Skocz do zawartości

Czy Skoda potwierdzi przebieg samochodu ?


bjo1

Rekomendowane odpowiedzi

> no tak, ale o ile 100k czy 300k ?

porównując wnętrze do mojego golfa 4 z 2005 r., gdzie wiem +/- o ile był cofany biglaugh.gif to obstawiam że a w granicach 2x to co wykazał (+/- 50 tkm - ze wskazaniem na + smile.gif czyli jakieś 300-350 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Coś takiego wpadło pod kursor KliK

> Coś ktoś widzi ?

Ci Niemcy to jednak dziwni ludzie są niewiem.gif

Zamontował hak ??? Po co mu jak tylko w niedzielę do kościoła jeździł. A LPG też pewnie dlatego, że w jego landzie to najpopularniejsze paliwo jest.

Generalnie ja nie kupiłbym auta, w którym jest gaz. Jeśli już ktoś koniecznie musi mieć instalkę, to uważam, że lepiej założyć ją samemu.

I jeszcze pytanie - chcesz się związać z autem na dłużej ? Bo jeśli nie, to może warto rozważyć. Umowa pewnie na niemca hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci Niemcy to jednak dziwni ludzie są

> Zamontował hak ??? Po co mu jak tylko w niedzielę do kościoła jeździł. A LPG też pewnie dlatego, że

> w jego landzie to najpopularniejsze paliwo jest.

> Generalnie ja nie kupiłbym auta, w którym jest gaz. Jeśli już ktoś koniecznie musi mieć instalkę,

> to uważam, że lepiej założyć ją samemu.

> I jeszcze pytanie - chcesz się związać z autem na dłużej ? Bo jeśli nie, to może warto rozważyć.

> Umowa pewnie na niemca

jakby miał kupić auto na wiele lat to bym myślał jak Ty z LPG. jeżeli auto ma być na 2-3 lata max, to bym już szukał z gazem (lepiej to co na instalkę nową wydać na generalny przegląd auta i zrobienie wszystkie go co trzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie ja nie kupiłbym auta, w którym jest gaz. Jeśli już ktoś koniecznie musi mieć instalkę,

> to uważam, że lepiej założyć ją samemu.

Dlaczego? Gość przed Tobą wyłożył cztery klocki na instalację, a Ty brzydzisz się prezentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci Niemcy to jednak dziwni ludzie są

> Zamontował hak ??? Po co mu jak tylko w niedzielę do kościoła jeździł.

Pomijając przebiegi, etc. to hak w krajach zachodnich nie musi nic oznaczać, tam większość rowerów wozi się na platformach na haku i choćby z tego powodu był on montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice podrabiane - to raz.

Gaz w DE to unikat - wiec wlasciciel musial niezle tym jezdzic - to dwa

Wyglad kierownicy/schowka przy recznym potwierdza ze to auto nie ma 140 a predzej 300 czy 400 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pitole... fenomen AK..

> Pytanie zasadnicze było jedno:

> Quote:

> Czy Skoda potwierdzi przebieg samochodu ?

> dowiedziałem się o wszystkich ważnych rzeczach, a odpowiedzi jasnej brak...

Potwierdzi tylko ASO, w którym były robione przeglądy. Skoda nie ma ogólnej bazy danych (przynajmniej kilka lat temu nie miała). Zadzwoń do byle jakiego ASO, spytaj czy podadzą historię samochodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wklepałem do vin-decoder.pl to wyszło:

> MARKA Skoda

> MODEL Felicia

> TYP Hatchback

> ROK PRODUKCJI 1998

> SKRZYNIA BIEGOW Manual

> POJEMNOSC 1300

> MOC 50 kW (68 KM)

te dekodery to niezłe bajki mówią , prawdę dowiesz się tylko w serwisie albo kto ma dojście do odpowiedniego kompa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównując do Skód, które miałem i innych posiadanych przez mnie samochodów, to wnętrze wskazuje

> raczej na 300+, niz na 140 kkm

a po czym ? bo nie ukrywam że tu trudno mi się dopatrzeć jakiś specjalnie wysiedzianych siedzeń itp ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te dekodery to niezłe bajki mówią , prawdę dowiesz się tylko w serwisie albo kto ma dojście do

> odpowiedniego kompa

No niekoniecznie, jak wklepałem parę aut przed chwilą, to wszystko się zgadzało. A skoro ten VIN był podany na nalepce LPG, to wszystko wskazuje na to, że instalacja LPG została przeszczepiona z jakiejś Felicji. Ładny ulep, naprawdę facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po czym ? bo nie ukrywam że tu trudno mi się dopatrzeć jakiś specjalnie wysiedzianych siedzeń itp

Siedzenia, kierownica. Żadne ze znanych mi aut nie miało tak zjechanej kierownicy po 140 kkm. Może się mylę, może.... Ale generalnie Skody nie mają aż tak delikatnych kierownic, a mam przegląd sporej ilości aut, użytkowanych masakrycznie. Nie dbam specjalnie o samochody, ale sprzedawałem swoją Fabię z przebiegiem 150 kkm, to fotele wyglądały jak nowe (po wypraniu, oczywiście zlosnik.gif), zaś kierownica miała tylko delikatne ślady zużycia po lewej stronie, przy palcu wskazującym. A kierownica akurat w tej wersji była z Octavii, identyczna jak w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A LPG też pewnie dlatego, że

> w jego landzie to najpopularniejsze paliwo jest.

Sorki ale pitolisz jak potłuczony. Wez pod uwagę ze auto mogł kupiś ktoś kto miał nim zamiar jeździć z 10 -15 lat. Wtedy gaz sie opłaca nawet jak sie robi 10 tyś rocznie. Doklądnie takie samo nastawienie miałem ze swoją Astrą. Zagazowałem , zrobiłem ze 150 tyś przez 11 lat i poszła do ludzi. Nie wnikam czy przebieg tej Octy jest autentyczny czy nie. Ale zakladam że numery rejestracyjne na tablicy i wlepce na szybie wskazują Lipsk a to tzw. Ossi czyli ta ciut biedniejsza strona Niemiec. Auto to żaden Mercedes ani BMW tylko bida jak na niemieckie warunki.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby przebieg był autentyczny. Do zagazowania w 2007 autko robiło średnio z 10 tyś rocznie.

@bjo skrobnij maila do tego warsztatu autogazu z NIemiec. Potwierdzą Ci przebieg do zagazowania a może nawet jakieś dane z poźniejszego serwisu dostaniesz. Niemcy nie mają hopla na punkcie danych osobowych wiec raczej problemu nie będzie o ile napiszesz po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzi tylko ASO, w którym były robione przeglądy. Skoda nie ma ogólnej bazy danych

> (przynajmniej kilka lat temu nie miała). Zadzwoń do byle jakiego ASO, spytaj czy podadzą

> historię samochodu

W tej chwili ztcw może mieć historię krajową. Raczej nie podadzą nic nt serwisowania auta poza granicami naszej bananlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównując wnętrze do mojego golfa 4 z 2005 r., gdzie wiem +/- o ile był cofany to obstawiam że a

> w granicach 2x to co wykazał (+/- 50 tkm - ze wskazaniem na + czyli jakieś 300-350 tkm

porownujac wnetrze do mojego tourana[180kkm] z 2004 roku to ta skoda nie przekroczyla 100kkm ok.gif

powiem wiecej-zadne moje auto nie mialo tak pieknego wnetrza a niektore mialy ponizej 100kkm przebiegu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzi tylko ASO, w którym były robione przeglądy. Skoda nie ma ogólnej bazy danych

> (przynajmniej kilka lat temu nie miała). Zadzwoń do byle jakiego ASO, spytaj czy podadzą

> historię samochodu

W wielu przypadkach można zweryfikować. Kwestia tylko tego czy auto pojawiało się po zakupie w ASO czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg to chyba żart

14 tys rocznie to zart?

Nie kazdy DE wozi sie po 50 tysi.

Ja przez 10 lat zrobilem 200tkm a tylko dlatego, z epierwsze 4 lata robilem 100km dziennie.

Normalnie zamykam sie w 15-18 tys rocznie, w lutym minie jak mam drugie auto 2 lata i 31 tys nakulalem dopiero.

Ta OCTA wnetrze ma normalne, kiere mozna zniszczyc jezdzac w obraczce/sygnecie na lewej rece + ew jak kobietka powozi.

To ze w Briefie jest Pan to zaden dowod, ja w dowodzie tez jestem a jezdzi moja zona swiezo po zdaniu prawka.

Jak sie o auta dba to naprawde dluuugo dobrze wyglada wnetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porownujac wnetrze do mojego tourana[180kkm] z 2004 roku to ta skoda nie przekroczyla 100kkm

> powiem wiecej-zadne moje auto nie mialo tak pieknego wnetrza a niektore mialy ponizej 100kkm

> przebiegu

właśnie też się zdziwiłem że wladmar pisał że bardzo zmęczona ta szkoda icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 14 tys rocznie to zart?

> Nie kazdy DE wozi sie po 50 tysi.

> Ja przez 10 lat zrobilem 200tkm a tylko dlatego, z epierwsze 4 lata robilem 100km dziennie.

> Normalnie zamykam sie w 15-18 tys rocznie, w lutym minie jak mam drugie auto 2 lata i 31 tys

> nakulalem dopiero.

> Ta OCTA wnetrze ma normalne, kiere mozna zniszczyc jezdzac w obraczce/sygnecie na lewej rece + ew

> jak kobietka powozi.

> To ze w Briefie jest Pan to zaden dowod, ja w dowodzie tez jestem a jezdzi moja zona swiezo po

> zdaniu prawka.

> Jak sie o auta dba to naprawde dluuugo dobrze wyglada wnetrze.

Wszystko sie zgadza, ale takich aut sie zwyczajnie nie sprowadza do PL, bo sa drozsze niz u nas hehe.gif

Poza tym, jakos ciezko mi uwierzyc, ze ktos zalozyl w Niemczech gaz, zeby sie turlac 15kkm na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli mogę, moja fabia z przebiegiem 160 paru tys. ma faktycznie nie zmęczona kierownice w stos do

> tej z Octy, wiec rozumiem o czym piszą wyżej...

To zależy głównie od tego jak auto prowadzi dany kierownik. Ja w swojej Astrze po ok 100 tyś wymieniałem kierownicę bo lewa górna ćwiartka wytarła mi sie tak że aż sie kleiła do ręki. Kupiłem używaną skórzaną i po kolejnych 50 tyś było dość mocno widać ślady zużycia. Ale ja prowadzę używając tylko lewej reki bo prawa w tym czasie szlifuje lewarek biegów smile.gif Z kolei mój ojciec emeryt zniszczył kierownicę zakładając na nią blokadę antykradzieżową. Przez 10 lat zrobił Audi 1.9 TDI z 50 tyś a kierownica wygląda jak po 500 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli mogę, moja fabia z przebiegiem 160 paru tys. ma faktycznie nie zmęczona kierownice w stos do

> tej z Octy, wiec rozumiem o czym piszą wyżej...

i moja fabia po 165 tys ma ładniejszą kierownicę,ale octavia już po 36 tys miała tak zmasakrowaną kierownicę że nikt nie wierzył w przbieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać oglądać. Nie patrzeć na przebieg, tylko wziąć na ścieżkę diagnostyczną. Nie słuchać forumowych mądrości ok.gif

Jak po czasie wyjdzie lipa, jechać na giełdę i puścić do ludzi. Na takie auto klient znajdzie się w ciągu 1-2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie ja nie kupiłbym auta, w którym jest gaz. Jeśli już ktoś koniecznie musi mieć instalkę,

> to uważam, że lepiej założyć ją samemu.

auta z zakładaną w PL zaraz przed sprzedażą, czy relatywnie niedawno przed nią, oczywiście masz rację.

Z drugiej strony instalki zakładane za granicą kilka lat temu nadal są na lepszych podzespołach niż te obecnie montowane w PL. Montaż w PL na najlepszych podzespołach to może 10% ogólnej liczby, reszta idzie po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ci Niemcy to jednak dziwni ludzie są

> Zamontował hak ??? Po co mu jak tylko w niedzielę do kościoła jeździł.

Nie generalizuj.

My w jednym aucie w firmie mamy hak, który był użyty zero razy!

Miał być wykorzystywany pod dużą budowę i przejazdy z przyczepą, ale pożyczyliśmy sobie dostawcze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.