Skocz do zawartości

CL63 AMG LPG


dawiddawidowski

Rekomendowane odpowiedzi

> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733117593388967.1073741849.708705132496880&type=1

> Jeszcze tego tematu tu nie widziałem Co sądzicie o gazie w 6.3 AMG lub Bmw M5 czy M3

> a>

Takie auta często są swoistym demo że się da zamontować instalację, robi reklamę, wszyscy o tym gadają itd.

A poza wszystkim też niezły sposób na oszczędzanie. Skoro np w pewnym czasie właściciel może oszczędzić na czysto np 30tys zł to nawet dla osoby majętnej to suma nie do pogardzenia. Więc czemu nie? I nie ma co tutaj doszukiwać się filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa i nikogo nie krzywdzi, to czemu nie?

LPG nie musi być złem, o ile - paradoksalnie - nie będzie się na nim oszczędzać. A o tym, że gaz tylko do zapalniczek najgłośniej krzyczą kierowcy taczek 1.4 60KM pojonych jedynym słusznym paliwem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733117593388967.1073741849.708705132496880&type=1

> Jeszcze tego tematu tu nie widziałem Co sądzicie o gazie w 6.3 AMG lub Bmw M5 czy M3

> a>

Jeśli silnik bezproblemowo na niej pracuje to czemu nie?Może ktoś sobie sporo jeździ, więc mu się kalkuluje.

Ludzie, przynajmnie Ci których znam i którzy dysponują dużą gotówką i sami do niej doszli są wbrew pozorom bardzo oszczędni, po prostu dzięki temu że potrafią liczyć swoje pieniądze mają ich co raz więcej. Ponad stan żyją tacy co nie mieli, nie mają i nie będą mieli pieniędzy, bo potrzeby mają zawsze wyższe niż zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli silnik bezproblemowo na niej pracuje to czemu nie?Może ktoś sobie sporo jeździ, więc mu się

> kalkuluje.

> Ludzie, przynajmnie Ci których znam i którzy dysponują dużą gotówką i sami do niej doszli są wbrew

> pozorom bardzo oszczędni, po prostu dzięki temu że potrafią liczyć swoje pieniądze mają ich co

> raz więcej. Ponad stan żyją tacy co nie mieli, nie mają i nie będą mieli pieniędzy, bo

> potrzeby mają zawsze wyższe niż zarobki.

ponieważ jest to druciarstwo?

dlaczego sobie nie zamówił w mercedesie instalacji gazowej? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ jest to druciarstwo?

Widziałeś tą instalację że tak mówisz?

> dlaczego sobie nie zamówił w mercedesie instalacji gazowej?

A pakiet AMG czy Brabus to też jest druciarstwo?Przecież też nie jest robiony w mercedesie. A jak klocki założysz jakieś sportowe brembo, ferodo itp a nie zakupione w ASO merca to też druciarstwo? Czy identyczna instalka założona przez ASO merca na życzenie klienta, tylko 30% droższa nie byłaby już druciarstwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś tą instalację że tak mówisz?

każda niefabryczna instalacja jest wg mnie druciarstwem

> A pakiet AMG czy Brabus to też jest druciarstwo?Przecież też nie jest robiony w mercedesie. A jak

> klocki założysz jakieś sportowe brembo, ferodo itp a nie zakupione w ASO merca to też

> druciarstwo? Czy identyczna instalka założona przez ASO merca na życzenie klienta, tylko 30%

> droższa nie byłaby już druciarstwem?

klocki juz są w samochodzie przystosowanym do tego, aby te klocki były smile.gif

samochód przystosowany podczas produkcji do instalacji lpg wg mnie nie jest druciarstwem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każda niefabryczna instalacja jest wg mnie druciarstwem

A czy jakikolwiek producent samochodów jest producentem własnych instalek? Przecież wkładają takie z kim mają umowy podpisane i tam można spotkać Landi renzo, brc itd więc czy instalka brc założona w ASO danej marki różni się czymś od założonej identycznej przez profesjonalny warsztat?To druciarstwo?Jeśli tak to ASO drutuje, bo często podzleca zakładanie zewnętrznym firmom smirk.gif

> klocki juz są w samochodzie przystosowanym do tego, aby te klocki były

No ale inna marka kupiona poza ASO to drut?

> samochód przystosowany podczas produkcji do instalacji lpg wg mnie nie jest druciarstwem

A jakie samochody przy produkcji są przystosowane do instalacji lpg a jakie nie wg Ciebie? smile.gif Troszkę się rozpędziłeś z tym druciarstwem niekoniecznie znając temat jak to się odbywa od strony ASO na przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz, że AMG to od 10 lat własność MB i fabryczny tuner?

A od ilu jest montowany w MB? cfaniaczek.gif Brabus to samo...

Wg kolegi wyżej AMG zamontowane 11 lat temu to było druciarstwo, natomiast 10,9,8...lat wstecz już nie smile.gif To tylko chciałem przekazać, że trochę błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733117593388967.1073741849.708705132496880&type=1

> Jeszcze tego tematu tu nie widziałem Co sądzicie o gazie w 6.3 AMG lub Bmw M5 czy M3

> a>

A co tu sądzić? Ktoś chciał sobie wstawić LPG to sobie wstawił i tyle. Z ekonomicznego punktu widzenia większy sens instalki w takim aucie niż w jakimś kompakcie z silnikiem 1,6. Nie ma się czym podniecać, auto jak każde inne. A jak można tankować taniej to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każda niefabryczna instalacja jest wg mnie druciarstwem

Hmm .... wiesz, że większość komponentów w samochodzie pochodzi od innych producentów niż producent samochodu ?

Część z nich jest nawet montowana w różnych samochodach różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy jakikolwiek producent samochodów jest producentem własnych instalek? Przecież wkładają takie

> z kim mają umowy podpisane i tam można spotkać Landi renzo, brc itd więc czy instalka brc

> założona w ASO danej marki różni się czymś od założonej identycznej przez profesjonalny

> warsztat?To druciarstwo?Jeśli tak to ASO drutuje, bo często podzleca zakładanie zewnętrznym

> firmom

> No ale inna marka kupiona poza ASO to drut?

> A jakie samochody przy produkcji są przystosowane do instalacji lpg a jakie nie wg Ciebie? Troszkę

> się rozpędziłeś z tym druciarstwem niekoniecznie znając temat jak to się odbywa od strony ASO

> na przykład...

Chyba mnie nie zrozumiałeś smile.gif

Jeśli samochod z taśmy produkcyjnej zjechał przystosowany wyłącznie do benzyny i w ASO dokładają do niego zbiornik LPG do bagażnika i reszte instalacji to wg mnie jest to druciarstwo także.

Nie druciarstwem jest Mercedes NGT, gdzie samochód jest zaprojektowany pod zasilanie gazem.

Kumisz? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mnie nie zrozumiałeś

> Jeśli samochod z taśmy produkcyjnej zjechał przystosowany wyłącznie do benzyny i w ASO dokładają do

> niego zbiornik LPG do bagażnika i reszte instalacji to wg mnie jest to druciarstwo także.

> Nie druciarstwem jest Mercedes NGT, gdzie samochód jest zaprojektowany pod zasilanie gazem.

> Kumisz?

To taki tuning, najpierw AMG, potem LPG zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mnie nie zrozumiałeś

> Jeśli samochod z taśmy produkcyjnej zjechał przystosowany wyłącznie do benzyny i w ASO dokładają do

> niego zbiornik LPG do bagażnika i reszte instalacji to wg mnie jest to druciarstwo także.

Mylne myślenie Twoje jest właśnie w tym miejscu. Nie ma czegoś takiego jak samochód wyłącznie przystosowany do benzyny. To, że tak zjechał z taśmy jest spowodowane różnymi tematami kasowo-politycznymi, a nie innymi pobudkami. Np renault mimo, że nie schodziły z taśmy z instalacjami, na kolektorach mają wskazane przez producenta miejsca do nawiertu na wtryskiwacze gazowe. Założenie gazu to nie obowiązek, czy wymóg a wolna wola posiadacza, jeden chce bo wie że oszczędza, inny nie chce, bo uważa, że to druciarstwo.

> Nie druciarstwem jest Mercedes NGT, gdzie samochód jest zaprojektowany pod zasilanie gazem.

> Kumisz?

Jak wyżej-reklama, marketing i polityka firmy. Przecież gaz można wszędzie założyć, nawet do diesla, tylko, że koncernom nie bardzo się to opłaca, szczególnie tym paliwowym, więc wszystko musi być w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik niech pokażą jak to jeździ, ile spala i czy jakieś kontrolki się świecą typu check engine

i kierownik niech napisze ile km zrobił i jak się śmiga, teraz i po roku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej podoba mi się bagażnik.

Ja jestem pełen podziwu nie tyle zamontowaniem LPG w tej furze, ale że kierownik pojechał taką furą do warsztatu, który wygląda jak obora smile.gif A taka butla pewnie wynika z tego, że miejsca na zapas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem pełen podziwu nie tyle zamontowaniem LPG w tej furze, ale że kierownik pojechał taką furą

> do warsztatu, który wygląda jak obora A taka butla pewnie wynika z tego, że miejsca na zapas

> nie ma.

Nie on pierwszy. Robili przynajmniej trzy takie AMG - chyba, że ten był do poprawki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nowego.

> Swoją drogą u mnie sporo osób już się zniechęciło do tego warsztatu.

> Strojenie i "test buta"... u kolegi skończyło się spalonymi klockami hamulcowymi

Mnie wkurza jedno - jak czasem coś nie wyjdzie i chcesz skorzystać z reklamacji to musisz czekać (min. 3 tyg.) i nieważne, że spierd....lub nie ogarniają montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziady czesc V.

claps.gifhehe.gif

> Taki przywilej bogatych.

Chyba nie takich bogatych, skoro ten ktoś kupił samochód, na którego utrzymanie, tak jak fabryka to przewidziała, go nie stać i oszczędza na maxa. To ja jeszcze bym do tego samochodu dodał opony firmy Linglong lub Wanli zlosnik.gif .

Przepraszam - takie mam zdanie i go nie zmienię. Marzę o V8, mógłbym sobie kupić samochód z V8, ale nie byłbym w stanie znieść stosunku kosztów paliwa do moich zarobków.

Kilka lat temu jak miałem do czyniena z importem z USA, miałem kilku klientów którzy byli zainteresowani Corvette i pytali czy nie współpracujemy z jakimś zakładem montującym LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733117593388967.1073741849.708705132496880&type=1

> Jeszcze tego tematu tu nie widziałem Co sądzicie o gazie w 6.3 AMG lub Bmw M5 czy M3

> a>

ten znaczek AMG to jak z giełdy od Jaya

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xp...amp;oe=55B8AAF8

hehe.gif

co do samego auta ... chyba tylko u nas jest takie podejście że LPG to do tanich aut

jak tankuje za granicą to mój fordzik jest często najgroszym autem na stacji grinser006.gif

a tak to jakieś typu cayene czy inne GLA klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie takich bogatych, skoro ten ktoś kupił samochód, na którego utrzymanie, tak jak fabryka to

> przewidziała, go nie stać i oszczędza na maxa. To ja jeszcze bym do tego samochodu dodał

> opony firmy Linglong lub Wanli .

> Przepraszam - takie mam zdanie i go nie zmienię. Marzę o V8, mógłbym sobie kupić samochód z V8, ale

> nie byłbym w stanie znieść stosunku kosztów paliwa do moich zarobków.

> Kilka lat temu jak miałem do czyniena z importem z USA, miałem kilku klientów którzy byli

> zainteresowani Corvette i pytali czy nie współpracujemy z jakimś zakładem montującym LPG.

To pytanie do Ciebie. Załóżmy, że jutro ogłaszają rewolucję, jest instalacja do zamontowania coś jak LPG, koszt około 4 kpln, dzięki której możesz jeździć na wodę, zwykłą kranówę, albo z rzeki. spalanie na takim samym poziomie, silnik pracuje tak samo, dynamika identycznie, czyli 1000 litrów paliwa kosztuje Cię tyle co kubik wody, czyli około 6-8 zł, ewentualnie nic jak nalejesz prosto z rzeki. Montujesz, czy jednak nadal lejesz benzynę za 5 zł za litr bo w końcu Twoja fura wyszła z fabryki zasilana benzyną, więc każde inne to dla biedaków, których nie stać na paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem pełen podziwu nie tyle zamontowaniem LPG w tej furze, ale że kierownik pojechał taką furą

> do warsztatu, który wygląda jak obora

A mnie dziwi głupota ludzi facepalm%5B1%5D.gif

Niekiedy w tych oborach pracują lepsi fachowcy niż w ASO wyłożonych granitami hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem pełen podziwu nie tyle zamontowaniem LPG w tej furze, ale że kierownik pojechał taką furą

> do warsztatu, który wygląda jak obora A taka butla pewnie wynika z tego, że miejsca na zapas

> nie ma.

Nawet, jakby zapas był, to zmieści się tam butla LPG dająca przebieg..... 100km? hmm.gifwink.gif

Jeśli ma być duże zużycie paliwa, to i butla też musi być duża. To niestety najwieksza wada LPG - częste tankowania w porównaniu z konwencjonalnym paliwem.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie dziwi głupota ludzi

> Niekiedy w tych oborach pracują lepsi fachowcy niż w ASO wyłożonych granitami

Ale czemu głupota? Czy jak widzę chlew w warsztacie to mam wierzyć, że z fachowca dokładny i skrupulatny człowiek? Pomijam ASO, gdzie jest w drugą stronę, że jest ładnie i kiepsko, ale większość warsztatów gdzie serwisowałem auta mimo wszystko miała porządek na hali i wyglądało to schludnie. Nie musi być super czysto, ale niech warsztat wygląda jak warsztat a nie jak obora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet, jakby zapas był, to zmieści się tam butla LPG dająca przebieg..... 100km?

> Jeśli ma być duże zużycie paliwa, to i butla też musi być duża. To niestety najwieksza wada LPG -

> częste tankowania w porównaniu z konwencjonalnym paliwem.

> Pozdro

> B

Ostatnio w autach jest problem z miejscem na butle.

Kiedyś była wnęka na pełnowymiarowe koło zapasowe. Teraz co najwyżej na dojazdówkę no.gif

Nawet w Cruze przystosowanym do LPG, trzeba kombinować z podłogą, by porządną butlę zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie takich bogatych, skoro ten ktoś kupił samochód, na którego utrzymanie, tak jak fabryka to

> przewidziała, go nie stać i oszczędza na maxa. To ja jeszcze bym do tego samochodu dodał

> opony firmy Linglong lub Wanli .

> Przepraszam - takie mam zdanie i go nie zmienię. Marzę o V8, mógłbym sobie kupić samochód z V8, ale

> nie byłbym w stanie znieść stosunku kosztów paliwa do moich zarobków.

Po prostu nie jesteś bogaty. Oni są. Bogactwo to nie tylko posiadanie pieniędzy. To również umiejętność ich nie przepier....ania bezsensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.733117593388967.1073741849.708705132496880&type=1

> Jeszcze tego tematu tu nie widziałem Co sądzicie o gazie w 6.3 AMG lub Bmw M5 czy M3

> a>

nic.. auto właściciela i tyle.

aczkolwiek w modelach, które będą zyskiwać kiedyś na wartości (jako topowe danej marki), historia z LPG nie podniesie im rangi na rynku wtórnym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic.. auto właściciela i tyle.

> aczkolwiek w modelach, które będą zyskiwać kiedyś na wartości (jako topowe danej marki), historia z

> LPG nie podniesie im rangi na rynku wtórnym

to nie jest auto, które facet planuje trzymać 30 lat, żeby nabierać zaczęło jakiejś wartości, tylko tłucze tym pewnie 100kkm rocznie, natłucze tyle ile się da, potem sprzeda i tyle wink.gif

jeździ sobie super autem, w super komforcie i na dodatek szanuje swoje własne pieniądze - ja takich ludzi szanuję a nie wyśmiewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie jest auto, które facet planuje trzymać 30 lat, żeby nabierać zaczęło jakiejś wartości, tylko

> tłucze tym pewnie 100kkm rocznie, natłucze tyle ile się da, potem sprzeda i tyle

no dlatego napisałem: nic mi do tego. niech sobie ludzie robią co chcą. jedni wsadzają paliwo do kuchenek... inni wstawiają jakieś airride i niszczą komfort jazdy w imię emisji śliny przez dresiarzy na zlocie... jeszcze inni zamiast złomować... restaurują Polonezy...

wolny kraj smile.gif

drugie zdanie to taka refleksja była luźna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździ sobie super autem, w super komforcie i na dodatek szanuje swoje własne pieniądze - ja takich

> ludzi szanuję a nie wyśmiewam.

jak działa to tak, u mnie się nie sprawdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każda niefabryczna instalacja jest wg mnie druciarstwem

I powinno to być tępione. Won z aut z CB radiem, dokładanymi zestawami głośnomówiącymi, niefabrycznymi nawigacjami, sztukowanymi światłami dziennymi. Wunderbaumy też precz!! Są niefabryczne!! A to wszystko można dostać jako wyposażenie fabryczne!! - no, poza CB chyba... Po co mieć lepsze wyposażenie jak można się męczyć z fabrycznym guanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie takich bogatych, skoro ten ktoś kupił samochód, na którego utrzymanie, tak jak fabryka to

> przewidziała, go nie stać i oszczędza na maxa. To ja jeszcze bym do tego samochodu dodał

> opony firmy Linglong lub Wanli .

> Przepraszam - takie mam zdanie i go nie zmienię. Marzę o V8, mógłbym sobie kupić samochód z V8, ale

> nie byłbym w stanie znieść stosunku kosztów paliwa do moich zarobków.

> Kilka lat temu jak miałem do czyniena z importem z USA, miałem kilku klientów którzy byli

> zainteresowani Corvette i pytali czy nie współpracujemy z jakimś zakładem montującym LPG.

Z pewnoscia go stac, a pomimo to wozi bojler w bagazniku.

Nie rozumiem tego. Zarabiam duze pieniadze wiec nie chodze do ciotki Krystyny na obciecie wlosow,

nie jem pasztetu z puszki, nie kupuje majtek w lidlu i nie wyrzucam smieci do lasu, zeby nie placic za wywoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie takich bogatych, skoro ten ktoś kupił samochód, na którego utrzymanie, tak jak fabryka to

> przewidziała, go nie stać i oszczędza na maxa. To ja jeszcze bym do tego samochodu dodał

> opony firmy Linglong lub Wanli .

> Przepraszam - takie mam zdanie i go nie zmienię. Marzę o V8, mógłbym sobie kupić samochód z V8, ale

> nie byłbym w stanie znieść stosunku kosztów paliwa do moich zarobków.

> Kilka lat temu jak miałem do czyniena z importem z USA, miałem kilku klientów którzy byli

> zainteresowani Corvette i pytali czy nie współpracujemy z jakimś zakładem montującym LPG.

Czy bogaty ZAWSZE=głupi? Jak to mówią, oszczędzają bogaci... - i to jest prawda. Pieniędzy nie szanuje tylko ten, co do nich nie doszedł WŁASNĄ pracą. A pieniądz nie wydany=pieniądz zaoszczędzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy bogaty ZAWSZE=głupi? Jak to mówią, oszczędzają bogaci... - i to jest prawda. Pieniędzy nie

> szanuje tylko ten, co do nich nie doszedł WŁASNĄ pracą. A pieniądz nie wydany=pieniądz

> zaoszczędzony.

Jeszcze wiecej zaoszczedzilby kupujac Mercedesa nie AMG, z mniejszym silnikiem, ale calym wyposazeniem z dziedziny komfortu.

AMG to prestiz, kaprys a LPG w nim to niekonsekwencja. Wolny kraj, kazdy robi co chce, ale z zewnatrz to tak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze wiecej zaoszczedzilby kupujac Mercedesa nie AMG, z mniejszym silnikiem, ale calym

> wyposazeniem z dziedziny komfortu.

> AMG to prestiz, kaprys a LPG w nim to niekonsekwencja. Wolny kraj, kazdy robi co chce, ale z

> zewnatrz to tak wyglada.

Chyba dla Ciebie. Dla mnie bez znaczenia co wlewa, na stacji nie robi to na mnie wrażenia, ot samochód, który ktoś tankuje. A ile on kosztował to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja fura wyszła z fabryki zasilana benzyną, więc każde inne to dla biedaków, których nie stać na paliwo?

Weź ... Są wśród nas, AK-owiczów tacy, którzy ponad piętnastoletniego - a więc starego i prymitywnego - diesla poją "wyłącznie V-power'em" .... Sens to ma żaden, ale jak ktoś czuje się lepiej ...

Woda ? Z rzeki ? Nawet jakby była taka opcja, to oni by kupowali krystalicznie czystą wodę prosto z lodowców, której świeżość gwarantuje transport lotniczy - za XX zł za litr ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic.. auto właściciela i tyle.

> aczkolwiek w modelach, które będą zyskiwać kiedyś na wartości (jako topowe danej marki), historia z

> LPG nie podniesie im rangi na rynku wtórnym

od mojego gazownika słyszałem, że przed sprzedażą tych drogich np. porsche instalacje często są demontowane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dla Ciebie. Dla mnie bez znaczenia co wlewa, na stacji nie robi to na mnie wrażenia, ot

> samochód, który ktoś tankuje. A ile on kosztował to jego sprawa.

Dla mnie tez bez znaczenia, bo go nie znam i nie robie z nim interesow.

Moze nosic tez podrobe na reku zamiast rolexa. Nie zmienia to faktu, ze to juz nie jest prestiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.