Skocz do zawartości

KzAK - nowy kompakt z silnikiem od kosiarki


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu kilku 3-4 latkow, po malu przechodzi mi ochota na dalsze poszukiwania uzywki...

W zwiazku z tym zaczalem rozwazac kupno nowego kompakta z turbo benzyna.

Po wstepnym przejrzeniu oferty skupilbym sie na:

- C4 FL 1,2Thp

- P308 - 1,2Thp

- Megane - 1,2Tce

- Focus - 1,0 Ecoboost.

Co byscie jeszcze rozwazyli na moim miejscu?

Koncern Vag odpada bo wnetrze Skody czy Seata jest nie do przeskoczenia (za wyjatkiem wersji Elegance czy FR).

Jesli chodzi o wyposazenie to klima + skorzana kierownica + tempomat sa obowiazkowe. Reszta moze byc, moze nie byc wink.gif

Budzet ok 60-70kPLN, ale im mniej tym lepiej bo auto do uzytku prywatnego 15-20kkm rocznie.

Z gory dzieki za pomoc grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bałbym się małego turbo z 1.2 czy podobnego...

> nie lepiej Hyundai i30 ?

> za 60 masz już wybór...

Takie 1,2T jezdzi nieporwnywalnie lepiej niz wolnossace 1,6.

A bac sie nie ma czego, bo raczej nie zrobie tym autem wiecej niz 100kkm.

Najchetniej wzialbym Mazde 2.0 ale to troche za droga impreza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po obejrzeniu kilku 3-4 latkow, po malu przechodzi mi ochota na dalsze poszukiwania uzywki...

> W zwiazku z tym zaczalem rozwazac kupno nowego kompakta z turbo benzyna.

> Po wstepnym przejrzeniu oferty skupilbym sie na:

> - C4 FL 1,2Thp

> - P308 - 1,2Thp

> - Megane - 1,2Tce

> - Focus - 1,0 Ecoboost.

> Co byscie jeszcze rozwazyli na moim miejscu?

> Koncern Vag odpada bo wnetrze Skody czy Seata jest nie do przeskoczenia (za wyjatkiem wersji

> Elegance czy FR).

> Jesli chodzi o wyposazenie to klima + skorzana kierownica + tempomat sa obowiazkowe. Reszta moze

> byc, moze nie byc

> Budzet ok 60-70kPLN, ale im mniej tym lepiej bo auto do uzytku prywatnego 15-20kkm rocznie.

> Z gory dzieki za pomoc

Guilietta

W tych pieniądzach 1,4 120 KM

a dołożysz 4 kpln i masz wersję 170 km zlosnik.gif

jakiś tekst

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koncern Vag odpada bo wnetrze Skody czy Seata jest nie do przeskoczenia (za wyjatkiem wersji

> Elegance czy FR).

> Jesli chodzi o wyposazenie to klima + skorzana kierownica + tempomat sa obowiazkowe. Reszta moze

> byc, moze nie byc

> Budzet ok 60-70kPLN, ale im mniej tym lepiej bo auto do uzytku prywatnego 15-20kkm rocznie.

no to przeciez jest jeszcze Das Auto, Golf zlosnik.gif

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic co ma 3 cylindry i do tego jeszcze z turbo.

> Szukaj czegos z 4 cylindrami, duzo lepsze: dzwiek i kultura pracy.

Jezdziles?

Bo ja mialem okazje sie przejechac Ecoboostem i wg mnie nie jest zle ok.gif

W porownaniu z dieslami jest wrecz bardzo dobrze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic co ma 3 cylindry i do tego jeszcze z turbo.

> Szukaj czegos z 4 cylindrami, duzo lepsze: dzwiek i kultura pracy.

To nie są już czasy matiza i fabii htp. Taki 1.0 Ecoboost brzmi i jeździ bardzo przyzwoicie, na pewno lepiej niż wolnossące 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po obejrzeniu kilku 3-4 latkow, po malu przechodzi mi ochota na dalsze poszukiwania uzywki...

> W zwiazku z tym zaczalem rozwazac kupno nowego kompakta z turbo benzyna.

> Po wstepnym przejrzeniu oferty skupilbym sie na:

> - C4 FL 1,2Thp

> - P308 - 1,2Thp

> - Megane - 1,2Tce

> - Focus - 1,0 Ecoboost.

> Co byscie jeszcze rozwazyli na moim miejscu?

> Koncern Vag odpada bo wnetrze Skody czy Seata jest nie do przeskoczenia (za wyjatkiem wersji

> Elegance czy FR).

> Jesli chodzi o wyposazenie to klima + skorzana kierownica + tempomat sa obowiazkowe. Reszta moze

> byc, moze nie byc

> Budzet ok 60-70kPLN, ale im mniej tym lepiej bo auto do uzytku prywatnego 15-20kkm rocznie.

> Z gory dzieki za pomoc

z tych czterech, które wymieniasz chyba bym szedł w stronę C4. Podoba mi się z zewnątrz, w środku jest dosyć przyjemny i nieprzekombinowany. Focus odstrasza mnie wnętrzem, designem środka i ciasnotą. Meganka to już trochę stary model, środek smutny i szary jak dla mnie. P308 jest OK, jeśli nie przeszkadza Ci ten eksperyment z zegarami i kierownicą.

Jak się nie spieszysz, to podobno w tym roku Kia ma wypuścić doładowany 1.0 120KM co ceed'a, a Toyota 1.2 do Aurisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdziles?

Z T ostatnio nie, ale dzwiek nie zachecal.

> Bo ja mialem okazje sie przejechac Ecoboostem i wg mnie nie jest zle

Ostatnio mam okazje jezdzic trzygarem od Peugeota, jak na benzyniaka to szalu nie ma jesli chodzi o kulture pracy.

> W porownaniu z dieslami jest wrecz bardzo dobrze

W porownaniu z 1.4 TDI na pewno jest bardzo dobrze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie są już czasy matiza i fabii htp. Taki 1.0 Ecoboost brzmi i jeździ bardzo przyzwoicie, na

> pewno lepiej niż wolnossące 1.6

To fakt. Jedynie jak dojdzie komplet pasażerów i bagaż to jest masakra. Jechałem takim chyba C-maxem 1,0 Ecoboost i na pusto było całkiem spoko ale z pasażerami to tylko górna granica obrotomierza mi pomagała w jeździe. Non stop palnik aby jechać. Ale przy 1,6 w sumie podobnie.

Tak czy siak jakiejś eksplozji mocy nie będzie ale do normalnej jazdy w zupełności wystarcza. A jak ma się lekką nogę i nie jedziesz na herr flicka, to i spalanie jest bardzo niskie. Już nie pamiętam dokładnie ile, ale tym fordem jak jechałem sam to udało mi się uzyskać bardzo fajny wynik. Oczywiście nie szalejąc i jadąc do 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie są już czasy matiza i fabii htp. Taki 1.0 Ecoboost brzmi i jeździ bardzo przyzwoicie, na

> pewno lepiej niż wolnossące 1.6

Jezdzi lepiej, bo ma wiekszy moment obrotowy, ale nie brzmi lepiej i krocej pozyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tych czterech, które wymieniasz chyba bym szedł w stronę C4. Podoba mi się z zewnątrz, w środku

> jest dosyć przyjemny i nieprzekombinowany. Focus odstrasza mnie wnętrzem, designem środka i

> ciasnotą. Meganka to już trochę stary model, środek smutny i szary jak dla mnie. P308 jest OK,

> jeśli nie przeszkadza Ci ten eksperyment z zegarami i kierownicą.

> Jak się nie spieszysz, to podobno w tym roku Kia ma wypuścić doładowany 1.0 120KM co ceed'a, a

> Toyota 1.2 do Aurisa

Ja tez sie sklaniam najbardziej w strone C4 lub P308.

Wnetrze P308 jest OK, mialem juz Primere P12 i teraz C4, wiec 308-ka na tym tle jest calkiem normalna grinser006.gif

Nastepca Meganki ma byc jeszcze w tym roku, ale na poczatku raczej nie bedzie zadnych sensownych rabatow.

Spieszyc mi sie nie spieszy bo mam czym jezdzic grinser006.gif

Kia i Hyundai sa nudne jak flaki z olejem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nastepca Meganki ma byc jeszcze w tym roku, ale na poczatku raczej nie bedzie zadnych sensownych

> rabatow.

To może cena starej bedzie wyjątkowo atrakcyjna?

Rozważałem ten silnik w clio i jeżdziło sie b. przyjemnie... mój mechanik (henio pracujacy w ASO renuara) mówił ze silnika nie mozna sie czepiac.. - nie kupiłem z przyczyn pozasilnikowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez sie sklaniam najbardziej w strone C4 lub P308.

Z tych dwóch brałbym chyba 308 bo C4 już lekko trąci myszką.

> Wnetrze P308 jest OK, mialem juz Primere P12 i teraz C4, wiec 308-ka na tym tle jest calkiem

> normalna

Jeśli nie będzie Cię dezorientować latająca w drugą stronę wskazówka.

hehe.gif

> (...)

A DS4? Zawsze to trochę ładniejsze niż C4.

http://otomoto.pl/citroen-ds4-so-chic-1-6vti-120km-C35682714.html

Chociaż ja bym się zadłużył na te 10k i brał to:

http://otomoto.pl/citroen-ds5-2013-thp-sochic-krajowy-1-wl-ks-serwiso-C36189278.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prześwit to ma jak w moim polonezie po wymianie amorków i sprężyn

Nie wiem co z nim jest nie tak. One chyba nie miały hydro? Od spodu to powinno być to samo co zwykłe C4.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeszcze Civic fajnie jeździ

> link

I to chyba by byla najsluszniejsza koncepcja. Silnik oszczedny, a potrafi byc jak bananaevil.gif . Do tego dochodzi jakosc i niezawodnosc Hondy.

Juz sobie powoli ostrze zeby na nowego Civic'a TypeR spineyes.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych dwóch brałbym chyba 308 bo C4 już lekko trąci myszką.

> Jeśli nie będzie Cię dezorientować latająca w drugą stronę wskazówka.

> A DS4? Zawsze to trochę ładniejsze niż C4.

> http://otomoto.pl/citroen-ds4-so-chic-1-6vti-120km-C35682714.html

> Chociaż ja bym się zadłużył na te 10k i brał to:

> http://otomoto.pl/citroen-ds5-2013-thp-sochic-krajowy-1-wl-ks-serwiso-C36189278.html

DS4 bardzo chetnie, ale nie z tym silnikiem wink.gif

Niestety ceny zaczynaja sie od 70kPLN grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę temu przeczą znane mi egzemplarze. A ja niby awaryjnym, bo przecie francuskim wózkiem się

> toczę.

Znam kilka osob, ktore zakupily nowe "ufo" i Accorda, i zadna z nich nie robi nic innego tylko leja paliwo i olej wymienia. To dla mnie bardzo dobra rekomendacja. I tak auto kupie na max 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to chyba by byla najsluszniejsza koncepcja. Silnik oszczedny, a potrafi byc jak . Do tego

> dochodzi jakosc i niezawodnosc Hondy.

> Juz sobie powoli ostrze zeby na nowego Civic'a TypeR

no proszę Cię? Z jakim silnikiem? 1.8? To trzeba kręcić, żeby było dynamiczne, słuchać wycia silnika i spalać dużo paliwa. Jeździłem tym najnowszym Civic'iem 1.8 i jak dla mnie to w ogóle nie czuć tych 140KM. Byle 1.2 turbo daje lepsze odczucia z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no proszę Cię? Z jakim silnikiem? 1.8? To trzeba kręcić, żeby było dynamiczne, słuchać wycia

> silnika i spalać dużo paliwa. Jeździłem tym najnowszym Civic'iem 1.8 i jak dla mnie to w ogóle

> nie czuć tych 140KM. Byle 1.2 turbo daje lepsze odczucia z jazdy.

Dlatego napisalem, ze jest oszczedny, ale potrafi pokazac rogi. Bo jezdzic wolnossakiem (zwlaszcza Hondy) to trzeba "umic". Do zwyklego toczenia nigdy nie bedzie potrzeba tych 9 sek/100 i wcale glosno nie bedzie. Ajak potrzeba wyprzedzic dynamicznie, to mozna przebolec te 5 sekund halasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AR Giulietta 1.4 120KM - do 70 znajdziesz bardzo ładnie wyposażony egzemplarz z 2014 ze stocku.

Alfa nie jest w ogole brana pod uwage...

Jesli chodzi o wloskie wyroby to wole pizze i wino wink.gif

A tak na serio to Fiat od pewnego czasu kompletnie nie ma pomyslu na auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa nie jest w ogole brana pod uwage...

> Jesli chodzi o wloskie wyroby to wole pizze i wino

A francuskie? tongue.gif

> A tak na serio to Fiat od pewnego czasu kompletnie nie ma pomyslu na auta...

to fakt. Ale akurat Giulietta to dość udany model i raczej już bez chorób wieku dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus bedzie w starej budzie czy nowej? Dodalbym jeszcze Nissana Pulsara.

> Edit: Przejedz sie Vitara jezdzi przyzwoicie i rownie dobrze jak 1.2 nissana.

Focus po lifcie, wg mnie wyglada duzo lepiej ok.gif

Pulsar to tak naprawde sporo drozsze Megane wink.gif Jakos mi nie podchodzi.

PS. Kupiles cos w koncu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś AutoŚwiecie czytałem o teście 100kkm Forda Focusa Ecoboost 125KM i chwalili go...nie wiem na ile artykuł był sponsorowany, ale innym okiem spojrzałem na turbokosiarki i już nie jestem tak jednoznacznie na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus po lifcie, wg mnie wyglada duzo lepiej

ale tylko z zewnątrz. W środku może i trochę pozmieniali przyciski i radio, ale kształt deski jest taki sam: kanciasty i napychający się na kierowcę. Ja w tym aucie po prostu nie mogłem zająć poprawnej pozycji za kierownicą, bo mi się nogi nie mieściły. Lewym kolanem dotykałem pokrętła od włączania świateł, bo wszystko to jest mocno wysunięte do przodu. Z tyłu tak samo mało miejsca jak na klasę C. no.gif

> Pulsar to tak naprawde sporo drozsze Megane Jakos mi nie podchodzi.

oglądałeś? Jeździłeś? Ja oglądałem w salonie i ten samochód zrobił na mnie świetne wrażenie. Wsiadłem do niego zaraz po wyjściu z focusa właśnie i poczułem się jak w innym, lepszym świecie. Przestronnie, wygodnie, schludnie, czytelnie, nic nie przekombinowane, wszystko na swoim miejscu, miejsca mnóstwo. To może być naprawdę ciekawa propozycja

> PS. Kupiles cos w koncu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego dochodzi jakosc i niezawodnosc Hondy.

Jakos tego nie widac w 4-letnim Ufo znajomej hehe.gif. Auto aktualnie chyba z 60kkm przebiegu, sprezarka klimy padla, stuki w zawieszeniu, popekane przednie sprezyny, jakosc materialow wewnatrz mizerna, szczegolnie szybka licznika rysujaca sie od patrzenia na nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa nie jest w ogole brana pod uwage...

> Jesli chodzi o wloskie wyroby to wole pizze i wino

> A tak na serio to Fiat od pewnego czasu kompletnie nie ma pomyslu na auta...

Julietta to świetny samochód. Pomijając jedynie fakt ciasnoty z tyłu i uderzania głową o dach przy każdym wsiadaniu i wysiadaniu na tylną kanapę zlosnik.gif

Silnik 1.4 120KM, to sprawdzony T-Jet. W zasadzie pozbawiony wad. Mam go we Fiacie - przebieg 133 tys. km i nigdy nie sprawił żadnego problemu. Turbo oryginalne, oleju nie bierze nawet kropli, jest elastyczny i cichy. Wada jest taka, że pali więcej niż TSI czy inne o pojemności 1.0. Największa wada Fiata, czyli austriacko-francusko-amerykańska skrzynia M32 nie występuje w Alfie - jest tam porządna włoska skrzynia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez tydzień rozważania miałem podobne, ale chyba kolejny raz zostanę przy swoim starym autku. Szukałem czegoś z wyprzedaży rocznika tak, żeby kosztowało max 60kzł i miało turbo-benzynę z przynajmniej 130końmi na pokładzie. Wydaje mi się, że najlepszą ofertę teraz ma Opel. W tej cenie można wyrwać Astrę z 1,4turbo i na upartego nawet z fabrycznym lpg i niezłym wypasem (rabaty już się zbliżają do 20kzł od ceny katalogowej). Po rabatach być może w podanym przez siebie budżecie wyrwałbyś też 150konnego focusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie przez tydzień rozważania miałem podobne, ale chyba kolejny raz zostanę przy swoim starym

> autku. Szukałem czegoś z wyprzedaży rocznika tak, żeby kosztowało max 60kzł i miało

> turbo-benzynę z przynajmniej 130końmi na pokładzie. Wydaje mi się, że najlepszą ofertę teraz

> ma Opel. W tej cenie można wyrwać Astrę z 1,4turbo i na upartego nawet z fabrycznym lpg i

> niezłym wypasem (rabaty już się zbliżają do 20kzł od ceny katalogowej). Po rabatach być może w

> podanym przez siebie budżecie wyrwałbyś też 150konnego focusa.

Jezdzilem takim Oplem na wakacjach przez 2 tygodnie i niestety silnik to jego najslabsza strona.

W sumie dopiero po powrocie sie dowiedzialem, ze to byla wersja 140KM bo kompletnie tego nie czuc.

Co do Focusa to moze wersje trend by sie znalazlo, ale wolalbym wydac jak najmniej wink.gif

Gdyby obecne auto sie psulo, to latwiej byloby podjac decyzje o zakupie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no proszę Cię? Z jakim silnikiem? 1.8? To trzeba kręcić, żeby było dynamiczne, słuchać wycia

> silnika i spalać dużo paliwa. Jeździłem tym najnowszym Civic'iem 1.8 i jak dla mnie to w ogóle

> nie czuć tych 140KM. Byle 1.2 turbo daje lepsze odczucia z jazdy.

ja jeździłem jako pasażer, fajna fura, ciszej niż w bravo, fajne wykonanie, ja jak chce wyprzedzić to też swojego cisnę bo lubię to robić szybko smile.gif więc mi wyje czy silnik z T czy bez T wink.gif, plusem fiatowskiego t-jet jest to, że naprawdę ma fajny dźwięk przy wysokich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądałeś? Jeździłeś? Ja oglądałem w salonie i ten samochód zrobił na mnie świetne wrażenie.

Na mnie wręcz przeciwnie! Robiłem dwa tygodnie temu przegląd w Kii, salon prowadzi też Fiata facepalm%5B1%5D.gif i Nissana. Pomacałem sobie dokładnie tego Pulsara i dosłownie nic mnie w nim nie zaciekawiło! Jak wsiadłem po nim do Cee'da poczułem się jak w klasie premium old.gif. Nissan to nie jest Renault! Ja bym to pozycjonował tylko trochę wyżej niż Dacia ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem takim Oplem na wakacjach przez 2 tygodnie i niestety silnik to jego najslabsza strona.

> W sumie dopiero po powrocie sie dowiedzialem, ze to byla wersja 140KM bo kompletnie tego nie czuc.

Czy masz jakieś inne zastrzeżenia oprócz braku mocy? Pytam z ciekawości. Co więcej na internecie można znaleźć informacje, że te silniki 1,4 na hamowni wypluwają ponad 150 koni, więc dziwne. Może po trosze to wina słynnej nadwagi Astry albo konkretnego egzemplarza? Możliwe, że na jesieni będę jednak brał taką Astrę z tym silnikiem więc wszelkie komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy masz jakieś inne zastrzeżenia oprócz braku mocy? Pytam z ciekawości. Co więcej na internecie

> można znaleźć informacje, że te silniki 1,4 na hamowni wypluwają ponad 150 koni, więc dziwne.

> Może po trosze to wina słynnej nadwagi Astry?

Mialem jakas wersje na 17-kach i po gorskich drogach Teneryfy i Gran Canarii dawalo rade.

Czuc, ze auto jest ciezkie i przez to dynamika roczarowuje.

Przez caly wyjazd myslalem, ze to wersja 120KM grinser006.gif

Minusem jest tez skrzynia M32, ktora lubi sie wysypac.

Na szczescie naprawa nie jest jakas droga, bo zamyka sie w 2kPLN.

Ogolnie to bardzo poprawne auto, sporo miejsca z przodu i wygodne fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus po lifcie, wg mnie wyglada duzo lepiej

> Pulsar to tak naprawde sporo drozsze Megane Jakos mi nie podchodzi.

> PS. Kupiles cos w koncu?

Mialem zaliczke na Mazde 3 i ja sprzedali. Wiec nie kupilem. A teraz wypadly mi wydatki wiec chwilowo sie wstrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.