Skocz do zawartości

uzywanie klimy


exor

Rekomendowane odpowiedzi

> . Klima jest wlaczona praktycznie non

> stop od kwietnia do pazdziernika i jakos jeszcze nigdy nic zlego sie nie stalo.

Ja w zasadzie mam AC on caly rok, chyba w tym roku jeszcze nie wylaczalemhmm.gif... Widocznie mamy te same AC a EU ma inne zlosnik.gif..

Nawet w to mi sie nie chce bawic.... Po prostu nie robie nic001.gif, nigdy w zadnym z aut, ktore mialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w zasadzie mam AC on caly rok, chyba w tym roku jeszcze nie wylaczalem... Widocznie mamy te same

> AC a EU ma inne ..

> Nawet w to mi sie nie chce bawic.... Po prostu nie robie nic, nigdy w zadnym z aut, ktore mialem...

jak poczytalem watek to wyglada, ze problemy maja Ci co maja reczna klime i kombinuja. Ci co maja w auto albo wlaczona caly czas reczna to nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak poczytalem watek to wyglada, ze problemy maja Ci co maja reczna klime i kombinuja. Ci co maja w

> auto albo wlaczona caly czas reczna to nic sie nie dzieje.

O właśnie. Mam podobne obserwacje. Ale tym, którzy kombinują zapewne tego nie wytłumaczysz.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak poczytalem watek to wyglada, ze problemy maja Ci co maja reczna klime i kombinuja.

Zastanawia mnie jaki % ma AC w aucie w PLhmm.gifniewiem.gif... Te posty na MK sa dosc czeste hmm.gif

Ci co maja w

> auto albo wlaczona caly czas reczna to nic sie nie dzieje.

Automatic, zawsze byla on, w FJ, Kluger, Hilux, Corolla, Ford, Holden, etc, etc mialem reczne... nigdy, a to nigdy nie mialem takich problemow i dalej nie ma...Normalnie jakbym na innej planecie mieszkalzlosnik.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys slyszalem, ze dobrze jest przy dojezdzaniu do celu wylaczyc klime (zostawiajac sam nawiew).

> Ma to niby na celu osuszenie kanalow powietrznych i dzieki temu jest mniejsza szansa na

> tworzenie sie grzybow i innych smierdzacych cudow.

> Ile w tym powyzszym prawdy?

Jeżeli instrukcja obsługi nie przewiduje wyłączania klimatyzacji na 5,10,15 km przed dojechaniem do celu - to jej nie wyłączaj!

A teorie domorosłych specjalistów motoryzacyjno-klimatyzacyjnych włóż między bajki, co za głupoty facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie jaki % ma AC w aucie w PL... Te posty na MK sa dosc czeste

Wśród aut starszych AC jest mniej popularna. Wśród nowych to od jakichś 5 lat ciężko w ogóle kupić auto bez klimy. Tyle że u nas jeżdżą głównie starsze auta. Ja oceniam, że z wszystkich aut poruszających się po drogach AC może mieć z 50-60%. Oczywiście w dużych miastach gdzie jest więcej nowych aut proporcje są inne. Podczas upałów z otwartymi oknami jeździ może z 20-3-% aut.

> Ci co maja w

> Automatic, zawsze byla on, w FJ, Kluger, Hilux, Corolla, Ford, Holden, etc, etc mialem reczne...

> nigdy, a to nigdy nie mialem takich problemow i dalej nie ma...Normalnie jakbym na innej

> planecie mieszkal...

Bo jej ciągle używasz. W Polsce dla niektórych AC to nowość i wydaje im się, że służy tylko do schłodzenia auta w ogromne upały. Tak samo jak tempomat tylko do jazdy po autostradzie.

rotfl.gif

Ja mam uruchomiony tryb "Auto" na stałe. Temperaturę też mam stałą. Właściwie to nie pamiętam kiedy ostatni raz dotykałem panelu z regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]Wśród nowych to od jakichś 5 lat ciężko w ogóle kupić

> auto bez klimy. [...]AC może mieć z 50-60%.[...]

Czyli generalnie PL jest jakies 15 lat do tylu. W latach 90tych ciezko bylo cos kupic bez ACzlosnik.gif.

Podczas upałów z otwartymi oknami jeździ może z 20-3-%

> aut.

Widzisz ja czasami jezdze z otwartymi, zazwyczaj mam katar wlasnie na poczatku lata 40C na zewnatrz, 21C w budynkach, 22C w samochodzie. In-out, in out i jestem sick.gif[...]buu.gif[...]

> Bo jej ciągle używasz. W Polsce dla niektórych AC to nowość i wydaje im się, że służy tylko do

> schłodzenia auta w ogromne upały. Tak samo jak tempomat tylko do jazdy po autostradzie.

Najbardziej przydaje sie w zimie, - pogoda taka jak EU jesien, okna nie prauja...waytogo.gif[...]

> Ja mam uruchomiony tryb "Auto" na stałe. Temperaturę też mam stałą. Właściwie to nie pamiętam kiedy

> ostatni raz dotykałem panelu z regulacją.

To samo... nawet jak okna sa otwarte to AC chodzizlosnik.gif, po prostu zapominam etc.... Wojna jest jak mulher.gif wsiada, jej ciagle zimno - zlosnik.gif- dzis np 12C moja strona ustawiona na 22C, jej na 26Czlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli generalnie PL jest jakies 15 lat do tylu. W latach 90tych ciezko bylo cos kupic bez AC.

Trafiłeś idealnie. Średni wiek pojazdu w Polsce to jakieś 14 lat.

hahaha.gif

> Widzisz ja czasami jezdze z otwartymi, zazwyczaj mam katar wlasnie na poczatku lata 40C na

> zewnatrz, 21C w budynkach, 22C w samochodzie. In-out, in out i jestem [...][...]

Ja okno otwieram tylko żeby na autostradzie zapłacić albo kwitek parkingowy wziąć. zlosnik.gif

> Najbardziej przydaje sie w zimie, - pogoda taka jak EU jesien, okna nie prauja...[...]

To fakt. Dlatego uważam, że klimatyzacja przydaje się nawet w Polsce przez większość czasu. Tylko w czasie mrozów nie ma nic do roboty.

> To samo... nawet jak okna sa otwarte to AC chodzi, po prostu zapominam etc.... Wojna jest jak

> wsiada, jej ciagle zimno - - dzis np 12C moja strona ustawiona na 22C, jej na 26C[...]

Nie lubię dwustrefowych klimatyzacji. Jedna strona grzeje, druga chłodzi, obie są wkurzone.

hehe.gif

Ustaliliśmy kompromisowo 22 stopnie i tego się trzymamy. Gdy jedziemy gdzieś dalej nocą to mulher.gif przykrywa się kocykiem.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wśród nowych to od jakichś 5 lat ciężko w ogóle kupić

> auto bez klimy.

Interesowałem się z pół roku temu kupnem nowego Clio IV.

Wersja podstawowa: klimy brak

Wersja średnia: klimy brak

Wersja najwyższa: klima manualna

Klima automatyczna tylko jako dopłata w najwyższej wersji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie jaki % ma AC w aucie w PL... Te posty na MK sa dosc czeste

> Ci co maja w

> Automatic, zawsze byla on, w FJ, Kluger, Hilux, Corolla, Ford, Holden, etc, etc mialem reczne...

> nigdy, a to nigdy nie mialem takich problemow i dalej nie ma...Normalnie jakbym na innej

> planecie mieszkal...

A serwisujesz chociaż te swoje klimy? Odgrzybiasz, wymieniasz filtr kabinowy,

uzupełniasz czynnik? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesowałem się z pół roku temu kupnem nowego Clio IV.

> Wersja podstawowa: klimy brak

> Wersja średnia: klimy brak

> Wersja najwyższa: klima manualna

> Klima automatyczna tylko jako dopłata w najwyższej wersji

normalka, u nas za wszystko trzeba dopłacać w salonie, byle wersja bida była jak najtańsza icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trafiłeś idealnie. Średni wiek pojazdu w Polsce to jakieś 14 lat.

Co najmniej od polowy lat 90tych nie produkowali aut bez ACzlosnik.gif[...] jako opcjawink.gif[...]

> Ja okno otwieram tylko żeby na autostradzie zapłacić albo kwitek parkingowy wziąć.

etags do PL nie dotarly jeszcze?niewiem.gif? Parking to mam hahaha.gif z moim starym BMWzlosnik.gif, jak mulher.gif nie ma, albopiaskownica.gif ze mna - to musze sie zatrzymac, wysiasczlosnik.gif, tup tu na druga stronepad.gif i tup tup z powrotemhahaha.gif[...] Na weekend duzo nas jest, wiec nikogo to nie dziwizlosnik.gif[...]

> To fakt. Dlatego uważam, że klimatyzacja przydaje się nawet w Polsce przez większość czasu. Tylko w

> czasie mrozów nie ma nic do roboty.

Bo do tego sluzyzlosnik.gif[...]

> Nie lubię dwustrefowych klimatyzacji. Jedna strona grzeje, druga chłodzi, obie są wkurzone.

Ja tez niehahaha.gif, 4 sterfowe sa jeszcze gorszezlosnik.gif[...]

> Ustaliliśmy kompromisowo 22 stopnie i tego się trzymamy. Gdy jedziemy gdzieś dalej nocą to

> przykrywa się kocykiem.

U nas umowa jest, ze nie wiecej niz 2C roznicy... ale czasem przymykam okowink.gif[....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy

> wymieniasz filtr kabinowy,

> Service wymienia wg wskazan producenta

> A po co??

No w sensie serwis!! U nas jest to osobna czynność, z którą jeździsz do osobnego

serwisu, bo ASO zwykle nie ma do tego maszyn, albo podzleca to właśnie

takiej firmie od klim, spotkałem się z tym wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w sensie serwis!! U nas jest to osobna czynność, z którą jeździsz do osobnego

> serwisu, bo ASO zwykle nie ma do tego maszyn, albo podzleca to właśnie

> takiej firmie od klim, spotkałem się z tym wiele razy.

Normalnie u kazdego dealer-a. Nigdy nic z zadna z AC nie robilem. Filtr chyba wymieniaja co 40,000 km ale tego ci nawet nie powiem, bo nie jestem pewien...

Nigdy, a to nigdy, nawet jak mialem nascie lat nic nie robilem z AC. Pierwszy Commodore sprzedalem przy 296 k km, kupilem przy 180k km jesli dobrze pamietam... Oryginalna AC, oryginalny gaz... nikt tam nic nie robil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A serwisujesz chociaż te swoje klimy? Odgrzybiasz, wymieniasz filtr kabinowy,

> uzupełniasz czynnik?

A po co? Takie same uprawianie czarów jak z tym włączaniem i wyłączaniem. Filtr wymieniają na przeglądach bodaj co 30kkm. Nic innego nie dotykają. I wszystko działa doskonale. Dziwne, nie?

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w zasadzie mam AC on caly rok, chyba w tym roku jeszcze nie wylaczalem... Widocznie mamy te same

> AC a EU ma inne ..

> Nawet w to mi sie nie chce bawic.... Po prostu nie robie nic, nigdy w zadnym z aut, ktore mialem...

Ja dopiero niedawno odkryłem ze w menu da sie AC wyłączyć, myślałem ze to niemożliwe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co? Takie same uprawianie czarów jak z tym włączaniem i wyłączaniem. Filtr wymieniają na

> przeglądach bodaj co 30kkm. Nic innego nie dotykają. I wszystko działa doskonale. Dziwne, nie?

Tak, bo u mnie spada 50 gram czynnika na rok, a raz zeszło mi wszystko, bo rura

aluminiowa do skraplacza poprowadzona jest obok bloku silnika, obijała się i w końcu

pękła. Konieczna była naprawa. Raz na rok filtr kabinowy, a nawet raz na pół

roku, bo syf jest straszny na Śląsku. Klimatyzację się odgrzybia i czyści, inaczej

mielibyśmy wszyscy np. legionellę.

To, że Wy nie dbacie swoje samochody, nie znaczy że inni mają tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, bo u mnie spada 50 gram czynnika na rok,

Widocznie masz coś zepsute. A poza tym - jak to stwierdzasz? Ja nie jestem w stanie na oko wyczuć spadku masy samochodu o 50 gram.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

> a raz zeszło mi wszystko, bo rura

> aluminiowa do skraplacza poprowadzona jest obok bloku silnika, obijała się i w końcu

> pękła. Konieczna była naprawa.

No to się zepsuło - a to co innego. Jak mi się zepsuje to też naprawię. Tylko że nie chce się zepsuć.

> Raz na rok filtr kabinowy, a nawet raz na pół

> roku, bo syf jest straszny na Śląsku.

Filtr wymieniam co 30kkm - zgodnie z książką. Będzie mniej więcej raz na pół roku.

zlosnik.gif

> Klimatyzację się odgrzybia i czyści, inaczej

> mielibyśmy wszyscy np. legionellę.

A dlaczego miałbym mieć w klimatyzacji grzyby? I dlaczego nie mam jeszcze legionelli? Czuję się pominięty.

hehe.gif

> To, że Wy nie dbacie swoje samochody, nie znaczy że inni mają tego nie robić.

Pamiętaj też, żeby regularnie zabierać do serwisu lodówkę. Tam też może czynnika ubywać.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, bo u mnie spada 50 gram czynnika na rok,

Hmm, 5 lat w GS'ie, ponad 100kkm i ciśnienie jak w nowym, serwis mówi ze Lexus nie zaleca ingerencji w układ AC, jest zamknięty jak w lodówce i przez 10-15 lat sie go nie dotyka. Pewnie Japończycy maja inne podejście do budowy samochodów, w końcu to Fiat wymyślił wahacze jako element eksploatacyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, 5 lat w GS'ie, ponad 100kkm i ciśnienie jak w nowym, serwis mówi ze Lexus nie zaleca

> ingerencji w układ AC, jest zamknięty jak w lodówce i przez 10-15 lat sie go nie dotyka.

nie ma w ogóle gumowych przewodów?

> Pewnie Japończycy maja inne podejście do budowy samochodów, w końcu to Fiat wymyślił wahacze

> jako element eksploatacyjny...

w cywilizowanym kraju zawieszenie wytrzymuje praktycznie całe życie techniczne auta. Ale w Polsce drogi mamy "trochę" gorsze, stąd tak, elementy zawieszenia są elementem eksploatacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, 5 lat w GS'ie, ponad 100kkm i ciśnienie jak w nowym, serwis mówi ze Lexus nie zaleca

> ingerencji w układ AC, jest zamknięty jak w lodówce i przez 10-15 lat sie go nie dotyka.

> Pewnie Japończycy maja inne podejście do budowy samochodów, w końcu to Fiat wymyślił wahacze

> jako element eksploatacyjny...

Forester 2000 rok. Klimatyzacja niedotykana. Ciśnienie jak w nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w swoim ASO, bo pewnie uzupełniają braki. Instalacja nigdy nie jest w 100%

szczelna. Ubyte 100 gram czynnika na rok, to jest norma w klimatyzacjach.

Je się normalnie serwisuje. Do Twojego Leksusa bym nie wsiadł - skoro nigdy

nie odgrzybiałeś, to pewnie tam masz tabuny różnych pleśni i innych grzybków sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj też, żeby regularnie zabierać do serwisu lodówkę. Tam też może czynnika ubywać.

Moim zdaniem wszyscy macie trochę racji. Z jednej strony klimatyzacja to układ zamknięty i teoretycznie nie powinno się z nią nic dziać, z drugiej strony w naszym klimacie mamy 4 pory roku. Cały układ musi wytrzymać zarówno upały, jak i siarczyste mrozy, często miesiące nieużywania, sól drogową włażączą wszędzie, dużą wilgoć itd. Do tego ciągłe wytrząsanie się na dziurach. To wszystko ma wpływ na działanie i trwałość układu. Na Florydzie zapewne wygląda to trochę inaczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieużywania, sól drogową włażączą wszędzie, dużą wilgoć itd. Do tego ciągłe wytrząsanie się na

> dziurach. To wszystko ma wpływ na działanie i trwałość układu. Na Florydzie zapewne wygląda to

> trochę inaczej

Dałem Ci przykład samochodu, który jeździ po krakowskich dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem wszyscy macie trochę racji. Z jednej strony klimatyzacja to układ zamknięty i

> teoretycznie nie powinno się z nią nic dziać, z drugiej strony w naszym klimacie mamy 4 pory

> roku. Cały układ musi wytrzymać zarówno upały, jak i siarczyste mrozy, często miesiące

> nieużywania, sól drogową włażączą wszędzie, dużą wilgoć itd. Do tego ciągłe wytrząsanie się na

> dziurach. To wszystko ma wpływ na działanie i trwałość układu. Na Florydzie zapewne wygląda to

> trochę inaczej

Zgadzam się, że może ubywać. W jednych autach mniej, w innych może bardziej. Ja miałem jak dotąd szczęście trafić na samochody w których albo ubywało mniej albo pojemność układu była na tyle duża, że pozostało to bez wpływu na działanie urządzenia.

Jeżdżę więc dalej licząc na to, że ten trend się utrzyma. Gdy wydajność klimy spadnie to pojadę z nią do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak serwisu klimy oznacza, że w pewnym momencie nie będzie miało co smarować

> łożyska sprężarki, a co za tym idzie jak już padnie, to będzie do wymiany cały

> układ.

Jak ilość czynnika spadnie za bardzo, to sterownik nie powinien włączyć sprężarki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się, że może ubywać. W jednych autach mniej, w innych może bardziej. Ja miałem jak dotąd

> szczęście trafić na samochody w których albo ubywało mniej albo pojemność układu była na tyle

> duża, że pozostało to bez wpływu na działanie urządzenia.

> Jeżdżę więc dalej licząc na to, że ten trend się utrzyma. Gdy wydajność klimy spadnie to pojadę z

> nią do serwisu.

Ja też uważam, że klimy nie należy dotykać jeśli działa. Wymieniam 2x w roku filtr kabinowy i tyle.

W serwisie na razie byłem raz, bo tak ze dwa lata temu sprężarka zaczęła mi głośniej pracować, do tego pojawiło się jakieś ciche syczenie przy włączonej klimie.

Wszystko posprawdzali, ilość czynnika była prawie na max (ubyło minimalnie) i kazali jeździć. No i działa - trochę powarczy, czasem zasyczy, ale to Fiat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak serwisu klimy oznacza, że w pewnym momencie nie będzie miało co smarować

> łożyska sprężarki, a co za tym idzie jak już padnie, to będzie do wymiany cały

> układ.

Założymy się że pierwsza padnie sprężarka u Ciebie? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak serwisu klimy oznacza, że w pewnym momencie nie będzie miało co smarować

> łożyska sprężarki, a co za tym idzie jak już padnie, to będzie do wymiany cały

> układ.

Twins,zlosnik.gif - i po ilu niby mialoby takie cos nastpaicniewiem.gif?

Znalazlem stare ikonka_photo2.gif -Commodore mial 9 lat jak go kupile001.gif, pojezdzilem nastpene praiwie dwa - owszem wlozylem, jakas niezliczona ilosc $$$ w stereo, hahaha.gif - jak to nastolatekhahaha.gif, ale AC nigdy nikt nie ruszal... 001.gif a gumowe elementy siadaly na potegepanic.gif[...]

Armia Cuddzoziemska to powinna mie zjesc juz jakies 18lat temuhahaha.gif[...]

IMVHO robia ci voodo. zlosnik.gif. Voodo portfelawink.gif[...]voodoodoll.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys slyszalem, ze dobrze jest przy dojezdzaniu do celu wylaczyc klime (zostawiajac sam nawiew).

> Ma to niby na celu osuszenie kanalow powietrznych i dzieki temu jest mniejsza szansa na

> tworzenie sie grzybow i innych smierdzacych cudow.

> Ile w tym powyzszym prawdy?

Tak, też tak słyszałem i tak robię. Ilekroć zapomnę to przy następnym odpaleniu śmierdzi taką wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Interesowałem się z pół roku temu kupnem nowego Clio IV.

> Wersja podstawowa: klimy brak

> Wersja średnia: klimy brak

> Wersja najwyższa: klima manualna

> Klima automatyczna tylko jako dopłata w najwyższej wersji

Do wersji expression dawali gratis klimę manualną, a do wersji dynamic klimę automatyczną na wejście nowego modelu na rynek, więc coś źle słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak serwisu klimy oznacza, że w pewnym momencie nie będzie miało co smarować

> łożyska sprężarki, a co za tym idzie jak już padnie, to będzie do wymiany cały

> układ.

Czujnik ciśnienia jest, jak za małe to nie uruchomi sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik ciśnienia jest, jak za małe to nie uruchomi sprężarki

Niekiedy jest, w jakichś starych autach nie było, bodajże w jakichś Fordach.

Klimaciarz mi opowiadał, że gość nigdy klimy nie serwisował, w końcu

padła i jako że nie było czujnika, to się sprężarka zatarła. OWszem,

w nowoczesnych układach czunik jest obecny. Tak czy siak, konserwację

kllimy porónałbym do sprawdzania ciśnienia w oponach przed podróżą.

Oczywiście nie tak często, ale warto raz na sezon sprawdzić, czy wszystko

jest OK. Chociaż znam osobiście ludzi, którzy jak im oponiarz napompuje

koła podczas wymiany, to nie ruszają tego nigdy, aż do następnej wizyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż znam osobiście ludzi, którzy jak im oponiarz napompuje koła podczas wymiany, to nie ruszają tego nigdy, aż do następnej wizyty...

no i ja też tak robię i co w tym dziwnego? gołym okiem widać jak jest za mało. a jak ubędzie o 0,1 atm to sie nic nie stanie

co innego klima- bo tego gołym okiem nie widać, czy jest czynnik i czy nie za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i ja też tak robię i co w tym dziwnego? gołym okiem widać jak jest za mało.

Jasne. W razie wypadku życie zweryfikuje trakcję.

Ciśnienie należy kontrolować choćby przy każdej zmianie pogody

z upalnej na chłodną... Nawet nie wiesz jakie mogą być różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.