Skocz do zawartości

światła przeciwmgłowe przednie


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

Dobre pytanie hmm.gif

Niedawno sobie uświadomiłem, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy to było. Coś kojarzę, że ostatnio w Polonezie, a to było min 23 lata temu zlosnik.gif

W związku z tym rozważam wywalenie przeciwmgłowych i zamontowanie w ich miejsce świateł do jazdy dziennej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre pytanie

> Niedawno sobie uświadomiłem, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy to było. Coś kojarzę,

> że ostatnio w Polonezie, a to było min 23 lata temu

> W związku z tym rozważam wywalenie przeciwmgłowych i zamontowanie w ich miejsce świateł do jazdy

> dziennej

też ten pomysł chodzi mi po głowie dlatego pytam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

w seicento często - miałem spięte haluxy z długimi biglaugh.gif - jak włączałem długie razemm się paliły halucxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

Codziennie. Mam je umieszczone w reflektorze głównym i pełnią one u mnie rolę dziennych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to często jest? Gdzie mieszkasz ?

Południowa Polska zlosnik.gif. Bywa, że wracam do któregoś domu po nocy grinser006.gif i sezonowo jest "mleko" przed szybą. Wyłączam mijania i na przeciwmgłowych da się jakoś jechać, bo widać drogę kilka metrów przed maską. Po to one są! Pomijam wygląd samochodu na co dzień z halogenami w chromowanych obwódkach i bez biglaugh.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre pytanie

> Niedawno sobie uświadomiłem, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć kiedy to było. Coś kojarzę,

> że ostatnio w Polonezie, a to było min 23 lata temu

> W związku z tym rozważam wywalenie przeciwmgłowych i zamontowanie w ich miejsce świateł do jazdy

> dziennej

Ja wymieniłem na dzienne przynajmniej sie przydają

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

Gdy ich nie miałem - narzekałem zlosnik.gif

Teraz gdy mam - przydają się rzadko, ale jednak odczuwam ich dobrodziejstwo, bo do pracy mam drogę nad jeziorem, a do domu przez las, więc korzystam we mgle i po ciemku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłączasz mijania i jedziesz tylko na przeciwmgłowych czy na pozycyjnych i przeciwmgłowych?

a jest możliwość jazdy na przeciwmgłowych przednich bez włączonych pozycyjnych?

pytam, bo ja nie spotkałem takiego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłączasz mijania i jedziesz tylko na przeciwmgłowych czy na pozycyjnych i przeciwmgłowych?

Na pozycyjnych i przeciwmgłowych, bo inaczej się nie da! chaja.gifzlosnik.gif

Intensywnie pracuję nad tym, żeby w Clio migać długimi razem z przeciwmgłowymi biglaugh.gif i jak w we wszystkich poprzednich samochodach dojdę do tego zlosnik.gif, mimo że jest coraz trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pozycyjnych i przeciwmgłowych, bo inaczej się nie da!

U mnie przy automatycznych światłach, gdy jadę na dziennych i chcę włączyć przeciwmgłowe to włączają się światła mijania i nie mam możliwości zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przy automatycznych światłach, gdy jadę na dziennych i chcę włączyć przeciwmgłowe to

> włączają się światła mijania i nie mam możliwości zmiany.

Musi się dać! Inaczej nie miało by to sensu facepalm%5B1%5D.gif. Przejdź na manual, włącz postojówki i na manetce czy gdzie to tam masz wrzuć przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi się dać! Inaczej nie miało by to sensu . Przejdź na manual, włącz postojówki i na manetce czy gdzie to tam masz wrzuć przeciwmgielne.

Jutro sprawdzę, bo zawsze jeździłem na auto i nie kombinowałem ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. 200 razy w roku.

mało mnie interesuje ile, do tego się nie odnosiłem.

Wyprostowałem tylko myślenie kolegi, który sądził że tylko podczas mgły i na krętych drogach można używać przednich pmgielnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

Nawet tyle nie. Włączają mi się w nocy, gdy wrzucę wsteczny, ale od sierpnia 2013 jeszcze ich ręcznie nie włączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż mi tą zmniejszoną przejrzystość w czasie deszczu.

widoczność w czasie opadów jest mniejsza czy Ci się to podoba czy nie.

Ja Ci nic udowadniać, czy pokazywać, nie muszę. Każda woda, niezależnie czy jest to deszcz, mgła czy śnieg, w powietrzu ogranicza przejrzystość i widoczność. Jeżeli twierdzisz inaczej to chyba Ty musisz tu coś udowodnić i obalić trochę fizyki na dowód grinser006.gif

Quote:

Art. 30.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą,
opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami
, a ponadto:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

Parę razy mi się zdarzyło, kiedy h7 od mijania się przepaliła - do czasu wymiany żarówki.

Przeciwmgielne przednie mam w lampach, w dzień wyglądają niemal jak dzienne/mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Pytam z ciekawości. Ile razy w ciągu roku zdarzy się wam używać świateł przeciwmgłowych

> przednich?

> Mnie chyba raz

W obecnym samochodzie nie mam, w poprzednich używałem najczęściej przy jeździe po parszywych drogach - lepiej dziury i doły widać. W trakcie mgły, to może kilka razy w życiu mi się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.