Skocz do zawartości

SuperB VS A4


Jasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co wybrać? O to jest pytanie....

Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg 103kkm. Rocznik 2010.

2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda, przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

jak dlugo bedziesz jedzil ?

multitronik to klasyczny automat, cvt czy dsg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

Z tych dwóch guan zdecydowanie Superb ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może sam się przejedź, zamiast pytać tu, gdzie 2% userów jeździło którymkolwiek z tych aut.

> Ja jeździłem 2 i bez problemów bym wybrał.

Ja jezdze 1, ale nie jezdzilem 2, to tez moge napisac, co bym wybral? 270751858-jezyk.gif

Bo jesli chodzi o wyglad, to wybralbym Audi 270751858-jezyk.gif

Skode wzialem ze wzgledu na ilosc miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może sam się przejedź, zamiast pytać tu, gdzie 2% userów jeździło którymkolwiek z tych aut.

> Ja jeździłem 2 i bez problemów bym wybrał.

W salonie można się przejechać z panem sprzedawcą tongue.gif Czyli nie przetestuję samochodu tak jak bym chciał sick.gif

I co to za jazda, która trwa 20 minut buu.gif

Po takiej jeździe, ciężko jest wywnioskować co jest lepsze. Na pierwszy rzut wychodzi, że to prawie to samo.

Jeździłeś dwoma więcej niż godzinę? Jak wrażenia z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

Zdecydowanie skodzine ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

>Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

W takim razie Audi.

Skoda zawsze będzie tylko Skodą. A w szczególności Supreb który jest tak brzydki że aż oczy bolą patrzeć. Miałem podobny dylemat w połowie roku. Rozważałem Superba z uwagi na ilość miejsca. Wybrałem Audi. Miejsca mi sopokojnie wystarcza żeby sie z żoną i kilkuletnim szkodnikiem zapakować na wczasy.

Wybór między DSG a Multitronikiem to jak między dżumą a cholerą biglaugh.gif

Brałbym multitronika bo jeździłem Audi z taką sktryniąi mi sie bardzo spodobało. Co do awaryjności to gdy już kupiłem swoją A4 miałem okazję kilka razy porozmawiać z człowiekiem który prowadzi serwis nieautoryzowany Audi. Twierdził że jest istotna różnica trwałości multitronika między Audi B7 a B8. Dodatkowo skrzynie w benzyniakach z racji innej, bardziej liniowej charakterystyki pracy są mniej podatne na awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak, A4 dla mnie wielkosciowo to troszeczke wiekszy golf.

> SuperB ma wiecej miejsca w srodku niz A6.

> Ja bym sie 2 minut nie zastanawial

> ps. Wiem co mowie, mam SuperB wlasnie z DSG i poki co jest super.

W A4 z 2010 roku nie jest już tak klaustrofobicznie jak w poprzednich generacjach a tym bardziej od golfa ma sporo więcej miejsca.

Superba ładnym autem ciężko nazwać, co nie wróży dobrym trzymaniem wartości przez powiedzmy kolejne pięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W A4 z 2010 roku nie jest już tak klaustrofobicznie jak w poprzednich generacjach a tym bardziej od

> golfa ma sporo więcej miejsca.

> Superba ładnym autem ciężko nazwać, co nie wróży dobrym trzymaniem wartości przez powiedzmy kolejne

> pięć lat.

Hej,

No tyl superba piekny nie jest smile.gif Przod mi sie podoba smile.gif (dopiero ten po liftowy tyl jest ladny).

Wiadomo ze ceny nie bedzie mial jak audi A6 ale jak A4... czemu nie?

Poki co trzymaja ladnie cene.

ps. dla mnie wielkosc jest istotna -> mam 2 dzieciakow i uwielbiam fakt ze superb jest tak dlugi ze nie sa w stanie kopac w przednie fotele smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

skoda tańsza w serwisie, niepopularna wśród złodziei, niepozorna, nie rzuca się w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

Bez zastanowienia AUDI. Jeśli wystarcza ci ilość miejsca, to nie ma dylematu.

Multitronik w benzynowych wersjach nie jest mocno awaryjny(nie bardziej niż DSG), ewentualne naprawy kosztują różnie w zależności od tego, co padnie. Możesz mieć szczęście i zmieścić się w 3tys.zł, ale może być tyle, ile kosztuje nowa, oryginalna mechatronika do DSG.

W SUPERB jest strasznie głośne zawieszenie. Zdziwiło mnie to podczas jazdy tym autem. Brzydota z każdej strony jest dodatkowym argumentem przeciw SKODZIE.

Wykonanie AUDI to jednak klasa premium, SUPRB, to "tylko" SKODA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak, A4 dla mnie wielkosciowo to troszeczke wiekszy golf.

> SuperB ma wiecej miejsca w srodku niz A6.

> Ja bym sie 2 minut nie zastanawial

> ps. Wiem co mowie, mam SuperB wlasnie z DSG i poki co jest super.

kolega się ze swojej A6 przesiadł do mojej SII i powiedział, że nie wysiada .... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

zadajesz pytanie, na które Ty najlepiej znasz odpowiedź. Skoda to bardzo obszerne auto. Jest w nim naprawdę dużo miejsca. Poprawne, ale trzeba pamiętać, że to tania marka, do tego musi się podobać, bo ma wybitnie dziadkowy charakter. Jednak pod względem ilości miejsca w środku się wyróżnia. Także, jeśli dużo podróżujesz, potrzebujesz dużo przestrzeni dla rodziny i bagaży, to Skoda to zapewni.

Z drugiej strony Audi to przeciwna strona w linii grupy. Marka premium, dobrze wykonana i generalnie się podoba. Natomiast jest zdecydowanie ciaśniejsza.

O silnikach i skrzyniach biegów się nie wypowiadam, bo już dużo zostało napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez zastanowienia AUDI. Jeśli wystarcza ci ilość miejsca, to nie ma dylematu.

> Multitronik w benzynowych wersjach nie jest mocno awaryjny(nie bardziej niż DSG), ewentualne

> naprawy kosztują różnie w zależności od tego, co padnie. Możesz mieć szczęście i zmieścić się

> w 3tys.zł, ale może być tyle, ile kosztuje nowa, oryginalna mechatronika do DSG.

> W SUPERB jest strasznie głośne zawieszenie. Zdziwiło mnie to podczas jazdy tym autem. Brzydota z

> każdej strony jest dodatkowym argumentem przeciw SKODZIE.

> Wykonanie AUDI to jednak klasa premium, SUPRB, to "tylko" SKODA.

Ostatnie zdanie potwierdza, że te auta znasz tylko z bajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo mozna powiedziec, ze Kia Magentis byla w klasie wyzej niz A4. Tylko czy to naprawde da

> poglad na sprawe? Tu jest auto premium vs auto mainstream...wiec zalezy czy ta cala aura

> premium jest dla autora wazniejsza niz multitronic i przestrzen.

audi to juz dawno premium tylko z nazwy, juz pisalem, ze mamy w firmie 6 A6 i wszystkie sypia sie na potege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowsza, bardziej kosmiczna... Co nie znaczy, że lepsza...

> Dobra to ona się staje w trzeciej generacji, jak już trafia do Dacii

No tak. Plus teraz w markach mainstream nie dostaniesz juz kosmicznych osiagow, no moze poza Nissanem GTR, ale on tez juz przestal kosztowac w miare mainstreamowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co wybrać? O to jest pytanie....

> Do wyboru mam dwa auta w "tej samej cenie".

> 1) Skoda SuperB w kombi, silnik 1.8 TSI, skrzynia DSG, wyposażona na maxa. (Platinium) - przebieg

> 103kkm. Rocznik 2010.

> 2) Audi A4 w kombi, silnik 1.8, skrzynia multitronic, wyposażona troszkę skromniej niż Skoda,

> przebieg 160 kkm, rocznik 2010.

> Cena dokładnie taka sama obydwóch aut. Nie porównuję przestrzeni, bo skoda wygrywa.

> Chodzi mi głównie o bezawaryjność, komfort.

> Wybór taki, bo ma byc kombi, ma być benzyna (przebiegi roczne rzędu 11 kkm) i automat obowiązkowo.

> Pozdrawiam

co tydzień do wykonawcy latam służbowym Superbem (coprawda w dieslu i manualu), ale ja na taki gabaryt (w sumie to D+), to komfort jest żenujący (i nie mam tu na mysli klekotu)... twardo i głośno... do tego wykonanie wnętrza (i gumowy uchwyt do zamykania bagażnika), strach smile.gif

mój P508 pomimo "rozmiaru" mniej, jedzie dużo ciszej i przyjemniej...

A4 przestałem śledzić, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jeszcze lepsza technologie, ale to tylko w wysokich modelach.

A i to nie jest to jakas bardzo istotna różnica. Kiedyś marki premium miały klimatyzację, 4WD, mocne silniki, ESP i tak dalej. To były rzeczy bardzo istotne, a niedostępne w zwykłych samochodach. Teraz wyposażenie marki premium (poza, jak słusznie zauważyłeś, wysokimi modelami) niczym się nie różni od zwykłego, trzy razy tańszego auta. Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby Skoda była obiektywnie lepsza od Audi. Teraz SuperB jest lepszy od Audi A4. Audi ma ciut lepsze plastiki i na tym polega "premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz SuperB jest lepszy od Audi A4. Audi ma

> ciut lepsze plastiki i na tym polega "premium".

A4 się jednak "trochę" lepiej prowadzi. A4 ma prawdziwe Q a Skoda tylko Haldexa. A4 ma dużo większy wybór silników i ogólnie większe możliwości konfiguracji przy zakupie. Nie jestem fanem Audi ani w ogóle VAGa, jednak sprowadzanie tego wszystkiego do ciut lepszych plastików to chyba jednak lekkie nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tydzień do wykonawcy latam służbowym Superbem (coprawda w dieslu i manualu), ale ja na taki

> gabaryt (w sumie to D+), to komfort jest żenujący (i nie mam tu na mysli klekotu)... twardo i

> głośno... do tego wykonanie wnętrza (i gumowy uchwyt do zamykania bagażnika), strach

> mój P508 pomimo "rozmiaru" mniej, jedzie dużo ciszej i przyjemniej...

> A4 przestałem śledzić, to nie wiem.

Słuszna uwaga!!

Ważne jest to co kto lubi. Ja dostaję we francuskich autach choroby morskiej, a wujek twierdzi, że moje auto nie ma opon i jedzie na samych felgach bo w ogóle nie amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuszna uwaga!!

> Ważne jest to co kto lubi. Ja dostaję we francuskich autach choroby morskiej, a wujek twierdzi, że

> moje auto nie ma opon i jedzie na samych felgach bo w ogóle nie amortyzuje.

nie no bez przesady. żaden producent nie pozwoli sobie obecnie na tapczan, który potem pismakom odpadnie w teście łosia. nie te czasy...

przykładowy p508 jest komfortowy, ale nie dzieje się to kosztem jakiegoś koszmarnego prowadzenia i bujania:) po prostu od rozmiaru -> suberba, oczekiwałbym trochę więcej... sam olbrzymi bagażnik i miejsce na nogi z tyłu... mnie osobiście nie przekonuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A4 się jednak "trochę" lepiej prowadzi. A4 ma prawdziwe Q a Skoda tylko Haldexa. A4 ma dużo większy

> wybór silników i ogólnie większe możliwości konfiguracji przy zakupie. Nie jestem fanem Audi

> ani w ogóle VAGa, jednak sprowadzanie tego wszystkiego do ciut lepszych plastików to chyba

> jednak lekkie nadużycie.

Ale Audi, wzbogacone o te bajery jest dwa razy droższe. Mając 120 kzł i chcąc kupić nowe auto... Audi przegrywa z jakąś tam Skodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... nie jesteś klientem dla Audi BMW czy innego Merca. Dozbieraj albo kup Skodę.

Dlaczego? Jak najbardziej jestem. Nie rozumiem tylko, dlaczego mam przepłacać, żeby dostać to samo, co w tańszych markach. W imię lepszych plastików? niewiem.gif Chętnie wydam pieniądze na coś, co naprawdę jest premium. BMW, Mercedes - OK, widzę sens ok.gif Ale Audi? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tydzień do wykonawcy latam służbowym Superbem (coprawda w dieslu i manualu), ale ja na taki

> gabaryt (w sumie to D+), to komfort jest żenujący (i nie mam tu na mysli klekotu)... twardo i

> głośno... do tego wykonanie wnętrza (i gumowy uchwyt do zamykania bagażnika), strach

> mój P508 pomimo "rozmiaru" mniej, jedzie dużo ciszej i przyjemniej...

> A4 przestałem śledzić, to nie wiem.

Bo ten wielki superb ma 10 cm mniejszy rozstaw osi od np. mondeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam pryska - w superb mogę z tyłu założyć nogę na nogę. W mondeo nie. W środku skoda jest

> naprawdę bezkonkurencyjna -

widzisz. imho - hala magazynowa w środku ok, ale nie zaniedbujmy innych rzeczy. materiały jak w segmencie niżej, komfort tak samo...

>z tego też wynika jej kontrowersyjny dla niektórych kształt - nie

> trzyma proporcji.

a to inna kwestia. jakbym tym miał jezdzic to bym pod pokrowcem trzymał, coby przechodząc nie oglądać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chętnie wydam pieniądze na coś, co

> naprawdę jest premium. BMW, Mercedes - OK, widzę sens Ale Audi?

Tu już wchodzimy w subiektywną ocenę co jest premium a co nie jest.

Dla mnie Lexus, Audi, Merc i BMW to ta sama liga. Jakoś nie widzę różnicy między tymi markami zwłaszcza gdy jest w środku pełna skóra.

Volvo to ciut niżej ale nie dlatego, że wnętrze jest jakieś gorsze jakościowo, tylko to subiektywne odczucie, że Chiny mi w tym segmencie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.