Skocz do zawartości

Jaki samochod przy 140 kmh spala ok 5 litrów paliwa ?


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad pytanie.

Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

> Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje

> 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad

> pytanie.

> Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

Civic UFO 1.8 wciaga 6,5 wg BC. W rzeczywistosci jest to jakies 7l.

Znajomy sie zarzeka ze jego 156 1.9 16v 140KM pali okolo 5,5 przy stalej jezdzie 140kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

> Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje

> 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad

> pytanie.

> Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

Obawiam się że to niemożliwe przy współczesnych klasycznych bryłach. Spalanie w tym wypadku głównie zależy od aerodynamiki. Tu cudów nie ma im mniejsze auto tym mniejszy opór (współczynniki Cx różnią się nieznacznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu cudów nie ma im mniejsze auto tym mniejszy opór (współczynniki Cx

> różnią się nieznacznie).

Bo nie ma cudów, ale "legendy" mogą miec miejsce, bo liczniki zawyżają a komputery zaniżają wskazania. Na przykład taka Alfa 156 nie jedzie 140 tylko 130 i pali 6,5 zamiast wskazywanych 5,5 a to juz jest "prawdopodobne" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na przykład taka Alfa 156 nie jedzie 140 tylko 130 i pali 6,5 zamiast wskazywanych

> 5,5 a to juz jest "prawdopodobne"

Nie wiem, nie mam. Powolalem sie opinie wlasciciela ktorego znam. Regularnie jezdzi GB-PL i tiwerdzi, ze to bylo najnizsze spalanie jakie udalo mu sie zrobic. Mitomanem raczej nie jest i nie wydluza sobie pracia poprzez odejmowanie literkow na spalaniu.

Z zasady ma wieksze bo zwyczajnie jezdzi szybciej niz 140kmh. Twierdzi ze gdy kiedys sie zaparl i ustawil tempomat na 140kmh to po przejechaniu circa 540km niemieckimi autostradami spalanie wyszlo na poziomie 5,5l/100km. Jestem sklonny mu wierzyc.

Z reszta spalanie Civica, ktore podalem tez udalo mi sie zrobic tylko raz. Wloklem sie od Zgorzelca do Frankfurtu z tempomatem zapietym na circa 140kmh, unikalem jak ognia gwaltownego przyspieszenia i zwalniania i komputer pokazal 6,5 przy sredniej circa 110kmh. Na stacji okazalo sie, ze BC zaniza i w rzeczywistosci bylo to 7l.

Niskie spalanie robi sie glownie stylem jazdy i warunkami na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

> Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje

> 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad

> pytanie.

> Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

lupo dieselek z podkreconym softem, yaris diesel pali wiecej niestety. Z dużych niestety nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że to Polo powinno mieć właśnie ok. 5l przy 140km/h

Z tym co podaje wyswietlacz to sie zgodze, ale jak facet zrobi 100km ze srednia circa 200kmh a potem wjedzie na stacje.

Albo chociaz 100km nie schodzac ponizej 200kmh.

Ciekawi czy wtedy bedzie tajk oszczednie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym co podaje wyswietlacz to sie zgodze, ale jak facet zrobi 100km ze srednia circa 200kmh a

> potem wjedzie na stacje.

Szczerze mówiąc to jestem zdziwiony, że piszecie o różnicy między BC, a tym co pod dystrybutorem.

Doświadczenia miałem z:

Mondeo 2.0 TDDi

Swift 1.3

Vectra B 2.0 DTL

Ducato 2.3 MJ

I w zasadzie różnice były max. 0,1l niewiem.gif

Z tym, że większość to jazda "w trasie".

Chyba, że wcześniej zatankowane do pierwszego odbicia, a potem dolewane lub inne sztuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc to jestem zdziwiony, że piszecie o różnicy między BC, a tym co pod dystrybutorem.

> Doświadczenia miałem z:

> Mondeo 2.0 TDDi

> Swift 1.3

> Vectra B 2.0 DTL

> Ducato 2.3 MJ

> I w zasadzie różnice były max. 0,1l

> Z tym, że większość to jazda "w trasie".

Mam podobnie - im dluzsza i rowniejsza jazda tym wynik mniej sie rozni. Przy jezdzie po miejscu roznica potrafi siegnac i 0,7 litra.

> Chyba, że wcześniej zatankowane do pierwszego odbicia, a potem dolewane lub inne sztuczki.

Zawsze tankuje do pierwszego odbicia - poza tym nie oszukiwal bym sam siebie na spalaniu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat 1.9 TDI 131KM na 6Biegu przy 140km/h pokazuje chwilowe spalanie 5.0-5.4l/100km

No właśnie. Niech się może autor wypowie czy go interesuje to co pokazuje praktycznie zawsze zawyżający prędkościomierz i praktycznie zawsze zaniżający komputer, czy rzeczywiste spalanie, przy rzeczywistej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, żę to Polo jedzie w rzeczywistości niewiele ponad 180 km/h i pali ok 11l/100

Mnie ciekawi jaka roznica by wyszla gdyby wypuscic na autostrade dwa auta o podobnej masie, mocy i rozmiarach, ale jeden pedzony noPb a drugi ON. I Kazac im utrzymac predkosc powyzej 200kmh a pozniej zjazd na tankowanie.

Probowal ktos? Ja z kolega chcemy sprawdzic, ale jakos czasu nie ma zeby sie spotkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat 1.9 TDI 131KM na 6Biegu przy 140km/h pokazuje chwilowe spalanie 5.0-5.4l/100km

To tak samo jak moj Civic. I od razu widac jak wiatr dmuchnie albo jest z gorki bo pokazuje mniej niz 5l/100km hehe.gif

tyle, ze w zaden sposob nie przeklada sie to na srednie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, żę to Polo jedzie w rzeczywistości niewiele ponad 180 km/h i pali ok 11l/100

Myślę, że nawet 180km/h w rzeczywistości nie jedzie, sprawdzałem według GPS i o ile w starych samochodach gdzie prędkościomierz jest rozwiązany mechanicznie przez linkę połączoną ze skrzynią zawyża o stałą wartość np. w moim przypadku około 3-4km/h bez względu na to z jaką prędkością się poruszam, o tyle w nowych samochodach gdzie jest to elektronicznie rozwiązane, wraz ze wzrostem prędkości prędkościomierz oszukuje bardziej np. w aucie grupy VW, prędkościomierz 60km/h - GPS 55km/h, prędkościomierz 110km/h - GPS niecałe 100km/h, prędkościomierz ~165km/h, GPS 145km/h

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pokazuje praktycznie zawsze

> zawyżający prędkościomierz

Potwierdzając regułę Swift 1.3 2008r zawyżał dosłownie o 1-3km/h nawet przy dużych prędkościach. Za to Fiat i Opel nawet 10% smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że nawet 180km/h w rzeczywistości nie jedzie, sprawdzałem według GPS i o ile w starych

> samochodach gdzie prędkościomierz jest rozwiązany mechanicznie przez linkę połączoną ze

> skrzynią zawyża o stałą wartość np. w moim przypadku około 3-4km/h bez względu na to z jaką

> prędkością się poruszam, o tyle w nowych samochodach gdzie jest to elektronicznie rozwiązane,

> wraz ze wzrostem prędkości prędkościomierz oszukuje bardziej np. w aucie grupy VW,

> prędkościomierz 60km/h - GPS 55km/h, prędkościomierz 110km/h - GPS niecałe 100km/h,

> prędkościomierz ~165km/h, GPS 145km/h

> pzdr.

W Hondzie mam prawie caly czas 7-8kmh, dopiero do okolo 200kmh robi sie circa 10kmh.

Co ciekawe - sprintery i craftery nie oklamuja niemal wcale. Roznica miedzy blatem i gps wynosi 2-3kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że żony Yaris 1,4 D4D niewiele przekroczy 5L ... ale jednak przekroczy przy 140km/h.

Niestety, Yaris d4d na autostradzie ekonomiczny już nie jest.

Czasem jeżdzę takim do Gdańska i na A1 spalanie znacząco rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, Yaris d4d na autostradzie ekonomiczny już nie jest.

> Czasem jeżdzę takim do Gdańska i na A1 spalanie znacząco rośnie.

Przelozenia skrzyni robia swoje. Maly silniczek ma krotko zestopniowana skrzynie zeby zapewnic dynamike w miescie. na autostradzie generuje to zbyt wysokie boroty i autko spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Passat 1.9 TDI 131KM na 6Biegu przy 140km/h pokazuje chwilowe spalanie 5.0-5.4l/100km, opony

> 195/65R15

Świetny wyniik!

Nowy Passat Bluemotion powienien na 100% zmieścić się w 5l, a może nawet i mniej, ale ich użytkowników najbliżej chyba szukać za Odrą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przelozenia skrzyni robia swoje. Maly silniczek ma krotko zestopniowana skrzynie zeby zapewnic

> dynamike w miescie. na autostradzie generuje to zbyt wysokie boroty i autko spala.

No niestety. I do tego jego jakowatość robią swoje.

Ale w zwykłej trasie to auto jest mistrzem smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Passat 1.9 TDI 131KM na 6Biegu przy 140km/h pokazuje chwilowe spalanie 5.0-5.4l/100km, opony

>>195/65R15

> Świetny wyniik!

> Nowy Passat Bluemotion powienien na 100% zmieścić się w 5l, a może nawet i mniej, ale ich

> użytkowników najbliżej chyba szukać za Odrą

Dodam jeszcze że mi takie spalanie pokazuje przy włączonej klimatyzacji, bez klimy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna kombi 1.9 dci, prędkość zadana na tempomacie 140km/h, dystans przejechany po autostradzie ok 400km, 4 osoby na pokładzie + bagaże, 6 bieg, wskazanie komputera 5.1l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna kombi 1.9 dci, prędkość zadana na tempomacie 140km/h, dystans przejechany po autostradzie ok

> 400km, 4 osoby na pokładzie + bagaże, 6 bieg, wskazanie komputera 5.1l/100km

W Primerze P12 z tym samym silnikiem przy licznikowym 140 na 6 biegu pokazuje 5-5,5 litra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

> Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje

> 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad

> pytanie.

> Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

Przypuszczam, że przy rzeczywistej prędkości 140km/h żaden samochód tyle nie pali. Przy takiej prędkości największą rolę odgrywa aerodynamika samochodu, a samochody które z założenia mało palą, czyli samochody miejskie mają aerodynamikę bardzo niedoskonałą. Z kolei samochody o dobrej aerodynamice, to zazwyczaj samochody sportowe i limuzyny, które mają sporą moc silnika i dość znaczną masę i taki samochód z założenia spala więcej.

Moja Fiesta przy rzeczywistej prędkości 140 km/h spala ok. 7,8-8,0 l/100 km. Wystarczy zwolnić do 120 i spalanie spada przynajmniej o litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

> Szczerze mówiąc to jestem zdziwiony, że piszecie o różnicy między BC, a tym co pod dystrybutorem.

Komputer zresetowany przy odbiorze nowego autka po 75kkm pokazuje 7,5l. średni wynik z rozliczeń z tego okresu to 8,5l.

Wskazania komputera niestety bywają zbyt optymistyczne.

Nissan X-Trail 2009.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Komputer zresetowany przy odbiorze nowego autka po 75kkm pokazuje 7,5l. średni wynik z rozliczeń z

> tego okresu to 8,5l.

> Wskazania komputera niestety bywają zbyt optymistyczne.

> Nissan X-Trail 2009.

> Pozdrawiam.

Nie martw sie - moj sasiad jest przekonany ze jego e-klasse 320cdi pali 4,3l/100km. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Komputer zresetowany przy odbiorze nowego autka po 75kkm pokazuje 7,5l. średni wynik z rozliczeń z

> tego okresu to 8,5l.

> Wskazania komputera niestety bywają zbyt optymistyczne.

Za to wskazania w mojej Fieście są delikatnie "pesymistyczne", bo rzeczywiste spalanie jest zawsze mniejsze od podawanego przez komputer o 0,15 do 0,25 l/100km. Im większe spalanie i mniejszy przejechany dystans, tym większa różnica, ale nigdy nie przekroczyła 0,3 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, Yaris d4d na autostradzie ekonomiczny już nie jest.

> Czasem jeżdzę takim do Gdańska i na A1 spalanie znacząco rośnie.

ha;)ha;)ha;)

mialem to cudo;)

jezdzac do 80 km/h palilo kolo 3.5

jezdzac kolo wlasnie 140-160 palilo juz 8;)

nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Laguna II ph2 1,9 dCi 110KM

4 osoby + pełny bagażnik, autostrada +/- 65 km, tempomat na 130 km/h i spalanie chwilowe w granicach 5,5 litra. GPS pokazywał 122 km/h wink.gif

Zrobiłem trasę prawie 1100 km Rzeszów - Konin - Rzeszów + jazda po okolicach Konina, średnia prędkość około 60 km/h, spalanie według kompa wyszło 5,4 l/100 km smile.gif Klimatyzacja była cały czas włączona. Nie jechałem eco ale patrzyłem cały czas na chwilowe spalanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

moja viki na autostradzie w Beneluxie (płaski teren), licznikowo odpowiednio 140 i 130kmph a komp pokazuje po 3-4 mniej; około 250kg na pokładzie:

970050_viki-licznik-140kmph.jpg 970063_viki-licznik-130kmph.jpg

i dla ciekawości 150 i 180:

970066_viki-licznik-150kmph.jpg 970071_viki-licznik-180kmph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są sedany lub kombi ktore mogą pochwalic się takim spalaniem lub mniejszym?

> Mój obecny TDI o wadze 1350kg z 4ma osobami i bagazem przy tej predkosci na autostradzie pokazuje

> 6,5 litra a nie jest to krol oszczednosci porownójąc dane na papierze z innymi autami, stad

> pytanie.

> Czy ma ktos z Was auto typu bluemotion czy podobne? Jak sie sprawdza?

BravoII 4 osoby i pełny bagażnik, na A1 z Gdańska prędkość utrzymywana pomiędzy 140 a 150 chwilowe spalanie komputer pozakazywał powyżej 8 z tym, że cały czas czułem jak walcze z podmuchami i oporami powietrza. Przypuszczam, że na równym terenie i bez silnego wiatru najwyżej zejdzie do 7l ale na mniej bym już nie liczył.

Nie za bardzo mi się chce wierzyć aby jakiś samochód o masie 1,3-1,4t przy tej prędkości potrafił spalić te 5l bo by wynikało, że przy np. 100 km/h pali 3,5-4l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BravoII 4 osoby i pełny bagażnik, na A1 z Gdańska prędkość utrzymywana pomiędzy 140 a 150 chwilowe

> spalanie komputer pozakazywał powyżej 8 z tym, że cały czas czułem jak walcze z podmuchami i

> oporami powietrza. Przypuszczam, że na równym terenie i bez silnego wiatru najwyżej zejdzie do

> 7l ale na mniej bym już nie liczył.

> Nie za bardzo mi się chce wierzyć aby jakiś samochód o masie 1,3-1,4t przy tej prędkości potrafił

> spalić te 5l bo by wynikało, że przy np. 100 km/h pali 3,5-4l.

bardziej chodzi chyba o opory - między 90 a 130kmph różnica w spalanie w przypadku mojej viki to tylko jakieś 0,5l ropska /100km; jak widać powyżej na fotkach później rośnie dość ostro. Waga samego auta to 1500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie za bardzo mi się chce wierzyć aby jakiś samochód o masie 1,3-1,4t przy tej prędkości potrafił

> spalić te 5l bo by wynikało, że przy np. 100 km/h pali 3,5-4l.

A jakie masz obroty przy 140-150 ? bo podejrzewam ze masz 5-biegowa skrzynie biegow, a niektore autka maja "ten" 6-ty bieg ktory pozwala przy 140km/h miec okolo 2000obr/min I wtedy spalanie mimo masy, aeordynamiki i oporowi kol moze byc sporo mniejsze nawet w aucie duzo ciezszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie masz obroty przy 140-150 ? bo podejrzewam ze masz 5-biegowa skrzynie biegow, a niektore

> autka maja "ten" 6-ty bieg ktory pozwala przy 140km/h miec okolo 2000obr/min I wtedy spalanie

> mimo masy, aeordynamiki i oporowi kol moze byc sporo mniejsze nawet w aucie duzo ciezszym.

Tak jest u mnie - pali ok 6. Tzn gdybym patrzył bezmyślnie na to co pokazuje prędkościomierze i komp go bym się chwalił, że 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.