Skocz do zawartości

Nowa Warszawa


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

> Widzieli? KLIK

> Jakoś mam mieszane uczucia

ano. jak ma tak wygladac - to niech sobie darują

nie kumam wogole tego trendu. najpierw zreanimowali (w wątpliwej jakości sposób) Syrenę Sport. czyli pokazali swiatu padło sprzed 30 lat współcześnie. pojezdzili po kilku festynach - znudził sie temat (co nie dziwi).

teraz to samo z Warszawą. NIKT tego nie kupi. moze to byc co najwyżej jeżdżąca reklama firmy, której uda sie to zbudowac i ciekawostka na kilka targów moto. ale niech nie naazywają tego warszawą. pakowanie jakis bawarskich 600 KM do tego to profanacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ nie ma najmniejszych szans na produkcję masową - można ją będzie włożyć między takie

> ciekawostki jak Leopard czy inne Arrinery.

Też tak uważam a szkoda ok.gifskromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzieli? KLIK

> Jakoś mam mieszane uczucia

I kolejny "patriotyczny" bełkot o polskiej myśli motoryzacyjnej. No jeżeli tym chcą zawojować to gratuluję porażki już teraz. Kolejni nieszczęśnicy, że FSO zbankrutowało bo jakby nie zbankrutowało to pewnie teraz polonez byłby lepszy od Passata, ale że padło to podcięli nam skrzydła i nie dali szans sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I kolejny "patriotyczny" bełkot o polskiej myśli motoryzacyjnej. No jeżeli tym chcą zawojować to

> gratuluję porażki już teraz. Kolejni nieszczęśnicy, że FSO zbankrutowało bo jakby nie

> zbankrutowało to pewnie teraz polonez byłby lepszy od Passata, ale że padło to podcięli nam

> skrzydła i nie dali szans

To nie o to chodzi. Zbuduja jeden egzemplarz i trafi o muzeum ok.gif I jest ot bardzo sluszna koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie o to chodzi. Zbuduja jeden egzemplarz i trafi o muzeum I jest ot bardzo sluszna koncepcja.

a na grzyba takie coś w muzeum? to jak ja postanowię sobie, że wezmę podłogę i napęd oryginalnego mini i zabuduję to w campera na 3 metry wysokie i pomaluję na brązowo... do tego postanowię nazwać to Wedel.

To muzeum cukiernictwa to weźmie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na grzyba takie coś w muzeum? to jak ja postanowię sobie, że wezmę podłogę i napęd oryginalnego

> mini i zabuduję to w campera na 3 metry wysokie i pomaluję na brązowo... do tego postanowię

> nazwać to Wedel.

> To muzeum cukiernictwa to weźmie?

A gdzie projektanci maja sie uczyc? W cukierni? Oni to robia dla funu + na pewno sie czegos naucza i zdobyta wiedze wykorzystaja w nowej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wklej je. bo te fotki to wygladaja jak praca na zaliczenie z I semestru podstawowej obsługi 3d

> studio Max.

Buahahahahahaaaa. hahaha.gif

Krytykujesz pewnie jesteś dużo lepszym projektantem i grafikiem ze światowymi sukcesami.

Czekamy teraz na Twoje miażdżące osiągniecia w temacie projektowania.

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buahahahahahaaaa.

no buahahahaha.

> Krytykujesz pewnie jesteś dużo lepszym projektantem i grafikiem ze światowymi sukcesami.

nie. wiele lat temu używałem tego narzędzia, obecnie nie musze i tego nie robie. i wiem czego brakuje tym projektom. Spójrz na spasowanie elementów - to są wstepne szkice, niedorobione technicznie, rendery na szybko. a do tego paskudnego projektu.

> Czekamy teraz na Twoje miażdżące osiągniecia w temacie projektowania.

a po co? co to ma do rzeczy? jak Ci coś nie smakuje to też wymagasz od siebie dyplomu kucharza, zanim wydasz opinię o jedzeniu?

pogratulować Kamilowi, że jednak zdecydował nie pokazywać w swoim portfolio tych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no buahahahaha.

> nie. wiele lat temu używałem tego narzędzia, obecnie nie musze i tego nie robie. i wiem czego

> brakuje tym projektom. Spójrz na spasowanie elementów - to są wstepne szkice, niedorobione

> technicznie, rendery na szybko. a do tego paskudnego projektu.

Dużo lepszego niż tego z tytułowego.

> a po co? co to ma do rzeczy? jak Ci coś nie smakuje to też wymagasz od siebie dyplomu kucharza,

> zanim wydasz opinię o jedzeniu?

>

Już zjadłeś wszystkie rozumy czy jeszcze coś zostało do konsumpcji bo masz wypowiedzi nachalnie autorytatywne.

Poluzuj gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie projektanci maja sie uczyc? W cukierni?

a niech się uczą i tworzą...

> Oni to robia dla funu + na pewno sie czegos naucza

> i zdobyta wiedze wykorzystaja w nowej pracy.

...byle bez szkody dla historii. w tym wypadku Warszawy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo lepszego niż tego z tytułowego.

no to prawda. nie znaczy nadal że ładny.

> Już zjadłeś wszystkie rozumy czy jeszcze coś zostało do konsumpcji bo masz wypowiedzi nachalnie

> autorytatywne.

i to piszesz Ty? gdzie ja zjadłem rozumy? widać projekt na szybko i to skomentowałem. Widać do tego że słabo wyglada to auto - mam prawo do opinii. a Ty sie sadzisz argumentem 10 latka, "zrób lepiej, jak sie nie podoba"? pogratulować luźnej gumy.

> Poluzuj gumę.

ok. potrzebowałem tej porady, bo bym się zatracił w sobie. już mi oko zaczynąło tikać. ok.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to prawda. nie znaczy nadal że ładny.

> i to piszesz Ty? gdzie ja zjadłem rozumy? widać projekt na szybko i to skomentowałem. Widać do tego

> że słabo wyglada to auto - mam prawo do opinii. a Ty sie sadzisz argumentem 10 latka, "zrób

> lepiej, jak sie nie podoba"?

pogratulować luźnej gumy.

> ok. potrzebowałem tej porady, bo bym się zatracił w sobie. już mi oko zaczynąło tikać.

Ubawiłeś mnie na cały dzień.

Kocham takich ludzi jak Ty.

Najmundrzejszych w całej wsi.

zlosnik.gif

Nie będę kontynuował z Tobą dalszej dyskusji, bo mnie pokonasz. wink.gif

Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubawiłeś mnie na cały dzień.

> Kocham takich ludzi jak Ty.

jak każdy chrześcijanin i polak.

> Najmundrzejszych w całej wsi.

kolejny ze szklaną kulą prowadzący ewidencję szufladkową na podstawie 2 postów. dawaj w takim razie numery totka - przydaj sie na cos.

> Nie będę kontynuował z Tobą dalszej dyskusji, bo mnie pokonasz.

i do tego dyskusję traktuje jak konkurencję

> Dla mnie EOT.

i bardzo dobrze. ja zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie się obrazisz, ale to paskudny projekt i tandetny render.

Nie dyskutuję o renderze tylko o tym, ze pokazany przeze mnie projekt jest ładniejszy niż ten z początku wątku.

Ale domyślam się, ze ni ten nie każdemu pasuje.

Gust jak /wiadomo co/ każdy ma swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dyskutuję o renderze tylko o tym, ze pokazany przeze mnie projekt jest ładniejszy niż ten z

> początku wątku.

Ładniejszy - to kwestia gustu.

Ja w tym projekcie nie mogę doszukać się charakterystycznych dla Warszawy elementów (ok, jest jedynie wystająca maska z "dziobem").

A taki projekt powinien kontynuować jakąś myśl przewodnią samochodu "retro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzieli? KLIK

> Jakoś mam mieszane uczucia

Fajne - dobre rozwinięcie starej koncepcji. Jak ktoś z jajami zacznie to klepać seryjnie na Żeraniu, a nie tylko 1 sztuka na festiwal to kupię. Bo POLSKIE! smile.gif

Trzeba by tylko urealnić motór do jakiś 120 koniów min i cenę dostępną dla Polaka...

Krytykując zadaj sobie pytanie - Co Ja zrobiłem dla powrotu polskiej motoryzacji? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzieli? KLIK

> Jakoś mam mieszane uczucia

O wiele bardziej podoba mi się to: http://becszym.w.interia.pl/wolga.html

I co lepsze - to to jeździ(ło), zostało pokazane publicznie. U nas wiele projektów kończy na dyskach komputerów. Wizjonerów jest wielu, realizatorzy to czarne kruki.

Wizualnie, ta Warszawa jest imho z lekka skopana. Przód za bardzo retro w stosunku do boku. Albo na odwrót - bok zbyt wygładzony w stosunku do tego co widać z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O wiele bardziej podoba mi się to: http://becszym.w.interia.pl/wolga.html

> I co lepsze - to to jeździ(ło), zostało pokazane publicznie. U nas wiele projektów kończy na

> dyskach komputerów. Wizjonerów jest wielu, realizatorzy to czarne kruki.

> Wizualnie, ta Warszawa jest imho z lekka skopana. Przód za bardzo retro w stosunku do boku. Albo na

> odwrót - bok zbyt wygładzony w stosunku do tego co widać z przodu.

Ładne. Pytanie w jakiej kategorii oceniać projekt Warszawy - czy to ma być 1 egzemplarz hotroda od Chipa Foosa i wtedy faktycznie trzebaby go rozłożyć na części i sprawdzić perfekcjonizm twórcy; czy w zamyśle miałby być to powrót starej marki i wieloseryjnej produkcji - wtedy pier..ć niedoróbki - w liftingu się poprawi! Marzyłoby się to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne. Pytanie w jakiej kategorii oceniać projekt Warszawy - czy to ma być 1 egzemplarz hotroda od

> Chipa Foosa i wtedy faktycznie trzebaby go rozłożyć na części i sprawdzić perfekcjonizm

> twórcy; czy w zamyśle miałby być to powrót starej marki i wieloseryjnej produkcji - wtedy

> pier..ć niedoróbki - w liftingu się poprawi! Marzyłoby się to drugie...

Jaka seryjna produkcja? Fury z liniami w stylu retro? Kto to kupi na masową skalę? Oczywiście zaraz się odezwie dziesięciu tutaj co na bank by kupili a jak przyjdzie co do zakupu to jednak kupuj się auta o kształtach nowoczesnych a nie jakieś retro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka seryjna produkcja? Fury z liniami w stylu retro? Kto to kupi na masową skalę? Oczywiście zaraz

> się odezwie dziesięciu tutaj co na bank by kupili a jak przyjdzie co do zakupu to jednak kupuj

> się auta o kształtach nowoczesnych a nie jakieś retro.

W sumie to nie znam wielu nowych aut w stylu retro - Krysler PTCruzer..? Trochę się tego sprzedało. IMO - ta warszawa jakoś tam mega retro nie wygląda, no chyba że jaguary, bentleye i ine rolsy to styl retro (sorry za żałosne porównanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A garbus, Mini i 500 to pies?

> A odgrzewanie kotleta w postaci VW scirocco, dodge'a charger czy pontiaca trans am?

Czyli że generalnie ludkom się podoba i kupują starocie. To może Warszawkie też by kupili, tyle że to w planach jest raczej kilka sztuk pewnie za chorą kasę. Ja bym gościów namawiał żeby iść szeroko - Bronek by medal orła białego dał za wskrzeszenie polskiej myśli motoryzacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A garbus, Mini i 500 to pies?

> A odgrzewanie kotleta w postaci VW scirocco, dodge'a charger czy pontiaca trans am?

Taak, tylko że wszystkie te auta które wymieniłeś to były kiedyś światowe hity. Kogo byś nie zapytał, to każdy wiedział jak wygląda Garbus, 500 czy Mini... a taka Warszawa? Znana w Polsce i nigdzie więcej... no może poza wchodem Europy, ale tam "nasza" Warszawa musiałaby się nazywać GAZ Pobieda.

Ja nie jestem patriotą motoryzacyjnym. W czasach kiedy my jeździliśmy zacofanymi Poldkami i dużymi Fiatami, Niemcy mieli Mercedesa, a Amerykanie jeździli Mustangiem.

Kocham auta z PRL, bo mają super klimat, ale nie należy się nimi zbytnio podniecać i wskrzeszać je dziś. Zwłaszcza w tak tandetnym wydaniu...

Sorry za brutalność, ale trzeba trzeźwo na to spojrzeć. Ten projekt nie ma szans na seryjną produkcję, a budowanie jednego konceptu IMO jest wywaleniem pieniędzy w błoto. A tak już w ogóle abstrachując... ta Warszawa jest tak samo polska jak Jaguar XJ - zaprojektował je Polak. Reszta jest nie polska wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka seryjna produkcja? Fury z liniami w stylu retro? Kto to kupi na masową skalę? Oczywiście zaraz

> się odezwie dziesięciu tutaj co na bank by kupili a jak przyjdzie co do zakupu to jednak kupuj

> się auta o kształtach nowoczesnych a nie jakieś retro.

Norma. Ludzie polecają tu bryki których sami nigdy nie kupią. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taak, tylko że wszystkie te auta które wymieniłeś to były kiedyś światowe hity. Kogo byś nie

> zapytał, to każdy wiedział jak wygląda Garbus, 500 czy Mini... a taka Warszawa?

Wystarczy przemianowac to auto na " Chevrolet Fleetline" i sukces gotowy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie to nie znam wielu nowych aut w stylu retro - Krysler PTCruzer..? Trochę się tego sprzedało.

New Beetle, ale też wielkiej kariery chyba nie zrobił, poza tym Mini, Fiat 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie nie robi się aut nawiązujących do protoplastów jako ich wcześniejszych ale udoskonalonych?

Ile razy widzę projekty komputerowe Warszawy ogarnia mnie pusty śmiech. To są przeróbki gotowych pomysłów.

Do czego zmierzam - takiego Fiata 500 zrobili elegancko - gdy zajrzy się do środka i widzi lakierowaną deskę, zegar czy lampy tylne to od razu widać ciągłość koncepcji, i nie pogardziłbym takim autem.

Te wszystkie "nowe" Warszawki czy Syreny to takie HGW co - autor stworzył co mu się podobało, ale "ciągłości rodowodu" nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.