Skocz do zawartości

Jazda z badaniem technicznym nie wbitym w dowód


gajos120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skończyły mi się miejsca w dowodzie na pieczątki diagnosty i jeżdzę z papierem z SKP z pieczątką itp z badaniem technicznym. Nie bardzo chce wyrabiać nowym dowód bo pojeżdżę tym autem może z rok jeszcze.

Czy orientujecie się jak wygląda ewentualny mandat? czy jest to zgodne z prawem? Bo badanie techniczne w końcu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skończyły mi się miejsca w dowodzie na pieczątki diagnosty i jeżdzę z papierem z SKP z pieczątką

> itp z badaniem technicznym. Nie bardzo chce wyrabiać nowym dowód bo pojeżdżę tym autem może z

> rok jeszcze.

> Czy orientujecie się jak wygląda ewentualny mandat? czy jest to zgodne z prawem? Bo badanie

> techniczne w końcu jest

jak to tylko na krotki okres czasu - może spróbuj czy wbiją w adnotacje urzędowe? Albo po prostu powiedzieć w razie W policjantowi jak na spowiedzi - może zrozumie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skończyły mi się miejsca w dowodzie na pieczątki diagnosty i jeżdzę z papierem z SKP z pieczątką

> itp z badaniem technicznym. Nie bardzo chce wyrabiać nowym dowód bo pojeżdżę tym autem może z

> rok jeszcze.

> Czy orientujecie się jak wygląda ewentualny mandat? czy jest to zgodne z prawem? Bo badanie

> techniczne w końcu jest

jeździj rok bez DR przy sobie - max co Cię może za to czekać to 50zł, Policja sobie sprawdzi że masz ważny przegląd w CEPIKu i włala zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostajesz na SKP zaświadczenie. Ważne tylko przez miesiąc i lecisz po nowy dowód. Po przekroczeniu

> miesiąca jeździsz jakby bez BT

nono.gif

Zaświadczenie jest normalnym przeglądem i ważne jest normalnie przez rok (zdanie diagnosty), pod warunkiem, że jest na nim napisana adnotacja o braku miejsca na pieczątki w DR. Miałem to samo u siebie, tylko w przyczepie camp., nie chaciałem wymieniać dowodu przed wyjazdem z obawy czy go zrobią i miałem kontrolę jak papier miał trzy miesiące. Panowie policjanci nie mieli problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostajesz na SKP zaświadczenie. Ważne tylko przez miesiąc i lecisz po nowy dowód. Po przekroczeniu

> miesiąca jeździsz jakby bez BT

Czemu piszesz bzdury i wprowadzasz w błąd ?

Jest z tym zaświadczeniem pewien problem, ale kiedyś rozważaliśmy temat z Liwkiem - wyszło nam, że co najwyżej policjant może zatrzymać DR za niezgodność ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu piszesz bzdury i wprowadzasz w błąd ?

> Jest z tym zaświadczeniem pewien problem, ale kiedyś rozważaliśmy temat z Liwkiem - wyszło nam, że

> co najwyżej policjant może zatrzymać DR za niezgodność ze stanem faktycznym.

https://www.facebook.com/Fundacjasilaserca/posts/652845228065306

Forum diagnostów NORCOM:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/printview.php?t=2473&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&p=6583712

Czy niezgodność, czy co tam - i tak po miesiącu będą problemy, a koledzy wyżej zapędzili się z ocenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skończyły mi się miejsca w dowodzie na pieczątki diagnosty i jeżdzę z papierem z SKP z pieczątką

> itp z badaniem technicznym. Nie bardzo chce wyrabiać nowym dowód bo pojeżdżę tym autem może z

> rok jeszcze.

> Czy orientujecie się jak wygląda ewentualny mandat? czy jest to zgodne z prawem? Bo badanie

> techniczne w końcu jest

Ile kosztuje nowy DR, że robisz takie kombinacje? Przecież tablice zostaną stare, dostaniesz tylko nowy papierek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy niezgodność, czy co tam - i tak po miesiącu będą problemy, a koledzy wyżej zapędzili się z

> ocenami.

Po co wklejasz linki zawierające stek bzdur? Przestałem czytać odpowiednio przy fragmentach o zaświadczeniu ważnym 30 dni i "problemach z OC i AC".

Nie będzie żadnych problemów. Konsekwencją jazdy bez pieczątki jest zatrzymanie DR i konieczność jego wymiany. Czyli dokładnie to co w przypadku dobrowolnej wymiany z ww. przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile kosztuje nowy DR, że robisz takie kombinacje? Przecież tablice zostaną stare, dostaniesz tylko

> nowy papierek.

Pewnie z godzinę, którą można wykorzystać na coś innego.

Ja z zaświadczeniami jeździłem ponad rok - więc w sumie z dwoma. Sprzedałem auto z DR bez miejsca na kolejne pieczątki - nowy właściciel i tak dostał nowy DR z datą ostatniego badania. Ja zaoszczędziłem godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.facebook.com/Fundacjasilaserca/posts/652845228065306

Może wkleisz jeszcze link do FB p. Tadeusza Rydzyka ?

Jak czytanie ustaw jest bardzo bolesne, to tutaj masz wersję dla policjantów, to powinien każdy ogarnąć.

Dla jeszcze większego uproszczenia (bo tam dużo tekstu i cytaty z przepisów są), przekleję konkluzję (znaczy to co ważne):

"należy stwierdzić, iż gdy właściciel w ciągu 1 miesiąca nie zgłosi właściwemu staroście zmiany stanu faktycznego odnoszącego się do „daty” kolejnego badania technicznego, istnieje podstawa do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjanta, lecz nie w związku z brakiem badań technicznych, a w związku z faktem, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździj rok bez DR przy sobie - max co Cię może za to czekać to 50zł, Policja sobie sprawdzi że

> masz ważny przegląd w CEPIKu i włala

I do tego może zatrzymać dowód rejestracyjny, a jak go rano żona wkurzyła, to bez możliwości kontynuacji jazdy i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu piszesz bzdury i wprowadzasz w błąd ?

> Jest z tym zaświadczeniem pewien problem, ale kiedyś rozważaliśmy temat z Liwkiem - wyszło nam, że

> co najwyżej policjant może zatrzymać DR za niezgodność ze stanem faktycznym.

To juz chyba lepiej jezdzic bez dowodu grinser006.gif

Nie bedzie trzeba pozniej odbierac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> nie w związku z brakiem badań technicznych, a w związku z faktem, że dane w nim zawarte nie

> odpowiadają stanowi faktycznemu."

I właśnie dlatego w takiej sytuacji nie mając przy sobie DR, policjant sprawdza sobie w CEPIK czy mamy badania a nam daje mandacik za brak dokumentu (choć w praktyce większość oleje i pouczy). Stąd moja rada zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa tygodnie temu wraz ze mną milicja zatrzymała klienta w astrze właśnie ze "świstkiem" z SKP, gdyż dowód się skończył.

Dowód zatrzymali.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile kosztuje nowy DR, że robisz takie kombinacje? Przecież tablice zostaną stare, dostaniesz tylko

> nowy papierek.

Dowód kosztuje dokładnie 54,50 zł

Robią go w ciągu tygodnia.

Jak potrzebujesz na ten czas miękkiego to jeszcze chyba 19 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Skończyły mi się miejsca w dowodzie na pieczątki diagnosty i jeżdzę z papierem z SKP z pieczątką

> itp z badaniem technicznym. Nie bardzo chce wyrabiać nowym dowód bo pojeżdżę tym autem może z

> rok jeszcze.

> Czy orientujecie się jak wygląda ewentualny mandat? czy jest to zgodne z prawem? Bo badanie

> techniczne w końcu jest

3 lata jeździłem z kartką i jakoś dało radę. Przy rutynówkach tylko krótkie zdanie, żeby wymienić dowód, bo za długo na tym nie powinienem jeździć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę trochę sprzecznych opinii, za wszystkie dzięki serdeczne:)

postnowiłem, że dla świętego spokoju wymienię ten dowód chociaż planuję tym autem pojeździć max rok (zobaczcie co mam w podpisie hehe:)

dziś byłem w WK i nowy dowód 53 plus tymczasowy ok tam jakoś 20 zł. Na moje pytanie po co mi tymczasowy dostałem odpowiedź, że podczas gdy składam wniosek o wydanie kolejnego dowodu (już trzeci u mnie w tym aucie, tylko 6 miejsc na pieczątke porażka....) muszę oddać im aktualny dowód wraz z kartką z badaniem technicznym i czekam sobie z tym tymczasowym do miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile kosztuje nowy DR, że robisz takie kombinacje? Przecież tablice zostaną stare, dostaniesz tylko

> nowy papierek.

73 zł... no ale wiesz auto warte 500 więc średnia przyjemność, poza tym potrzymam to auto może pół roku może max rok, no i pamiętajmy też o straconym czasie, pół dnia w urzędzie, kolejki tam masakryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych miejscach na przegląd techniczny w dowodach to już kiedyś pisałem. W starych dowodach (początek lat 90-tych) było 10 miejsc choć dowód składał się "na pół". Teraz składa się na "3 razy" (czyli jest większy o 50%) a miejsc jest tylko 6 sick.gif

Ciekawe dlaczego, bo przecież chyba nie chodzi o pieniążki za wymiany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moje pytanie po co mi

> tymczasowy dostałem odpowiedź, że podczas gdy składam wniosek o wydanie kolejnego dowodu muszę oddać im aktualny

> dowód wraz z kartką z badaniem technicznym i czekam sobie z tym tymczasowym

Oto Polska właśnie... sick.gif co WK to inaczej, a przepisy niby takie same screwy.gif

W moim WK nie kupujesz DR tymczasowego, jeździsz z dotychczasowym z adnotacją "OCZEKUJE NA NOWY DR - BRAK MIEJSCA NA BT" + do kompletu zaświadczenie z SKP i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalny problem w naszym kraju niestety polega na tym, że nie ma jednoznacznych przepisów, tylko dowolna interpretacja panów policial.gif

Jeden puści, inny znajdzie problem. Ja przy kontroli miałem papier z SKP po ponad dwóch miesiącach i nie miał żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalny problem w naszym kraju niestety polega na tym, że nie ma jednoznacznych przepisów, tylko

> dowolna interpretacja panów

> Jeden puści, inny znajdzie problem. Ja przy kontroli miałem papier z SKP po ponad dwóch miesiącach

> i nie miał żadnych problemów.

No chyba zależy to od policji, wczoraj oglądałem jakiś program o ich pracy i zatrzymali gościowi dowód rejestracyjny bo jeździł kilka miesięcy na karteczce z przeglądu (w dowodzie brak miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba zależy to od policji,

Dokładnie. Oczywiście nie twierdze, że prawidłowa jest sytuacja, że ktoś jeździ pół roku, czy więcej ze świstkiem. Ale brak jednoznacznych wykładni przepisów jest u nas wszędzie, więc jest i dowolne widzimisię, czy to policjanta, czy urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba zależy to od policji, wczoraj oglądałem jakiś program o ich pracy i zatrzymali gościowi

> dowód rejestracyjny bo jeździł kilka miesięcy na karteczce z przeglądu (w dowodzie brak

> miejsca)

Wieczorem na TVN? Bo goście kręcili się w nocy beemką po warszawskiej Pradze i policaje mysleli, że to dilerzy narkotyków. No i goście niespójnie gadali, że "z Warszwy jadą"... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sensie że jak zabiorą to trzeba wyrabiać próbne żeby zrobić przegląd

Nie słyszałem o czymś takim a obecnie pracuję w wydziale ewidencji i rejestracji. CI z zabranymi dowodzikami normalnie robią sobie badanie techniczne i przychodzą ze świstkiem od diagnosty po odbiór dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - może? Nowe dowody osobiste nie będą zawierały adresu.

też już czytałem o nowych dowodach ,ale przypuśćmy że pan kowalski był zameldowany w Warszawie, nie mieszkał w tym lokalu, nie uiszczał opłat i gmina zabrała to mieszkanie wymeldowując pana kowalskiego, w dokumentach jednak jak dowód osobisty czy dowód rejestracyjny widnieje jeszcze wpis o zameldowaniu, ale w podległym urzędzie nie może już załatwić żadnych spraw bo nie jest już mieszkańcem, i teraz np. skończyły się miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym i co dalej pytam się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dwa tygodnie temu wraz ze mną milicja zatrzymała klienta w astrze właśnie ze "świstkiem" z SKP,

> gdyż dowód się skończył.

> Dowód zatrzymali.

> Pozdrawiam.

5 lat, multum kontroli drogowych, nawet tych z mandatem, auto z zewnątrz patrząc trup, schodzi klar, miejscami odpadł lakier, auto 16 letnie, co roku zaświadczenie na kartce A4 o przeglądzie i ani razu nikt nie zabrał dowodu, bo nie mają do tego prawa - z uwagi na brak miejsca na stempel z skp.

także nie piszcie bzdur... może kolesiowi zabrał dowód "za coś" ale na pewno nie za badanie techniczne nie wstemplowane w dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat, multum kontroli drogowych, nawet tych z mandatem, auto z zewnątrz patrząc trup, schodzi

> klar, miejscami odpadł lakier, auto 16 letnie, co roku zaświadczenie na kartce A4 o

> przeglądzie i ani razu nikt nie zabrał dowodu, bo nie mają do tego prawa - z uwagi na brak

> miejsca na stempel z skp.

> także nie piszcie bzdur...

I tu się z tobą zgadzam. Udziela się tutaj kupa teoretyków, a ja miałem podobnie. Co prawda raz, ale policjant nawet słowa nie powiedział ani dowodu nie zabrał.

>może kolesiowi zabrał dowód "za coś" ale na pewno nie za badanie

> techniczne nie wstemplowane w dowód

Dokładnie. Świstek z SKP można mieć z rożnych powodów, u mnie była adnotacja: brak miejsca na pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rozbrajają mnie pytania o brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym.

Chyba średnio raz na kwartał musi się takie pytanie pojawić.

Podobnie jak z naklejkami rejestracyjnymi na szybę. Choć w tym przypadku już dawno nie było tego typu pytania.

Czy to naprawdę tak trudno pójść raz na kilka lat do urzędu i załatwić sprawę tak jak ma być?

Masz 30 dni na zaktualizowanie jakichkolwiek danych w dowodzie rejestracyjnym, które uległy zmianie.

To samo z brakiem miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli tego nie zrobisz to Policjant ma pretekst do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalny problem w naszym kraju niestety polega na tym, że nie ma jednoznacznych przepisów, tylko

> dowolna interpretacja panów

> Jeden puści, inny znajdzie problem. Ja przy kontroli miałem papier z SKP po ponad dwóch miesiącach

> i nie miał żadnych problemów.

Bo często Policjanci nie wiedzą co mają robić, bo nie znają do końca wytycznych. Podobnie jak ze światłami do jazdy dziennej.

Będąc w Helu na wczasach miałem kontrolę dotyczącą świateł dziennych. Policjant nie bardzo chciał mi uwierzyć, że tylne światła pozycyjne nie muszą się świecić.

Ale zapytał przez radio, przyznał mi rację i rozstaliśmy się w dobrych nastrojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to naprawdę tak trudno pójść raz na kilka lat do urzędu i załatwić sprawę tak jak ma być?

Święta racja, ja zwlekałem z wymianą tylko dlatego, ze nie miałem pewności czy zdążę przed wyjazdem. Ale właśnie wczoraj już odebrałem nowy. Po dwóch tygodniach.

>Policjant nie bardzo chciał mi uwierzyć, że tylne światła pozycyjne nie muszą się świecić.

To tylko świadczy, jak wygląda nasz cały aparat państwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tylko świadczy, jak wygląda nasz cały aparat państwowy.

To akurat drobna niewiedza. Ważne, że przy mnie po prostu zapytał się żeby się upewnić. Nie było żadnego wywyższania się chojrakowania czy udowadniania kto jest mądrzejszy. Ot po prostu szybkie i sprawne załatwienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat drobna niewiedza. Ważne, że przy mnie po prostu zapytał się żeby się upewnić. Nie było

> żadnego wywyższania się chojrakowania czy udowadniania kto jest mądrzejszy. Ot po prostu

> szybkie i sprawne załatwienie sprawy.

Tylko czy takie rzeczy nie powinien wiedzieć? W końcu to policjant z drogówki. To my o tym wiemy, że przy dziennych nie muszą być zapalone tylne, a on nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy takie rzeczy nie powinien wiedzieć? W końcu to policjant z drogówki. To my o tym wiemy,

> że przy dziennych nie muszą być zapalone tylne, a on nie wie?

a ilu kierujących nie ma pojęcia, że podczas deszczu/po deszczu gdy z jezdni podnoszona jest mgiełka pozostałej wody nie wolno jeździć na dziennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ilu kierujących nie ma pojęcia, że podczas deszczu/po deszczu gdy z jezdni podnoszona jest

> mgiełka pozostałej wody nie wolno jeździć na dziennych?

Masz rację, jednak uważam, ze policjant z drogówki jakąś wiedzę powinien mieć, bo z reguły nas poucza i uważa się za mądrzejszego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Nie widzisz samochodu w dzień? W dodatku z włączonymi światłami dziennymi.

Rozumiem jakieś chińskie diódki - można nie zauważyć, bo to nawet podczas słonecznej pogody wygląda jak białe, małe odblaskowe paski.

Ale normalne homologowane lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, jednak uważam, ze policjant z drogówki jakąś wiedzę powinien mieć, bo z reguły nas

> poucza i uważa się za mądrzejszego

Niestety nikt nie jest bez skazy i nie wszystko może wiedzieć. Bardzo dobrze, że potrafi się w takim momencie przyznać do błędu i upewnić niż brnąć w ślepy zaułek i się miotać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co? Nie widzisz samochodu w dzień? W dodatku z włączonymi światłami dziennymi.

> Rozumiem jakieś chińskie diódki - można nie zauważyć, bo to nawet podczas słonecznej pogody wygląda

> jak białe, małe odblaskowe paski.

> Ale normalne homologowane lampy?

po primo przepis mówi jasno, że masz wtedy używać mijania i mało ważne co się komu widzi/wydaje.

Quote:

Art. 51

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.


Secundo dziennych podczas jazdy po A/S przy deszczu we wstecznym lusterku w zasadzie nie widać, ilość wody podnoszona spod kół skutecznie tłumi nawet te najlepsze, homologowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5 lat, multum kontroli drogowych, nawet tych z mandatem, auto z zewnątrz patrząc trup, schodzi

> klar, miejscami odpadł lakier, auto 16 letnie, co roku zaświadczenie na kartce A4 o

> przeglądzie i ani razu nikt nie zabrał dowodu, bo nie mają do tego prawa - z uwagi na brak

> miejsca na stempel z skp.

> także nie piszcie bzdur... może kolesiowi zabrał dowód "za coś" ale na pewno nie za badanie

> techniczne nie wstemplowane w dowód

to że Ci nikt nie zabrał też nie jest wyznacznikiem - może trafiłeś na takich co nie chcą z drobiazgu robić kłopotu, albo takich co nie do końca wiedzą jak postępować. Wpis o ważności badania technicznego jest taką "daną" o którym mowa jest w pouczeniu zawartym w dowodzie rejestracyjnym. W połączeniu z warunkami zatrzymania DR o których wspomina KD daje to możliwość zatrzymania DR.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu się z tobą zgadzam. Udziela się tutaj kupa teoretyków, a ja miałem podobnie. Co prawda raz,

> ale policjant nawet słowa nie powiedział ani dowodu nie zabrał.

> Dokładnie. Świstek z SKP można mieć z rożnych powodów, u mnie była adnotacja: brak miejsca na

> pieczątki.

i masz pouczenie w dowodzie - wszelkie zmiany należy zgłaszać w ciągu 30 dni.

a KD wspomina o możliwości zatrzymania DR gdy dane zawarte w DR nie odpowiadają stanowi faktycznemu. Na co sam dajesz dowód pokazując badanie na "świstku" od diagnosty - czyli np ode mnie.

to że Ci nikt nie zabrał też nie jest wyznacznikiem - może trafiłeś na takich co nie chcą z drobiazgu robić kłopotu, albo takich co nie do końca wiedzą jak postępować. Wpis o ważności badania technicznego jest taką "daną" o którym mowa jest w pouczeniu zawartym w dowodzie rejestracyjnym. W połączeniu z warunkami zatrzymania DR o których wspomina KD daje to możliwość zatrzymania DR.

Mam też spory kontakt z policjantami i naprawdę część ich nie chce robić górkę "zwykłym obywatelom" mimo" wytycznych z góry"

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.