Skocz do zawartości

Budżetowy akumulator.


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są marki budżetowych akumulatorów z w miare dobrym stosunkiem ceny do jakości? Mozę jakieś tańsze marki znanych producentów?

Poszukuję czegoś niedrogiego, co pociągnie maksymalnie kilka sezonów bez niespodzianek do Diesla 2.0 HDi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są marki budżetowych akumulatorów z w miare dobrym stosunkiem ceny do jakości? Mozę jakieś

> tańsze marki znanych producentów?

> Poszukuję czegoś niedrogiego, co pociągnie maksymalnie kilka sezonów bez niespodzianek do Diesla

> 2.0 HDi.

Kup sobie Jenoxa Optimę lub akumlatorek AD Premium Plus- będący Centrą plus.Kilku kolegów z Ak już u mnie je kupowało i sobie chwali.

Co do autocrafta to podobny temat jak z wycieraczkami Alca.Albo się je chwali albo nie chce znać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są marki budżetowych akumulatorów z w miare dobrym stosunkiem ceny do jakości? Mozę jakieś

> tańsze marki znanych producentów?

> Poszukuję czegoś niedrogiego, co pociągnie maksymalnie kilka sezonów bez niespodzianek do Diesla

> 2.0 HDi.

W Warszawie TAXXON czyli TOPLA z inną nalepką

Akumulator 75AH/540A P+278x175x175mm TAXXON

Taxxon

246,60 zł / szt.

z doświadczenia powiem że prąd rozruchowy jest dużo wyższy niż katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Warszawie TAXXON czyli TOPLA z inną nalepką

> Akumulator 75AH/540A P+278x175x175mm TAXXON

> Taxxon

> 246,60 zł / szt.

> z doświadczenia powiem że prąd rozruchowy jest dużo wyższy niż katalogowy.

To nie prąd jest większy tylko mierniki zawyżają.Posiadam profi MM i z moich obserwacji zawyża o jakieś 10 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie prąd jest większy tylko mierniki zawyżają.Posiadam profi MM i z moich obserwacji zawyża o

> jakieś 10 %.

jest bonus większy niż 10% grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie Jenoxa Optimę lub akumlatorek AD Premium Plus- będący Centrą plus.Kilku kolegów z Ak już

> u mnie je kupowało i sobie chwali.

Ja kupowałem u Ciebie AD Premium Plus i co mam powiedzieć grinser006.gif Był tanio i działa tak jak ma działać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia w jakich jednostkach jest jeszcze te 540a.Inna sprawa ,producent może specjalnie podawać

> zaniżony w wiadomym celu

Nie jednostkach tylko wg jakiej normy. Tak czy inaczej wynik z testera opiera się na zupełnie innych zasadach i jego zawyżenie jest spowodowane choćby temperaturą otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jednostkach tylko wg jakiej normy.

Dokładnie ,bardzo często zdarza się to np w przypadku akumulatorów w oplach (oryginał GM) .Zresztą można najcześciej samemu przeliczyć.Jak dobrze pamiętam Gm są podane w Dinach.Może je przeliczyć na stosowane u nas EN mnożąc wartość przez 1,65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idz do markietu oblec woltomierzem i kup najtanszy. Bedzie rownie dobry jak kazdy inny.

Święta prawda... Pierz woltomierz i kup najtańszy i tak po gwarancji Ci padnie 270751858-jezyk.gif Powiem szczerze jak padnie mi akumulator jadę na szrot gdzie rozbierają angliki i kupuję używkę - porządna z Anglii wytrzymuje mi spokojnie 2,3 lata a kosztuje 40/50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są marki budżetowych akumulatorów z w miare dobrym stosunkiem ceny do jakości? Mozę jakieś

> tańsze marki znanych producentów?

> Poszukuję czegoś niedrogiego, co pociągnie maksymalnie kilka sezonów bez niespodzianek do Diesla

> 2.0 HDi.

Polecam Akumulator 4MAX ECOLINE - 75Ah 700A P+ 275,68 zł na stronie motointegrator lub AKUMULATOR EXIDE VOLTMASTER 74Ah 680A P+ 229,00 PLN ze sklepu http://www.cobrizo.pl.

Co prawda w zeszłym roku kupiłem do swojego 2.0 HDi centre future 64AH 640A ale moim zdaniem za słaby.

Obecnie jakbym miał kupować, to któryś z dwóch wymienionych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak.Natomiast polecam ten Premium Plus -100% to samo co centra plus a do tego cena 30% niższa.

Ciekawe.

Bardzo ubolewam, że już nie dostanę takiej Centry Plus jaką miałem kilka lat temu.

Akumulator wytrzymał od 2008 roku do 2012 bez żadnych zająknięć.

Potem rok stania na mrozie wyładowany do 6V wstał i kręcił jak szalony.

Następny rok na mrozie i znów po jednym doładowaniu kupę odpaleń i kręcenia po paręnaście sekund.

Ciekawi mnie skąd masz taką informację i na ile jest ona sprawdzona 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam juz 8 rok varte i moge polecic w tym roku chyba trzeba bedzie wymienic

Niestety ale z nowymi ma tylko wspolna nazwe, nowa Varta tyle nie wytrzyma. Ze swoja mialem problemy po dwoch latach. na sam koniec gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Teraz juz bym nie kupił markowego aku. Jak chcesz tanio to zamow na allegro tam gdzie na kazdej

> aukcji sprzedaja setki i nie ma kiepskich komentarzy

Dokładnie tak zrobiłem jak mi poprzedni padł. 4 lata na "budżetowym" jenoxie i żadnych zakłóceń. A mrozy pamiętacie jakie bywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Varta to nie aku budzetowe

Ja aż tyle bym się nie rozpisywał:

"Varta to nie aku" wystarczy. Mogę to śmiało napisać na podstawie dwóch aku Varta Silver kupionych w podobnym czasie (ca 2,5 roku). Ciężko powiedzieć czy zimę przetrwają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem w Auchan akumulator Basic by centra 55Ah za 250zł. Dzisiaj będę go montował. Pierwszy

> kupiony 3 lata temu w promocji za 99zł działa w fiacie uno do dzisiaj (41Ah).

Dużo.Basic to odpowiednik Centry Standard.Czyli zapewne kupiłeś 55ah 460a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo.Basic to odpowiednik Centry Standard.Czyli zapewne kupiłeś 55ah 460a.

Wiem, chyba wszędzie aku podrożały w grudniu. W lato jest dobre 30% taniej, ale kto to wie, że aku klęknie przy pierwszych mrozach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe.

> Bardzo ubolewam, że już nie dostanę takiej Centry Plus jaką miałem kilka lat temu.

> Akumulator wytrzymał od 2008 roku do 2012 bez żadnych zająknięć.

> Potem rok stania na mrozie wyładowany do 6V wstał i kręcił jak szalony.

> Następny rok na mrozie i znów po jednym doładowaniu kupę odpaleń i kręcenia po paręnaście sekund.

> Ciekawi mnie skąd masz taką informację i na ile jest ona sprawdzona

+1

9 Lat wytrzymała mi centra plus w aucie z benzyniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.