Skocz do zawartości

Bye, bye Chevrolet...


alek_lc

Rekomendowane odpowiedzi

Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta 30.GIF

Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację. Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Jak Opel jednak zdechnie to może Chevrolet wróci. Zarzynają kurę znoszącą złote jajka.

screwy.gifhehe.gif

I teraz będę musiał kupić Subaru. beksa.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Ale to jest zupełnie na opak... Oni na serio uważają, że każdy kto kupiłby Chevroleta poleci teraz kupić Opla?! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest zupełnie na opak... Oni na serio uważają, że każdy kto kupiłby Chevroleta poleci teraz

> kupić Opla?!

Taki Prezio myśli, że to wszystko taniocha i przecież co to za różnica, taka mała w cenie.

Oni są z innej planety zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest klasyczny przykład działania korpo.

W centrali nie zgadzają się tabelki, więc obcinamy tam gdzie są pieniądze aby pojawiły się tam, gdzie ich nie ma. grinser006.gif Bo jeżeli grupa generuje sprzedaż na poziomie 100, to - wg ich znajomości rynku - klienci po zamknięciu jednego z kanałów (wycofaniu jednej z marek) kupią przez pozostałe.

Nic bardziej mylnego - ale cóż, nie pierwsi tacy i (pewnie) nie ostatni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Jak poinformował wiceprezes General Motors, Steve Girsky ta trudna decyzja została podjęta dlatego, by ostatecznie pomóc Oplowi. W ten sposób koncern zamierza uporać się z europejskim kryzysem na rynku motoryzacyjnym.


Taką mają strategie a czy złą czy dobrą czas pokaże ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, zrozumiałem, że marka Chevrolet zniknie z Europy ???? kurcze na wiosnę chciałem kupić

> Malibu

W 2014 jeszcze będzie. Jak znam życie to 2015 prawdopodobnie też. Ciekawe czy im teraz sprzedaż skoczy w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, zrozumiałem, że marka Chevrolet zniknie z Europy ???? kurcze na wiosnę chciałem kupić

> Malibu

Możesz kupić. Nadal będą serwisować w salonach opla i gwarantują części przez 10 lat. Dłużej chyba jednym autem jeździć nie będziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w DE jest spory wybór ale jeżeli marka znika z rynku to na pewno tego auto nie kupię ale

> lipa...bardzo malibu mi się podoba

Po tym jak mnie Malibu chciało zabić to przestałem je lubić. Ale rzeczywiscie jest to ładny samochód a do tego bardzo fajnie jeżdżący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

Musiało się sporo dziać za kulisami... Jeszcze w październiku GM szukał lokalizacji na budowę fabryki Chevroleta. Miała powstać pod Wrocławiem.

jakiś tekst

Teraz wychodzi na to że to był straszak na Angelę Merkel żeby dorzuciła parę miliardów EUR do kulejącego Opla.

Wkrótce się dowiemy jakież to przywileje i programy pomocowe dostanie Opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapytać po prostu: A nie wystarczy zrobić dobrego Opla?

Widocznie można i chyba Opel szczerze wierzy, że nowe Corsy i piąte Astry zrobił naprawdę rewelacyjne. Bo jeśli będą jak aktualna trzoda Corsa - Astra - Insignia to Oplowi poza trenerem Klopp'em będzie potrzebny Guardiola, Mourinho, Nawałka i pół PZPNu, żeby to sprzedać. zlosnik.gif

Chociaż...nie chce mi się wierzyć w tytuł filmu z Bondem, że żyje się tylko dwa razy...Daewoo...Chevrolet...musi to kiedyś wrócić...przecież Gliwice na 4 zmiany nie mogą robić. biglaugh.gif

Szkoda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem glupie posuniecie. Chyba, ze Opel bedzie tanszy. U mnie przy max znizkach korpo astra

> IV 1.4T Sport jest za 67k. Chevrolet 10k taniej wychodzi...

Masz dwie kury. Jedna znosi jaja jak oszalała, druga tylko wpieprza paszę i nic nie znosi. Co robisz? Odpowiedź wydaje się oczywista - drugą kurę na rosół.

A co robi GM? Zarzyna pierwszą kurę w nadziei, że druga się teraz wystraszy i zacznie jaja z tego strachu nieść. Gorzej jak się przeliczy. Bo zostanie z beznadziejną kurą i bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwie kury. Jedna znosi jaja jak oszalała, druga tylko wpieprza paszę i nic nie znosi. Co

> robisz? Odpowiedź wydaje się oczywista - drugą kurę na rosół.

> A co robi GM? Zarzyna pierwszą kurę w nadziei, że druga się teraz wystraszy i zacznie jaja z tego

> strachu nieść. Gorzej jak się przeliczy. Bo zostanie z beznadziejną kurą i bez jaj.

Problem z tym że tej drugiej kury nie możesz zabić, bo by Cię koguty zadziobały. Jak nie działa wolna ręka rynku to powstają takie właśnie sytuacje kiedy bardziej opłaca się tracić niż zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem z tym że tej drugiej kury nie możesz zabić, bo by Cię koguty zadziobały. Jak nie działa

> wolna ręka rynku to powstają takie właśnie sytuacje kiedy bardziej opłaca się tracić niż

> zarabiać.

Niedługo będę miał dwa Chevrolety do sprzedania. zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwie kury. Jedna znosi jaja jak oszalała, druga tylko wpieprza paszę i nic nie znosi. Co

> robisz? Odpowiedź wydaje się oczywista - drugą kurę na rosół.

> A co robi GM? Zarzyna pierwszą kurę w nadziei, że druga się teraz wystraszy i zacznie jaja z tego

> strachu nieść. Gorzej jak się przeliczy. Bo zostanie z beznadziejną kurą i bez jaj.

to nie jest takie proste. Opel jest niemiecki i tu tez chodzi o polityke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej marka wylatuje, ale o modelach nic nie mówią. Nie zdziwię się jak będzie Opel Cruze, Opel Spark, etc. Czy jak daewoo padało to nubira zniknęła z rynku? Nie, stała się Chevi Lacetti. I tak może być z aktualną gamą modeli Chevi. Ważne, żeby księgowo wynik Opla poszedł do góry, a tak może im się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwie kury. Jedna znosi jaja jak oszalała, druga tylko wpieprza paszę i nic nie znosi. Co

> robisz? Odpowiedź wydaje się oczywista - drugą kurę na rosół.

> A co robi GM? Zarzyna pierwszą kurę w nadziei, że druga się teraz wystraszy i zacznie jaja z tego

> strachu nieść. Gorzej jak się przeliczy. Bo zostanie z beznadziejną kurą i bez jaj.

A czego sie spodziewałeś? Że niemiecki rząd dopuści do tego aby Opel splajtował i kilka miast zmieniło się w przytułki dla bezrobotnych? Z czego ma żyć Russelsheinm gdy zabraknie Opla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwie kury. Jedna znosi jaja jak oszalała, druga tylko wpieprza paszę i nic nie znosi. Co

> robisz? Odpowiedź wydaje się oczywista - drugą kurę na rosół.

> A co robi GM? Zarzyna pierwszą kurę w nadziei, że druga się teraz wystraszy i zacznie jaja z tego

> strachu nieść. Gorzej jak się przeliczy. Bo zostanie z beznadziejną kurą i bez jaj.

Mylisz się GM zostawił tą druga kurę w Europie gdzie wpieprzy całą pasze nie dając nic w zamian i sama umrze z głodu smile.gif A wtedy Chevy powróci smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego sie spodziewałeś? Że niemiecki rząd dopuści do tego aby Opel splajtował i kilka miast

> zmieniło się w przytułki dla bezrobotnych? Z czego ma żyć Russelsheinm gdy zabraknie Opla?

Mogą wyplatać koszyki. IMO trzeba być mega naiwniakiem sądząc, że zabicie Chevroleta przysporzy Oplowi choć jednego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta.

Kupiłem samochód na przynajmniej 10 lat eksploatacji więc szczególnie sie nie będę przejmował. natomiast jak to w życiu bywa - skorzystaja koreańczyki a nie opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogą wyplatać koszyki. IMO trzeba być mega naiwniakiem sądząc, że zabicie Chevroleta przysporzy

> Oplowi choć jednego klienta.

Nie pytaj mnie o logikę - wiem tylko, że regularnie ocierający sie o plajte Opel sprawia że ludzie wpadają na takie pomysły. Raz nawet słuchałem sobie noicnej audycji na ten temat. Dzwonią słuchacze i się żalą. W końcu dzwoni pracownik Opla i opowiada o tym, że każdy mieszkający w Niemczech pownien kupowac niemeickie auta a najlepiej Ople żeby ratować kraj. Chwilę później dzwoni nastepny i mówi że jeździ Hondą a Opla by nie kupił. Dlaczego? "Bo to gówno" rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się GM zostawił tą druga kurę w Europie gdzie wpieprzy całą pasze nie dając nic w zamian i

> sama umrze z głodu A wtedy Chevy powróci

Może tak być. Tylko że łatwo wrócić nie będzie. Zrobili sobie w końcu jakąś markę, a tak się cofną znów do egzotyki z czasów Daewoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego sie spodziewałeś? Że niemiecki rząd dopuści do tego aby Opel splajtował i kilka miast

> zmieniło się w przytułki dla bezrobotnych? Z czego ma żyć Russelsheinm gdy zabraknie Opla?

dokładnie , nie po to wygrali II wś , żeby kraj i obywatele klepali biedę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytaj mnie o logikę - wiem tylko, że regularnie ocierający sie o plajte Opel sprawia że ludzie

> wpadają na takie pomysły. Raz nawet słuchałem sobie noicnej audycji na ten temat. Dzwonią

> słuchacze i się żalą. W końcu dzwoni pracownik Opla i opowiada o tym, że każdy mieszkający w

> Niemczech pownien kupowac niemeickie auta a najlepiej Ople żeby ratować kraj. Chwilę później

> dzwoni nastepny i mówi że jeździ Hondą a Opla by nie kupił. Dlaczego? "Bo to gówno"

Niech zrobią dobre auto w dobrej cenie to ludzie to kupią. Zamknięciem Chevroleta tego nie osiągną. Musieliby jeszcze zamknąć wszystkich pozostałych.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla fanów pewnie dramat, dla całego rynku raczej zła wiadomość: Europa bez Chevroleta

> Ostatnie modele raczej udane i nieźle przyjmowane. Jak ktoś nie jeździł, to najwięcej zastrzeżeń

> miał do znaczka na masce. Auta proste konstrukcyjnie zapowiadały bezproblemową eksploatację.

> Ale cóż - rządzi ten, kto ma kasę. A kasę w EU mają Niemcy...

no to kicha, bo o następnym aucie myślałem o Chevim zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre auta to oni moim zdaniem robią - tyle, że nie cha ich sprzedawać w dobrej cenie

Insignia jest za ciasna, Astra przekombinowana, Antara miałka, Corsa przestarzała.

Coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.