Skocz do zawartości

Cruze czy Cee'd?


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

> Jaki szach i mat??

> Szach mat to jest jak wyjezdzasz chevroletem z salonu przy okazji zostajac OW

Skoro cię to tak boli, że ktoś kupuje Chevy w salonie to odpowiedzmy sobie na pytanie: czy ciebie stać na taki zakup? cfaniaczek.gif

Bo ja tu widzę takie ludzkie emocje skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam sentyment do Daewoo ale kupiłem Kię...

Przesiadka z Matiza do Vengi to pewnie przepaść grinser006.gif. Ja czego nie kupie to będę miał gorsze osiągi od Lanosa 3D SX. Chcę kupić samochód na co najmniej 10 lat, którym przejadę w tym czasie 10, może 12 tys, km. Psuć się nie będzie, to wiem bo mi sie nic nie psuje zlosnik.gif, ale przede wszystkim ma nie rdzewieć. W Chevrolecie czeka mnie dodatkowo rozpracowanie świateł, bo nie da się wyłączyć mijania i zamontować dziennych, a ja bedę to musiał zrobić palacz.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatni wlasciciel

Lacetti z przebiegiem 200+kkm sprzedał się po ok. 3,5 miesiąca czekania. Za cenę z ogłoszenia.

O drugiego Lacetti już się znajomi pytają.

Chyba nie jest tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro cię to tak boli, że ktoś kupuje Chevy w salonie to odpowiedzmy sobie na pytanie: czy ciebie

> stać na taki zakup?

Owszem ale zabrakloby mi odwagi wyjechac cruzem.

> Bo ja tu widzę takie ludzkie emocje

Zgadza sie.

Ktos pytal to wyrazilem swoja opinie, nie moja wina, ze sie nie wszystkim podoba.

Ale za to jak ruch w temacie podskoczyl. zlosnik.gif

> Biedactwo. Nawet nie wiesz jak szybko moje 3 poprzednie Chevy znalazły właściciela

Za czapke sliwek to wszystko da sie sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem ale zabrakloby mi odwagi wyjechac cruzem.

> Zgadza sie.

> Ktos pytal to wyrazilem swoja opinie, nie moja wina, ze sie nie wszystkim podoba.

> Ale za to jak ruch w temacie podskoczyl.

To napisz, że masz kompleksy. Nie wszyscy je mają więc mogą mieć inne kryteria wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz, że masz kompleksy. Nie wszyscy je mają więc mogą mieć inne kryteria wyboru

Hehe wlasnie widze, ze to wlasciciele nowych aut spod znaku daewoo jakos tak szybko sie denerwuja. zlosnik.gif

Wyrazilem opinie - wystarczy - spadam bo zaraz jakis mod z chevim w garazu mnie upatrzy a nie chce bana na weekend. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe wlasnie widze, ze to wlasciciele nowych aut spod znaku daewoo jakos tak szybko sie denerwuja.

> Wyrazilem opinie - wystarczy - spadam bo zaraz jakis mod z chevim w garazu mnie upatrzy a nie chce

> bana na weekend.

potasznyj jesteś autor pyta, o 2 konkretne marki, a Ty nie mając do czynienia z żadną piszesz sobie po piszesz sick.gif i chociażby za brak merytorycznych wypowiedzi mógłbyś wyhaczyć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe wlasnie widze, ze to wlasciciele nowych aut spod znaku daewoo jakos tak szybko sie denerwuja.

> Wyrazilem opinie - wystarczy - spadam bo zaraz jakis mod z chevim w garazu mnie upatrzy a nie chce

> bana na weekend.

Hehe.

Ja dwa razy podchodzilem do zakupu Skody. Raz do I potem do II.

Za pierwszym razem kupiłem Opla, za drugim Chevroleta.

A dlatego, że Chevrolet miał więcej wypasu i kosztował 20 tys. mniej.

I co z tego, ze potem jest tańszy. Ważne że na początku był duużoo tańszy.

Więc jeżdżę tym czym chcę i śmieję się z przepłacających za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś

> napalona . Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W

> grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

Mialem ten sam dylemat w listopadzie. Wybralem Cruze 2.0 VDCI

I nie zaluje.

Generalnie za chevroletem przemowily :

- stosunek cena/jakosc/wyposazenie

-jakosc wykonczenia

-wielkosc samochodu

- dostepne mocniejsze silniki niz w kia

- dostepnosc w moim przypadku

Generalnie po 2 tys. Jestem bardzo zadowolony na tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to chyba w każdym samochodzie tak jest.

Ale serwis Opla i serwisowanie Chevroleta u nich to przez długi czas była taka rosyjska ruletka. Miałem Lacetti z silnikiem diesla, którego nawet ASO bało się dotknąć bo silnik nieznany a oni np. są serwisem Chevi od pół roku i gość sam się przyznał, że na moim silniku będzie uczył się wymieniać rozrząd. Efekt tego był taki, że jeździłem na serwis 80 km poza Wrocław do ASO gdzie znali się na Chevroletach. Zresztą pierwsze Chevrolety w Polsce to były rozwiązania wprost z Daewoo i wiele osób jeździło do starych ASO D. żeby u nich serwisować auta bo to było bezpieczeniejsze i pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dylemat i oba Ci pasują to chyba kupił bym ten który będzie mial mniejszą utratę wartości. Tu chyba KIA wygrywa w tej kategorii. Raz jeździłem KIA (Clarus nie mój ale Km sporo narobiłem) i osobiście po przejściach z tym autem nie kupił bym KIA. Ale pewnie dzisiejsze KIA i tamte kia to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz dylemat i oba Ci pasują to chyba kupił bym ten który będzie mial mniejszą utratę

> wartości.

Utrata wartości nie ma znaczenia, bo za 10 lat i tak oddam samochód na złom. Jestem ciekawy, co z tego wyjdzie bo jeszcze w salonie Kia mogą się obudzić dawne emocje do Soula grinser006.gif, ale założonego budżetu nie przekroczę, żeby nie wiem co! Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta i tego się boję panic.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przesiadka z Matiza do Vengi to pewnie przepaść.

Eee, bardzo podobne zlosnik.gif

Na początku zdawało mi się, że Venga sporo cichsza i dynamiczniejsza.

Ale po przyzwyczajeniu się Venga już nie wydaje się taka cicha ani szybka, za to deska skrzypi co w Matizie nie miało miejsca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu ktoś pisał o gwarancji, a jeśli kupujesz nowe i

> tyle płacisz, to IMO to bardzo ważne.

Dla mnie nie, bo jeszcze nigdy nie korzystałem z gwarancji poza monitorem, który po tygodniu od zakupu po prostu dostałem nowy. Mi się technika nie psuje i już grinser006.gif. Jak by się dało wyrwać jakiś upust za brak gwarancji, nie wahał bym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie już byłem zdecydowany na Chevroleta, żona też jak ją znam nigdy nie była bardziej na coś

> napalona . Jadnak im dłużej czytam fora, opisy i porównania, tym bardziej mam wątpliwości. W

> grę może wchodzić jeszcze nowy Cee'd. Wiem, że to ja powinienem dokonac wyboru, ale może kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

Kupisz co bedziesz uważał. Taka jest prawda zlosnik.gif

Ja Ci nie będę pisał co ja bym kupił, bo wiem na temat tych aut tylko tyle, które mi się bardziej podoba zlosnik.gif

Wiem natomiast jak kijowy jest serwis Chevroleta, bo ojciec powozi Aveo właściwie od nowości i serwisował to auto w ASO.

Cokolwiek złego można powiedzieć o serwisie to na pewno przypasuje do ASO Chevroleta sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem natomiast jak kijowy jest serwis Chevroleta, bo ojciec powozi Aveo właściwie od nowości i

> serwisował to auto w ASO.

> Cokolwiek złego można powiedzieć o serwisie to na pewno przypasuje do ASO Chevroleta

Nie miałem poważnych napraw w ASO ale jeśli chodzi o podejście do klienta i wzięcie odpowiedzialności za usterkę to ASO Chevy jest OK.

W Mitsu była jedna wielka chamówa, drożyzna i tekst w stylu "zobaczymy czy pan czegoś nie dłubał i jak będzie OK to spróbujemy załatwić naprawę" screwy.gif Chodziło o silnik wentylatora kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale może kto będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie?

Trochę nie rozumiem Was wszystkich i Ciebie w szczególności jako kupca. Każdy piszę, że ten przypomina Astre, że tamten gnije, tu jest lepszy serwis, a tego szybciej sprzedasz oslabiony.gif

Nikt nie wspomina o tym jak te samochody się prowadzą, jakie mają silniki, hamulce i jak wygląda bezpieczeństwo - dla mnie przynajmniej są to główne kryteria wyboru samochodu.

Ja wybrałbym tego który w podobnej cenie lepiej się prowadzi i ma lepszy silnik ponieważ jest to samochód, a samochód służy do jeżdżenia, a nie oglądania go jak stoi przed domem albo chwalenia się przed sąsiadami i rodziną. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mowie ja - wlasciciel ceeda i 7letniej gwarancji dobrze, ze jest grinser006.gif

Nowy ceed ma gwarancji 2 lata i nei wyroznia sie niczym. Przy okazji jest za drogi i dziwnie skompletowany jesli chodzi o wyposazenie.

Bierz Chevroleta -aldniejszy, lepiej wyposazony i ma tanszy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie jest podobnie, metalik, klima manual, elektryczne szyby, trzyliterowe skróty podobnie,

> Ceed ma lepsze parametry, 6 biegów, dzienne, soczewki w mijania, jest lżejszy, szybszy,

> elastyczniejszy, lepiej wykonany i później zgnije . A Cruze po prostu bardziej mi się podoba i

> mam sentyment do Daewoo . Serce chce Chevi, rozum Kie. Jutro jadę do Częstochowy po auto,

> salony są blisko siebie...

A czy którys z nich ma ksenony? Bo z szukania na otomoto wychodza np. takie auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial taki wybor jak autor watku wybralbym chyba Cruze. To calkiem ladne auto zarowno z zewnatrz jak i w srodku (przynajmniej ten ktorym jechalem), w Ceedzie natomiast - jezdzilem troche poliftowym z 2010 r chyba - cokolwiek razi mnie pomaranczowe podswietlenie zegarow oraz fakt ze auto jest glosne co zauwaza sie na trasie - juz powyzej ok 100kmh robi sie malo przyjemnie przez wszechobecny szum. No chyba ze w tym najnowszym cos poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbym mial taki wybor jak autor watku wybralbym chyba Cruze. To calkiem ladne auto zarowno z

> zewnatrz jak i w srodku (przynajmniej ten ktorym jechalem), w Ceedzie natomiast - jezdzilem

> troche poliftowym z 2010 r chyba - cokolwiek razi mnie pomaranczowe podswietlenie zegarow oraz

> fakt ze auto jest glosne co zauwaza sie na trasie - juz powyzej ok 100kmh robi sie malo

> przyjemnie przez wszechobecny szum. No chyba ze w tym najnowszym cos poprawili.

http://www.autocentrum.pl/nowe/porownanie-aut/wyniki-porownania/

Cruze rzeczywiście ładniejszy, z innych cech poza wymienionymi przez autora wątku zauważyłem składany kluczyk i tempomat w Cruze oraz halogeny przeciwmglowe w Cee'd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.autocentrum.pl/nowe/porownanie-aut/wyniki-porownania/

> Cruze rzeczywiście ładniejszy, z innych cech poza wymienionymi przez autora wątku zauważyłem

> składany kluczyk i tempomat w Cruze oraz halogeny przeciwmglowe w Cee'd

W Cruze LT od roku modelowego 2013 halogeny są w standardzie, tak jak i USB, bluetooth, czujniki parkowania, 4 szyby elektryczne, sterowanie radia z kierownicy, regulacja kierownicy w 4 kierunkach, immobilizer i alarm. Niestety w te wersji klima manualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec Kupił roczne Lacetti z przedłużoną gwarancją do 5lat. W tym roku auto skończy 4 lata, a w

> ASO go jeszcze nie widzieli

To co mu z tej gwarancji, skoro nie jest wazna grinser006.gif

Dla porownania, ojciec w Cee'dzie przez 5 lat, w ASO byl tylko na przegladach, wiec z gw nie korzystal takze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Utrata wartości nie ma znaczenia, bo za 10 lat i tak oddam samochód na złom. Jestem ciekawy, co z

> tego wyjdzie bo jeszcze w salonie Kia mogą się obudzić dawne emocje do Soula , ale założonego

> budżetu nie przekroczę, żeby nie wiem co! Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta i tego się

> boję .

Jeśli planujesz go zajeździć to ja bym osobiście wybrał Cruza. Bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wróciłeś już z zakupów? Na co padło - Soul

Było blisko, ale Soul jest za duży z zewnątrz, za mały w środku i nie ma bagażnika hehe.gif. Wygrał Cee'd! Przeważyły między innymi jakość wykonania, tapicerka, światła dzienne, soczewki w mijania, płynna regulacja oparć foteli, rozkładane na płasko tylne oparcia (siedziska stawiają się do pionu), czerwone podświetlenie kokpitu jak w AH-64 biglaugh.gif, koło dojazdowe, wlew paliwa po stronie kierowcy grinser006.gif, tylne zawieszenie icon_eek.gif, silnik na łańcuchu, opony "z Biedronki". Gwarancja jest 7 lat na mechanikę, 12 na rdzę. Roczne przeglądy w cenie 400 złotych z materiałami. Samochód ma jedna wadę - nie jest czarny bo żona uparła się na "sand track" grinser006.gif. zaliczka jest wpłacona, odbiór za dwa tygodnie wiec klamka zapadła. Dziękuję wszystkim za uwagę i głos w dyskusji ok.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się do pionu), czerwone podświetlenie kokpitu jak w AH-64 , koło dojazdowe, wlew paliwa po

A Cruze tylko zestaw naprawczy. Dojazdówka 450zł.

Trzeba będzie zimą wozić koło letnie, a latem zimowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.