Skocz do zawartości

Fotoradar - znowu


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj moja serce.gif dostała piękną fotkę z fotoradaru z Kawęczyna, oczywiście od Straży Wiejskiej. Fotka jest od tyłu, widać wszystko ładnie, także to że w polu "rażenia" fotoradaru jest metalowy przystanek autobusowy, znaki drogowe, lampy. Instrukcja fotoradaru tj. MultaRadar CM wyraźnie mówi że takie obiekty nie mogą się tam znajdować.

Chcę ich z tego powodu wysłać na drzewo, co myślicie??

Im wyszło że o 21 km/h za dużo, ale cholera wie czy w ogóle bylo i czy takie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze Twoja Luba dobrze wie jak jechala i nie ma co sie wybielac

> ok jezeli byloby to duzo wieksze przekroczenie a Luba z zasady tak nie jezdzi to co innego

a jak uważam, że jeśli jest się do czego przyczepić (metalowe elementy w polu działania radaru) to bym kwestionował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fotka jest od tyłu,

> Chcę ich z tego powodu wysłać na drzewo, co myślicie??

jechałeś z lubą to poproś o fotkę twarzy bo nie możecie ustalić kto w danym momencie kieruje a macie zwyczaj zmieniać się miejscami co 10 minut a nie jesteście zobowiązani prowadzić ewidencji kto aktualnie kieruje skromny.gif

z bólem serca chciał byś wskazać sprawcę tego haniebnego wykroczenia lecz świadomy kary za fałszywe zeznanie nie chciał byś kogoś niewinnego obarczyć winą alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak uważam, że jeśli jest się do czego przyczepić (metalowe elementy w polu działania radaru) to

> bym kwestionował

Oczywiście, należy wykorzystywać wszelkie zgodne z prawem możliwości, skoro oni też wobec nas tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras napisał

Quote:

> brat otrzymał piękne zdjęcie + wniosek do wypełnienia

> mandat jak mandat, ale po co jest ten wniosek z pytaniami o imię ojca, matki, nazwisko rodowe matki

> itp itd ???

> nie wystarczy sam blankiet mandatu żeby zapłacić na poczcie czy przez neta ?

Są po to abyś się położył procesowo.

Wg tego wniosku masz sam przeprowadzić postępowanie i wystąpić z wnioskiem o mandat, lub go nie przyjąć po samoskazaniu.

SN wskazał w swoim niedawnym orzeczeniu, że taka praktyka jest bezprawna i wskazał co należy zrobić (pewnie w tym wniosku masz zacytowane to orzeczenie SN, ale wybiórczo)

A teraz odpowiedz - co należny zrobić:

Nie wypełniać ich kwitka, tylko napisać jednozdanioe pismo i wysłac do SM lub ITD.

"W związku z wezwaniem przez tutejszą jednostkę S.M. do wskazania kierującego pojazdem xxxxxx w dniu xxxxxx o godz xxxxx, odebranym xxxxxx, zgodnie z obowiązkiem nałożonym na mnie przez art. 78 ust 4 i 5 ustawy prawo o ruchu drogowym, wskazuję xxxxx jako kierującego pojazdem w tym momencie i miejscu."

W tym momencie unikasz mandatu z powodu niewskazania kierującego, bo go wskazałeś.

Procesowo korzystnie jest wskazać żonę lub dziecko, matkę lub ojca. Trochę mniej korzystnie - wskazać siebie.

UWAGA - to nie jest odmowa przyjęcia mandatu, gdyż mandatu nie dostałeś - (ale w ich piśmie możesz od razu się wybatożyć i z góry wyrazić chęć przyjęcia mandatu lub jego odmowy - co jest niezgodne z KPW) - to było prawnie tylko wezwanie do wskazania kierującego.

Teraz SM ma dwie drogi - wysłać do sądu w trybie nakazowym mandat - co jest bezprawne, zgłaszasz sprzeciw - bo mandatu nie było, tylko wezwanie do wskazania kierującego. To kończy postępowanie.

SM może też cię wezwać lub wysłać mandat do osoby bliskiej wskazanej przez ciebie lub do ciebie - jeśli sam się wskazałeś.

Wtedy wysyłasz pismo, że mandatu nie przyjmujesz i odmawiasz zeznań. Sprawa idzie do sądu (lub do kosza) a w sądzie nie mogą twojego wcześniejszego wskazania przeciwko tobie użyć, bo w tym momencie nie byłes obwinionym, tylko świadkiem.

W przypadku najbliższego - odmawia mandatu i wnosi o wyłączenie zeznań najbliższej osoby z postępowania.

Generalnie sprawa umorzona z powodu braku dowodów.

Słabe strony:

Jeśli na zdjęciu jest wyraźna facjata, to niestety kiepska linia obrony, bo sędzia może spojrzeć na zdjęcie, na twoją facjatę i stwierdzić, że ty to ty.


http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=287993278&page=0&fpart=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko przytoczyłem tekst @marasa - jeden z najbardziej logicznych, jakie czytałem.

2. Kiedyś była dyskusja, nie przypomnę sobie gdzie i kiedy, że przed stawiennictwem osobistym na komendzie policji uzgodnić warunki zwrotu kosztów dojazdu. To ponoć przeważnie kończyło rozmowę na sposób oddelegowania przesłuchania do jednostki terenowej właściwej dla adrezu zamieszkania świadka. Ale to tylko moje skojarzenia.

Może ktoś jeszcze się w Twojej kwestii wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam podejscie ze kazdy w miare myslacy kierowca wie jak jezdzi i najpierw warto samego siebie

> zapytac a potem ewentualnie szukac czegos inngo

pisałem to już kiedyś, ale napiszę jeszcze raz;

ktoś kto kontroluje czy przestrzegamy prawa nie może tego prawa łamać.

SM łamiąc prawo robi fotę, którą dokumentuje wykroczenie.

Jeżeli nie potrafią zgodnie z prawem dokonywać kontroli to niech tego nie robią wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak:

Odpisac, ze prosilbys zdjecie od przodu. Jezeli nie to jechal zgarniety przez Ciebie autostopowicz, ktorego nie wylegitymowales. A Ty siedziales obok bo bolala Cie glowa.

Jak jest widoczna twarz to brac na klate a jak nie to po co sie przyznawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze Twoja Luba dobrze wie jak jechala i nie ma co sie wybielac

Nic podobnego: chcieliście demokracji i państwa prawa - oto ono.

Jednostki kontroli i nadzoru nad przestrzeganiem prawa, same MUSZĄ też tego prawa przestrzegać.

Analogicznie gdyby porównać to do procesu karnego - jest to uchybienie proceduralne, umorzenie lub do ponownego rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MultaRadar CM wyraźnie mówi że takie obiekty nie mogą się tam znajdować.

Instrukcja innego fotoradaru mówi, że elementy metalowe nie powinny znajdować się w polu widzenia foto. Czyli, nie oznacza to, że nie mogą!! smile.gif Wystarczy zrobić kilka próbnych zdjęć, a wtedy będzie wiadomo, czy przez metalowe elementy, np. barierki energochłonne, foto zaniża lub zawyża. Jeśli nie będzie wtórnego odbicia to jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam podejscie ze kazdy w miare myslacy kierowca wie jak jezdzi i najpierw warto samego siebie

> zapytac a potem ewentualnie szukac czegos inngo

możesz mieć podejście jakie sobie chcesz, zgodne z własnym sumieniem, z nauką swojego proboszcza albo nawet z tym co sąsiad Ci mówi przez płot. Jeśli ktoś wymaga ode mnie respektowania przepisów/zasada to i ja mogę się tym posłużyć.

A dobrze wiesz, że w przypadku fotoradarów ze straży miejskich i gminnych nie ma to nic wspólnego w poprawą bezpieczeństwa a tylko z łupieniem z kasy.

Podstawową funkcją fotoradaru jest poprawa bezpieczeństwa, fotoradar ma działaś prewencyjnie, a działa tylko wtedy kiedy jest widoczny z 400-200 m a nie schowany gdzieś w krzakach. Jeśli jest schowany w krzakach to jego zadaniem jest tylko ściąganie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz mieć podejście jakie sobie chcesz, zgodne z własnym sumieniem, z nauką swojego proboszcza

> albo nawet z tym co sąsiad Ci mówi przez płot. Jeśli ktoś wymaga ode mnie respektowania

> przepisów/zasada to i ja mogę się tym posłużyć.

> A dobrze wiesz, że w przypadku fotoradarów ze straży miejskich i gminnych nie ma to nic wspólnego w

> poprawą bezpieczeństwa a tylko z łupieniem z kasy.

> Podstawową funkcją fotoradaru jest poprawa bezpieczeństwa, fotoradar ma działaś prewencyjnie, a

> działa tylko wtedy kiedy jest widoczny z 400-200 m a nie schowany gdzieś w krzakach. Jeśli

> jest schowany w krzakach to jego zadaniem jest tylko ściąganie kasy.

Dokładnie. Dodatkowo, jeżeli mandat przychodzi kilka miesięcy po domniemanym wykroczeniu (ITD) to z prewencja tez krucho. A skoro wprost odmawia sie pokazania zdjecia to podejrzenia o naciaganie (złe ustawienie radaru, niewyraźne zdjęcie) przez ITD staje sie wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam podejscie ze kazdy w miare myslacy kierowca wie jak jezdzi i najpierw warto samego siebie

> zapytac a potem ewentualnie szukac czegos inngo

Robienia zdjęcia od tyłu jest działaniem nastawionym na wybranie przez kierowcę opcji "niewskazanie bez punktów" za drożysz mandat. Jak dla mnie to zwykłe wyłudzenie w majestacie prawa.

Jeśli fotoradar ma działać prewencyjnie i karać tych co popełniają wykroczenia to powinien być dobrze widoczny (zmusza do zwalniania) i robić wyraźne zdjęcie prowadzącego pozbawiające wszelkich wątpliwości.

Każde inne działanie nastawione jest na zwykłe łupanie kasy przez wioskowych cwaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Tylko przytoczyłem tekst @marasa - jeden z najbardziej logicznych, jakie czytałem.

> 2. Kiedyś była dyskusja, nie przypomnę sobie gdzie i kiedy, że przed stawiennictwem osobistym na

> komendzie policji uzgodnić warunki zwrotu kosztów dojazdu. To ponoć przeważnie kończyło

> rozmowę na sposób oddelegowania przesłuchania do jednostki terenowej właściwej dla adrezu

> zamieszkania świadka. Ale to tylko moje skojarzenia.

> Może ktoś jeszcze się w Twojej kwestii wypowie.

Ja. Pisałem o tym. Zdjęcie od tyłu. Więc wysłałem ja i moja mulher.gif każde na oddzielnej kartce (ale w jednej kopercie) że się przyznajemy (ja, że ja, ona, że ona) do tego kierowania w tym momencie. Sprawa umorzona. Wskazanie było.

Aha - jesli nie wskażemy, to przestępstwo "niewskazania" nie ma miejsca na drugim końcu PL, tylko w miejscu zamieszkania własciciela auta. Zatem po skierowaniu przez SM/SG sprawy do sądu w Pcimiu należy po otzrzymani pierwszego lepszego pisma z tego sądu odpisać, że wnosi się o przeniesienie sprawy do sądu własciwego MIEJSCOWO do miejsca popełnienia "niewskazania". smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam podejscie ze kazdy w miare myslacy kierowca wie jak jezdzi i najpierw warto samego siebie

> zapytac a potem ewentualnie szukac czegos inngo

Tyle, że te wioskowe łapacze naprawdę oszukują. Ostatnio jechałem przez gm. Kęsowo i NA PEWNO nie więcej niż 55km/h (według licznika) a dostałem zdjęcie 64km/h. Zrobione z takiego kąta, jakby snajper z rowu strzelał.

Auto na żonę. Odpisała, że chętnie wskaże kierującego ale wtedy jej w samochodzie nie było i musi zobaczyć twarz. Więc prosi o dokładniejsze zdjęcie, bo na tym odbija się słońce i nie widać. biglaugh.gif Przysyłali ze trzy razy z co raz to groźniejszymi pogróżkami. klnie.gifuzbroj_zlo.gifchaja.gif W końcu odpuścili. Nadmieniam, że nie migam się od płacenia mandatów jeżeli "naruszę" ale nie zapłacę ani złotówki choćby mnie to miało kosztować 3x tyle, jeśli jestem niewinny! foch.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robienia zdjęcia od tyłu jest działaniem nastawionym na wybranie przez kierowcę opcji "niewskazanie

> bez punktów" za drożysz mandat. Jak dla mnie to zwykłe wyłudzenie w majestacie prawa.

> Jeśli fotoradar ma działać prewencyjnie i karać tych co popełniają wykroczenia to powinien być

> dobrze widoczny (zmusza do zwalniania) i robić wyraźne zdjęcie prowadzącego pozbawiające

> wszelkich wątpliwości.

> Każde inne działanie nastawione jest na zwykłe łupanie kasy przez wioskowych cwaniaków.

Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i luźniej dyskusji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy

> (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

Oznakowania? Nawet ukryte, podobnie w Niemczech, Szwajcarii palacz.gif

> Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i

> luźniej dyskusji

Mi się tego nawet nie chce komentować - złapani za rękę na gorącym uczynku i będą twierdzić, że to nie ich ręka pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy

> (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

Jak już wspominasz Austrię, to zapewne pamiętasz, jak ładnie się jedzie po obwodnicy Wiednia - 4 pasy, ograniczenie 80 i wszyscy jadą grzeczniutko 80.

> Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i luźniej dyskusji.

A teraz poobserwujmy, co zdarza się wybranym z rzeczonych Austriaków wyprawiać w Słowenii, Chorwacji czy Polsce (gnają + 20 +30 do ograniczeń) także....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się tego nawet nie chce komentować - złapani za rękę na gorącym uczynku i będą twierdzić, że to nie ich ręka.

Byłem tego samego zdania co Ty, ale mi przeszło.

Ostatnio postrzegam "ludzi kierujących państwem" jako złodziei, bandytów i oszołomów. A nasze państwo jako bardzo opresyjne wobec obywatela.

Wyciągają kasę od ludzi na wszelkie sposoby.

Ale jeżeli robią to po chamsku i niezgodnie z prawem, to ja przepraszam, ale to łobuzerka i bandytyzm.

Co więcej, IMHO poszkodowani w większości będą "zwykli cisi obywatele", którzy się ugną pod ciężarem biurokracji - a cwaniaki i inne Bogusie sobie dadzą radę...i będą cwaniakować dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem tego samego zdania co Ty, ale mi przeszło.

Cóż, sporo dłużej żyję i raczej mi nie przeszło oraz nie przejdzie hehe.gif

> Ostatnio postrzegam "ludzi kierujących państwem" jako złodziei, bandytów i oszołomów. A nasze

> państwo jako bardzo opresyjne wobec obywatela.

Cóż, masz prawo do własnych opinii, ja się z nimi jednak nie zgodzę.

> Wyciągają kasę od ludzi na wszelkie sposoby.

Hmmm, a co masz na myśli? Sądzisz, że inne państwa tak nie postępują?

> Ale jeżeli robią to po chamsku i niezgodnie z prawem, to ja przepraszam, ale to łobuzerka i

> bandytyzm.

Co masz na myśli?

> Co więcej, IMHO poszkodowani w większości będą "zwykli cisi obywatele", którzy się ugną pod

> ciężarem biurokracji - a cwaniaki i inne Bogusie sobie dadzą radę...i będą cwaniakować

> dalej...

Z tym akurat się po części zgodzę i jestem za tym , by to skutecznie ukrócić. Oj, ciężko z tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy

> (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

> Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i

> luźniej dyskusji

A ile czasu czekasz w takiej Austrii na fotkę - dwa dni, no może tydzień, trochę bardziej prewencyjne niż zachodzenie w głowę kto pół roku temu się zbytnio rozpędził obok firmy - zeszyt nic nie dał, tego dnia 4 z 5 pracowników wyjeżdżało z firmy tym autem, niektórzy kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy

> (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

> Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i

> luźniej dyskusji

nie jestem do końca przekonany czy to tylko kwestia mentalności...

Jakby mandat był jeden tj. ta sama wysokość i pkt, niezależnie od faktu wskazania to facjata byłaby zbędna.

Druga sprawa nie wiadomo jakie radary są w Austrii i nie wiadomo jakie warunki pomiaru mają w homologacji/instrukcji.

Skoro w instrukcji do 'śmietników' SM stoi, że ma nie być w tle obiektów metalowych/linii WN ect to ma ich nie być, taki sprzęt kupili/wynajęli więc niech się do tego stosują, nikt ich nie zmuszał do wybieranie tego a nie innego modelu. To samo się tyczy usytuowania itd.

Analogiczna sytuacja jak z Isrka-1, dupy dali wszyscy po kolei i tylko ten ostatni w łańcuszku, szary kierowca jest rąbany na kasę w iście bandycki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, masz prawo do własnych opinii

ok.gif

ja się z nimi jednak nie zgodzę.

ok.gif

> Hmmm, a co masz na myśli? Sądzisz, że inne państwa tak nie postępują?

Nie wiem, jak jest gdzie indziej - wiem jak jest tutaj.

Co mam na myśli?

Prowadzenie działalności gospodarczej.

Dobijają mnie zmieniające się reguły gry podatkowej w trakcie gry.

Zwlekanie z wypłatą świadczeń.

Co 15 dni rozbijam się w NFZ o moja kasę, a oni co 15 dni mają pad portalu.

Jak się próbuję czegoś dowiedzieć to stosują spychologię do pokoju obok.

Przejdziesz 10 pokoi, w każdym siedzą 2 emy i żadna nie jest upoważniona, albo nie posiada takiej wiedzy.

> Co masz na myśli?

Właściwie to nie jest bezprawnie - bo takie prawo sobie napisali i już jest "lege artis"... chodzi mi o wezwanie do zapłaty za wykroczenie bez okazania dowodu wykroczenia - zdjęcia.

A niech będzie - jaja w postaci przepychanki pomiędzy obywatelami, SM, SN, TK co komu wolno a co komu nie wolno. Najgorsze jest to, że SN i TK wypowiedziały się, że SM przekraczała uprawnienia.

A jaja z Iskrą?

> Z tym akurat się po części zgodzę i jestem za tym , by to skutecznie ukrócić. Oj, ciężko z tym jest...

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest, że np; w takiej Austrii jest masa fotoradarów np: na autostradach, ustawionych w plecy

> (nie wspomnę, że wszędzie barierki metalowe dookoła), często bez oznakowania i płacić trzeba ?

> Nie popieram wioskowych głupków tylko pokazuję Naszą polską mentalność w postrzeganiu tematu i

> luźniej dyskusji

Tam fotoradary są dla utrzymania bezpieczeństwa, u nas do podnoszenia wioskowych budżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się tego nawet nie chce komentować - złapani za rękę na gorącym uczynku i będą twierdzić, że to

> nie ich ręka

A ja twierdzę, że cię złapałem na gorącym uczynku jak ruchałeś kozę za stodołą. Mam nawet zdjęcie człowieka, który to robi. Niestety zdjęcie jest od tyłu ale kto by się tym przejmował, przecież to twoja koza, więc domyślnie ty ją posuwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już wspominasz Austrię, to zapewne pamiętasz, jak ładnie się jedzie po obwodnicy Wiednia - 4

> pasy, ograniczenie 80 i wszyscy jadą grzeczniutko 80.

Dokładnie. Świadomość kary i brak opcji negocjacji oraz podważenia zdania władzy...Tam jak Ciebie zatrzyma policjant to się nie dyskutuje

To samo w Skandynawii

We Włoszech co rano na każdej bocznej drodze w pobliżu autostrady są liczne kontrole prędkości, fotoradary ze znaczkiem wielkości znaczka pocztowego i tam nikt nie dyskutuje...

> A teraz poobserwujmy, co zdarza się wybranym z rzeczonych Austriaków wyprawiać w Słowenii,

> Chorwacji czy Polsce (gnają + 20 +30 do ograniczeń) także....

No cóż...chyba ich śmieszą nasze mandaty oraz mają świadomość nieudolności organów ścigania, oraz brak konsekwencji w przypadku zdjęcia . TO samo Niemcy i Szwajcarzy. Jak wpadają do Nas to hulaj dusza...

Ja tam kamieniem za nikim nie rzucam. Sam nie raz coś tam nagnę z przepisów, bo inaczej się nie da. Też nie jestem fanem ustawiania fotoradarów SM w krzakach, ale bez przesady. Jak spojrzymy na Europę to u Nas naprawdę tragedii nie ma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam fotoradary są dla utrzymania bezpieczeństwa, u nas do podnoszenia wioskowych budżetów.

To na co idą "wpływy" z fotoradarów to już inna bajka ...

Tą całą szopkę zawdzięczamy niedopracowanym (chyba czasami celowo) ustawom i przepisom, które W Naszym Państwie "urzędas" może interpretować jak chce i za to nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile czasu czekasz w takiej Austrii na fotkę - dwa dni, no może tydzień, trochę bardziej

> prewencyjne niż zachodzenie w głowę kto pół roku temu się zbytnio rozpędził obok firmy -

> zeszyt nic nie dał, tego dnia 4 z 5 pracowników wyjeżdżało z firmy tym autem, niektórzy kilka

> razy

Wiem,że wyraziłem niepopularną opinię i sam nie byłbym szczęśliwy ze zdjęcia zlosnik.gif Tutaj się zgadzam i to pokazuje niedopracowane przepisy, nieudolność całego systemu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> A ile czasu czekasz w takiej Austrii na fotkę - dwa dni, no może tydzień, trochę bardziej

>> prewencyjne niż zachodzenie w głowę kto pół roku temu się zbytnio rozpędził obok firmy -

>> zeszyt nic nie dał, tego dnia 4 z 5 pracowników wyjeżdżało z firmy tym autem, niektórzy kilka

>> razy

> Wiem,że wyraziłem niepopularną opinię i sam nie byłbym szczęśliwy ze zdjęcia Tutaj się zgadzam i

> to pokazuje niedopracowane przepisy, nieudolność całego systemu itd.

Zgadzasz się ze stwierdzeniem, które nie jest prawdziwe. Obecnie propozycja mandatu przychodzi dość szybko - kilka tygodni, bywa i szybciej. Oczywiście jest określony maksymalny termin na 180 dni, ale to magiczna granica do jakiej w ogóle można ścigać - pewnie podobna jest w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli SM wzywa do stawiennictwa, a jest to drugi koniec Polski? Mam obowiązek pojechać, czy mogę

> wysłać pismo?

Wysyłasz pismo że prosisz o pomoc prawną swój lokalny sąd, bo dla Ciebie za daleko żeby jechać na drugi koniec kraju.

Przesłuchają Cię w lokalnym sądzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze Twoja Luba dobrze wie jak jechala i nie ma co sie wybielac

Dla mnie to jest podejście dosyć dziwne.

Wskazuje na brak szacunku dla ludzi, a tylko bojaźń przed mandatami.

A co gdyby tam nie było mandatu, ale jakiś kierowca Ci zajechał drogę i powiedział że "jedziesz Pan za szybko, bo tu jest 50-tka?" Okazał byś skruchę i wpłacił 50PLN na jakiś dom dziecka jako samoukaranie?

Wychodzi na to, że SM czy Policja może Ci przemówić do rozumu, a szaraczek nie?

Po to są przepisy żeby ich przestrzegać. A jak SM stawia sobie fotoradary tam gdzie chce, a miejsce może wpłynąć na wynik pomiaru, to spuszczasz ich na drzewo. Po przejechaniu trasy 100km nie możesz wiedzieć ile dokładnie jechałeś w danym miejscu, bo zwyczajnie nie pamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam fotoradary są dla utrzymania bezpieczeństwa, u nas do podnoszenia wioskowych budżetów.

Nie jest prawdą, jakoby. Patologia oczywiście czasem się pojawia, ale są to jednostkowe przypadki i parę osób za takie rzeczy poleciało. Zacznij jeździć w zabudowanym względnie zgodnie z przepisami (tak jak w Austrii, Niemczech itd.) to szybko zobaczysz, że nie taki diabeł straszny, jak Emil opowiada hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie propozycja mandatu przychodzi dość

> szybko - kilka tygodni, bywa i szybciej.

Dobra, dobra. Do mnie w tym roku przyszło "szybko" po 5 miesiącach: wykroczenie w lutym, mandat w lipcu. Wystawiający to ITD (radar w cywilnym aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzasz się ze stwierdzeniem, które nie jest prawdziwe. Obecnie propozycja mandatu przychodzi dość

> szybko - kilka tygodni, bywa i szybciej.

Może i fakt, ponieważ (odpukać w niemalowane zlosnik.gif ) nie miałem nigdy okazji otrzymać foty, a rocznie pokonuję nawet 50-80kkm

>Oczywiście jest określony maksymalny termin na 180

> dni, ale to magiczna granica do jakiej w ogóle można ścigać - pewnie podobna jest w innych

> krajach.

Możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest prawdą, jakoby. Patologia oczywiście czasem się pojawia, ale są to jednostkowe przypadki i

> parę osób za takie rzeczy poleciało. Zacznij jeździć w zabudowanym względnie zgodnie z

> przepisami (tak jak w Austrii, Niemczech itd.) to szybko zobaczysz, że nie taki diabeł

> straszny, jak Emil opowiada

Jak mogę zacząć coś co robię od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na co idą "wpływy" z fotoradarów to już inna bajka ...

> Tą całą szopkę zawdzięczamy niedopracowanym (chyba czasami celowo) ustawom i przepisom, które W

> Naszym Państwie "urzędas" może interpretować jak chce i za to nie odpowiada

Tylko dzięki "Emilom" jest szansa na poprawę tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, dobra. Do mnie w tym roku przyszło "szybko" po 5 miesiącach: wykroczenie w lutym, mandat w

> lipcu. Wystawiający to ITD (radar w cywilnym aucie).

Generalnie mowa była o stacjonarnych, a na podstawie pojedynczych przypadków ciężko o uogólnienia. Jakoś ludzie niespecjalne chcą się chwalić, że dostali "fotki" i płacić trzeba, a jest ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i fakt, ponieważ (odpukać w niemalowane ) nie miałem nigdy okazji otrzymać foty, a rocznie

> pokonuję nawet 50-80kkm

Osobiście też nie mam takich pamiątek, ale niektórzy bliżsi i dalsi znajomi się czasem się załapią i metody na "emila" czy "motyla" średnio się sprawdzają, a propozycje przychodzą szybko i sprawy są jednoznaczne itd. Oczywiście medialnie wypływają jakieś tam jednostkowe historie, rozdmuchane w sezonie ogórkowym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że niektórzy w mundurach nie muszą.

Sęk w tym, że wywodzą się ze społeczeństwa, więc nic dziwnego, że trafiają się tacy co muszą, a nie są, a "gdyby ludzie chcieli być uczciwi wobec siebie i innych, to żadne "emile" by nie maiły racji bytu. ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że wywodzą się ze społeczeństwa, więc nic dziwnego, że trafiają się tacy co muszą, a nie

> są,

Sęk w tym że widocznie nie funkcjonują odpowiednie procedury weryfikujące i odsiewające takich osobników. Bo tacy są wszędzie ale nie wszędzie musza pracować. Dodatkowo w służbach mundurowych chyba istnieje przyzwolenie na takie postawy funkcjonariuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym że widocznie nie funkcjonują odpowiednie procedury weryfikujące i odsiewające takich

> osobników.

Funkcjonują.

Taki mały przykład

> Bo tacy są wszędzie ale nie wszędzie musza pracować. Dodatkowo w służbach

> mundurowych chyba istnieje przyzwolenie na takie postawy funkcjonariuszy.

Całe szczęście, że napisałeś "chyba" palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.