Skocz do zawartości

Smar + olej + brud. Czym domyć ręce.


DamU

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie pomyliłem kącika. wink.gif Pytanie poważne.

Lubię pogrzebać przy autku, ale trafia mnie ... coś jak mam domyć później ręce. W rękawiczkach nie lubię działać oink.gif

Nie wypróbowałem chyba tylko moczenia paluchów w wybielaczu, a inne sposoby (w tym pranie ręczne, proszek, szczoteczka i inne banały) nie pozostawiają idealnie czystych rąk. Kiedyś od znajomego mechanika dostałem coś w rodzaju pasty BHP i to było dobre choć też niedoskonałe (nazwy tego nie znam).

Podawajcie przykłady jak sobie radzicie z usmarowanymi rękami i jakich środków używacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno chusteczki do d* dla niemowląt każdy brud zbiorą

Każdy to może nie - ale na pewno warto mieć w aucie "na wszelki wypadek", czyszczą w sumie nieźle - szczególnie w warunkach polowych, gdzie nie ma bieżącej wody. Po wymianie koła na poboczu takimi husteczkami ręce doczyściłem bez kłopotu. ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary mechanik mówił ze jak jeszcze nie było past to mył ręce olejem (czystym) z trocinami potem mył szarym mydłem, jak potrzebował jeszcze więcej domyć to rozcierał masło i mył mydłem.

Że niby pomagało.

Ale to było daaaaawno temu teraz to są pasty i inne środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie ropa - ON + trociny , potem "pasta BHP" - optymalnie jak ma sporo piasku , potem normalne mycie rąk w łazience z użyciem mydła i szczotki do szorowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczas podanych nie próbowałem pasty do zębów (to może być skuteczne idea.gif), konkretnych typów past do rąk oraz mieszanin z trocinami.

W pierwszej odpowiedzi (w linku) poza pastą, jest też fajny krem przeciwdziałający osadzaniu się brudu. smile.gif

Pasty wypróbuję, na początek tą z L (najłatwiej nabyć).

Co do chusteczek dla niemowląt - niezłe, ale idealnie rąk nie wyczyści, szczególnie pod paznokciami.

Czysty olej próbowałem - dobre do zebrania największych zanieczyszczeń, ale nie do całkowitego doczyszczenia. To samo rozpuszczalniki, do tego strasznie niszczą ręce frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego razu po grzebaniu w silniku z jednym kącikowiczem musieliśmy dobrze doczyścić ręce -

akurat jego ojciec miał w bańce trochę oleju napędowego, migiem wszystko zeszło, a jedynie zapach pozostał. smile.gif

EDIT - z tego miejsca pozdrawiam CCinka. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z dotychczas podanych nie próbowałem pasty do zębów (to może być skuteczne ), konkretnych typów

> past do rąk oraz mieszanin z trocinami.

> W pierwszej odpowiedzi (w linku) poza pastą, jest też fajny krem przeciwdziałający osadzaniu się

> brudu.

> Pasty wypróbuję, na początek tą z L (najłatwiej nabyć).

> Co do chusteczek dla niemowląt - niezłe, ale idealnie rąk nie wyczyści, szczególnie pod

> paznokciami.

> Czysty olej próbowałem - dobre do zebrania największych zanieczyszczeń, ale nie do całkowitego

> doczyszczenia. To samo rozpuszczalniki, do tego strasznie niszczą ręce

Kolega mi pokazywał patent - wkładał ręce do pojemnika wyciągał i miał cienką powłokę na dłoniach - po pracy wkładał w inny pojemnik i się ta powłoka razem z brudem zdejmowała.

Ale to było dawno, jakieś 15 lat temu i pochodziło z Ameryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to założyć cienkie rękawiczki a jak się nie lubi to każda pasta bhp ze ścierniwem najlepiej i ręce wymoczyć w ciepłej wodzie kilka minut żeby brud się wytrawił. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys stosowalem metode smarowania rak na mokro mydlem, ale przed robota, zostawala cieniutka warstewka mydla na rekach, tylko nieciekawie bylo jak przypadkiem palucha oblizales przy drobnym skaleczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępnie ropa - ON + trociny , potem "pasta BHP" - optymalnie jak ma sporo piasku , potem normalne

> mycie rąk w łazience z użyciem mydła i szczotki do szorowania

produkty ropopochodne przechodzą przez skórę tak jakby jej tam nie było... Fajny sposob żeby za 20 lat umrzeć na raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w sklepie pastę BHP, ale taką co wygląda jak mokry piasek. To jest właściwie sam piasek z detergentem - żaden żel, czy coś podobnego.

Ja najpierw używam zwykłej, lekkościernej pasty BHP, potem mocnościernej, a na końcu mydło.

Kiedyś miałem próbkę pasy do mycia loctite, jakaś cytrynowa i rzeczywiście myła rewelacyjnie, ale na totalnie wtarty w skórę brud, to jedynie pozostają metody "mechaniczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że nie pomyliłem kącika. Pytanie poważne.

> Lubię pogrzebać przy autku, ale trafia mnie ... coś jak mam domyć później ręce. W rękawiczkach nie

> lubię działać

> Nie wypróbowałem chyba tylko moczenia paluchów w wybielaczu, a inne sposoby (w tym pranie ręczne,

> proszek, szczoteczka i inne banały) nie pozostawiają idealnie czystych rąk. Kiedyś od

> znajomego mechanika dostałem coś w rodzaju pasty BHP i to było dobre choć też niedoskonałe

> (nazwy tego nie znam).

> Podawajcie przykłady jak sobie radzicie z usmarowanymi rękami i jakich środków używacie.

Płyn do mycia naczyń smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że nie pomyliłem kącika. Pytanie poważne.

> Lubię pogrzebać przy autku, ale trafia mnie ... coś jak mam domyć później ręce. W rękawiczkach nie

> lubię działać

> Nie wypróbowałem chyba tylko moczenia paluchów w wybielaczu, a inne sposoby (w tym pranie ręczne,

> proszek, szczoteczka i inne banały) nie pozostawiają idealnie czystych rąk. Kiedyś od

> znajomego mechanika dostałem coś w rodzaju pasty BHP i to było dobre choć też niedoskonałe

> (nazwy tego nie znam).

> Podawajcie przykłady jak sobie radzicie z usmarowanymi rękami i jakich środków używacie.

Polecam:

- zwykłe mydło i szczoteczka do rąk

- przed robotą kremować ręce , potem będą mniej chłonąć tłustego syfu

- jak masz "zmęczone" ręce i wszelkie pasty ścierne są za ostre to można umyć margaryną, zadziwiająco dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony żel BHP do mycia rąk ze ścierniwem i gliceryną, produkcji Pollena Ostrzeszów ok.gif

Przed dłubaniem krem do rąk, myk którego nauczyli mnie mechanicy z mojej fabryki zlosnik.gif

Dodatkowo, jeśli wiem, że będzie dużo smaru - np. przy wymianie przegubów zewnętrznych - lateksowe rękawiczki ok.gif Łatwo je porwać, ale przy odrobinie wprawy nie jest źle zlosnik.gif

A jeśli zostanie jakiś brud na dłoniach - 2-3 pary skarpetek i jest ok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że nie pomyliłem kącika. Pytanie poważne.

ojej! nie założysz lateksowej rękawiczki? ręce czyściutkie i ZERO braku funkcjonalności. 20 PLN kosztuje 200 sztuk.

a w razie "W" korzystam ze szczoteczki i szarego mydła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysoka skuteczność:

> Zamawiam do fabryki dla mechaników - nie narzekają

> http://www.eilfix.pl/des/produkty.php?AKATE=1

Również polecam pastę Eilfix. Używam jej od 2001 roku każdego dnia w pracy. Skóra nie jest w ogóle zniszczona, ręce czyste, nawet w liniach papilarnych. Czasami ktoś zapyta mnie czym się zajmuję, mówię, że jestem mechanikiem i od razu widzę jak ludzie zerkają mi na ręce, a po chwili pada stwierdzenie: "nie spodziewałem/am się".

Nie wiem jakie są mniejsze opakowania, bo kupuję zawsze wiaderko 10l. i wystarcza dla mnie i mojego wspólnika na około pół roku. Naprawdę polecam, testowałem w ostatniej dekadzie różne środki, pasty, żele i nic nie było tak skuteczne. Tylko jedna pasta miała podobną skuteczność, ale bardzo wysuszała skórę, a dostałem ją od znajomego z wojska, bo używali takiej na okręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysoka skuteczność:

> Zamawiam do fabryki dla mechaników - nie narzekają

Ja używam tej:

77.jpg

Nie znam niczego co choćby zbliżało się skutecznością do tego.

No, może półgodzinne pranie ręczne wink.gif.

Wystarczy umoczyć palec i zmywa wszystko, włazi nawet w linie papilarne i kąty przy wałach paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podawajcie przykłady jak sobie radzicie z usmarowanymi rękami i jakich środków używacie.

Podejdz do jakiegos ASO i pogadaj z mechanikami jaki srodek kupuje im firma do mycia. Zapiszesz sobi ei kupisz, a jak trafisz na kogos przychylnego to moze ci na probe da troche w akis pojemnik.

EDIT:

Nie pamietam juz kiedy kupilem jakis srodek do mycia rak, chyba z 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podawajcie przykłady jak sobie radzicie z usmarowanymi rękami i jakich środków używacie.

Jeśli nie masz pod ręką pasty do mycia rąk to użyj WD40.

Psikasz na ręce sporą ilość , myjesz ,wycierasz w szmatę ,a potem domywasz zwykłym mydłem ok.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem w Lidlu mają pastę do rąk W5, o taką:

> Kosztuje coś koło 6zł za puszkę i jest bardzo skuteczna i co ważne - nie niszczy skóry:)

I to jest chyba najlepsza pasta BHP na rynku o zapachu cytrynowym. Naprawdę niezwykle skuteczna. Z dodatkiem drobnych trocin (chyba). Kosztuje też niewiele kilka zł za opakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojej! nie założysz lateksowej rękawiczki?

Ojej, założę 270751858-jezyk.gif

Tylko wolę bez 033102bebe_1_prv.gif

Zresztą wczoraj robiłem właśnie w rękawiczkach (5 par za 3 zł, niebieskie serduszka.gifzlosnik.gif), jedna pękła, ale nieznacznie.

Fakt, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale co ja poradzę, że dziwnie się w tym śrubki przykręca.

BTW w wątku jest tyle środków, że nie wiem jaką metodą wybrać metodę wyboru spineyes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale co ja poradzę, że dziwnie się w tym śrubki przykręca.

niepojęte hehe.gif

skoro gołymi palcami zakręcasz to i w lateksie jest to samo.

przecież to nie panterki no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niepojęte

Dziękuję za cenne uwagi, które otworzyły mi oczy na jakże nowoczesne zjawisko, jakim są rękawiczki lateksowe. wpysk.gif

Zrozum, że niewygodnie mi się w tym robi i już. Wydaje mi się, że nie jestem w tym odosobniony. Gdyby było tak jak prawisz, to cała rzesza mechaników, używałaby rękawiczek chirurgicznych zamiast innych środków. Chyba nawet jest to tańsze rozwiązanie niż pasta, itp.

Tak jednak nie jest. Jedynym mechanikiem pracującym w rękawiczkach, z tych których widziałem, jest niejaki Ed China z "Fanów czterech kółek". 270751858-jezyk.gif

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.