie ucha ale nie chce wywalić 200zł w błoto... Euroscan'a kupiłbym na

> viaken.pl tego wykonanego na PIC'u. Vise już mam

Nie używałem VISA'y, więc na 100% nie dam gwarancji.

Jeśli sprawa nie jest pilna to wstrzymaj się do końca miesiąca.

Jeśli FES będzie obsługiwał Twoje ECU to na 99% będzie to w wersji płatnej.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA!!! Dobrze, że nie kupiłem euroscana! Nie skasuje on adaptacji sterownika MM IAW 1AF!!! Złapałem dzisiaj kolegę z Visą i sprawdziliśmy. Usunął masakrę błędów a pozostawił magiczny błąd adaptacji chyba - nazywa się "Self-Adaptation".

Jutro jadę do fiata na examiner - koszt w Skierkach podłączenia to 50zł - serwis nazywa się U-CAR. Myślę, że będe to robił sam, bo jak powiedziałem, że mi się rozjechały to postawili oczy jak 5zeta i powiedzieli, że oni tego nie zrobią. Zapytałem czy mają examinera? "No mają, ale oni tylko mogą mi komputron zresetować!!!" Odpowiedziałem, że o to chodzi hahaha.gif Zobaczymy. Examiner da radę?? Jaką macie emulację sondy? Bo nie wiem, czy robić emulację na masę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

5 minut temu dostałem Euroskan'a z kablem do fiata + uniwersalnym kablem K/L + kablem 2COM<->1COM + płytą z manualami etc...

Kupiłem cały zestaw za 140zł z wysyłką ( 124,5 fejs + 15,5 przesyłka).

Ponoć autor FESa ma zrobić support dla starych kompów, ale brak na ten temat wzmianek w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 minut temu dostałem Euroskan'a z kablem do fiata + uniwersalnym kablem K/L + kablem 2COM1COM +

> płytą z manualami etc...

> Kupiłem cały zestaw za 140zł z wysyłką ( 124,5 fejs + 15,5 przesyłka).

> Ponoć autor FESa ma zrobić support dla starych kompów, ale brak na ten temat wzmianek w sieci...

czyli kupiłeś cały komplet potrzebny do podłączenia ??

to jest Euroskan czyli da radę tym się skomunikować z 1,6 przed liftem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Jest już wersja 2.5 FES . Dodali Bosch ABS Teves MK20/MK70 . Właśnie testowałem i działa .

Świetna wiadomość - po nieudanych próbach z KWP71 już straciłem nadzieję , że kiedykolwiek w naszych sprzętach uda się zdiagnozować układ ABS za pomocą ogólnodostępnego fejsa i softu waytogo.gif

Przetestuję i dodam info do tytułowego postu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.