Skocz do zawartości

FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB


Rekomendowane odpowiedzi

> Kojarzy mi się z dodatkowym elektrycznym podgrzewaczem płynu chłodzącego , który był montowany

> tylko w wersjach "skandynawskich" .

Też tak myślałem... i ja mam taki podgrzewacz i wg EPERa i sprawdzałem na żywo - jest i 3 świece w nim... czyli skoro nic nie słychać to pewnie nie działa?? tylko gdzie teraz szukać przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Panowie mam problem . otóż jak podłacze sie z kompem benzynowym przez kabel vag com i przejscie na 3 pi fiat to jak uruchomie program to zrywa połaczenie a na załaczonym silniku nie chce sie połaczyc . program to fiat ecu scan 3.3 . a drugi problem to gdzie znajde wtyczki do podłaczenia sie do poduszek i abs . pacjent to bravo 2.0 98 r 147 km . z góry dziekuje za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam . Panowie mam problem . otóż jak podłacze sie z kompem benzynowym przez kabel vag com i

> przejscie na 3 pi fiat to jak uruchomie program to zrywa połaczenie a na załaczonym silniku

> nie chce sie połaczyc . program to fiat ecu scan 3.3 . a drugi problem to gdzie znajde

> wtyczki do podłaczenia sie do poduszek i abs . pacjent to bravo 2.0 98 r 147 km . z góry

> dziekuje za pomoc .

Sterownik masz najprawdopodobniej Bosch Motronic M2.10.4 Injection (2.0 20V) program obsługuje ten sterownik tylko w wersji zarejestrowanej . Co do przyłączy to ,ABS koło kielicha prawego natomiast poduchy mogą też być pod schowkiem pasażera (kabel w żółtej otulinie ) Jeden ze sterowników poduch BREED jest również obsługiwany w wersji zarejestrowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sterownik masz najprawdopodobniej Bosch Motronic M2.10.4 Injection (2.0 20V) program obsługuje ten

> sterownik tylko w wersji zarejestrowanej . Co do przyłączy to ,ABS koło kielicha prawego

> natomiast poduchy mogą też być pod schowkiem pasażera (kabel w żółtej otulinie ) Jeden ze

> sterowników poduch BREED jest również obsługiwany w wersji zarejestrowanej

panowie szukałem jej i nawet wymotowałem zapalnicze ale nie ma tam też g dzie jeszcze moge jej szukać pod schowiem nie ma może bedzie za schowkiem jutro zdemontuje go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie szukałem jej i nawet wymotowałem zapalnicze ale nie ma tam też g dzie jeszcze moge jej

> szukać pod schowiem nie ma może bedzie za schowkiem jutro zdemontuje go

jest za schowkiem bliżej konsoli środkowej (głowę musisz dobrze schować ) szukaj wiązki w żółtej otulinie ,ona doprowadzi cię do kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Czy mógłby mi ktoś podać linka do interfejsu, który potrzebuję nabyć do obsługi Marei 100 16V

> SC 1,1, Croma 1,9 JTD 150 KM lub samej Marei.

Ta Marea ma już gniazdo EOBD ? - który to rocznik

Ale generalnie potrzebny ci do w/w modeli niebieski VAG z przełącznikami oraz ELM327 do CAN w Cromie , taki jak tutaj .

> I jaka jest najnowsza wersja FES?

Najnowszy FES nazywa się teraz MES smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://play.google.com/store/apps/detai...mFPQkREZW1vIl0.

pojawil sie soft na andka - podpina sie pod ELM327 na BT

wersja demo moze odczytac i skasowac bledy (podaje kody - wiec trzeba sobie zdekodowac przez google :D)

odczytuje parametry ale nie pokazuje wykresow (moze dlatego ze demo)

laczy mi sie z JTD100

pelna wersja 155zl

jak na razie to jedyny soft ktory dziala z andkiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale łączy się z Idea i wszystko gra, wydaje mi się że mam bravo Iron ratuj !

Nie przejmuj się - jeśli tylko wybrałeś ECU Bosch ME7.3H4 to powinny być sensowne odczyty waytogo.gif

Wg. wujka google ten sam sterownik siedzi w :

Fiat Doblo 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Idea 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Idea 1.4 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Palio 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Siena 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Punto 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Stilo 2.0 24V Bosch ME7.3H4

Fiat Stilo 1.2 16V Bosch ME7.3H4

Fiat Stilo 1.4 16V Bosch ME7.3H4

Czyli niby w BBM-ach go nie ma grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojawil sie soft na andka - podpina sie pod ELM327 na BT

> wersja demo moze odczytac i skasowac bledy

Ciekawe jakby działał zestaw FESmobile 2.1 + ELM327 BT mini , to chyba jedyny co zmieściłby mi się też w Stilonie i można by nawet zamknąć klapkę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://play.google.com/store/apps/detai...mFPQkREZW1vIl0.

> pojawil sie soft na andka - podpina sie pod ELM327 na BT

> wersja demo moze odczytac i skasowac bledy (podaje kody - wiec trzeba sobie zdekodowac przez

> google :D)

> odczytuje parametry ale nie pokazuje wykresow (moze dlatego ze demo)

> laczy mi sie z JTD100

> pelna wersja 155zl

> jak na razie to jedyny soft ktory dziala z andkiem

A takiego elm'a da się podpiąć pod starego typu wtyczkę w marei 20v z '97?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takiego elm'a da się podpiąć pod starego typu wtyczkę w marei 20v z '97?

Podpiąć przez prziściówkę na 3 pin się da ale co z tego jak nie obsłuży sterownika w twoim aucie więc nie daj się naciągnąć .

Dla twego auta to Vag kkl

Do obsługi silnika wersja zarejestrowana MES ,lub euroskan pod dosa i program Visa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Dla niektórych gorsza wiadomość ,że tylko w wersji zarejestrowanej

Akurat mam dożywotnią licencję, więc... smile.gif

Od czasu wprowadzenia na rynek wersji płatnej, nowe moduły są dostępne tylko w wersji płatnej, umówmy się, że Yani musi z czegoś żyć a pozyskiwanie danych i testy, nie są za darmo.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to przetestuj u siebie i być może przy okazji zachęcisz paru kolegów do nabycia licencji

Jutro test i dam wam znać jak chodzi .

Co do licencji to już zachęcam jak ktoś ma Fiata czy Alfę .

Z posiadanych programów to FES ,a teraz MES jest najlepszy .

Oczywiście mówimy o grupie Fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat mam dożywotnią licencję, więc...

> Od czasu wprowadzenia na rynek wersji płatnej, nowe moduły są dostępne tylko w wersji płatnej,

> umówmy się, że Yani musi z czegoś żyć a pozyskiwanie danych i testy, nie są za darmo.

> Pozdrawiam BAS

Ja też jestem w tej dobrej sytuacji grinser006.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> mam problem, fes przestal sie laczyc z bravo, przejsciowka sprawdzona.

A nie robisz czasem jakiegoś błędu w sztuce ? hmm.gif

Czyli - brak podłączenie masy/zasilania do przejściówki albo podpięcie się do niewłaściwego gniazda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące później...

mam dwa kable elm i fiat ecu, lapek z xp smigaja az milo.

Chcialem odpalic rowniez na tablecie z win8, tylko mam problem ze sterami.

Installuje ze strony viakena, niby sterownik sie instaluje ale jak podepne kkl to w menadżerze jest kabel jako nieznane urządzenia fiat usb, a nie tam gdzie powinien byc w portach frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez KKL od Viakena sprzed jakiś 5 lat , pod W8 działa jak należy , ale nie było łatwo - z W7 nie pasowały , ZTCP to znalazłem jakieś drivery pod W ME albo ściągnąłem ftdi , ale starsza wersje  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez KKL od Viakena sprzed jakiś 5 lat , pod W8 działa jak należy , ale nie było łatwo - z W7 nie pasowały , ZTCP to znalazłem jakieś drivery pod W ME albo ściągnąłem ftdi , ale starsza wersje  :nie_wiem:

opanowalem, zainstalowalem z win 7, ale w miedzy czasie podlaczalem vaga lapkiem i upalilem kabel. Test przechodzi w fesie ale sie nie komunikuje z ecu. Zamowilem nowy kkl i juz smiga na tablecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Był sobie Multiecuscan na starym lapku z USB 2.0 i win7 x86 śmigał jak trzeba...

 

przesiadlem się na nowego z USB 3.0 (tylko) i Win10 x64 i za cholercię nie mogę połączyć się programem z interfejsem. Wszystko robię zgodnie z instrukcją, sterownik do USB->COM zainstalowane... i nic ;(

 

Uruchamianie w trybie zgodności z win7 i jako admin nic nie zmienia

 

Komuś się udało????

 

Pomoże ktoś?

post-150671-0-66493000-1440252015_thumb.jpg

post-150671-0-22950900-1440252024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.