Skocz do zawartości

Test: pierwsze 6k km w Euro smieciu - Merc E-Class MY14


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Bloody hell - trudno sie z toba nie zgodzic - prawda oczywsice jest gdzies po srodku[...]

20.GIF

> Standard ale - tu moze pokazuje swoj wiek - pamietam z lat 90tych jak zaczalem velour - dalej

> sprzedje sie dobrze na JDM - bylby IMVHO idealnym rozwiazaniem[...], nie wiem jak w EU ale u

> mnie tego nie spotkasz od 15 lat[...], a szkoda[...]

Też pamiętam grinser006.gif

Ooo, rany jakie to były fajne tapicerki!!

Przyjemne w dotyku i trwałe!

W EU praktycznie zapomniane.

Ostatnie auto z nowszych, jakim jechałem z welurami to Pug 407

Peugeot-407-4.jpg

Z braku weluru, obecnie najbardziej lubię skóra+alcantara ok.gif

t44d3f4_CIMG0593.jpg

> Nie no oczywsice, ze nie, chyba ze chcesz odkryc bezdroza i krzaki[....]

grinser006.gifok.gif

> Raczej chodzilo mi oto, ze w Merc wcisniesz i ... nic, w LC wcisniesz i czujesz..

Jakby Merc miał 6 lub 8 cyl to też byś czuł grinser006.gif

Wiem jak to jest z najmniejszymi silnikami w MB, auto jedzie poprawnie i jakoś tam przyspiesza, ale czuć, że to absolutne minimum jakie może tu być

> Z glosnoscia bym sie sprzeczal, mowimy o LC czy o Prado?

O Prado (u nas LC150) i głośności to nie ma co gadać facepalm%5B1%5D.gifgrinser006.gif

W LC (u nas zwany LCV8) jest znacznie lepiej, głównie dzięki akustycznej przedniej szybie. Przy wyższych prędkościach jednak szum z podwozia i opon znacznie wzrasta.

> Bo patrzymy kazdy ze swoich warunkow, ja widze droge, i ty widzisz droge[...], twoja jest kreta,

> moja prosta. Ty widzisz przewage Merc ja widze LC. Oczywiscie, ze nie moge wierdzic, ze LC

> jest trzyma lepiej drogi przy 160km/h, czy na zakretach (a szkoda - byla by swietna

> propaganda) - ale w codziennym uzytkowaniu widze wiecej zalet LC nad E200 - jesli to ma

> sens[...]

W pełni to rozumiem.

W warunkach EU nie masz szans wykorzystać w pełni potencjału LC.

> A co psuje sie?

Airmatic lubi opaść i już nie wstać grinser006.gif

Ale komfort jaki zapewnia, gdy działa jest świetny ok.gif

239415d1341788659-i-know-there-s-lot-concern-over-failed-airmatic-components-there-any-photo-45.jpg

> Calosc sklania do powrotu, napewno. Jedno "ale" - rozmawiajac z wlasciceliami ktorzy mieli "pare"

> jest roznica w miedzy tymi Made in Saouth Africa vs Made in Germany[...]

> Prawda czy mit?

Nie mam pojęcia grinser006.gif

Nie mam styczności z tymi Made in SA niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już fantazjujesz to choć trochę trzymaj się rzeczywistości

Uuuu, mam juz uciekacpanic.gif do innej piaskownicy?

Zle trafiles... smirk.gif[...]

bo S-series z wąskimi głowicami

> skończyli produkować w zeszłym wieku.

2ZR-FE, premiera 2007 jesli dobrze pamietam, moze 2006. Uzywany w Corolla Asia-Pacific - od takze tego roku. Roznice dodali VVTi i torche sie stop zmienilziew.gif, dalej konstrukcja, podstawowe paramemtry sa TE same jak silnika z lat 90tych

Fantazja? niewiem.gif czy po prostu nie znasz faktow? A moze nagle Toyotahehe.gif opracowala jakis nowy cykl spalaniazlosnik.gif[...]

Dwa totalnie wiem - ja nie wyraznie piszewaytogo.gif[...] a lbo nietorzy po prostu nie wiedza co czytaja, napisze wyrazniejskromny.gif[...]

Toyota jak dotychczasz miala Turbo gleboko w d... - nie jak EU produkty, nie znajdziesz Camry majace Turbo, Nie znajdziesz Avalon majacy Turbo, nie znajdzeisz Prado majace 2.0l Turbo etc ... idea jest dalej ta sama jak w latach 90tych bo to jest to CO KLIENCI CHCApalacz.gif[...] czyli naturalny aspired 4 cylindrowy silnik....

Widzisz roznice miedzy EU a J? Czy mam fantazjowac dalejpalacz.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuuu, mam juz uciekac do innej piaskownicy?

> Zle trafiles... [...]

> bo S-series z wąskimi głowicami

> 2ZR-FE, premiera 2007 jesli dobrze pamietam, moze 2006. Uzywany w Corolla Asia-Pacific - od takze

> tego roku. Roznice dodali VVTi i torche sie stop zmienil, dalej konstrukcja, podstawowe

> paramemtry sa TE same jak silnika z lat 90tych

> Fantazja? czy po prostu nie znasz faktow? A moze nagle Toyota opracowala jakis nowy cykl

> spalania[...]

> Dwa totalnie wiem - ja nie wyraznie pisze[...] a lbo nietorzy po prostu nie wiedza co czytaja,

> napisze wyrazniej[...]

> Toyota jak dotychczasz miala Turbo gleboko w d... - nie jak EU produkty, nie znajdziesz Camry

> majace Turbo, Nie znajdziesz Avalon majacy Turbo, nie znajdzeisz Prado majace 2.0l Turbo etc

> ... idea jest dalej ta sama jak w latach 90tych bo to jest to CO KLIENCI CHCA[...] czyli

> naturalny aspired 4 cylindrowy silnik....

> Widzisz roznice miedzy EU a J? Czy mam fantazjowac dalej[...]

Czyli uważasz, że Z"x" - series to zmodyfikowane S-series ? Widzę, że na serio ponosi Cię fantazja. Jeśli chcesz to o marce na "T" możemy podyskutować na troszkę wyższym poziomie szczegółowości.

No i oczywiście Toyota nie wypuszczała takich wynalazków jak 4E-FTE, albo 4A-GZE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Where do we start?

> Kolor - bialy - jest

> Made in EU - yyyy - prawie, designed in EU, Product of South Africa[...]

> Euro trash? - tak[...]

po raz kolejny jak pokazujesz auta, mam wrażenie, że na Wasz rynek robią auta gorszej jakości. Kolega jakiś miesiąc temu odebrał nową E-klasę i jego auto w środku wygląda znacznie lepiej. Skóry, wykończenie plastyków, itp. Nie wiem czy to wynika, że u Was się sprzedają najbardziej bazowe wersje i producenci takie robią, czy może z czegoś innego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli uważasz, że Z"x" - series to zmodyfikowane S-series ?

A napisalem gdzies confused.gif??? to ,bez zagladania zgaduje ze moze AZ niewiem.gif[...]

>Widzę, że na serio ponosi Cię fantazja.

A ciebie typowa zazdrosczlosnik.gif[....], jakze typowe dla niektorych dla tego forumwaytogo.gif[...]

> Jeśli chcesz to o marce na "T" możemy podyskutować na troszkę wyższym poziomie szczegółowości.

Mozemyskromny.gif[...] Zobaczymy co z tego wyjdzielizak.gif[...]

> No i oczywiście Toyota nie wypuszczała takich wynalazków jak 4E-FTE, albo 4A-GZE?

A napisalem rowniez to gdzies?confused.gif?

Czy ty stary naprawde nie masz innych problemow niz pisac o fantacjiniewiem.gif, zamiast pogratulowac czlowiekowi ze sobie nowe auto kupil i cieszyc sie z nim to go atakujesz z samego ranazlosnik.gif[...] Ego musialo wzrosnacwaytogo.gif[...], ale chetnie podyskutuje z toba o Toyota, ty moze jez zozbierasz, ja je kupujezlosnik.gif [...] - moze i widze ze raczej napewno twoja wiedza o 4 cylindrach bedzie dobrawaytogo.gif, a stawiam teze ze malutko bedziesz wiedzal o dwoch cylindrach czy czterech wiecejzlosnik.gif, nie mniej jednak wiedza imponujacawaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też pamiętam

> Ooo, rany jakie to były fajne tapicerki!!

> Przyjemne w dotyku i trwałe!

Dalej sa cholernie popularne na JDMwaytogo.gif[...] Np bylem w salonie Toyota Osaka dwa miesiace temu i normalnie mogles miec je do kazdego modeluwaytogo.gif[...] (prawie).waytogo.gif. Normalnie mi sie lata 90te przypomnialy, mile w dotyku, miekkie, i przyjemne[ach270747800-sex.gifwaytogo.gif[...]

> W EU praktycznie zapomniane.

Jak i w wiekszosci swiatabuu.gif[...]

> Ostatnie auto z nowszych, jakim jechałem z welurami to Pug 407

> Z braku weluru, obecnie najbardziej lubię skóra+alcantara

[haha] - smieje sie bo to w sumie IMVHO najlepsze rozwiazaniewaytogo.gif, i mnie barziej odowiada....

> Jakby Merc miał 6 lub 8 cyl to też byś czuł

W portfelu tezhehe.gif[...]

> Wiem jak to jest z najmniejszymi silnikami w MB, auto jedzie poprawnie i jakoś tam przyspiesza, ale

> czuć, że to absolutne minimum jakie może tu być

Sa wiesz ze wszystko jako jako calosc ocenianewaytogo.gif, wiec generalnie jako package nie moge sie za bardzo przyczepic do niczego.waytogo.gif[...]

> O Prado (u nas LC150) i głośności to nie ma co gadać

No nie mahehe.gif - szczegolnie przy V wiekszej niz 130km/h[haha][...]

> W LC (u nas zwany LCV8) jest znacznie lepiej, głównie dzięki akustycznej przedniej szybie.

Nie wersji bieda[haha][...]

Przy

> wyższych prędkościach jednak szum z podwozia i opon znacznie wzrasta.

Ale jest szerszy i bardziej stabilny niz Prado.

> W pełni to rozumiem.

> W warunkach EU nie masz szans wykorzystać w pełni potencjału LC.

Tak jak MB nie ma w Oz, no poze NThehe.gif[...] Chociaz jesli dobrze pojdzie to od 2015 u mnie w stanie - bedzie 130km/h zlosnik.gif[...]

> Airmatic lubi opaść i już nie wstać

Citroen ?zlosnik.gif?

> Ale komfort jaki zapewnia, gdy działa jest świetny

IMVHO komfort to zapewnia wiekszosc Merczlosnik.gif, no moze poza B-Classwink.gif[...]

> Nie mam pojęcia

> Nie mam styczności z tymi Made in SA

Co za szczesciazwaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile to kosztuje na australie ?

Co Merc? Sugerowane ceny detaliczne sa od $80,400, ale oddejmij min 8-10% na ceny dealer-aidea.gif[...]

CA1KVX.jpg

> u nas bmw kupujemy cabrio a u Ciebie taka bieda ?

Tu juz sie gubie -jakie BMWzlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po raz kolejny jak pokazujesz auta, mam wrażenie, że na Wasz rynek robią auta gorszej jakości.

> Kolega jakiś miesiąc temu odebrał nową E-klasę i jego auto w środku wygląda znacznie lepiej. [...]

Pytanie tylko jaka byla jego cena i dodatkihmm.gifniewiem.gif[...]

IMVHO to wynika od klienta, u mnie malo kto ci bedzie czekal ... dlugo, lub w ogole. Stad masz np 50 aut u dealer-a a ten zamawia co gust 70% ludzi jest.

Np jak bylem kupowac ostatnia Toyota to chcialem bezowe wnetrze, a dealer mial ponad 30 sztuk na placu, 28 czarne, i bezowa i jedno czarno czerwone.... Bezowe mialo kolor nie taki jaki chcialem ciemny, 001.gif, wiec poszlismy po czarno-czerwoneidea.gif[...]

Oczywiscie mozesz zamowic, ale zajmie im 2 tygodnie zanim wyklepia i traafi do dealer-a. Ja po prostu nie mialem luxusu czasu czekac - potrzebowalem auto dzis - doslownie dzis[...]

Wiec IMVHo wynika to z gustu 70% ludzi, pozostale jak ja cierpizlosnik.gif, vs EU? ceny i czekania i innego stsunku do autaidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 komentarze z mojej strony:

> 1. Brzydki design alusów MB wstawił w tej wersji ale gust jest jak....

Nawet na nie nie patrzylemhehe.gif[...]

> 2. Nie rozumiem dlacego OZI kupiłeś auto, którego opis w 70% składa się z jego krytyki? Masochizm w

> modzie czy jak????

Nie, skromny.gif, trzezwo widze wady i zalety produktu.idea.gif, nie jak wiekszosc ludzi kupuje i uwaza, ze jego jest "naj" ... Auto jest daleko od idealnego i tyle. Ja to potrafie zaakceptowac, szczegolnie ze to moje $$$. Wiekszosc niezlosnik.gif[...]

Oczywiscie moge napisac post"wiesz Merc jest cudowny" ale wtedy bym zwyczajnie siebie oklamywal.

Dwa nie zapominaj ze to nie tylko zakup, calosc jak explotacja, wpsoarcie delaer-a, marki HQ tez sie liczywaytogo.gif - i jak narazie nawet jesli chcialbym cos zlego napiac na obsluge dealer-a to daje 10/10. Po kontaktach z HQ Merc w Melbourne tez musze dac 10/10.

Wiec mamy trzy glowne czynniki:

-auto daje 5 no moze 6 na 10 pkt (uwzgledniajac cene)

-dealer - 10/10

-HQ - 10/10

-service - pierwsze rzeczy - wymieniony schowek, SW upgrade - 10/10

Czyli na 40 mozliwych mamy -36pkt satysfakcje klienta na poziomie ok 95%waytogo.gif... Taki klient powroci zeby kupic wiecej, wydac wiecej ...

I ja to tak widze, a nie "Yes, my Mercedes is fantastic"zlosnik.gif[...]

2843709067_e427a5e277.jpg

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi się merce nie podobają w ogóle.

hehe.gifwaytogo.gif trudno nie spostrzec ze mamy cakowicie inne gustazlosnik.gif[...][...]

> Jak najbardziej podzielam twoje stanowisko, że po co przepłacać .

panic.gif Mowisz ze gdzies sie jednak zgadzamy....zlosnik.gif?

Tyle, że jak ja miałem kontakt z

> mercami w wersjach europejskich, w tym z E, to jakość była jakby zupełnie inna a skóra była ze

> zwierza a nie z gumy.

hmm.gif jestem akuat dzis po rozmowie z dwoma D, i oni tweirdza co innegozlosnik.gif - ba jeden ma nawet E-Class, 2012 i wg niego jego guma jest jeszcze gorszazlosnik.gif - wiec jak, moze PL ma inne wymagania rynku niz kraj Merc ?

> Czy nie jest tak, że dla was jakieś takie biedne te wnętrza robią? Bo z tego co wiadomo, to w

> autach wielu firm, wersje na USA są biedniejsze niż europejskie.

Jak znajde czas to napisze cos na ten temat - generalnie, teza producentw aut jest calkowicie inna.hmm.gif - wzieli cene auta Asia Pacific (Oz) vs - EU (UK) vs (US) i napisali poematzlosnik.gif

Skroce go i zobaczymy co dyskusja przyniesie .wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz w tym watku o jednej rzeczy. Mercedes 200 to jest podstawowy silnik. Jakby wziac 250

> albo 300 to bedzie jechal lepiej. Choc cena moze zrosnac o 30k$

Zadziwiajaco musze przyznac jedna rzecz ... i od razu mowie, ze mozliwe ze E-Class moze, ale watpie.

drive.gif C200 i C250 w zasadzie nie widzialem roznicy. Ok po 30km w kazdym aucie, 1/2hhmm.gif[...]

Bede mial C-Class na weekend to zobacze czy jest jakas roznica na HWY, po drive.gif w miescie, V od 0 do 100km/h z wykorzystaniem cruise control przez moze 3 minuty - nie widze prawie zadnej 001.gif[...]

mercedes-unleashes-brand-new-c-class-car.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i właśnie o to chodzi. Jak będę chciał kiedyś podnieść ceny to też na początek zainwestuję w

> gadżety.

hehe.gif. Ok, ale to nie u kazdego dziala. Jednak moje rozumowanie jest takie[...]

Kiedys chodzilem do Tax Agent ktory liczyl $50zlosnik.gif, mowimy koniec lat 90tychhehe.gif, az ktos mi kiedys polecil mojego...

Lata temu, gdzie wiekszosc liczyla $70/h on liczyl $300/h, ale mowimy o facecie ktory ma ok 40 nieruchomosci, 20 mil w akcjach, i wie jak cieszyc sie zyciem i $$$zlosnik.gif[...]

Pierwsza rzecz jaka kiedys zobaczylem to jego Merc S Class, ale to byl dla mnie dowod ze dobrze trafilem, zlosnik.gif, bo skoro facet dba o swoje pieniadze to i o moje bedzie dbalwaytogo.gif[...]

Po przeszlo 10 latach moge ci powiedziec ze nie trafilem lepiej ....waytogo.gif, owszem liczy teraz $700/h - odpis od podatkulizak.gifwink.gif, ale zarzadza moimi investyciami, podatkiem, emerytura na przyszlosc, jest moim prawnikiem etc ....

Mozna wrecz powiedziec ze dzieki temu ze on rosnie, ja rosne z nim, i on to rozumie, ze on zyje dobrze dzieki klientom,a klienci dzieki nim.

Ale wracajac do tego Merc, dla mnie to byl znak, ze jak jemu sie powodzi, to znaczy, ze mnie przy nim tez bedziewaytogo.gif[...]

I to byl strzal w 10tke - chociaz pierwsyz rachunek bolalhehe.gif, ale wynik byl cos jesli dobrze pamietam $1,500 zwrotu od podatku za te $50 vs $13k za te $300 - a byl to rok 1999zlosnik.gif[...]

Od tego czasu nagonilem mu z 6-7 klientow, i wiesz kazdy jest mi wdzieczny do dzisok.gif[...]

Viva S-Classhehe.gif[...]

2014-s-class-reveal-live-02-opt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowe ksenony teraz bardzo szybko się rozświetlają. Kiedyś to trwało i dlatego mruganie "długimi"

> było rozwiązane osobnym reflektorem. Teraz można sobie biksenonem pomrugać nawet.

To ja najwidoczniej mam stare ksenony. I w dodatku uświadomiłeś mnie, że biksenon to 2 osobne ksenony, a ja naiwny myślałem, że nadal stosuje się patent z przesłoną:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że są gorzej wykończone niż w EU

bardzo łatwo to zweryfikować, choćby po p/n w programie serwisowym MB (te same części musiałyby mieć ten p/n różny dla różnych rynków w tych samych wersjach), i wydaje mi się że to raczej urban-legend zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja najwidoczniej mam stare ksenony. I w dodatku uświadomiłeś mnie, że biksenon to 2 osobne

> ksenony, a ja naiwny myślałem, że nadal stosuje się patent z przesłoną:

> co to jest biksenon

Biksenon to jedna lampa z przesłoną. Nie wiem w jaki sposób wyprowadziłeś z mojej wypowiedzi inny wniosek.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo łatwo to zweryfikować, choćby po p/n w programie serwisowym MB (te same części musiałyby

> mieć ten p/n różny dla różnych rynków w tych samych wersjach), i wydaje mi się że to raczej

> urban-legend

Nie wiem jak w MB ale np. w Toyocie czy Dai te same części miewają różne numery katalogowe w zależności od VIN. Nawet wczoraj szukałem np. sprężyn tylnych znajomemu i okazało się, że na EU są inne a na JP i Asia inne. W ogóle całe drzewa katalogowe EU, USA, Asia, JP są osobne i różnią się w wielu przypadkach. Oczywiście poza różnicami LHD/RHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w MB ale np. w Toyocie czy Dai te same części miewają różne numery katalogowe w

> zależności od VIN. Nawet wczoraj szukałem np. sprężyn tylnych znajomemu i okazało się, że na

> EU są inne a na JP i Asia inne. W ogóle całe drzewa katalogowe EU, USA, Asia, JP są osobne i

> różnią się w wielu przypadkach. Oczywiście poza różnicami LHD/RHD.

W tapicerce są wyszczególnione kody kraju pochodzenia dla USA i dla CANADY, jakby OZI podrzucił mi VIN na priv'a to mogę sprawdzić czy jego pokrycia foteli mają inny kod niż wersje EU.

Mi to wygląda na taksówkarski MB-TEX zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu mój wakacyjny dystans i spalanie w załadowanym na wakacje (ważącym bazowo ponad 1600 kg)

> benzynowym Mercu w automacie, który przejechał 1/4 Europy (w tym sporo przez Alpy)

To ja się nieskromnie pochwalę, że przy podobnym dystansie (też trochę Alp) miałem 7.0 i wyższą średnią o 15 km/h. A i 1,5-godzinny korek na autostradzie zaliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas tylko tak. W dodatku aktualizują stawkę raz na kilka lat, nie przejmując się cenami paliw.

> Obecna stawka obowiązuje bez zmian od 2007 roku!

do tego stawka ta wyznacza stawkę maksymalną, firma zawsze może przyjąć niższą sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pełna zgoda, to są liczby skłaniające do diesla.

> Oczywiście

ok.gif

> Ale za to tylko 5-cio biegowy automat.

W trasie nieważne ile masz biegów, tylko jak długi jest ostatni. wink.gif

> Popierdółka 1,8 kompressor 163 KM

To w CLK? Bo CLS chyba zaczyna się od większych silników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biksenon to jedna lampa z przesłoną. Nie wiem w jaki sposób wyprowadziłeś z mojej wypowiedzi inny

> wniosek.

Zasugerowałeś, że ksenon tak szybko się rozpala, że można sobie nim nawet pomrugać. I to było napisane w kontekście właśnie szybkiego rozpalania, a nie przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasugerowałeś, że ksenon tak szybko się rozpala, że można sobie nim nawet pomrugać. I to było

> napisane w kontekście właśnie szybkiego rozpalania, a nie przesłony.

Tak. Bo jadąc w dzień światła główne mam wyłączone. Chcąc pomrugać długimi światło musi się szybko rozpalić. I to kilka razy pod rząd.

Po zmroku oczywiście tylko przesłona skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko od różnicy między przyjętą wyższą a określoną ustawowo zapłacimy podatek

Pewnie tak. ZUS pewnie też. Dodatkowo koszt dla przedsiębiorstwa będzie niepodatkowy.

Jednak możliwość jest.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A napisalem gdzies ??? to ,bez zagladania zgaduje ze moze AZ [...]

Nie, napisałeś coś jeszcze głupszego

Quote:

Corolla ten sam niezmieniony

1.8l od 1990


> A ciebie typowa zazdrosc[....], jakze typowe dla niektorych dla tego forum[...]

> Mozemy[...] Zobaczymy co z tego wyjdzie[...]

> A napisalem rowniez to gdzies??

> Czy ty stary naprawde nie masz innych problemow niz pisac o fantacji, zamiast pogratulowac

> czlowiekowi ze sobie nowe auto kupil i cieszyc sie z nim to go atakujesz z samego rana[...]

> Ego musialo wzrosnac[...], ale chetnie podyskutuje z toba o Toyota, ty moze jez zozbierasz, ja

> je kupuje [...] - moze i widze ze raczej napewno twoja wiedza o 4 cylindrach bedzie dobra, a

> stawiam teze ze malutko bedziesz wiedzal o dwoch cylindrach czy czterech wiecej, nie mniej

> jednak wiedza imponujaca[...]

No to zaczynaj,

Możemy zacząć rozmowę od 5M-GE, albo od czegoś nowszego jak 2JZ-GTE

Dać Ci telefon do osoby, która można powiedzieć, że wprowadziła mnie w świat mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To masz jakieś lepsze. U mnie w dzień zapala się zwykła halogenowa jako długie.

No właśnie o tym pisałem. Coraz więcej aut ma tak, że w dzień migają też ksenonem, a sam ksenon startuje błyskawicznie. U mnie błyskawicznie może i nie startuje ale też mruga ksenonami w dzień. Po prostu pierwsze mrugnięcie jest bardziej niebieskie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W trasie nieważne ile masz biegów, tylko jak długi jest ostatni.

W A/T niestety zawsze trochę krótszy.

> To w CLK? Bo CLS chyba zaczyna się od większych silników?

W CLS jest 3,5 V6 i 7b A/T. Przy wyższych prędkościach pali tyle samo, lub do 0,5l mniej niż R4 1,8K w CLK grinser006.gif

W mieście ok 3l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale za to z A/T dają zwykle trochę większe mniejsze przekładni głównej i w końcu ten ostatni bieg

> powoduje niższe obroty silnika przy danej prędkości.

No wlasnie-ostatnio pojezdzilem troche E320cdi i bylem w szoku ze zmienial biegi przy obrotach 1200 waytogo.gif

Oczywiscie tryb kapeluszniczy shhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w UE wersje wyposażenia inaczej się nazywają i wyglądają na wypśniejsze. silniki też inne

A to prawda. U nas te rożne małe, tanie samochody nie maja nawet w dostępnych opcjach tego co w EU jest w standardzie. Ale w przypadku marek luksusowych jest troszkę inaczej - wersja bazowa w EU i w USA ma podobne wyposażenie wnętrza, tylko ze w EU przychodzi ona z jakimś mikro silniczkiem. I za 50% wiecej.

Porównywalem wyposażenie Lexusa GS w PL i w USA - w USA duzo wiecej jest w standardzie, w Polsce nawet za lakier metallic i skore trzeba dopłacić. Nawet ściemniacz lusterka nie sa w standardzie. O tym ze w PL nie ma silnika V6 3.5l nie ma co nawet wspominać. A GS 250 kosztuje goły wiecej niz maksymalnie wyposażony Gs350 w USA. Wiec porównując rynki w tym wypadku wychodzi ze w USA samochody sa lepiej wyposażone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś auto dokładnie w tej samej wersji i modelu z EU i z USA ?

> Coś mi się nie chce wierzyć.

> HanYs

ja nie widziałem, ale patrząc na fotkach, które często OZI prezentuje, też wyciągam takie wnioski. Widziałem wiele Merców na własne oczy w PL, ostatnio w salonie oglądałem, bo mojej żonie się marzy A-klasa, ale takiego ogórzastego wnętrza to jeszcze nie widziałem.

Przy innych autach, które OZI prezentuje miałem podobne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś auto dokładnie w tej samej wersji i modelu z EU i z USA ?

> Coś mi się nie chce wierzyć.

> HanYs

jednym z powodow tego ze nie kupilem forestera z US byla reczna klima. U nas byly automatyczne nawet w ubogich wersjach. Takich roznic bywa sporo ale nie tylko w jedna strone jak tu w wiekszosci pisza. Nieraz jest lepiej a nieraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś auto dokładnie w tej samej wersji i modelu z EU i z USA ?

> Coś mi się nie chce wierzyć.

> HanYs

Nie widziałem, bo a z tak sie tym nie interesowałem ale nie raz o tym czytałem (mam na mysli BMW). Gorsze materiały wykończeniowe, np. w EU miękkie plastiki, w USA twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.