Skocz do zawartości

Obroty silnika przy 130km/h na V biegu


darekmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

Citigo 2012r 1.0 60KM (podobno wersja 75KM ma krótszą skrzynię).

3500 obr/min przy licznikowych 130 km/h (na GPS 124 km/h).

Wyciszenie jak na autko miejskie bardzo dobre. W ogóle dzięki takim przełożeniom całkiem dobrze jeździ się w trasie.

Np. Fiorino 1.4 benz. na V biegu ma chyba 4500 obr/min albo i więcej, tam przełożenia są typowo na miasto, a w mojej firmie jeżdżą tym przedstawiciele głównie w trasy i pali to średnio 10-12 l LPG na 100 km. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

coś koło 3krp, przy 130kmph jest cicho wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

w zadnym benzynowym ktory mam nie mam obrotomierza, a i biegow tylu tez....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem ładę na prawieesce to dociągnąłem na V do 140 kmph. Długo bym tak nie pojechał. No może po zamontowaniu radia. smile.gif Obrotów nie podam, bo było to przed montażem obrotomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Uno 1.5 75KM benzyna:

5 bieg - 3500obr/min przy 130km/h policzone wg przełożeń w skrzyni.

Zbyt cicho nie jest w środku przy tej prędkości, ale bez krzyku można rozmawiać. grinser006.gif

Alfa Romeo 147 1.9 mJTD 140KM diesel:

5 bieg - 3040obr/min przy 130km/h policzone wg przełożeń w skrzyni.

6 bieg - 2440obr/min przy 130km/h policzone wg przełożeń w skrzyni.

Wyciszenie wg mnie bardzo dobre, tym bardziej, że to diesel. Można rozmawiać normalnie, bez jakiegokolwiek podnoszenia głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

Citroen C5 MKI benzyna wolnossaca 1.8

130 km/h = około 3700 obrotów (ciężko powiedzieć dokładnie, skala obrotomierza ma rzadko kreski)

W każdym razie prędkość realna w tym aucie bardzo mało odbiega od licznikowej (utrzymując stałą prędkość ze wskazówką dokładnie na 130, gps pokazuje 128)

> Jak wyciszenie?

Zupełnie komfortowo, można cichutko rozmiawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

tak poczytałem Wasze wypowiedzi. Powiedzcie mi czy taka dłuższa podróż z obrotamii około 4000tyś. wpływa jakoś negatywnie na silnik. W intsrukcjii mam napisane że dopuszczalna długotrwala prędkośc obrotowa silnika wynosi 6000obr/min

 

Jeżeli w instrukcji napisane, ze dopuszczalna długotrwała prędkość obrotowa silnika wynosi 6 tys. obrotów, to jak myślisz, 4 tysie zaszkodzą czy nie jak jest to mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poczytałem Wasze wypowiedzi. Powiedzcie mi czy taka dłuższa podróż z obrotamii około 4000tyś. wpływa jakoś negatywnie na silnik. W intsrukcjii mam napisane że dopuszczalna długotrwala prędkośc obrotowa silnika wynosi 6000obr/min

Myślę że spali trochę oleju silnikowego.

Może nie przy 4000obr/min ale powyżej tego to już na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poczytałem Wasze wypowiedzi. Powiedzcie mi czy taka dłuższa podróż z obrotamii około 4000tyś. wpływa jakoś negatywnie na silnik. W intsrukcjii mam napisane że dopuszczalna długotrwala prędkośc obrotowa silnika wynosi 6000obr/min

jechałem swoim piździkiem 1.2 do Włoch, na miejscu też autostrady i z powrotem do PL, większośc czasu były okolice 4000 obr/min, po powrocie dolałem pół litra oleju 5w30 bo spadło do 1/4 miarki i to jedyny nienormalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jechałem swoim piździkiem 1.2 do Włoch, na miejscu też autostrady i z powrotem do PL, większośc czasu były okolice 4000 obr/min, po powrocie dolałem pół litra oleju 5w30 bo spadło do 1/4 miarki i to jedyny nienormalny objaw

 

Myślę że to jest nie jest nienormalny objaw, tylko tak przeważnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spali trochę oleju silnikowego.

Może nie przy 4000obr/min ale powyżej tego to już na pewno.

No nie zawsze. W ubiegłym tygodniu jechałem Fabią 1.4 16V (podobno lubią olej) Gdynia-Warszawa-Gdynia. Prędkość średnia z przejazdu ponad 140 co odpowiada obrotom średnim na piątym biegu 4300 rpm. Oleju nie wzięła nic. W ogóle ten silnik to fenomen, codziennie jeździ po ekspresówce, raz w miesiącu dłuższa autostrada i nigdy powoli, a od wymiany, do wymiany (15 kkm) nic z miarki nie ubywa. Benzyny nie dolewa, bo ma lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

Jak wyciszenie?

Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po autostradzie frown.gif

Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z ciekawości .

 

Astra G 1.4 Twinport - dokładnie 4000 rpm @ 130 km/h. W sumie to zaskoczony dzisiaj byłem, ze tak wysoko, spodziewałem się bardziej 3500. Ogólnie jazda autostradą jest trochę głośna, ale po jakimś czasie jazdy z v=140-145 km/h idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.