Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Akumulator - co warto kupić?

Featured Replies

Napisano

Dawno nie miałem potrzeby interesować sie tematem, wiec mnogość firm oraz typów akumulatorów troszkę namotała mi w głowie.

Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

Może być coś ciut mocniejszego ale gabartytowo nawet centymetra wiecej nie da rady wcisnąć.

Pytanie.

Jakiej firmy i które modele warte są zakupu i wytrzymają srogą zimę

PS:

w zeszłym roku temperatura na wiosce w której mieszkam dochodziła do -33 stopni

Napisano

Ja w swoich dwóch autach mam akumulatory Artica - i je polecam ok.gif

Napisano

> Dawno nie miałem potrzeby interesować sie tematem, wiec mnogość firm oraz typów akumulatorów

> troszkę namotała mi w głowie.

> Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

> Może być coś ciut mocniejszego ale gabartytowo nawet centymetra wiecej nie da rady wcisnąć.

> Pytanie.

> Jakiej firmy i które modele warte są zakupu i wytrzymają srogą zimę

> PS:

> w zeszłym roku temperatura na wiosce w której mieszkam dochodziła do -33 stopni

kupilem w zeszlym roku przed zima aku ALSTAR takie same parametry i przy minus 30 auto pod chmurka odpalal bez problemu

do sc kupilem jakis najtanszy "rhino" czy jakos tak w hipermarkecie

jezdzil przez 4 lata przy minus 30 tez odpala l bezproblemu (poszedl pozniej z autem do nowego własciciela)

http://allegro.pl/akumulator-alstar-60ah-60-ah-480a-p-b-stok-i1823958447.html

Napisano

Polecam ci niebieską Varte. Moja ma już 8 lat i działa.

Napisano

> Polecam ci niebieską Varte. Moja ma już 8 lat i działa.

Ja mam srebrną Vartę i również polecam ok.gif

Ale jak zauważyłem jak kupowałem akumulator to niektóre varty były z wyglądu identyczne jak niektóre Bosche. Dziwne... icon_rolleyes.gif

Napisano

Najtańszy posiadający wymagane parametry.

Akumulator to nie jest kosmiczna technologia, każdy pożyje 3-5 lat, najtańszego będzie mniej żal.

Napisano

> Najtańszy posiadający wymagane parametry.

> Akumulator to nie jest kosmiczna technologia, każdy pożyje 3-5 lat, najtańszego będzie mniej żal.

Ja uważam inaczej. Różnica w cenie pomiędzy najtańszym a bardzo dobrym jest na tyle niewielka, że nie warto oszczedzać. Ja użytkuję o poj 45-50 i ceny mam od 150 zł do 250 zł Dla 100 zł różnicy w cenie mieć spokój na wiele lat (Varta) to niewiele. Poza tym nie masz gwarancji że każdy wytrzyma 3-4 lata. Mój poprzedni kiedys popłynął już po 2 latach (zwarcie cel).

Napisano

> Dawno nie miałem potrzeby interesować sie tematem, wiec mnogość firm oraz typów akumulatorów

> troszkę namotała mi w głowie.

> Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

> Może być coś ciut mocniejszego ale gabartytowo nawet centymetra wiecej nie da rady wcisnąć.

> Pytanie.

> Jakiej firmy i które modele warte są zakupu i wytrzymają srogą zimę

> PS:

> w zeszłym roku temperatura na wiosce w której mieszkam dochodziła do -33 stopni

Polecam akumulator Perion. Jest to akumulator produkowany przez VARTĘ, z tych samych komponentów, na tych samych liniach jednak robiony jako noname dla mniejszych firm. Miałem go w seicento i podczas srogich zim na Podlasiu nigdy mnie nie zawiódł.

Napisano

> Ja uważam inaczej. Różnica w cenie pomiędzy najtańszym a bardzo dobrym jest na tyle niewielka, że

> nie warto oszczedzać. Ja użytkuję o poj 45-50 i ceny mam od 150 zł do 250 zł Dla 100 zł

> różnicy w cenie mieć spokój na wiele lat (Varta) to niewiele. Poza tym nie masz gwarancji że

> każdy wytrzyma 3-4 lata. Mój poprzedni kiedys popłynął już po 2 latach (zwarcie cel).

popieram claps.gif

Napisano

> Polecam akumulator Perion. Jest to akumulator produkowany przez VARTĘ, z tych samych komponentów,

> na tych samych liniach jednak robiony jako noname dla mniejszych firm. Miałem go w seicento i

> podczas srogich zim na Podlasiu nigdy mnie nie zawiódł.

Oczywiście jesteś pewien, że to ta sama jakość co Varta biglaugh.gif

Jesteś pewnien, że varta będzie produkowała akumulatory, o tej samej jakości, bez jej znaczka, żeby ludziom zrobić dobrze icon_eek.gif

Napisano

> Oczywiście jesteś pewien, że to ta sama jakość co Varta

> Jesteś pewnien, że varta będzie produkowała akumulatory, o tej samej jakości, bez jej znaczka, żeby

> ludziom zrobić dobrze

Jestem pewien, że akumulator kręcił bez zająknięcia przy -25*C, ogrzewał szyby, zasilał radio dzień w dzień podczas dojazdów do pracy 12km i ani razu nie musiałem go doładowywać. Jeździ dalej a ma już z 4-5 lat i nie zapowiada się, że trzeba go wymieniać.

Napisano

> Jesteś pewnien, że varta będzie produkowała akumulatory, o tej samej jakości, bez jej znaczka, żeby

> ludziom zrobić dobrze

Czasem taniej wychodzi sprzedać swój towar z tanią marką po niższej cenie niż specjalnie dla tego celu projektować nowy produkt.

Napisano

Topla robi fajne akumulatory, z Twoimi parametrami kosztuje na allegro 230zł.

Napisano

> Jestem pewien, że akumulator kręcił bez zająknięcia przy -25*C, ogrzewał szyby, zasilał radio dzień

> w dzień podczas dojazdów do pracy 12km i ani razu nie musiałem go doładowywać. Jeździ dalej a

> ma już z 4-5 lat i nie zapowiada się, że trzeba go wymieniać.

12 km to już jesteś zawsze w stanie doładować akumulator.

Jakiś czas temu dałem swój stary akumulator, który przy mojej miejskiej eksploatacji nie dawał rady, koledze, co ma do pracy 15km. I dwa lata jeszcze pociągnął smile.gif

A ja pamiętam czasy, gdy mój tata w latach osiemdziesiatych też nie miał problemów z odpalaniem na ówczesnych centrach. Dowodzi to czegoś?

Ja tylko piszę, że zawsze wierzę w markę, do której producent się przyznaje. Może to być centra, może to być Varta ale jakoś nie lubię nonamów.

Może czasem przepłacę, ale wiem, kto za mój produkt odpowiada. Wiem, kogo wychwalać, a którego producenta niecierpieć

Napisano

Polecam boscha silver s6 ok.gif

Zwłaszcza do diesla ok.gif

Napisano

> Oczywiście jesteś pewien, że to ta sama jakość co Varta

> Jesteś pewnien, że varta będzie produkowała akumulatory, o tej samej jakości, bez jej znaczka, żeby

> ludziom zrobić dobrze

Pracownik Norauto twierdził, że akumulator Norauto to produkt Varty. Posłuchałem i kupiłem Topla Top - kręci dieslem jak szalony.

PZDR

Napisano

wpisz w allegro Autocraft, ja mam któryś akumulator już tej firmy w autach i powiem tylko tyle ok.gifok.gifok.gifok.gifok.gifok.gif

Napisano

> Pracownik Norauto twierdził, że akumulator Norauto to produkt Varty.

Mój kolega też dorabiał w Norauto i mówił to samo.

Napisano

> Polecam boscha silver s6

> Zwłaszcza do diesla

Oczywiście - szajs jakich mało za gruby szmal

Napisano

> Pytanie.

> Jakiej firmy i które modele warte są zakupu i wytrzymają srogą zimę

> PS:

> w zeszłym roku temperatura na wiosce w której mieszkam dochodziła do -33 stopni

Ja osobiście ujeżdzam Centry Futury w 3 autach

A następne to będzie albo ZAP albo Schnejder ( o ile to już nie jest ta sama firma )

Napisano

> Oczywiście - szajs jakich mało za gruby szmal

A to dziwne. Dlaczego tak piszesz? używałeś i się zepsuł?

Bo ja mam i jakoś nie narzekam. Posłużę się cytatem, że w zimie "kręci jak szalony"

Więc co z nim nie tak?

Napisano

> Dawno nie miałem potrzeby interesować sie tematem, wiec mnogość firm oraz typów akumulatorów

> troszkę namotała mi w głowie.

> Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

> Może być coś ciut mocniejszego ale gabartytowo nawet centymetra wiecej nie da rady wcisnąć.

> Pytanie.

> Jakiej firmy i które modele warte są zakupu i wytrzymają srogą zimę

> PS:

> w zeszłym roku temperatura na wiosce w której mieszkam dochodziła do -33 stopni

Kup Zap albo Sznajder (ta sama fabryka). Dobre akumulatory w średniej cenie. Ew. Moll też jest spoko. Te akumulatory sprzedaję od dawna i nie ma z nimi problemu. Sam mam w swoim Focusie Sznajdera, u ojca w octavii tez siedzi Sznajder i jest spoko bez problemów.

Napisano

> A następne to będzie albo ZAP albo Schnejder ( o ile to już nie jest ta sama firma )

Chyba już ta sama. Ja niestety nie miałem szczęścia, po 3 latach padła jedna cela.

Teraz użytkuje Akcel (podobno to centra standard robiona dla Autokompleks). Zobaczymy ile wytrzyma.

Napisano

> A to dziwne. Dlaczego tak piszesz? używałeś i się zepsuł?

> Bo ja mam i jakoś nie narzekam. Posłużę się cytatem, że w zimie "kręci jak szalony"

> Więc co z nim nie tak?

ile masz ? 10lat ? z 8 chociaż ?

bo jak ktoś pisze że 2-3letni aku kręci jak szalony to grinser006.gif

mam boscha s4, ale ma rok, więc cięzko ocenić

kiedyś silver padł po 3latach frown.gif

s6 jest droga, IMO za droga, bo wątpię żeby pożyła wyraźnie dłużej hmm.gif

Napisano

> Ja uważam inaczej. Różnica w cenie pomiędzy najtańszym a bardzo dobrym jest na tyle niewielka, że

> nie warto oszczedzać. Ja użytkuję o poj 45-50 i ceny mam od 150 zł do 250 zł Dla 100 zł

> różnicy w cenie mieć spokój na wiele lat (Varta) to niewiele. Poza tym nie masz gwarancji że

> każdy wytrzyma 3-4 lata. Mój poprzedni kiedys popłynął już po 2 latach (zwarcie cel).

Kupowałem drogie akumulatory i się z nich wyleczyłem. Brałem zawsze te z górnej półki i nie przekładało się to zupełnie na nic. Zarówno hoppecke jak i moll padły równo po czterech latach a kosztowały stówkę więcej od tańszego konkurenta i nie było to wcale tanio. To była kwota stanowiąca połowę wartości taniego modelu. Teraz kupuję tanie średniaki i przynajmniej nie będzie rozczarowania jak padnie znowu po podobnym czasie.

Napisano

> Kupowałem drogie akumulatory i się z nich wyleczyłem.

Wierzę. Moje podejście jest takie, że chociaż nie każdy drogi jest wart swej ceny, to w przypadku Varty warto dopłacić.

Napisano

> ile masz ? 10lat ? z 8 chociaż ?

> bo jak ktoś pisze że 2-3letni aku kręci jak szalony to

> mam boscha s4, ale ma rok, więc cięzko ocenić

> kiedyś silver padł po 3latach

> s6 jest droga, IMO za droga, bo wątpię żeby pożyła wyraźnie dłużej

Ale przy już 5, 6 letnich akumulatorach ważniejszy niż jego jakość jest sposób eksploatowania samochodu (krótkie czy długie trasy). Więc opinia, że któryś wytrzymał 8 lat jest uzależniona bardziej od kierowcy niż od akumulatora.

Napisano

> Ale przy już 5, 6 letnich akumulatorach ważniejszy niż jego jakość jest sposób eksploatowania

> samochodu (krótkie czy długie trasy). Więc opinia, że któryś wytrzymał 8 lat jest uzależniona

> bardziej od kierowcy niż od akumulatora.

chyba nie do końca, choć oczywiście trwałość zależy od wielu czynników

weź np aku DU, nie wiem co oni wsadzali, ale aku wytrzymywały po kilka dobrych lat

u nas w matizie chyba 8lta, a auto użytkowane na krótkie odcinki przeważnie, pod chmurką garażowane

IMO to był dobry aku, a sporo jest opinii że wytrzymały i ponad 10 lat

mnie aku opla padł po 3latach, potem bosch o którym pisałem podobnie, najdłużej wytrzymała najtańsza centra, sprzedałem jako 4letnią ale działała OK (to samo auto podobnie jeżdżone)

wkurzało mnie tylko że trza wody dolewać ... dlatego znowu wróciłem do boscha grinser006.gif

Napisano

> chyba nie do końca, choć oczywiście trwałość zależy od wielu czynników

> weź np aku DU, nie wiem co oni wsadzali, ale aku wytrzymywały po kilka dobrych lat

> u nas w matizie chyba 8lta, a auto użytkowane na krótkie odcinki przeważnie, pod chmurką garażowane

> IMO to był dobry aku, a sporo jest opinii że wytrzymały i ponad 10 lat

> mnie aku opla padł po 3latach, potem bosch o którym pisałem podobnie, najdłużej wytrzymała

> najtańsza centra, sprzedałem jako 4letnią ale działała OK (to samo auto podobnie jeżdżone)

> wkurzało mnie tylko że trza wody dolewać ... dlatego znowu wróciłem do boscha

Co daewoo, to prawda, były nie do zatarcia.

Natomiast muszę stwierdzić, że najdłużej wytrzymują akumulatory niewyżyłowane. Więc zwykła centra napewno będzie dłużej niż moja Varta.

Ale Vartę nie kupowałem ze względu na trwałość!!!

Chciałem mieć dużo prądu w standardowej obudowie (miałem dość mocne audio yay.gif).

A cena tej varty ze zniżkami w intercarsie była niższa niż porównywalnej centry futura 270751858-jezyk.gif

Napisano

> A to dziwne. Dlaczego tak piszesz? używałeś i się zepsuł?

> Bo ja mam i jakoś nie narzekam. Posłużę się cytatem, że w zimie "kręci jak szalony"

Pierwszy - zerwane połączenie pomiędzy celami - niby napięcie dawał ale pojemności nie miał

Drugi - gwałtowne ubywanie elektrolitu - i zaznaczam nie był przeładowany - co punkt sprzedaży sprawdzał - po wymianie dawał rade - padł po roku i 8 miesiącach

Powtarzam - przepłacone goowno !!

Napisano

moje typy i zebrane opinie to akumulatory, topla, forse, sam przed zimą będe kupował akumulator forse, w swoim mam padniętą jedną cele, ale narazie jeszcze daje dzielnie radę

Napisano

sam na poczatku roku kupilem molla m3, ale na chwile obecna wszedl bym w cos takiego Optima

zlosnik.gif

Napisano

ja powiem czego nie kupuj, nie daj sie wpedzic w marketing Centry i nie zrob tego błedu i wyrzuc kase w błoto za ww. akum.

kiedys centra była wyznacznikiem jakosci, dzis jedzie jeszcze na "dobrej" opini ale to juz nie ten sam producent.

co kupic??

Varte, Zapa ok.gif

Napisano

> Pierwszy - zerwane połączenie pomiędzy celami - niby napięcie dawał ale pojemności nie miał

> Drugi - gwałtowne ubywanie elektrolitu - i zaznaczam nie był

przeładowany - co punkt sprzedaży

> sprawdzał - po wymianie dawał rade - padł po roku i 8 miesiącach

> Powtarzam - przepłacone goowno !!

no popatrz 3 centry pod rząd dogorywaja u mnie i mojego ojca, co lepsze w okresie gwarancji wszystkie ok.gif

brawo dla producenta, a w szczegolnosci za autoryzowany serwis który stwierdził ze w zimie to moze trzeba akum zabierac do domu...

przejrzyj inne fora jaka Centra ma obecnie opinie

Napisano

> brawo dla producenta, a w szczegolnosci za autoryzowany serwis który stwierdził ze w zimie to moze

> trzeba akum zabierac do domu...

> przejrzyj inne fora jaka Centra ma obecnie opinie

true.. z tej marki w tej chwili to tylko nazwa zostala no.gif

Napisano

> Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

IMO wez o jakims wiekszym pradzie rozruchowym zwlaszcza jak czesto uruchamiasz

BTW to do A8 taki maly?

Napisano

> przejrzyj inne fora jaka Centra ma obecnie opinie

Co ma Centra do opisu uszkodzeń Bosha Silvera ??

A swoją droga Centry Futury u mnie chodza bez zarzutu

Napisano

> true.. z tej marki w tej chwili to tylko nazwa zostala

Czy mi sie wydaje czy seria Silver to jakis bliski Top u Bosha??

Centra robi tez różne - a że marki ida na dno - to oczywiste - wszystko made in China

Napisano

> Pracownik Norauto twierdził, że akumulator Norauto to produkt Varty. Posłuchałem i kupiłem Topla

> Top - kręci dieslem jak szalony.

> PZDR

To może być jakaś tańsza wersja, ale np. aku pod marką Norauto to Varta i chyba z jakością nie jest źle skoro są tańsze a dają 3 lata gwarancji.

Mam dwa i jeden padł przed końcem gwarancji ale to się może zdarzyć każdemu (strzeliła cela) i został wymieniony od ręki na nowy.

Teraz do innego auta kupiłem MOLL-a Kamina Start bo posiada tradycyjne korki z przeźroczystą obudową jak na razie jest ok

Napisano
  • Autor

> IMO wez o jakims wiekszym pradzie rozruchowym zwlaszcza jak czesto uruchamiasz

Hmm, teoretycznie tak, ale bardziej zalezało by mi na poleceniu firmy konkretnej

> BTW to do A8 taki maly?

O nie, tam jest jak od ciężarówki :-)

Napisano

Ja polecam akumulator Viper. Jest robiony przez Vartę.Mam taki w Skodziance i kręci bez problemu (odpukać wink.gif ) Inny dobry (ale tego nie sprawdzałem) to podobno Fose.

Napisano

> Inny dobry (ale tego nie sprawdzałem) to podobno Fose.

uściślając;

Westa - marka

Forse - to linia, niby wyższa, ale wg sprzedawcy poza ładniejszą obudową w środku jest to samo

W zeszłym roku kupowałem zwykłą Weste i jak narazie jest ok, dzisiaj może podjadę na sprawdzenie pojemności, to się podzielę danymi wink.gif

Napisano

A może zacznij od sprawdzenia, jaką tolerancję pojemności i prądu rozruchu dopuszcza producent. Benzynka nie jest tak wymagająca jak kisiel, więc raczej nie musisz kombinować z megaprądami i megapojemnościami.

Druga sprawa to skontroluj ładowanie. Jak zabijesz nowy aku przez niedoładowywanie to gwarancja nie zadziała. W niestarych autach dobrych marek powinna wystarczyć wymiana regulatora ze szczotkotrzymaczem lub samych szczotek.

Ostatnia to rozmiar "klocka". Niektóre auta nie wpuszczą niczego poza dopuszczalny wymiar (u mnie ograniczeniem była max wysokość). Katalogi Centry/Varty/"Bosza" pomogą i w tym temacie.

Ja ostatnio zakupiłem Toppla Top do diesla. Producent auta dopuszcza pojemności 85-100Ah, ale prąd rozruchu to minimum (bodajże) 700A czy 780A (dopiero kable rozruchowe 600A się nie palą cool.gif).

Wybór padł na 95Ah/900A, ale w testach (ja jeszcze nie robiłem) prąd rozruchu ma dodatkowe gratisy. Aku kręci rozrusznikiem jak szalony (stary oryginalny 9-letni aku już nawet nie chciał się naładować) - prawdziwy test będzie jednak zimą w górach.

Kupując aku wychodzę z dwóch założeń:

1. Aku to część zamienna, szukam więc towaru za rozsądne pieniądze (mój po utylizacji starego kosztował 45% ceny aku z aso o niższych parametrach), bo za 4-6 lat może będzie trzeba zrobić kolejny zakup

2. Aku ma mieć gwarację 24M lub dłuższą (assistance nie musi mieć, bo mam to w AC) a ja dbam o poprawne ładowanie/doładowywanie

PZDR

Napisano

> Wierzę. Moje podejście jest takie, że chociaż nie każdy drogi jest wart swej ceny, to w przypadku

> Varty warto dopłacić.

Wprawdzie to inna branża, ale myślałem tak kiedyś o sony i się szybko wyleczyłem

Napisano

> Kupowałem drogie akumulatory i się z nich wyleczyłem. Brałem zawsze te z górnej półki i nie

> przekładało się to zupełnie na nic. Zarówno hoppecke jak i moll padły równo po czterech latach

> a kosztowały stówkę więcej od tańszego konkurenta i nie było to wcale tanio. To była kwota

> stanowiąca połowę wartości taniego modelu. Teraz kupuję tanie średniaki i przynajmniej nie

> będzie rozczarowania jak padnie znowu po podobnym czasie.

Popieram. Sam kupuję aku za "rozsądną" cenę (przez net, ale z odbiorem własnym), ale staram się nie kupować marketowych (Norauto nie kupiłem, a mogłem w cenie nieco mniejszej niż Toppla).

PZDR

Napisano

W testach najlepiej wypadają akumulatory Moll i Hoppecke. Nie wiem przy tym czy testy uwzględniały odporność na głębokie rozładowanie czy długie niedoładowanie idea.gif.

Są przy tym najdroższe. Na pewno nie kupiłbym akumulatora "hermetycznego" ale taki, który ma monowieczko lub korki i możliwość uzupełnienia elektrolitu i który można doładować zwykłym prostownikiem (bez ograniczenia napięciowego).

Napisano

> Co ma Centra do opisu uszkodzeń Bosha Silvera ??

> A swoją droga Centry Futury u mnie chodza bez zarzutu

Tez swego czasu jezdziłem tylko n a Centrach i chwaliłem. Do momentu aż 2 lata temu nie kupiłem Futury. Wytrzymala 9 miesiecy i na gwarancji zdechła (a wsztstkie parametry mam OK- napięcie ładowania, prąd poboru na postoju itp).... Jak trafisz na dobry ezgzemplarz to jest OK, klopot w tym, ze stosunkowo dużo jest tych felernych wśród FUTUR, sądząc po skargach ludzi. Co ciekawe, produkują je w Hiszpanii....

Napisano

> W testach najlepiej wypadają akumulatory Moll i Hoppecke.

Miałem oba. Oba były G. warte. Hoppecke już nie jest produkowany.

Napisano

> Potrzebuje kupić przed zimą aku o parametrach 60Ah i 480 A (taki siedzi obecnie).

Jakiś miesiąc temu po przeczytaniu kilku opinii w necie zainwestowałem w Centre Future o takich właśnie parametrach - mam nadzieje, że mnie nie zawiedzie zlosnik.gif.

Napisano

> Ja mam srebrną Vartę i również polecam

dwa lata temu Varta u mnie dała d00py na całej linii - na mrozie rozsadziło chyba zz 7 na 10 aku - reklamacje uznali bez zmrużenia oka - ale zaryzykowałem i wsadziłem sobie oink.gif silvera przed zimą - kręcił jak dziki klekota bez problemu przy -25 stopniach cool.gif

widać nawet ta sama firma tylko inna seria potrafi być "odrobinkę " inna

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.