Skocz do zawartości

Mini test:Legenda AK-"Der Pasnik" w wykonaniu Rudolph d red


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

[...] nose Diesellizak.gif[...]

Legenda AK - Der Pasnik w wykonaniu Rudolph the Red Nose...

jltm.jpg

Jak powszechnie wiadomo na AK znane sa powszechnie rzeczy:

-VeeDUd sie nie krytykujeangryfire.gifnono.gif,

-VeeDud sie nie psujefoch.gif,

-wymiana 1/2auta w VeeDud to "czynnosc explatacyjna"lizak.gifold.gifadmin.gif[...]

Jesli nie zgadzasz sie z tymi zalozeniami - VeeDud Fun Boys Club ciechaja.gif[...]panic.gif[...] (a potem jeszcze ida do kazdego postu ze swoim bogatym doswidczeniem[ icon_eek.gif - no coz takto jest z niektorymi (tych co posiadaja i sa normalnymi - szczerze przepraszamskromny.gif)

6wya.jpg

Coz IMVHO AK charaktezyzuje sie jeszcze jedna rzecza - typem konsumenta ID-10-Tfacepalm%5B1%5D.gif, co wlasnie jest widoczne w takich postach...ziew.gif[...]

Ground rules

Ustalmy jednoziew.gif[...]

Nie interesuje mnie lapanie za slowa ziew.gif - czy "plebs" to "plebs"[...] czy auto za 120k Y, Euro, $ PLN czy Juan moze byc dla ludu czy niehmm.gif[...]

Zyjemy w innych warunkach ekonomicznych, spoleczenstwa, i nie mam zwyczaju ani zagladac nikomu do portfela ani do sypialni - ach ten PL religijny ludhahaha.gif - zabij 117zr88myl3wh.gif w imie religijne toleracjihahaha.gif[...]

Jesli nie potrafisz wziasc LOKALNEJ poprawki do swoich warunkow - well - not my problemskromny.gif[...]

Coz - interesuje mnie auto i jego wlasciwosci, customer service. W przeciwienstwie do wielu - ktorzy zawsze najglosniej krzycza - "Ja, ja adolf.gifadolf.gif

twoje auto to syf adolf.gif bo to (tu wpis marke konkurenta).... - bo widzialem na ulicy, i... dootykalem w salonielizak.gif[...] i ... i ... sasiad/wujek/dziadek z d/etc ma 10 letni egzemplarz i sie rozlatuje - ja, ja adolf.gif"

- zazwyczaj spedzam w aucie min pare setek km, zazwyczaj wiecej... Jesli cos kupuje i mnie to interesuje - to tez nie jezdze 5km z dealer-em001.gif[...]

Wiec mamy troche inne doswiadczeniaziew.gif - moje jest ciut bogatszelizak.gif[...]

Wiec mozemy rozmawiac o aucie, o $$$, rodzaju slow uzytych, co Ozi mial na mysli, etc juz nie - ziew.gif wynocha na HP[...]

2013 Plebsowy-wagen MY13.5 - 130kW TDI - aka "Der Pasnik" (ach THXwaytogo.gif Sibui za ten zwrot)

h9d5.jpg

Coz pewno marzenie wielu PLhmm.gif, albo zeby bylo jak z BMW, zeby sasiadomi zaimponowac - dla tych konsumentow nie mam litosci, albo wiara w niezawodna marke VeeDub - tych mi szkoda, albo po prostu codzienne toczydlo - dla swiadomego konsumeta, znajacego problemy - tych tez na AK mamy, ale zdecydowanie w mniejszoci -np Stojkowylizak.gif - ale o tym pozniej.

Rynek - the lucky country

Prawda jest taka, ze spoleczensto sie robi coraz bogatsze. To widac, to czuc (min w portfelu). Australia jako jeden z niewielu rynkow na swieci nie ma zadnych barier wejscia na rynek.

To sprawia, ze jest numerem 1 w rankingu konkurencyjnosci. 60 marek bije sie co rocznie o 1-1.2 mil rynek nowych aut. Jesli policzymy, ze jest na 22 mil, to statystycznie co 20 osoba kupuje sobie co roku nowe autolizak.gif[...].

Jak konkurencyjny jest rynek, przekonal sie Opel, ktory zamknal drzwii po 12 miesiacach operacji - cytujac "nie mozemy doposowac ceny do Australijskiego klienta bo bedziemy tracic ok 3-4k Euro na kazdej sprzedanej sztuce...

Koszt wejscia na rynek to oprocz produktu - musi byc zgodny z Australian Design Rules - (ADR) - to 5% taryfy dla rzadu federalnego.... i tyle...

Reszta podlega tym samym zasadom co lokalna produkcja, czyli 10% GST dla rzadu federalnego i stanowe podatki p zazwyczaj ok 3% ... do pewnej wartosci. Nic dziwnego, ze wiele aut Made in China zanim ruszy na podboj USDM czy EU jest testowanych tutaj, u mnie stawiane sa pierwsze kroki jak zadowolic wygagajacego i swiadomego klienta...

Takim sukcesem bedzie np GWM - Great Wall Motors - od paru lat pomiedzy ok 20 miejsca sprzedazy pod wzgledem ilosci aut na rokok.gif[...]

Ok 10 lat temu wiekszosc ludzi jezdzila duzym sedan z V6 i V8. Diesel poza Road Trains, trucks i jakies % utes byl nie slyszalny, nie widzialny.... Po otwarciu rynku, FTA - (Free Trade Agreement) to sie zmienilo. Obecnie ok 8% aut to bedzie Diesel. 92% - petrol/hybrid.

Ludzie zapgragneli zasmakowac EU produktow, ktore dawniej byly nie dostepne (cena - jako bariera).

VeeDub

Pare lat temu VeeDub sprobowal cos czego nikt inny nie probowal. Wlozyl Diesel do auta osobowego.

Ceny wszelkich modeli - rosnacy A$ vs Euro (Sydney 3 najdrozsze miasto do zycia na swiecie od lat - co jest tez widoczne w zarobkach - pozytywnie oczywiscie) zlecialy panicznie w dollizak.gif, i ... nastapnil dwucyfrowy wzrost. Ok 2005 VeeDub nie byl nawet w pierwszej 30 sprzedazy, prawie 10 lat pozniej walczyl - a raczej walczyl o 9-10 miejsce sprzedazy Subaru (wymieniali sie od parych dobrych latzlosnik.gif)[...]

Rocznie notowal DWU cyfrowy wzrost sprzedazy... ale - notorycznie od lat jest ostatni w obsludze klientapad.gif, notorycznie od lat - ludzie kupia jednego, niewielu wraca do marki. Pare miesiecy temu natapil ... boommamba.gif[...]

Manie klienta w d... ni za bardzo sie oplaca. Problemy nie adresowane przez producenta - za to nasylajacego prawnikow - wziely i wylazly z pod dywanu, gdzie byly zamiatane przez ostatnie pare lat.

Ot po prostu Aussie klient nie pozwoli sie traktowac jak krzykacze "ID 10 T klient" na AKlizak.gif[...] Do wymiany poszlo 30,000 DSG ... koszt ok $180,000,000. W EU dalej klienta mozna peeing.gif, o PL czy AK to nawet niewspominajac - malo istotny kraj na swiecielizak.gif[...] a klient AK ktory walczy o swoje to w opini wielu jest benono.gif[...], wiec nim nie ma co sie w ogole zajmowacziew.gif[...]

Na Uni ucza, jak sie "crisis managment" nie przeprowadza na przykladzie VeeDud old.gif[...] Koszt straconej sprzedazy - gdzie ta np na Golf poszybowala w dol -50% i - 20% dla calej marki to oceniane rozne od $1.5 do $2 bil 001.gif[...].

Utrata wizerunkuzlosnik.gif - coz - tego nikt nie policzyl. Dodac nalezy sledztwo koronera stanowego w sprawie smierci, gdzie VeeDub sobi stanal i go B-double zmiotlbuu.gif + ok 400 klientow szykujacy pozew przeciwko Q VeeDub...

Jednym slowem niewesololizak.gif[...]

Der Pasnik

W takim srodowisku - postanowilem, ze chce zaznac, tej jakze zazdrosnej i uwielbianej na AK marki - przygody z "Der Pasnik".

Klient zada, firma dostarczawink.gif..... i takim sposobem wyladowalem w marzeniu i zawisci niezliczonej liczby "Polack -ow", jedynym slusznymold.gif aucie "fanboy club -10 letni pasnik po dziadku z D" - aucie idealnymlizak.gif. Pasniku TDi001.gif[...]

4 dni , ponad 1k km w kazdych warunkach... od drive.gifw City do wspinaczki po gorach, na interstate Highways konczac...

Chyba czuje sie upowazniony do wydania osadu na...

VeeDub Passat MY13.5 ... (co pewnie krzykaczom sie nie spodoba001.gif)[...]

Coz zadowolic wszystkich270747800-sex.gif ciezkozlosnik.gif[...]

Day 1

Widzialem pare nowych Passat od paru tygodni, podobno "aby zadowolic EU klienta"zlosnik.gifok.gif[...]

Zamowilem 6 cyl sedna, ale akurat widze, ze stoi ich 8 - wiec upgrade. Tak Passat w naszym mniemaniu musi byc lepszy- Made in EUzlosnik.gif[..]

"Mate - it's a Diesel"panic.gif odezwal sie Cust Serv Officerzlosnik.gif[...]

"Hmm - any dramas with them, mate?" - zapytalem

"Nothing so far but we've had them for the last couple of weeks only..." - odpowiedzial...

Zaciekawiony, postanowilem sprobowac - to jak 270747800-sex.gif[...]zlosnik.gif[...]

Kazda gazeta poleca "Das Dud Wagen" biarac pod uwage ergonomie, materialy, wykonaniewaytogo.gif[...]

Kazda organizacja konsumenta, 95% dzienikarzy odradza trzymanie auta Ludowego po tym jak sie skonczy gwarancja -cytat

"you want guaranteed reliability you buy Japanese" [...]

A wiec zaczynamy... kluczyki w srodku i drive.gif[...]

Widze juz pierwsze objawy luxusuzlosnik.gif - pierwszy rental car od lat ktory ma... dywaniki na podlodzehahaha.gif[...], zazwyczaj nie ma nicsmirk.gif[...]

Najpierw podejzliwie popatrzylem, czy nie spotka mnie to co user-ow Touragzlosnik.gif - czyli wkladasz kluczyk, wyciagasz a ... acuto dalej jedziehahaha.gif[...] Wyciagnalem, wlozylem pare razy, pociagnalem -nicok.gif[...] Uffok.gif[...] Nie jest zle, cos tu dzialazlosnik.gif[...]

ktd4.jpg

Potem nalezy jakos ustawic sobie wygodnie tron, aby moje jakze wazne cfaniaczek.gif i szanowne 4 litery sie wygodnie rozsiadlylizak.gif[...]

v0jr.jpg

Siedzenia pol elektrykahmm.gif, przod-tyl, lumbar support - elektryczne, gora dol - juz pompujemy hmm.gif[...]

Generalnie, niczym sie tu "Der Pasnik" nie wyrozniaidea.gif[...] Ot po prostu kazdy tak ma - Camry posluzy mi jako odnosnik bo jest najpopularniejsza (tych urazonych przepraszam, ze Toyota w PL nie oferuje Camry - jak mozefoch.gif)[...]

Z ciekawosci rozgladam sie po srodkuhmm.gif. Plus dla ludowego auta - butelka mojego standardowego napoju 1l sie miesciwaytogo.gif[...]

Dodatkowo - zaczynam dostrzegac, to co pismaki opisuja - wykonanie. Podoba mi sie mile w dotyku, wylozone kawalkiem materialu obicie drzwiwaytogo.gif[...]

1:0 dla Pasnik - za drzwilizak.gif[...]

le6f.jpg

Zaczynam dostrzegac inne rzeczyhmm.gif - schowek przed kierowca - po prawej stronie (lewej dla co mniej inteligentych fun boysold.gif) - wylozony rowniez kawalkiem szmatkiwaytogo.gif[...]

u53d.jpg

Otwieram ten pomiedzy siedzeniami i ...znow - VeeDub nie rozczarowujewaytogo.gif[...]

t0n.JPG

Probuje regulacji ... i shocked.gif nic panic.gif. Jakto - tak wszedzie pisza o ergonomi, a tu pokrywa schowka miedzy siedzenia sie nie ruszaniewiem.gif[...]

Jestem zrozpaczony[...]lizak.gif[...] Taki zawod. buu.gif[...]

1obh.jpg

Dla pewnosci poruszam sie dalejhmm.gif, otwieram ten po lewej stronie od pasazera - rowniez ladnie wylozonywaytogo.gif[...]

k9jh.jpg

W srodku znajduje sie wejscie na media/music. IMVHO ciekawe rozwiazane, ale zabiera miejsce. Z jednej storny wygodne, ale co sie stalo z wkladaniem CD Changer do bagaznika?niewiem.gif No i kto w 2012 uzywa dalej CDsniewiem.gif[...]

qm02.jpg

Generalnie widze prace dzialu marketingu i hmm.gif pewnych odczuwalnych przyjemnosci.zlosnik.gif - tj materialy sa dobre, ba powiem, ze nawet BARDZO dobre, o wiele lepsze niz dotykalem w ostanich tak zwanych EU marka premium jak BMW001.gif[...] ale jednak widze pewne ograniczenia lub niedopatrzenia na ergonomi...hmm.gif[...]

8sp8.jpg

W sumie jednak przewaga "milego dotyku" 2:0 dla Pasnikalizak.gif[...]

Wsiadam... i nagle uderza mnie jedna rzeczhmm.gif - te siedzenia w Passat sa przerazajace ...plaskiehmm.gif[...]

feab.jpg

Spedzilem w wypozyczalniach w tym roku ok 50,000 km - aut nie liczylem, ale pewnie ok 30-40 i ... takich plaskich siedzen jeszcze nie widzialemconfused.gif[...]

Probuje dopasowac sie do siedzenia i ... panic.gif[...] nie wydaje mi sie, ze jest to mozliwe....

Zobaczymy.... co z tego bedzieniewiem.gif[...]

rdqe.jpg

drive.gif kierownica na pierwszy rzut wydaje sie wygodna, wyprofilowana ....

gxr5.jpg

Oczywscie dzisiaj to standard, ze wszystko jest sterowane z drive.gif[...]

16n2.jpg

Skrzynia ... coz widac, ze auto jest LHD - mozna to wybaczyc, ale to jest jednak specyfika EU producentow. J, KR, robi i projektuje rzeczy porzadnie .... czyli odwraca wszystko jak nalezy... wlaczajac manual po prawej stronie skrzyni a nie po lewejfoch.gif[...]

l7u7.jpg

Electric Park Brakewaytogo.gif, wiekszosc aut dzis go ma, ale to jeszcze dzis nie standardhmm.gif[...]

Gneralnie widze nastepny plus dla Pasnika

3:0 001.gif[...] ale cost cutting juz jednak jest widoczny ...

drive.gifdrive.gifdrive.gifdrive.gifdrive.gif

No dobrahmm.gif czas odpalic ta maszynelizak.gif[...]

Nie da sie ukryc, ze to Diesel... ale przerazajaco sie to nie czesiehmm.gif001.gif, np porownujac z Diesel GM, czy Hyundaihmm.gif[...]

Boom - drzwi zamkiete i ... hmm.gif - musze szczerze przyznac, ze jestem pod wrazniemok.gif. Owszem dalej slychac, ze to Rudolph siedzi poda maska ... ale to jest zdecydowanie najcichszy Diesel jakim drive.gif po zamknieciu drzwihmm.gif[...]

upd.JPG

Ruszam i najpierw przerwa na lunch i przy okazji male zakupy ... 001.gif[...](niepiore po hotelachfoch.gif a wzialem za malo ubran001.gif)

Terazzlosnik.gif Fan Boy Club VeeDud moze mnie jeszcze bardziej nienawidzichahaha.gif[...]

Zakupy za $600 FuckYouSmiley.gif mieszcza sie do bagaznika spokojnielizak.gif[...]

lym.JPG

Popatrzylem na zawiasy .. i jakze to mozliwefoch.gif - koszt nad klientempanic.gif - u VeeDud893goodvibes.gif[...]

Tak zawiasy ida do srodka ...no.gif[...] ale w imie marketingu i dotyku VeeDub to ciekawie rozwiazal, obudowal jelizak.gif[...]

ygek.jpg

Generalnie nie ma problemu z wkladaniem czegos ...

Z plusow znow podoba mi sie jaki material zostal obity do zabicia "dziury" w klapieok.gif

l4ep.jpg

Nastepny punkt dla Pasnika?niewiem.gif - NIE foch.gif bo zawiasy, ale krytykowac tez sie nie da bo dalej wiekszosc producentow tak robi - np Camry001.gif[...] Czyli Neutralnieidea.gif[...]

2tn1.jpg

Brzuch napelniony i czas wrocic do pracy [...] Siadam znowu i pierwsza drive.gif ok 150km na Highways i rural roads ...

dnun.jpg

lyhq.jpg

Po paru km zatrzymalem sie probujac dalej ustawic siedzeniapad.gifbuu.gif[...] Okay, jakos poszlo, zaglowki001.gif[...] i tu znow panic.gif[...] Jakto, wysywaja sieconfused.gif[...], a co z regulacja pod katemniewiem.gif[...]

???????????????????????????????????klnie.gif

Bezapelacyjnie jest to najbardziej idiotyczny sytem ich regulacjipad.gif[...] Plaskie jak deska do prasowania, identycznie plaskie jak siedzenienono.gif[...]

hj90.jpg

omr3.jpg

Znow F (Fail) z ergonomi IMVHO001.gif[...]

No dobra - waytogo.gif - ruszamy na podboj Land Cruiser countrywink.gif[...]

eg17.jpg

drive.gifdrive.gifdrive.gifdrive.gifdrive.gif

Pierwsze wrazenia z drive.gif po miescie - hmm.gif - szczerze - pozytywneok.gif[...]

Jak pisalem wczesniej, w aucie jest cicho. Pierwsze wrazenia, "hmm" - ten Diesel jest jakis kulturalnywaytogo.gif[...]

W przeciwienstie do inncy 4 cyl Diesel jakimi jezdzilem, tu lag jest malo wyczywalny.

Moje pierwsze wrazenia z VM Motori - GM - i Hyundai Diesel - spedzilem w obu ok 10 k km total - to auta dla samobojcow ... powszechnie nazywane - 5 sec delay carspanic.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

VeeDub - hmm.gif - owszem czuc jakis opor na poczatku, ale jednak .... auto jedziedrive.gifwaytogo.gif[...]

Niewiarygodne, ze da sie jednak Diesel jakos okielzacok.gif[...] Lag trwa IMVHO ok 1sec max. hmm.gif[...]

Crusing na Hwy na 120 km/h i ... w aucie jest cichutko... waytogo.gif

j35r.jpg

Czyzby same zalety?zlosnik.gif

Ach jednakfoch.gif[...]

Pozytywne zalety pryslybuu.gif -przy 1,200 rpm i miejskiej jazdziepad.gif[...]

Zaczniejmy od 1,200 rpm - to widocznie jakas magiczna cyfra dla VeeDudhmm.gif[...]

Kiedy naciskamy gaz i auto przechodzi przez 1,200 rpm buda trzesie sie jak pies ociekajacy z h2osick.gif[...]

Znalazlem jednak na to sposobclaps.gif - otoz trzymamy auto na wysokich obratach i... bol glowy mijalizak.gif. Generalnie probowalem nie spasc ponizej 1,400 rpm001.gif[...]

Znow EU ecologiapad.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

e6ov.jpg

System start & stop. Podobnie jak z X3, IMVHO totalnie nie przydatna funkcja w moich warunkach.[narczy][...]

-FAIL #1 - przy starcie Diesel - buda trzesie sie jak kurnik gdzie siedzi lis i polujeuzbroj_zlo.gif[...]

Start z pod swiatel - 98% aut to automatic - jest opozniony - ergo tamujemy przeplyw. Nikt sie nie denerwowal - ale widac, ze w kazdym przypadku drive.gif za mna byl gotowy, co raz o malo nie skonczylo sie zrobieniem z "Der Pasnik" hatchback przez 4WD za mna001.gif[...] - plus wszyscy po bokach odjezdzali ... 001.gif[...]

Rowniez jak z X3, da sie to "swinstwo"oink.gif deaktywowac waytogo.gif, ale za kazdym razem kiedy wsiadamy automatycznie sie wlaczapad.gif[...] Ot EU upartoscnono.gif[...]

Potem nastapila drive.gif po gorach001.gif[...]

Oh, boyclown.gif - I enjoyed itwaytogo.gif.

Znow probujac dotrzymac miejsca Land Cruisers i innym V6, - tu Diesel pokazal naprawde na co go stac. Torque i ilosc Nm zrobila swojewaytogo.gif[...]

Zrobilem duzo km w VeeDud z 6s DSG, ten wyposazony byl dalej w 6s i ... byc moze jest to tylko moje odczucie, ale naprawde widac roznice miedzy stara genracja. Musze przyznac, ze jestem pod wrazniemok.gif, szybkosc zmiany biegow, nie lepsza niz jeden automatic waytogo.gif, co w gorach przy kickdown ma znaczenie....hmm.gif[...]

Kazde nacisniecie gazu powodowalo, ze wszelkiej masci 4 cylindrowe kosiarki zostawaly z tylu i wachaly moj kurzyay.gif[...]

(i opary Diesel)

Chyba od dobrych 10 lat nie mialem takiej dobrej zabawyzlosnik.gif[...]

Mimo, ze FWD zawieszenie pewnie trzymalo sie drogi, chociaz pare zakretow w ksztalcie "U" sprawilo mi troche strachuhmm.gif[...]

mhau.jpg

Na Motorways i Highways zaczely jednak wychodzic dalsze rzeczy z ergonomiapad.gif[...] a dokladnie jej brakangryfire.gif[...]

Wezmy najpierw Cruse Control:

- FAIL # 1 - totoalnie nie logicznenono.gif i nie wygodnenono.gif[...]

Wiekszosc producentow dzis daje sterowanie cruise w kierownicy lub trzyma sie tradycji - mala drzwignia przy kierownicy jak np Camry.

avnp.jpg

kn0b.jpg

Aby operowac Cruise VeeDud nalezy miec palce gorilla lub byc urologiem270747800-sex.gif [...]

prostate-screening.jpg

Generalnie aby tym operowac, nalezy oderwac reke z kierownicyscrewy.gif[...]

Z tym, ze Cruise idzie gora/dol w EU markach dawno sie pogodzilem, jednak ... moje palce nie sa dlugie na tyle, aby to wygodnie operowacpad.gif[...]

Rowniez, samo ON/OFF pozostawia wiele do zyczenia - popychamy dzwigniefacepalm%5B1%5D.gif[...]

-FAIL # 2 - kazdy skok Cruise to w VeeDub .... Achtung, Achtung 10km/h001.gif[...]

Czyli mozesz jechac 110km/h - poruszac dzwignia cruise i.. skacze do 120km/h.

To jednak pierwszy przypadek z jakim sie spotkalem, bo standardowa skala to albo 3km/h albo nawet 1km/h wzrostu/spadkuok.gif[...]

4549.jpg

Wszystko dobrze, moze w EU, ale w stanie w ktorym bylem tolerancja jest teoretycznie 4km/h - (praktyczna 10km/h), czyli lubie miec ustawiony cruise na 119km/h GPS a VeeDud bez meczenia sie takiej mozliwosci po prostu nie oferujepad.gif[...]

Nie mam zamiaru finasowac stanowego budgetu miomi ciezko zarobionymi $$$ - dlatego, ze VeeDud tak sobie idiotycznie wymyslilpad.gif[...]

729j.jpg

Po drive.gif na country roads/rural roads - zbudowanych z bardziej zwiru/asphalt niz miekkiego - odezwaly sie pierwsze problemy z Q poskladaniapad.gif[...]

Przyzwyczajony to tych EU extras za ktore nalezy placiczlosnik.gif po moich dwoch BMW lizak.gif[...] zaczalem lokalizowac halas ...

Wyszlo, ze obudowa srodkowego tunelu trzesie sie i robi halas001.gif[...] Doszlem do wniasku, ze jednak halas Diesel jest lepszyzlosnik.gif i metoda paru kopniakow oraz wyprobowanych sposobow z BMW halas ustallizak.gif[...]

fap1.jpg

PET wepchany na sile zalatwil sprawewaytogo.gif[...] - jedyny problem byl teraz - jak z tego piczlosnik.gif[...]

Dzien 1 skonczylismy po 425kmhmm.gif[...] i ogromnym bolem kregosluppad.gif[...]

Patrzac na wynik zuzycia Diesel - Wow001.gif jak dla mnie imponujacywaytogo.gif[...]

xhs9.jpg

Generalnie po pierwszym dniu - pierwsze mysli, to, ze auto jest jak Dr. Jekyll and Mr. Hyde [...]

Swietne IMVHO na Highways, niezle w miescie, ale totalnie pokazujace szokujace braki w ergonomiangryfire.gif.

"+" waytogo.gif

-musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem Diesel VeeDud w aucie osobowym (yeah, az ciezko mi uwierzyc, ze to piszeshhh.gif)

- marketing auta - podoba mi sie uzyte materialy, wylozenie materialow i ich zastsowanie - IMVHO generalnie z glowa

- drive.gif na Highways przy 120km/h i komfort podrozy (nie liczacklnie.gif siedzenfacepalm%5B1%5D.gif[...]

- DSG - szybkosc reakcji i zmiany - drive.gif duzo 6s DSG, ostatnio 7s DSG i widze jednak roznice miedzy 7s a 6s - ciekawe dlaczego tu nie ma 7sniewiem.gif,

- zuzycie Dieselok.gif[...]

Z "-"no.gif widze ergonomie autapad.giffacepalm%5B1%5D.gif[...]

Jednym slowem to sa najbardziej niewygodne siedzenia jakie kiedykolwiek doswiadczylemangryfire.gif[...] Przesiedzialem ok 2h w jacuzzi, hot tubs, sauna i nic ... Skonczylo sie na Voltaren i lykniecie pol apteki aby moc usnacpad.gif[...]

Z malych minusow, ale IMVHo tolerancyjnych jest to "1,200prm" - ciekawe dlaczego, wlasnie wtedy auto wpada w vibracje893goodvibes.gif[...]

ipoj.jpg

Day 2

Tym razem znow kombinacja Highways i glownie jazdy po miejskich motorways [...]

75sw.jpg

Po dobrym sniadaniu i kazaniu zapokowac recznika z hotelu zlosnik.gif[...] Znow przywitalem sie z "Der Pasnik"001.gif[...]"

Zaciekawila mnie jedna rzeczzlosnik.gif[...] To ... drugie auta ktore spotkalem, gdzie klamki sa na wysokosci ... meskiegoadult008.gif[...]

hyje.jpg

hahaha.gif[...] Innym autek ktorym drive.gif i mialo ten sam "problem" byla Skoda Superb 3.6l V6hmm.gif[...]

Ach VAG tlumaczy to ... no wlasnie, dlaczegoniewiem.gif te klamki sa tak niskoconfused.gif????

Nie jest to moze uciazliwe, ale napewno upierdliwe - znow nie mam mam lap chimpanzee jiggad.gifzebym rozciagal tak recezlosnik.gif[...]

Jakies wytlumaczenieniewiem.gif? Moze chodzi oto, zeby okna byly wiekszehmm.gif?

Jak zawsze - gusta sa jak d... - nie dyskutuje sie o nich - YMMVskromny.gif[...]

96pm.jpg

7db0.jpg

s8lq.jpg

66d3.jpg

x8la.jpg

Osobiscie podoba mi sie przod "Der Pasnik" - ale - przykro mi nie wzbudza we mnie zazdroscilizak.gif[...]

2kog.JPG

Bok, wydaje mi sie, ze bagaznik i jego wyprofilowanie jest jakby doczepione na sile001.gif[...]

IMVHO, "Der Pasnik" szczytem pieknosci nie jestzlosnik.gif[...], ale jesli komus sie podoba (np Twins - apologies mate, ale sam sie przyznaleszlosnik.gif).

Drzwi otwieraja sie szeroko, ale auto mimo, ze zaliczane do "medium" jest zdeka malehmm.gif[...]

jz9t.jpg

27l8.jpg

owhd.jpg

5zyf.jpg

Wezmy moj ulubiony test na szerokoschmm.gif - dochodze prawie do konca siedzenia z lewej strony po wyciagnieciu reki... to za dobre nie jest - w Camry dochodze do ok 2/3 siedzeniaidea.gif[...]

5mlo.jpg

Tyl - wellpad.gif - standardowa kartka A4 nie miesci sie po odsunieciu fotela do mojego wzrostuno.gif[...]

ibg5.jpg

Czego sie dla AK nie robizlosnik.gif - tyl jest po prostu nie wygodnyfoch.gif[...] i ma makabrycznie malo miejscapanic.gif[...]

aom1.jpg

rtp3.jpg

Przy okazji przyjzalem sie jak sa zrobione siedzeniahmm.gif[...] Cos w tej nie wygodzie jest.... Otoz VeeDud stosuje metode kibelkaconstipated.gif, czyli tron jest podniesiony, a nie siedzi plasko na podlodze001.gif[...]

ekq4.jpg

Przu okazji odkrylem pare nastepnych nielogicznych rzeczylizak.gif:

- wezmy np mycie przedniej szyby[narczy] - otoz EU greenies dotarli rowniez do VeeDub, i ten wydziela h20 - na machniecie 8 czy 10 x wycieraczkamipad.gif[...]

7mbq.jpg

To powoduje, ze liczba robali sie ladnie rozmazujescrewy.gif[...]

Bravo claps.gif dla ID-10-T co to wymyslil, zeby h20 wydzielaczlosnik.gif - nice work! No ale w imie Ludowosci/socialism EU nalezy ludzi trzymac zatrudnionych, wiec zawsze jakich dostanie napiwek $10 w myjni 001.gif - a fuj jakie to kapitalistyczne....001.gif[...]

xhs9.jpg

- zamykanie powietrza - otoz kazde wylaczenie auta wywalana default i zamykanie powietrza w srodku kabiny idzie OFFpad.gif[...]

z27v.jpg

Swietne rozwiazanie na Oz sloncelizak.gif - Notfacepalm%5B1%5D.gif[...]

-sunnies - widocznie do EU marka Police czy Ray Ban nie doszlalizak.gifzlosnik.gifwink.gif[...], otoz wg VeeDud kazdy nosi okulary jak Himmler -adolf-hitler.gif bo inne sie tu po prostu nie mieszcza001.gif[...]

81h6.jpg

6pfg.jpg

Znow po nastepnych 300km, moj back calkowicie zobojetnial na bol. Hotel i masage za $80 za 45min. Zastanawiam sie czy nie wyslac VeeDud Oz rachunku na $160 clown.gif za tak zaprojektowane siedzenia. Recznik (nastpne $45) nie pomogl, ot po prostu te siedzenia sa plaskie, plaskie jak deska .... pad.gif[...]

Day 3

drive.gif typowo miejska, z duza iloscia motorways miejskich...

Zaczalem z usmiechem na ustach o 4am i dwoma Panadols na moj tyl001.gif[...]

Ale jak z usmiechem to popatrzy na pozytywy ....

-GPS - IMVHO jeden z lepiej dopracowanych systemow jakie widzialem.waytogo.gif. Dodatkowo, kierunek i inne info pokazywany jest na MFD VeeDub... Ilosc opcji wysiwtlania spora i naprawde kazdy moze znalesc cos dla siebie. W skali na 10 - ocenil bym ten system na 9ok.gif.

wyqu.jpg

Dlaczego nie na 10? Brakuje mi paru funkcji "humanizacji" jak np Garmin w Chrysler 300 - ale i tak IMVHO to jeden z lepszych in-car GPS systems jakich uzywalemwaytogo.gif[...]

Ten silnik jest IMVHO niezlywink.gif[...]

130kW @ 4200rpm i 380Nm @ 1750-2500rpm to w zasadzie dolny standard w klasie Medium, ale - nie wiele aut moze pochwalic sie tyle torque (Nm)[...]

ucox.jpg

- nawiemy z tylu ldapiaskownica.gif sawaytogo.gif, niby rzecz oczywista, ale dzis wiele aut o tym dlaej zapominanono.gif[...]

06vg.jpg

Na nieno.gifpad.gifnono.gif:

-oczywsicie, ergonomia znow wychodzilizak.gif - sunvisors sie nie wydluzaja[...] - pozostaje baseball cap001.gif[...]

f7vx.jpg

- z rzeczy ktore mnie ciut denerwuja - hmm.gif - lusterko - jest po prostu za male IMVHO.

- wyprofilowanie deski - hmm.gif, male ktore auto ma az tak widoczny udzial ksiegowych w projektwaniuzlosnik.gif[...]

Ta deska jest plaska, znow (plaskie siedzenia, plaska deskapalacz.gif, co i moze estetyczne jest, ale odbijanie sie wiosenengo sloneczka w prostym jak TC GPS widocznosci nie sluzynono.gif[...]

7cr3.jpg

zgys.jpg

Widocznie jednak ksiegowi mieli jakich odruch ludzkosci, bo probowali zegarek z Chrysler 300 wstawic... Well - znow nie wyszlozlosnik.gif[...].

Nie wiemniewiem.gif pod jakim katem nalezy sie pochylac aby go odczytaclizak.gif[...] Glowa w dol!

w137.jpg

- czy wspomnialem juz o siedzeniach?zlosnik.gif?facepalm%5B1%5D.gif[...]pad.gifpad.gifpad.gifpad.gifbuu.gif[...]

Z innych gremlins - nie udalo mi sie polaczyc ani iPhone ani Android do OCS hmm.gifniewiem.gif[...]

Po prostu VeeDud BT ich nie wykrywa...001.gif[...] Mozeliwe, ze tylko szasowe, jednak nie mniej denerwujaca Q usterka 001.gif - ach ta D solidnoscwink.gif[...]

7cfe.jpg

Day 4 - The End

Dzieki "Der Pasnik" zaczalem marzyc o przeszczepie kregoslupa ...pad.gif, znow masage wczoraj ... tym razem Made in China i nic[...]buu.gif[...]

Coz nastepny dzien idzemy podbijac Toyota Prado, walczyc bokser.gif z Great Wall Motors ...ziew.gif[...]

ax39.jpg

Czas jednak spadac do domciu... skromny.gif[...] Przed lotniskiem nakarmic Rudolph Diesel [...]

s95g.jpg

Ponad 1,100 km. Wynik taki:

wwnp.jpg

Czyli jesli moja kalkulacjaidea.gif sie nie myli:5.63l Diesel na 100km001.gif - jak dla mnie wynika naprawde IMPONUJACYwaytogo.gif[...]

Tego dnia miedzy 91 Unleaded a Diesel bylo ok 20-25c roznicy na niekorzysc Diesel w zaleznosci od miejsca

$1.399 za 91 = ( 4.10778 PLN) vs $1.579 (4.63603 PLN)

yp2y.jpg

Mimo, ze wynik spalanie IMVHO jest imponujacy to ... hmm.gif[...]

Moja ocena i wrazenia

VeeDub oferuje 3 lata gwarancji, bez limitu km.ok.gif[...]

Po ostatnich przygodach mowi sie, ze od 2014 gwarancja moze miec 4 lub 5 lat ale byc ograniczona km - np 120 - 150 k km. Zobaczymyhmm.gif[...]

Jak wiekszosc marek na rynku VeeDub oferuje rowniez stale ceny service. (capped service)

Dla Passat 2.0l Diesel sa one takie:

iqlw.jpg">

Czyli aby utrzymac auto (czesci, praca) - na dystansie 100 k km - nasz portfel sie uszcupli $2,853 ( 8,378.65 PLN).

Dla porownania "capped service" dla Toyota to $130 za service.

Czyli np utrzymanie mojego - 3.5l V6 na 100k km kosztuje mnie 6x $130 = $780 (2,290.69 PLN)

uzqq.png

VeeDub liczy sobie ok 50% drozej niz kosztuje leader segmentu Toyota Camry. Owszem ciezko porownac 2.5l 4 cyl z 2.0l Diesel, ale jakies wspolne cechy sa.

-klasa Medium (gdzie IMVHO Camry oferuje wiecej miejsca z tylu)

-4 cyl z moca ok 130kW ( 130kW Passat vs 135kW Camry) - oczywscie Nm - Passat pokonuje Camry chaja.gif[...]

Czyli z ekonomicznego punktu widzenia - VeeDub Passat jest przegranym... hmm.gifbut.gif[...]

Oczywiscie (jakze oczywiste stwierdzenie dla myslacychidea.gif) warunki w EU sa inne i beda inne idea.gif[...]

Dochodzimy do jeszcze jednej roznicy - old.gif[...]

Roznica jest jednak w wsparciu firmy, gdzie jedna jest dumna ze swego produktu, i wpiera go 100% i ... druga - ktora sie wstydzi [...] bo, ze kazdemu sie zdarza to widac na ulicachzlosnik.gif - swiadomy konusment ostrzega innego siwadomego konsumentawaytogo.gif[...]

v6c.JPG

Generalnie "Der Pasnik" zaiponowal mi w paru punktach - nie na tyle, zeby mnie czacha.gif, ale calosc jako "package" jest poprawna ... i az do bolu przecietna.

Ot auto nie jest niczym nadzwyczajnym, ma duzo zaletwaytogo.gif, ale i duzo wadno.gif[...],

Opowiesci "fan boy club" ktorzy w zycie przejechali sie jednym autem - moze paroma,zlosnik.gif, ze Pasnik to marzenie przecietnego czlowieka bo jest "naj" "naj" "naj" naprawde mozna niegrzecznym dzieciom na dobranoc opowiadaclizak.gif[...]

Auto jest zaprojektowane przez ksiegowych - a ktore dzis nie jestniewiem.gif - ale nazwalbym to "smart engineering" ok.gif. Tam gdzie marketing moze, tam marketing jest.ok.gif[...] Szkoda, ze inni producenci akurat tego pomyslu nie przezucili do siebie - wyscialne drzwi, schowek ... idea.gif[...]

jfqe.jpg

Auto jest poprawne, az do bolu - ot to taka D wersja lodowki - niezniszczlanej Camry... No wlasniehmm.gif, z ta roznica, ze jedna sie nie psuje ... a drugahmm.gif - doswadczenie niestety pokazuje, ze sa problemynono.gif[...]

9zj.JPG

Szkoda, chcialbym doczekac czasow, gdzie VeeDud bedzie robil nie tylko mile dotyku produkty, ale i dopracowane, i stal za swoja technologia... bo naprawde szkoda, zeby tak z jednej strony dopracowane auto - a z drugiej tak przecietnie poprawne i pospolite... konczylo na smietniku po 3 latach001.gif[...].

Wlasnie patrze na quote na VeeDub Amarok - tak Diesel VeeDub zaimponowal mi na tyleskromny.gif[...], ale po prostu nie moge podjac ryzyka wydania ponad $50k na auto, ktore jesli sie popsuje bedzie mnie kosztowac utracone $$$ ...

Stac mnie na auto, ale po to zeby stalo i nie zarabialo na siebie - jestem na to za biedny. 001.gif[...]

A szkoda ... jesli tylko "Das Zitrone" zmienilo by sie w rzeczywiste "Das Auto" - VeeDud zmienilby sie w VeeDub - to chyba bysmy sie polubiliwink.gif[...]

Czas pokaze, jak to bedzie ... jak narazie VeeDud traktuje konsumentow w zaleznosci od rynku - i niestety WY na tym tracicie ...001.gif[...].

d7am.jpg

Sumujac jednym zdaniem ... auto IMVHO lepsze niz 4 cylindrowe EU kosiarki001.gif - tzw male benzyny Turboidea.gif, auto lepiej wykonane niz nie jedna EU marka Premium... czy lepsze niz konkurencja z J? hmm.gif

Na pierwszy rzut oka moze wydawac sie, ze tak. Biorac doswiadczenie klienta i konsumenta juz niestety nie....

The End

Text i ikonka_photo2.gif by Ozi

c578.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to poczytac bo to co dla mnie jest oczywiste Ciebie dziwi i na odwrot. Biorac pod uwage fakt, ze innych diesli nie macie to nie dziwi mnie normalnosc tego silnika.

Co do kluczykow to praktycznie wychodzi to z uzycia. Ani nie trzeba tego wtykac w drzwi, wciskac przyciskow ani wkladac do stacyjki.

U nas roznice w spalaniu sa duzo wyzsze wiec nie ma co sie dziwic, ze od 2 aut jezdze dieslami. I jakos sie nie psuja. W sumie powinny bo raz ze z 2 reki to jeszcze kupuje 3 latki i sprzedaje po nastepnych 3 latach.

A VW... auto dla ludu w sumie zlosnik.gif To auto bedzie do bolu poprawne. Chcesz zeby bylo ladniej/ciekawiej/fajniej musisz wybrac co innego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozczarowanie - slowo majace negatywny wydzwiek , lepiej uzywac "zaskoczony , mile zaskoczony "

ps. myslisz ze to ktos przeczyta/l ? hehe.gif

pps. podchodzisz do tematyki moto jak typowy konsument. Wsiadasz wciaz do tego samego i jarasz sie ( badz nie) metka na przednim grillu. W dzisiejszych czasach jedyna roznica miedzy samochodami to...ksztalt. Wszystko jest lepione z tego samego guana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było w temacie: liczyłem na niższe spalanie zlosnik.gifgrinser006.gifzlosnik.gif

A skoro już napisałem w temacie, to:

1. Jestem zaskoczony, że u Was tez są takie ochydne bloki (ostatnie zdjęcie) zlosnik.gif

2. Powinieneś tekst przetłumaczyć jakiemuś lokalesowi na angielski. Swojaka byś może posłuchał, jakby Ci powiedział że masz delikatne kompleksy w stosunku do EU. Połowę tekstu poświęciłeś na to, aby pisać że nie masz kompleksów i o pochodzeniu (w negatywnym znaczeniu) tego samochodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sumujac jednym zdaniem ... auto IMVHO lepsze niz 4 cylindrowe EU kosiarki - tzw male benzyny Turbo

Jaką turbobenzyną jeździłeś, że porównujesz w ten sposób ?

Ja natomiast podsumowując mam wrażenie, że jesteście tam sto lat za murzynami, biorąc pod uwagę to co Ci się spodobało grinser006.gifok.gif

U nas Panie klient się szanuje i lodówki nie kupi biglaugh.gifgrinser006.gif

Spalane robi wrażenie bardziej niż myślałeś co ? cfaniaczek.gif

A ogólnie to masz talent do tych OZItestów grinser006.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Biorac pod uwage

> fakt, ze innych diesli nie macie to nie dziwi mnie normalnosc tego silnika...

Spora przesada. Normalność, przynajmniej względna to jest np. w Mazdzie 6 z Dieslem. To było jak dotąd jedyne auto z silnikiem wysokoprężnym, którego nie poznałem po dźwięku i pomyliłem z benzyniakiem.

TDI to nadal niestety okropny klekot.

Auto nudne do bólu. Żadne plusy nie byłyby w stanie przekonać mnie do niego.

Ble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki ma być VW Passat. Poprawny.

Z założenia nie doszukiwałbym się w tym aucie wodotrysków, bo wypas i wykończenie wręcz pospolite.

Co do TDI, to ma być oszczędnie i jest.

Ci co nie cierpią klekotu, a ja do nich zaliczam się, po prostu kupują silniki benzynowe zlosnik.gif

Mam w domu jednego klekota, japońskiego ... i mimo wszelkich zalet, nie cierpię go ze względu na hałas uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. szkoda, że skupiasz się na polskich kompleksach, zawiści i zazdrości. zniżasz się do poziomu kącikowych prymitywów, a to może tylko jakieś 5% ogółu autokacikowiczów. popraw się, bo zapuścisz korzenie. ok.gif

1. nie zrozumiałem, o co chodzi z tym kluczykiem. dla mnie najlepsze rozwiązanie, to kluczyk w kieszeni. na drugim miejscu, jak trzeba włożyć kluczyk, żeby uruchomić, a potem można wyjąć i samochód nie gaśnie (przydaje się, jak kluczyki zaczynają dzwonić).

2. półelektryka siedzenień bez pamięci to kiepski pomysł, już lepiej manual.

3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy.

4. skok tempomatu 10 km/h. też zgoda - porażka. u mnie jest 5 km/h i jest ok

5. wysokość klamek. w życiu bym o tym nie pomyślał. kucać nigdy nie musiałem, wysoko sięgałem tylko, jak jeździłem na trucku.

6. schowek na okulary. czy ty czasem nie wkładałeś ich w zły sposób? próbowałeś szkłami do dołu?

7. jak się wezmę, to wystrugam podoby test. od dziś przez tydzień mam "rental car", swój też może opiszę...

8. ale ten passat jest nijaki no.gif

pozdrowienia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 1,100 km. Wynik taki:

> Czyli jesli moja kalkulacja sie nie myli:5.63l Diesel na 100km - jak dla mnie wynika naprawde

> IMPONUJACY[...]

Niezły wynik, u nas raczej dość trudny, wręcz niemożliwy zrealizowania tongue.gif.

Ciekaw jestem czy coś poprawili w tej skrzyni i motorze w stosunku do poprzedniego modelu (My08) hmm.gif, dla mnie przy 170KM TDI i DSG w mieście jeździło się mało przyjemnie. Auto słabe z dołu, z wyczuwalnym Laaagiem. Jazda była 0-1 albo muli i nie jedzie albo wyrywa tongue.gif.

Oczywiście problem nie występują poza miastem, gdzie silnik ma znacznie wyższe obroty.

Zgodze się, że auto przeciętne, takie jedno z wielu. U mnie w robocie kilka osób miało słuzbowe Passaty My09-My10 przy zmianie na nowe auta w tym i poprzednim roku, nikt nei zdecydował się ponownie na nowszego Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zadziwiająco niskie spalanie OZI. Spokojnie chyba jeździłeś zlosnik.gif

2. A nie rozumiem jednego zarzutu do Der Paśnika. Te zawiasy od klapy bagażnika. Trochę chyba przesadzasz grinser006.gif konkurencja tutaj nie jest eony do przodu raczej i nie ma to aż takiego znaczenia w codziennej praktyce (moim zdaniem oczywiście).

3. Zaskoczyłeś mnie tą opinią o fotelach. Ja sam VW nigdy nie ujeżdżałem ale nie sądziłem,że aż tak źle. Jak masz fotele ustawione? Tak jak teoria nakazuje? Oparcie niemalże na pionowo? Czy bardziej "leżąca" pozycja?

4. Ps ten automat to DSG 6 biegowe tak?

PS: Recenzje fajnie się czyta smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy.

> 4. skok tempomatu 10 km/h. też zgoda - porażka. u mnie jest 5 km/h i jest ok

+1

Oni zgłupieli w tym VW z tym tempomatem. Ja w ciffie mam co 1km/h, "w guzikach" na kierownicy. Jak przytrzymam dłużej to skacze co 10km/h ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibuja to choć dało się przeczytać, Ciebie nie - no offence. Popisałeś wiele pierdół jak dla mnie, takich zagramanicznych. Nic a nic z tego nie wynika. U Sibuja przynajmniej trochę wynikało. Wiele czasu spędziłeś konstruując tego posta - szacun. Efekt końcowy - mizerny. Jak do tej pory, z aut posiadanych przeze mnie a także ujeżdżanych [cudzych] przeze mnie - VW [wi dab bo po australisku niechaj będzie] jest NIEGORSZY od konkurencji. Za to przeważnie lepszy. A reszta niech się spoci ze złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-FAIL # 2 - kazdy skok Cruise to w VeeDub .... Achtung, Achtung 10km/h[...]

Regulacja o 1 km/h jest możliwa

(a przynajmniej w tegorocznym modelu 2.0 tsi), sprawdzone empirycznie w zeszłym tygodniu

- dzwignia do siebie (po raz pierwszy) = tempomat załączony przy aktualnej prędkości

- dzwignia w górę = prędkość plus 10 km/h

- dzwignia w dół = prędkość minus 10 km/h

- dźwignia do siebie (po raz kolejny, przy włączonym tempomacie) = prędkość plus 1 (jeden!) km/h

minus tego rozwiązania - skoki o 1km/h tylko w górę, jak chcę ustawić 119 km/h to trzeba 110 km/h ustawić i 9 razy do siebie dzwignią machnąć, upierdliwe

ale w sumie po dłuższej trasie uważam że te skoki o 10 km/h są jednak fajne i dla mnie wygodne, po Niemcach staram się jeździć w miarę zgodnie z przepisami (no, tak +10) więc zmiana samym tempomatem z 70 km/h na 120 km/h i z powrotem imho jest znacznie wygodniejsza

kwestia gustu i przyzwyczajen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy.

Tutaj to chyba zależy od gustu.

W Alfie miałem w dźwigni, coś jak w tym VW, a w Mitsubishi mam na kierownicy.

Zdecydowanie lepsze rozwiązanie jest to z Alfy oslabiony.gif

Tylko sobie "tykasz" paluszkiem tempomat. Nie musisz macać przycisków, nie musisz odrywać wzroku od drogi.

Mitsu jeżdżę już dłużej niż Alfą, a jednak cenię tą dźwignię wink.gif

> 4. skok tempomatu 10 km/h. też zgoda - porażka. u mnie jest 5 km/h i jest ok

Powinna być mniejsza gradacja, tak jak pisał OZI, co około 1km/h. To pozwala (bez aktywnego tempomatu) łatwo dostosować prędkość do poprzedzającego wink.gif

Ale ktoś już napisał, że w VW jest i co 1 i co 10. To chyba nawet lepsze, bo wolałbym przy wyprzedzaniu na autostradzie pyknąć ze dwa razy dźwignię tempomatu, a nie 20 razy grinser006.gif

Być może to rozwiązanie nie jest tak idealne jak mi się wydaje. Może się w trasie to zwyczajnie kaszani kierowcy i raz naciśnie o 10, a raz o 1 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZI, kiedy Ty wreszcie zrozumiesz, że ergonomia i to jak Ty się czujesz w tym

czy innym aucie ma nikłe znaczenie dla testowania? Ktoś wyższy/niższy, grubszy

czy chudszy od Ciebie może piać peany na cześć tychże siedzeń, które spowodowały

ból Twoich pleców. Te testy powinny być pozbawione właśnie takich wrażeń,

bo raz że to jest silnie indywidualne, dwa że komuś takie rozwiązania mogą się

bardzo podobać.

Przykład - ja w Stilo sięgam do połowy fotela pasażera ręką. I co, uważasz że

mój Fiacik to duże auto? Jest mniejsze niż ten Passat. Ale ja jestem mniejszy.

Nie każdy facet ma 180-200 cm wzrostu, ja mam 176.

A że podłkietnik się nie porusza, albo wajcha jest niewygodna, to jest już śmieszne hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif Coś jak to, że każde auto powinno być

wyposażone w chromatyczne lusterko, jak ja w życiu nie mam potrzeby by

z tego korzystać, przykładowo.

Także za ocenę silnka i właściwości jezdnych - masz 5/5. Ale za resztę, u mnie masz 1/5, bo to są pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy.

Ja cieszę się, że nie mam sterowania na kierownicy czymkolwiek. Miałem raz

wynajęty samochód z czymś takim i mnie szlag trafiał. Tempomat to tak w Fiacie,

fajcha pod kierunkiem. Przekręcam i załączony, + i zapamiętuje i po temacie.

Resume na wierzchu wajchy jako przycisk. Idealne rozwiązanie - dla mnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, Ozi, jak byś potestował amerykańskiego Passata. Ma niby tylko 140 koni, ale chyba nie

> jest tragiczny, skoro sporo ludzi go kupuje.

Nie nigdy nie twierdzilem, ze VeeDub jest tragicznyzlosnik.gif, twierdzilem, i dalej twierdze, ze u mnie ma tragiczne podejscie do klienta...001.gif[...]

Niedlugo bede w CA, jesli tylko bedzie rental to wezmezlosnik.gif, chociaz jak na razie mam zabookowane Challangerzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI, kiedy Ty wreszcie zrozumiesz, że ergonomia i to jak Ty się czujesz w tym

> czy innym aucie ma nikłe znaczenie dla testowania? Ktoś wyższy/niższy, grubszy [...]

Twins, a kiedy ty popatrzysz do okola i zobaczysz, ze lata 40 sie skonczylyzlosnik.gif? Przeciez to nie jest przywalone na stale, po to sa regulacje, zebys sie dopasowal001.gif[...]

> Przykład - ja w Stilo sięgam do połowy fotela pasażera ręką. I co, uważasz że

[...]Coś jak

> to, że każde auto powinno być

> wyposażone w chromatyczne lusterko, jak ja w życiu nie mam potrzeby by

> z tego korzystać, przykładowo.

Swiat naprawde stary poszedl do przoduidea.gif[...] To nie sa lata 90te juz. Czasy tanich plastikow, szczegolnie za cene jaka sobie zyczy VeeDub minely001.gif, wbrew temu co sadzisz, auta sa wyposazone w GPS, cruise control, aircon etc etczlosnik.gif[...] Nie kazdy tak jak ty chce sobie walnac android na deske i drive.gifzlosnik.gif[...]

Inaczej - placisz za pobyt w ***** hotelu. Idziesz na basen, a tu basen zamkniety, idzesz do sauna a tu nie ma... Idziesz do restuaracji a tu daja ci hamburgerzlosnik.gif[...] Placisz nastepnego dnia a tu $500wink.gif[...]

To co ty wlasciwie kupiles?niewiem.gif[...] Placisz za servicewaytogo.gif i wymagasz...001.gif[...], analogicznie, chcesz wywalic ponad $40k na auto i dostac w zamian kierownice i 3 kola?spineyes.gif[...]

Coz malo wymagajacy z ciebie klientwink.gif[...] Ja place, i OCZEKUJEangryfire.gif[...], ditto to - oczekuje, ze jesli auto jest o 50% drozsze niz konkurencja to cos mi zaoferuje w zamianidea.gif[...]

> Także za ocenę silnka i właściwości jezdnych - masz 5/5. Ale za resztę, u mnie masz 1/5, bo to są

> pierdoły.

Nie, to nie sa pierdoly - to jest wydawanie twojej ciezko zarobionej $$$skromny.gif. % dlatego , ze jest zgodnie z twoimi oczekiwaniami, 1 dlatego, ze mamy roznice zdanzlosnik.gifsmirk.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ozi

> co kupisz za 50 tyS $?

Mase rzeczy ... Z lokalnej produkcji -wszystko:

- Holden Commodore 6.0l V8

- Ford Falcon 4.0l Turbo

- Toyota Aurion ZR6

Za $50k kupisz tez Amarok, BT-50, Ford Ranger, Holden Colorado, Isuzu D-Max, Toyota HiLux....

Amarok_side_steps_&_double_Brushrails_2.jpg

Volkswagen Commerical vehicles - a to oni sprzedaja Amarok ma dosc wolna swobode negocjacji... idea.gif, np jesli jestes klientem mojego banku to na dzien dobry dostajesz 13% mniej, ale tu trzeba odrobic lekcje zeby zobaczyc co i jakidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Regulacja o 1 km/h jest możliwa [...]

Instrukcji nie czytalem, ale jestem pewien, ze to powodowalo wzrost o 10km/hidea.gif[...]

Ot probowalem na wszysktie sposoby bo nie wierzylem....001.gif[...]

Mowiac to 100% nie jestem pewien001.gif. Auto mialo miesiac... MY13.5idea.gif[....]

> kwestia gustu i przyzwyczajen

I tak i nie, kwestia stylu jazdydrive.gif[...], u mnie oraktycznie jezdzisz cruisehmm.gif, ale nawet te 119km/h, jesli porownasz do GPS to zobaczysz, ze te 119km/h w Passat sa ok 116km/h, czyli de facto 122km/h daja GPS 119km/h[...]

Moglo by byc to lepiej rozwiazane i tylehmm.gif, co pewnie jednak masz racje, ze mozna i sie do tego przyzwyczaicidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Zadziwiająco niskie spalanie OZI. Spokojnie chyba jeździłeś

Nie, normalnie z ruchem jak inni. idea.gif[...], 4.0l I6 spalilo by mi ok 9-10l w takich warunkach jazdy.... mulher.gif z codziennyej drive.gif po miescie po 4,000km ma ok 9.3l srednio z baku.... wiec ten EU oszczedny Diesel musi byc lepszywink.gif, w koncu na to tym polega, nie?zlosnik.gif

> 2. A nie rozumiem jednego zarzutu do Der Paśnika. Te zawiasy od klapy bagażnika. Trochę chyba

> przesadzasz konkurencja tutaj nie jest eony do przodu raczej i nie ma to aż takiego

> znaczenia w codziennej praktyce (moim zdaniem oczywiście).

I dlatego mowie, neutralne. Konkurnecja nie jest do przodu, dalej IMVHO 70% producentow ma takie rozwiazanie, ale te pozostale 30% udowadnia, ze mozna to rozwiazac lepiejwaytogo.gif[...] IMVHO oczywiscie...

> 3. Zaskoczyłeś mnie tą opinią o fotelach. Ja sam VW nigdy nie ujeżdżałem ale nie sądziłem,że aż tak

> źle. Jak masz fotele ustawione? Tak jak teoria nakazuje? Oparcie niemalże na pionowo? Czy

> bardziej "leżąca" pozycja?

Sam bylem zaskoczony, ale teikonka_photo2.gif nie klamia, one sa idealnie plaskiepad.gif[...] Normalnie drive.gif na prosto, ale probowalem wszystkiego, od normalnej - mojej prostej pozycji,

large-news_4825.jpg

do lezacej ... jak zlosnik.gif

Nico-Rosberg-explains-F1-driving-position-1-640x376.jpg

> 4. Ps ten automat to DSG 6 biegowe tak?

6sped DSG - ta bez problemow (podobno) - DQ200idea.gif[...]

Te co wymieniaja u mnie w 25,928 sztukach to 7s DQ250. Chociaz China miala problem i z DQ250 i DQ200001.gif[...] w ... 384,181 sztukachzlosnik.gif[...]

Generalnie czas pokaze, to auto za rok powinno miec od 60 do 100k km ... czyli jesli jeszcze bedzie znaczy, ze sie nie psuje (rental operuja ciut inaczej - np maja swoj servicezlosnik.gif)[...]

> PS: Recenzje fajnie się czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezły wynik, u nas raczej dość trudny, wręcz niemożliwy zrealizowania .

Tak jak i 10l w 4.0l, dwu tonne V6zlosnik.gif[...]

> Ciekaw jestem czy coś poprawili w tej skrzyni i motorze w stosunku do poprzedniego modelu (My08) ,

> dla mnie przy 170KM TDI i DSG w mieście jeździło się mało przyjemnie.

Mowisz o starym Passat...hmm.gif, mialem takie same odczucia, ale to jest tez mozliwe, ze technika drive.gif i urbanistyka jest inna - ergo inaczej bedzie drive.gif[...]

Auto słabe z dołu, z

> wyczuwalnym Laaagiem. Jazda była 0-1 albo muli i nie jedzie albo wyrywa .

Nie mialem sytuacji, oprocz jednej, gdzie czacha.gif zagladalo mi w oczy... W GM Captivapanic.gif[...], mija dobre 3-5sec zanim auto ruszy. Tu w zasadzie, powiedziales "Ein"zlosnik.gif i juz od 1/2 sec jechalohmm.gif[...]

> Oczywiście problem nie występują poza miastem, gdzie silnik ma znacznie wyższe obroty.

Tak ok 2,000rpm IMVHO bylo najprzyjemniejsze dla uszuzlosnik.gif[...]

> Zgodze się, że auto przeciętne, takie jedno z wielu. U mnie w robocie kilka osób miało słuzbowe

Tak, tu sie calkowicie zgodzeok.gif, auto przecietne, ale jednak ImVHO pomyslowo wykonanane ... z doza pomyslunkuidea.gif[...]

> Passaty My09-My10 przy zmianie na nowe auta w tym i poprzednim roku, nikt nei zdecydował się

> ponownie na nowszego Passata.

Ditto u mnie w pracy, zadna osoba ktora zlazla z 3 letniego lease nie wziela ponownie VeeDub. Mowie o ok 20 osobach ktore znam[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 0. szkoda, że skupiasz się na polskich kompleksach, zawiści i zazdrości. zniżasz się do poziomu

Czesciowo masz pewnie racjehmm.gifskromny.gif, ale ten procent rosnie. Szczegolnie widoczny wsrod Gen "Y" tutajidea.gif[...], nie , ze jestem wiele starszy, ale jednak jestem "X" ale Ak nie jest takie jak kiedys... a szkoda (gadam jak Twins o Stilo terazwink.gifzlosnik.gif)

[...]> 1. nie zrozumiałem, o co chodzi z tym kluczykiem. [...]

Oto - byly znane przypadki, gdzie % pewna ilosc wlascicieli Touareg miala problem ... taki, ze po wyjeciu auto powinno zgasnac, a nie zgaslo...idea.gif[...] Jedynym sposobem bylo "wyjezdzic" benzyne001.gif[...]

EDIT: tu masz obrazowo

> 2. półelektryka siedzenień bez pamięci to kiepski pomysł, już lepiej manual.

Ale dalej powszechnie tu stosowanahmm.gif. Mozliwe, ze nasz lokalny spec, ale jak ma EU - niewiem.gif[...]

> 3. dzwignia tempomatu. zgadzam się - kompletna klapa, to musi być na kierownicy.

IMVHO i tak i nie. Osobiscie wole tradycyjnie, aleidea.gif, to jest tu po prostu nieergomicznie rozwiazanenono.gif[...]. Nie mam tak dlugich palcow... Ba! kolega tez wzial Passat, zgadzilismy my sie co do siedzenpad.giffacepalm%5B1%5D.gif i cruise - dwie najgorsze rzeczy...idea.gif[...]

> 4. skok tempomatu 10 km/h. też zgoda - porażka. u mnie jest 5 km/h i jest ok

5km/h jest IMVHO akceptowalne, 3 km/h jest w zasadzie AFAIK wszedzie standard

> 5. wysokość klamek. w życiu bym o tym nie pomyślał. kucać nigdy nie musiałem, wysoko sięgałem

> tylko, jak jeździłem na trucku.

Popatrz na Superb, na Passat, nie wydaje mi sie to moim zludzeniem optycznym. One sa nizsze niz konkurencja001.gif[...]

> 6. schowek na okulary. czy ty czasem nie wkładałeś ich w zły sposób? próbowałeś szkłami do dołu?

Takzlosnik.gif, probowalem pod kazdym katem, nie da sie zamknac - inaczej dalizak.gif, ale wyciagasz cos co przypomina juz okularywink.gif[...]

> 7. jak się wezmę, to wystrugam podoby test. od dziś przez tydzień mam "rental car", swój też może

> opiszę...

waytogo.gif dawaj

> 8. ale ten passat jest nijaki

Pospolity IMVHO.... nie usprawidliwiajacy (w moich warunkach) 50% roznicy w cenie miedzy Camry, Accord, SOnata.....

> pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i taki ma być VW Passat. Poprawny.

A niezawodnyzlosnik.gif?wink.gif[...]

> Z założenia nie doszukiwałbym się w tym aucie wodotrysków, bo wypas i wykończenie wręcz pospolite.

Zgoda, ale tak jak mowilem wczesniej, ze z glowa - mila glowaidea.gif[...]

Nie jestem fanem VeeDub, ale potrafie docenic jak mi telefon w schowku nie halasuje i sie nie rysujezlosnik.gifok.gif[...] Widac, ze da sie prosto - ciekawe dlaczego jednak inni na to nie wpadlizlosnik.gif[...]

> Co do TDI, to ma być oszczędnie i jest.

Fakt niezaprzeczalny. Inaczej jaki jest sens kupowania tego?niewiem.gif?

> Ci co nie cierpią klekotu, a ja do nich zaliczam się, po prostu kupują silniki benzynowe

Jest nas dwoch, dalej IMVHO uwazam, ze Diesel w aucie osobowym to wymysl EU systemu podatkowego... ale potrafie docenic kulture tegoidea.gif[...] egzemplarza[...]

> Mam w domu jednego klekota, japońskiego ... i mimo wszelkich zalet, nie cierpię go ze względu na

> hałas

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką turbobenzyną jeździłeś, że porównujesz w ten sposób ?

Ostatnio mialem przez ok 200km ... Skoda Yeti 1.2l TSI 77kW - jesli mnie pamiec nie myli...

> Ja natomiast podsumowując mam wrażenie, że jesteście tam sto lat za murzynami, biorąc pod uwagę to

> co Ci się spodobało

zlosnik.gif, nie napisalem, ze mi sie podobalozlosnik.gif, napisalem szczerze, ze to jest najbardziej kulturalny Diesel jakim drive.gifhmm.gif[...] Porownujac do np BMW X1 ktore mialo 2.0l Diesel, to tu buda trzesla sie raz na 10 min a nie co 10seczlosnik.gif[...]

Napisalem, ze patrafie to docenicok.gif[...]

> U nas Panie klient się szanuje i lodówki nie kupi

> Spalane robi wrażenie bardziej niż myślałeś co ?

Myslalem, ze to bajki, ze z tego da sie 5l wyciagnaclizak.gif[...], ostatnim Diesel jakim drive.gif nie schodze poniz 11lhahaha.gif w miesciezlosnik.gif[...]

Wiec tia, przyznaje sie, ze zrobilo to na mnie wrazenie...skromny.gif[...] co nie znaczy, zebym to kupillizak.gif[...]

> A ogólnie to masz talent do tych OZItestów

E tamskromny.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby było w temacie: liczyłem na niższe spalanie

Jakiezlosnik.gif?

> A skoro już napisałem w temacie, to:

> 1. Jestem zaskoczony, że u Was tez są takie ochydne bloki (ostatnie zdjęcie)

Gold Coast001.gif[...]

> 2. Powinieneś tekst przetłumaczyć jakiemuś lokalesowi na angielski. [...]

Juz to przerabialismy i sie zgadzamy, ze sie nie zgadzamy893goodvibes.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] Wszystko jest lepione z tego samego guana.

Czyli jednak sie zgadzamyzlosnik.gif... nie - nie podniecam sie, bo dla mnie auto nie ma walorow270747800-sex.gif[...], ot AB taczki, ktore maja byc wygodne i spelniac moje zalozenia...

Z reszta jak sam mowisz, dzis wszystko od tego samego producentalizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi , ten cudowny materiał w schowku to już na AK szarańcza opanowała conajmniej 10 lat temu zlosnik.gif Flock się to nazywa. Nawet kapliczkę nad zegarami sobie tym pokrywali grinser006.gif

Osobiście nie lubię niemieckich aut za ich nudę, twardość, niewygodne (przynajmniej dla mnie, faceta o 2m wzrostu) wyjatkowo twarde i toporne siedzenia. I ogólnie wiejącą przepotworną nijakość. Bez względu na ich jakość wykonania.

Zaczynam się za to coraz bardziej przekonywać do koreańskich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie to poczytac bo to co dla mnie jest oczywiste Ciebie dziwi i na odwrot.

I chyba najlepsze podsumowaniezlosnik.gifwaytogo.gif[...]

Biorac pod uwage

> fakt, ze innych diesli nie macie to nie dziwi mnie normalnosc tego silnika.

Pojawiaja sieidea.gif VeeDub, Audi, Hyundai i40 - ale do tego musisz miec albo zylke przygody i chcesz sprobowac cos nowego albo masz jakies inne powodyniewiem.gif[....

> Co do kluczykow to praktycznie wychodzi to z uzycia. Ani nie trzeba tego wtykac w drzwi, wciskac

> przyciskow ani wkladac do stacyjki.

Wiem, ale powiedz to user-om Touareg - ktorzy sobie moga drive.gif bez kluczykazlosnik.gif[...]

> U nas roznice w spalaniu sa duzo wyzsze wiec nie ma co sie dziwic, ze od 2 aut jezdze dieslami. I

> jakos sie nie psuja. W sumie powinny bo raz ze z 2 reki to jeszcze kupuje 3 latki i sprzedaje

> po nastepnych 3 latach.

Ale masz inne realia. Wez pod uwage, ze u mnie 1h pracy to ok $120/h, czyli wezmy przykladowo, ze taki 3 letni Passat jest warty $20kidea.gif[...] Jesli siadzie ci DSG, VeeDud liczy $14,000. Labour dodatkowe $2kidea.gif[...] Zostaje ci $4kzlosnik.gif[...]

Wiec gdzie wyladuje auto po 3 latach - jesli hipotetycznie cos w nim pojdzie?zlosnik.gif

> A VW... auto dla ludu w sumie To auto bedzie do bolu poprawne. Chcesz zeby bylo

> ladniej/ciekawiej/fajniej musisz wybrac co innego

Calkowita zgoda, ze dla plebsuwink.gifhahaha.gif, ale probuje znalesc (w moich warunkach) to usprawiedliwienie ceny... Bo, ze kosztuje tyle co w EU - well, auta w EU sa przecenione... wiec doszukuje sie, co tam jest warte wiecej 50% niz Camryzlosnik.gif[...]

Nic nie znalazlembuu.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi , ten cudowny materiał w schowku to już na AK szarańcza opanowała conajmniej 10 lat temu

Jestem jakies 10 lat do tyluzlosnik.gif,

> Flock się to nazywa. Nawet kapliczkę nad zegarami sobie tym pokrywali

> Osobiście nie lubię niemieckich aut za ich nudę, twardość, niewygodne (przynajmniej dla mnie,

> faceta o 2m wzrostu)

To slowo kwestionujezlosnik.gif - pardon teraz widze, ze napisales "twardosc", myslalem,, ze "TRWALOSC"hahaha.gif[...]

wyjatkowo twarde i toporne siedzenia. I ogólnie wiejącą przepotworną

> nijakość. Bez względu na ich jakość wykonania.

> Zaczynam się za to coraz bardziej przekonywać do koreańskich aut.

Przeciez pisze od lat, ze Eu zostaje z tylu. ... to albo mi mowia, ze mam kompleksyzlosnik.gif, na temat EU, PL, albo ze sie nie znamzlosnik.gif[...] albo w ogolespineyes.gif[...]

IMVHO EU moto jest jaka jest i ciagnie jak ciagniezlosnik.gif, swiat tego nie kupuje ... co niekotrych przerazapanic.gif[...]

Z innej bajki: Hyundai/Kia jest najczestszym autem o ktore pytaja klienci wypozyczalnizlosnik.gif.. Cos w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez pisze od lat, ze Eu zostaje z tylu. ... to albo mi mowia, ze mam kompleksy, na temat EU,

w Polsce kocha się diesle. A jak już są niemieckie to jest to ideał.

Mnie już do diesla nie przekona nikt. Może i moment obrotowy daje dużą frajdę ale co mi po tym jak potem mnie koszty napraw dobiją. Mam w nosie taką "ekonomię" diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coz IMVHO AK charaktezyzuje sie jeszcze jedna rzecza - typem konsumenta ID-10-T, co wlasnie jest

> widoczne w takich postach...[...]

(...)

> Zyjemy w innych warunkach ekonomicznych, spoleczenstwa, i nie mam zwyczaju ani zagladac nikomu do

> portfela ani do sypialni - ach ten PL religijny lud - zabij w imie religijne toleracji[...]

Pikujesz z poziomem mocno... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie?

Myślałem, że spokojnie będzie 4 z przodu.

Z tego co pokazywałeś, to nawet to co nazywasz u siebie miastem, to u nas by podpadało, pod jakąs dojazdówke do miasta, ewentualnie wewnętrzną obwodnicę. Znaczy się: jedziesz, nawet jeśli jedziesz powoli.

Ja dzisiaj miałem wynik do pracy (niecałe 4,5km ujechałem, dalej wysiadłem z auta i poszedłem pieszo hehe.gif) 17l/100km zlosnik.gif

Wolnossące 1.8. Tylko mi nie mów że jechałem sportowo zlosnik.gif Raz wyciągnąłem 50km/h smile.gif

> Juz to przerabialismy i sie zgadzamy, ze sie nie zgadzamy[...]

Z czym się mamy zgadzać, czy też nie zgadzać? smile.gif

Prześledź swój wątek wink.gif Ile miejsca Ci zajęło na opisywaniu co sądzisz o boskości VW itp. wink.gif

Patrz na to tak. Czy właściciel Ferrari będzie porównywał osiągi swojego wozu do stuningowanej Skody? zlosnik.gif Nie. To właściciel Skody będzie się radował, że udało mu się tak podkręcic Octavię czy Suberba, że w zakresie jakiejś prędkości będzie szedł lepiej niż F'ka wink.gif

Porównuje się gorszy do lepszego, a nie na odwrót. A Ty ciągle nawijasz o VW zlosnik.gif

Dokładnie tak samo jest tutaj na AK na kącikach Fiata. Sprawdź sam jak nie wierzysz zlosnik.gif

Przypomnę jeszcze to, że napisałeś, że EU wyrobów nikt nie kupuje. Tutaj w tym wątku to napisałeś smile.gif

Proszę. Twój wątek wink.gif

Jakie auto na pierwszym miejscu? Jakie na kolejnych miejscach? Kompakty? W jakich wersjach nadwoziowych są produkowane? Czyżby w każdej mozliwej?

To weź teraz ilość Golfów i dodaj do tego jego wersję sedan, która jest sprzedawana jako oddzielny model (Jetta). I co Ci wyjdzie? zlosnik.gif

Jest parę różnic pomiędzy Golfem i Jettą, ale jest ich mniej niż pomiędzy wersją htb i sedan poprzedniej Hondy Civic zlosnik.gif

Piszesz o wymagającym rynku AU. A z opisów wynika coś zupełnie innego. Ważne żeby było tanio zlosnik.gif A jak się da, to jeszcze taniej. Weźmiesz plastikowe wnętrze, jesli dealer zdejmie spodnie i odejmie z ceny kolejne 1k $ wink.gif

Czy ja coś źle zrozumiałem? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> "Mate - it's a Diesel" odezwal sie Cust Serv Officer[...]

Mały OT - czy on był w podobnym do Ciebie wieku, czy w AU wszyscy są na Ty?

Do mnie zwykle mówią "Sir". panic.gif

> (...)

> Widze juz pierwsze objawy luxusu - pierwszy rental car od lat ktory ma... dywaniki na

> podlodze[...], zazwyczaj nie ma nic[...]

hehe.gifok.gif Racja.

> (...)

> Siedzenia pol elektryka, przod-tyl, lumbar support - elektryczne, gora dol - juz pompujemy [...]

Ja tak lubię nawet. Zwykle jeżdżę sam więc co najwyżej zmieniam kąt oparcia. Inne ustawienia zostają na stałe więc niepotrzebna mi pełna regulacja z pamięcią.

> Generalnie, niczym sie tu "Der Pasnik" nie wyroznia[...] Ot po prostu kazdy tak ma - Camry posluzy

> mi jako odnosnik bo jest najpopularniejsza (tych urazonych przepraszam, ze Toyota w PL nie

> oferuje Camry - jak moze)[...]

I tak właśnie powinno być. Bo Passat to taki europejski Camry. Ot, masowa lodówka dla firm i ludzi, którzy chcieli po prostu auto. Nawet mają szyld "Das auto".

hehe.gif

> (...)

> Dodatkowo - zaczynam dostrzegac, to co pismaki opisuja - wykonanie. Podoba mi sie mile w dotyku,

> wylozone kawalkiem materialu obicie drzwi[...]

> (...)

Materiały ma niezłe - to prawda. Ale jak poszukasz to też znajdziesz oszczędności. To jest auto dla ludu przecież.

> Probuje regulacji ... i nic . Jakto - tak wszedzie pisza o ergonomi, a tu pokrywa schowka miedzy

> siedzenia sie nie rusza[...]

A w tej pozycji co jest to było niewygodnie? W niektórych autach mimo braku regulacji podłokietnik był dla mnie w sam raz.

> (...) No i kto w 2012

> uzywa dalej CDs[...]

Ja. Ale jakbym miał manipulować tym w schowku przed pasażerem to bym się wkurzył. IMO radio w desce powinno połykać 5-6 płyt i już. Co to za problem wbudować zmieniarkę?

> (...)

> Wsiadam... i nagle uderza mnie jedna rzecz - te siedzenia w Passat sa przerazajace ...plaskie[...]

> Spedzilem w wypozyczalniach w tym roku ok 50,000 km - aut nie liczylem, ale pewnie ok 30-40 i ...

> takich plaskich siedzen jeszcze nie widzialem[...]

> Probuje dopasowac sie do siedzenia i ... [...] nie wydaje mi sie, ze jest to mozliwe....

> Zobaczymy.... co z tego bedzie[...]

Ciekawe, ja tego nie zauważyłem. A chyba jesteśmy podobnych rozmiarów. Ale ja zrobiłem Passatem niedużo kilometrów.

> kierownica na pierwszy rzut wydaje sie wygodna, wyprofilowana ....

Kierownica jest fajna. IMO jedna z lepszych kierownic pod względem rozmiaru i kształtu.

ok.gif

> (...)

> Electric Park Brake, wiekszosc aut dzis go ma, ale to jeszcze dzis nie standard[...]

W moim egzemplarzu jak ruszałem do przodu bez zwalniania go to lekko szarpał.

sick.gif

> (...)

> Boom - drzwi zamkiete i ... - musze szczerze przyznac, ze jestem pod wrazniem. Owszem dalej

> slychac, ze to Rudolph siedzi poda maska ... ale to jest zdecydowanie najcichszy Diesel jakim

> po zamknieciu drzwi[...]

Niby cichy, ale ma parę OGROMNYCH wad. O tym niżej.

> (...)

> Teraz Fan Boy Club VeeDud moze mnie jeszcze bardziej nienawidzic[...]

Dla Fan Boy Clubu te marki ubrań co tam masz w bagażniku to jest klasa premium. U Ciebie to po prostu zwykłe rzeczy ze sklepu. To jest różnica między naszymi krajami.

> (...)

> Popatrzylem na zawiasy .. i jakze to mozliwe - koszt nad klientem - u VeeDud[...]

> Tak zawiasy ida do srodka ...[...] ale w imie marketingu i dotyku VeeDub to ciekawie rozwiazal,

> obudowal je[...]

Ale dalej miejsce zabierają. Tylko walizek Ci nie gniotą. Niestety ostatnio wszyscy tną koszty i tak robią. Ale czasem idą dalej. Popatrz jak ma nowa Jetta. Tak samo np. Kia Optima. Powariowali chyba.

volkswagen-jetta-8.jpg

> > Okay, jakos poszlo, zaglowki[...]

> i tu znow [...] Jakto, wysywaja sie[...], a co z regulacja pod katem[...]

> ???????????????????????????????????

> Bezapelacyjnie jest to najbardziej idiotyczny sytem ich regulacji[...] Plaskie jak deska do

> prasowania, identycznie plaskie jak siedzenie[...]

Hahaha, zagłówki bez regulacji? Dobre. hehe.gif

> (...)

> Jak pisalem wczesniej, w aucie jest cicho. Pierwsze wrazenia, "hmm" - ten Diesel jest jakis

> kulturalny[...]

> (...)

Aleeeeee...

> Pozytywne zalety prysly -przy 1,200 rpm i miejskiej jazdzie[...]

> Zaczniejmy od 1,200 rpm - to widocznie jakas magiczna cyfra dla VeeDud[...]

> Kiedy naciskamy gaz i auto przechodzi przez 1,200 rpm buda trzesie sie jak pies ociekajacy z

> h2o[...]

Właśnie. Każdy jeden TDI jakim jeździłem miał dwie ogromne wady:

- uruchamiał się tak, że miotało karoserią

- miał jakieś obroty (różne dla różnych modeli) przy których auto albo nieznośnie buczało, albo wpadało w wibracje albo hałasowało

Tak się nie da jeździć.

> (...)]

> Znow EU ecologia[...]

> System start & stop. Podobnie jak z X3, IMVHO totalnie nie przydatna funkcja w moich

> warunkach.[narczy][...]

> -FAIL #1 - przy starcie Diesel - buda trzesie sie jak kurnik gdzie siedzi lis i poluje[...]

Wsadzenie S&S do auta które startując miota pasażerami po kabinie to najlepszy dowcip VW. To, że systemu nie da się na stałe wyłączyć to drugi dowcip.

Jak inżynierowie VW o tym sobie myślą to chyba turlają się po podłodze ze śmiechu.

IMO Quality Control nie powinna tego auta nigdy wypuścić z fabryki.

> (...)

> Oh, boy - I enjoyed it.

> Znow probujac dotrzymac miejsca Land Cruisers i innym V6, - tu Diesel pokazal naprawde na co go

> stac. Torque i ilosc Nm zrobila swoje[...]

Teraz już wiesz dlaczego tu wszyscy sikają po nogach jak widzą diesla i jego niutonometry.

hehe.gif

Ale fakt jest, że auto z dołu ciągnie jakby pod maską było kilka razy więcej mocy.

ok.gif

> Zrobilem duzo km w VeeDud z 6s DSG, ten wyposazony byl dalej w 6s i ... byc moze jest to tylko moje

> odczucie, ale naprawde widac roznice miedzy stara genracja. Musze przyznac, ze jestem pod

> wrazniem, szybkosc zmiany biegow, nie lepsza niz jeden automatic , co w gorach przy kickdown

> ma znaczenie....[...]

A jeździłeś już nowym Subaru z CVT? To pojeździj i zobaczysz co to jest fajny kickdown.

zlosnik.gif

> (...)

> Wezmy najpierw Cruse Control:

> - FAIL # 1 - totoalnie nie logiczne i nie wygodne[...]

> (...)

> Aby operowac Cruise VeeDud nalezy miec palce gorilla lub byc urologiem [...]

> (...)

> -FAIL # 2 - kazdy skok Cruise to w VeeDub .... Achtung, Achtung 10km/h[...]

> Czyli mozesz jechac 110km/h - poruszac dzwignia cruise i.. skacze do 120km/h.

> (...)

Cruise w VW i Skodach to porażka. Głupio umieszczony i wszystko działa inaczej niż gdzie indziej. A przecież wystarczyło kilka guzików w kierownicy. To musieli przekombinować.

facepalm%5B1%5D.gif

> (...)

> Wyszlo, ze obudowa srodkowego tunelu trzesie sie i robi halas[...] Doszlem do wniasku, ze jednak

> halas Diesel jest lepszy i metoda paru kopniakow oraz wyprobowanych sposobow z BMW halas

> ustal[...]

> PET wepchany na sile zalatwil sprawe[...] - jedyny problem byl teraz - jak z tego pic[...]

No i takie coś dostajesz w aucie za ponad 100tys. IMO hałasujące wnętrze to jest dyskwalifikacja.

facepalm%5B1%5D.gifsick.gif

> Tyl - well - standardowa kartka A4 nie miesci sie po odsunieciu fotela do mojego wzrostu[...]

> Czego sie dla AK nie robi - tyl jest po prostu nie wygodny[...] i ma makabrycznie malo miejsca[...]

Bo to auto jest po prostu małe. I zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. Konkurencja potrafi oferować więcej miejsca. VW też powinien, zwłaszcza że jest to największy sedan jakiego w tej chwili oferuje.

crazy.gif

> (...)

> - zamykanie powietrza - otoz kazde wylaczenie auta wywalana default i zamykanie powietrza w srodku

> kabiny idzie OFF[...]

To też idiotyczne. Powinien pamiętać.

A dlaczego sam nie zamyka? Przecież to automat.

boje_sie.gif

> (...)

> Czyli jesli moja kalkulacja sie nie myli:5.63l Diesel na 100km - jak dla mnie wynika naprawde

> IMPONUJACY[...]

I teraz wyobraź sobie, że paliwo kosztuje 2x tyle. Zrozumiesz dlaczego diesel w Europie to must-have.

ok.gif

> (...)

> VeeDub oferuje 3 lata gwarancji, bez limitu km.[...]

Nie jestem pewien, ale u nas chyba jest 100kkm limitu. Za to zaskoczenie: Fiat (w tym Jeep) oferuje u nas 3 lata bez limitu z możliwością przedłużenia aż do 7 lat również BEZ LIMITU km.

yikes.gif

> (...)

> Czyli aby utrzymac auto (czesci, praca) - na dystansie 100 k km - nasz portfel sie uszcupli $2,853

> ( 8,378.65 PLN).

> Dla porownania "capped service" dla Toyota to $130 za service.

> Czyli np utrzymanie mojego - 3.5l V6 na 100k km kosztuje mnie 6x $130 = $780 (2,290.69 PLN)

U nas różnica w kosztach paliwa i tak odwróciłaby wynik porównania.

> (...)

> Generalnie "Der Pasnik" zaiponowal mi w paru punktach - nie na tyle, zeby mnie , ale calosc jako

> "package" jest poprawna ... i az do bolu przecietna.

> Ot auto nie jest niczym nadzwyczajnym, ma duzo zalet, ale i duzo wad[...],

Niestety wady te go dyskwalifikują. Kupiłbyś niewygodne auto z trzęsącym się silnikiem i upierdliwie rozwiązaną niemal każdą potrzebną w aucie funkcją?

Bo ja na pewno nie.

Przejedź się teraz jakimś benzynowym TSI. One nie mają wad diesla i auto robi dużo lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.